Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Atlético - 16. dubna 2024   21:00

Dortmund
34' Brandt (Hummels) • 39' Maatsen (Sabitzer) • 71' Füllkrug (Sabitzer) • 74' Sabitzer
4:2
(2:0)
Atlético
49' Hummels (vl.) (Hermoso) • 65' Correa
Dortmund
Kobel – Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen – Sabitzer, Can (C) – Adeyemi (66. Bynoe-Gittens), Brandt (90. Reus), Sancho (86. Özcan) – Füllkrug.
Meyer, Lotka – Nmecha, Duranville, Wolf, Moukoko, Süle, Wätjen.
Vinčić – Klančnik, Kovačič (SVN)
Signal Iduna Park, Dortmund
Atlético
Oblak – Molina (46. Barrios), Witsel, J. Giménez, Hermoso, Azpilicueta (46. Riquelme) – Llorente, Koke (C), de Paul (84. Saúl) – Morata (46. Correa), Griezmann.
Moldovan, Gomis – Gabriel, Vermeeren, Mandava, Niño, Savić.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:11.
Vyřazovací fáze Ligy mistrů má v letošní sezóně mimořádnou úroveň a výjimkou nebylo ani toto utkání! Hráči Dortmundu přehráli v parádním zápase Atlético 4:2 a celkovým skóre 5:4 postupují do semifinále Ligy mistrů. Na Signal Iduna Parku tak vypukly velké oslavy.

