Liga mistrů - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kyjev : Juventus - 20. října 2020   18:55

Kyjev
Kyjev
0:2
(0:0)
Juventus
46' Morata  (Kulusevski) • 84' Morata  (J. Cuadrado)
Kyjev
Buščan – Kędziora, Zabarnyj, Mykolenko, O. Karavajev (70. Popov) – Bujalskij (89. Garmaš), Sydorčuk (C), Šaparenko – Cygankov (70. Verbič), Suprjaha, De Pena (60. Rodrigues).
Hategan – Sovre, Gheorghe
NSC Olimpijskij, Kyjev
Juventus
Szczęsny – Danilo, Bonucci, Chiellini (C) (19. Demiral) – Chiesa, Bentancur (79. Arthur), Rabiot, J. Cuadrado – Ramsey (79. Bernardeschi) – Kulusevski (56. Dybala), Morata.
Pinsoglio, Buffon – Arthur, Dybala, Demiral, Bernardeschi, Frabotta, Portanova.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek fotbalového večera.
Zápas je u konce, Juventus potvrdil roli favorita a na hřišti Dynama Kyjev vyhrál 2:0. Neměl to ale vůbec jednoduché. V prvním poločase měl sice italský mistr převahu, ale žádné gólové šance si nevypracoval, Dynamu vycházela taktika pečlivé obrany. Do druhé půle ale Juventus vstoupil skvěle a už ve 46. minutě se z branky radoval Álvaro Morata, který úspěšně dorazil Kulusevského střelu. Dynamo se od té doby pokoušelo o vyrovnání, ale Juventus se velmi dobře bránil a v 84. minutě definitivně rozhodl o třech bodech, když se po centru Cuadrada znovu prosadil Álvaro Morata, tentokrát hlavou. V závěru už se domácí nedočkali ani snížení a Andrea Pirlo mohl oslavit vítězství ve svém prvním zápase Ligy mistrů v roli kouče.

Fauly: 14:11
90+4'
90+4'
Přímou střelu na branku Juventusu vyslal Mykola Šaparenko, ale teď už mohl Wojciech Szczęsny zůstat klidný, pohlídal si, že letí míč vedle.
90+4'
Dynamo má poslední šanci na snížení skóre, bude zahrávat přímý volný kop.
90+3'
Serhij Sydorčuk ještě v závěru nastaveného času pořádně prověřil Szczesného a Polák musel předvést velmi dobrý zákrok, aby si udržel čisté konto.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90+1'
Po rohovém kopou zakončoval z druhé vlny Vitalij Mykolenko, ale jeho rána bohužel pro domácí přesná nebyla.
90'
Dynamo mělo velký tlak a ve vápně Juventusu to hodně hořelo. Nakonec to hosté všechno zvládli, ale ještě se budou bránit rohovému kopu.
90'
Po Sydorčukově centru se sice dostal k hlavičce Mykola Šaparenko, ale nebyl v dobrém postavení a míč nenasměroval na branku.
89'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Vitalij Bujalskij, přichází Denis Garmaš.
88'
Italský tým ale zase tak dlouho míč nedržel, ale pomohl mu rozhodčí, který se omylem postavil míči do cesty, zrovna když kombinovali domácí.
87'
Rozhodčímu dává po faulu Kyjeva míč Juventusu a ten se ho teď nebude chtít za každou cenu zbavit.
86'
Teď už musí hrát Dynamo naprosto vabank, pokud chce z utkání ještě něco vytěžit. Na druhou stranu, Juventus je zkušené mužstvo a takovéto zápasy si dokáže pohlídat.
84'
Juventus právě vstřelil branku!
Juventus navyšuje své vedení na 2:0 a o vítězi je zřejmě rozhodnuto! Z pravé strany odcentroval Cuadrado a našel naprosto přesně hlavu ÁLVARA MORATY, který se na bližší tyči dostal před Zabarného a hlavičkou pohodlně zakončil. Asistence: Juan Cuadrado.
83'
Dokonce i Alvaro Morata pomáhá při bránění a nyní se to vyplatilo, protože i díky němu nakonec míč skončil v bezpečí u Wojciecha Szczesného.
