Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Jūrmala - 18. července 2017   16:00

Astana
Astana
59' Twumasi
1:1
(0:0)
Jūrmala
Jūrmala
72' Vardanjans
Astana
Mokin – Šitov, Aničić, Logvinenko, Šomko (K) – Grahovac (72. Bejsebekov), Kleinheisler (76. Murtazajev), Maevski – Twumasi, Kabananga, Mužikov (87. Postnikov)
Erić – Despotović, Bejsebekov, Malij, Postnikov, Murtazajev, Prokopenko
Kalogeropoulos – Petropoulos, Grevenis (všichni Řecko)
Astana Arena, Astana
Jūrmala
Nerugals – Šlampe, Mihadjuks, Stuglis, Pušňakov – Gabelok, Vardanjans, Stuglis (84. Kozlovs) – Gauračs (K) (65. Platonov), Ibragimov, Kozlov
Meļņičenko – Bērenfelds, Kazačoks, Šimunović, Ivančić, Kozlovs, Platonov

FC Astana v odvetě remizoval s FK Spartaks Jūrmala 1:1 a díky výhře 1:0 z prvního zápasu postoupil do 3. předkola Ligy mistrů.
90+3'
90+3'
Vypadá to, že FC Astana už si postup pohlídá.
90+2'
Lotyšský klub záhy musel čelit rohovému kopu, svou úlohu zvládl na výbornou.
90+1'
Na vstřelení vyrovnávací trefy má Jūrmala ještě tři minuty.
90+1'
Žlutou kartu dostává také Vardanjans (FK Spartaks Jūrmala).
90'
V závěru duelu žlutou kartu inkasoval Maevski (FC Astana).
89'
Ibragimov (FK Spartaks Jūrmala) se ocitl v ofsajdu.
87'
Třetí a zároveň poslední střídání v týmu FC Astana: odpracováno má Mužikov, do hry jde Postnikov.
85'
Murtazajev dopravil balon do brány, radost domácích příznivců je přesto zbytečná. Došlo totiž k porušení pravidla o ofsajdu.
83'
Střídání v týmu FK Spartaks Jūrmala: Stuglis přenechal své místo Kozlovsovi.
82'
Mokin (FC Astana) se ukázal jako král pokutového území, když si pohlídal centr z levé strany.
81'
To samé můžu napsat také o becích Spartaksu, kteří zneškodnili pas Twumasiho.
80'
Rohový kop také pro Spartaks. S centrem Kozlova si obránci poradili.
78'
Roh pro celek z Astany. Twumasi podle předpokladů kopl balon rovnou do šestnáctky, kde Maevski vypálil do soupeře.
76'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Kleinheisler, přichází Murtazajev.
75'
Za faul na Šomka obdržel Platonov (FK Spartaks Jūrmala) žlutou kartu.
74'
Mokin (FC Astana) si poradil s ranou Ibragimova.
72'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Grahovac, přichází Bejsebekov.
72'
Jūrmala právě vstřelila branku!
Hosté se radují! EDGARD VARDANJANS měl před hranicí vápna spoustu času na to, aby s přispěním pravé tyče vyrovnal na 1:1.
70'
Po odvráceném centru z rohového kopu vypálil Šomko (FC Astana) ze střední distance vysoko nad břevno.
68'
Tvrdší souboj s Ibragimovem poslal Grahovace na zem. Hráč Astany ale bude v pořádku.
67'
Hosté si udělali ofenzivní výlet, ten ovšem netrval dlouho.
65'
Na nepříznivý stav zareagoval trenér FK Spartaks Jūrmala střídáním: ze hřiště odvolal Gauračse a místo něj poslal do hry Platonova.
63'
I napodruhé se kazašský klub ubránil a už může zase pomýšlet na ofenzivu.
62'
Astana se ubránila rohovému kopu, ale vzápětí bude muset čelit dalšímu.
59'
Astana právě vstřelila branku!
Po necelé hodině hry jdou domácí do vedení. PATRICK TWUMASI se nebál vejít do pravé části pokutového území, odkud střelou na zadní tyč otevřel gólový účet zápasu. Hosté teď potřebují vstřelit dva góly.
58'
Kleinheisler (FC Astana) nedokázal obejít Šlampeho.
56'
Tam se balonu ujali hosté a jejich akci zakončil Ibragimov střelou letící někam na tribunu.
55'
Hra se přemístila do středu hřiště.
53'
Do rohového čtvrtkruhu si míč postavil Gabelok a to hned dvakrát. Ani jeden z jeho centrů však nebezpečí neznamenal.
52'
Po sražené ráně Stuglise má Spartaks Jūrmala možnost rozehrát roh.
51'
Domácí se pokusili zahrozit pomocí dlouhého nákopu na Kabanangu, nicméně u míče byl dříve vyběhnuvší Nerugals.
50'
Svěřenci polského kouče Zuba se prokombinovali až k hranici šestnáctky, kde Ibragimov nastřelil obránce.
