Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Inter Milán - 10. června 2023   21:00

Manchester City
68' Rodri
1:0
(0:0)
Ederson – Akanji, R. Dias, N. Aké – B. Silva, De Bruyne (36. Foden), Stones (82. Walker), Rodri, Gündoğan (C), Grealish – Haaland.
Carson, Ortega – K. Phillips, Laporte, J. Álvarez, S. Gómez, Mahriz, Perrone, Lewis, Palmer.
Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (POL)
Atatürk Olimpiyat Stadyumu, Istanbul
71412 diváků
Inter Milán
Onana – Darmian (84. D'Ambrosio), Acerbi, Bastoni (76. Gosens) – Dumfries (76. Bellanova), Barella, Brozović (C), Çalhanoğlu (84. Mchitarjan), Dimarco – L. Martínez, Džeko (57. Lukaku).
Handanovič, Cordaz – de Vrij, Gagliardini, J. Correa, Asllani, Škriniar.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:7. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:17.
Pep Guardiola a fotbalisté Manchesteru City míří pro medaile za vítězství v Lize mistrů. Hráči dlouze líbají mistrovský pohár, který za chvíli budou moci pozvednout nad hlavu.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Máme za sebou i druhou část dnešního zápasu, která rozhodla o vítězi Ligy mistrů. Tím se stal celek Manchesteru City, který jedinou brankou udolal houževnatého soupeře, jenž hrál ve finále důstojnou roli, o čemž se před výkopem hojně spekulovalo. Jediný gól utkání vstřelil Rodri v 68. minutě. V závěru utkání měli hráči Interu několik výborných příležitostí na vyrovnání, ovšem Ederson neskutečným způsobem podržel svůj tým a mise Pepa Guardioly v Manchesteru City se dá označit za splněnou. Manchester City ukončil velké čekání na trofej z Ligy mistrů. Ve finále se sice vůbec neprosadil Erling Haaland, ovšem to ho ani trochu nemusí mrzet, protože týmový úspěch je i pro něj na prvním místě. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. S Ligou mistrů se opět budeme setkávat v nové sezóně.
90+6'
90+6'
Federico Dimarco poslal výborný centr před branku, který si našel hlavou jeden z hráčů Interu a Ederson připsal nesmírně důležitý zákrok.
90+6'
Rozlícený trenér Simone Inzaghi dostává žlutou kartu.
90+6'
Raoul Bellanova centroval a uvidíme ještě rohový kop, který bude zřejmě poslední akcí utkání.
90+5'
Phil Foden dobře napadal rozehrávku a nenechal soupeři čas na centr.
90+4'
Dalekonosný centr do pokutového území Manchesteru City pokryl Ederson a lehá na trávník.
90+4'
Ederson příliš otálel s rozehrávkou, za což vidí žlutý trest od sudího Marciniaka.
90+3'
K odraženému míči se za hranicí vápna dostal Barella, leč střelu nevměstnal do prostoru mezi třemi tyčemi.
90+2'
Onana si hodil míč daleko od nohy, Haaland napadal, ale došlo k faulu, což nesl nelibě Onana, který strčil Nora do zad, takže oba hráči dostávají žlutou kartu.
90+1'
Phil Foden s výkřikem skončil na trávníku, načež se ozval hvizd sudího, který si všiml nedovoleného zákroku D'Ambrosia.
90'
Romelu Lukaku znovu v zakončení, leč tentokrát mířil hodně nepřesně při střele na zadní tyč, takže Ederson nemusel vůbec zasahovat.
89'
Uvidíme, jestli se v závěru zápasu dokáže Inter dostat ještě do další podobné příležitosti.
88'
Neskutečná příležitost Interu Milán na vyrovnání! Ederson nohou pokryl hlavičku Lukakua z bezprostřední blízkosti po přistrčení Gosense.
88'
Hráči Interu kombinují s míčem nedaleko pokutového území Manchesteru City.
