Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Real : Liverpool - 15. března 2023   21:00

Real
78' Benzema (Vinícius Júnior)
1:0
(0:0)
Real
Courtois – Carvajal (86. Vázquez), Militão, Rüdiger, N. Fernández – Kroos (84. Tchouaméni), Camavinga, Modrić (82. Ceballos) – Valverde, Benzema (C) (82. Rodrygo), Vinícius Júnior (84. Asensio).
Lunin – M. Díaz, E. Hazard, F. Mendy, Odriozola, Rodriguez, Vallejo.
Zwayer – Lupp, Achmüller
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, An. Robertson (90+1. Tsimikas) – D. Jota (57. Elliott), Fabinho, Milner (C) (73. Oxlade-Chamberlain) – Saláh, Núñez (57. Firmino), Gakpo (90+1. Carvalho).
Adrián, Kelleher – Gomez, Jones, Keïta, Matip, Williams.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 7:17.
Je konec. Real Madrid zvítězil nad Liverpoolem 1:0 a celkově 6:2, čímž jednoznačně postupuje do čtvrtfinále Ligy mistrů.
Druhá část zápasu se odehrávala ve stejném duchu. V 53. minutě se Valverde ocitl v šanci, ovšem jeho pokus vychytal Alisson. V 69. minutě pálil Benzema nad bránu Liverpoolu. V 78. minutě uklidnil veškeré pochyby o postupu Karim Benzema, který doklepl balón do prázdné po přihrávce Viníciuse. V nastavení se ve velké šanci ocitl Rodrygo, ale jeho pokus zblokoval Tsimikas.
90+4'
90+4'
Po chvíli ale právě Kostas Tsimikas uviděl žlutou kartu za svůj faul, když zasáhl protihráče do obličeje.
90+4'
Penalta to není! Rozhodčí jednoznačně ukázal, že to nebyla úmyslná ruka.
90+3'
Velmi dlouho se řeší ruka Kostase Tsimikasa, kterou trefil míč a sudí Zwayer se jde podívat na video!
90+2'
Dani Ceballos našel sbíhajícího Lucase Vázqueze z pravé strany, který dával míč pod sebe Rodrygovi, ale jeho zakončení srazil Kostas Tsimikas! Hra je ovšem přerušená, protože se řeší ruka hostujícího hráče.
90+1'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Cody Gakpo, přichází Fabio Carvalho,
ze hřiště odchází Andrew Robertson, přichází Kostas Tsimikas.
89'
Dani Ceballos nyní vymotal několik protihráčů a Real Madrid dohrává toto utkání ve velké pohodě.
88'
Špatná přihrávka Asensia nabídla útok hostů, ale ten nabídl také nepřesnost.
87'
Balón se po přihrávce domácího hráče odrazil od Gakpa do zámezí a bílý balet bude pokračovat autovým vhazováním.
86'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Dani Carvajal, přichází Lucas Vázquez.
86'
Balón ale po centru zamířil jen do zámezí a hráči Liverpoolu už jsou hlavami pravděpodobně v letadle.
85'
Antonio Rüdiger dnes předvádí velmi dobrý výkon a opět zblokoval další centr Trenta Alexandera-Arnolda z pravé strany. Následuje osmý rohový kop Liverpoolu.
84'
ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Marco Asensio,
ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Aurélien Tchouaméni.
84'
Nacho Fernández se nyní dopustil nedovoleného zákroku právě na Elliotta.
83'
Harvey Elliott si udělal místo na střelu, ale tento pokus nemohl Thibauta Courtoise překvapit.
82'
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Dani Ceballos,
ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Rodrygo.
80'
Liverpool to ještě zkouší, ale zbývá už posledních deset minut plus nějaké nastavení, což je velmi málo na čtyři branky.
78'
Real Madrid právě vstřelil branku!
O postupujícím je rozhodnuto! KARIM BENZEMA dostal parádní přihrávku od Camavingy, kterou ještě dokázal Virgil van Dijk odkopnout, ale pouze k Viníciusovi, jenž upadl, ale na zemi postrčil balón francouzskému kanonýrovi a ten zakončil do prázdné. Asistence: Vinícius Júnior.
