Liga mistrů - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Inter Milán - 13. září 2022   18:45

0:2
(0:1)
Inter Milán
20' Džeko  (J. Correa) • 70' Dumfries  (Džeko)
Plzeň
Staněk – Havel (76. Holík), Hejda (C), Pernica, Jemelka – Kalvach (76. Ndiaye), Bucha – Mosquera, Vlkanova (84. Čermák), Sýkora (72. Jirka) – Chorý (72. F. Bassey).
Jedlička, Tvrdoň – M. Tijani, Pilař.
Schärer – Zogaj, Erni (všichni SUI).
Doosan Arena, Plzeň
11 252 diváků
Inter Milán
Onana – Škriniar, Acerbi, Bastoni (63. D'Ambrosio) – Dumfries, Barella (72. Gagliardini), Brozović (C) (84. Asllani), Mchitarjan (72. Çalhanoğlu), Gosens – Džeko, J. Correa (72. L. Martínez).
Handanovič, Cordaz – de Vrij, Bellanova, Dimarco, Darmian.

Z Plzně to pro dnešní večer bude všechno. Již nyní bychom vás chtěli pozvat na nedělní ligový šlágr, v rámci kterého se Viktoria v Doosan Areně utká s pražskou Slavií.

Děkujeme za pozornost a na počtenou!
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 2:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:9.
Máme dobojováno, Inter Milán se stává prvním italským týmem, který vítězí v Plzni. A nutno říci, že zaslouženě. Svěřenci trenéra Inzaghiho od začátku utkání hru kontrolovali.

Do vedení šli již ve 20. minutě, kdy velkého tlaku Interu využil specialista na Plzeň Edin Džeko, pro kterého to byl desátý gól v devátém utkání proti Plzni. Červenomodří poté měli občasné náznaky gólových možností, ale vše se jim zkomplikovalo po hodině hry, kdy byl vyloučen Pavel Bucha. Deset minut nato stvrdili hráči italského týmu vítězství, když z protiútoku nahrál Džeko na Denzela Dumfriese, který překonal Jindřicha Staňka.

