Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kyjev : Barcelona - 24. listopadu 2020   21:00

Kyjev
Kyjev
0:4
(0:0)
Barcelona
52' Dest  (Braithwaite) • 57' Braithwaite  (Mingueza) • 70' Braithwaite   • 90+2' Griezmann  (Alba)
Kyjev
Buščan – Kędziora, Zabarnyj, Mykolenko, O. Karavajev (59. Popov) – Šepeljev (83. T. Baluța), Bujalskij (C), Garmaš (59. Andrijevskij) – Šaparenko (71. Ledněv), Verbič, De Pena (71. Suprjaha).
Jug – Žunič, Vukan (vš. SLO)
NSC Olimpijskij, Kyjev
Barcelona
ter Stegen (C) – Dest, Mingueza, Lenglet (65. Alba), Firpo – Pjanić (65. Puig), Aleñá – Trincão (83. de la Fuente), Coutinho (65. Griezmann), Pedri (73. Fernandes) – Braithwaite.
Neto, Peña – de la Fuente, Alba, O. Dembèlé, Griezmann, Puig, Fernandes.

SESTŘIH LM: Dynamo Kyjev - Barcelona 0:4. Katalánci dominovali i bez Messiho

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Tabulka skupiny G po čtyřech odehraných zápasech

1. Barcelona 12 bodů
2. Juventus 9 bodů

3. Dynamo Kyjev 1 bod
4. Ferencváros 1 bod

Barcelona i Juventus mají dva zápasy před koncem základní skupiny zajištěn postup do jarní fáze Ligy mistrů.
V souběžně hraném utkání skupiny G porazil Juventus na domácí půdě maďarský Ferencváros 2:1.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 2:4. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:6.
Je konec! Barcelona díky skvělému druhému poločasu zvítězila na půdě Dynama Kyjev vysoko 4:0 a může se radovat z postupu do jarní fáze Ligy mistrů. V bojovném prvním poločase se prakticky nic nestalo. Naopak po změně stran rozjel hostující celek svůj koncert. V 52. minutě otevřel skóre Sergiño Dest. Na jeho zásah navázal o pět minut později po rohové kopu Martin Braithwaite. Dvacet minut před koncem fauloval v pokutovém území Popov a Martin Braithwaite z penalty přidal svou druhou branku v utkání. Španělský celek navíc pokračoval v ofenzivě. Destovu ránu chvíli před koncem zneškodnil Georgij Buščan. V nastavení se přesto dokázal prosadit Antoine Griezmann.
90+4'
90+2'
Barcelona právě vstřelila branku!
Na druhý pokus už to francouzskému hráči vyšlo! Prakticky totožná situace jako před malou chvílí končí čtvrtou brankou Barcelony. ANTOINE GRIEZMANN dostal přihrávku z levé strany, dostal moře prostoru a s přehledem napálil míč do sítě!
90+1'
Antoine Griezmann si ve vápně počkal na přihrávku z levé strany a pohotově zakončil. Domácí brankář Georgij Buščan však prokázal skvělé reflexy a míč vyrazil!
90'
Nastavují se tři minuty!
90'
Barcelona pokračuje v kombinaci na polovině soupeře a užívá si závěrečné minuty dnešního souboje. Už nyní je jasné, že si hosté zahrají i v jarní fázi.
89'
Sergiño Dest je dnes při chuti! Autor úvodní branky si připravil míč v blízkosti velkého vápna a zakončil pravačkou. Georgij Buščan jeho ránu vyrazil perfektním zákrokem!
88'
Vitalij Bujalskij vypálil zpoza hranice pokutového území. Firpo jeho pokus tečoval tak zajímavě, že se míč odrazil do protipohybu ter Stegena, ale minul i branku. Dynamo bude zahrávat rohový kop.
87'
Konrad de la Fuente se tlačil do pokutového území, jenže při průniku z pravého křídla si podle hlavního arbitra pomohl nedovoleným zákrokem.
86'
Barcelona táhla vpřed další rychlý protiútok. Hráči v černém si na hranici velkého vápna spíše překáželi a získali pouze vhazování.
85'
Hra je přerušena! Na trávníku zůstává sedět Benjamin Verbič, který schytal tvrdý direkt v hlavičkovém souboji na polovině hřiště. Dynamo už ale střídat nemůže.
84'
Ter Stegen si v pokutovém území troufl na riskantnější rozehrávku. Německý brankář však ukázal, že má vysoké sebevědomí a bez problémů situaci ustál.
83'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Trincão, přichází Konrad de la Fuente.
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Volodymyr Šepeljev, přichází Tudor Baluța.
83'
Také další akce ukrajinského celku končí ofsajdem! Na své postavení si tentokrát nedal pozor rychlonohý útočník Benjamin Verbič.
82'
Na opačné straně dostal přihrávku na levou stranu Olexandr Andrijevskij, nicméně defenziva Barcelony mohla zůstat klidná, jelikož domácí hráč byl v ofsajdu.
81'
Barcelona zahrávala další rohový kop. Hosté se rozhodli pro rozehrávku do kombinace. Následně se hostům nepodařilo odcentrovat před domácí svatyni.
80'
Do konce dnešního souboje zbývá posledních deset minut a hostující Barcelona kombinuje s míčem na kopačkách. Domácí hráči už nemají moc sil na napadání rozehrávky soupeře.
79'
Benjamin Verbič si naběhl na přihrávku na levé křídlo, ustál souboj s Destem a ještě našel spoluhráče. Následný centr byl však velmi nepřesný.
78'
Další obrovská šance Barcelony! Dest po krásném průniku našel přihrávkou na značku pokutového kopu Puiga, který ve stoprocentní šanci zakončil nad břevno!
77'