Nálada na obou stranách se během utkání několikrát výrazně měnila. V závěrečné čtvrthodině první půle se dostali na koně domácí, kteří vedli 2:0 po trefách Juliana Brandta a Iana Maatsena. Krátce po změně stran si však dal Mats Hummels nešťastný vlastní gól, a když v 65. minutě dotlačil balón do brány Ángel Correa, bylo vyrovnáno a postupové karty rázem drželi Atleti. Svěřenci Edina Terziće však na situaci výborně zareagovali. Jedním z hlavních hrdinů je rozhodně Marcel Sabitzer. Rakouský reprezentant nejprve našel v 71. minutě centrem Niclase Füllkruga, který hlavičkou o tyč vrátil Borussii vedení a o tři minuty právě Sabitzer ranou zpoza šestnáctky nakonec zajistil westfálskému celku první semifinále LM od roku 2013. Hosté už totiž na tento zvrat odpověď nenalezli.
90+5'
90+5'
Griezmann centroval zleva na zadní tyč. Tam musel v těžké pozici hrát Maatsen a zvládl to! Borussia Dortmund postupuje do semifinále Ligy mistrů.
90+4'
Hosté se nemohou dostat s míčem na útočnou polovinu. Nákop Oblaka skončil u domácích.
90+2'
Emre Can si šel pro dlouhý nákop soupeře a byl faulovaný. Dortmund rozehrává od půlící čáry a čas utíká.
90+2'
A další vhazování v blízkosti rohového praporku. Zkušeně si počínal Reus.
90+1'
Julian Ryerson to udělal na pravé straně dobře ve spolupráci s Marcem Reusem. Domácí vhazují.
90'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Marco Reus.
89'
Sabitzer se snažil u lajny podržet míč. Llorente zvládl souboj dobře a hosté budou vhazovat.
88'
Rohový kop Brandta domácím nic nepřinesl. Míč má Atlético.
87'
Skvěle hrající Marcel Sabitzer vypálil ze střední vzdálenosti. Míč se otřel o bránícího hráče a Jan Oblak to měl o to složitější! I tak balón, který směřoval do levého horního rohu, vytáhl na nad bránu.
86'
ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Salih Özcan.
86'
Sancho u postranní čáry dobře rozběhl Ryersona, který získal pro domácí autové vhazování. Sancho má odpracováno, bude střídat.
84'
Antoine Griezmann centroval, ale našel jen bránícího hráče.
84'
Hosté budou zahrávat standardní situaci po faulu Maatsena na Rodriga de Paula, který byl vzápětí vystřídán.
84'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Saúl.
82'
Jamie Bynoe-Gittens utekl Witselovi. Pak nahrával Sabitzerovi a nakonec právě Bynoe-Gittens zkoušel patičku na Jadona Sancha, který mohl zakončovat sám před Oblakem. Právě gólman hostí byl však u balónu o malý momentík dříve.
81'
Niclas Füllkrug mohl možná už zpečetit osud tohoto dvojzápasu! Uháněl sám na Oblaka, kterého ale nepropálil! Hostující gólman ještě udržel madridský tým ve hře.
80'
Brandt posílal z první míč do otevřené obrany Atlética. Neudělal to úplně přesně a před Bynoem-Gittensem odehrál do autu protihráč.
80'
Mats Hummels si v dnešním utkání prožil některé nešťastné okamžiky, ale má také světlé momenty. Teď přerušil další kombinaci Atletů.
78'
Netradičně v modrobílém hrající Los Colchoneros přišli na útočné polovině o míč. Griezmanna o něj obral Hummels. Ani Borussen však nevydrželi na balónu dlouho.
76'
Teď je tedy na tahu Atlético, které dnes už jednou smazalo dvougólovou ztrátu. Kouč Borussie Edin Terzić svým hráčům ukazuje, aby byli nadále aktivní.
74'
Dortmund právě vstřelil branku!
To jsou zvraty! Teď zase postupují Schwarzgelben! Emre Can našel pasem z poloviny hřiště do šestnáctky nabíhajícího Juliana Brandta. Ten balón sklepával na Niclase Füllkruga, od něhož se balón odrazil k MARCELOVI SABITZEROVI. Ten si na hranici pokutového území udělal prostor ke střele, našel prostor mezi bránícími hráči a levačkou míč umístil ke vzdálenější tyči – 4:2.
73'
Ani tohle utkání rozhodně nenudí! Padlo už pět gólů a postupové šance jsou v tuto chvíli zase zcela vyrovnané.
71'
NICLAS FÜLLKRUG zase mění rozdané karty v tomto zápase! Marcel Sabitzer si zaběhl na přihrávku do levého křídla. Odsud poslal před bránu výborný centr, který zasáhl hlavou Niclas Füllkrug tak dobře, že ho odrazem o levou Oblakovu tyč nasměroval do sítě – 3:2.