Inter Milán tedy vyhrál v Plzni v poměru 2:0.
90+4'
90+3'
Škoda, Viktoria se mohla dočkat alespoň čestného úspěchu! Za odraženým míčem pádil Fortune Bassey, o krůček blíže k němu ale měl André Onana, který jej sebral do svých rukavic.
90+2'
Robin Gosens si dával dlouho načas s rozehrávkou autu, až ho sudí upozornil, že příště může dostat také žlutou kartu.
90+2'
Hosté při útočení ztratili balon a Viktoria prchala kupředu. Libor Holík si ale dával dlouho načas s centrem, a tak ho čistým skluzem o balon připravil Hakan Çalhanoğlu.
90'
Nyní se do útoku přesunul Inter, který jen trpělivě kombinuje.
89'
Aleš Čermák centrem hledal Basseyho, který se přes obránce dostal k hlavičce. Ta ale postrádala jak razanci, tak přesnost. Nigerijský útočník reklamoval roh, ale rozhodčí má jasno, bude se vykopávat od brány.
88'
I přes nepříznivý vývoj celá Doosan Arena tleská a snaží se povzbuzovat domácí hráče, aby ještě zdramatizovali utkání.
87'
Fortune Bassey na levé straně vybojoval další aut pro Viktorii, tentokráte téměř až u rohového praporku.
86'
Po přihrávce Kristjana Asllaniho si na pravé straně chtěl míč zpracovat Denzel Dumfries, kterého je dnes plné hřiště. Balon měl ale ve výšce, a tak to nebyla lehká situace. Bude z toho nakonec aut pro Plzeňské.
85'
Svěřenci kouče Inzaghiho už se nikam neženou, nechtějí se připravit ani o čisté konto. Míč drží ve své moci.
84'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Adam Vlkanova, přichází Aleš Čermák.
84'
Střídání v týmu Inter Milán:
ze hřiště odchází Marcelo Brozović, přichází Kristjan Asllani.
83'
Prudký centr posílal před bránu Hakan Çalhanoğlu, ale nedostihl ho ani jeden z jeho spoluhráčů. Vykopávat bude Jindřich Staněk.
Dnešní utkání sleduje 11 252 diváků.
81'
Vynikající práce Lukáše Hejdy! Inter Milán šel do protiútoku 3 na 1, Lautaro Martínez přihrál Edinu Džekovi, ale tomu sebral balon právě domácí kapitán. Skvělý návrat plzeňského stopera.
81'
Centr Adama Vlkanovy nebyl vůbec špatný, ale obrana Interu nakonec situaci ustála! A to i při následné střele Basseyho zpoza vápna, ta totiž trefila Dumfriese.
80'
Nyní domácí vybojovali přímý kop z pravého křídla...
79'
První těžká práce pro Andrého Onanu! Rozehrávka Adama Vlkanovy našla hlavičku Fortune Basseyho a bývalý brankář Ajaxu musel vytasit dobrý zákrok.
78'
Plzeň teď chtěla po zisku míče vyrazit kupředu, ale Jhona Mosqueru fauloval skluzem Roberto Gagliardini. Ten tak dostává žlutou kartu.
78'
Hráči Interu Milán bez větších problémů kontrolují míč ve své moci. Navíc se snaží přidat ještě branku, ale střela Dumfriese byla zblokována.
77'
Výkop Jindřicha Staňka nebyl vůbec povedený, zamířil jen do autu. To tedy znamená míč pro Inter.
76'
ze hřiště odchází Lukáš Kalvach, přichází Modou Ndiaye,
ze hřiště odchází Milan Havel, přichází Libor Holík.
76'
Lautaro Martínez z otočky minul plzeňskou bránu. Červenomodří chystají další střídání.
75'
Akce Interu, kde ve finální roli byli střídající fotbalisté. Hakan Çalhanoğlu nahrál na Lautara Martíneze, který svou střelou trefil jen obránce plzeňské Viktorky.
74'
Francesco Acerbi si dobře pokryl míč před dotírajícím Mosquerou a nahrál jej brankáři Onanovi, který může v klidu rozehrát.
72'
ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Erik Jirka,
ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Fortune Bassey.

ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Roberto Gagliardini,
ze hřiště odchází Joaquín Correa, přichází Lautaro Martínez,
ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Hakan Çalhanoğlu.
70'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Klinický protiútok hostujícího týmu a je to už o dvě branky. Edin Džeko mířil od poloviny hřiště do velké možnosti, ale počkal si ještě na spoluhráče. Na pravé straně se mu zjevil DENZEL DUMFRIES, který zkušeně překonal Jindřicha Staňka.
70'
Jhon Mosquera posílal z levé strany míč do vápna, kde byli Tomáš Chorý a Milan Havel. Oba k balonu ale měli nakonec daleko.
68'
Na bližší tyči si nabíhal Luděk Pernica, ale míč prodloužil jen do prostor, kde byl připravený Denzel Dumfries, jenž balon vyvezl pryč od branky. Tam poté Barellu fauloval Lukáš Kalvach.
68'
Nyní Viktoria za velkého potlesku tribun vybojovala rohový kop! Nadějný pokus Jana Sýkory byl totiž sražený do brány zboku.
67'
Plzeň vyrazila do nadějného protiútoku! Vedl ho Jan Sýkora, který nahrál Milanu Havlovi. Jeho centr prodlužoval Vlkanova k Chorému, ale ten byl tísněný obránci.
66'
Inter okamžitě zamířil do protiútoku. Do střelecké pozice se chtěl uvolnit Joaquín Correa, jenomže nevěřil si na zakončení přes bránící hráče.
65'
Acerbi fauloval Chorého a ze středu hřiště rozehrával Lukáš Kalvach. Hledal Pernicu, jenomže toho dobře bránili hráči milánského týmu.
64'
Po rohu Interu chtěl do rychlé akce vyrazit Adam Vlkanova, kličkami na pravé straně se snažil uvolnit, ale nepodařilo se mu to. Bude z toho alespoň aut pro červenomodré.
63'
ze hřiště odchází Alessandro Bastoni, přichází Danilo D'Ambrosio.
62'
Inter získal rohový kop, k míči už míří Marcelo Brozović.
61'
Nicoló Barella bude v pořádku pokračovat ve hře. Trenér Michal Bílek nyní bude muset vyřešit nepříjemnou situaci, jeho tým zbytek utkání dohraje v oslabení.
60'
Rozohněný Alessandro Bastoni se vydal směrem k rozhodčímu, ihned po udělení žluté karty Buchovi požadoval pro plzeňského středopolaře kartu červenou. Sám si vysloužil žlutý trest za zbytečné řeči.
60'
Hosté zaváhali v kombinaci, ale Viktoria situaci potrestat nedokázala. Pavel Bucha přišel o míč a navíc ještě fauloval Barellu. Rozhodčí původně udělil žlutou kartu, po zhlédnutí situace u videa ale tasí rovnou červenou!
59'
Viktoria je odvážnější v presinku, nyní se snažila obrat hráče Interu Milán již na jejich obranné polovině. Soupeř si s tím poradil, ale rozhodně to neměl jednoduché.
58'
Denzel Dumfries už zase hledal před brankou specialistu na Plzeň Edina Džeka, tomu ale chyběl ještě krok k tomu, aby zakončil z velmi dobré pozice.
56'
Dlouhý nákop Lukáše Hejdy hledal Mosqueru, ten byl ale dobře bráněný, jeho hlavička šla tak jen k hráčům soupeře. Ti se následně pokusili vymyslet útočnou akci, ale rovněž neuspěli.
55'
Nyní už hra vypadá lépe než zkraje druhé půle, viktoriáni se snaží držet míč ve své moci a trpělivě vymýšlet, kudy se dostat do dobře organizované defenzivy Interu.
54'
Lukáš Kalvach rozehrál nakrátko s Adamem Vlkanovou a poté poslal dlouhý centr na zadní tyč, kam si nabíhal Jhon Mosquera. K míči se ale dostat nestihl, brankář André Onana si tak mohl odplivnout jako lama v ohradě a v poklidu bude vykopávat.
53'
