Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Bayern - 12. října 2022   21:00

Plzeň
62' Vlkanova (Mosquera) • 75' Kliment (Holík)
2:4
(0:4)
Bayern
10' Mané  (Goretzka) • 14' Müller  (Coman) • 25' Goretzka  (Müller) • 35' Goretzka  (Sané)
Plzeň
Staněk – Havel (46. Holík), Hejda (C), M. Tijani, Jemelka (46. Pernica) – Bucha, Kalvach – Kopic (25. Jirka), Vlkanova (81. Pilař), Mosquera – Chorý (46. Kliment).
Jedlička, Tvrdoň – Čermák, Ndiaye, F. Bassey.
Frankowski – Boniek, Winkler (vš. Polsko)
Doosan Arena, Plzeň
11 326 diváků
Bayern
Ulreich – Mazraoui, Pavard, Upamecano (70. Wanner), Stanišić – Goretzka (56. Gravenberch), Kimmich – Coman (46. Choupo-Moting), Müller (28. Tel), Sané (70. Sabitzer) – Mané.
Schenk.

Z Doosan Areny to pro dnešní večer bude všechno. Děkujeme za pozornost a hezký zbytek středečního dne!
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 7:7. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:11.
Utkání je u konce, Bayern Mnichov v plzeňské Doosan Areně dokráčel i ke čtvrtému vítězství ve skupinové fázi. Poprvé zde ale inkasoval, a to rovnou dvakrát!

Německý šampion ale svou cestu za výhrou odstartoval suverénně. V 10. minutě se po přihrávce od Goretzky prosadil Sadio Mané, čtyři minuty poté po skvělém pasu od Saného našel Coman před brankou Thomase Müllera, který svůj návrat do sestavy oslavil gólově. Ve 25. minutě využil pasu od Müllera Leon Goretzka, který deset minut nato skóroval i podruhé, díky čemuž Bayern po poločase vedl 4:0.

Viktoria Plzeň ale ve druhém dějství zabrala a dočkala se čestného úspěchu, a to rovnou dvojnásobného. Nejprve v 62. minutě po sklepnutí od Jhona Mosquery skóroval nekompromisní ranou Adam Vlkanova, po 13 minutách se po přihrávce od Libora Holíka z otočky prosadil Jan Kliment.