70'
Hostující hráči přestáli také rohový kop Brandta.
69'
Tu zahrával Julian Brandt. Prudký centr, který se točil do brány, vyboxoval Oblak. Poté to zkoušel z dálky Jamie Bynoe-Gittens a tečovaný balón se snesl nad břevno.
68'
Po faulu Koleho na Niclase Füllkruga budou domácí zahrávat standardní situaci.
66'
ze hřiště odchází Karim Adeyemi, přichází Jamie Bynoe-Gittens.
65'
Atlético právě vstřelilo branku!
Hosté vyrovnávají a 2:2 je pro ně postupové skóre! Ángel Correa převzal na pravé straně šestnáctky míč od Rodriga de Paula. Uvolnil se přes Schlotterbecka a přihrávkou přes šířku pokutového území našel Rodriga Riquelmeho. Ten Kobela neprostřelil, ovšem domácí obránci míč neodklidili a k němu se dostal ÁNGEL CORREA. Jeho první dorážka zablokoval Hummels, ovšem útočník Atletů obdržel ještě jednu možnost a to už balón odrazem od břevna do sítě poslal.
64'
Rodrigo Riquelme na levém křídle přetlačil Adeyemiho a odcentroval. Našel Ángela Correu, který hlavou sklepával pod sebe, ale našel jen domácí hráče.
63'
Ne, Jadon Sancho si zatím neví rady s Marcosem Llorentem, který se ve druhém poločase přemístil ze zálohy na pozici pravého beka. Zase svého soka u lajny neobešel.
61'
Dopředu postupoval Marcos Llorente, ale čistým obranným zákrokem ho zastavil Schlotterbeck.
60'
Domácí se na útočné polovině snažili o re-presink a okamžitý zisk míče zpět. Marcel Sabitzer však fauloval na zemi bojujícího Rodriga de Paula. Tomu se navíc nechce z trávníku zvedat.
59'
De Paul fauloval na půlce Emreho Cana. Balón pro domácí.
57'
Mohlo být vyrovnáno! Koke poslal kolmici mezi stopery na Ángela Correu, který obstřeloval vybíhajícího Kobela, ale mířil také vedle jeho levé tyče. Podobně jako na začátku utkání Morata, jehož Correa střídal.
57'
Jan Oblak musel rychle vyběhnout proti Marcelovi Sabitzerovi a na hraně šestnáctky dokázal balón odehrát.
56'
Marcos Llorente se ani teď nenechal obehrát Sanchem. Tomu nevyšel pokus o jesličky.
55'
Jadon Sancho se na levém křídle ocitl v souboji s dvojicí de Paul – Llorente. Nedokázal přes ně projít a balón vyváží de Paul.
53'
Rodrigo Riquelme odcentroval z pravé strany jen za bránu Borussie.
52'
Ian Maatsen běžel s míčem na levé straně šestnáctky. Witsel ho ale lehce kontaktoval tělem a to stačilo k tomu, aby domácímu hráči utekl balón za brankovou čáru.
51'
Domácí okamžitě vrhli své síly dopředu. Karim Adeyemi mohl nahrávat doleva volnému Sanchovi, ale míč mu odskočil.
49'
Tak tohle je velmi smolný a laciný gól z pohledu domácích! Po rohovém kopu Antoinea Griezmanna hlavičkoval Mario Hermoso. Kobel by tenhle míč určitě měl, jenže do něj nešťastně vložil nohu MATS HUMMELS, který hrací předmět tečoval mimo dosah svého gólmana – 2:1.
49'
Griezmann vysouval Ángela Correu, který už to měl na zakončení. To mu ale překazil ve skluzu Schlotterbeck. Následně hosté vybojovali roh.
48'
Právě Füllkrug doběhl míč na levém křídle a hned to zkusil. Střela se mu však nepovedla.
47'
Niclas Füllkrug zůstal ležet na hřišti po střetu s Josém Giménezem. Hra byla přerušena, aby se sudí přesvědčil, že je útočník Dortmundu v pořádku.
47'
Hostující kouč Diego Simeone se do toho o přestávce pořádně opřel a hned třikrát vystřídal. Jeden z nových hráč Ängel Correa si zaběhl dopředu napravo a posílal před bránu prudký míč. Ten krotil nadvakrát brankář Kobel.
46'
ze hřiště odchází Nahuel Molina, přichází Pablo Barrios,
ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Ángel Correa,
ze hřiště odchází César Azpilicueta, přichází Rodrigo Riquelme.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 60 % : 40 %
Střely na bránu – 5:1
Střely mimo – 2:1
Rohy – 3:1
Po prvním poločase vyprovází hráče Dortmundu do šaten potlesk. Domácí totiž vedou 2:0 a situace je tedy opačná, než do jaké se do utkání vstupovalo. Jednogólové manko v součtu tohoto dvojzápasu budou muset po změně stran dohánět pro změnu Atleti.