Tomáš Chorý nahrál na Jhona Mosqueru, jehož střela ze strany byla zblokována na rohový kop!
53'
Další dobrá možnost hostí! Alessandro Bastoni centroval z levé strany před branku, kde hlavičkoval Denzel Dumfries. Míč ovšem poslal nad břevno Staňkovy brány.
52'
Prudký centr Lukáše Kalvacha našel hlavy pouze bránících hráčů v bílých dresech.
51'
Červenomodří teď vybojovali standardku na útočné polovině hřiště, fauloval Bastoni. Z ní se mohou pokusit dobrým centrem do vápna probojovat do gólové šance.
50'
Na pravé straně postupoval do ofenzivní akce nebezpečný Denzel Dumfries, dobrou práci ale odvedl Václav Jemelka, který jej vytlačil do bezpečí. Navíc z toho bude jen odkop od brány Plzně.
50'
Nicoló Barella byl nachytán v ofsajdu, viktoriáni si mohou od tlaku soupeře nachvilku oddychnout.
49'
Italský celek se sice z rohu neprosadil, krátce nato ale začal opět hrozit. Nejprve se neúspěšně ke střele tlačil Mchitarjan, poté se Staněk musel položit do nebezpečného zakončení Edina Džeka.
48'
Velmi dobrá šance Interu Milán po standardní situaci! Alessandro Bastoni skvěle zakroutil míč do předbrankového prostoru, kde hlavičkoval Robin Gosens. Jindřich Staněk jej ale vychytal, následnou dorážku Škriniara zblokoval Jemelka na rohový kop.
47'
Robina Gosense při kombinaci s Edinem Džekem fauloval Jan Sýkora, hosté budou rozehrávat standardní situaci z levého křídla.
46'
Výkop měl ve druhém poločase milánský Inter, který se okamžitě přesunul na útočnou polovinu.
46'
Hráči obou týmů už se vrací na hřiště, za pár okamžiků budeme pokračovat!
Je za námi první poločas, který byl víceméně ve znamení převahy Interu Milán. Ten také po první půli vede zásluhou přesné trefy Edina Džeka o jednu branku. Jindřich Staněk následně chytil několik příležitostí milánského celku, skóre se však již nezměnilo. Plzeň na svou první přesnou střelu na bránu zatím čeká, zatím hrozila spíše střelami ze střední vzdálenosti, do druhého poločasu by to ovšem chtělo seřídit svá mířidla.
45+1'
45'
Adam Vlkanova opět zkusil své štěstí ze střední vzdálenosti, jeho rána ovšem opět mířila těsně nad branku.
43'
Inter měl velkou šanci na zdvojnásobení svého vedení krátce před odchodem do šaten. Rychlý brejk zakončil z pravé strany Edin Džeko, Jindřich Staněk se nicméně proti jeho ráně vyznamenal. Poté se pokoušel dorážet ještě Henrich Mchitarjan, jeho pokus ale zastavil včas Lukáš Hejda.
43'
Jhon Mosquera rychle rozehrál míč na Adama Vlkanovu, ten měl poté prostor k centru, ten ale obrana Interu zastavila.
42'
Tomáš Chorý tělem povalil na zem hráče Interu, leč mohlo se hrát dál, z nadějné situace ale Viktoria opět zakončit nedokázala.
41'
Do pokutového území Interu teď letěly krátce za sebou dva centry, avšak obránci milánského celku zatím vše uskákali.
40'
Milan Havel tentokrát na pravé straně nic složitého nevymýšlel a od lajny rovnou centroval do vápna. Tam se pokoušel prodrat hlavičce Tomáš Chorý, leč to se mu nakonec nepovedlo.
39'
Na druhé straně si zpracoval míč ve vápně Tomáš Chorý, jenomže pak ho smolně rozehrál do míst, kde nikdo z jeho spoluhráčů nestál.
38'
Nicoló Barella takovým lobem našel v pokutovém území Henricha Mchitarjana, ten se následně pokoušel zakončit z otočky, jeho slabou ránu ovšem kryje Jindřich Staněk do svých rukavic.
37'