Konečné skóre tak bylo 4:2 pro Bayern Mnichov. Plzeňští si ale za výkon ve druhém půli vysloužili potlesk!
90+2'
90+2'
Doosan Arena oceňuje výkon plzeňských hráčů zejména ve druhém poločase potleskem. Utkání už se při tom spíše dohrává na kopačkách hráčů Bayernu.
90+1'
Plzeňští se ještě dostali do ofenzivní akce, kterou zahráli celkem pěkně. Jhon Mosquera na jejím konci centroval na Václava Pilaře, který hlavičkoval mimo tři tyče.
90'
Marcel Sabitzer fauloval Lukáše Kalvacha a následně odkopl míč, za což dostal žlutou kartu.
90'
Centr Joshuy Kimmicha dokázal s přehledem odhlavičkovat Mohamed Tijani.
89'
Teď přeci jen chtěli vyrazil do rychlejší akce, kterou faulem zastavil Jan Kliment.
89'
Mnichovští už se nikam zbytečně nehrnou, snaží se hlavně držet míč pod svou kontrolou.
88'
Pas Paula Wannera před bránu Plzně dokázal odkopnout Luděk Pernica.
87'
Lukáš Kalvach dobře viděl nabíhajícího si Jana Klimenta, jenomže o něm věděl také Josip Stanišić, který hlavičkou zastavil vysokou přihrávku.
86'
Luděk Pernica chtěl lobem přihrát Mosquerovi, to přečetl Mathys Tel. Do protiakce už se ale nedokázal probojovat, s míčem šel až za čáru.
86'
Sadio Mané fauloval při napadání kapitána domácích Lukáše Hejdu.
85'
Střelecký pokus ze své nohy vyslal Václav Pilař, ale levačkou netrefil branku soupeře.
84'
Další standardku červenomodrých zahrával opět Lukáš Kalvach, napravo si balon našel Mohamed Tijani. Chtěl jej vrátit do nebezpečných prostor, to se ale nesetkalo s pochopením spoluhráčů.
83'
Jenže teď už o míč přišla a dopředu šel Bayern Mnichov. Přihrávka Erica Choupo-Motinga však nebyla vůbec dobrá, Sadio Mané byl v ofsajdu.
82'
Další zblokovaný centr, nyní jej zprava posílal Libor Holík. Plzeň ale útočí!
82'
Jhon Mosquera se na levé straně dostal k míči a před brankou chtěl najít Luďka Pernicu, to ale obrana odhalila včas.
81'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Adam Vlkanova, přichází Václav Pilař.
81'
Libor Holík byl faulován ve středu pole, teď budou moci hru režírovat viktoriáni.
80'
Plzeň by se ráda ještě dostala k míči a zkusila ohrozit branku soupeře, ale Bayern nyní kontroluje hru a Viktorii do ní nepouští.
79'
Odražený balon po standardní situaci napálil mimo bránu Mathys Tel.
78'
Jhon Mosquera fauloval Mathyse Tela pár metrů od vápna a dostává za svůj počin žlutou kartu.
76'
Vynikající Jindřich Staněk zachránil Plzeň od inkasování dalšího gólu! Přihrávku od Sadia Maného obdržel na penaltový puntík Ryan Gravenberch, jehož střelu vyrazil domácí gólman na břevno své brány.
75'
Plzeň právě vstřelila branku!
Další plzeňský zásah a rázem je to jen o dva góly, krásná gólová akce! Erik Jirka výborně přihrál na pravou stranu Liboru Holíkovi, jehož centr si našel JAN KLIMENT. Útočník hrající s číslem 9 se pak výtečně uvolnil ke střele levačkou a tu poslal mimo dosah Svena Ulreicha. 2:4!
74'
Na pravé straně se k zakončení kličkami vymotal Mathys Tel, míč však poslal vysoko nad bránu Staňka.
74'
Po autu Libora Holíka odrazil mladíček Paul Wanner míč jen do zámezí, Plzeň se tak posouvá blíže brance Bayernu Mnichov.
73'
Adam Vlkanova upadl po souboji u postranní čáry a reklamoval faul, ten ale sudí nepíská.
72'
Po dlouhém nákopu Jindřicha Staňka dokázal domácí tým vybojovat autové vhazování na útočné polovině hřiště.
71'
Lukáš Kalvach fauloval Mazraouiho, Joshua Kimmich tak dostane možnost rozehrát.
70'
Na pravém křídle dělal Erik Jirka co mohl, aby se dostal k balonu, ale obrana Bayernu Mnichov si poradila velmi dobře.
70'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Dayot Upamecano, přichází Paul Wanner,
ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Marcel Sabitzer.
69'
Dayot Upamecano byl pod tlakem presujícího Pavla Buchy, musel tak míč odkopnout až dozadu k brankáři Ulreichovi.
68'
