Liga mistrů - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Barcelona - 28. října 2020   21:00

0:2
(0:1)
Barcelona
14' O. Dembèlé  (Messi) • 90+1' Messi
Juventus
Szczęsny – Demiral, Bonucci (C), Danilo – J. Cuadrado, Bentancur (83. Arthur), Rabiot (83. Bernardeschi), Kulusevski (75. McKennie) – Chiesa, Morata, Dybala.
Makkelie – Diks, Steegstra (vš. NED)
Juventus Stadium
Barcelona
Neto – Roberto, R. Araújo (46. S. Busquets), Lenglet, Alba – Pjanić, F. de Jong – Griezmann (89. Firpo), Pedri (90+2. Braithwaite), O. Dembèlé (66. Fati) – Messi (C).

SESTŘIH: Juventus - Barcelona 0:2. Messi v ráži, Moratovi neuznali tři góly

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Tabulka skupiny G:

1. FC Barcelona 6b (7:1)
2. Juventus FC 3b (2:2)
3. Dynamo Kyjev 1b (2:4)
4. Ferencvárosi TC 1b (3:7)
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 0:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 19:16.
Je konec! Barcelona nakonec v tomto utkání vítězí o dvě branky a bere tři body do tabulky! Její vítězství je zasloužené, byla v tomto utkání lepší. Jakoukoliv naději sebral svému týmu Merih Demiral, který viděl po druhé žlutě kartě také tu červenou. Ještě předtím sice Álvaro Morata dostal balón do sítě, jenže i potřetí se nacházel v ofsajdu... Finální tečku na skóre dal v nastaveném čase Lionel Messi, jenž proměnil pokutový kop.
90+6'
90+6'
Nakonec se teda bude hrát o chvilku déle. Paulo Dybala ještě rozehrával standardní situaci, ale trefil jediného hráče ve zdi. To asi dokazuje zmar domácích.
90+4'
Paulo Dybala se ještě pokusil o korigování skóre a vstřelení čestného úspěchu, ale Neto nemusel zasahovat. Jeho pokus byl totiž zastaven obranou.
90+3'
V tomto zápase se nastavuje pět minut!
90+2'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Pedri, přichází Martin Braithwaite.
90+1'
Barcelona právě vstřelila branku!
Je definitivně rozhodnuto, Katalánci berou z dnešního zápasu tři body! K penaltě si nemohl stoupnout nikdo jiný než LIONEL MESSI, jenž se neomylně trefil k levé tyči.
90'
Penalta pro hosty!
89'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Júnior Firpo.
88'
Domácí fotbalisté mohli rozehrávat a ještě se o něco pokusit směrem dopředu. Jejich akce ovšem nebyla nijak úspěšná, a tak jsou u balónu Katalánci.
87'
O chvilku později se faulem provinil také barcelonský Antoine Griezmann, který fauloval Chiesu. S Juventusem to už dnes ale zrovna dobře nevypadá.
85'
A právě nejspíše skončily veškeré plány domácích na srovnání! Merih Demiral totiž vidí druhou žlutou v tomto utkání, to znamená jediné. Dostává červenou a míří do sprch! Tento hráč byl později v souboji s Pjanićem, kterého následně trefil. Sudí s kartou neváhal ani chvilku.
84'
Domácí fotbalisté už musí vrhnout všechny své síly do útoku, a tak jsme viděli rovnou dvojnásobné střídání. Podaří se ještě Juventusu srovnat dnešní duel?
83'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Rodrigo Bentancur, přichází Arthur.

Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Adrien Rabiot, přichází Federico Bernardeschi.
82'
Barcelona tak může v klidu podržet balón a rozhodně nikam nespěchat. Nadále vede o jednu branku a je dnešnímu vítězství opravdu velmi blízko.
81'
O poslední faul se postaral Paulo Dybala, který pracoval v souboji hodně rukama. Toho si sudí prostě nemohl nevšimnou, a tak je u míče Barcelona.
80'
Tato minuta nám tedy přinesla značné množství faulů, viděli jsme rovnou tři. Tím posledním se provinili hosté, ale domácí rychlou rozehrávkou nic nezískali.
79'
Žlutou kartu dostává Adrien Rabiot (Juventus FC).
78'
Weston McKennie se teprve před chvilkou dostal na trávník a zkusil svoje štěstí. Jeho střela na zadní tyč šla ale daleko od pravé tyče. Domácím se čas krátí.
77'
Antoine Griezmann vymýšlel dobrou přihrávku mezi obránce, ale skvěle zasáhl Juan Cuadrado. Ten vystihl tuto přihrávku a domácí poté míč odpálili.
76'
No, už se nám blíží ke konci celý zápas, do konce základní hrací doby chybí posledních čtrnáct minut. S nastavením nás už moc času nečeká.
75'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Weston McKennie.
74'
Žlutou kartu dostává Juan Cuadrado (Juventus FC).
73'
Lionel Messi byl nejspíše tím, kdo upadl v šestnáctce, ovšem hlavní sudí dnešního zápasu ho hodně rychle zvedá. Tady se penalta pískat nebude.
72'
Držení míče: 49% – 51%
71'
Lionel Messi dostal balón na kopačky, a tak se nemohl vrhnout do otevřené obrany. Byl to ale právě hostující kapitán, který vybojoval alespoň aut pro hosty.
70'
Žlutou kartu dostává Merih Demiral (Juventus FC).
69'
Dejan Kulusevski pálil nyní dobře, ale netrefil bránu! Zkoušel to placírkou umístit k tyči, ale pokus mu zrovna nesedl a skončil vysoko nad horní tyčí.
68'
Juan Cuadrado si vzal na starosti autové vhazování a jeho tým chvilku kombinoval. Nakonec to byl ale Juan Cuadrado, kdo se provinil nedovoleným zákrokem.
66'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Anssumane Fati.
65'
Skoro až neskutečně to hostům vycházelo ve vápně, ovšem střelu jsme nakonec neviděli. Lionel Messi byl napadán už třemi soupeři a o míč přišel.
64'
Nyní hostům trvalo jen pár vteřin, než se dostali k zakončení. Pedri dobře zasekl míč ve vápně, ale Danilo předvedl skvělý obranný zákrok a srazil míč na roh.
63'
Barcelona je směrem dopředu zatím prostě mnohem lepší, Juventusu se ve finální fázi nedaří. Katalánci totiž dobře přistupují a kazí akce svému soupeři.
62'
Lionel Messi se dostal k odraženému míči na hranici šestnáctky, odkud z první vypálil. Wojciech Szczęsny se jen ohlédl, ale míč skončil těsně vedle tyče.
60'
Žlutou kartu dostává Sergi Roberto (FC Barcelona).
60'
Tak je za námi už šedesát minuty hry, po kterých nadále vedou Katalánci o jednu branku. Navíc drží častěji balón a Juventus se nemůže dostat do tlaku.
59'
Álvaro Morata je dnes rozhodně největším smolařem na hřišti. už třikrát dostal balón do sítě, ale pokaždé se nacházel v menším nebo větším ofsajdu.
58'
Neskutečné, trvalo to dvě minuty, ale branka domácímu týmu není znovu uznána! Álvaro Morata byl znovu o těsný kousek v ofsajdu!
56'
Gól ale ještě řeší video!
55'
Je srovnáno! Domácím stačila jedna akce a je srovnáno! Juan Cuadrado v ohromně těžké pozici našel před brankou ÁLVARA MORATU, který z první uklidil míč do sítě. Vypadá to, že si tentokrát ofsajd pohlídal.
54'
Fotbalisté hostujícího týmu jsou nadále na míči a domácí se k němu nemohou dostat za žádnou cenu! Takhle Juventus ale opravdu nesrovná.
53'
Domácí se nadále nemohou dostat k míči, a tak je obrana Katalánců zatím v naprostém klidu. Ousmane Dembèlé posílal pas před bránu, ale ten byl zblokován.
52'
Lionel Messi kroutil svůj centr hodně nebezpečně na hranici malého vápna. Obran Juventusu si sice poradila, ale hosté se nadále drží na balónu u šestnáctky.
51'
Barcelonští fotbalisté zavařili obraně domácího celku a vybojovali ještě standardní situaci. Hráč hostí byl stažen za dres na zem a je tu šance pro Katalánce.
50'
Je za námi prvních pět minut druhého poločasu. Juventus se snaží, ale Katalánci se v pohodě brání. Nyní se navíc dostali do útoku a vybojovali rohový kop.
49'
Juventus předvedl celkem rychlou akci a viděli jsme první střelu. Rodrigo Bentancur to zkusil z nějakých dvaceti metrů, ale při střele upadl a hodně minul.
48'
Juventus tedy prohrává o jednu branku a bude muset více útočit. Dejan Kulusevski se posunul více dopředu a snaha Pirla o útočení je zcela evidentní.
47'
Jak vidíme, tak hosté vstoupili do druhé půle s jednou změnou, když se do hry podíval Sergio Busquets. Domácí ještě do základní jedenáctky nesáhli.
46'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ronald Araújo, přichází Sergio Busquets.
46'
Je za námi první poločas, po kterém bude spokojenější Barcelona, která vede o jednu branku. Jediný gól tohoto poločasu jsme viděli už ve čtrnácté minutě. Ousmane Dembèlé svou střelou trefil protihráče, od něhož se balón odrazil nechytatelně na zadní tyč! Barcelona mohla ještě přidat nějaké branky, ale Lionel Messi ani Ousmane Dembèlé úspěšní nebyli. Na druhé straně dvakrát míč procedil do sítě Álvaro Morata, jenže ten se v obou případech nacházel v ofsajdu. Juventus tak má v druhé půli co dohánět.

