Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Šachtar : Atalanta - 11. prosince 2019   18:55

Šachtar
Šachtar
0:3
(0:0)
Atalanta
68' Castagne   • 80' Pašalić  (Malinovskyj) • 90+4' Gosens
Šachtar
Pjatov – Dodô, Kryvcov, Matvijenko, Ismaily – Patrick, Stěpaněnko – Tetê (59. Marlos), Kovalenko (71. Solomon), Taison (C) – Júnior Moraes.
O. Ševčenko – Antônio, Dentinho, Konopljanka, Chočolava, Marlos, Solomon.
Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Marco Achmüller (všichni GER)
OSK Metalist Stadion
Atalanta
Gollini – A. Masiello (61. Malinovskyj), Djimsiti, Palomino – Castagne, de Roon, Freuler, Gosens – Pašalić – A. Gómez (C) (90. Hateboer), Muriel (71. Ibañez).
Sportiello – Arana, Barrow, Hateboer, Ibañez, Malinovskyj, Traore.

SESTŘIH LM: Šachtar - Atalanta 0:3. Bergamo slaví historický postup

S konstatováním, že Atalanta Bergamasca Calcio postoupila s Manchesterem City do jarní fáze Ligy Mistrů, se loučím a přeji vám příjemné sledování další zápasů nejlepší evropské soutěže.
Atalanta Bergamasca Calcio byla ve skupině C neustále poslední, přesto se raduje z postupu do jarní části Ligy Mistrů. Naopak Šachtar Doněck měl před posledním kolem nejlepší výchozí pozici a musí se spokojit s Evropskou ligou.