Pavel Bucha zahrál při zpracování míče nechtěně rukou, sudí tak musel hru přerušit.
Dnešní utkání sleduje 11 326 diváků.
67'
Míč od českého reprezentanta propadl na Erika Jirku, který zkusil z dálky podebrat balon. Bránu ale vysoko přestřelil.
67'
Plzeň si po vstřeleném gólu více věří a Bayern začíná mít v obraně problémy, opět musel faulovat. Nyní bude Lukáš Kalvach rozehrávat z pravé strany.
66'
Centr Lukáše Kalvacha ale dokázal vyboxovat Sven Ulreich.
64'
Viktoria se opět řítila kupředu, akci táhl Jhon Mosquera. Za záchrannou brzdu musel zatáhnout Noussair Mazraoui, který dostává žlutou kartu, první v dnešním zápase.
63'
Jhon Mosquera posílal z levého křídla další centr, ale tentokráte si pro něj bez problémů Sven Ulreich došel a míč sebral do své náruče.
62'
Radost v Doosan Areně, Viktoria Plzeň se proti slavnému soupeři dočkala prvního gólu! Centr Libora Holíka ve vápně dokázal sklepnout Jhon Mosquera pro ADAMA VLKANOVU, který jej nekompromisně napálil mimo dosah Svena Ulreicha. Je to 1:4 a plzeňský stadion hlasitě slaví čestný gólový úspěch, navíc se Vlkanova prosadil poprvé v plzeňském dresu!
61'
Úžasný zákrok Svena Ulreicha! Pavel Bucha poslal nadýchaný centr před branku, kde byl Luděk Pernica. Jeho hlavičku zblízka ale hostující gólman famózně vyrazil. Neskutečný zásah.
61'
Centr Lukáše Kalvacha šel na bližší tyč, trefil ale jen protihráče.
60'
Jan Kliment přihrál do pokutového území Pavlu Buchovi, který si lehce předkopl balon. Toho dobrým skluzem využil Benjamin Pavard, jenž dopravil míč na rohový kop.
60'
Ve středu hřiště byl faulován Adam Vlkanova, to dává Viktorii možnost další rozehrávky.
59'
Joshua Kimmich minul plzeňskou bránu, od ní tak nyní bude moci vykopávat Jindřich Staněk.
58'
Skvělý presink Leroye Saného dostal Erika Jirku pod velký tlak. Slovenský reprezentant ztratil míč a ten má tak opět Bayern.
57'
Domácí byli blízko gólu! Po centru Adama Vlkanovy zaváhal Josip Stanišić a k míči se dokázal probojovat Erik Jirka, který rozjásal polovinu stadionu, ale to jen proto, že napálil balon do boční sítě Ulreichovy brány. Velká škoda.
56'
ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Ryan Gravenberch.
56'
Zprava nyní vysoko nad bránu mířil Leroy Sané.
55'
Po rychlé kombinační akci posílal centr do předbrankového prostoru Noussair Mazraoui, dobře byl ale postavený Lukáš Hejda, který míč odhlavičkoval.
54'
Jan Kliment se dobře rval s Upamecanem o balon a donutil jej alespoň k odkopu do zámezí.
54'
Útočným faulem se nyní provinil Noussair Mazraoui, to znamená rozehrávku pro svěřence trenéra Michala Bílka.
52'
Hostující tým pádil do dalšího brejku, tentokráte ale bylo vše zastaveno ofsajdovým postavením, které po pasu Leroye Saného zapříčinil Eric Choupo-Moting.
51'
Útočnou akci nyní Mnichovští zakládali až z obrany, konkrétně to byl Dayot Upamecano, kdo tahal míč dopředu. Rychle k němu ale doběhl Jan Kliment.
50'
Z následného rohu vznikalo v pokutovém území menší nebezpečí, ale nedošlo k žádnému zakončení. Poté po souboji zůstal na trávníku Erik Jirka, bude ale v pořádku.
49'
Do obrovské šance a k hattricku se řítil Leon Goretzka, opět zůstal zapomenutý obranou a opět to byl Leroy Sané, kdo gólovku založil. Jindřich Staněk ale dobře vyrazil z branky a zabránil páté brance soupeře!
48'
Teď už jsou u balonu opět hráči Bayernu, kteří v poklidu kombinují.
47'
Centr Lukáše Kalvacha se propadl na levou stranu až k Adamu Vlkanovovi, který zkusil vystřelit. Nedokázal se ale trefit, tribuny tak jen povzdychly.
47'
Domácí se hned zkraje druhého poločasu ujmou rohového kopu!
46'
Sven Ulreich musel hodně daleko z branky, aby se k míči dostal dřív než útočník Jan Kliment. A podařilo se mu to.
46'
ze hřiště odchází Milan Havel, přichází Libor Holík,
ze hřiště odchází Václav Jemelka, přichází Luděk Pernica,
ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Jan Kliment.

ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Eric Choupo-Moting.
46'
Oba týmy do druhé půle nastoupí se změnami v sestavě...
První poločas ukázal velkou fotbalovou kvalitu na straně německého Bayernu Mnichov. Viktoriáni odolávali necelých 10 minut, poté už skóre duelu otevřel Sadio Mané. Krátce nato se prosadil ještě Thomas Müller a bylo to 2:0. A aby toho nebylo málo, přidal další dva góly Leon Goretzka. Domácí defenziva zatím svého soupeře vůbec nestíhala, hosté suverénně kráčí za čtvrtým vítězstvím ve skupině. Podaří se Viktorii alespoň čestně skórovat?
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
45+3'
45+3'
Lukáš Kalvach rozehrál nakrátko s Adamem Vlkanovou a poté centroval, ale úspěch to neslavilo.
45+2'
Joshua Kimmich po souboji s Mosquerou upadl a snažil se reklamovat faul, sudí mu na to však neskočil a bude z toho jen roh pro viktoriány. To je ještě možnost skórovat!
45+2'
Bayern si dlouho zahrával a kombinoval jen v obraně s gólmanem, presinkem si pro míč došel Pavel Bucha, který vybojoval aut.
45+1'
O zakončení se po centru Lukáše Kalvacha pokusil z levé strany Jhon Mosquera, zakončil ale nad břevno! Vykopávat tak bude moci Sven Ulreich.
45'
Josip Stanišić dělal, co mohl, aby dostihl průnikovku na levé straně. Chorvatský fotbalista měl k balonu ale opravdu daleko.
43'
Ve velmi dobré šanci se zjevil osamocený Mathys Tel, obrana Plzně opět nezachytila přihrávku Sadia Maného. Jindřich Staněk jej ale dokázal vychytat!
42'
Erik Jirka chtěl rychle odcentrovat do vápna, to ale Josip Stanišić včas odhalil, a tak pokus zablokoval do autu. Krátce po něm Kalvachovu přízemní střelu v pohodě chytil Sven Ulreich.
41'
Noussair Mazraoui poměrně jednoduše prošel přes Václava Jemelku do vápna, jeho následný pas ale velmi dobrým poklekem zastavil Mohamed Tijani. Poté Bayern ještě obléhal branku Plzně, vše ale skončilo tím, že si pro míč vyskočil Jindřich Staněk.
40'
Tomáš Chorý jej ale nyní nedokázal udržet ve hře, hráči v bílých dresech tak budou od střídaček vhazovat.
40'
Mathys Tel kombinoval na pravém křídle s Mazraouim, obrana Viktorie je ale nepustila do vápna, navíc se domácí dokázali probojovat k míči.
39'
Domácí fanoušci se i tak dobře baví a pokřikem „Dejte jim bůra“ nadále podporují své oblíbence.
38'
Noussair Mazraoui a Jhon Mosquera se mimo hru dostali do menší rozmíšky a polský rozhodčí raději přerušil hru, aby oběma vášnivým kohoutům domluvil.
37'
Poklidný zákrok pro gólmana Jindřicha Staňka, což rozhodně přijde vhod pro navrátilce do plzeňské sestavy. Střela Kingsleyho Comana mířila přímo do jeho rukavic.
36'
Leroy Sané s míčem opět kouzlí a snažil se znovu rychlým pasem po zemi poslat spoluhráče do brejku, tentokráte to ovšem Mohamed Tijani zachytil včas.
35'
Bayern právě vstřelil branku!
Tohle už je opravdu špatný výstup pro domácí Viktorii Plzeň, Bayern Mnichov se ujímá vedení 4:0! Leroy Sané poslal neuvěřitelně přesný pas přes obránce na LEONA GORETZKU, který tváří v tvář překonal Jindřicha Staňka precizním lobem.
34'
Z levého křídla se postupnými kličkami ke střele po zemi probojoval Sadio Mané, mířidla neměl ale dobře seřízená. Vykopávat bude Jindřich Staněk.
33'
Pavel Bucha nahrál na Jhona Mosqueru, který se snažil postoupit dále, nebo alespoň přihrát na Václava Jemelku. To vše ale dobře přečetl Noussair Mazraoui.
32'
Teď si s napadáním Erika Jirky už Ulreich počínal dobře, dokázal s jistotou přihrát Leona Goretzku. A Bayern jde opět dopředu...
30'
Obrovská šance Plzně, která ale bohužel skončila laxním, a tak neúspěšným zakončením! Jhon Mosqsuera byl po nepovedeném výkopu gólmana osamocený před Svenem Ulreichem, kterého chtěl přelobovat, to mu ale vůbec nevyšlo. Následnou dorážku Tomáše Chorého také brankář Bayernu bez problémů chytá.
29'
Jemelka s Vlkanovou sice dobře napadali Kingsleyho Comana, ale hosté jsou prostě všude dříve, a tak i nadále kontrolují hru.
28'
ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Mathys Tel.
27'
Hostující celek pokračuje ve velkém tlaku a už se probojoval do další možnosti, tentokrát si ale Jindřich Staněk připsal první zákrok, nebezpečně plachtivou střelu vyrazil do strany!
25'
ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Erik Jirka.
25'
Bayern Mnichov pokračuje v suverénním výkonu a vede už o tři branky! Thomas Müller přihrával na hranici pokutového území Sanému, který jen pustil míč pro připravného LEONA GORETZKU, jenž byl zcela osamocený a překonal Jindřicha Staňka!
