Liga mistrů - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Liverpool - 7. září 2022   21:00

Neapol
5' Zieliński  • 31' Anguissa (Zieliński) • 44' Simeone (Kvaratšelija) • 47' Zieliński
4:1
(3:0)
Liverpool
49' L. Díaz  (A. Robertson)
Neapol
Meret – Di Lorenzo (C), Kim Min-jae, Rrahmani, Oliveira (74. Rui) – Lobotka, Anguissa – Politano (58. Lozano), Zieliński (74. Elmas), Kvaratšelija (57. Zerbin) – Osimhen (41. Simeone).
Sirigu – Gaetano, Jesus, Ndombèlé, Östigard, Raspadori, Zanoli.
del Cerro Grande – Cebrián Devís, Porras Ayuso
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, Gomez (46. Matip), van Dijk, A. Robertson – Milner (C) (63. Alcântara), Fabinho, Elliott (77. Arthur) – Salah (63. D. Jota), Firmino (62. Núñez), L. Díaz.
Adrián, Davies IV – Bajcetic, N. Phillips, Tsimikas.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera.
Prvnímu poločasu dominoval jen jedený tým, a byla jím Neapol, který po prvních čtyřiceti pěti minutách vedla už 3:0, a to ještě neproměnila penaltu. První branku však Neapol vstřelila právě z pokutového kopu, který dokázal proměnit Piotr Zieliński. Následně Neapol nepoložila neproměněná penalta Osimhena a ve 31. minutě zvýšil na 2:0 André Anguissa. Ve 44. minutě pak po krásné akci Kvaratšeliji zvýšil na 3:0 střídající Giovanni Simeone. Druhý poločas začal dvěma rychlými brankami. Nejprve zvýšil na 4:0 Piotr Zieliński, následně snížil na rozdíl tří branek Luis Díaz. Liverpool měl poté více ze hry a oba týmy si ještě nějaké šance vypracovaly, žádná další branka už ale nepadla.
90+5'
90+4'
Neapol ještě zahrávala rohový kop, z něj už ale žádný další gól nepadl.
90+3'
Lozano se chystal k centru z levé strany, ale když k tomu neměl prostor, raději nic neriskoval.
90+2'
Neapol zatím zvládá nastavený čas skvěle, už si užívá dnešní vítězství a kombinuje ve středu pole.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Ani tento rohový kop Liverpoolu však italskému týmu nepřidělal žádné velké starosti.
89'
Nyní letěly do vápna Neapole hned dva zajímavé centry a nakonec z toho ještě bude rohový kop.
88'
Neapol se ale zatím brání dobře a nepouští svého soupeře až před svou branku.
87'
Liverpool se usadil na útočné polovině a patrně se vše schyluje k závěrečnému tlaku Reds.
86'
Giovanni Di Lorenzo se nyní trochu vyčítavě podíval na své spoluhráče, protože nedostal vůbec přesnou přihrávku.
85'
Alessio Zerbin dostal míč dopředu k levé lajně, ale raději svůj postup vpřed zabrzdil, aby si mohla Neapol více užít míče.
84'
Ani další standardní situace Liverpoolu nebyla vůbec nebezpečná. S touhle oblastní hry se dnes rozhodně hosté chlubit nemohou.
82'
Jotu výborně obral o míč Giovanni Simeone a Neapol mohla jít to protiútoku. Vše však skončilo jen zablokovanou střelou.
80'
Liverpool sice stále velmi často drží míč ve své moci, branku Mereta ale nedokázal už dlouho pořádně ohrozit.
78'
Zambo Anguissa fauloval Thiaga, ale Liverpool z následné standardní situace vůbec nic nevytěžil.
77'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Harvey Elliott, přichází Arthur.
75'
Diogo Jota zatím od svého příchodu na trávník na rozdíl od ostatních hráčů nebyl moc vidět. Nyní se dostal k míči, ale střílel nepřesně.
74'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Mathías Oliveira, přichází Mário Rui,
ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Eljif Elmas.
73'
Darwin Núñez měl v plánu z levé strany proniknout do šestnáctky Neapole, proti dvojici bránících hráčů ale svůj cíl nenaplnil.