78'
Následná standardní situace navíc nepřinesla nic vážnějšího a Jürgen Klopp nyní běsní na lavičce a je nespokojen s řešením finální fáze svého týmu.
77'
Hosté nyní předvedli fantastickou kombinaci uvnitř šestnáctky a vytvořili si minimálně tři střelecké příležitosti, ovšem místo střely přišla ještě další přihrávka a nakonec je z toho pouze rohový kop.
76'
Dani Carvajal se po další útočné akci Realu Madrid odhodlal ke střele, ale balón netrefil vůbec podle svých představ a střela skončila několik metrů vedle.
76'
Thibaut Courtois měl menší problémy s centrem z volného kopu Andrewa Robertsona, neboť se mu pod nohy přimotal Federico Valverde, který podklouzl po souboji s protihráčem.
75'
Tentokrát si Harvey Elliott sbíhal do vápna na přihrávku Saláha, ale znovu si obrana domácího mužstva poradila a dostala míč pryč.
74'
Harvey Elliott velmi ostře dohrál Édera Militãa, který odkopával míč do bezpečných míst.
73'
ze hřiště odchází James Milner, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.
73'
Nakonec jako první žlutou kartu v zápase uviděl hostující kouč Jürgen Klopp, kterému se pravděpodobně nelíbil nějaký moment na hrací ploše.
72'
Nacho Fernández nenechal Saláhovi ani trochu místa a následně se vzájemně povzbudil se svými spoluhráči. Liverpool nemůže překonat precizní defenzívu soupeře.
71'
Zatím jsou v zápise o tomto utkání pouze dvě střídání Liverpoolu, což je vzhledem k průběhu a vysokému tempu velmi překvapivé.
70'
Hosté se snažili dostat do šestnáctky soupeře, ale Ibrahima Konaté zahrál nohou příliš vysoko a sudí odpískal nedovolený zákrok.
69'
Vinícius Júnior znovu natáhl krok po levém křídle a celkem lehce přihrál do vápna Karimu Benzemovi, ale jeho tvrdá rána letěla těsně nad břevno!
68'
Alissonův nákop nevyslyšel žádný z jeho spoluhráčů a momentálně tak Real dominuje na trávníku.
67'
Domácí nyní drželi balón na polovině svého soupeře, ale nepřesný centr zprava skončil jen v rukou gólmana Alissona.
66'
Éder Militão skvěle vytlačil Trenta Alexandera-Arnolda s míčem mimo hrací plochu a bílý balet pokračuje ve velmi dobrém výkonu.
65'
Trent Alexander-Arnold hledal svým centrem Gakpa, ale míč letěl příliš vysoko a Andrew Robertson jej na druhé ose hřiště nezastihl na hrací ploše.
64'
Luka Modrić skvělým centrem našel Federica Valverdeho, ale jeho hlavička letěla pouze nad horní tyč anglické svatyně.
63'
Nacho Fernández se dostal do pokutového území z levé strany a hledal Karima Benzemu, ovšem ten je dnes velmi dobře bráněn.
62'
Federico Valverde se vydal dopředu po pravé straně, ale jeho centr byl zblokován Virgilem van Dijkem. Real Madrid pokračuje autovým vhazováním.
60'
Hodina zápasu je za námi a Real Madrid hraje s Liverpoolem bez branek. Celkově ale bílý balet vede o tři branky a je velmi blízko k postupu do semifinále. Ve fotbale je ovšem možné vše a nejednou jsme toho byli svědky.
59'
Příliš dlouhý míč na Saláha, který jej neměl šanci dostihnout a balón si tak opět vzal Thibaut Courtois.
58'
James Milner centroval míč do vápna z levé strany, ale ten opět našel jen obranu Realu Madrid. Opět se hraje nahoru dolů.