Hned samotný úvod duelu přinesl velké šance domácího Sabitzera a hostujícího Moraty. Pak se hra vcelku uklidnila, ovšem ve 34. minutě rozjásal žlutočernou většinu fanoušků Julian Brandt, který z poměrně ostrého úhlu propálil Jana Oblaka. O pět minut později se navíc trefil z velmi podobné pozice také Ian Maatsen a Borussen jsou tedy na koni.
45+3'
45+2'
Po standardní situace Juliana Brandta tam byli dobré náběhy domácích hráčů. Moc nescházelo, aby se jeden z nich dostal k hlavičce. Nakonec zasáhl ve prospěch Los Colchoneros stoper Witsel.
45+1'
Mario Hermoso zasáhl rukou do krku Karima Adeyemiho a také on je potrestán žlutou kartou.
45'
Nalevo kličkující Jadon Sancho neumíchal Molinu. Borussia ale ještě zůstala na míči.
44'
Julian Ryerson stáhl Azpilicuetu. Domácímu bekovi se to nelíbilo a slovinský sudí Vinčić ho možná i proto ocenil žlutou kartou.
43'
Žlutočerný kotel je teď v extázi a nadále žene své hráče dopředu.
41'
Centrovaný míč z pravé strany propadl přes Ryersona k Césarovi Azpilicuetovi. Před ním ho zalehl Kobel, jehož levý bek Atlética následně dojel. Azpilicueta už má žlutou kartu, na což domácí také upozorňují. Zřejmě se ale nejednalo o úmysl. Bývalý hráč Chelsea spíše podklouzl.
39'
Borussia vede 2:0 a za této situace by postupovala! IAN MAATSEN se trefuje z hodně podobné pozice, jako před ním Julian Brandt. Po autovém vhazování u levé lajny si domácí několikrát vyměnili míč. Nakonec ho dostal do šestnáctky Marcel Sabitzer, který ho předal Maatsenovi a ten přízemní ranou na zadní tyč zvyšuje vedení Dortmundu.
38'
Ve středu hřiště se uvolnil Emre Can a zkusil to z dálky. Balón zkrotil v rukavicích Oblak.
37'
Niclas Füllkrug šel do souboje s Molinou, který to zvládl dobře a bude se kopat od brány hostí. Rozhodčí si pak pozval na kobereček dvojici Álvaro Morata – Nico Schlotterbeck. Nelíbil se mu některý z jejich předchozích soubojů.
36'
Hráči Borussie jsou teď psychicky nahoře a snaží se využít momentum.
34'
Domácí mažou manko z úvodního zápasu! Mats Hummels poslal do pokutového území krásný pas, který si na jeho levé straně zpracoval JULIAN BRANDT. Ten se dokázal uvolnit přes Axela Witsela a z poměrně ostrého úhlu propálil Oblaka. Tomu prošel balón mezi levou rukou a nohou.
33'
Dobrá souhra domácích. Několik rychlých přihrávek mezi Maatsenem, Füllkrugem a nakonec Sabitzerem málem vedlo k vytvoření střelecké příležitosti. Té ale zabránil José Giménez.
32'
Po půlhodině zápasu čekáme na první gól. Šance jsme viděli především v úvodu. V poslední fázi to začíná být hlavně taktická bitva.
31'
Málem velká chyba Matse Hummelse. Ten téměř oslovil napadajícího hráče Atlética. Balón se naštěstí pro domácí odrazil zpátky do jejich držení.
30'
Ostrý souboj mezi Álvarem Moratou a Nicem Schlotterbeckem. Domácí stoper nejprve získal míč, ale vzápětí mu ho sebral pro změnu Morata. To ještě nebylo vše, protože Schlotterbeck se pak do souboje vrátil a odehrál balón na Karima Adeyemiho. Toho sestřelil César Azpilicueta, který si vykoledoval žlutou kartu.
28'
Hostující brejk přerušil výborným návratem do defenzivy Karim Adeyemi.
27'
Na levém křídle se otevřel prostor pro Jadona Sancha. Ten hledal přihrávkou pod sebe Juliana Brandta, který však balón ještě pouštěl, byť se za ním spoluhráč nenacházel. O chvíli později pálil z dálky nad Marcel Sabitzer.
26'