82'
Dynamo Kyjev začíná mít na vrch a Juventus je teď už hodně stažený před svým vápnem.
81'
Před branku Szczesného letěl nebezpečný centr z pravé strany a brankář Juve měl do dělat, aby na míč dosáhl a posunul ho do bezpečí.
79'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Rodrigo Bentancur, přichází Arthur.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Federico Bernardeschi.
78'
O vyrovnání se chtěl pokusit ještě Vitalij Bujalskij, ale ani on se prozatím hrdinou okamžiku nestal, branku vůbec netrefil.
76'
Merih Demiral musel hodně přidat na kroku, aby byl u míče jako první. Nakonec to zvládl a míč odklidil na tribunu.
75'
Serhij Sydorčuk vystřelil ze střední vzdálenosti. Míč před Szczesnym skočil, ale brankář Juventusu si poradil.
74'
Z levé strany centroval Vitalij Mykolenko, ale trefil jen Cuadrada. Kyjevští mohou pokračovat autovým vhazováním.
73'
Na druhé straně pálil Vitalij Bujalskij, ale také on nebyl přesný. Hra nicméně konečně zase začíná nabírat na tempu.
72'
Ramsey si dokázal najít prostor na zakončení, to ovšem tentokrát nebylo přesné.
71'
Verbič hned po své příchodu na trávník fauloval Cuadrada a mohl být rád, že unikl žluté kartě.
70'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Benjamin Verbič.
70'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Olexandr Karavajev, přichází Denys Popov.
69'
Juventus po faulu Sydorčuka rychle rozehrál, ale obranu Dynama Kyjev tím nijak nezaskočil.
67'
Juventus se rozhodl překvapit obranu Dynama dlouhým nákopem na Dybalu, maličký Argentinec ale neměl šanci se k míči dostat.
66'
Morata se snažil vymodlit si pokutový kop, ale rozhodčí ukazuje, ať se hraje dál.
65'
Juventus se nakonec přeci jen rozhodl zaútočit. Federico Chiesa si věřil proti dvěma protihráčům a zkusil to individuálně, ale nevybojoval ani rohový kop.
64'
Zápas teď hodně ztratil na tempu, protože hráči Juventusu, když získají míč, tak zakládají své akce hodně pomalu. Když hraje Dynamo, je to podobné až na ten rozdíl, že se hraje na polovině Juventusu.
62'
Dynamo nyní uzamklo Juventus na jeho polovině a snaží se proniknout k jeho brance. Zkušená obrana Juventusu to ale zatím zvládá.
61'
Po Cygankově akci po pravém křídle se dostal ke střele Vitalij Bujalskij, ale jeho ránu dokázala obrana Juventusu zablokovat.
60'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Carlos De Pena, přichází Gerson Rodrigues.
59'
Žlutou kartu dostává stoper Juventusu Merih Demiral, který bezohledně srazil skluzem Suprjahu.
59'
Paulo Dybala měl šanci poprvé v zápase se projevit. Dostal se s míčem do vápna, ale nenašel si v přehuštěném prostoru místo na střelu.
58'
Juventus znovu obezřetně rozehrává až od Szczesného a snaží se vyvarovat jakékoliv chybičky.
56'
Paulo Dybala byl na začátku sezony zraněný, dnes se konečně dočkal svého prvního startu.
56'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Paulo Dybala.
55'
Hráči Juventusu se sice zlobí, ale nic nezmění na rozhodnutí sudího, že vhazovat bude Dynamo.
54'
Vladyslav Suprjaha má nějaké zdravotní trable, ale zatím zůstává na hřišti a střídat nechce.
53'
Před vápnem ale ztratil míč Chiesa a dopředu se hned hnal Vladyslav Suprjaha. Čistým způsobem ho dokázal obrat o míč Leonardo Bonucci.
53'
Juventus teď drží míč ve své moci a nikam se moc nežene, chce hlavně trochu uklidnit situaci a nedovolit Kyjevu dostat se do jakéhokoliv tlaku.
51'
Dynamo Kyjev se na chvíli usadilo na polovině Juventusu, ale vlastní chybou o míč přišlo a pak muselo rychle hasit protiútok, který táhnul Morata.