71'
Už jen dvacet minut má Liverpool na to, aby ještě dokázal tohle utkání zázračně srovnat.
70'
Střela po zemi z kopačky Simeoneho tentokrát přesná nebyla, takže Alisson v tomto případě zasahovat nemusel.
69'
Na druhé straně se naopak do zakončení dostal Lozano, Alisson však předvedl poměrně snadný zákrok.
68'
Střídající Darwin Núñez se dostal k míči uvnitř šestnáctky Neapole, ale domácí si nakonec mohli oddechnout, protože ke střele se nedostal.
66'
Trent Alexander-Arnold však poslal před branku velmi nepřesný míč, na který nemohl nikdo dosáhnout.
66'
Diaz je ve druhém poločase velmi aktivní. Nyní ho jen za cenu faulu zastavil Amir Rrahmani.
64'
Alessio Zerbin se ukázal dobrým obranným zákrokem a následně vybojoval ještě autové vhazování pro svůj tým.
63'
ze hřiště odchází James Milner, přichází Thiago Alcântara,
ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Diogo Jota.
62'
ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Darwin Núñez.
61'
Další dobrou šanci na snížení měl opět Luiz Díaz, jeho dělovku pod břevno však dokázal Meret výborně vyrazit.
60'
Liverpool opět ve středu pole trestuhodně ztratil míč, ale tentokrát se anglický celek dokázal ubránit, Anguissa byl o balón připraven.
58'
ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Hirving Lozano.
57'
ze hřiště odchází Kviča Kvaratšelija, přichází Alessio Zerbin.
56'
Dobře se vrátil záložník Neapole Matteo Politano, aby pomohl obraně zastavit nebezpečnou akci Liverpoolu.
54'
Trentu Alexanderu-Arnoldovi se však kop od rohového praporku moc nepovedl, Meret mohl zůstat v klidu.
53'
Liverpool bude moci opět zahrozit obraně Neapole, bude zahrávat rohový kop.
52'
Liverpool nyní dominuje držení míče, ale zatím kombinuje hodně daleko od branky Neapole.
51'
Diaz mohl klidně snížit na rozdíl dvou branek, ale tentokrát svým technickým pokusem pravou nohou netrefil branku.
49'
Liverpool právě vstřelil branku!
Tak přeci jen přichází i reakce Liverpoolu, je jisté, že Meret už si čisté konto neudrží. Krásnou technickou střelou přesně k levé tyči ho totiž překonává LUIS DÍAZ. Asistence: Andrew Robertson.
47'
Neapol právě vstřelila branku!
Jízda pokračuje, Neapol se hned z první šance ve druhém poločase raduje ze svého čtvrtého gólu! Po Simeoneho přihrávce vypálil PIOTR ZIELIŃSKI a napoprvé sice ještě Alissona nepřekonal, ale z dorážky se už z gólu raduje. Bez asistence.
46'
ze hřiště odchází Joe Gomez, přichází Joël Matip.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
První poločas je za námi a Neapol vede nad Liverpoolem 3:0. Prvnímu poločasu dominoval jen jedený tým, a byla jím Neapol, který po prvních čtyřiceti pěti minutách vede už 3:0, a to ještě neproměnila penaltu. První branku však Neapol vstřelila právě z pokutového kopu, který dokázal proměnit Piotr Zieliński. Následně Neapol nepoložila neproměněná penalta Osimhena a ve 31. minutě zvýšil na 2:0 André Anguissa. Ve 44. minutě pak po krásné akci Kvaratšeliji zvýšil na 3:0 střídající Giovanni Simeone.
45+3'
45+2'
Závěr poločasu Neapol dohrává s míčem na svých kopačkách.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
44'
Neapol ještě krátce před přestávkou přidává třetí branku! Skvělou práci odvedl Kvaratšelija, který prošel lehce před Alexandera-Arnolda, poté si poradil i s Gomezem a následně naservíroval míč před braku pro GIOVANNIHO SIMEONEHO, který už to měl jednoduché. Asistence: Kviča Kvaratšelija.
43'
Na Robertsonův rohový kop si naskakovali Van Dijk i Fabinhom ai jeden ale na ten centr nakonec nedosáhl.