48'
Hosté uklidňují hru kombinací na své polovině.
47'
Maevski se stal adresátem přihrávky do levé části pokutového území a Nerugalse (FK Spartaks Jūrmala) donutil k dalšímu zákroku.
46'
Hned po změně stran si palebnou pozici vypracoval Kabananga, jehož ránu z nějakých dvaceti metrů zkrotil gólman Jūrmala nadvakrát.
46'
Hlavní aktéři se vracejí na hřiště. Utkání bude pokračovat druhým poločasem.
První poločas, který branku nenabídl, by se dal rozdělit na dvě poloviny. V té první byli nebezpečnější hosté, ve druhé zase domácí. Sledovat jsme mohli ofenzivně laděný fotbal, okořeněný dobrými zákroky obou gólmanů. Pokud se po změně stran nic nezmění, máme se rozhodně na co těšit.
45'
44'
Kleinheisler zahrál na území Jūrmaly rukou.
43'
Stuglis (FK Spartaks Jūrmala) u postranní čáry zezadu podrazil Šomka a stal se prvním karetně potrestaným hráčem zápasu.
41'
Domácí pak prostrčili balon do pokutového území a do střely Kleinheislera se položil obětavý obránce.
40'
Twumasi (FC Astana) vystřelil na Nerugalse z přímého volného kopu. Ránu, kterou její autor vyprodukoval kousek od levého okraje vápna, Nerugals vyrazil před sebe.
38'
Kabananga si vyšplhal na centr zleva a v obležení dvou soupeřů zakončil hlavou vysoko nad bránu.
36'
Twumasi s odhodlaným výrazem v obličeji vnikl do vápna Spartaksu, kde ho od míče čistě odstavil Stuglis.
35'
Během chvilky Astana zahrávala hned dva rohy, neuspěla však ani po jednom z nich.
33'
Twumasi (FC Astana) si před vápnem připravil prostor pro střelu, která nadělala Nerugalsovi značné potíže. Následuje roh.
32'
Podobně si při svém ofenzivním snažení vedli hosté, kteří po sražené střele Šomka rozehráli roh nakrátko.
31'
Fotbalisté Astany navštívili území lotyšského celku, ale nedokázali na něm nic vymyslet.
30'
Hostům balon nevydržel dlouho.
28'
Twumasi si při snaze přesprintovat Stuglise pomohl faulem. Míč pro Spartaks Jūrmala.
27'
Před hranicí pokutového území obdržel přihrávku Twumasi (FC Astana) a jeho pumelice pořádně vyprášila rukavice Nerugalse.
25'
Na opačné straně se kopal roh. K míči se postavil Gabelok a vyslal přetažený centr.
23'
Nyní domácí zaútočili po pravém křídle a výsledkem jejich snažení je autové vhazování.
21'
Kazašský celek opět dotáhl svou akci do zakončení. Tentokrát se do míče opřel Grahovac a trefil přesně ten prostor, v němž se pohyboval gólman.
20'
Klub z Astany vystrčil drápky. Ke střele napřáhl Šitov, nicméně mu scházela přesnější muška.
18'
Hosté na levé straně rozběhli Gauračse a dělovku z úhlu vyrazil Mokin na kopačku dobíhajícího Kozlova, jehož pohotová dorážka minula poloodkrytou bránu.
17'
Grahovac (FC Astana) tam fauloval Stuglise.
16'
Momentálně se hraje uprostřed hřiště.
15'
Po faulu Grahovace zahrával Spartaks standardku. Jejím exekutorem se stal Gauračs, který ranou z velké vzdálenosti pořádně protáhl Mokina.
13'
Při dalším útoku Jūrmaly zakončoval Nerugals rovněž do jednoho z obětavých beků.
11'
V krátkém časovém sledu pak Spartaks zahrával dva rohové kopy. Po tom druhém pálil Stuglis do připraveného obránce.
9'
První gólovku si vytvořili hosté. Pušňakov si naskočil na lahodný centr z přímého volného kopu a jeho pokus zblízka Mokin zlikvidoval s vypětím všech sil.
8'
Tak nikoliv, nakonec byl z toho roh. Twumasi z něj odcentroval balon na Šitova, jenž minul bránu.
7'
Přestože domácí zůstali u míče, jejich akce skončila pouze odkopem od brány.
6'
Po uvedení míče do hry chtěl přes Pušňakova projít Twumasi, ale nebyl úspěšný.
5'
Astanští fotbalisté roztáhli hru doleva, kde operuje Maevski, a vybojovali autové vhazování.
3'
Favorizovaný domácí tým disponuje územní převahou a díky tomu může kombinovat na útočné půli.
1'
Hned v první minutě se do zakončení dostal Grahovac (FC Astana), ale bránu netrefil.
1'

