Liga mistrů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Benfica : Bayern - 20. října 2021   21:00

Benfica
Benfica
0:4
(0:0)
Bayern
70' Sané   • 80' Everton (vl.) (Gnabry) • 82' Lewandowski  (Sané) • 85' Sané  (Stanišić)
Benfica
Vlachodimos – Veríssimo, Otamendi, Vertonghen – A. Almeida (C) (40. D. Gonçalves), Mário (81. Taarabt), Weigl, Grimaldo – R. Silva (81. Pizzi), Jaremčuk (76. Everton), Núñez (81. Ramos).
Ovidiu Haţegan – Radu Ghinguleac, Sebastian Gheorghe (všichni ROU)
Estádio do Sport Lisboa e Benfica
Bayern
Neuer (C) – Pavard (66. Gnabry), Süle, Upamecano, Lucas Hernández (86. O. Richards) – Kimmich, Sabitzer (86. Tolisso) – Coman (86. Musiala), T. Müller (77. Stanišić), Sané – Lewandowski.

S konstatováním, že Bayern Mnichov přehrál Benficu Lisabon, se loučím a přeji vám dobrou noc.
I po utkání můžeme říct, že Bayern naplnil papírové předpoklady a vsítil soupeři hned čtyři branky. Dlouho se ale hrálo bez gólů, což v sedmdesáté minutě protrhl Leroy Sané, jenž z přímého kopu nedal brankáři šanci. Poté se obrana Lisabonu složila jako domeček z karet a na konec přišel krutý výsledek.
90+2'
90+2'
Zpoza vápna ještě vystřelil Corentin Tolisso, jemuž zakončení vůbec nevyšlo a zamířilo jen vedle levé tyče.
90+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že se budou hrát pouze dvě minuty navíc.
90'
Bayern Mnichov si chce užít balon, a tak kombinuje na vlastní polovině. Po chvíli přišla nepřesná přihrávka, jenomže domácí tým toho nedokázal využít.
89'
Za rozhodnutého stavu bude německý celek rozehrávat ještě jeden rohový kop. Ovšem centr se kroutil jen k první tyči, odkud byl odvrácen do bezpečných míst.
87'
Na další centr z pravé strany si na malém vápně naskočil Corentin Tolisso, jehož hlavička zamířila jen nad branku. Bayern Mnichov je při chuti a chce ještě jednou zasadit soupeři úder.
86'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Jamal Musiala.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Corentin Tolisso.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Lucas Hernández, přichází Omar Richards.
85'
Bayern právě vstřelil branku!
Nepovedená koncovka domácího mužstva znamená, že Mnichov se raduje počtvrté! Z pravé strany vápna přihrával Josip Stanišić, který u penaltového puntíku našel LEROYE SANÉHO, který placírkou nedal brankáři šanci zasáhnout. Asistence: Josip Stanišić.
82'
Tak tohle je krutý výsledek pro portugalské mužstvo! Serge Gnabry posílal míč před branku, kde patou chtěl zakončovat Leroy Sané. Jeho snažení zastavil Lucas Veríssimo, a tak mohla přijít přihrávka na zadní tyčku, kde situaci uzavíral osamocený ROBERT LEWANDOWSKI. Asistence: Leroy Sané.
81'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází João Mário, přichází Adel Taarabt.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Rafa Silva, přichází Pizzi.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Darwin Núñez, přichází Gonçalo Ramos.
80'
Asi je definitivně rozhodnuto a Mnichov se může pomalu radovat z dalšího vítězství! Na pravé straně se pohybem uvolnil Serge Gnabry, jenž nastřelil míč před branku, kde nekompromisně hlavou zakončil do vlastní branky střídající EVERTON.
79'
Další centr z pravé strany mířil k penaltovému puntíku, odkud míč odvrátil Nicolás Otamendi.
78'
Pomalu se blížíme ke koncovce zápasu a Bayern Mnichov vede pouze o jedinou trefu. Benfica Lisabon stále může myslet na bodový příděl.
77'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Josip Stanišić.
76'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Roman Jaremčuk, přichází Everton.
75'
Střídající Serge Gnabry přihrával do vápna, který našel Roberta Lewandowskiho, jehož zklamalo zpracování. Bayern Mnichov pokračoval v akci a Joshua Kimmich přihrával před branku, kde byli jen bránící hráči.