Ve druhém poločase italský celek stupňoval svou aktivitu a výrazně mu pomohl střídající Ukrajinec Ruslan Malinovskyj. po jeho příchodu se totiž hra výrazně oživila. Ovšem nemohu se zbavit dojmu, že Luis Muriel měl být za bezbrankového stavu vyloučen. Jenže rozhodčí se nad jeho zákrokem smiloval, čímž udržel Atalantu v boji o postup. Pokud se ale podíváme na statistiky duelu, zvítězil aktivnější tým.
90+5'
90+4'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Tohle je podtrhnutí smůly při výkonu Šachtaru! Taras Stěpaněnko chtěl hrát malou domů, ovšem nevšiml si, že za ním stál ještě ROBIN GOSENS, který zblízka překonal domácího gólmana.
90+2'
Po centru od rohového praporku vystartoval z brankové čáry Pierluigi Gollini, který vyšplhal nejvýše do vzduchu, čímž nedal příležitost domácímu mužstvu.
90+1'
Z hranice pokutového území vystřelil do levého spodního rohu branky Alan Patrick, jehož pokus vyrazil Pierluigi Gollini. Hostující brankář předvedl parádní zákrok a Doněck bude rozehrávat roh.
90+1'
Sotva přišel na zelený pažit, hned viděl Hans Hateboer (Atalanta BC), jenž šlapákem atakoval soupeře.
90'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Hans Hateboer.
89'
O centr z pravé strany se pokusil Serhij Kryvcov, jenže míč zastavil Alejandro Gómez. Ovšem Doněck se k balonu vrátil a pokračuje v kombinační hře.
87'
Krásnou ránou z dálky se prezentoval Ruslan Malinovskyj, jehož zakončení vyrazil Andrij Pjatov. Celou situaci ještě dobíhal Mario Pašalić, ale dříve byl u míče obránce.
86'
Šachtar Doněck stále kombinuje na útočné polovině, ovšem Ismaily orazítkoval břevno! Júnior Moraes poslal míč za šestnáctku, odkud přišlo zákončení, které skončilo na brankové konstrukci. Po následném rohovém kopu hlavičkoval Manor Solomon, jenž zamířil těsně vedle pravé tyče.
85'
Hráči v oranžových dresech drží míč a ještě se pokusí o zázrak. Jenomže pas za obranu byl dlouhý a zamířil až k brankář. Pierluigi Gollini rychle rozehrál a spoluhráči táhnou akci do bezpečných míst.
84'
Na hranici šestnáctky převzal míč hostující kapitán, který si hodil míč na levou nohu. Jeho pokus by mířil k levé tyči, kdy zakončení nezastavil Serhij Kryvcov.
83'
Téměř nikdo na Ukrajině nebral nic jiného než postup Šachtaru Doněck. Domácí celek měl nejlepší výchozí pozici, kterou kvůli nedisciplinovanosti ztratil.
80'
O postupujícím je rozhodnuto! Téměř od rohového praporku rozehrával standardní situaci Ruslan Malinovskyj, z jehož kopačky mířil míč před branku. MARIO PAŠALIĆ se po balonu natáhl a jemnou teči jej umístil za brankovou čáru. Asistence: Ruslan Malinovskyj.
79'
V koncovce zápasu čeká ukrajinský tým těžká práce, v deseti lidech musí totiž vyrovnat, jinak poputuje pouze do jarní části Evropské ligy. Naopak Atalanta Bergamasca Calcio by zůstala v Lize Mistrů.
77'
Hodně přísná červená karta pro Šachtar Doněck, Dodô (Šachtar) odchází pod sprchy. Domácí hráč šermoval rukama a při snaze získat míč trefil soupeře do tváře. Rozhodčí na popud asistenta vylučuje.
75'
Hostující Remo Freuler (Atalanta BC) zastavil nedovoleně domácího kapitána. Šachtar Doněck rozehrávalo centrem standardní situaci, která byla odvrácená do strany. K centru se tak dostal Júnior Moraes, ovšem míč z jeho kopačky zamířil k brankáři.
74'
U postranní čáry se rozeběhl Mario Pašalić, který se nacházel za obranou. Hostující hráč se pak pokusil o kličku na střed, kterou přečetl Mykola Matvijenko.
73'
Taras Stěpaněnko se pokusil o dlouhý pas, jenž mířil na pravou stranu útočné poloviny. Jenže balon byl příliš dlouhý, a tak se italský celek vrátil k míči.
72'
Šachtar Doněck potřebuje vyrovnat, aby se posunul zpátky na druhou postupující příčku. Jenomže Atalanta je o trochu aktivnější a domácí potřebují hrát úplně jinde.
71'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Viktor Kovalenko, přichází Manor Solomon.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Roger Ibañez.
70'