Benjamin Verbič se ve skluzu na malém vápně natahoval po prudkém centru z pravé strany, ale k zakončení mu kousek chyběl. Barcelona může uklidnit hru.
76'
Carles Aleñá si dal pozor na těžkou přihrávku na hranici velkého vápna a sklepl míč až k postranní čáře. Barcelona v posledních minutách trošičku polevila.
75'
Vitalij Mykolenko se vysunul vysoko na polovinu Barcelony, ale ihned proti němu vystoupil Jordi Alba. Domácí celek přesto zůstává na balónu.
74'
Marc-André ter Stegen rozhodně nespěchal s rozehrávkou od hostující branky. Barcelona rozjela další akci ze zadních řad. Hosté kráčejí za postupem.
73'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Pedri, přichází Matheus Fernandes.
72'
Oscar Mingueza rozjel další akci Barcelony z vlastní poloviny. Nováček v obranné řadě katalánského velkoklubu zvládá dnešní duel s přehledem.
71'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Carlos De Pena, přichází Vladyslav Suprjaha.
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Mykola Šaparenko, přichází Bogdan Ledněv.
70'
K exekuci pokutového kopu se postavil sám faulovaný MARTIN BRAITHWAITE, který s přehledem napálil míč k tyči!
69'
Popov navíc dostává žlutou kartu.
69'
Penalta pro Barcelonu! Popov fauloval v pokutovém území a sudí neváhal!
68'
Antoine Griezmann dostal hodně těžkou přihrávku do blízkosti velkého vápna, jenže si nepotykal se zpracováním a míč mu uskočil k obránci.
67'
Oscar Mingueza na vlastní polovině zboural Šepeljeva. Akce Dynama sice pokračovala, jenže Benjamin Verbič míč nedoběhl. Sudí tak odpískal přímý kop ve prospěch domácích.
66'
Marc-André ter Stegen odkopával od branky Barcelony. Německý brankář si však vybral slabší chvilku a poslal míč pouze do zámezí.
65'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Ricard Puig.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Antoine Griezmann.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Clément Lenglet, přichází Jordi Alba.
64'
Trincao na polovině Dynama předvedl hodně sebevědomou kličku. Vypadá to, že mladíci v dresu Barcelony se začínají bavit fotbalem.
63'
Dynamo se po delší době podívalo do blízkosti velkého vápna soupeře, jenže obránci Barcelony stojí blízko u sebe a nenechávají domácím moc prostoru.
62'
Mingueza při odkopu trefil napadajícího Verbiče, který si při došpalu přivodil nějaké svalové zranění. Uvidíme, zda bude domácí útočník schopen nadále pokračovat.
61'
Barcelona už se opět usadila na polovině ukrajinského celku a postupně si hledá cestičku do zakončení. Domácí hráče ještě čeká hodně těžká práce.
60'
Je za námi hodina hry a favorizovaná Barcelona zatím kráčí za postupem do jarní fáze Ligy mistrů. Hosté dokázali po přestávce dvakrát udeřit.
59'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Denis Garmaš, přichází Olexandr Andrijevskij.
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Olexandr Karavajev, přichází Denys Popov.
57'
Barcelona se rychle dočkala další branky! Hosté tentokrát zahrávali rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, odkud jej Oscar Mingueza přizvedl k zadní tyči a dobíhající MARTIN BRAITHWAITE už měl snadnou práci!
57'
Coutinho diriguje rozehrávku Barcelony na polovině soupeře. Domácí fotbalisté však pokračují v trpělivém bránění a vyčkávají na šanci k protiútku.
56'
Georgij Buščan tentokrát dostal hodně těžkou malou domů a před dotírajícím soupeřem míč bez váhání odkopl daleko z pokutového území.
55'
Pedri se po další rychlé akci dostal do zakončení z hranice velkého vápna, ale střela mu vůbec nesedla. Domácí brankář si připsal snadný zákrok.
54'
Barcelona je vstřelenou brankou pořádně nabuzená a okamžitě se tlačí do útoku. Naopak domácí celek teď bude muset změnit styl hry.
52'
Barcelona se krátce po změně stran dostává do vedení! Martin Braithwaite šikovně dostal míč do pokutového území, kam si naběhl SERGIŇO DEST a přízemní střelou uklidil míč do sítě!
51'
Mykola Šaparenko vystihl nepřesnou rozehrávku Barcelony, rozjel rychlý protiútok, jenže Benjamin Verbič se přes zásah hostujícího obránce k zakončení nedostal.
50'
Další útočnou akci Barcelony zastavuje zdvižený praporek asistent rozhodčího. Své postavení si při náběhu za obranu nepohlídal Júnior Firpo.
49'
Oscar Mingueza hledal kolmou přihrávkou Trincaa, jenže mladý Portugalec si nepotykal se zpracováním a míč mu uskočil k obránci v bílém dresu.
48'
Trincao vymyslel hodně vysoký centr na vzdálenější tyč, jenže obrana domácího celku si bez problémů poradila a odehrála míč do bezpečí.
47'
Benjamin Verbič skvěle napadal rozehrávku Barcelony, dostal se k míči a prodral se do velkého vápna. Jeho ránu z ostrého úhlu Marc-André ter Stegen s přehledem zkrotil.
46'
Domácí Dynamo obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Domácí se pokusili o dlouhý nákop na Verbiče, ale míč skončil až u brankáře.
46'
Statistiky prvního poločasu