74'
Odvrácený míč si za vápnem našel Kingsley Coman, který se snažil vystřelit k zadní tyči. Avšak poslal míč jen nad branku a Odisseas Vlachodimos tak nemusel zasahovat.
73'
Na hrací ploše zůstal ležet Darwin Núñez, který potřebuje navíc lékařskou pomoc. Zbylí hráči využívají situace a začínají se občerstvovat.
72'
Robert Lewandowski si pomohl faulem, a tak do akce mohla jít domácí Benfica. Ta byla zbavena míče a na druhou stranu se vydal Dayot Upamecano, jenž byl faulovaný.
70'
Až do sedmdesáté minuty jsme čekali na úvodní branku zápasu! K přímému kopu se postavil LEROY SANÉ, jehož prudký pokus proletěl nad zdí a zamířil do pravého horního rohu branky. Odisseas Vlachodimos se snažil dostat do tohoto prostoru, ovšem natahoval se marně.
69'
Přímý kop se zahrával třiadvacet metrů od branky a znovu se k němu postavil Leroy Sané.
68'
Z pravé strany postupoval k brance Roman Jaremčuk, jehož neustále atakoval Dayot Upamecano. Přesto přišlo zakončení, které zamířilo vedle vzdálenější tyče.
67'
Aktivní Diogo Gonçalves postupoval středem až na hranici vápna, odkud poslal balon nad branku. Bayern Mnichov mění formaci a stahuje hru na tři obránce.
66'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Benjamin Pavard, přichází Serge Gnabry.
65'
Domácí mužstvo se pokouší o postupnou akci, Diogo Gonçalves se pokusil odcentrovat, avšak jeho snažení srazil za postranní lajnu Lucas Hernández.
63'
A znovu nestárnoucí Thomas Müller, jenž našel nabíhajícího Roberta Lewandowskiho, který hlavou zamířil nad horní tyčku.
62'
Centrovaný míč poslal před branku Thomas Müller, na jehož pas nedoskočil Robert Lewandowski. Za ním ale číhal Leroy Sané, avšak před ním na roh odvrátil balon Diogo Gonçalves.
60'
A znovu centroval Diogo Gonçalves, který poslal míč do zadní části pokutového území. Jenomže útočným faulem si pomohl Nicolás Otamendi, jenž srazil k zemi Lucase Hernándeze.
59'
Na pravé straně nabral velkou rychlost Rafa Silva, kterého stáhl k zemi Lucas Hernández (Bayern), jenž je dalším potrestaným hráčem zápasu.
57'
Volný kop byl rozehrán na pravou stranu, odkud odcentroval Diogo Gonçalves. Na jeho pas si naskočil Lucas Veríssimo, který zamířil těsně vedle levé tyče, ovšem celou situaci kontroloval hostující kapitán.
56'
Prvním hostujícím hráčem, který viděl žlutou kartu je Dayot Upamecano (Bayern). Benfica Lisabon bude rozehrávat velmi zajímavou standardní situaci.
55'
Na pravé straně měl hodně prostoru Diogo Gonçalves, který obešel na hranici vápna Lucase Hernándeze. Následné zakončení se kroutilo do zadní části branky, jenomže Manuel Neuer se natáhl a prsty dostal balon nad branku.
54'
Rozhodčí odhalili ofsajdové postavení, a tak ani druhá branka Bayernu Mnichov nemohla platit. Vraťme se na trávník, kde se hraje kolem středové čáry.
52'
Německý gigant se ujímá zaslouženě vedení! Kingsley Coman utancoval na levé straně vápna soupeře a přihrál pod sebe, odkud po zemi vypálil Leroy Sané. Jeho pokus brankáři vypadl, a tak se mezi střelce mohl zapsat THOMAS MÜLLER. Ovšem celou situaci prověřil VAR, který viděl Kingsley Coman v ofsajdu.
51'
Dalším potrestaným hráčem je João Mário (Benfica), který vytasil nohu a podrazil Kingsleye Comana.
50'
Z pravé strany odcentroval João Mário, který viděl nabíhajícího spoluhráče. Balon ale proběhl Darwin Núñez, jehož v rámci pravidel atakoval Niklas Süle.
49'
Pěkný pas letěl na levou stranu šestnáctky, kam si nabíhal Thomas Müller, jenž z první zamířil do bližší tyče! Jenomže hned poté byl odpískán ofsajd, zkušeného záložníka.