Další poločas začne přibližně v 22:03.
45+3'
45+3'
Žlutou kartu dostává Dejan Kulusevski (Juventus FC).
45+2'
Dejan Kulusevski se dostal k odraženému balónu a zkoušel ho ještě poslat mezi obránce, i když to měl na dlouho nohu. To se mu ale o kousek nepovedlo.
45+1'
Už nám běží nastavený čas a vypadá to, že hosté půjdou do šaten s jednogólovým vedením. Juventus má zatím velké problémy vystřelit na bránu.
45'
Nastavovat se budou dvě minuty!
44'
Domácí se snaží, ale hosté dobře napadají jejich rozehrávku. Proto to Juventus zkusil přihrávkou mezi obránce, ale s tím si Barcelona v klidu poradila.
43'
Stará dáma vybojovala faul na polovině hřiště, a tak může pokračovat ve své akci. Do konce poločasu už chybí opravdu málo a Katalánci stále o gól vedou.
42'
Domácí sice přenesli hru na levou stranu, ale tam Federico Chiesa neměl žádnou šanci. Tato přihrávka byla hodně vysoká a domácí hráč ji nezahrál na ploše.
41'
Paulo Dybala měl míč na pravé straně, ale byli to právě domácí, od kterých se míč dostal mimo hrací plochu. Álvaro Morata už to na číře nestihl, odkop pro Neta.
40'
Ta však byla rozehrána nakrátko, a tak jsme žádný centr do šestnáctky neviděli. Míč se dostal až k obráncům hostí, kteří dlouhým pasem dopředu neuspěli.
39'
Jordi Alba si seběhl na levou stranu, kam byla hra přenesena. Miralem Pjanić se poté po delší době dostal k balónu, ale byl faulován. Standardka pro hosty.
38'
Lionel Messi schytal tvrdý zákrok svého soupeře, kterému je samozřejmě pískán faul. Barcelona se proto může pokusit o postupné dobývání území Juventusu.
37'
Juventus to nyní vymyslel moc pěkně! Škoda, že to všichni hráči nepochopili. Kdyby si Dejan Kulusevski naběhl, mohl jít sám na brankáře Neta.
36'
Rozhodně se v prvním poločase nenudíme a vidíme dobré akce na obou stranách. Katalánci se s tím nyní nemazali a raději odkopli balon daleko od šestnáctky.
35'
První poločas se nám pomalu ale jistě blíží ke svému konci. A mohlo to být o dvě branky, neskutečné, co nyní hosté neproměnili! Ousmane Dembèlé nadvakrát nepřekonal gólmana. Ten se poté dostal mimo svou pozici ale svým skokem posunul míč od kopačky svého soupeře!
34'
Domácí nyní dostali do protiútoku a Dejan Kulusevski dostal přihrávku na pravou stranu. Jeho přízemní centr do druhé vlny byl ale zastaven obranou hostí.
33'
Tentokrát šance na druhé straně. Antoine Griezmann propasíroval balón na levou stranu, odkud jeho spoluhráč pálil z první. Mířil ale jen do boční sítě.
32'
Každopádně fotbalisté italského týmu se dokážou dostat skrze obranu svého soupeře, což je pro ně určitě dobrá zpráva. Potřebovali by srovnat do půle.
31'
Už dvakrát dostali domácí fotbalisté balón do sítě, jenže jejich góly prostě nemohou být uznány. Álvaro Morata byl dvakrát v těsném ofsajdu... škoda pro Juventus.
30'
Domácí už podruhé dostali balón do sítě, jenže podruhé není gól uznán! Juan Cuadrado našel skvělým pasem v šestnáctce Álvara Moratu, který byl v těsném ofsajdu!
28'
Juventus nyní drží míč už nějakou dobu na svých kopačkách, ale nemůže se dostat ke střelecké pozici. Na druhé straně to zkusili rychle hosté, ale neúspěšně.
27'
Neto se nyní musel mít na pozoru, ale nebyla to nijak nebezpečná možnost na straně Juventusu. Míč totiž k němu sotva dojel, a tak ho mohl sebrat do rukavic.
26'
Snaha se Juventusu rozhodně upřít nedá, ale Katalánci zatím hrají v defenzivě velmi dobře. Dnes to bude pro útok domácích velmi těžký oříšek.
25'
Barcelona předvedla rychlou akci, avšak jeden z domácích předvedl skvělý návrat a obral svého protihráče o balón, a to navíc čistě. Italové mohou jít dopředu.
24'
