Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Young Boys - 13. prosince 2023   18:45

Lipsko
51' Šeško (Henrichs) • 56' Forsberg (Kampl)
2:1
(0:0)
Young Boys
Young Boys
53' Colley  (Nsamé)
Lipsko
Gulácsi (C) – Henrichs, Simakan (59. Klostermann), Lukeba (80. X. Schlager), Lenz – F. Carvalho, Kampl, Seiwald, Forsberg (74. Simons) – Poulsen (74. Openda), Šeško (74. Werner).
Blaswich – Baumgartner, Haidara, Raum.
Lukjančukas – Mirauskas, Kazlauskas (LIT)
Red Bull Arena, Lipsko
Young Boys
von Ballmoos – Janko, Amenda, Lustenberger (C), U. García – Colley (82. Rrudhani), Niasse, Ugrinić (70. Males) – Elia (62. Monteiro), Lauper (70. Łakomy), Nsamé (62. Ganvoula).
Marzino, Racioppi – Benito, Blum, Mo. Camara, Chaiwa, Persson.

Je za námi poslední utkání skupiny G Ligy mistrů, v němž Lipsko vítězí nad Young Boys Bern 2:1 díky strhující pětiminutovce v úvodu druhého poločasu, v níž jsme viděli všechny tři branky zápasu, jinak se hrál celkově až podprůměrný zápas s minimem dalších šancí.

Lipsko poslal do vedení v 51. minutě Benjamin Šeško, o dvě minuty později vyrovnal Ebrima Colley a vítěznou brankou je nakonec trefa Emila Forsberga z 56. minuty.