47'
Ze zápasu odstoupil André Almeida, od něhož převzal kapitánskou pásku Nicolás Otamendi. Vraťme se na trávník, kde se skvělým zákrokem prezentoval Odisseas Vlachodimos. Domácí brankář vytěsnil tvrdou střelu na tyč, jejím autorem byl Benjamin Pavard!
46'
Pokračujeme druhým poločasem, který rozehrála Benfica Lisabon. Ovšem Diogo Gonçalves na pravé straně neuspěl, ale vybojoval alespoň autové vhazování.
46'
První poločas je minulostí a gólové radosti jsme se v něm nedočkali. O jedinou trefu se totiž postaral rukou Robert Lewandowski, což odhalil VAR a branku zrušil. Bayern Mnichov je velmi aktivní a často kombinuje na útočné polovině, ale zatím neproměňuje své šance. Naopak Benfica Lisabon čeká na protiútoky, ale ten nejzajímavější zahodil Darwin Núñez. Doufejme, že vstřelené branky se dočkáme ve druhé části hry.
45+5'
45+4'
Centr do vápna posílal Dayot Upamecano, který nalezl jen soupeře. Na druhou stranu se tak mohl vydat Roman Jaremčuk, jehož si pohlídala dvojice obránců.
45+3'
Pas hostujícího celku mířil na levou stranu, kde ji překazil Diogo Gonçalves. Po chvíli v šestnáctce přihrával Thomas Müller, který se ale nacházel v ofsajdovém postavení.
45+1'
K postranní lajně přichází čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že se budou hrát ještě čtyři minuty.
45'
Tvrdým zákrokem se prezentoval Nicolás Otamendi (Benfica), který zezadu dohrál Joshuau Kimmicha. Rumunský rozhodčí musel tasit první žlutou kartu zápasu.
44'
Rozhodnutí VARu trvalo asi pouhou minutu, a tak můžeme pokračovat ve střetnutí.
43'
Úvodní branka zápasu nemůže platit, jelikož ROBERT LEWANDOWSKI ji dosáhl rukou! Na pravé straně šestnáctky se náběhem uvolnil Kingsley Coman, jehož tvrdá přihrávka mířila před branku, který nastřelil ruku polského reprezentanta.
42'
Německé mužstvo je stále trpělivé a kombinuje na útočné polovině.
41'
Jdeme do koncovky prvního poločasu, Bayern Mnichov začíná další útočnou kombinaci z vlastní poloviny.
40'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází André Almeida, přichází Diogo Gonçalves.
39'
Hlavní rozhodčí povolává na hrací plochu domácí lékařský tým, chvíli se hrát nebude, protože André Almeida se stále nezvedá.
38'
Asi málokdo čekal, že toto utkání bude na konci prvního poločasu bez gólů! Nic nezměnil ani Leroy Sané, jehož pokus z hranice vápna mířil jen těsně vedle levé tyče.
37'
Z velké dálky se napřáhl Marcel Sabitzer, jemuž zakončení vůbec nesedlo a míč projel jenom daleko od levé tyče. Bude se tak odkopávat od portugalské branky.
35'
Centr z pravé strany propadl do zadní části pokutového území, kde míč ještě skočil, a tak Kingsley Coman vyslal svou hlavičku jen nad branku Lisabonu.
34'
Pár metrů za vápnem se nacházel Joshua Kimmich, který měl kolem sebe dost prostoru, a tak vystřelil. Ovšem jeho zakončení mířilo jen doprostřed branky, kde se nacházel Odisseas Vlachodimos.
33'
Za obranu německého mužstva si nabíhal Darwin Núñez, jehož clonil Niklas Süle. Domácí útočník se přesto uvolnil a pravačkou zamířil do horní části branky. Ovšem parádní zákrok vytáhl se svého repertoáru Manuel Neuer!
32'
Příznivci domácího mužstva skvěle fandí a vytváří tak parádní diváckou kulisu. Leroy Sané se hnal do akce, ovšem míč na Kingsleye Comana neprocedil.
31'
Na levé straně pracoval Darwin Núñez, který se chtěl protáhnout do vápna, ale skvěle do odclonil Benjamin Pavard. A tak přišla přihrávka na střed, jenže skvěle se vrátil Leroy Sané.
30'
Na rohu malého vápna se nacházel pohotový Kingsley Coman, jehož pokus měl mířit do zadní části branky. Ovšem pokus šel blízko brankáři, který míč vyrazil na rohový kop.
29'
Darwin Núñez nejprve vybojoval míč a poté si našel odražený balon. Ovšem dostal se s ním až na pravou stranu šestnáctky, odkud přišel nepřesný pokus.