57'
ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Harvey Elliott,
ze hřiště odchází Darwin Núñez, přichází Roberto Firmino.
56'
Vinícius Júnior opět našel Karima Benzemu, ale ten byl znovu velmi těsně bráněn obráncem Liverpoolu Trentem Alexanderem-Arnoldem, který zblokoval jeho zakončení.
54'
Následně přišel brejk Liverpoolu, ale přihrávka Saláha byla krátká a posléze se Cody Gakpo dopustil faulu.
53'
Obrovská chyba Andrewa Robertsona, po které se Federico Valverde dostal do jasné tutovky 1na1 proti brankáři, ale Alisson si připisuje další zákrok! Posléze ještě celou akci dohrál Karim Benzema, ale brazilský brankář si připsal opět úspěšný zákrok!
52'
Eduardo Camavinga poslal fantastický pas na Viníciuse, který chtěl posunout míč do fantastické pozice Benzemovi, ale Virgil van Dijk míč odkopl. Následně byl odmáván ofsajd bílého baletu.
52'
Virgil van Dijk je sice nespokojený, ale sudí odpískal jeho faul na Carvajala. Real Madrid sice rychle rozehrál, ale nezískal tím nic, neboť soupeř odkopl balón až ke Courtoisovi.
51'
Diogo Jota se nechal přechytračit Nachem Fernándezem a je to už jeho třetí faul ve druhé půli. Žluté kartě ale nadále uniká.
51'
K vidění jsou momentálně především fauly, kterého se tentokrát dopustil Eduardo Camavinga a přerušil možný brejk Liverpoolu.
50'
Eduardo Camavinga byl zfaulován Jotou, který už je s počtem nedovolených zákroků na hranici žluté karty.
49'
Nyní se domácí mužstvo snaží držet balón na celé hrací ploše, což se mu daří a Liverpoolu velmi komplikuje život vzhledem ke třígólovému manku.
48'
Andrew Robertson se postaral o centr z rohového kopu, ale Eduardo Camavinga odvrátil míč ze svého vápna. Po chvíli měl Cody Gakpo plno prostoru, ale místo střely volil přihrávku.
47'
Dani Carvajal si poradil s náběhem Joty na levé straně a získal pro Real Madrid autové vhazování.
46'

Fauly: 2:7
Velmi aktivní a atraktivní první poločas je za námi, který i bez vstřelené branky rozhodně bavil. Hosté vstoupili do utkání velmi útočně a už v sedmé minutě musel Courtois vyrazil přízemní střelu Núñeze. Následně se ale bílý balet dostal do hry a o sedm minut později předved Alisson skvělý zákrok proti střele Viníciuse. Ve 20. minutě pálil ze střední vzdálenosti Camavinga, ovšem brazilský brankář převedl excelentní zákrok konečky prstů. Ve 33. minutě se musel Courtois natáhnout po další nebezpečné střele Núñeze.
45+2'
45+2'
Vysoký míč ovšem letěl mimo vápna na Gakpa, který byl velmi těsně bráněn a Liverpool si tak ke konci nastavení nevypracoval střeleckou příležitost.
45+2'
Trent Alexander-Arnold dostal místo na pravé straně a uvnitř vápna centroval na zadní tyč, ale Antonio Rüdiger míč zblokoval a následuje rohový kop Liverpoolu.
45+1'
Vinícius Júnior sice prováhal příležitost na střelu, ale nakonec svou přihrávkou našel Benzemu, ovšem jeho pokus byl sražen.
45+1'
Darwin Núñez si jednoznačně pomohl rukama, když se nechtěl nechat obehrát Carvajalem.
45'
Ofsajdová past nyní sklapla také na druhé straně, ve které se nachytal Federico Valverde. Liverpoolu se ovšem nedaří něco vymyslet a další přihrávka končí v zámezí.
44'
Zdá se ovšem, že Real chce dohrát první půli bez obdržené branky a nežene se dopředu za každou cenu. Po menší chybě domácích byl Cody Gakpo nachytán v ofsajdu a zároveň zahrál rukou.
