Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Lipsko - 5. listopadu 2019   18:55

Petrohrad
Petrohrad
0:2
(0:1)
Lipsko
45+5' Demme   • 63' Sabitzer  (Forsberg)
Petrohrad
M. Keržakov – Smolnikov (46. V. Karavajev), Osorio, Ivanović (C) (70. Driussi), Rakyckyj – Ozdojev, Barrios, Santos – Dzjuba, Azmún, Jerochin (85. Kuzjajev).
Vasjutin – Kuzjajev, V. Karavajev, Driussi, Šatov, Žirkov, Mak.
Grinfeld – Hassan, Yarkoni,
Gazprom Arena
50 452 diváků
Lipsko
Gulácsi – Mukiele, Klostermann, Upamecano, Halstenberg (46. Kampl) – Sabitzer, Laimer, Demme (C), Nkunku (61. Werner) – Y. Poulsen, Forsberg (76. Haidara).
Mvogo – Werner, Haidara, Lookman, Cunha, Kampl, Ampadu.

SESTŘIH: Zenit - Lipsko 0:2. Němci vedou skupinu

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 5:9. Střely mimo: 5:4. Rohy: 8:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:12.
Je dobojováno. Sledovali jsme duel, ve kterém byl aktivnější hostující celek, který nakonec potvrdil roli favorita a na hřišti Zenitu Petrohrad vyhrál zcela zaslouženě 2:0. Domácí toho dnes moc nepředvedli, několikrát na ně fanoušci pískali a od Zenitu to byl bídný výkon. Naopak Lipsko dominovalo, mělo zápas pod kontrolou a získalo důležité tři body.
90+4'
90+3'
Hostující celek kontroluje své vedení a je jasné, že získá všechny tři body. Nic víc se už dnes nestane.
90+1'
Rozhodčí přidal tři minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Žlutou kartu dostává Daler Kuzjajev (FK Zenit Petrohrad).
87'
Z rohu nic nebylo a od své branky bude rozehrávat Michail Keržakov, který samozřejmě velice pospíchá.
86'
Rohový kop pro hostující celek.
85'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Alexandr Jerochin, přichází Daler Kuzjajev.
85'
Po rychlé akci se do vápna dostal Magomed Ozdojev, ale s jeho slabým přízemním pokusem si Péter Gulácsi v pohodě poradil.
84'
Alexandr Jerochin odcentroval z levé strany, ale pro míč si zkušeně došel pozorný Péter Gulácsi.
83'
Nyní navíc německý celek zahrával další rohový kop, ze kterého ovšem nic nebylo.
82'
Lipsko zvládá konec utkání na jedničku. Hostům se daří držet míč a domácí se do závěrečného tlaku nemohou dostat.
80'
Hosté zahrávali další rohový kop, ale i tentokrát to Zenit zvládl a stav zápasu se nemění. Je před námi posledních deset minutek.
79'
Do vápna se dostal Arťom Dzjuba, ale byl odstaven od míče a od své branky bude rozehrávat Péter Gulácsi.
79'
Míč poslal do vápna Sabitzer, ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Na tahu je Zenit, který pospíchá dopředu.
78'
Rohový kop bude zahrávat také Lipsko.
77'
Po zisku míče hosté kombinují na své polovině a nikam nepospíchají, což je zcela pochopitelné.
76'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Amadou Haidara.
75'
Ruský celek je v posledních minutách jasně lepší, hraje se pouze na polovině Lipska, ale hosté zatím stále drží svůj náskok a míří za třemi body.
73'
Po rohu hlavičkoval Yordan Osorio, který to trefil velice dobře, míč směřoval přesně pod břevno, ale Péter Gulácsi skvěle zasáhl!
72'
Rohový kop pro Zenit. Dočkáme se další branky?
71'
Každopádně domácí na to mají ještě dvacet minutek, tak uvidíme, co vymyslí.
70'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Branislav Ivanović, přichází Sebastián Driussi.
69'
Zenit se snaží, po druhé inkasované brance je aktivnější, ale vypadá to, že už je pozdě a dnes žádné body nezíská.
67'
Žlutou kartu dostává Arťom Dzjuba (FK Zenit Petrohrad).
Žlutou kartu dostává Dayot Upamecano (RB Lipsko).
65'
Domácí se vydali dopředu a vybojovali rohový kop, ale ani z něho nedokázali vstřelit kontaktní branku.
63'
Lipsko právě vstřelilo branku!
MARCEL SABITZER dává branku na 2:0 a Lipsko se tedy výrazně přiblížilo zisku důležitých třech bodů! Po kombinaci vymyslel dobrou přihrávku Forsberg, který vysunul Sabitzera, ten obešel brankáře a poslal míč do branky.
62'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a domácí tak stále prohrávají o jednu branku.
61'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Timo Werner.
61'
Sardár Azmún dostal přihrávku na hranici velkého vápna, ale s jeho pokusem si Péter Gulácsi poradil! Rohový kop pro Zenit.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že Lipsko stále vede pouze o jednu branku, takže je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
59'
Vzápětí to vyzkoušel Emil Forsberg, ale s jeho propagačním pokusem si zkušený Michail Keržakov v pohodě poradil.
57'
Z hranice velkého vápna napřáhl střelec zatím jediné branky Diego Demme, ale hradbu těl před sebou nepropálil a Michail Keržakov byl bez práce.
55'
Obraz hry je stále stejný. Lipsko kombinuje a Zenit se brání, ale zatím úspěšně, protože hosté se do zakončení dostávají opravdu pouze sporadicky.
53'
Z velké dálky to trochu překvapivě vyzkoušel Emil Forsberg, ale rána se mu nepovedla a míč skončil hodně vysoko nad brankou.
51'
Velice aktivní Yussuf Poulsen byl nyní v souboji na polovině soupeře hodně důrazný a nakonec mu byl odpískán faul.
50'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Lipsko je i ve druhém poločase aktivnější, takže domácí musí pořádně přidat, protože prohrávají o jednu branku.
49'
Rohový kop pro Lipsko.
49'
Vše podstatné ve druhém poločase se zatím odehrává hlavně uprostřed hrací plochy, na střelecký pokus stále čekáme.
47'
Domácí začali druhý poločas dlouhým nákopem, ale ten byl hodně nepřesný a už zase tedy hraje Lipsko.
