Liga mistrů - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Krasnodar - 20. října 2020   21:00

Rennais
55' Guirassy
1:1
(0:0)
Krasnodar
Krasnodar
59' Ramírez
Rennais
A. Gomis – H. Traoré, Da Silva (C), Aguerd, Dalbert (81. Truffert) – Bourigeaud (69. Tait), N'Zonzi, Camavinga (81. Hunou) – Del Castillo (62. Doku), Guirassy, Terrier.
Tasos Sidiropoulos – Polychronis Kostaras, Lazaros Dimitriadis (vš. Řecko)
Roazhon Park, Rennes
Krasnodar
Safonov – Petrov (73. Sulejmanov), Kaio, Sorokin, J. Černov – K. Olsson, Vilhena, Utkin (72. Gazinskij) – Smolnikov, M. Berg (C), Ramírez.
Gorodov, Sinicyn – Gazinskij, Macukatov, Kutovoj, Spertsjan, Sulejmanov.

S konstatováním, že v prvním utkání skupiny E se nováčci Ligy mistrů Stade Rennes a FK Krasnodar rozešli smírně 1:1, se s Vámi loučí a hezký zbytek dne přeje Tomáš Lysý.
Zbývá už jen dodat, že všechny týmy ve skupině E mají čtyři body, neboť Chelsea doma remízovala se Sevillou 0:0.
Červené karty: 0-0.
Premiéra obou týmů v Champions League je u konce. První poločas byli lepší hráči domácího týmu, ale Matvej Safonov v brance Krasnodaru zapsal tři velice dobré zákroky.

Branky tak padaly až ve druhé půlce. Po zastřelování Traorého předvedl obránce hostí Sorokin velice zbytečný zákrok, když byl ve vápně u míče později než Terrier a skluzem ho poslal k zemi. Nařízenou penaltu proměnil Sehrou Guirassy, byť si Safonov sáhl na míč, jenže ten mu pod tělem projel do sítě. Za čtyři minuty už bylo srovnáno. Cristian Ramírez, který při absenci hráčů hostí dnes jako bek nastoupil v útoku, dostal před vápnem spoustu prostoru. Mohl se tak obtočit kolem své osy a poté krásně zamířit do horní části branky k levé tyči.