43'
James Milner slabou přihrávkou našel pouze obránce soupeře a Real Madrid tak může jít zcela zadarmo a bez snahy do dalšího útoku.
42'
Znovu to hráči Realu Madrid zkoušeli trochu riskantněji, ale zatím je to bez chyby. Posléze se Federico Valverde snažil probít přes Konatého, ale dopustil se jen útočného faulu.
41'
Bílý balet nyní dal soupeři trochu prostoru pro kombinaci na vlastní polovině, ale pas Fabinha letěl jen nad hlavu Trenta Alexandera-Arnolda, čímž přisoudil autové vhazování domácím.
40'
Další nedovolený zákrok ze strany hostů, kteří jsou nespokojeni, ale jednoznačné podražení od Fabinha na Kroose musel hlavní rozhodčí odpískat
39'
Nyní bílý balet posunul hru zpět ke svému brankáři, kde velmi riskantně rozehrával, ale Vinícius Júnior si posléze šikovně došel pro faul Ibrahima Konatého.
38'
Mohamed Saláh nyní nevědomě přišlápl chodidlo Nacha Fernándeze, kterému se dokonce vyzula kopačka a po chvíli svíjení bolestí se bude moct pokračovat.
37'
Další situace nabídla střelu Jamesa Milnera, která byla velmi slabá a posléze se Diogo Jota nachytal v ofsajdové pasti. Liverpool tak stále nemůže odmazat ani jednu branku soupeře z předešlého utkání a první půle bude za chvíli u svého konce.
36'
Posléze hosté získali rohový kop, který letěl na přední tyč, ale tam jej odvrátil Karim Benzema a k vidění tak bude další standardní situace.
36'
Diogo Jota přiťukl míč volnému Codymu Gakpovi, ale jeho rána k pravé tyči skončila na dalším zákroku Thibauta Courtoise, jenž viděl balón po celou dobu.
35'
Každá útočná akce Viníciuse Júniora zvedá diváky ze sedadel, neboť se opět parádně zbavil dvou hráčů, ale jeho rána letěla přímo doprostřed brány.
34'
Následný rohový kop hostů nabídl jen několik soubojů uvnitř vápna, které byly dle pravidel a Thibaut Courtois získal další rozehrávku od své klece.
33'
Darwin Núñez si posunul míč okolo Carvajala a následně pálil ke vzdálenější tyči, ale Thibaut Courtois se pořádně natáhl a připsal si úspěšný zákrok!
33'
Karim Benzema se nyní opět nachytal v ofsajdové pozici a Liverpool bude mít míč znovu na svých kopačkách.
32'
Další útočná akce skončila jen zblokovaným centrem Milnera a Real Madrid dokonce dokázal vybojovat odkop od vlastní svatyně.
31'
Fabinho svým centrem našel Darwina Núñeze, ale jeho hlavička, která měla směřovat přes Courtoise na zadní tyč, byla bez razance a skončila ideálně v rukou gólmana.
30'
Díky bojovnosti nyní Andrew Robertson dokázal odcentrovat z levé strany míč, který už byl skoro ztracený, ale před bránou se nenacházel žádný z jeho spoluhráčů.
29'
Následně sice měli hosté menší problémy s rozehrávkou díky vysunutému presinku soupeře, ale po dalším skvělém křížném pasu van Dijka byl zfaulován Saláh.
28'
James Milner šel po míči jako dravec a Federico Valverde jej nedokázal udržet před legendou Liverpoolu. Hosté tak získali další autové vhazování, ale pouze na své polovině.
27'
Trent Alexander-Arnold posléze na druhé straně našel Codyho Gakpa, ale jeho hlavička nebyla vůbec přesná a skončila několik metrů vedle svatyně belgického gólmana.
26'
Vinícius Júnior trápí defenzívu anglického celku na levém křídle a znovu se dostat do zakončení, ovšem posléze se odmával ofsajd brazilského útočníka.