Domácí brankář si připisuje snadný zákrok, když přímo na něj letěl pokus, jenž z nějakých pětadvaceti metrů vyslal Luis Muriel.
68'
Tak ještě jednou si popíšeme branku, po které se Atalanta dostává na postupující pozici! Na hranici vápna výborně reagoval Luis Muriel, který viděl na hranici pohybující se ho Alejandra Gómeze, který předal míč před branku. Na dvakrát překonal domácího brankáře TIMOTHY CASTAGNE, jenž je hrdinou okamžiku. Asistence: Alejandro Gómez.
66'
Atalanta dala branku, která pro ofsajd neplatí! Luis Muriel přihrál na levou stranu šestnáctky, kde se v těsném ofsajdu nacházel Alejandro Gómez. Míč pak přebral před brankou Timothy Castagne, jenž nadvakrát propálil Andrije Pjatova. Celou situaci ještě řeší VAR!
64'
Alejandro Gómez hraje opravdu skvěle, jeho centr na zadní tyč byl ale odvrácen. Hra se pak velmi rychle přesunula a ukrajinský celek si nepohlídal ofsajdové postavení. K zakončení z šestnáctky se dostal Júnior Moraes, jenž stejně nechal vyniknout hostujícího gólmana.
63'
Dodô (Šachtar) vidí zcela zbytečnou kartu, když měl pocit, že ho po odehrání míče atakoval Remo Freuler. Hlavní rozhodčí oba kohouty rozehnal a domácího ještě na cestu potrestal.
62'
Ismaily a Taison si na levé straně útočné poloviny neporozuměli, a tak Atalanta vhazovalo. Jenže opět míč příliš dlouho neudržela a musí se znovu bránit.
61'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Andrea Masiello, přichází Ruslan Malinovskyj.
60'
Italský tým rozehrával standardní situaci od pravé postranní čáry. Jenže centr zastavil hned první hráč, jenž byl pořádně otřesen. Po chvíli se bude rozehrávat od branky ukrajinského celku.
59'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Tetê, přichází Marlos.
58'
Další centr italského mužstva mířil do šestnáctky, kde se k míči dostal Alejandro Gómez. Jenže hostujícího kapitána zklamalo zpracování.
57'
Těžko říct, co zamýšleli Tetê a Alan Patrick. Každopádně první jmenovaná poslal míč jen na dlouhou tribunu, to byla hodně nevydařená střela.
55'
Luis Muriel může být rád, že se nešel sprchovat, Na pravé straně totiž ve skluzu trefil soupeře a musel hodně prosit, aby nebyl potrestán. Doněck bude rozehrávat zajímavou standardní situaci.
54'
Manchester City se ujal vedení, a tak vítěz našeho střetnutí by v tuto chvíli postupoval do jarní části Ligy Mistrů. Vraťme se na trávník, kde se o nepřesné zakončení postaral hostující kapitán.
52'
Alejandro Gómez hraje opravdu skvěle a nápaditě. Jeho pas mířil do šestnáctky a hlavně za obranu, kam si také nabíhal Mario Pašalić. Jenže hostující hráč na balon nedosáhl, a tak se kope od ukrajinské brány.
51'
K rozehrání přímého kopu se postavil Luis Muriel, jehož pokus mířil doprostřed branky, a tak zasáhl Andrij Pjatov. Po následném rohu zakončoval ještě Berat Djimsiti, jenž poslal míč vysoko nad branku.
50'
Mezi tři soupeře se neohroženě vydal Alejandro Gómez, jehož podražením poslal na zelený pažit Alan Patrick (Šachtar). Hlavní rozhodčí tak podruhé v utkání vytáhl žlutou kartu.
49'
Po pravé straně vnik do šestnáctky Mario Pašalić, který pak chtěl přihrávat na střed. Jenomže Serhij Kryvcov znovu výborně pokryl prostor a celou akci zneškodnil.
48'
Zpoza pokutového kopu se pokusil zakončit Júnior Moraes, jenž trefil prvního možného soupeře. Následně se domácí hráč dopustil ještě faulu, a tak Atalanta Bergamasca Calcio znovu může myslet na útočnou akci.
47'
Robin Gosens přihrál do šestnáctky, kde se zády k brance nacházel Luis Muriel. Ten se chtěl točit za levou nohou, ovšem v tomto prostoru číhal bránící soupeř.
46'
Německý rozhodčí dal pokyn k pokračování střetnutí, pokud Šachtar zvítězí, nemusí sledovat výsledek druhého střetnutí. Ovšem v držení míče je znovu italské mužstvo.
46'
Sledujeme vyrovnané utkání, což dokazuje také průběžný stav zápasu. Oba celky si vypracovaly několik nadějných šancí, jenže oba brankáři museli předvést pouze jeden zákrok. Zatímco Pierluigi Gollini zlikvidoval obrovskou příležitost, Andrij Pjatov si poradil s běžným zakončení.