24'
Coman přihrával pod sebe na Leona Goretzku, kterého ale rychlým doběhem překvapil Jhon Mosquera. Ten se do toho vřítil trochu jako poděs, ovšem míč pro viktoriány dokázal získat, a to je hlavní.
23'
Kingsley Coman se snažil do gólovky poslat Leroye Saného, před ním ale míč pokryl Mohamed Tijani. A hlavně jej přihrál ke Staňkovi, který už jej dokázal odkopnout do bezpečí.
22'
Josipa Stanišiče se snažil ukličkovat Milan Havel. Neúspěšně, hostující obránce si situaci pohlídal a bude z toho odkop od brány Svena Ulreicha.
22'
Viktoriáni teď opět dobře napadali a vybojovali aut téměř až u rohového praporku v ofenzivě.
21'
Bayern si v kombinaci počíná velmi dobře a Plzeň se teď nemůže dostat k míči. Adam Vlkanova aspoň presinkem soupeře vytlačil od brány.
20'
A následoval další, nyní o pár desítek metrů více vepředu. Po něm proskákal míč do vápna, kde se ho neúspěšně pokoušel zkrotit Tomáš Chorý.
20'
Václav Jemelka dobrou prací u levé lajny vybojoval aut pro Plzeň.
19'
Už se opět hraje. Centr Milana Havla z pravé strany byl nepovedený, obrana Bayernu Mnichov jej pokryla.
18'
Na hřišti zůstává v péči lékařů Dayot Upamecano, hra je tak nyní přerušena.
17'
Po centru Václava Jemelky z levé strany hlavičkoval nad břevno mnichovské brány Tomáš Chorý.
17'
Centrovaný míč Lukáše Kalvacha ale nenašel hlavy jeho spoluhráčů. Přesto Viktoria zůstává u míče a snaží se něco vymyslet.
16'
Na levém křídle byl teď faulovaný Jhon Mosquera. Přichází tak možnost pro Plzeňské ohrozit branku soupeře!
15'
Lukáš Kalvach sice dokázal odhlavičkovat nákop hostujícího týmu, ale jen k dalším protihráčům, Bayern tak i nadále může pokračovat ve hře.
14'
A už je to o dva góly. Naprosto fantastickou průnikovou přihrávku na levou stranu poslal Leroy Sané. Pro balon si naběhl Kingsley Coman, který jen předložil míč před prázdnou bránu THOMASU MÜLLEROVI, jenž z bezprostřední blízkosti neměl žádný problém překonat Jindřicha Staňka. 2:0 pro Bayern Mnichov!
12'
Hráči Bayernu se i nadále snaží držet hru pod kontrolou a soupeři téměř vůbec nepůjčovat balon. A daří se jim to...
10'
A byla znát hlavně nyní. Hosté parádně vykombinovali ofenzivní akci a ujímají se vedení 1:0. Do vápna obdržel přihrávku od Leona Goretzky SADIO MANÉ, který si s nabídnutou příležitostí poradil suverénně a otevřel skóre dnešního utkání! Ukázkový gól, který obrana Viktorie Plzeň nezachytila.
10'
Bayern má neskutečně rychlý přechod do útočné fáze, Viktoria se ale zatím stíhá včas vracet zpět do defenzivy. Kvalita na straně Bavorů je ovšem znát.
9'
Teď se Václav Jemelka provinil útočným faulem při vysokém presinku, rozehrávat budou hosté.
8'
Zprava centroval do pokutového území Jan Kopic, nebyla to vůbec špatná pozice, ale nikdo ze spoluhráčů se k míči pak nedostal.
8'
Zajímavá možnost se rodila na straně Viktorie. Mosquera si narazil míč s Vlkanovou a mohl se řítit do gólovky, obránci Bayernu to ale včas přečetli.
7'
Hráči Bayernu už opět v klidu kontrolují míč na svých kopačkách, tedy tak, jak se dalo očekávat. Viktoriáni se ale místy snaží odvážně napadat.
6'
Leon Goretzka dělal, co mohl, aby dostihl míč na levém křídle, ale chybělo mu k němu hodně kroků. Vykopávat bude domácí brankář.
5'
Na druhé straně se o střelu z dálky snažil Jhon Mosquera, trefil ale jen bránícího Stanišiče.
5'
Teď už Coman míč stihl, ale nezpracoval jej dobře, v klidu tak dorazil jen do náruče brankáře Jindřicha Staňka.
4'
Kingsley Coman se na pravém křídle snažil doběhnout přihrávku z druhé strany, ale ta byla přetažená, a tak se hostující fotbalista k balonu neprobojoval.
3'
Bayern o sobě dává poprvé vedět, když se na hranici šestnáctky dostal k balónu Leroy Sané a střelou směrem ke vzdálenější tyči zkoušel překonat Staňka, který se jen proletěl vzduchem.
2'
Hosté jsou nadále u balónu, když se do rozehrávky zapojil i gólman Uleich, který dnes nahrazuje jasnou jedničku Manuela Neuera.
1'
Hosté z Mnichova se ujali úvodního výkopu dnešního střetnutí, ve kterém nastupují v bílém. Plzeň v tradiční červeno-modré variantě.
1'
Oba týmy jsou na hrací ploše a nyní zazní znělka Ligy mistrů.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Havel, Hejda (C), M. Tijani, Jemelka – Bucha, Kalvach – Kopic, Vlkanova, Mosquera – Chorý.
Náhradníci: Jedlička, Tvrdoň – Pernica, Holík, Čermák, Ndiaye, Pilař, F. Bassey, Jirka, Kliment.
Trenér: Michal Bílek

