Je dobojováno, skvělý zápas je u konce! Rapid vstupoval do druhé půle za nepříznivého stavu 0:2, zásluhou Kainze se mu však hned zkraje druhé části hry podařilo snížit. Akcie zelenobílých klesly v 59. minutě na bod mrazu, když se zcela zbytečně nechal vyloučit Schwab, domácí však vstali z popela a proti slavnému Ajaxu Amsterdam v oslabení dokázali vyrovnat – čtvrthodinku před koncem se to podařilo Beričovi! Odveta se hraje za týden v Nizozemí a onlajny.com u toho samozřejmě nebudou chybět. Nyní je to z naší strany vše, příště na počtenou!
90+3
90+2
Ernst-Happel stadion málem explodoval potřetí, Berič ale nedokázal ve vápně trefit poskakující míč.
90+1
Centr od rohového praporku byl přetažený a míč se dokutálel až do zámezí. Novota bude mít spoustu času na rozehrávku...
90
Sonnleitner v pádu odvrátil centr z levé strany na rohový kop. A sudí Collum nastavuje tři minuty!
89
Střídající Huspek si za svůj individuální průnik vysloužil potlesk z tribun, ale k dalšímu ohrožení Cillessena to nevedlo.
88
Domácí se stále sympaticky snaží útočit, ale nyní Beriče zastavil ofsajd.
87
Sinkgravenova neutěšená hlavička mířila příliš vysoko, následovat bude odkop od svatyně gólmana Novoty.
86
Ajax kombinuje na útočné polovině, ale stále se nemůže prokousat do zakončení. Naposledy selhal střídající Sanogo.
84
Zahraje si i Yaya Sanogo, který nahradí Arkadiusze Milika.
84
Florian Kainz si jde zaslouženě odpočinout, na hřišti jej nahradí Philipp Huspek.
83
Cillessen vyrobil fatální hrubku, když špatně rozehrál a nechal svou branku odkrytou, domácí toho však nedokázali využít!
81
Hraje se ve strhujícím tempu. Rapid se i v oslabení stále snaží útočit a zvrátit vedení na svou stranu.
79
Hosté kombinují na vlastní polovině, zoufalý Veltman nemá komu přihrát...
78
A Veltman dostává žlutou kartu. V závěru se utkání dost přiostřuje...
78
Jak odpoví favorit? Ajax je ve druhé půli téměř neviditelný...
76
Rapid právě vstřelil branku!
O deseti hráčích hrající domácí tým vyrovnává proti Ajaxu na 2:2!! Hosté fatálně chybovali v rozehrávce a míč se posléze dostal až na kopačku ROBERTA BERIČE, který se z krkolomné pozice nemýlil!
74
Ajax střídá, El Ghaziho nahrazuje mladík Viktor Fischer.
73
Stefan Stangl vypálil z dobrých dvaceti metrů, proti ráně mířící do šibenice se však vyznamenal Cillessen, který tygřím skokem zabránil vyrovnání!
71
Dalších zhruba dvacet minut napoví. Nyní však zpět na hrací plochu, kde Klaasen právě za faul ve středu hřiště obdržel žlutou kartu.
70
Míč je u Novoty, který má spoustu času na rozehrávku. Udrží Ajax vedení, nebo Rapid ještě stihne vyrovnat?
69
Rapid podruhé střídá, ze hřiště odchází Schöbesberger, jehož nahradí Schaub.
67
Domácí jsou i v deseti hráčích lepším týmem, vyrovnávací gól by si za svou hrdinskou snahu zasloužili.
66
Tísněný Veltman se zmohl jen na nekonstruktivní odkop na polovinu soupeře.
64
Z následného rohového kopu žádné nebezpečí pro Cillessena nepramenilo, Berič totiž nedokázal ve vzduchu trefit letící míč.
63
Stangl mířil neohroženě do vápna, na poslední chvíli však zasáhl El Ghazi a skluzem poslal míč do zámezí.