Hrdinou zápasu byl dnes brankář Krasnodaru Matvej Safonov. V 71. minutě si výborně poradil se střelou Taita zblízka. Následně se předvedl i jeho protějšek Alfred Gomis, chytající první zápas za Rennes. Da Silva si totiž srazil centr na svojí branku a právě gólman domácích dokázal zabránit vlastní brance. Závěr byl zase parketou Safonova. Nejprve negativně, když tři minuty před koncem zápasu vyrazil centr jen před sebe a Tait netrefil volný bližší růžek. O tři minuty později pak brankář Krasnodaru nadvakrát zneškodnil střelu Hunoua z velkého vápna – 1:1.
90+8'
90+8'
Podruhé za sebou se domácím nelíbí verdikt sudích. Podruhé si mysleli, že z jejich akce bude roh, ale následuje jen odkop od branky Matveje Safonova. A sudí Sidiropoulos ukazuje, že hned poté zápas ukončí.
90+7'
Hraje se už nad rámec nastavené doby. Domácí zkusili ještě rychlý kontr po ztrátě míče Krasnodaru, ten ale končí faulem Guirassyho.
90+6'
Tak ještě jeden útok. Jeremy Doku si na pravé straně pohrál se soupeři a poslal centr do vápna. Terrier hlavičkoval balon z levé strany malého vápna přímo před branku, kde šel Matvej Safonov do souboje s Guirassym a vyšel z něj jako vítěz.
90+5'
Taková střela buď končí vážným ohrožením branky nebo vysoko nad. Bohužel pro Nayefa Aguerda platil druhý případ, když svojí střelu z levé strany nasměřoval do galerie.
90+4'
Ačkoliv Sulejmanov si počkal na vápně na odražený míč, vzápětí přišla jeho nepřesná rozehrávka. Domácí svírají soupeře před jeho šestnáctkou.
90+3'
Dobrou práci proi napadajícímu Magomedu Sulejmanovi odvedl Adrien Truffert a posílá míč pro svého brankáře.
90+2'
Akce hostí nemůže pokračovat, neboť Cristian Ramírez byl přistižen v ofsajdu. A protože poté nechtěl odevzdat rychle míč, vidí žlutý kartonek.
90+1'
Hráči Rennes se zlobí, že Safonov tahá čas. Možná i proto se bude hrát šest minut nad rámec základní hrací doby.
90'
Matvej Safonov je lídrem hostí posledních minut! K centrovanému míči se ve vápně dostal Adrien Hunou, který ihned zakončil. Ale jednadvacetiletý brankář dokázal opět včas zareagovat. Vyrazil míč těsně před sebe a když se Adrien Hunou pokoušel dorážet, ještě Safonova fauloval.
89'
Střela jednoho z domácích hráčů z pětatřiceti metrů byla ještě před vápnem zblokována.
87'
A málem se jim to povedlo! Matvej Safonov nebyl pří zneškodnění centrovaného míče úplně jistý, tím spíše, že do centru šel i bijec Adrien Hunou. Balon tak jen vyrazil před sebe, kde byl Flavien Tait. Střídající hráč mohl usměrnit balon do horní části branky, jenže minul bližší růžek.
86'
Domácí se samozřejmě tlačí do útoku, chtějí rozhodnout zápas.
85'
Posledních pět minut zápasu je zde. Rozhodne se o vítězi nebo se oba týmy při své premiéře v Champions League rozejdou smírně?
85'
Flavien Tait inkasuje za úder rukou do soupeře žlutou kartu.
83'
Da Silva se pokoušel na pravé straně vysunout uličkou spoluhráče, ale defenzívní činnost Krasnodaru je v tuto chvíli, sedm minut před koncem základní hrací doby, poctivě zformována.
83'
Ačkoliv se to Traorému jakkoliv nezdá, zkušený řecký sudí Sidiropoulos mu vysvětluje, že jeho zákrok na Ramíreze prostě a jednoduše faulem byl.
82'
Hosté mají míč na svých kopačkách před velkým vápnem. A protože se ani jeden hráč v bílém nenabídl, přišel dlouhý nákop směrem k brance Rennes. Balon se dostal až k brankáři Alfredu Gomisovi.
81'
Hned dvojí střídání domácích. Dohrál dnes výborně hrající sedmnáctiletý Eduardo Camavinga a také obránce Dalbert. Místo prvního jmenovaného jde na plac Adrien Hunou, Dalberta pak nahrazuje Adrien Truffert.
79'
S blížícím se koncem zápasu přichází trošku natahování času ze strany hostí. U postranní čáry opět leží Cristian Ramírez, ale po půlminutě se zvedá a bude hrát dále.
76'
Ramírez, který se po úvodním gólu zápasu ihned zasloužil o vyrovnání, tentokrát ve své akci nebude pokračovat. Pískán je jeho ofsajd.
74'
Damien Da Silva dnes svému brankáři jednou pomohl zblokovanou střelou, se kterou mohl mít Gomis dost problémů. Nyní ale naopak problémy nadělal novicovi v brance Rennes, když přízemní centr soupeře ve skluzu nechtěně zblokoval tak, že míč šel k levé tyči. Gomis předvedl dobrou reakci a zamezil vlastní brance.
73'
Sergej Petrov je za pomocí členů realizačního týmu odváděn do kabin a místo něj jde na hřiště Magomed Sulejmanov.