Lukáš Kalvach posílal vysoký balon do šestnáctky, kam si nabíhal Jhon Mosquera, ten sice vzápětí vyhrál hlavičkový souboj, nicméně ne do míst, kam by si kolumbijský hráč sám přál.
35'
Jan Sýkora si obhodil protihráče a následně se ocitl na trávníku, jenomže o faul se nejednalo. Inter tak může opět rychle obrátit hru až ke Staňkovi.
34'
Další nákop hostů směrem dopředu zastavil Václav Jemelka, vzápětí ale domácím míč utekl až za čáru a vhazovat do zpět do hry budou hráči Interu Milán.
33'
Inter stále zlobí a na útočné polovině je hodně nebezpečný. Obrana Viktorie se dnes opravdu hodně zapotí.
32'
Po nákopu Lukáše Kalvacha vznikl na půlicí čáře souboj dvou patnáctek, vítězem minidulelu se stal Francesco Acerbi, který přeskočil Tomáše Chorého. Viktoria bude alespoň vhazovat.
31'
Ten rozehrál Marcelo Brozović a opět to před brankou mírně hořelo, jelikož odražený míč si našel Henrich Mchitarjan a jeho rána skončila jen těsně nad brankou.
30'
Po půlhodině Denzel Dumfries získal míč po nepovedené domácí rozehrávce na půlce hřiště, hostující hráč s ním následně doběhl až do vápna, kde mu ho odkopl Václav Jemelka na rohový kop.
29'
Henrich Mchitarjan dostával hezký balon do kroku, leč skvěle se vrátil Luděk Pernica, který ho o balon oloupil. Zápas se hraje ve vysokém tempu.
28'
O pár vteřin později skončil na trávníku i Pavel Bucha, ale ani v tomto případě se o faul nejednalo.
27'
Opět je pískán nedovolený zákrok domácího celku, což se pochopitelně domácím fanouškům vůbec nelíbí.
26'
Adam Vlkanova se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti, jeho rána ovšem končí nad brankou soupeře. Nicméně do Viktorie dobrý signál.
26'
Lukáš Kalvach z jedničky posílal dlouhý balon na Jana Sýkoru, ten ovšem jako první u balonu nebyl.
25'
Denzel Dumfries už se chystal centrovat do vápna Plzně, leč toho nakonec skvěle dostoupil Jhon Mosquera a hostující hráč tak musel míč nakonec vrátit až na půlicí čáru.
24'
Inter Milán nadále obléhá pokutové území, Viktoria má pouze 24 procent držení míče.
22'
Ta ovšem záhy přichází na druhé straně, když právě Václav Jemelka poslal ostře na trávník Dumfriese.
21'
Krátce po rozehrání fauloval Barella Jemelku, celý stadion se rovněž domáhal žluté karty, ta ovšem zůstala v kapse hlavního rozhodčího.
20'
Hosté se dostávají do zaslouženého vedení. Joaquín Correa si na hraně vápna zpracoval balon, ten následně předal na levou stranu, kde byl připravený EDIN DŽEKO a jednoduchou střelou přesně k pravé tyči překonává Jindřicha Staňka.
19'
Po zablokovaném centru Jana Sýkory kopal Inter další rohový kop, Marcelo Brozović ho rozehrál opět přímo do šestnáctky, tam i tentokrát nejvýše do vzduchu vyšplhali obránci Plzně.
18'
Nyní i brankář André Onana pomáhá hostům s rozehrávkou. Plzeň stále běhá bez míče.
17'
Hosté nadále hrají více s balonem, navíc na útočné polovině. Teď ale zachytil nepovedenou přihrávku Milan Havel a ten míč bleskově odkopl do bezpečných vod.
16'
Po rohovém kopu se dostal k zakončení Francesco Acerbi, leč jeho rána z obtížné pozice velké starosti Staňkovi nenadělala. Inter však začíná přitápět pod kotlem.
15'
A další karetní trest pro plzeňského hráče. Lukáš Kalvach na půlicí čáře zboural Mchitarjana a i on dostává od rozhodčího žlutou kartu.
13'