87'
Grealish na levé straně nepřešel přes soupeře, navíc s míčem vycestoval ze hřiště, takže vhazuje Inter.
86'
Gosensova přihrávka z levé strany nenašla nabíhající spoluhráče, takže vhazuje Manchester City.
85'
Interu pomalu vyprchávají poslední zbytky času a Manchester City drží nejtěsnější vedení.
84'
Hakan Çalhanoğlu pro dnešek dohrál a nahrazuje ho arménský internacionál Mchitarjan. Dolů jde také Darmian, místo něhož bude dohrávat D'Ambrosio.
83'
Romelu Lukaku dostává okamžitou žlutou kartu po nepříjemném zákroku zezadu, kterým na vlastní polovině trefil Gündoğana.
82'
Kyle Walker se přeci jen dočkal finálové účasti, nakonec tedy nahrazuje Johna Stonese.
82'
Bernardo Silva z volného přímého kopu poslal centr před branku, kde však André Onana míč v poklidu sebral.
81'
Phil Foden si očividně na další střelu nevěřil, takže ještě posouval na Haalanda, ale ten byl obklíčen soupeři, takže neprostřelil obranný val.
80'
Centr od praporku si našel Erling Haaland a odvrátil míč pryč z pokutového území.
79'
Raoul Bellanova z pravé strany Interu centroval, ale Jack Grealish zblokoval na roh.
78'
Manchester City má i nadále častěji míč na svých kopačkách a snaží se navýšit těsné vedení.
77'
Další velká příležitost Manchesteru City! Phil Foden dostal výbornou přihrávku, běžel na brankáře Onanu, kterého ale nedokázal překonat.
76'
Dvojité střídání Interu – ze hry míří Bastoni s Dumfriesem, které nahrazují Gosens s Bellanovou.
75'
Už to vypadalo, že Manuel Akanji odstupuje ze hry, ale nakonec Švýcar zůstává ve hře a Walker si zatím sedá zpět na lavičku.
74'
Federico Dimarco posunul na levé straně na Alessandra Bastoniho, ovšem toho doběhl Rodri a o míč ho čistě připravil.
73'
Další střelecký pokus Interu Milán. Romelu Lukaku prostřelil bránícího hráče, načež musel zasáhnout Ederson.
71'
Španělský stratég Guardiola již chystá střídání, do hry se dostane Kyle Walker.
70'
Obrana Manchesteru City se ocitla v nedbalkách. Federico Dimarco se dostal do velké šance – nejprve hlavou trefil břevno, načež se k němu míč odrazil zpět a Dimarco trefil do nohy Lukakua.
68'
Manchester City právě vstřelil branku! Angličané se ujímají vedení. Po pohledné akci se k přihrávce do předbrankového prostoru dostal Bernardo Silva, míč opřel o Acerbiho, od nějž se míč odrazil před nabíhajícího RODRIHO, který přesně utaženou střelou kolem bránícího hráče poslal míč do branky. Onana byl proti prudké a umístěné střele bez šance.
67'
Erling Haaland nedokázal procpat míč na spoluhráče Fodena. Manchester se snaží soupeře zatlačit.
66'
Ederson s míčem nikam nespěchá a hledá optimální řešení. Manchester City hraje hodně opatrně.
65'
Rohový kop rozehrál Jack Grealish. Míč poslal na Bernarda Silvu, ale píská se útočný faul Stonese.
64'
John Stones z pravé strany přihrával na nabíhající spoluhráče do vápna, jeho přihrávku zblokoval Bastoni na rohový kop.
63'
Gündoğan se snažil vysunout nabíhajícího Haalanda, leč defenziva Interu na poslední chvíli centr na norského obra zachytila.
62'
Dimarco chtěl zakombinovat s Martínezem, který však v konfrontaci se soupeřem o míč přišel.
61'
Inter si přihrával na vlastní obranné polovině, ovšem při přechodu na útočnou půlku o míč přišel.
60'
Gündoğan vyslal centr do vápna, na který si naskočil Rúben Dias, leč v nepříliš dobré pozici pro zakončení mířil nad branku.