46'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Igor Smolnikov, přichází Vjačeslav Karavajev.
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Marcel Halstenberg, přichází Kevin Kampl.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:02 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme duel, ve kterém jsou aktivnější hráči Lipska, kteří se nakonec v páté minutě nastavení dostali do vedení 1:0, když se z dálky prosadil Diego Demme. První branku diváci viděli ve 14. minutě, kdy se trefil Marcel Halstenberg, ale tento gól nakonec neplatil. Domácí měli v nastavení také šanci, ale nedali a Lipsko tak vede 1:0. A nutno dodat, že zcela zaslouženě.
45+5'
45+5'
Tak zmýlená neplatí, protože v páté nastavené minutě se prosadil DIEGO DEMME a Lipsko jde do vedení 1:0! Hostující borec se dostal ke střele po standardní situaci a trefil se přesně k tyči, krásná trefa.
45+3'
Velká šance domácích! Po přihrávce byl před brankářem Sardár Azmún, který trochu krkolomně zakončil, ale branku o pár decimetrů minul!
45+2'
Ze svého druhého rohu domácí nic nevymysleli a v prvním poločase se už nic nestane.
45+2'
Rohový kop pro Zenit.
45+1'
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
Emil Forsberg dostal přihrávku do vápna a pohotově to zkusil, ale s jeho pokusem si Michail Keržakov dokázal poradit!
42'
Kombinaci ruského celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
40'
Lipsko se usadilo na polovině soupeře, ale ani z této akce nic nebylo. Domácím zatím obrana funguje na jedničku, ovšem útočná fáze, to je zatím bída.
38'
Na hranici velkého vápna to individuálně zkoušel Magomed Ozdojev, ale neprosadil se a o míč přišel.
37'
Tempo hry malinko opadlo a navíc žádný z celků nechce na konci prvního poločasu udělat zbytečnou chybu, což je zcela pochopitelné.
35'
Ale z této dlouhé kombinace nic nebylo. Domácí to znovu zkusili dlouhým nákopem, ale k ničemu to nevedlo a hraje znovu Lipsko.
34'
Lipsko drží míč na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet, ale zatím hosté kombinují daleko od branky, kterou střeží Michail Keržakov.
32'
Jenže Jaroslav Rakyckyj místo střely zvolil nepochopitelně centr a nic z toho nebylo. Co nyní domácí vymysleli, tak to nepochopil ani jejich trenér, který se za lajnou pouze chytil za hlavu.
31'
A pozor, protože po faulu budou domácí zahrávat standardní situaci přesně z hranice velkého vápna Lipska!
31'
Je za námi úvodních třicet minutek a Zenit Petrohrad hraje s Lipskem stále bez branek. Hostující celek je ale aktivnější a má mnohem více ze hry.
29'
Z levé strany odcentroval Marcel Halstenberg, ve vápně si míč našel Yussuf Poulsen, ale jeho hlavička byla velmi nepřesná.
28'
Lipsko sevřelo svého soupeře, bylo z toho několik centrů, ale ani jednou se žádný z hráčů nedostal do zakončení. Dobrá práce domácí obrany.
26'
Po rohovém kopu byl u míče jako první Marcel Halstenberg, který tak nepustil domácí hráče do zakončení.
25'
Z dálky to vyzkoušel domácí Douglas Santos a Péter Gulácsi přízemní pokus vyrazil na rohový kop!
23'
Domácí fanoušci se nyní prezentovali hlasitým pískotem, protože s výkonem svého celku nejsou spokojení. Je pravda, že Zenit zatím nevymyslel a hlavně nepředvedl vůbec nic.
21'
Po zisku míče to domácí hned zkusili dlouhým nákopem, ale vše přečetl Péter Gulácsi, který míč sebral a pomohl svým zadákům.
20'
Ale domácím se nepodařilo něco vymyslet. Kombinace zatím Zenitu hodně vázne a domácí trenér se nyní u postranní lajny hodně rozčiloval.
19'
Ale kličkující Nordi Mukiele podklouzl, následně fauloval a hrát tedy budou domácí fotbalisté.
18'
Lipsko je ale znovu u míče a tlačí se dopředu. V držení míče jsou na tom hosté mnohem lépe, Zenit se pouze brání a podniká brejky.
17'
Dobré tři minutky se řešila úvodní branka, takže se nehrálo. Gól nakonec neplatil, takže pokračujeme za stavu 0:0.
14'
Hostující Marcel Halstenberg se trefil z hranice velkého vápna, Michail Keržakov byl bez šance a hráči Lipska se radovali, ovšem rozhodčí celou situaci překontroloval na videu a branka nakonec neplatí kvůli ruce.
14'
Branislav Ivanović to zkoušel dlouhým nákopem, ale ten se mu vůbec nepovedl. Hraje Lipsko.
13'
Německý celek zahrával druhý rohový kop v tomto utkání, ale po odrazu od hráče se míč dostal k brankáři, který si věděl rady.
12'
Po prudkém centru byl u míče jako první Michail Keržakov, který ho prodloužil na rohový kop.
12'
Po faulu je tu hodně zajímavá standardní situaci pro Lipsko, téměř z rohu velkého vápna.
11'
Hosté dobře kombinovali na polovině soupeře, jenže Yussuf Poulsen pokazil přihrávku a míč doslova daroval soupeři.
10'
Nyní to Lipsko zkusilo dlouhým nákopem, ale tomu scházela přesnost a míč sebrali domácí zadáci.
8'
A následně to vyzkoušel Yussuf Poulsen, ale ani po tomto pokusu se stav utkání nemění.
7'
Po další akci hostů to vyzkoušel Konrad Laimer, ale jeho rána přesná nebyla a stav se nemění.
6'
Žlutou kartu dostává Alexandr Jerochin (FK Zenit Petrohrad).
4'
Z prvního rohu v tomto utkání ale nic nebylo. Zenit se ubránil, ale Lipsko je stále u míče a snaží se něco vymyslet.
4'
Hostující celek je v úvodu aktivnější, hlavně tedy směrem dopředu. Lipsko nyní vybojovalo rohový kop.
2'
Nakonec se Zenit vydal dopředu, ale nic nevymyslel. Německý celek to zkusil rychlým přechodem, ale ani to nevyšlo.
1'
Začalo se poklidnou kombinací domácího celku, který je dnes mírným outsiderem.
1'
Hráči jsou na trávníku, duel začne za malý okamžik.