50'
Juan Cuadrado šel do skluzu, který si nenačasoval dobře a dostává za svůj faul žlutou kartu.
48'
Ještě bylo krátce potřeba zkontrolovat, zda nebyl Morata v ofsajdu, ale vše bylo v pořádku, takže gól platí.
46'
Juventus má skvělý vstup do druhého poločasu a rychle se dostává do vedení! První gól skupinové fáze Ligy mistrů 2020/21 střílí ÁLVARO MORATA! Španělský útočník do branky dorazil střelu Kulusevského z hranice pokutového území. Bez asistence.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:58.
První poločas utkání mezi Dynamem Kyjev a Juventusem je za námi a branka v něm nepadla. Šancí také příliš mnoho nebylo, tu největší měl asi Dejan Kulusevski, ale proti Buščanovi patičkou neuspěl. Juventus měl sice více ze hry a vytvářel si herní převahu, avšak v závěru druhého poločasu se několikrát musel také bránit nájezdům hráčů Kyjeva. V nastaveném čase měli domácí standardní situaci, proti střele Cygankova musel zasahovat Wojciech Szczęsny.
45+2'
45+1'
Viktor Cygankov se rozhodl zkusit přímou střelu na branku. Jeho pokus byl lehce tečovaný, přesto si s ním Wojciech Szczęsny poradil.
45'
Rodrigo Bentancur dostává první žlutou kartu utkání za faul zezadu na Mykolu Šaparenka, který mu unikal.
44'
Dynamo se v závěru snaží držet míč ve své moci a hledá zatím skuliny, kudy by se dostalo k ohrožení branky Juve.
43'
Kyjev se dostal dopředu jednoduchým nákopem na hrot a i díky nedůrazu hráčů Juventusu vybojovalo míč.
42'
Hra Juventusu je teď poněkud statická, takže se obrana Dynama Kyjev dokázala bez problému srovnat za míčem.
41'
Álvaro Morata skončil znovu na zemi a zatím se ukrajinskému týmu daří španělskému útočníkovi hodně otrávit zápas.
40'
Na druhé straně pak zahrozil po spolupráci s Chiesou Ramsey, ale Georgij Buščan předvedl dobrý reflexivní zákrok.
39'
Z velké dálky zkusil překvapit Szczesného De Pena, ale bývalý brankář Arsenalu míč v pohodě sebral do rukavic.
36'
Olexandr Karavajev fauloval ve středu pole Moratu, španělský útočník reagovat hodně podrážděně.
35'
Georgij Buščan šel do souboje se dvěma hráči Juventusu. Nebyl moc přesvědčivý, ale vysvobodil ho hvizd rozhodčího oznamující faul.
35'
Ramsey se z levé strany dokázal uvolnit k centru a je z toho rohový kop pro Juve.
34'
Vladyslav Suprjaha se nemohl zapojit do akce, protože byl přistižen v ofsajdu.
32'
Nyní se však domácím do kombinace vloudila chyba a málem za to pykali. K míči se dostal Rabiot, ale nedokázal vymyslet nic kromě vybojovaného rohového kopu.
32'
Dynamo pomalu zjišťuje, že i s Juventusem se dá hrát a daří se mu držet míč častěji pod kontrolou.
31'
Tomasz Kędziora už dnes podruhé centroval z pravé strany, znovu se mu to však příliš nepovedlo.
30'
Teď mohl jít polský brankář Juventusu do akce, ale jeho spoluhráči nedali hráčům Dynama možnost zakončit. Tým z hlavního města Ukrajiny však alespoň udržel míč ve své moci.
29'
Georgij Buščan se dnes rozhodně nenudí. Musel předvést dva zákroky, má práci při centrech a ještě ho spoluhráči často zapojují do rozehrávky. To jeho protějšek Wojciech Szczęsny zatím v brance spíš mrzne.
28'
Na pravém křídle se dostal k míči po Ramseyho přihrávce Juan Cuadrado. Kolubijec okamžitě poslal míč před branku, ale tam našel jen rukavice Buščana.
28'
Illja Zabarnyj se vytáhl z obrany až za Moratou, který zrovna operoval s míčem, a čistě ho o něj obral.