Držení míče: 34% – 66%
Střely na branku: 2 – 1
Střely mimo branku: 1 – 1
Rohy: 0 – 4
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali hodně bojovnou bitvu. Na hřišti byly k vidění osobní souboje a kostrbaté kombinace. Ani jeden z týmů si tak nedokázal vypracovat vyloženou možnost. Na straně Barcelony hrozil Coutinho, který však technickou střelou minul branku. Na opačné straně to v závěru první půle zkoušel Carlos De Pena, ale z ostrého úhlu neuspěl. Do kabin se proto odchází bez branek.
45+2'
45+1'
Martin Braithwaite se řítil s míčem středem hřiště do pokutového území, ale Vitalij Mykolenko se mu položil pod nohy a čistým skluzem zastavil akci Barcelony.
45'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Do rozehrávky Dynama se musel zapojit domácí brankář Georgij Buščan. Ukrajinský celek se po jeho rozehrávce vydal do útoku, ale u míče se dlouho neohřál.
44'
Denis Garmaš zůstává po jednom ze soubojů ležet na trávníku a drží se za kotník pravé nohy. Podle všeho však bude schopen po ošetření pokračovat.
43'
Obránci Barcelony uklidnili rozehrávku na vlastní polovině. Nikdo v tmavém dresu katalánského celku zrovna nehýří pohybem. Dynamo se brání bez problémů.
42'
Júnior Firpo stihl přetaženou přihrávku na levou stranu, krásně si míč zasekl a odcentroval do pokutového území. Domácí stopeři opět zvládli situaci na jedničku.
41'
Jenže španělskému celku se dnes nedaří ani při standardních situacích. Rozehrávky přímého kopu se ujal Pjanić, jehož centr našel hlavu pozorného Mykolenka.
40'
Garmaš na vlastní polovině fauloval právě portugalského fotbalistu. Barcelona tak dostává možnost dalšího přímého kopu. Do vápna už míří všichni hlavičkáři.
39'
Trincão se pustil do hlavičkového souboje na polovině Dynama, jenže domácí obránce Karavajev mu ve vzdušném souboji nedal šanci.
38'
Dest se vysunul hodně vysoko až na hranici pokutového území. Krajní obránce Barcelony se s míčem na poslední chvíli otočil a rozehrál do zadních řad.
37'
Trincão si troufl na zakončení zpoza velkého vápna, jenže jeho pokus mířil jen do míst, kde stál připravený Georgij Buščan. Jde o první pokus Barcelony mezi tři tyče.
36'
Carles Aleñá rozjel akci Barcelony po pravé straně. Olexandr Karavajev však prokázal fantastické čtení hry, získal míč pro Dynamo a odkopl jej na polovinu soupeře.
35'
Trincao upadl v pokutovém území a hráči Barcelony se dožadovali pokutového kopu. Sudí dal jasným gestem najevo, že se penalta pískat nebude.
34'
Illja Zabarnyj uvolnil spoluhráče na pravé straně, odkud následně přiletěl centr do pokutového území. Vitalij Bujalskij se málem dostal do zakončení, ale míč nechal za sebou.
33'
Dest kouzlil na pravé straně a snažil se rozehrát na střed hřiště. Důrazný Volodymyr Šepeljev k Destovi skvěle přistoupil a srazil míč do bezpečí.
32'
Domácí celek se po delší době dostal do velkého vápna. Carlos De Pena si křikl o přihrávku do pokutového území, ale těžkou pobídku si nedokázal zpracovat.
31'
Júnior Firpo se výborně vrátil na vlastní polovinu a srazil nepřesnou přihrávku na Šepeljeva do zámezí. Dynamo tak bude pouze vhazovat.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme spíše bojovné utkání. Barcelona sice kraluje statistice držení míče, ale nedostává se do zakončení.
29'
Coutinho znovu dostal přihrávku do blízkosti pokutového území, jenže dirigent hostující hry tentokrát poslal nepřesnou pobídku. Dynamo si může odpočinout.
28'
Exekuce standardní situace se ujal Coutinho, který narýsoval centr na malé vápno. Domácí obrana míč odvrátila na druhý pokus ven z pokutového území.
27'
Volodymyr Šepeljev fauloval rozběhnutého soupeře a může být rád, že nedostal žlutou kartu. Barcelona získala jen rozehrávku přímého kopu.
26'
Dest pro změnu odcentroval z pravé strany na malé vápno, ale Illja Zabarnyj doslova kraloval ve vzdušném prostoru a odvrátil míč do bezpečí.
25'
Júnior Firpo znovu operoval s míčem u nohy na levé straně. Krajní obránce Barcelony se však dostal pod tlak a musel si opět pomoci přihrávkou do zadních řad.