FK Zenit Petrohrad: M. Keržakov – Smolnikov, Osorio, Ivanović (C), Rakyckyj – Ozdojev, Barrios, Santos – Dzjuba, Azmún, Jerochin.
Náhradníci: Vasjutin – Kuzjajev, V. Karavajev, Driussi, Šatov, Žirkov, Mak.

RB Lipsko: Gulácsi – Mukiele, Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Sabitzer, Laimer, Demme (C), Nkunku – Y. Poulsen, Forsberg.
Náhradníci: Mvogo – Werner, Haidara, Lookman, Cunha, Kampl, Ampadu.

Rozhodčí: Grinfeld – Hassan, Yarkoni,.
Utkání mezi Zenitem a Lipskem začíná už v 18:55 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte zápas ujít. Máme se na co těšit.
RB Lipsko

Německý celek také nebere nic jiného, než postup ze skupiny. A pokud by dnes Lipsko vyhrálo, tak by k tomu udělalo obrovský krok, ale je jasné, že v Rusku to nebude mít vůbec jednoduché, naopak. Lipsko začali Ligu mistrů v Portugalsku, kde porazilo 2:1 Benficu. Poté doma hostilo Lyon a tento zápas se Lipsku vůbec nepovedl, protože prohrál 0:2. Vše ale německý celek napravil v dalším utkání, ve kterém zdolal 2:1 dnešního soupeře.
FK Zenit Petrohrad

Zenit vstoupil do skupiny s jasným cílem, a to postoupit do další fáze. Ve vyrovnané skupině to lehké nebude, ale nutno dodat, že Zenit si zatím vede velmi dobře. Zenit začali remízou 1:1 na hřišti Lyonu, poté doma hostil Benficu a v důležitém utkání získal tři body, protože vyhrál 3:1. V posledním zápase zajížděl na hřiště dnešního soupeře, kde se ale Zenitu příliš nedařilo a v Německu nakonec prohrál 1:2. Svému soupeře má tedy Zenit co vracet.
SKUPINA G

1. Lipsko 6 bodů
2. Zenit 4 body
3. Lyon 3 body
4. Benfica 3 body
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Prestižní Liga mistrů má na programu další zápasy základní skupin a my budeme sledovat duel FK Zenit Petrohrad – RB Lipsko. Je to souboj dvou lídrů skupiny a mírným favoritem je Lipsko, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.