26'
Po dvouminutové kombinaci hostů přišla jen nepřesná přihrávka na Saláha a Thibaut Courtois se tak postará o rozehrávku od své svatyně.
25'
Domácí hráči jsou ale neskutečně nažhaveni po postupu do čtvrtfinále a i přes celkové třígólové vedení nedávají soupeři na své třetině hrací plochy ani trochu prostoru.
24'
The Reds se nyní trochu snaží uklidnit hru, neboť čelili několika nebezpečným útokům a střelám Realu Madrid.
22'
Tentokrát pálil ze středu pár metrů před šestnáctkou Luka Modrić a opět z toho byl velmi nadějný pokus, ovšem tentokrát letěl na horní tyč brány Liverpoolu.
21'
Luka Modrić chtěl šajtlí najít spoluhráče, ale jeho pokus byl zblokován do zámezí.
20'
Eduardo Camavinga dostal trochu prostoru a levačkou vypálil přes Milnera skvělou ránu, kterou ovšem Alisson konečky prstů vytáhl na břevno! Druhý famózní zákrok brazilského gólmana.
19'
Mohamed Saláh dostal opět precizní pas na pravé křídlo a z voleje posouval balón Diogo Jotovi, ale jeho pokus o zakončení levačkou byl nepovedený.
18'
Tentokrát se Vinícius Júnior dopustil nedovoleného zákroku, když zezadu nakopl Mohameda Saláha, ale ani tentokrát rozhodčí nevytáhl žluté varování.
17'
Nyní byl Karim Benzema zfaulován Ibrahimou Konatém, který byl v souboji pozdě, ale sudí mu žlutou kartu odpustil.
16'
Šílené tempo pokračuje a nyní je u balónu Liverpool. Zatím zápas připomíná spíše hru Fifa na konzoli, kde se zkrátka nebrání a pouze útočí.
15'
Domácí celek držel balón, ale následně se k němu dostal Andrew Robertson, který vyslal po levé straně Darwina Núñeze, ovšem pod něj přijely ukázkové sáně Antonia Rüdigera.
14'
Alisson se blýskl skvělým zákrokem, neboť se Vinícius Júnior dostal do zakončení u pravé tyče po cílené hlavičce Antonia Rüdigera.
14'
Trent Alexander-Arnold hledal centrem van Dijka, který se sice dostal ke hlavičce, ale míč následně odkopl Federico Valverde. Ten rovnou založil brejk Realu a Karim Benzema si šteloval míč na střelu, ovšem Cody Gakpo odkopl balón do zámezí.
13'
Virgil van Dijk poslal famózní pas na pravou stranu Salahovi, který se prodral přes Nacha, ale jeho přihrávku do vápna odvrátil na rohový kop Antonio Rüdiger.
12'
Standardní situace sice nepřinesla nic vážnějšího, ovšem po chvíli se Toni Kroos opřel levačkou do skákajícího míče a jeho tvrdá rána z dálky skončila v moci připraveného Alissona.
11'
Bílý balet se rozhodně nenechal zaskočit velkou aktivitou svěřenců Jürgena Kloppa a získal další rohový kop, který bude opět zahrávat Luka Modrić.
10'
Další rohový kop Realu už nepřinesl nějaké zakončení, ovšem domácí mužstvo bude pokračovat autovým vhazováním. Zatím se zápas hraje v obrovském tempu, což bylo vzhledem k celkovému výsledku očekávané.
9'
Nyní se valí útok za útokem ze strany na stranu. Eduardo Camavinga fantasticky vystihl přihrávku soupeře a založil tak další akci Realu Madrid, ale přihrávku Kroose na poslední chvíli odkopl James Milner.
8'
Domácí mužstvo zkoušelo standardní situaci zahrát signálem, ale střela Valverdeho byla zblokována.
8'
Po chvíli šel Real Madrid po levém křídle do velmi rychlého útoku, ale Trent Alexander-Arnold zfauloval Viníciuse Júniora a sudí Zwayer foukl do píšťalky.