59'
Při návratu do obranných pozic hasil požár Barella jen za cenu žluté karty.
58'
Nepochopitelná chyba Manuela Akanjiho, který nevěděl, že má hrát míč, načež se ve velké příležitosti ocitl Lautaro Martínez, který pouze napálil brankáře Edersona.
57'
Veterán z Bosny a Hercegoviny míří ze hry a nahrazuje ho Romelu Lukaku.
56'
Edin Džeko také nevypadá, že by mohl pokračovat ve hře, takže s největší pravděpodobností také Inter vystřídá ze zdravotních důvodů.
55'
Hráči Interu Milán sice mají míč na kopačkách, leč pohybují se poměrně daleko od soupeřovy branky.
54'
John Stones pěkně prošel středem hřiště, ale prováhal vhodný čas na střelu či přihrávku.
53'
Centrovaný míč z kopaček Phila Fodena však přeletěl všechny hráče v pokutovém území.
52'
Matteo Darmian se provinil faulem na Jacka Grealishe, takže uvidíme standardní situaci Manchesteru City.
51'
Hakan Çalhanoğlu vlétl nedovoleným způsobem do souboje s Gündoğanem. Kapitán Manchesteru City potřeboval chvíli na vzpamatování.
50'
Ovšem přihrávky mířily až na polovinu Interu, kde musel hrát Onana, jehož přihrávku dokázal získat Bernardo Silva, takže hra se přelévá opět k brance italského mužstva.
49'
Inter Milán také prokazuje, že umí kombinovat s míčem u kopaček. Zatím se však nepřibližuje k brance, kterou hájí Brazilec Ederson.
48'
Po souboji s Bernardem Silvou se na zeleném pažitu istanbulského stadionu svíjí Federico Dimarco, takže Marciniak přerušuje hru.
47'
Se Stonesovým centrem na Haalanda si dokázal poradit Francesco Acerbi, který razantně odkopl.
46'
Výkop druhého poločasu obstarali hráči Manchesteru City, kteří poslali míč na svého brankáře. Edersonův nákop však nebyl z nejpovedenějších, takže se k míči posléze dostali zadáci Interu.
46'
Oba celky jsou již připraveny a nastupují na hrací plochu, takže zanedlouho budeme pokračovat ve finálovém klání.
Máme za sebou úvodní poločas finálového utkání Ligy mistrů, ve kterém jsme se bohužel žádné branky nedočkali. Několik zajímavých situací však přesto k vidění bylo. V úvodu pálil z ofsajdu Haaland mimo, následně netrefil branku Bernardo Silva. Poté se hra trochu uklidnila a první skutečná branková příležitost přišla ve 27. minutě, kdy Erling Haaland napálil míč do ruky brankáře Onany. Pohroma pro Manchester City však přišla kolem 30. minuty, kdy se zranil belgický tahoun týmu Kevin De Bruyne, který následně po šesti minutách skutečně nemohl pokračovat, takže ho vystřídal Foden. Aktivnějším týmem byl jednoznačně Manchester City, leč recept na obranu soupeře zatím nenašel. Uvidíme, zda se nějaké branky dočkáme ve druhé půli, která začne přibližně v 22:03.
45+2'
45+2'
Po dlouhém autu se nedovoleným zákrokem prezentoval Edin Džeko, což bude to poslední v první půli.
45+1'
Manuel Akanji po přihrávce od Bernarda Silvy vyzkoušel pozornost brankáře Onany, nicméně branku přestřelil.
45'
Závěr poločasu se nám mílovými kroky přiblížil a stále čekáme na vstřelenou branku. Edin Džeko se ocitl v ofsajdu.
44'
Exekuce volného přímého kopu se ujal Phil Foden. Z levé strany poslal centr do pokutového území, kde spadl na zem Erling Haaland. K míči se ještě dostal Rodri, leč od vlastních nohou odrazil míč ze hry.