Bayern Mnichov: Ulreich – Mazraoui, Pavard, Upamecano, Stanišić – Goretzka, Kimmich – Coman, Müller, Sané – Mané.
Náhradníci: Schenk – Choupo-Moting, Wanner, Sabitzer, Gravenberch, Tel.
Trenér: Julian Nagelsmann

Rozhodčí: Frankowski – Boniek, Winkler (vš. Polsko).
Co zaznělo na tiskovce Bayernu?

Leon Goretzka (záložník): „Jedná se o důležitý zápas, to je bez debat. Budeme velmi motivovaní. Zatím se nám v Lize mistrů daří, získali jsme devět bodů ze tří zápasů. Budeme na to chtít navázat, přidat další vítězství a mít bodů dvanáct. Máme za sebou několik anglických týdnů, ale když se člověk cítí fit, není v tom problém, přeci jen fotbal chceme hrát všichni.“

Julian Nagelsmann (trenér): „Pokud hrajete jednou za tři dny, musíte sestavu na zápas volit i s ohledem na to, kdo bude hrát pak o víkendu. Konkrétním příkladem je třeba Thomas Müller, který se vrací do sestavy, i zde tedy budu muset jako trenér zvažovat jeho případné nasazování. V brance by měl zítra být Sven Ulreich, což je velmi zkušený brankář. Náš trenér brankářů ho velmi dobře připravuje, určitě nebude problém v tom, aby naskočil. Plzeň určitě nepodceníme. Pokud bychom po zítřku měli dvanáct bodů, budeme mít velmi dobrou výchozí pozici, která nám poskytne větší klid i pro ligové zápasy. V Lize mistrů jsme zatím podávali dobré výkony, na což chceme navázat. Já osobně chci porazit každého soupeře.“
Co zaznělo na tiskovce Plzně?

Jan Kopic (záložník): „Viděli jsme chyby, které jsme na Bayernu dělali. Soupeř má obrovskou kvalitu, nesmíme určitě tak brzy inkasovat a naopak se pokusit skórovat první. Musíme dobře dostupovat hráče soupeře a potlačit je dál od brány. Zásadní bude, abychom se mohli opřít o hrotového útočníka, než ho doplní ostatní hráči. To se nám daří v lize a potřebujeme to i v zápase s Bayernem.“

Michal Bílek (trenér): „V prvním utkání Bayern ukázal obrovskou sílu v přechodu do útoku. Po ztrátě balonu podnikal bleskurychlé protiútoky v pěti-šesti hráčích. Budeme si na to muset dávat obrovský pozor. Hrajeme doma a budeme chtít sehrát lepší utkání, dosáhnout lepšího výsledku, hrát odvážně a ohrožovat branku soupeře. Očekávám, že naše ofenziva bude lepší než minulý týden. Pro celou Plzeň bude zápas obrovská událost.“
Vzájemné zápasy

Viktoria Plzeň se proti Bayernu Mnichov představí v Lize mistrů již počtvrté. Zatím v ani jednom případě nedokázala alespoň skórovat. Vůbec poprvé se tyto týmy potkaly v říjnu 2013 v Mnichově, kde domácí tým potvrdil svou kvalitu výsledkem 5:0. Brankami se o to postarali Ribéry (2x), Alaba, Schweinsteiger a Götze.