Na postavení v tabulce už dnešní zápas neměl žádný vliv, Lipsko postupuje do osmifinále Ligy mistrů z druhé pozice, Young Boys už měli dopředu zajištěnou účast v jarní fázi Evropské ligy díky třetímu místu.
90+3'
90+3'
A z protiútoku hosté mohli vyrovnat! Předcházel tomu velmi nepovedený obranný zákrok Schlagera, jenž zpětnou hlavičkou vysunul do úniku Joela Monteira, ten potáhl míč kolem brankáře Gulácsiho, pak ale totálně nezvládl zakončení, které namířil výrazně vedle branky!
90+3'
Lipsko se ještě dostalo do přečíslení čtyř proti dvěma, to ale totálně zazdil Openda, jenž nechal míč za sebou.
90+2'
Po centru Rrudhaniho z volného kopu Lustenberger hlavičkoval ke vzdálenější tyči, kde jeho spoluhráči na míč nedosáhli.
90+1'
Hlavní arbitr Manfredas Lukjančukas oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Domácí se dostali k volnému kopu z palebné pozice, Fabio Carvalho však branku vysoko přestřelil.
89'
Centr Ulissese Garcíi odrazil do zámezí Benjamin Henrichs, hosté budou jen vhazovat.
87'
Kevin Kampl připravil výbornou pozici pro Tima Wernera, ten ale míč příliš podebral a pálil vysoko nad hostující branku, míč doletěl až do hlediště, které na stadiónu v Lipsku není zrovna úplně blízko hrací ploše.
85'
Joel Monteiro odkopl míč po odpískání faulu, za což musela následovat žlutá karta.
84'
Kamplovi se do pokutového území rozebíhal Werner, Slovincova přihrávka ale postrádala přesnost a hosté ji zastavili.
83'
Centr Ulissese Garcíi vyrazil Peter Gulácsi do prostoru, kam si nenabíhal žádný z hostujících hráčů.
82'
Střídání v týmu BSC Young Boys:
ze hřiště odchází Ebrima Colley, přichází Donat Rrudhani.
81'
Colley velmi nepříjemným skluzem podrazil Simonse, za což si vysloužil žlutou kartu.
81'
Jankův centr Ganvoula prodloužil za sebe ke Colleymu, ten se s míčem v pokutovém území otočil, pak byl jeho pokus zablokován.
80'
Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází Castello Lukeba, přichází Xaver Schlager.
79'
Přesnost postrádala také další rána z dálky Ulissese Garcíi.
79'
Monteiro pronikl po pravé straně do pokutového území, pak ale přihrával příliš prudce Colleymu, od nějž se míč odrazil k domácím hráčům.
78'
Silvere Ganvoula pak z dálky prudce pálil příliš vysoko.
77'
Christopher Lenz nechal za sebou nohu v cestě Darianu Malesovi, za což si prohlíží žlutou kartu.
76'
Openda dostal kolmici do pokutového území, pak ale nepřesně přihrával Simonsovi, navíc mu je máván ofsajd.
74'
ze hřiště odchází Benjamin Šeško, přichází Timo Werner.
74'
ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Xavi Simons.
74'
ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Loïs Openda.
72'
Hosté docílili druhé branky, když po kombinaci v pokutovém území Monteiro přistrčil míč Garcíovi, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě, ovšem zpětně je máván ofsajd Ganvouly ze zárodku celé akce.
70'
ze hřiště odchází Filip Ugrinić, přichází Darian Males.
70'
ze hřiště odchází Sandro Lauper, přichází Łukasz Łakomy.
69'
Ulisses García vysunul do pokutového území Silvereho Ganvoulu, toho ale perfektně odzbrojil od míče Lukas Klostermann. Za faul na Garcíu rozhodčí dodatečně ukazuje žlutou kartu Poulsenovi.
68'
Lauper u vlastního pokutového území obral o míč Carvalha, vzápětí o něj ale zase přišel a odevzdal jej znovu německému celku.
67'
Na hostující straně se chystají další změny v sestavě, do hry přijdou Lukasz Lakomy a Darian Males.
65'
Saidy Janko pronikl po pravé straně, pak mu ale nevyšel pokus o přízemní centr, který v klidu zpracoval Lukas Klostermann.
64'
Střela Fabia Carvalha z hranice pokutového území je sražena k brankáři von Ballmoosovi.
62'
ze hřiště odchází Meschak Elia, přichází Joël Monteiro.
62'
ze hřiště odchází Jean-Pierre Nsamé, přichází Silvere Ganvoula.
61'
Po přetaženém rohu Ulissese Garcíi je hostům pískán útočný faul.
60'
Centr Saidyho Janka byl sražen za brankovou čáru, následovat bude rohový kop.
59'
ze hřiště odchází Mohamed Simakan, přichází Lukas Klostermann.
58'
Emil Forsberg dostal příliš dlouhý pas na levé křídlo, bude se kopat od hostující branky.
58'
Ofsajd je máván Meschaku Eliovi, rozehrávají domácí.
56'
Lipsko právě vstřelilo branku! To je najednou přestřelka! Kevin Kampl pronikl k pokutovému území, do něj pak přihrál EMILU FORSBERGOVI, jenž se trefil mezi nohy bránícího Janka a brankář von Ballmoos na jeho ránu nedosáhl!
55'
Colley pronikl po pravé straně, pak při jeho centru zaváhal u vlastní branky Simakan, z čehož mohl těžit Nsamé, jeho střílený centr ale byl zcela nepřesný.
53'
Young Boys právě vstřelil branku! Hosté bleskově vyrovnávají! Lukeba totálně propadl na středové čáře, z čehož hosté vytěžili rychlý brejk, Jean-Pierre Nsamé přihrál do takřka stoprocentní pozice EBRIMOVI COLLEYMU, jenž se trefil do protipohybu Pétera Gulácsiho!
51'
Lipsko právě vstřelilo branku! V šesté minutě prvního poločasu vstřelil Benjamin Šeško branku, která byla odvolána kvůli ofsajdu, v šesté minutě druhého dějství už střílí zcela regulérní branku!