43'
Jack Grealish se na levé straně prodral před Dumfriese, který ho stáhl k zemi, takže se píská faul. Následně je anglický reprezentant hodně rozčilený, že sudí netrestá kartou.
42'
Obehrávání pokutového území Interu Milán pokračuje. Fotbalisté Manchesteru City si zatím přihrávají, ale skulinu v obranném postavení nenachází.
41'
Manchester City je i po odchodu jedné z klíčových postav aktivnějším týmem a hledá prostor, kudy se prosadit ke střele přes pozornou obranu Interu.
40'
Po odkopu Acerbiho došlo dle verdiktu rozhodčího k faulu Phila Fodena, následně si situaci vysvětluje Bernardo Silva se sudím Marciniakem.
39'
André Onana se pod tlakem soupeře ukvapil a poslal míč do autu. Následně letěl aut na Haalanda, před nímž odvracel Acerbi na další autové vhazování.
38'
Denzel Dumfries na pravé straně dostal míč, ale ve vápně netušil, co s ním udělat, načež se Inter vrátil až na vlastní polovinu.
37'
Manchester City si trochu koleduje pozvolnou kombinací na vlastní polovině. Dimarco už nebyl daleko od získání míče.
36'
Kevin De Bruyne opouští bojiště finále Ligy mistrů a do hry nastupuje třiadvacetiletý rodák ze Stockportu Phil Foden.
35'
Kevin De Bruyne centroval z pravé strany, načež se hlásí trenérovi o střídání. Do hry tedy půjde Phil Foden.
34'
I nadále jsou u míče hráči anglického celku, kteří si dovedou poradit i pod tlakem napadajících soupeřů.
33'
Manchester City kombinuje s míčem u kopaček, ale momentálně se zdržuje na vlastní obranné polovině.
32'
Belgičan má na zranění velkou smůlu, už poslední finále Ligy mistrů s Chelsea kvůli zdravotním trablům nedohrál. Zatím se tedy vrátil do hry.
31'
Lékaři už opouští hrací plochu, začal se rozcvičovat Foden, ovšem De Bruyne zatím plánuje návrat do hry.
30'
Belgičan De Bruyne zůstává v kleče na trávníku, následně si sedá na zem a s jeho pokračováním to zatím nevypadá nejlépe.
29'
Další střelecký pokus Manchesteru City – Kevin De Bruyne zpoza pokutového území vypálil, trefil clonícího Çalhanoğlua, jenž míč odrazil do míst, kde ho snadno sebral Onana.
28'
André Onana trochu zdržoval s rozehrávkou, což se neobešlo bez pískotu ze strany fanoušků Manchesteru City.
27'
První skutečně velká branková příležitost, ve které se ocitl kanonýr Erling Haaland. Nor dostal skvělou přihrávku od De Bruyneho, dostal se pak trochu z úhlu a míč napálil do Onany.
26'
Edersonova další chyba v rozehrávce znamenala míč pro Barellu, který se nerozpakoval a vyslal střelu na odkrytou branku, jenže nemířil ani trochu přesně.
25'
Kevin De Bruyne se řítil k brance soupeře po Haalandově sklepnutí, ovšem skončil na trávníku bez cizího zavinění.
24'
Zatím sledujeme klasický finálový zápas s minimem velkých brankových příležitostí. Oba celky hrají poměrně opatrně.
23'
V předchozí akci došlo k souboji, kde byl nepříjemně zasažen Federico Dimarco, ale sudí Marciniak si faulu nevšiml. Následně musel zkontrolovat zdravotní stav křídelního hráče Interu.
22'
Povedená kombinace Interu byla zakončena přihrávkou, která proskákala vápnem Interu až k překvapenému Grealishovi, ale ten nic vymyslet nedokázal.
21'
Rozehrávka Interu Milán se ocitla pod tlakem napadajících hráčů Manchesteru City, ovšem obrana Interu situaci ustála.
20'
Marcelo Brozović napřáhl ke střele zpoza vápna, nicméně branku minul. Nutno podotknout, že mu u střely překážel spoluhráč Martínez.