FC Astana: Mokin – Šitov, Aničić, Logvinenko, Šomko (K) – Grahovac, Kleinheisler, Maevski – Twumasi, Kabananga, Mužikov
Náhradníci: Erić – Despotović, Bejsebekov, Malij, Postnikov, Murtazajev, Prokopenko

FK Spartaks Jūrmala: Nerugals – Šlampe, Mihadjuks, Stuglis, Pušňakov – Gabelok, Vardanjans, Stuglis – Gauračs (K), Ibragimov, Kozlov
Náhradníci: Meļņičenko – Bērenfelds, Kazačoks, Šimunović, Ivančić, Kozlovs, Platonov

Rozhodčí: Kalogeropoulos – Petropoulos, Grevenis (všichni Řecko).
První zápas

FK Spartaks Jūrmala – FC Astana 0:1 (0:0)
Branka: 73. Twumasi.
ŽK: Ibragimov, Vardanjans, Kazačoks – Šitov, Logvinenko, Mužikov, Grahovac.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 0:8. Střely mimo: 0:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:17.
FK Spartaks Jūrmala

Sezona 2016 se do historie Spartaksu Jūrmala zapíše nesmazatelným písmem. Tým z největšího lázeňského města Lotyšska v ní totiž vybojoval ligový titul. Spartaks hraje výborně také v letošním ročníku SynotTip Virslīgy, kterou vede s dvoubodovým náskokem. Oproti svým největším pronásledovatelům má navíc zápas k dobru.
FC Astana

Klub z hlavního města Kazachstánu získal v sezoně 2016 svůj třetí titul v řadě a dvě kola před koncem soutěžního ročníku 2017 to vypadá, že svůj triumf znovu obhájí. V sezoně 2015/16 se FC Astana probojoval až do základní skupiny Ligy mistrů, kde v konkurenci Atlétika Madrid, Benfiky Lisabon a Galatasaraye Istanbul neobstál.
Druhé předkolo Ligy mistrů má na programu odvetné zápasy, v nich mimo jiné změří síly FC Astana a FK Spartaks Jūrmala. Kazašsko-lotyšský souboj propukne od 16 hodin a Vy si ho rozhodně nenechte ujít.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.