Marcelo Brozović se chopil rozehrávky, leč trefil jen Lukáše Kalvacha ve zdi. Z následné akce je hostům pískán ofsajd.
12'
Jan Sýkora zastavil unikajícího Dunfriese, za což byl odměněn žlutou kartou. Inter Milán však bude mít k dispozici velmi slušnou standardku.
11'
Viktoria se také zkusila vydat směrem dopředu, jenomže Jan Sýkora již balon na hrací ploše nestihl. Přesto diváci zatleskali plzeňskému úmyslu.
10'
Ten rozehrál sám Marcelo Brozović, Jindřich Staněk si při centru rozmyslel svůj výběh, leč Lukáš Hejda se zachoval jako správný kapitán a vystoupal nejvýše do vzduchu, aby svůj tým ochránil od všeho zlého.
10'
Máme za sebou úvodních deset minut utkání. Zrychlit hru se nyní snažil Nicoló Barella, leč jeho pas srazil na rohový kop Jan Sýkora.
9'
Marcelo Brozović se s balonem vůbec nepáral a ostře poslal míč rovnou směr brána. Pro Plzeň teď bylo štěstí, že Luděk Pernica obětavě postavil do trasy balonu své tělo.
8'
Milan Havel čistě zastavil rozvíjející se akci Interu na levé straně, po nepřesném odkopu nicméně budou hosté z Itálie vhazovat míč zpět do hry.
7'
Inter opět operuje s balonem na útočné polovině, leč Viktoria, jak je u ní obecně dobře známo, zatím skvěle brání.
6'
Denzel Dumfries dostal hodně prostoru na pravé straně, hostující obránce měl plno času si připravit míč k centru, jeho nebezpečný pokus ale dokázala obrana Viktorie zastavit.
5'
Adam Vlkonanova se fantastickou kličkou zbavil hostujícího hráče u postranní čáry, vzápětí se pokoušel zakončit Jhon Mosquera, leč hostující obrana jeho pokus dokázala zablokovat.
4'
Jan Sýkora to poblíž hostující střídačky přehnal s důrazem a nedovoleným způsobem poslal na trávník hráče Interu. Ti tak budou rozehrávat, jelikož tento zákrok pochopitelně nemohl uniknout očím hlavního rozhodčího.
3'
Pavel Bucha dostal hezkou přihrávku na pravou stranu, plzeňskému záložníkovi ovšem následně balon odskočil od nohy a hra se tak rychle stěhuje na druhou stranu.
2'
Hra se přesunula na kopačky Interu, Nicoló Barella drží balon ve středu pole a snaží se domácí tým nečím překvapit.
1'
Plzeň se hned vrhla do útoku, Mosquera se prezentoval hezkou patičkou, leč jeho úmysl obránci Interu přečetli. Následná hlavička Pavla Buchy již skončila v zámezí.
1'
Atmosféra by se dala krájet, jdeme na to! Držme palce českému celku.
Slavnostní úvod je za námi, každý fanoušek na plzeňském stadionu měl nyní jistě husí kůži. Tohle chce zažít každý a je jedno, zdali jste fotbalista či fanoušek.
Obě mužstva již nastupují na hrací plochu. Čeká nás slavná znělka Ligy mistrů!
Už i západočeský celek má po své rozcvičce. Za necelou čtvrt hodinu už půjdeme na samotné utkání.
Hostující hráči už zmizeli v útrobách plzeňského stadionu. Pro ně to byla první zkouška plzeňského trávníku, jelikož včera večer zde předzápasový trénink neměli, pouze se po trávníku prošli.
Ještě krásný úterní podvečer, tentokrát již přímo z Doosan Arény. Stadion se začíná hezky plnit, včetně sektoru hostů. Fanoušci milánského celku byli celé odpoledne po centru Plzně hodně slyšet.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Havel, Hejda (C), Pernica, Jemelka – Kalvach, Bucha – Mosquera, Vlkanova, Sýkora – Chorý.
Náhradníci: Jedlička, Tvrdoň – M. Tijani, Pilař, Čermák, Jirka, Holík, F. Bassey, Ndiaye.
Trenér: Michal Bílek.