Domácí tedy přežili další šanci svého soka a v současné době se drží na balónu. Nadále prohrávají o jeden gól, navíc nejsou v dnešním utkání lepším celkem.
23'
Velká šance, po které mohli vést hosté o dvě branky! Lionel Messi dostal skvělou přihrávku na levou stranu vápna, ale jeho střelecký pokus minul zadní tyč o velký kus.
22'
Hráči v růžových dresech drží balón na svých kopačkách a vyzkoušeli to centrem do šestnáctky. Tam si ale nejlépe počínal Wojciech Szczęsny a má míč v rukavicích.
21'
Juan Cuadrado už je nějakou dobu ošetřovaný za postranní lajnou, v současné době dostává obstřik na stehno. Nejspíše dostal nějakého koňara.
20'
Rodrigo Bentancur nakonec vymyslel zajímavý centřík na zadní tyč, ale v souboji si Álvaro Morata hodně pomáhal rukama. To sudí viděl a faul musel odpískat.
19'
Fotbalisté v pruhovaných dresech se snaží o odpověď na vedoucí branku svého soupeře, ovšem zatím nejsou úspěšní. Danilo branku svým pokusem minul.
18'
Jordi Alba položil svého soupeře na zem a rozhodčí už ho upozorňuje. Je možné, že by při dalším zákroku už mohl být oceněn i nějakým karetním trestem.
16'
Což potvrdil i VAR po nějaké době!
15'
Chyběl jen kousek a mohlo být srovnáno! Álvaro Morata protlačil balón do sítě! Při odrazu se míč ale dotkl jeho ruky a gól nemůže být uznán!
14'
Je tu teprve čtrnáctá minuta a my už vidíme první branku, kterou dávají hosté! OUSMANE DEMBÉLÉ to zkusil z hranice šestnáctky a byl úspěšný! Jeho střelu ještě tečoval jeden ze soupeřů, který změnil směr a míč zaplaval přesně do zadní šibenice. Wojciech Szczęsny neměl žádnou šanci.
13'
Ale tohle na domácí straně nevypadalo vůbec zle! Juan Cuadrado vyslal zajímavý nižší centr do šestnáctky, kde míč propadl. Nejlépe se ale zorientovali hosté.
12'
V prvních minutách se nám hra celkem hodně přerušuje. Paulo Dybala byl nyní faulován, a tak fotbalisté Juventusu mohou něco vymyslet v ofenzivě.
11'
Merih Demiral zastavil centr jen za cenu rohového kopu. Lionel Messi si vzal na starosti jeho rozehrávku. Centr mířil do ohně, ale tam zapracovali domácí.
10'
Je za námi prvních deset minut utkání, po kterých už mohla být ve vedení Barcelona. Antoine Griezmann ale trefil jen levou tyč, a tak je stav zatím srovnán.
9'
Miralem Pjanić je v úvodu jedním z nejaktivnějších hráčů, i když na závěry je ještě brzo. Nyní si dobře pokryl balón, načež schytal nedovolený zákrok.
8'
Miralem Pjanić si vzal na starosti vhazování na útočné polovině, ale hosté předvedli dobré napadání. Donutili soupeře k chybě a získali aut na útočné půlce.
7'
Stará dáma to zkusila poměrně překvapivě. Paulo Dybala si nabíhal za obránce, ale přihrávka na něj byla moc dlouhá. Neto měl k míči o dost blíže.
6'
Fotbalisté v pruhovaných dresech se budou snažit chvilku držet balón a uklidnit hru. Zatím jsou pod velkým tlakem, rozhodně nechtějí inkasovat první.
5'
Lionel Messi zkusil poslat přihrávku mezi obránce, ale s tím si domácí poradili. Álvaro Morata poté vyhrál hlavičkový souboj a ještě byl obětí úderu loktem.
4'
Ale nyní se hnal do akce i Juventus, jenže jeho akce nebyla nijak úspěšná. Obrana hosti s s atakem poradila, a tak se směrem dopředu zase ženou Katalánci.
3'
A nyní jsme viděli ještě větší šanci! Antoine Griezmann trefil brankovou konstrukci! Tak to je pro Barcelonu skvělý úvod, pro domácí zlý sen.
2'
A my už jsme se dočkali první střely na branku! Miralem Pjanić to zkusil z nějakých šestnácti metrů, ale Wojciech Szczęsny vyrazil jeho ránu na roh.
1'
A dnešní utkání mezi Juventusem a a Barcelonou právě začalo! Domácí "Juve" hraje v pruhovaných bíločerných dresech, hostí hrají v růžové barvě.
1'