24'
Rozhodčí po jednom ze soubojů v pokutovém území konzultoval s kolegou u videa, zda náhodou nedošlo k faulu, který by znamenal penaltu pro Barcelonu. Nakonec však nařídil pouze rohový kop.
23'
Júnior Firpo dostal krásnou přihrávku do pokutového území, jenže zbytečně přihrával na malé vápno, kde zasáhl obránce v bílém dresu ukrajinského celku.
22'
Carles Aleñá dostal přihrávku do hodně těžké pozice a před napadajícím soupeřem si raději pomohl rozehrávkou na stopery. Barcelona může pokračovat v útoku.
21'
Dest hledal přihrávkou mezi obránce Coutinha, jenže brazilský fotbalista úmysl svého spoluhráče nepochopil a rozběhl se špatným směrem.
20'
Domácí se po následném přímém kopu dostali do zakončení. Do odraženého míče se zpoza velkého vápna položil Volodymyr Šepeljev, ale Marc-André ter Stegen si připsal snadný zákrok.
19'
Oscar Mingueza u postranní čáry zápasnickým chvatem poslal k zemi Benjamina Verbiče. Hostující stoper dostal od hlavního arbitra poslední varování.
18'
Júnior Firpo dostal přihrávku na levou stranu, nicméně ani on si netroufl na individuální průnik. Barcelona po postupné a poněkud kostrbaté kombinaci přišla o míč.
17'
Martin Braithwaite dobře napadal rozehrávku domácího celku, jenže stopeři Dynama měli dobrou komunikaci a Vitalij Mykolenko bez problémů rozehrál.
16'
Miralem Pjanić při návratu na vlastní polovinu poslal soupeře k zemi a vidí žlutou kartu.
16'
Sergiño Dest sprintoval za přihrávkou na levou stranu, jenže ani přes vysokou rychlost už míč neudržel na trávníku. Domácí budou vhazovat.
15'
Hosté zahrávali další rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, odkud míč bez problémů odehrál do bezpečí Carlos De Pena.
14'
Oscar Mingueza chtěl přenést hru na pravou stranu, jenže stoper Barcelony vyslal hodně nepřesnou přihrávku. Domácí Dynamo Kyjev bude vhazovat.
13'
Philippe Coutinho kouzlil na levé straně hrací plochy, jenže místo centru do pokutového území zvolil zpětnou přihrávku. Domácí zatím skvěle pokrývají prostor.
12'
Pedri se na pravé straně dostal k odraženému míči a okamžitě vymyslel přihrávku do pokutového území. Útočník Martin Braithwaite se do zakončení nedostal.
11'
Coutinho poslal přihrávku do pokutového území, ale obránci domácího celku zatím hrají velmi pozorně. Barcelona i po jejich zásahu zůstane u míče.
10'
Oscar Mingueza v souboji na polovině hřiště doslova zboural jednoho z domácích fotbalistů. Rozhodčí jeho přestupek dobře viděl a odpískal mu faul.
9'
Miralem Pjanić se zapojil do rozehrávky Barcelony. Katalánský celek zaútočil po pravé straně, jenže Portugalec Trincao se neprosmýkl do velkého vápna.
8'
Vitalij Bujalskij potáhl míč vpřed středem hrací plochy a zkusil rozehrát na pravé křídlo. Jeho pobídka byla příliš prudká a proskákala do zámezí.
7'
Barcelona zahrávala první rohový kop dnešního souboje. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, kam vyrazil Georgij Buščan, který míč vyboxoval.
6'
Pedri se skvěle stáhl na vlastní polovinu a napravil nepovedenou rozehrávku Barcelony. Španělský celek se tak může postupně vydat vpřed.
5'
Karavajev operoval s míčem na levé straně hrací plochy. Domácí obránce měl proti sobě přesilu hráčů Barcelony a o míč přišel. Hosté budou vhazovat.
4'
Dynamo Kyjev uklidňuje rozehrávku kombinací v zadních řadách. Nikdo v černém dresu Barcelony rozehrávku ukrajinského celku neatakuje.
3'
Hra je přerušena! Sedmadvacetiletý Vitalij Bujalskij zůstává po souboji s obráncem ležet na trávníku a potřebuje ošetření. Podle všeho ale bude schopen pokračovat.
2'
Pedri dostal přihrávku na levou stranu a snažil se procedit míč do pokutového území. Jeho pobídka skončila na hrudi prvního obránce v bílém.
1'
Hostující Barcelona obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Do rozehrávky se ihned zapojil i brankář, který rozehrál na Desta.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Dynamo bude hrát v bílém, zatímco Barcelona oblékne černé dresy.