Poulsen udržel mí u pokutového území, Benjamin Henrichs jej pak posunul BENJAMINU ŠEŠKOVI do pokutového území, Šeško si jej posunul na levačku a trefil se ke vzdálenější tyči!
50'
Jean-Pierre Nsamé dostal přihrávku za domácí obranu do tak obrovského ofsajdu, že ten přehlédnout skutečně nešlo.
49'
Colley se protáhl do pokutového území, pak ale přihrával výrazně na paty Sandru Lauperovi.
47'
Poulsen byl na vlastní polovině faulován vracejícím se Ugrinićem, domácí rozehrávají z místa přestupku.
46'
Po změně stran se nadále pokračuje v zahajovacích jedenáctkách, domácí trenér Rose tak stále své klíčové hráče šetří na lavičce a velmi mdlý výkon jeho týmu jej s míry nevyvedl.
46'
Rozhodčí Lukjančukas k úvodním pětačtyřiceti minutám nepotřeboval žádné nastavení a s uplynutím té pětačtyřicáté jej ukončil.

První poločas nabídl velmi podprůměrnou úroveň v pomalém tempu, za zmínku stojí jen odvolaná branka Šeška kvůli ofsajdu a hlavička Niasseho, kterou vytáhl brankář Gulácsi.
45'
45'
Emil Forsberg trefil jen čtyřčlennou zeď hostujícího celku.
44'
Fabio Carvalho byl při průniku útočnou polovinou faulován před pokutovým územím, to bude velmi nebezpečná palebná pozice pro Lipsko.
43'
Hosté si přihrávali na útočné polovině, jejich snaha ale ztroskotala na velmi nepřesném pasu Colleyho na rozběhnutého Janka.
42'
Lenzův přetažený centr mířil na naskakujícího Benjamina Šeška, před ním ale stačil zasáhnout brankář David von Ballmoos a s pomocí spoluhráčů pak dostali míč do bezpečného prostoru.
39'
Tentokrát z dálky střílel vysoko nad branku Ulisses García, pak se jen chytil za hlavu, co že to zrovna předvedl.
38'
Henrichs dostihl těžký pas u postranní čáry, domácí pak ale o míč přeci jen brzy přišli.
36'
Ebrima Colley z velké dálky výrazně přestřelil, na tento střelecký pokus se nebude dlouho vzpomínat.
34'
Forsbergovi centr k přední tyči vůbec nevyšel, hosté snadno odkopli míč do středu hřiště.
34'
Benjamin Šeško u praporku vybojoval rohový kop pro Lipsko.
33'
Pořádně ostrým šlapákem na Fabia Carvalha si první žlutou kartu zápasu vysloužil Ulisses García.
32'
Prohřešek proti pravidlům je na útočné polovině pískán Eliovi, rozehrávat mohou domácí.
31'
Henrichs si všiml náběhu Poulsena do pokutového území, ovšem adresoval svému spoluhráči nepřesný pas.
29'
Benjamin Šeško po pádu na trávník marně reklamoval faul, hosté mohou rozehrávat od obranné formace.
27'
K Eliově centru se na hraně faulu dostal Nsamé, rozhodčí hru pustil, Nsamému se ale nepovedlo střelecky zakončit, pak už musel dohánět míč u rohového praporku.
26'
Na střelecké pokusy je to 4:3 po Lipsko, na branku ovšem 0:2.
25'
Seiwald se u pokutového území Bernu dostal k přízemní střele, která mu vůbec nevyšla a míč se dokutálel mnoho metrů vedle hostující branky.
23'
Hosté se nedaleko praporku posouvají dopředu autovými vhazováními.
21'
Z opačné strany pak zahrával druhý roh Ulisses García, k němu se míč oklikou dostal zpět, to už ale byl levý obránce v ofsajdu.
21'
Po rohu Ugriniće se k hlavičce zády k brance dostal Cheikh Niassé a jeho hlavičku mířící pod břevno Péter Gulácsi dokázal vytáhnout nad branku!