28'
V posledních minutách se portugalský celek zvedl a začíná zlobit favorita zápasu. Ovšem na další velké šance nyní čekáme, stále se tak hraje bez gólů.
26'
Centr do šestnáctky poslal Alejandro Grimaldo, na jehož pas si naskakoval Darwin Núñez. Jenomže ten míč netrefil, a tak jej Bayern Mnichov odehrál za postranní lajnu.
25'
Alejandro Grimaldo u postranní čáry obešel Benjamina Pavarda a v jeho akci poté pokračoval Darwin Núñez, který vybojoval z levé strany volný kop.
24'
Jan Vertonghen a Robert Lewandowski skončili na zeleném pažitu, když byl faulován polský reprezentant. Ten stále sedí na trávníku a potřebuje lékařskou pomoc.
23'
Dnes až ve třiadvacáté minutě si řekneme, že Benfica Lisabon hraje v červených dresech. Naopak Bayern Mnichov oblékl černou sadu.
22'
K přímému kopu se postavil Leroy Sané, jemuž zakončení moc nesedlo a balon zamířil jen vysoko nad branku.
21'
Čtyřiadvacet metrů od branky byl faulován Robert Lewandowski, a tak Bayern Mnichov bude rozehrávat hodně zajímavou standardní situaci!
20'
Na levé straně se uvolnil Lucas Hernández, jehož centr měl mířit na polského útočníka. Jenomže z branky vyrazil Odisseas Vlachodimos, který si míč ze vzduchu stáhl.
19'
Všichni hráči v červených dresech byli kolem šestnáctky, a tak Bayern Mnichov zvolil přihrávku zpátky, aby soupeře trochu vytáhl. Ovšem moc se to nepovedlo, a tak německý tým bude útočit do plných.
18'
Joshua Kimmich se podíval a viděl na pravé straně osamoceného spoluhráče. Jenomže ani Benjamin Pavard si nepohlídal ofsajdovou linii.
17'
Na hranici šestnáctky pracoval Marcel Sabitzer, který sice patičkou procedil míč na spoluhráče, ovšem dle rozhodčích se nacházel v ofsajdovém postavení.
16'
Robert Lewandowski obtěžoval soupeře, který jej rukou trefil do obličeje. Kromě faulu se ale karta udělovat nebude, ovšem budeme sledovat další útočnou akci německého giganta.
15'
Už se znovu pokračuje v utkání a na tahu jsou opět domácí hráči. André Almeida se neprobojoval přes soupeře, avšak Lisabon bude rozehrávat alespoň rohový kop.
13'
Benfica Lisabon si vypracovala centr z pravé strany, na který si naskočil Roman Jaremčuk, jenž se střetl se spoluhráčem, a tak jeho hlavička mířila daleko od branky. Ukrajinský útočník zůstal ležet na trávníku a potřebuje ošetření.
12'
Thomas Müller ztratil míč a následně fauloval Lucase Veríssimoa. Portugalský celek je u míče a rychle se s ním přesunul na útočnou polovinu.
11'
Úvodní desetiminutovka je minulostí a Bayern opravdu předvádí, že je obrovským favoritem. Robert Lewandowski si vypracoval už tutovku, kterou ještě neproměnil, a tak se hraje bez branek.
9'
Od hostujícího brankáře začíná další akce Bayernu, ovšem u půlící čáry byl faulován Thomas Müller. Za obranu se rychle rozeběhl Kingsley Coman, jehož centr si ve vzduchu našel Robert Lewandowski. Po jeho hlavičce se rukou natáhl Odisseas Vlachodimos, který před parádní zákrok.
7'
Ofenzivní smršť Mnichova dále pokračuje, když se na levé straně uvolnil Leroy Sané. Jeho centr propadl až na hranici šestnáctky, odkud vyslal slabou střelu doprostřed branky Benjamin Pavard.
6'
Mezi obránce si nabíhal Leroy Sané, který uháněl sám na brankáře. Při zakončení netrefil balon čistě, a tak jeho pokus zamířil kousek vedle pravé tyče.
5'
Benjamin Pavard dával zpětnou přihrávku, po které se natahoval Darwin Núñez. Ovšem na míč nedosáhl, a tak hraje znovu německý gigant.
4'
Polský reprezentant Robert Lewandowski se patou snažil uvolnit spoluhráče, jenomže byl výborně dostoupen, a tak Bayern Mnichov bude muset začít znovu.