42'
Kim Min-jae odvedl výbornou práci, když nejprve nepustil k míči Salaha a pak nedovolil ocentrovat Díazovi.
42'
Po rohovém kopu Liverpoolu se míč dostal k Van Dijkovi, ale od něj se míč jen tak lehce odrazil k Meretovi, který zasáhl.
41'
ze hřiště odchází Victor Osimhen, přichází Giovanni Simeone.
40'
Victor Osimhen zůstává sedět na zemi a nevypadá to s ním dobře. Bude muset být ošetřen.
39'
Střelec druhého gólu zápasu André Anguissa skončil na trávníku, takže Neapol může opět v klidu rozehrávat z vlastní poloviny.
37'
Nepřesná přihrávka anglického celku skončila jen u Mereta, který má nyní na rozehrávku dostatek času.
36'
Stanislav Lobotka si ve středu pole dobře pokryl míč a byl faulován Milnerem. Ten si musí dávat pozor, protože už má jednu žlutou kartu.
35'
Milnerův centr z levé strany propadl až na zadní tyč na Harveyho Eliota, ten ale volejem nedokázal trefit branku.
34'
Obrana Neapole opět obstála, takže Liverpool i nadále ztrácí dva góly.
33'
Faulovaný byl Díaz a Liverpool dostává možnost standardní situace.
31'
Liverpool si o to říkal už dlouho, Neapol konečně proměňuje jednu ze svých šancí a zvyšuje své vedení na 2:0! ANDRÉ ANGUISSA si krásně narazil míč se Zielinským a pak tváří v tváři dokázal překonat Mereta. Asistence: Piotr Zieliński.
30'
Trent Alexander-Arnold našel výbornou přihrávkou Salaha, který se rychle otočil a vystřelil, jeho ránu po zemi ale Meret v pohodě chytil.
28'
Rohový kop Neapole pomohl Liverpoolu ubránit Firmino a následně střílel Kviča Kvaratšelija nepřesně.
28'
Osimhen dokázal obejít Gomeze a poté přihrál před branku Kvaratšeliju. Ten však dokázala procpat míč do branky přes Van Dijka. Alison už byl bez šance.
26'
Luiz Díaz zahrál míč rukou, takže rozehrávat budou hráči Neapole.
25'
Neapol zkoušela další přihrávku za obranu na Osimhena, nigerijský útočník byl ovšem tentokrát v ofsajdu.
23'
Další rohový kop hostů dokázal vyboxovat brankář Alex Meret.
22'
Rohový kop Liverpoolu směřoval do oblasti bližší tyče, tu však měli domácí dobře pokrytou.
21'
Standardní situaci Liverpoolu kopal tradiční exekutor Trent Alexander-Arnold a protože Meret si na míč sáhl, bude se pokračovat rohovým kopem.
20'
Opět útočila Neapol, centr z pravé stran z kopačky Politana skončil v moci Alissona.
20'
Uvidíme, jak neproměněná šance jít do vedení 2:0 s Neapolí zaváhá. Liverpool by tato situace naopak mohla povzbudit.
18'
Neapol druhou penaltou pohrdla a Victor Osimhen penaltu neproměnil! Alisson tentokrát dokázal vystihnout úmysl střelce a míč vyrazil.
18'
Žlutá karta pro tým Liverpool FC (Virgil van Dijk).
16'
Je to opravu tak, rozhodčí Del Cerro Grande nařizuje další penaltu pro Neapol!
15'
Ve hře je další penalta pro Neapol po střetu Van Dijkem s Osimhenem.
13'
Domácí jsou i nadále aktivnějším týmem, od Liverpoolu se toho rozhodně čekalo dnes víc, než zatím předvádí.
11'
Ke první střele ve dnešním utkání se dostal Mohamed Salah, jeho rána z pravé strany šestnáctky však na branku neprošla.
10'
James Milner nevstoupil do zápasu dobře a nyní to podtrhuje faulem na Anguissu, za který dostává žlutou kartu.
9'
Neapol se opět pokusila o rychlý protiútok, ten však tentokrát výborně zastavil ještě na polovině hřiště Robertson.
7'
Rohový kop se však hostům vůbec nevydařil, obrana Neapole vše dokázala vyřešit.