72'
Daniil Utkin jde z placu a místo něj odehraje zbývajících dvacet minut Jurij Gazinskij.
71'
Výborný zákrok Matveje Safonova. Terrier našel přihrávkou před vápnem Flaviena Taita, jenž udělal ještě dva kroky a v pádu se poté snažil zakončit na bližší tyč, ale gólman Rennes byl připraven! Následný rohový kop bude pozdržen, jelikož na hřišti leží jeden z hráčů hostí.
69'
Benjamin Bourigeaud neodehrál dnes špatný zápas, přesto po necelých sedmdesáti minutách jde z placu a místo něj se na hřiště podívá Flavien Tait.
68'
Hosté podnikli kontr do rozhozené obrany Rennes. Zabrzdila ho nepřesná přihrávka, ale míč se odrazil k nohám hostí. Konkrétně ho měl třicet metrů před brankou Daniil Utkin, ale ke střele se neodhodlal. Naopak přihrál na spoluhráče a následná další přihrávka už končí u stoperů Rennes.
68'
Doku se uvolnil před vápnem a hned zkusil na kluzkém trávníku otestovat pozornost Safonova. Ten jeho střelu vyrazil jen před sebe, ale ihned se po míči vrhl a byl u něj jako první.
67'
Domácí se snaží přihrávkami před svým vápnem vylákat soupeře na napadání, ale to se jim zatím příliš nedaří. Jen aby nepřišel nějaký špatný pas.
64'
Zápas je v posledních minutách rozkouskován drobnými fauly, což samozřejmě výrazně více vyhovuje hostům.
63'
Žlutou kartu dostává Eduardo Camavinga (Stade Rennes FC).
62'
První střídání zápasu. Z placu jde Romain Del Castillo, který při vyrovnávací brance nepřistoupil k hráči, a nahradí jej Jéremy Doku.
59'
Krasnodar právě vstřelil branku!
Za tři minuty se začíná od znova. CRISTIAN RAMÍREZ jakožto obránce naznačil před vápnem střelu a bek Hamari Traoré od něj poodstoupil. Když se ekvádorský bek obtáčel s balonem kolem své osy, nevěnoval mu pozornost ani Del Castillo. Tak se Ramírez opřel do míče a poslal ho ze svého pohledu do levé horní části branky. Gomis se proletěl vzduchem zbytečně – krásná střela!
58'
Utkání tak dostává zcela jiný rozměr. Domácí jsou na koni, podporováni pěti tisícovkami fanoušků. A sestavou hodně okleštěný Krasnodar to bude mít zcela jistě hodně těžké.
55'
Rennes právě vstřelilo branku!
Sehrou Guirassy si musel chvilku počkat, než mu bude umožněno kopat pokutový kop. Tlak ale ustál a dává první branku jak dnešního utkání, tak i první gól Rennes v Lize mistrů. Matvej Safonov si sice na míč sáhl, jelikož vystihl směr střely, ale pod tělem mladého ruského gólmana míč projel do sítě, jelikož rána Guirassyho byla velice tvrdá!
53'
Velké vzrušení mezi domácími fanoušky! Ve velkém vápně přišel hraniční zákrok Jegora Sorokina na Terriera a ačkoliv sudí prvně mlčel, následně domácí budou kopat penaltu! Z opakovaných záznamů nebylo vůbec co řešit, Sorokin byl u míče pozdě a jeho skluz byl hodně nesmyslný.
53'
Utkinovu střelu si bezpečně pohlídal Gomis, tohle pro něj neznamenalo moc velké nebezpečí.
52'
Dalbert si pomohl rukama proti Marcusi Bergovi a z pravé strany je slibná pozice na přímou střelu také pro hosty.
51'
Vzdálenost od branky byla přesně třicet metrů a z této vzdálenosti se pokusil zřejmě Del Castillo o přímou střelu. Míč tlačil na bližší, tedy levou, tyč, ale o dva metry jí minul.
50'
Camavinga v sedmnácti letech hraje skvostně a nyní si kousek před vápnem na levé straně vybojoval faul. Tohle je výborná situace na přímé ohrožení branky.
49'
Na druhé straně se ve vápně hlásili o centr Guirassy i Camavinga. Ale Hamari Traoré vzal na pravé straně odpovědnost na sebe a tvrdou střelou o kousek minul vzdálenější tyčku.
47'
Veškeré vzrušení je zbytečné. Vilhena dal dobrý centr do vápna a po hlavičkovém přistrčení se u levé tyče dostal do zakončení Kaio. Dobrý reflexívní zákrok si připsal Gomis, ale nakonec se mu do statistik počítat nebude, jelikož je správně máván ofsajd.
47'
Nayef Aguerd si při výskoku osedlal soupeře a Krasnodar bude zahrávat přímý volný kop. Z kopačky Tonny Vilheny půjde o centr do vápna.
46'
Matvej Safonov si hned ve druhé půlce otestoval míč, když k němu za vytrvalého deště mířila malá domů.
46'
Dlouhý centr dopředu sice hosté odvrátili, ale Edu Camavinga hned sklepl míč ze vzduchu hlavičkou na své spoluhráče.
46'
Žluté karty: 1-1