FC Dynamo Kyjev: Buščan – Kędziora, Zabarnyj, Mykolenko, O. Karavajev – Šepeljev, Bujalskij (C), Garmaš – Šaparenko, Verbič, De Pena.
Náhradníci: Bojko, Morgun – Andrijevskij, T. Baluța, Ledněv, Popov, Suprjaha, Bol, Citajšvili, Skorko.

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Dest, Mingueza, Lenglet, Firpo – Pjanić, Aleñá – Trincão, Coutinho, Pedri – Braithwaite.
Náhradníci: Neto, Peña – de la Fuente, Alba, O. Dembèlé, Griezmann, Puig, Fernandes.

Rozhodčí: Jug – Žunič, Vukan (vš. SLO).
V dnešním souboji se Barcelona bude muset obejít bez de Jonga a Messiho, kteří dostali od trenéra pauzu na ušetření sil.
Vzájemný zápas

Ve vzájemném duelu na Camp Nou se Barcelona před reprezentační přestávkou radovala z vítězství 2:1.
FC Dynamo Kyjev

Ukrajinský celek byl před startem Ligy mistrů pasován do role týmu, který by měl bojovat o třetí pozici a postup do jarní fáze Evropské ligy. Na úvod skupiny Dynamo prohrálo s Juventusem. V důležitém utkání na půdě Ferencvárose vedlo 2:0, ale nakonec z toho byla jen remíza 2:2. Naposledy si ukrajinský celek neodvezl ani bod z Camp Nou. V ukrajinské lize však Dynamo získalo v deseti zápasech dvacet tři bodů a je na čele před Šachtarem. O víkendu si navíc připsalo tři body za vítězství 2:0 na půdě týmu Inhulets.
FC Barcelona

Slavná španělská značka se v letošní sezóně trápí. Ve španělské lize odehrála Barcelona osm zápasů, ve kterých vybojovala jedenáct bodů a zatím se drží až na třinácté pozici. O víkendu navíc přišla další facka v podobě porážky na půdě Atlética Madrid. Právě na celek z Madridu Barcelona ztrácí už devět bodů. V Lize mistrů to však vypadá mnohem lépe. Messiho parta totiž zvítězila ve všech zápasech a s devíti body vévodí tabulce skupiny G tři body před Juventusem. Už dnes si Barcelona může zajistit postup do jarní fáze.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Ligy mistrů mezi FC Dynamo Kyjev a Barcelonou. Výkop je stanoven na 21 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.