Odveta v Plzni v listopadu dopadla příznivěji. Viktoriáni si vytvořili i gólové příležitosti, nakonec však svému soupeři podlehli 0:1, když jediný gól dal v 65. minutě Mandžukić.

Před týdnem se pak hrálo znovu v Allianz Areně a opakoval se stejný výsledek jako před lety, tedy 5:0 pro Bayern. Tentokráte si ale Viktoria připsala alespoň tři střely na branku. Dvakrát skóroval Leroy Sané, po brance přidali Serge Gnabry, Sadio Mané a Eric Maxim Choupo-Moting.
Bayern Mnichov

Plzeň ve skupině zatím nezískala ani bod, Bayern ve skupině zatím ani jednou neinkasoval. Po třech odehraných duelech získal 9 bodů se skóre 9:0 a tabulku vede.

V německé lize to zatím ale trochu drhne. V devíti kolech získali hráči Bayernu 16 bodů při skóre 25:8 a je na třetím místě za Unionem Berlín a Freiburgem, což určitě nejsou jeho ambice.

V posledním zápase se jim navíc nezadařilo ani na hřišti Borussie Dortmund. V očekávaném šlágru se sice ujali dvoubrankového vedení po trefách Leona Goretzky a Leroye Saného, nicméně domácí v 74. minutě snížili a v 95. minutě dokonce srovnali na 2:2.

Bayern Mnichov patří mezi historicky nejlepší celky v Lize mistrů. Dokázali ji navíc již šestkrát vyhrát, a to v letech 1974, 1975, 1976, 2001, 2013 a naposledy 2020. Je tedy jasné, že proti Plzni dnes stojí obrovský gigant.

Absence: Volno kvůli zdravotním problémům dostal brankář číslo jedna Manuel Neuer, který tak v Plzni chytat nebude. S poraněním hlavy laboruje čerstvě Alphonso Davies, delší dobu chybí obránce Lucas Hernández, nemocný je Jamal Musiala. Dlouhodobě zraněný je pak Bouna Sarr. Chybět budou také De Ligt či Serge Gnabry.
FC Viktoria Plzeň

Šestinásobný český mistr zatím ve třech odehraných utkáních nezískal ani bod. Jeho skupina je ale opravdu smrtící. Vedle Bayernu totiž viktoriáni hrají s Barcelonou a Interem Milán.

V lize se Viktorii Plzeň daří skvěle. Po 10 utkáních mají na kontě 26 bodů se skóre 20:7 a jsou na prvním místě o čtyři body před Slavií, na kterou mají navíc také zápas k dobru.

Naposledy dokázali Západočeši na domácím hřišti porazit 2:0 Mladou Boleslav. Góly se o to ve druhém poločase postarali obránci Luděk Pernica a Václav Jemelka, čisté konto vychytal Marián Tvrdoň.

Pro Plzeňské se jedná o historicky čtvrtou účast ve skupinové fázi UEFA Champions League. Ve všech předchozích účastech se jim podařilo uhrát třetí místo ve skupině a postup do skupinové fáze Evropské ligy. Letos je to ale nesmírně těžký úkol...

Absence: Mimo soupisku pro Ligu mistrů jsou Radim Řezník, Filip Kaša a René Dedič. Na celý podzim Plzni vypadl Jan Sýkora, nejisté jsou pak starty Lukáše Hejdy a Jindřicha Staňka, kteří se rozhodnou před utkáním.
Další slavný fotbalový večer je tu, do Doosan Areny míří po devíti letech německý Bayern Mnichov! Obstojí v souboji s jedním z nejlepších týmů na světě FC Viktoria Plzeň lépe než v úvodním utkání na hřišti soupeře?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.