První poločas premiérového vystoupení obou týmu v Lize mistrů je minulostí. Ačkoliv je zápas stále bez branek, nelze říct, že by se nebylo na co dívat! Domácí hráči měli po celý první poločas míč častěji ve své moci a z toho plynuly i jejich šance. Již ve čtvrté minutě po dobré akci Camavingy hlavičkoval z dobré pozice Bourigeaud, ovšem gólman Safonov byl připraven. Výrazně těžší zákrok vytáhl ve 24. minutě, kdy ránu Camavingy z první z pětadvaceti metrů vyškrábl koncem rukavic nad branku. V jednatřicáté minutě se mohli prosadit i hosté, když Berg ze záklonu a v pádu střílel na branku a Gomis by měl při svém premiérovém utkání za Rennes hodně práce, ale stihl ho zastoupit obránce Da Silva. Prakticky hned z protiútoku zkusil střelu zpoza vápna opět sedmnáctiletý talent Eduardo Camavinga, ovšem Safonov opět vytáhl dobrý zákrok – 0:0.
45+1'
45'
V pokutovém území vyskočil nejvýše Kaio a dostal se k centrovanému míči. Jenže hlavičkoval už trošku ze záklonu a byť se do míče pořádně opřel, poslal ho zhruba dva metry vedle tyče.
44'
A to by mohlo nyní nastat, jelikož Hamari Traoré nedokázal zastavit Jevgenije Černova. Ten si kolem něj prohodil míč, takže bekovi Rennes nezbývalo nic jiného, než nastavit nohu a zamezit dalšímu nebezpečí.
43'
Krasnodar má v závěru poločasu častěji míč na svých kopačkách a jasným cílem bude udržet nerozhodný stav do poločasové přestávky, případně ještě ohrozit branku Gomise.
42'
Alfred Gomis musel nyní zasahovat u své levé tyčky, když na něj z hloubi pole vyletěla střela, kterou zřejmě v první fázi úplně neviděl. Ale stačil míč poslat mimo tři tyče a hosté vzápětí vybojovali rohový kop.
41'
Ale přichází další nedovolený zákrok domácích. Dalbert totiž zahrál šlapákem na Igora Smolnikova. Oba dva si poté plácli na znamení toho, že je všechno v pohodě.
40'
Jenže hosté prakticky hned po rozehrávce zase o míč přišli.
39'
Samozřejmě pro hosty je nutné, aby hráčům základní jedenáctky co nejvíce vydržely síly, jelikož na střídačce není úplně potřebná kvalita. A jakýkoliv okamžik s držením míče je pro ruský tým samozřejmě velice cenný. Jako nyní, kdy se Eduardo Camavinga snažil tak moc dostat k míči, až poslal na zem útočníka a kapitána Krasnodaru Marcuse Berga.
38'
Hlavička jednoho z domácích hráčů mířila mimo tři tyče a Matvej Safonov míč bezpečně kontroloval.
38'
Po faulu u pravé lajny budou domácí, jmenovitě Benjamin Bourigeaud, centrovat do pokutového území.
35'
Držení míče je jasně v moci Rennes, nyní při dalším začínajícím útoku je to přesně 60% na 40%. Ovšem důležité jsou góly a ty zatím na stadionu s omezenou kapacitou 5000 lidí nepadají. Domácí měli tři velké šance, hosté jednu.
33'
A výborná příležitost i na druhé straně. Camavinga se vůbec nerozpakoval a z pětadvaceti metrů napálil míč těsně nad zemí na branku. Matvej Safonov se ale ke své pravé tyči vrhl včas a vyrazil míč na roh.
31'
Hosté nejsou zatím příliš nebezpeční, ale když na to přijde, tak to stojí za to! Po rychlé akci na jeden dotek dostal křižnou přihrávku ve vápně Marcus Berg. Asi už to příliš nečekal, že míč projde, ale stalo se. Nakonec musel střílet ze záklonu a Alfred Gomis byl v ohrožení, neboť se těžko přemísťoval, ovšem vypomohl mu obranným zákrokem Damien Da Silva.
30'
Sedmnáctiletý obrovský talent francouzského fotbalu a rodák z Angoly, záložník Eduardo Camavinga, si nyní výborně pokryl míč před napadajícím soupeřem a ještě vybojoval faul.
29'
A ta málem přišla. Hamari Traoré ještě stihl míč na pravé lajně a zatáhl ho do velkého čtverce. Tam si chtěl narazit balon s Del Castillem, ale po vratce míče – možná i z přemíry snahy – nesladil krok tak, jak by chtěl, a balon si ukopl do zámezí.
27'
Domácí hráči se znovu ujali míče a začínají další zteč branky Safonova.
25'
Rohový kop sice neznamenal pro hosty žádné velké nebezpečí, ale Rennes bude jistě nadále pokračovat ve snaze otevřít gólový účet zápasu.
24'
Tohle byla naopak výrazně nebezpečnější šance. Eduardo Camavinga dostal přihrávku přímo na osu hřiště a z pětadvaceti metrů vystřelil z první! Jeho výbornou ránu vyškrábl Safonov konečky rukavic nad branku.
22'
Právě Gomis by se tak mohl doplnit řadu výborných gólmanů, kteří barvami Rennes prošli. Stačí jmenovat třeba Petra Čecha, Andrease Isakssona, Édouarda Mendyho nebo Tomáše Koubka. Současný střelecký pokus Berga z uctivé vzdálenosti jen kontroloval, míč šel hodně nad.
21'