6'
Liverpool může rychle odpovědět, bude zahrávat svůj první rohový kop.
5'
PIOTR ZIELIŃSKI penaltu suverénně proměňuje! Vybral si ze svého pohledu levou stranu a Alisson se vrhl naopak napravo. Skvělý vstup do zápasu pro Neapol!
5'
Tak pozor, bude se kopat penalta, protože James Milner střelu Zielinského zablokoval rukou!
4'
V další přímočaré akci Neapole našel Kviča Kvaratšelija dobrou přihrávkou Piotra Zielinského, který střílel zevnitř šestnáctky.
3'
Na další přihrávku na Osimhena už dokázal Alisson zareagovat včas a míč odhlavičkoval do bezpečí.
2'
Poprvé kombinuje delší dobu Liverpool, zatím ale jen v okolí středového kruhu.
1'
Neapol se hned v úvodní minutě zápasu dostala do velké šance! Victor Osimhen dostal přihrávku za obranu, obešel Alissona, ale pak z těžkého úhlu trefil jen tyč.
1'
Neapol měla úvodní výkop a hned se musí vypořádávat s napadáním od hráčů Liverpoolu. Dokonce si zahrál i brankář Meret.
1'
Oba týmy nastoupí ve svých tradičních dresech, Neapol bude hrát v modrobílé variantě, Liverpool se představí celý v červeném.
Hráči obou týmů už nastupují na hrací plochu, utkání již brzy začne.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Kim Min-jae, Rrahmani, Oliveira – Lobotka, Anguissa – Politano, Zieliński, Kvaratšelija – Osimhen.
Náhradníci: Sirigu – Elmas, Gaetano, Jesus, Lozano, Ndombèlé, Östigard, Raspadori, Rui, Simeone, Zanoli, Zerbin.
Trenér: Spalletti

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, A. Robertson – Milner (C), Fabinho, Elliott – Salah, Firmino, L. Díaz.
Náhradníci: Adrián, Davies IV – Arthur, Bajcetic, D. Jota, Matip, Núñez, N. Phillips, Alcântara, Tsimikas.
Trenér: Klopp

Rozhodčí: del Cerro Grande – Cebrián Devís, Porras Ayuso.
Vzájemné zápas

Tyto dva kluby se naposledy utkaly v sezóně 2019/20, kdy se rovněž potkaly v základní skupině Ligy mistrů. Neapol byla úspěšnější, když nejprve vyhrála doma 2:0 a poté se na hřišti Liverpoolu urodila remíza 1:1. Ze skupiny tenkrát postoupily oba týmy, Liverpool z prvního místa.
Liverpool FC

Liverpool je pro změnu tradičním anglickým klubem a v současnosti je považován také za jeden z nejlepších klubů na světě. Potvrdilo se to ostatně i v minulé sezóně, ve které Liverpool vyhrál oba anglické poháry a k tomu přidal ještě druhé místo v Premier League a také druhé místo v Lize mistrů, když ve finále podlehl Realu Madrid. Na začátku nové sezóny zatím Liverpool docela klopýtá, doplácí na to, že už nemá na soupisce Saida Maného a důležití hráči zejména v záložní řadě jsou zranění či vykartovaní. Po šesti kolech má Liverpool v anglické lize na kontě 9 bodů a patří mu až sedmé místo. Naposledy Reds jen remizovali 0:0 v derby na hřišti Evertionu.
SSC Neapol

Neapol je tradiční klubem, který sice už dlouhá léta čeká na domácí titul, ale do italské špičky jednoznačně dlouhodobě patří. Vstup do nové sezóny se Neapoli povedl velmi dobře, po pěti kolech Serie A má tento klub na kontě 11 bodů za tři výhry a dvě remízy a patří mu druhé místo v tabulce. Naposledy Neapol otočila na 2:1 zápas na hřišti silného Lazia. Do základní skupiny Ligy mistrů se dostala Neapol díky třetímu místu v minulé ligové sezóně.
Zdravím a vítám všechny příznivce toho nejlepšího evropského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání základná skupiny Ligy mistrů mezi týmy SSC Neapol a Liverpool FC. Zápas se odehraje na Stadio Diego Armando Maradona v Neapoli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.