Centr Moliny hledal Álvara Moratu, ovšem toho domácí hráči ustrážili. Axel Witsel pak fauloval Niclase Füllkruga a u balónu zůstane Dortmund.
24'
Nahuel Molina si z pozice pravého obránce zaběhl za domácí obranu. Míč dostal, nezpracoval ho ale ideálně a k tomu všemu byl i v ofsajdu.
23'
Maatsen zastavil u postranní čáru Moratu. Míč se odrazil k Adeyemimu, který se s ním už dostal do autu. Atlético tedy bude vhazovat.
21'
Držení míče – 68 % : 32 %
20'
Jan Oblak si šel pro míč, který směřoval do jeho pokutového území. Ten mu sebral spoluhráč Molina, pro Los Colchoneros to dopadlo dobře, když Argentinec stačil odkopnout balón do autu.
20'
Po ošetření budou oba fotbalisté pokračovat.
18'
Z pravé strany dokázal odcentrovat Julian Ryerson. Jeho centr propadl po souboji Füllkruga s Witselem ke Karimovi Adeyemimu, který dokázal těžký halfvolej trefit pravou nohou zajímavě. Balón ale trefil přímo do Oblaka. Hra byla následně přerušena, protože zdravotní problémy hlásí Witsel s Füllkrugem.
16'
Ke střele z ostrého úhlu se dostal Julian Brandt, který nepřekvapil zkušeného Oblaka.
16'
Brandt si exekuci zopakoval. Hosté odvrátili jen k soupeři, takže Borussia se pokouší pokračovat v náporu.
16'
Po rohovém kopu Juliana Brandta si šel pro míč brankář Jan Oblak, ovšem přehlavičkoval ho Niclas Füllkrug. Balón mezi tyče nenamířil, ale bude z toho další roh.
13'
Nákop Matse Hummelse do pravého křídla na Jadona Sancha sice nepostrádal přesnost, ovšem anglický křídelník se nacházel v ofsajdu.
12'
Álvaro Morata byl přistižen v ofsajdu. Nestačil z tohoto postavení včas vyběhnout.
12'
Hosté kombinovali dobře na útočné polovině. Nevyšlo ale finální sklepnutí Griezmanna na Molinu. Domácí pak vhazovali, ovšem Madridští rychle získali balón zpět výborným napadáním.
10'
Ian Maatsen se pokusil nákopem vysunout Marcela Sabitzera. Jeho náběh si pohlídal Axel Witsel.
9'
Zdá se, že až na úvodní šanci Dortmundu jsou hosté na hru soupeře docela dobře připraveni a nepouštějí Schwarzgelben do nějakého většího tlaku.
7'
Hosté opět zaútočili. Míč převzal na pravé straně Nahuel Molina, po jehož centru se kopal roh. Ten rozehrával Antoine Griezmann, domácí se ubránili.
6'
Další střelecký pokus hostí si připsal Rodrigo de Paul. Ten střílel z pravého rohu šestnáctky a balón ztlumil v náručí Gregor Kobel.
4'
Obrovská šance na druhé straně! Atleti ubránili rohový kop a následně utíkal Álvaro Morata sám na brankáře Kobela. Jeho obstřel však skončil vedle levé tyče!
3'
První velká šance Borussen! Julian Brandt vyvezl míč dopředu a rozehrál doleva na Karima Adeyemiho. Ten našel před bránou zcela volného Marcela Sabitzera a už to vypadalo, že rakouský reprezentant otevře skóre. Do zakončení mu však na poslední chvíli sklouzl César Azpilicueta!
2'
Hra byla přerušena po šlapáku Emreho Cana na Kokeho. Hosté budou rozehrávat ze středového kruhu.
2'
Dortmund zatím drží míč. Vypadá to, že hosté se neženou do presinku a vyčkávají na půlce.
1'
Úvodní výkop měli fotbalisté Dortmundu. Ti musejí dohánět jednogólovou ztrátu. Atlético nastoupilo v poměrně defenzivně laděné sestavě. Uvidíme, jak se budou Los Colchoneros prezentovat.
1'
A teď už tu máme nástup hráčů na trávník. Atmosféra je elektrizující.
Zaplněný a do žlutočerna zabarvený Signal Iduna Park dozpíval píseň You'll Never Walk Alone a nyní se už čeká na nástup hráčů na hrací plochu.