Guirassy našel krásnou uličkou před vápnem Romaina Del Castilla, který periferně viděl, jak mu na hranici penaltového puntíku nabíhá N'Zonzi. Míč se k němu přes dobrý zákrok obránce hostí nedostal.
21'
Ten rozehráli hosté nakrátko a centr přišel až poté. Obrana Rennes ale funguje zatím naprosto spolehlivě a novicovi v brance Gomisovi práci hodně ulehčuje.
20'
Cristian Ramírez, jenž je pro tento zápas hodně nečekaně v útoku, si dobře narazil míč se spoluhráčem. Nakonec u levého rohového praporku vybojoval na Aguerdovi právě rohový kop.
19'
Po faulu domácích posílal dlouhý centrovaný míč do velkého vápna Jevgenij Černov, ale jeho centr z levé strany si našli jen domácí hráči.
18'
Nováček v řadách Stade Rennes, gólman Alfred Gomis, jenž přišel před třemi týdny za 10 milionů Eur z Dijonu, nyní dobře přečetl hru a pro centrovaný míč si povyběhl až téměř na hranici velkého čtverce.
17'
Kristoffer Olsson věděl, že má za zády dva hráče soupeře, tak volil raději malou domů pro brankáře Matveje Safonova. Jednadvacetiletý talentovaný brankář si vzápětí zahrál ještě jednou, než poslal míč na pravého krajního beka.
15'
Hráči Krasnodaru hrají poměrně tvrdě. Je zde další faul, kdy Marcus Berg poblíž střídaček trefil Hamari Traorého. Tohle mohlo být také za žlutý kartonek. A rázem se jeden hráč Rennes jde rozběhávat. Na střídání to zřejmě nebude, ale kdyby náhodou...
14'
Sudí nyní Kristofferu Olssonovi spočítal dva zákroky během krátké časové chvíle. Nejprve ostrý skluz, poté držení soupeře. První žlutá karta zápasu je na světě.
13'
Do velkého vápna už si nabíhal Cristian Ramirez, jenž čekal centrovaný míč. Ovšem nyní je třeba ocenit parádní práci obránce Nayefa Aguerda, jenž hlavičkou poslal základní hrací předmět do bezpečí.
13'
Nicméně hráči Rennes rychle přišli o míč. Další kombinaci hostí zahajuje právě Kaio.
12'
Hosté se nyní na chvilku dostali také na polovinu soupeře, ale akci překazil nepřesný centr do vápna.
11'
A bude tomu tak i nadále. Záložník Kaio totiž zezadu trefil Sehrou Guirassyho a může být rád, že po faulu na čtyřiadvacetiletého forvarda nedostal žlutou kartu. Sudí Sidiropoulos volí jen napomenutí.
11'
Krasnodar, který při své velké premiéře má na lavičce náhradníků téměř B-tým, se nyní dopředu příliš nedostává.
10'
Zdá se, že francouzský tým našel pevnější půdu pod kopačkami a nyní stále třímá míč ve své moci. Kombinaci domácích pokazila až nepřesná přihrávka na Guirassyho před vápnem, jenž balon dostal na paty.
9'
A domácí nyní sklízejí potlesk za rychlou kombinační akci. Po centrovaném míči z pravé strany se k hlavičce ve vápně dostal Eduardo Camavinga, který ale minul prostor u levé tyče branky Safonova.
8'
Do hry se zapojil také domácí kouč Julien Stéphan, jenž při autovém vhazování rychle posunul míč na svého svěřence.
6'
Prakticky jakákoliv dobrá přihrávka je oceněna rykem domácích fanoušků. A tak to má být!
5'
Při dalším útoku domácích si Del Castillo pomohl rukou a míč tak budou mít hráči Krasnodaru.
4'
První opravdová šance zápasu. Po levé straně se krásně prodral do vápna Eduardo Camavinga, jenž poté ještě kličkou oklamal soupeře. Nacentroval a poslal míč přesně na hlavu Benjamina Bourigeauda, jenž sice tlačil balon pod horní tyč, ale jeho hlavička neměla dostatečnou razanci a Matvej Safonov chytá míč.
3'
Domácí se poprvé vážněji dostali k míči a ačkoliv šla přihrávka Camavigny zpět na stopery, kombinuje Rennes na půli soupeře.
2'
Daniil Utkin byl u malého vápna první u míče, ale hlavičku poslal vysoko nad.
2'
Po přenesení hry na druhou stranu fauloval Traoré u levé čáry Černova. Přijde určitě centrovaný míč do vápna z kopačky Kristoffera Olssona.
1'
Druhý dlouhý nákop už dopadl pro hosty lépe, když míč na pravé lajně zastavil Igor Smolnikov.
1'
Jegor Sorokin hned po výkopu poslal míč dopředu. Hosté budou zahrávat první autové vhazování.
1'
Tasos Sidiropoulos poprvé písknul do píšťalky a zápas je zahájen.
1'
Výkop obstará hostující tým.
Stadionem zní známé zvuky znělky Ligy mistrů. Za malou chvíli utkání začne.
Sestava Krasnodaru je dnes hodně okleštěná. Vůdce obrany Aljaksandr Martynovič není ani na lavičce, stejně jako třeba útočník Claesson. Krajní obránci Smolnikov (pravý bek) a Ramirez (levý bek) hrají dokonce v útoku! Na střídačce je jen pět hráčů do pole, z toho tři z B-týmu Krasnodaru.