Juventus FC: Szczęsny – Demiral, Bonucci (C), Danilo – J. Cuadrado, Bentancur, Rabiot, Kulusevski – Chiesa, Morata, Dybala.
Náhradníci: Pinsoglio, Buffon – Arthur, Ramsey, McKennie, Bernardeschi, Frabotta, Portanova, De Winter, Riccio.

FC Barcelona: Neto – Roberto, R. Araújo, Lenglet, Alba – Pjanić, F. de Jong – Griezmann, Pedri, O. Dembèlé – Messi (C).
Náhradníci: Peña, Tenas – Dest, S. Busquets, Aleñá, Braithwaite, Puig, Trincão, Fati, Firpo.

Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra (vš. NED).
Nyní už je jasné. že na 36. souboj mezi Cristianem Ronaldem a Lionelem Messim nedojde! Portugalská superstar je totiž nadále pozitivně testována na koronavirus a do dnešního utkání nemůže zasáhnout. Je to škoda, při jejich vzájemných soubojích totiž ještě nikdy nebyl k vidění stav 0:0 po konci utkání.

FC Barcelona

Barcelona loni měla hodně těžkou skupinu. V té se totiž nacházeli ještě dva giganti, kterými Dortmund a Inter Milán bezpochyby jsou. Český fanoušek si také bude pamatovat, že do této skupiny smrti byla vylosována také Slavia. Katalánci si s touto skupinou poradili nejlépe a se čtrnácti body šli z prvního místa. Fotbalisté ze Španělska narazili v osmifinále na Neapol. V prvním zápase sice remizovali, ale následně vyhráli hladce 3:1. Stopka však přišla ve čtvrtfinále, byl to navíc debakl, který nečekal prostě nikdo. Barcelona totiž padla s Bayernem Mnichov vysoko 2:8.... Každopádně nyní se rozjela nová sezóna a Katalánci do ní vstoupili dobře, jelikož na svém hřiště porazili outsidera skupiny Ferencváros 5:1.

Rozjetá je také španělská LaLiga, ovšem Barcelona prostě spokojená být nemůže. Po pět kolech má na svém kontě sedm bodů, které stačí až na dvanáctou pozici! Katalánci však mají odehráno o zápas až dva méně než soupeři před nimi. V posledním kole navíc prohráli slavné El Clásico, a to v poměru 1:3. Barcelona v novém ročníku dala devět branek, zatímco jich inkasovala pět.
Juventus FC

Juventus loni nedostal vůbec jednoduchou skupinu, přesto ji ovládl celkem suverénně. Po šesti kolech měl na kontě šestnáct bodů a postupoval z prvního místa. Jeho soupeři byli Atlético Madrid, Leverkusen a Lokomotiv Moskva. Osmifinále ale bylo poměrně překvapivou konečnou pro italské fotbalisty. Ti na hřišti Lyonu padli těsně 0:1, načež hráli odvetu na svém stadionu. V tom však vyhráli 2:1 a vstřelená branka na hřišti soupeře poslala do dalšího kola francouzský tým. Letos už má Juventus vstup do Ligy mistrů za sebou a může být spokojený. Získal totiž tři body za výhru 2:0 na hřišti Dynama Kyjev.

V plném proudu je také Serie A. Tam zatím Juventus tolik spokojený nebude. Po pěti kolech má na svém kontě devět bodů a patří mu pátá pozice v tabulce. Fotbalisté tohoto týmu mají průměr dvou vstřelených branek v utkání, zatímco dohromady jich inkasovali čtyři. Juventus sice ještě nenašel přemožitele, ale tři remízy si na začátku sezóny nepředstavoval, neměl navíc nijak těžký los.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního utkání v rámci Ligy mistrů! V tomto střetu se spolu podíváme na zápas mezi Juventusem a Barcelonou. Výkop je naplánován na 21:00 a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.