Borussia Dortmund: Kobel – Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen – Sabitzer, Can (C) – Adeyemi, Brandt, Sancho – Füllkrug.
Náhradníci: Meyer, Lotka – Özcan, Nmecha, Reus, Duranville, Wolf, Moukoko, Süle, Wätjen, Bynoe-Gittens.
Trenér: Edin Teržić

Atlético Madrid: Oblak – Molina, Witsel, J. Giménez, Hermoso, Azpilicueta – Llorente, Koke (C), de Paul – Morata, Griezmann.
Náhradníci: Moldovan, Gomis – Gabriel, Saúl, Correa, Riquelme, Vermeeren, Mandava, Barrios, Niño, Savić.
Trenér: Diego Simeone

Rozhodčí: Vinčić – Klančnik, Kovačič (SVN).
Do prvního zápasu výrazně lépe vstoupilo Atlético. To vedlo už od 4. minuty zásluhou Rodriga de Paula a po půlhodině hry zvýšil na 2:0 Samuel Lino. Los Colchoneros byli i nadále výrazně lepší. Dortmund se probudil až v závěru a ze zlepšené hry rezultovalo snížení Sebastiana Hallera. Hosté pak ještě navíc i dvakrát nastřelili břevno.

Atlético – Dortmund 2:1 (2:0)
Góly: 4. de Paul, 32. Lino (Griezmann) – 81. Haller (Brandt)

Atlético: Oblak – Witsel (90+1. Savić), J. Giménez, Azpilicueta – Molina (90. Saúl), Llorente, Koke (C), de Paul (80. Correa), Lino (90. Riquelme) – Morata (64. Barrios), Griezmann.

Dortmund: Kobel – Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen – Sabitzer (84. Reus), Can (C) (84. Özcan) – Sancho, Nmecha (46. Brandt), Adeyemi (73. Bynoe-Gittens) – Füllkrug (60. Haller).
Borussia Dortmund:
Dortmund je v Bundeslize až pátý, s čímž určitě v řadách westfálského klubu spokojenost nepanuje. V sobotu se však Borussia zvládla na odvetu čtvrtfinále LM naladit výhrou 2:1 na hřišti Gladbachu. Oba góly vstřelil Marcel Sabitzer, jenž svému týmu zajistil dvougólový náskok. Domácí pak snížili a Schwarzgelben duel navíc zkomplikoval v 55. minutě vyloučením Karim Adeyemi. Tříbodový zisk už však svěřenci Edina Terziće uhájili. V osmifinále LM Borussen vyřadili nizozemský Eindhoven. Po remíze 1:1 na půdě PSV dokázali zvítězit 2:0 doma v Signal Iduna Parku. Nejlepším střelcem mužstva v této sezóně je se 13 zásahy Donyell Malen.

Atlético Madrid:
Atlético je momentálně čtvrtým týmem tabulky španělské La Ligy. To by ještě stačilo na účast také v příštím ročníku Ligy mistrů. Atleti navíc stále pošilhávají i po třetí příčce. V sobotu v přímém souboji přehráli na domácím hřišti 3:1 Gironu a přiblížili se ji na rozdíl čtyř bodů. Hned dvakrát se trefil ve výborné formě hrající Antoine Griezmann. Nyní se už veškerá pozornost kouče Diega Simeoneho přesunula k odvetě s Dortmundem. Madridský celek touží po semifinále Ligy mistrů. Do čtvrtfinále postoupil po boji s Interem. V Miláně podlehl 0:1. Doma pak Atleti vyhráli 2:1 a následně byli úspěšnější v penaltovém rozstřelu. Nejlepším střelcem týmu ve všech soutěžích je s 21 zásahy již zmíněný Griezmann. O gól méně si zapsal Álvaro Morata.

Posledních 5 zápasů Atlética:
Atlético – Inter 2:1, 3:2 na pen. (LM)
Atlético – Barcelona 0:3
Villarreal – Atlético 1:2
Atlético – Girona 3:1
Vítám tu všechny milovníky špičkového fotbalu! V odvetném čtvrtfinále Ligy mistrů se utkají Borussia Dortmund a Atlético. Madridský tým vyhrál úvodní duel na domácí půdě 2:1. Westfálský celek tak bude dohánět jednogólové manko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.