3'
Za obranu si nabíhal Robert Lewandowski, který z malého vápna nastřelil domácího brankáře. Avšak vzrušení bylo zbytečné, protože nad asistentovu hlavu letěl praporek. Pro ofsajd se bude rozehrávat od branky Lisabonu.
2'
Po nepřesné přihrávce se míče chopil Odisseas Vlachodimos, jehož nákop sebral na pravé straně Benjamin Pavard. Ten ovšem po chvíli neprošel přes Alejandra Grimalda.
1'
Jdeme se věnovat zápasu, jelikož hlavní rozhodčí jej právě zahájil. Úvodního výkopu se chopil Bayern, který začíná kombinaci na vlastní polovině.
1'
André Almeida a Manuel Neuer si jako kapitáni podali ruce. Domácí hráč si vybral stranu, a tak půjdeme na samotné střetnutí.
Na tribunách panuje euforie, a tak nás čeká fotbal v parádní atmosféře. Hráči už přišli na hrací plochu, a tak po znělce Ligy Mistrů bude vše směřovat k úvodnímu hvizdu.

Benfica Lisabon: Vlachodimos – Veríssimo, Otamendi, Vertonghen – A. Almeida (C), Mário, Weigl, Grimaldo – R. Silva, Jaremčuk, Núñez.
Náhradníci: Leite – Gilberto, Everton, Meïté, D. Gonçalves, Pizzi, Radonjić, Taarabt, Bernardo, Ramos, Morato.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Pavard, Süle, Upamecano, Lucas Hernández – Kimmich, Sabitzer – Coman, T. Müller, Sané – Lewandowski.
Náhradníci: Früchtl – O. Richards, Gnabry, Choupo-Moting, B. Sarr, Roca, Tolisso, Musiala, Stanišić.

Rozhodčí: Ovidiu Haţegan – Radu Ghinguleac, Sebastian Gheorghe (všichni ROU).
Ještě jednou vás vítám u dnešního přenosu, který startuje zhruba za hodinu. Již jsou známy sestavy, a tak si je za pár okamžiků představíme.
Konfrontace portugalského a německého fotbalu startuje ve středu od 21 hodin. Ze souboje je pro vás připravený podrobný textový přenos, kterým vás provede Michal Luxa. Pojďme se společně bavit nejlepším evropským fotbalem!
Oba celky se naposledy utkaly také ve skupinové fázi Ligy Mistrů. V sezóně 2018/2019 se z vítězství vždy radoval Bayern Mnichov, který Benfice v domácím střetnutí nadělil nepopulárního "bůra". Od sezóny 1976 spolu oba týmy sehrály deset zápasů a nikdy se celek z Lisabonu neradoval z vítězství. Dva duely došly do remízového stavu a osmkrát se radoval bavorský klub.

Bayern – Benfica 5:1
Benfica – Bayern 0:2
Benfica – Bayern 2:2
Bayern – Benfica 1:0
Benfica – Bayern 1:3
Oba celky se nacházejí ve skupině E a obě mužstva si již vyšlápli na "oslabenou" Barcelonu, která se aktuálně nachází na dně tabulky. Zajímavostí je, že Lisabon ani Mnichov ještě ani jednou neinkasovali. Benfica v úvodní zápase uhrála bezbrankovou remízu s Kyjevem a následně nasázela tři góly španělskému gigantovi. Portugalské zapsalo čtyři body a vyhřívá se tak na druhé pozici. Ještě lépe na tom je Bayern, který v Lize Mistrů ještě nezaváhal. Bavorské mužstvo se může opřít o polského kanonýra Roberta Lewandowskiho, jenž nasázel už čtyři góly. Německý úřadující mistr ve skupině dominuje, jeho skóre je impozantní 8:0.

Portugalská i německá liga mají za sebou osm odehraných kol a obě mužstva se znovu vyhřívají na vedoucí pozici. Benfica v nich získal jednadvacet bodů, čímž má bodový náskok na slavné Porto. Také Bayern má bodový náskok, když jej prohání další účastník Ligy Mistrů Dortmund. Úřadující mistr Německa do tabulky zatím zapsal devatenáct bodů.
Vítám všechny fanoušky nejlepšího evropského fotbalu. O slovo se totiž hlásí Liga Mistrů, která ve skupinové fázi nabídne souboj, v němž se představí Benfica Lisabon a Bayern Mnichov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.