19'
Opět v akci Lautaro Martínez, který však v důležitý okamžik nedokázal poslat dostatečně kvalitní přihrávku na Džeka, tudíž míč ukořistil vracející se hráč City.
18'
Rozhodčí Marciniak si vysvětluje jednu z předchozích situací s Barellou, který byl pořádně rozhněvaný.
17'
Akého nákop sice hlavičkoval Acerbi, nicméně poslal míč pouze za postranní čáru.
16'
Inter sice měl míč na kopačkách, leč přihrávka na Lautara Martíneze k pravé postranní čáře byla příliš dlouhá, takže pětadvacetiletý Argentinec míč nemohl udržet ve hře.
15'
Lautaro Martínez směřoval k soupeřově brance středem hřiště, ovšem neprosadil se přes Stonese a ještě skončil na trávníku.
15'
Exekuce rohového kopu se ujala dvojice Dimarco – Çalhanoğlu. Míč do hry nakonec uvedl prvně jmenovaný, leč obrana Manchesteru City si poradila a odvrátila centr do bezpečí.
14'
Ovšem Inter se dostal k míči a Barellův centr před branku zblokoval Nathan Aké na úvodní rohový kop utkání.
13'
Rozehrávající Grealish skončil na trávníku po kontaktu se soupeřem, takže rozhodčí Marciniak nechává výhodu pro Manchester City, který pokračuje s míčem u kopaček.
12'
Po následné akci si Ederson připsal další zaváhání v souboji o míč s Lautarem Martínezem, když přesně neodhadl let míče a argentinský mistr světa ještě hlavičkoval do Brazilce.
11'
Ederson dostal míč od Akého, ovšem následně poslal míč k překvapení spoluhráčů do autu, takže Inter získal zdarma vhazování nedaleko vápna.
10'
Z levé strany Interu centroval Federico Dimarco a jeho nepříjemný centr odvrátil Rúben Dias.
9'
Bernardo Silva si počínal nedovoleným způsobem v souboji s Federicem Dimarcem.
8'
Hráči Interu brání pozorně, momentálně hráči anglického mužstva nemohou najít žádnou skulinu v obraně protivníka.
7'
Podle očekávání jsou v úvodních minutách častěji u míče fotbalisté Manchesteru City.
6'
Erling Haaland se ve středu pole stal terčem nedovoleného zákroku, kterým se provinil Francesco Acerbi.
5'
Bernardo Silva se na rozhraní páté a šesté minuty ocitl v zakončení, jenže nepovedlo se mu zaměřit prostor branky.
4'
Gündoğan dobře neodhal dráhu letu míče, navíc zasáhl rukou Barellu, který se svalil na trávník, takže sudí Marciniak krátce přerušil hru, aby zjistil, jak na tom rodák z Cagliari je.
3'
Dumfries pod tlakem soupeře rozehrál nepřesně, načež De Bruyne hledal před brankou Haalanda, který vypálil nepřesně, navíc se nacházel v ofsajdové pozici.
2'
Ani Manchester City s rozehrávkou vůbec nikam nespěchá a do akce Angličané zapojili také vlastního brankáře.
1'
Edina Džeka zradil trávník, takže nemohl pokračovat v honbě za míčem, který tak do hry zpět uvede Ederson.
1'
André Onana se hned po několika vteřinách dostal k míči a na levé straně se snažil najít spoluhráče na polovině soupeře, leč nepovedlo se mu poslat přesný pas, takže míč mizí mimo hrací plochu.
1'
Za malý okamžik finále startuje! Úvodní výkop obstarají fotbalisté Interu Milán.
Polští rozhodčí vstupují na trávník istanbulského stadionu následováni hráči obou dnešních finalistů.
Před samotným fotbalovým kláním se koná menší show, kde vystupují brazilská zpěvačka Anitta a nigerijský hudebník Burna Boy.