7'
První obrovská příležitost Liverpoolu! Antonio Rüdiger si neporadil s nákopem a k míči se dostal Mohamed Saláh, který jej skvěle posunul sbíhajícímu Darwinu Núñezovi, ovšem jeho střelu vykryl Thibaut Courtois!
6'
Centr byl sražen k noze Karima Benzemy, ale jeho zakončení levačkou bylo zblokováno. Následně mohl jít Liverpool do brejku, ale přihrávka Salaha byla nepřesná.
6'
Posléze domácí mužstvo získalo dokonce rohový kop a rozehrávku si vezme na starost Luka Modrić.
5'
Vinícius Júnior se snažil vlézt do šestnáctky soupeře, ale Ibrahima Konaté jej skvěle odzbrojil. Real Madrid ale pokračuje autovým vhazováním.
4'
Bílý balet se nyní kombinací krátkých přihrávek dostal na polovinu soupeře a snaží se držet míč na kopačkách.
3'
Karim Benzema si sběhl za defenzívu soupeře, ale jeho zakončení vyrazil Alisson. Francouzský útočník se navíc nacházel v jednoznačném ofsajdu.
3'
James Milner se dokázal dostat přes dva hráče, ale jeho centr do pokutového území skončil jen v rukou připraveného Thibauta Courtoise.
2'
Trent Alexander-Arnold se snažil přímočarou přihrávkou vysunout na pravém křídle svého spoluhráče, ale balón končí jen v zámezí.
1'
Liverpool se hned v úvodu utkání dostal na hranici vápna, kde míč dovezl Cody Gakpo, ale posléze odkopl míč Thibaut Courtois.
1'

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Militão, Rüdiger, N. Fernández – Kroos, Camavinga, Modrić – Valverde, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin – Asensio, Ceballos, M. Díaz, E. Hazard, F. Mendy, Odriozola, Rodriguez, Rodrygo, Tchouaméni, Vallejo, Vázquez.
Trenér: Carlo Ancelotti

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, An. Robertson – D. Jota, Fabinho, Milner (C) – Saláh, Núñez, Gakpo.
Náhradníci: Adrián, Kelleher – Carvalho, Elliott, Firmino, Gomez, Jones, Keïta, Oxlade-Chamberlain, Matip, Tsimikas, Williams.
Trenér: Jürgen Klopp

Rozhodčí: Zwayer – Lupp, Achmüller.
Vzájemný zápas

V úvodním duelu se Anfield radoval Real Madrid. Liverpool sice po čtvrthodině hry vedl 2:0, jenže Real do přestávky vyrovnal a po změně stran přidal další tři góly.
Real Madrid

Obhájce trofeje má i letos vysoké ambice. V Lize mistrů zatím Real září. Na podzim ovládl skupinu s Lipskem, Celticem a Šachtarem. V domácí lize má po dvaceti pěti odehraných duelech na kontě padesát šest bodů a zatím mu patří druhá pozice devět bodů za vedoucí Barcelonou. O víkendu navíc Real přehrál 3:1 Espanyol. Domácí kouč má navíc k dispozici většinu týmu. Chybí jen zraněný David Alaba. K dispozici tak jsou střelci Benzema i Vinícius Júnior.
Liverpool FC

Hostující Liverpool neprožívá tak povedenou sezónu jako v posledních letech. V domácí Premier League mu po dvaceti šesti odehraných kolech patří až šestá pozice. Na čtvrté místo zaručující účast v Lize mistrů ztrácí Liverpool šest bodů. Kloppův tým navíc vypadl z obou anglických pohárů. Ani v Lize mistrů navíc nemá po úvodním duelu našlápnuto k velkému výsledku.Na začátku března to pro fanošky Liverpoolu znovu začalo vypadat lépe. Jejich celek porazil Wolverhampton a rozstřílel 7:0 Manchester United. V posledním kole ale prohrál 0:1 na půdě Bournemouthu.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům Ligy mistrů. Vítejte u sledování textového přenosu z osmifinále Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Liverpoolem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.