61
Steffen Hoffman má pro dnešek odpracováno, na hřišti jej nahradí Grahovac.
60
Zdá se, že Riedewald nebude schopen pokračovat ve hře. Vrátí se po nechutném zákroku Schwaba?
59
Další komplikace pro Rapid, domácí budou po vyloučení Stefana Schwaba dohrávat zápas v oslabení! Domácí středopolař zcela zbytečně sestřelil Riedewalda a sudí jej poslal do sprch.
57
Ten samý Kainz se nyní dopustil zbytečného faulu ve středu hřiště a daroval tak rozehrávku hostům.
56
Kainz zkusil štěstí přízemní ranou z ostrého úhlu, Cillessen však byl na svém místě a v poklidu zasáhl.
54
Nyní si však domácí nerozuměli v kombinaci a výsledkem je autové vhazování, které provede Veltman.
53
V posledních minutách jsou Vídeňští jednoznačně lepším týmem, Ajax se v podstatě pouze brání.
51
Na druhé straně zahrozil Milik, ale nepodařilo se mu přejít přes dva bránící hráče soupeře.
50
Hráči v zelených dresech jako mávnutím kouzelným proutkem ožili – Rapid bude zahrávat další rohový kop.
48
Zničehonic domácí snižují na 1:2! FLORIAN KAINZ obdržel chirurgicky přesný centr a bez problémů usměrnil míč za záda bezmocného Cillessena!
47
Domácí o míč rychle přišli, po nepřesnosti v rozehrávce Rapidu bude vhazovat Tete.
46
Máme za sebou první půli zápasu mezi Rapidem Vídeň a amsterdamským Ajaxem. Do zápasu vstoupili lépe hráči domácího Rapidu, nedokázali však využít své šance a hosté jim udělili lekci z produktivity: dvakrát se prosadil Davy Klaasen, Ajax tak drží luxusní náskok 2:0. Co přinese druhá půle? To se dozvíme ve 22:06.
45+1
45+1
Skotský sudí Collum nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
45
První půle se blíží ke svému konci, Joel Veltman se ujme autového vhazování na vlastní polovině.
43
Ajax právě vstřelil branku!
DAVY KLAASEN zničehonic znovu udeřil a hosté vedou 2:0! Arkadiusz Milik našel přesným centrem hráče s číslem 10, který hlavičkou podruhé překonal Novotu.
42
Akce Rapidu končí hned v samém zárodku, jelikož Petsos zbytečně zajel do soupeře a dostal za to žlutou kartu.
41
Steffen Hofmann sice drží míč na útočné polovině, ale nemá komu přihrát...
40
Arkadiusz Milik si došel pro faul ve středu hřiště, Ajax bude mít k dispozici rozehrávku.
38
Sonnleitnerův dlouhý nákop postrádal přesnost, u míče jsou znovu hráči Ajaxu.
37
Další šanci měl na kopačce mladík Sinkgraven, jenže v klíčový okamžik mu míč sjel z kopačky a skončil až na tribuně.
35
Tlak Ajaxu nyní konečně polevil, domácí se mohou znovu soustředit na ofenzívu.
34
Nemanja Gudelj obdržel ukázkovou přihrávku od El Ghaziho, ale z nějakých deseti metrů nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče!
32
Domácí příznivci dál vytrvale podporují své příznivce, ačkoliv je Rapid v posledních minutách Ajaxu až nedůstojným soupeřem.
30
El Ghazi vybojoval rohový kop, Novota zůstává v permanenci.
29
Převaha Rapidu je tytam, domácí jsou jako opaření a hosté dál útočí...
27
Domácí defenzíva znovu zaspala, čehož mohl využít El Ghazi, který ale vypálil těsně nad!
25
A hned tu máme úvodní gól! DAVY KLAASEN si přehodil ve vápně míč na svou silnější nohu a z deseti metrů nekompromisně překonal bezmocného Novotu!