Manchester City: Ederson – Akanji, R. Dias, N. Aké – B. Silva, De Bruyne, Stones, Rodri, Gündoğan (C), Grealish – Haaland.
Náhradníci: Carson, Ortega – Walker, K. Phillips, Laporte, J. Álvarez, S. Gómez, Mahriz, Perrone, Foden, Lewis, Palmer.
Trenér: Pep Guardiola

Inter Milán: Onana – Darmian, Acerbi, Bastoni – Dumfries, Barella, Brozović (C), Çalhanoğlu, Dimarco – L. Martínez, Džeko.
Náhradníci: Handanovič, Cordaz – de Vrij, Gagliardini, J. Correa, Bellanova, Gosens, Asllani, Mchitarjan, Škriniar, Lukaku, D'Ambrosio.
Trenér: Simone Inzaghi

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (POL).
Inter Milán

Italové zahájili cestu do finále Ligy mistrů ve skupině C, kde se utkali s Bayernem Mnichov, Barcelonou a Viktorií Plzeň. Čeští fanoušci tak mohli na vlastní oči sledovat tým finalistů letošní Ligy mistrů, když na domácí půdě Viktoria podlehla 0:2 a v Miláně pak prohrála 0:4. Inter celkově zapsal 10 bodů, což mu stačilo na druhé místo za suverénním Bayernem Mnichov, který ani jednou ve skupině neztratil. V osmifinále si Inter díky jedinému gólu Lukakua ze závěru prvního zápasu poradil s FC Porto. I nadále vedla cesta Interu přes Portugalce, když se ve čtvrtfinále Italové potkali s Benficou Lisabon a po výhře 2:0 na půdě soupeře jim stačila i divoká domácí remíza 3:3. V semifinále si Inter poradil i s přemožitelem vyzdvihované Neapole – svým městským rivalem AC. Inter vyhrál obě utkání (2:0, 1:0) a pokusí se překvapit svého soupeře ve finále a pokusí se navázat na svůj poslední triumf v Lize mistrů, který se táhne do roku 2010. Celkově má Inter na svém kontě tři tituly v Lize mistrů (včetně předchůdce PMEZ).

Anglický celek odstartoval svou pouť do finále v základní skupině G. Zde se utkal s dánskou Kodaní, německým Dortmundem a španělskou Sevillou. Relativně v poklidu si Manchester City dokráčel pro první místo, když čtyři zápasy vyhrál a dva remizoval při skvělém skóre 14:2. Druhá Borussia Dortmund zaostala za Angličany o propastných pět bodů. Ve vyřazovací fázi bylo prvním soupeřem Manchesteru City německé Lipsko. Na horké půdě v Sasku Manchester City remizoval 1:1, aby svého soupeře následně doma naprosto zostudil a vyprovodil ho s debaklem 7:0, když pět branek nastřílel fenomenální kanonýr Haaland. Ve čtvrtfinále se Manchester City postavil dalšímu německému soupeři. Na domácí půdě Angličané porazili Bayern Mnichov poměrně jednoznačným rozdílem 3:0, takže remíza 1:1 v odvetě bohatě stačila na postup do semifinále. Také zde se urodila remíza 1:1 – v prvním utkání na půdě Realu Madrid. Ovšem i zde došlo k debaklu, když na domácí půdě Manchester City rozstřílel slavný španělský klub v poměru 4:0. Nejlepším střelcem týmu i celé soutěže je norský útočník Erling Haaland se dvanácti góly na kontě.
Očekávané finále nejslavnější fotbalové klubové soutěže už je tady a představí se v něm anglický mistr Manchester City, který vyzve italský Inter Milán. Papírovým favoritem je anglické mužstvo, které opět dokráčelo k vítězství v Premier League a ve finále FA Cupu udolalo i městského rivala United. Inter za sebou nemá v domácí soutěži ani zdaleka tak pozitivní výsledek, když mistrovský titul navzdory předsezónním předpokladům brala Neapol a na Inter zbylo až třetí místo za Laziem Řím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.