V současné chvíli se Šachtar nachází na druhém místě, Záhřeb na třetím a Atalanta je čtvrtá. Oba zápasy skupiny C Ligy Mistrů jsou vyrovnány, a tak si budeme muset na postupujícího ještě chvíli počkat.
45+2'
45+2'
Z pravé strany ještě centroval Dodô, který balon poslal jen mimo hrací plochy. Italské mužstvo ještě bude rozehrávat od vlastní branky.
45+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý německý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že se budou hrát v prvním poločase ještě dvě minuty.
45'
Centr z pravé strany zastavil Ismaily, a tak Alejandro Gómez spěchá rozehrát rohový kop. Centr mířil na první tyč, odkud proskočil na penaltový puntík. Atalanta sice po chvíli balon získala, ale je jí odpískán ofsajd.
44'
Přenesení hry domácímu mužstvu nevyšlo, a tak se do akce vrhla Atalanta. Její přihrávka na hranici pokutového území byla zastavena, ovšem ukrajinské mužstvo znovu nezvládlo přihrávku dopředu.
43'
Úvodní pětačtyřicetiminutovka se blíží ke konci, ukrajinský tým jen znovu v kombinaci na útočné polovině a hledá recept na překonání italského obrany.
41'
Mezi dva soupeře se neohroženě vložil Luis Muriel, který zpoza pokutového území sice vystřelil, jenže jeho pokus mířil pouze doprostřed branky. Andrij Pjatov se tak nemusel ani hnout, aby míč lapil.
40'
Hostující hráč je v pořádku, a tak se pokračuje ve hře. Šachtar Doněck je znovu u balonu a předvádí kombinaci na útočné polovině. Jenže po chvíli o míč přišel Ismaily, ovšem Atalanta se balonu pouze zbavila.
39'
Marten de Roon fauloval domácího kapitána, ovšem sám si ublížil, a tak německý rozhodčí znovu volá lékařský tým. Hra se v posledních momentech rychle přelévá ze strany na stranu.
37'
Z pravé strany odcentroval Tetê, jenž našel na malém vápně spoluhráči. Hlavičkou doprostřed brány zakončil celou situaci Júnior Moraes, jehož vychytal Pierluigi Gollini.
36'
Volný kop centrem rozehrál Luis Muriel, míč mířil do zadní části šestnáctky, kde skvěle zasáhl Serhij Kryvcov. Zatím oběma mužstvům chybí větší kvalita při koncovce.
35'
Manchesteru City se podařilo vyrovnat, a tak se situaci v tabulce znovu mění. Vraťme se ale na zelený pažit, kde Atalanta bude rozehrávat další standardní situaci, když byl faulován Mario Pašalić.
33'
Domácí Taison z od postranní čáry navedl míč na střed hrací plochy. Ovšem přihrávka na pravou stranu byla zachycená, a tak Atalanta mířila do otevřené obrany. Jenže cela akce byla znovu přerušená.
31'
Alejandro Gómez si skvěle pokryl balon a u půlící čáry dostal pořádně naloženo. Dodô přistupuje k německému rozhodčímu, která hráči vysvětluje, že podobný prohřešek bude příště potrestán.
30'
Italský tým se pokusil o oblouček mířící za obranu, jenže skvěle vystoupil Mykola Matvijenko, jenž celou akci překazil. Doněck tak bude moci znovu myslet na útočení.
29'
Atalanta bude rozehrávat přímý kop, jenž byl rozehrán těsně zpoza vápna. Faulován byl totiž Luis Muriel, která se sám postaral o rozehrání standardní situace. Jeho pokus z devatenáct metrů zamířil jen nad branku.
28'
Na centr od rohového praporku si na zadní tyči naskočil Júnior Moraes, jehož hlavička byla hodně nepřesná. Domácí hráč totiž musel v posledním momentu předskočit soupeře.
27'
Znovu kombinace na pravé straně mohla být úspěšná. Dodô přihrával na hranici malého vápna, odkud byl míč odklizen. O malou chvilku později vybojoval Šachtar rohový kop.
25'
Tetê mohl přihrávat na naběhlého spoluhráče, ovšem zvolil kličku, která byla přečtená. Zprava pak odcentroval Timothy Castagne a na míč si naskočil Robin Gosens, jehož pokus byl hodně nepřesný.
23'
Prvním potrestaným hráčem je Luis Muriel (Atalanta BC), který ve skluzu trefil soupeře na stojnou nohu. Po ošetření tedy útočník italského celku viděl žlutou kartu, po níž se ještě hodně rozčiloval. Hlavní sudí hráče důrazně upozornil, že by se mohl jít předčasně sprchovat.
23'
Oba lékařské týmy míří na hrací plochu, kde fauloval Luis Muriel. Atakovaným hráčem byl Taras Stěpaněnko, jenže ošetření potřebují oba.
22'
Chvíli to vypadalo, že Šachtar Doněck přebírá otěže zápasu. Ovšem Atalantě se podařilo hru uklidnit a je to právě italské mužstvo, které volí postupný útok.
20'
A znovu rychlý Tetê, který opět provětral hostující defenzivu. Jeho přihrávka mířila do druhé vlny, odkud ihned pálil Taison, jehož pokus byl opět zablokován.
19'
Velmi rychlý pohyb předvedl na pravé straně Tetê, který se pokusil o centr, jenž byl odvrácen. K míči se pak ještě dostal Dodô, jenže Šaachtar poslal míč až k vlastnímu brankáři.
17'
Pas hostujícího mužstva mířil na pravou stranu šestnáctky, kam si nabíhal Timothy Castagne. Jenže míč byl příliš dlouhý, a tak se bude kopat od domácí brány.
15'
Šachtar Doněck mohl jít do vedení, jenomže Tetê se nacházel v těsném ofsajdu! Po přihrávce pod sebe vystřelil do soupeře Júnior Moraes. K odraženému balonu se ale dostal Viktor Kovalenko, jenž mířil přesně. Radost ukrajinského celku byla zbytečná.
14'
Na pravou stranu pokutového území si Luis Muriel, který zvolil přihrávku pod sebe. Na penaltovém puntíku se nacházel Alejandro Gómez, jehož zakončení mířilo do spodního rohu branky, ovšem zasáhl skvěle postavený Serhij Kryvcov.
13'
Po kombinaci na pravé straně vnikl do šestnáctky Tetê, na něhož také mířila přihrávka. Ovšem jeden z hostů se prezentoval kvalitním obranným zákrokem.
12'
Domácímu mužstvu se zatím nedaří udržet balon, Šachtar na útočné polovině předvedl lacinou chybu. Ovšem také Atalanta nic zásadního nevymyslela.
10'
V souběžně hraném utkání se Záhřeb ujal vedení a právě chorvatský tým v tuto chvíli postupuje z druhé příčky. Doněck by aktuálně mířil do Evropské ligy.
8'
V šestnáctce zpracoval míč pro spoluhráče Mario Pašalić, ke střele se díky tomu dostal Luis Muriel. Jeho pokus byl nepřesný a proletěl jen vedle levé tyče.
7'
Italské mužstvo je v úvodu zápasu aktivnější, jenže první velkou promrhalo. Po nepřesné přihrávce soupeře se Atalanta Bergamasca Calcio k balonu vrátila a znovu kombinuje.
5'
Malou domu zachytil jeden z hostujících hráčů, který dal míč pod sebe, kde se nacházel Luis Muriel. Ten byl před prázdnou brankou, jen v cestě mu stál soupeř, a tak přihrál na levou stranu pokutového území. Mario Pašalić se již nacházel z úhlu, a tak jeho přihrávku před branku lapil Andrij Pjatov.
4'
Přihrávku před šestnáctkou přebral Júnior Moraes, který se pokusil o kličku. Ovšem balon mu utekl k soupeři, jenže Atalanta zvolila pouhá odkop.
3'
Počasí je na Ukrajině docela příznivé, jsou asi dva stupně nad nulou. Vraťme se na trávník, kde od úvodního výkopu pokračuje kombinace italského celku. O centr se pokusil Alejandro Gómez, jehož pas byl odvrácen.
2'
Do dnešního střetnutí nastoupil Šachtar Doněck v oranžových dresech, naopak Atalanta Bergamasca Calcio oblékla modrou sadu.
1'
Hlavní rozhodčí pan Felix Zwayer zahájil dnešní střetnutí, jako první se dotkli míče hostující hráči. Atalanta začíná kombinací na vlastní polovině hrací plochy.
1'
Ještě jednou vás vítám u posledního střetnutí skupinové fáze Ligy Mistrů, v této skupině jde hned třem celkům o postup, tak se pohodlně usaďte a bavte se fotbalem. Německý rozhodčí už přivedl obě mužstva na zelený pažit, a tak bude duel za pár minut zahájen.