Inter Milán: Onana – Škriniar, Acerbi, Bastoni – Dumfries, Barella, Brozović (C), Mchitarjan, Gosens – Džeko, J. Correa.
Náhradníci: Handanovič, Cordaz – de Vrij, Gagliardini, L. Martínez, Bellanova, Asllani, Çalhanoğlu, Dimarco, D'Ambrosio, Darmian.
Trenér: Simone Inzaghi.

Rozhodčí: Schärer – Zogaj, Erni (všichni SUI).
Co zaznělo na tiskové konferenci Interu?

Milan Škriniar (obránce): „Přijde se na mě podívat rodina i kamarádi, využijí toho, že to je blíže než do Itálie. Navíc i v Plzni hrají kluci, co se mnou byli, nebo stále i jsou v reprezentaci. Osobně se na zápas velmi těším. Plzeň má velmi dobré mužstvo. Trenér Bílek nastavil velmi dobrý systém. Rozebírali jsme si zápasy Viktorky. Je to velmi dobře fyzicky připravený tým, na to si určitě budeme dávat pozor. Budeme se muset snažit eliminovat nebezpečné protiútoky. Očekáváme těžký zápas.“

Simone Inzaghi (trenér): „Plzeň je fyzicky dobře založené mužstvo, viděl jsem její zápasy jak s Karabachem, tak s Barcelonou. Má dobrý tým. V domácím prostředí je silná. Má kvalitní hráče – Chorého, Mosqueru, Sýkoru a další. Je potřeba se na soupeře kvalitně připravit. Bude to pro nás velmi důležitý zápas, především kvůli prohře s Bayernem. Naše skupina je velice silná a budeme do toho muset dát všechno.“
Co zaznělo na tiskové konferenci FCVP?

Lukáš Kalvach (záložník): „Zápas s Interem bude velice těžký, je to další velkoklub. Věřím ale v domácí prostředí a v to, že jej můžeme potrápit více než Barcelonu. Myslím si, že jsme dobře připraveni. Inter má ale výborné hráče, musíme předvést stoprocentní výkon. Ztráta Romela Lukaka je pro soupeře oslabení, ale pořád mají Edina Džeka a celkově obrovskou sílu, na kterou si musíme dát pozor. Věřím, že i přes obrovskou kvalitu soupeře máme šanci uspět.“

Michal Bílek (trenér): „Inter slabiny nemá. Je to vynikající a dobře vyvážený tým. Po zisku balonu je silný, má velmi rychlý přechod do útoku. Soupeři nesmíme dát ani kousek prostoru. Hrajeme ale doma, pokud chceme dosáhnout nějakého úspěchu a bodovat, tak tady se o to musíme pokusit. Fanoušci nás poženou dopředu, sílu v Plzni máme a na utkání se hrozně těšíme.“

Jako hlavní rozhodčí bude utkání pískat Sandro Schärer ze Švýcarska. Ten zatím zápas plzeňské Viktorie v evropských pohárech nepískal. Poslední zkušenost v českým fotbalem má z roku 2017, kdy jako hlavní rozhodčí pískal utkání kvalifikace mezi Belgií a Českou republikou. Minulý týden byl švýcarský rozhodčí nominován na zápas mezi Celticem a Realem Madrid.

Jeho asistenty budou Bekim Zogaj a Jonas Erni. U postranní čáry bude připraven i čtvrtý rozhodčí, bude jím Lukas Fähndrich. Všichni tři jsou rovněž ze země helvetského kříže.

Utkání bude samosebou pod dozorem videorozhodčího, u monitoru budou sedět pánové Fedayi San a Lionel Tschudi také ze Švýcarska.
Inter Milán

Football Club Internazionale Milano, zkráceně jen Inter Milán ve své historii hned 19x vyhrál v Itálii titul. Naposledy se to povedlo v sezóně 2020/21, kdy na na trůnu vystřídali kralování Juventusu Turín. I "ušatý" pohár za vítězství Lize mistrů už je v síni slávy milánského celku. Po dvou triumfech v šedesátých letech přišel ten poslední zatím v sezóně 2009/10, když tehdy svěřenci José Mourinha porazili ve finále Bayern Mnichov 2:0. Oba celky proti sobě nastoupili i minulý týden, protože Bayern je taktéž součástí plzeňské skupiny v milionářské Lize mistrů. Tentokrát bylo nicméně skóre opačné, na San Siru zvítězil bavorský velkoklub 2:0.

V Serii A (nejvyšší soutěž v Itálii) hraje Inter Milán od založení klubu, celkem dohromady tedy již 106 sezon. Ještě nikdy nesestoupil z ligy. Nejhoršího umístění dosáhl v sezoně 1993/94, když skončil na třináctém místě.