20'
Ullisses García na levém křídle vybojoval rohový kop, to je první standardní situace pro Young Boys v zápase.
18'
Nápor Lipska z úvodu zápasu byl po odvolané brance výrazně otupen, v posledních minutách sledujeme na trávníku zejména mnoho nepřesností na obou stranách.
16'
Dlouhý nákop z hloubi pole mířil mimo dosah Forsberga, před ním odhlavičkoval míč k brankáři von Ballmoosovi Ulisses García.
14'
Forsbergův centr mířil jen k pozornému kapitánovi hostů Fabianovi Lustenbergerovi, poté se k míči dostal i David von Ballmoos.
13'
Znovu je hra přerušena, Lukeba byl podražen při průniku útočnou polovinou a následovat bude standardní situace pro domácí.
12'
Po dlouhém odkopu hostujícího brankáře je Jeanu-Pierru Nsamému pískán nedovolený zákrok na Mohameda Simakana.
11'
Nepřesný nákop Henrichse do pokutového území si v klidu pohlídal David von Ballmoos.
10'
Další souboj Lukeby s Colleym končí nedovoleným vražením domácího beka do soupeřova hráče, Young Boys mohou rozehrávat ve středu hřiště.
9'
Colleyovi se na pravé straně nepovedlo odcentrovat přes Lukebu, bude se pokračovat jen autovým vhazováním.
7'
Už je potvrzeno, že kvůli Slovincově ofsajdu první branka zápasu není uznána.
6'
Lipsko právě vstřelilo branku! Lipsko se sice ujímá vedení, to by však mohlo mít jepičí život, neboť Emil Forsberg v závěru individuální akci posunul míč na BENJAMINA ŠEŠKA, jenž se s ním otočil kolem bránícího protihráče a střelou na vzdálenější tyč překonal Davida von Ballmoose, ovšem dost pravděpodobně byl v ofsajdu.
4'
Lipsko začíná útočné, v další akci se před von Ballmoose dostal Fabio Carvalho, ovšem přes bránící zadáky se mu nepovedlo vystřelit.
3'
U opačného rohu „šestnáctky“ se tentokrát uvolnil Henrichs, ten ale prováhal ideální moment ke střele pravačkou, ještě si posouval míč na levačku, pak mu jej hosté ukopli.
3'
Yussuf Poulsen si u rohu pokutového území rovnal míč na pravačku, pak byla jeho střela odražena do pole.
1'
Lipsko obléklo bílé dresy, hosté z Bernu svoji tradiční žluto-černou kombinaci.
1'
Úvodního výkopu se ujali domácí a je rozehráno!
1'
Trojice litevských rozhodčích přivedla fotbalisty na trávník, start zápasu se pomalu blíží.

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Henrichs, Simakan, Lukeba, Lenz – F. Carvalho, Kampl, Seiwald, Forsberg – Poulsen, Šeško.
Náhradníci: Blaswich – Baumgartner, Openda, Klostermann, Haidara, Raum, Werner, X. Schlager, Simons.
Trenér: Marco Rose

BSC Young Boys: von Ballmoos – Janko, Amenda, Lustenberger (C), U. García – Colley, Niasse, Ugrinić – Elia, Lauper, Nsamé.
Náhradníci: Marzino, Racioppi – Benito, Blum, Mo. Camara, Chaiwa, Łakomy, Ganvoula, Males, Monteiro, Persson, Rrudhani.
Trenér: Raphael Wicky

Rozhodčí: Lukjančukas – Mirauskas, Kazlauskas (vš. Litva).
Hezký večer při sledování přenosu utkání šestého kola fotbalové Ligy mistrů, v němž už se o nic důležitého hrát nebude, domácí RB Lipsko totiž s jistotou skončí ve skupině druhé a na jaře si zahraje osmifinále Ligy mistrů, jeho soupeř Young Boys Bern půjdou z třetího místa do Evropské ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.