24
Iniciativu postupně přebírají hosté, kteří nyní kombinují na útočné polovině.
23
Hráči Ajaxu to zkoušeli z levé strany, ale Petsos jim čistým zákrokem odebral míč a ještě zvládl založit protiútok.
21
O chvilku později pálil Berič, Cillessen reflexivně vyrazil míč na rohový kop!
19
Steffen Hofmann nebezpečně vypálil z nějakých dvaceti metrů, míč mířil těsně nad břevno Cillessenovy svatyně!
18
Steffen Hofmann mířil neohroženě do vápna, v pravý čas ale skluzem zasáhl Riedewald a znemožnil domácímu útočníkovi vystřelit.
17
Nepřesný míč z kopačky dvacetiletého mladíka Sinkgravena skončil v Novotově moci.
16
Opačným směrem mířil Schöbesberger, ale zhuštěná defenzivní hráz Ajaxu mu míč odebrala.
14
Gudelj ale s nabídnutou příležitostí naložil trestuhodně a poslal míč vysoko nad branku slovenského legionáře Novoty.
13
Vracející se Hoffman fauloval unikajícího Bazoera, Amsterdamští budou zahrávat přímý kop.
12
Schöbesberger si všiml volného Beriče, pas směřující na slovinského forvarda byl ale příliš prudký a stal se snadnou Cillessenovou kořistí.
10
Stefan Auer už nestihl zachytit prudký pas na hrací ploše, vhazovat bude hostující Tete.
9
Arkadiusz Milik se ocitl v ofsajdu, domácí tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
7
Rapid vysunul napadání na útočnou polovinu a znovu donutil hosty k chybě, míč je až u Cillessena.
6
Veltman si vyměňuje míč s Riedewaldem, ale hostující stoperská dvojice nemá komu přihrát.
5
Zatím se hraje opatrný fotbal bez šancí na obou stranách, ani jeden tým není schopen založit kloudnou akci.
3
Míč je u Novoty, ten jej uvede zpět do hry výkopem od své svatyně.
2
Vyprodaný stadion Ernsta Happela sleduje kombinaci domácích hráčů na vlastní polovině.
1

SK Rapid Vídeň: Novota – Auer, Sonnleitner, M. Hofmann, Stangl – Kainz, Petsos, Schwab, Schöbesberger – S. Hofmann, Berič.
Náhradníci: Schaub, Grahovac, Dibon, Huspek, Nutz, Strebinger, Alar

Ajax Amsterdam: Cillessen – Veltman, Riedewald – Tete, Bazoer, Gudelj, Dijks – Klaasen – El Ghazi, Milik, Sinkgraven.
Náhradníci: van Rhijn, Heitinga, Fischer, Sanogo, Schöne, Viergever, Boer

Rozhodčí: Collum – Connor (oba Skotsko), McGraith (Irsko).
Nizozemská Eredivisie ještě nezačala, pro Ajax se tak bude jednat o první ostrý soutěžní zápas sezóny 2015/2016. V přípravě se svěřencům Franka de Boera příliš nedařilo, z posledních pěti měření sil vyšli Amsterdamští vítězně jen jednou, a to proti Panathinaikosu Atény.
Jak již bylo řečeno, domácí tým v poslední době poráží jednoho soupeře za druhým. Od dva týdny staré bezbrankové plichty s Jabloncem Rapid pouze vítězí, Vídeňané si postupně poradili s německým celkem FSV Frankfurt, Weizem a v rámci prvního kola rakouské Bundesligy i s Riedem. To vše při celkovém skóre 10:1!
Dobrý den, vítejte u sledování textového přenosu ze zápasu třetího předkola Ligy Mistrů mezi Rapidem Vídeň a Ajaxem Amsterdam. Papírovým favoritem mače hraného od 20:15 je samozřejmě nizozemský velkoklub, avšak Rapid se pyšní skvělou formou a rozhodně není radno jej podceňovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.