V letošní sezóně zatím patří Interu po šesti zápasech čtvrté místo. Ve čtyřech duelech odcházeli svěřenci Simone Inzaghiho ze hřiště jako vítězové, ve dvou duelech museli zkousnout hořkost porážky. V minulém týdnu prohrál v městském derby s AC 2:3, nicméně o víkendu si zpravil chuť na na domácím hřiště přemohl FC Turín 1:0, to když jedinou a zároveň vítěznou branku vstřelil krátce před koncem Marcelo Brozovič.

Bezesporu největší hvězdou italského celku je Romelu Lukaku, který se po nepovedeném angažmá v Chelsea do Interu vrátil. Je otázkou, zdali belgický útočník do zápasu s Plzní ale vůbec nastoupí, jelikož poslední čtyři zápasy kvůli zranění vynechal.
Cesta předkoly

Parta okolo kapitána Lukáše Hejdy si díky mistrovskému titulu z loňského roku vysloužila pozvánku do předkol Ligy mistrů. Západočeši ve druhém předkole nejprve uspěli na finské umělé trávě v Helsinkách, když zvítězili 2:1 a i odveta byla v jasné režii červenomodrých, výsledkem je drtivé vítězství 5:0.

Los ve francouzském Nyonu přisoudil Plzni do třetího předkola moldavský Šeriff Tiraspol. Tým, který například v minulém roce zvládl porazit slavný Real Madrid na Santiagu Bernabeu. První duel se hrál v Kišiněvě a přestože Viktoria v utkání prohrávala, dokázala ho zvládnout a po brankách Chorého a Buchy přivezla do Čech nadějnou výhru 2:1. A i odveta patřila Západočechům. Po další výhře 2:1 mohla Viktoria slavit postup do závěrečného předkola milionářské Ligy mistrů.

Tam na Viktorii čekal Karabach, se kterým se již Plzeň jednou utkala. V roce 2016 nejprve doma Viktoria remizovala 0:0, avšak v Baku vystřelil postup přesnou hlavičkou z konce zápasu Michael Krmenčík. Utkání tehdy skončilo 1:1 a červenomodří postoupili díky gólu na hřišti soupeře, tohle pravidlo již ale neplatí. A historie se opakovala. I tentokrát první duel skončil bez branek, český šampión mohl za tento výsledek děkovat hlavně brankáři Jindřichu Staňkovi, který předvedl obdivuhodný výkon. Odveta o týden později byla pořádně napínavá. V Doosan Aréně šel jako první do vedení Karabach, jenomže po brankách Kopice a Klimenta Viktoria skóre ve druhém poločase fantasticky otočila. Po čtyřech letech se tak mohou Plzeňané těšit na skupinovou fázi.
Krásný úterní večer z Plzně!

Je to tady, Champions league se po čtyřech letech vrací na západ Čech! Minulý týden odehrála Viktoria první zápas na Barceloně, dnes na domácím pažitu bude hostit italský Inter Milán.

Jak již bylo řečeno, minulý týden ve středu sehrála Plzeň těžkou partii na Camp Nou. Barcelona duel zvládla, vyhrála ho celkem jednoznačně 5:1. Exceloval Robert Lewandowski, který překonal Jindřicha Staňka hned třikrát. Jedinou branku zaznamenal Jan Sýkora, který se krásně položil do centru Václava Jemelky.

Červenomodří si Champions League zahráli již třikrát ve své historii. Před jedenácti se utkali v základní skupině s Barcelonou, AC Milán a Bate Borisov. O dva roky později se utkali proti gigantům jako Bayern Mnichov, CSKA Moskva či Manchester City. Zatím naposledy hrála Plzeň evropské poháry před čtyřmi lety a opět to bylo v Lize mistrů. Tentokrát změřila Viktoria síly s Realem Madrid, AS Řím a opět s CSKA Moskva. Letos svede Viktoria repete s Barcelonou a Bayernem. Třetí do party je Inter Milán.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.