27'
Je určitě dobrou zprávou, že se na stadiony snad pomalu začínají vracet fanoušci. Do Kyjeva dokonce zavítalo i několik příznivců Juventusu.
26'
Cuadrado si nabíhal na nákop Bonucciho, ale ten nebyl přesný, míč sebral v pohodě Georgij Buščan.
25'
Z prvních minut zápasu můžeme usoudit, že Dynamo se bude hlavně soustředit na defenzívu, ve které bude chtít být bezchybné. A když to půjde, bude chtít vyrážet do protiútoků, případně hrozit ze standardních situací.
24'
Georgij Buščan předvedl přesný výkop na volného spoluhráče ve středu pole, Dynamo tak může pokračovat v akci.
23'
Uvidíme, jestli se dokáže Juventus rychle oklepat ze ztráty svého klíčového muže defenzívy. Zatím se dnes moc bránit nemusel, ale to klidně ještě může přijít.
22'
Dynamo Kyjev se začíná osmělovat a znovu vyrazilo do rychlého protiútoku. Ten však tentokrát hosté zastavili čistě ještě v jeho zárodku,
21'
Rabiot dnes pokrývá tradičně velké území ve středu pole, teď si ale musel pomoci faulem.
20'
Domácí zahrávali rohový kop. Georgij Buščan tentokrát zvládl vyboxovat míč bez problému.
19'
Merih Demiral to nebude mít vůbec jednoduché, zčistajasna naskočit do tak důležitého utkání a nahradit kapitána týmu. Pro mladého Turka je to teprve druhý start v Lize mistrů v životě.
19'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Giorgio Chiellini, přichází Merih Demiral.
18'
Velký problém pro Juventus v čele s jeho trenérem Andreem Pirlou – kapitán Giorgio Chiellini je zraněný a bude muset střídat!
18'
Z pravé strany centroval do nebezpečného prostoru před brankou Tomasz Kędziora, ale žádného spoluhráče nenašel.
17'
Kyjev nakonec přešel do zajímavého protiútoku, který zastavili hosté až za cenu nedovoleného zákroku.
16'
Rozehrávající Dynamo Kyjev je pod tlakem Juventusu, a tak do hry zapojuje i brankáře Buščana, který musel dát míč rychle od nohy.
15'
Do zakončení se znovu dostal aktivní Federico Chiesa, ale tentokrát netrefil branku.
14'
Juventus zahrával krátce po sobě dva rohové kopy. Ten druhý byl nebezpečnější, protože Buščan minul rukou míč, který pak dopadl na hlavu Chielliniho. Ten už ho ale nestihl usměrnit.
13'
První střela na branku! Měl ji na svědomí Federico Chiesa, ale Georgij Buščan letní posilu Juventusu vychytal skvělým zákrokem a bude to rohový kop.
12'
Probouzejí se fanoušci Dynama, kteří měli možnost přijít na stadion v docela hojném počtu.
11'
Ve středu pole došlo k faulu, na zemi skončil Mykola Šaparenko.
10'
Hra zatím nemá žádné zběsilé tempo, Juventus ale přeci jen rozehrávku Kyjeva napadá o něco výš než ukrajinský tým tu jeho.
9'
Juventus už zase rozjíždí další postupný útok. Dynamo si dnes bude muset zvyknout, že míč moc často pod kontrolou mít nebude.
8'
Centrovaný míč letěl na zadní tyč, kde číhal zkušený stoper a kapitán italského mužstva Giorgio Chiellini, byl však dobře bráněn, a tak ideálně nezakončil.
8'
Cuadrado v souboji s Karavajovem vybojoval první rohový kop utkání. Uvidíme, zda se tentorkát povede Juventusu lepší centr.
7'
Domácí rozehráli standardku po zemi na krátko, až poté letěl do vápna centr. Došlo k velkému nedorozumění Chiesy s brankářem Szchesnym, který si sice hlasitě zařval, ale Chiesa už mu nedokázal uhnout. Pro Juve to dobře dopadlo.
6'
Dynamo přečkalo úvodní tlak Juventusu a nyní může samo zahrozit ze standardní situace.