Stade Rennes FC: A. Gomis – H. Traoré, Da Silva (C), Aguerd, Dalbert – Bourigeaud, N'Zonzi, Camavinga – Del Castillo, Guirassy, Terrier.
Náhradníci: Salin – Nyamsi, Grenier, Siliki, Doku, Gboho, Tait, Hunou, Rugani, Truffert, Soppy, Rutter.

FK Krasnodar: Safonov – Petrov, Kaio, Sorokin, J. Černov – K. Olsson, Vilhena, Utkin – Smolnikov, M. Berg (C), Ramírez.
Náhradníci: Gorodov, Sinicyn – Gazinskij, Macukatov, Kutovoj, Spertsjan, Sulejmanov.

Rozhodčí: Tasos Sidiropoulos – Polychronis Kostaras, Lazaros Dimitriadis (vš. Řecko).
Rozhodčí:
Zápas bude pískat zkušený řecký rozhodčí Anastasios (ve zkratce Tasos) Sidiropoulos. Jednačtyřicetiletý policejní důstojník z Dramy, jenž bydlí na Rhodosu, začal pískat před devatenácti lety a na listině FIFA je od roku 2011. Ve své kariéře odpískal 22 utkání Ligy mistrů (včetně čtyř zápasů kvalifikace) a třiadvacetkrát rozhodoval zápasy Evropské ligy. Má zkušenosti také z evropské kvalifikace na mistrovství světa nebo z kvalifikace na EURO. V řecké nejvyšší soutěži rozhodoval již 142 zápasů. Na čarách mu budou asistovat řečtí kolegové Polychronis Kostaras a Lazaros Dimitriadis. Čtvrtým rozhodčím je Ioannis Papadopoulos, u videa bude dvojice Italů Paolo Valeri a Fabio Maresca.
S lepší formou půjde do zápasu určitě tým trenéra Juliena Stephana. Rennes totiž neprohrál pět zápasů v řadě a na domácí půdě drží sérii osmi zápasů bez porážky. Naopak Krasnodaru se na hřištích soupeřů příliš nedaří, když z posledních pěti zápasů třikrát prohrál, jednou remízoval a jednou vyhrál. Ale vítězství přišlo v pravý čás – v důležitém utkání na hřišti PAOKu Soluň.
FK Krasnodar:
Jak již bylo řečeno, také pro ruský tým půjde o premiéru v Lize mistrů. V uplynulém ročníku domácí soutěže skončil Krasnodar na třetím místě a musel tak jít do čtvrtého předkola soutěže. Soupeřem v play-off mu byl PAOK Soluň a dvojzápas dvou poměrně vyrovnaných týmů zvládl lépe ruský mančaft. Domácí zápas vyhrál Krasnodar 2:1. Na řecké půdě se dlouho hrálo bez branek, až v rozmezí 73. – 77. minuty padly tři góly, z toho dva zásluho domácích hráčů – jenže jeden do vlastní sítě. Krasnodar tak vyhrál opět 2:1 a mohl slavit postup do mlilionářské soutěže. Největší postavou dvojzápasu byl francouzský forvard Rémy Cabella, jenž vstřelil dvě branky.