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Dodô, Kryvcov, Matvijenko, Ismaily – Patrick, Stěpaněnko – Tetê, Kovalenko, Taison (C) – Júnior Moraes.
Náhradníci: O. Ševčenko – Antônio, Dentinho, Konopljanka, Chočolava, Marlos, Solomon.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – A. Masiello, Djimsiti, Palomino – Castagne, de Roon, Freuler, Gosens – Pašalić – A. Gómez (C), Muriel.
Náhradníci: Sportiello – Arana, Barrow, Hateboer, Ibañez, Malinovskyj, Traore.

Rozhodčí: Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Marco Achmüller (všichni GER).
Atalanta Bergamasca Calcio
Atalantě se v premiérovém ročníku v Lize mistrů moc nedaří. Jak jsem již zmiňoval, ve skupině C jí patří až čtvrtá příčka, navíc první tři zápasy jasně prohrála. Bergamasca se vzchopila až ve čtvrtém a pátém utkání, senzačně remizovala s Manchesterem City a poté porazila Záhřeb. Díky tomu má italský celek stále šanci na postup do play off, ale dnes musí bezpodmínečně zvítězit. Ani výhra by v nejhorším nemusela stačit, protože kdyby Záhřeb doma porazil Manchester City, šel by dál on. Uvidíme, jak se zapeklitá situace ve skupině C rozlouskne.

FK Šachtar Doněck
Šachtar už si v Evropě vybojoval docela věhlasné jméno, protože se Ligy mistrů účastní už potřetí v řadě, před dvěma lety postoupili do vyřazovací fáze a loni si zahrál alespoň play off Evropské ligy. Není tedy žádným překvapením, že Doněcku se docela daří i letos, protože ve skupině C drží druhou příčku se šestibodovým ziskem, ale na třetí Záhřeb má jen jednobodový náskok a čtvrtou Atalantu dvoubodový. V krajním případě tak stačí Šachtaru i remíza, která by zaručovala postup v případě, že Záhřeb prohraje s Manchesterem City. Ukrajinský celek však rozhodně nic neponechá náhodě a rozhodně se dnes pokusí zvítězit.

Šachtar vs. Lvov – 4:1
Zdravím všechny fanoušky Ligy mistrů! Dnes nás čekají poslední zápasy skupin. Ve skupině C mohou do play off postoupit ještě tři týmy, včetně dnešních soupeřů, takže Šachtar se s Atalantou utká o všechno. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.