5'
Poprvé byl v akci také brankář Juventusu Wojciech Szczęsny. Zapojil se do hry nohama, když vyběhl daleko z braky a tím zastavil rozvíjející se akci soupeře.
4'
Viktor Cygankov vystihnul rozehrávku Juventusu, ale u míče byl jen pár sekund, než o něj zase přišel. Skončil na zemi, ale podle rozhodčího se o faul nejednalo.
3'
Tentokrát to však nemohl potvrdil, protože centrovaný míč letěl přímo do náruče brankáře Buščana.
2'
Cuadrado byl faulován u pravé postranní čáry, hosté mají k dispozici první zajímavou standardní situaci. Juventus bývá ze vzduchu hodně silný.
1'
Juventus je samozřejmě velkým favoritem dnešního utkání a hned od začátku se snaží diktovat tempo hry.
1'

FC Dynamo Kyjev: Buščan – Kędziora, Zabarnyj, Mykolenko, O. Karavajev – Bujalskij, Sydorčuk (C), Šaparenko – Cygankov, Suprjaha, De Pena.
Náhradníci: Neščeret, Bojko – Popov, Verbič, Šepeljev, Citajšvili, Ljedněv, Andrijevskij, Garmaš, Rodrigues, Syrota, Duelund.

Juventus FC: Szczęsny – Danilo, Bonucci, Chiellini (C) – Chiesa, Bentancur, Rabiot, J. Cuadrado – Ramsey – Kulusevski, Morata.
Náhradníci: Pinsoglio, Buffon – Arthur, Dybala, Demiral, Bernardeschi, Frabotta, Portanova.

Rozhodčí: Hategan – Sovre, Gheorghe.
Vzájemné zápasy

Tyto dva kluby se spolu zatím utkaly čtyřikrát a pokaždé to bylo na půdě Ligy mistrů. Nejprve v sezoně 1997/98 ve čtvrtfinále, první utkání skončilo na půdě Juventusu 1:1, v odvetě Juventus vyhrál 4:1. V sezoně 2002/03 se potkaly v základní skupině, Juventus vyhrál doma 5:0 a na hřišti Dynama 2:1.
Juventus FC

Juventus je nejslavnějším a historicky nejúspěšnějším italským klubem. V domácí soutěži bude v této sezoně usilovat už o desátý titul v řadě a opět je největším favoritem na jeho zisk. Na evropské scéně se Juventusu přeci jen tolik nedaří, na triumf v Lize mistrů čeká už od roku 1996. Ve finále byl naposledy v roce 2017, ale podlehl 1:4 Realu Madrid. Do nové sezony vstoupil Juventus celkem rozpačitě, po čtyřech kolech Serie A má na kontě osm bodů za dvě výhry a dvě remízy a patří mu páté místo. Do základní skupiny Ligy mistrů se Juventus kvalifikoval přímo a neúčastnil se předkol. Juventusu dnes bude chybět Portugalec Cristiano Ronaldo, který byl pozitivně testovaný na koronavirus, pro Andreu Pirla půjde o první trenérskou zkušenost s Ligou mistrů.
FC Dynamo Kyjev

Dynamo Kyjev je spolu s Šachťorem Doněck nejúspěšnějším ukrajinským mužstvem. Už čtyři sezony čeká na mistrovský titul, ale letos se mu i tak podařilo probojovat se do základní skupiny Ligy mistrů. Také v domácí soutěži to Dynamu klape, po šesti kolech je na prvním místě tabulky se 14 body a ještě neokusil hořkost porážky. V Lize mistrů začínalo Dynamo ve třetím předkole, ve kterém porazilo na domácím hřišti Alkmaar 2:0. V play-off pak změřilo síly s Gentem, který vyřadilo po výsledcích 2:1 venku a 3:0 doma. Celkem už Kyjev táhne sérii deseti zápasů bez porážky, z toho osmkrát vyhrál. Doma Dynamo neprohrálo sedmkrát v řadě.
Zdravím a vítám všechny příznivce toho nejlepšího světového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání základní skupiny Ligy mistrů mezi týmy FC Dynamo Kyjev a Juventus FC. Zápas se odehraje na NSC Olimpijskij Stadium v Kyjevě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.