V ruské lize se Krasnodaru zatím příliš nedaří a po jedenácti odehraných kolech je až na sedmém místě s bilancí pěti výher, tří remíz a tří porážek. Na vedoucí Zenit ale tým ztrácí jen šest bodů.

Poslední zápasy Krasnodaru:
Krasnodar – Kazaň 3:1
Dynamo Moskva – Krasnodar 2:0
PAOK Soluň – Krasnodar 1:2
Soči – Krasnodar 1:1
Krasnodar – PAOK Soluň 2:1

Nejlepší střelec týmu: Rémy Cabella, 6 branek.
Stade Rennes FC:
Dvojnásobný francouzský mistr a tým, kde zahájil svojí pouť zahraniční kariérou legendární český gólman Petr Čech, se do Ligy mistrů dostal poprvé v historii. Rennes se nemuselo protloukat zrádnými kvalifikacemi, v domácí soutěži totiž skončilo v předčasně ukončené Ligue 1 ročníku 2019/2020 (zbývalo odehrát 10 kol) na třetím místě o bod před Lille a právě třetí místo znamenalo jistotu přímého postupu do základní skupiny. A i to byl jeden z důvodů, proč v klubu zůstal záložník Steven N'Zonzi, jenž v Rennes hostuje v AS Řím. Součástí hostování byla i opce na další roční hostování za předpokladu, že se francouzský tým kvalifikuje do Ligy mistrů.

V domácí soutěži je Rennes spolu s Lille dvěma týmy, jenž ještě neokusily hořkost porážky. Tým z více jak dvousettisícového města je třetí s bilancí čtyř výher, tří remíz a na Lille (mj. čtvrtečního soupeře Sparty v Evropské lize) ztrácí dva body.

Poslední zápasy Rennes:
Dijon – Rennes 1:1
Rennes – Reims 2:2
St. Etienne – Rennes 0:3
Rennes – Monako 2:1
Nimes – Rennes 2:4

Nejlepší střelec týmu: Sehrou Guirassy, 3 branky.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u zápasu prvního kola prestižní Ligy mistrů. Ta letos kvůli všedoléhající koronavirové pandemii začíná o něco déle, než je zvykem, ale začíná! A začíná i se dvěma nováčky, kteří si základní skupinu bohaté soutěže zahrají vůbec poprvé v historii. Francouzský tým Stade Rennes FC vyzve doma od 21 hodin ruský klub FK Krasnodar.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.