Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Jūrmala : Astana - 12. července 2017   18:00

Jūrmala
Jūrmala
0:1
(0:0)
Astana
Astana
73' Twumasi
Jūrmala
Nerugals – Stuglis, Šlampe, Vardanjans, Kazačoks (76. Stuglis), Pushnyakov, Gauračs (C) (79. Kozlovs), Kozlov, Ibragimov (59. Platonov), Šimunovič, Gabelok
Melničenko – Bērenfelds, Stuglis, Ivančić, Kozlovs, Platonov, Mihadjuks
Astana
Mokin – Šitov, Aničić, Kleinheisler (75. Murtazajev), Mužikov (89. Bejsebekov), Grahovac, Maevski, Twumas, Logvinenko, Kabananga (91. Despotović), Shomko (C)
Erić – Despotović, Bejsebekov, Postnikov, Murtazajev, Žakupbajev, Prokopenko

Od první do poslední minuty byl hostující celek aktivnější, Astana měla více ze hry a ve druhém poločase se také dokázalo prosadit. TWUMASI využil volný kop, díky jeho ráně se Astana dostala do vedení a náskok udržela.
90+4'
90+4'
Ještě jeden volný kop, který rozehraje Grahovac. Jeho ránu kryje domácí brankář.
90+3'
Murtazajev se vypracoval do střelecké příležitosti, mohl navýšit vedení Astany, ale míč končí mimo.
90+2'
Domácí fotbalisté se pokouší něco vymyslet, ale už nemají mnoho času ani sil.
90+1'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Kabananga, přichází Despotović.
90'
Nastavovat se budou tři minuty nad rámec základnách devadesáti.
88'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Mužikov, přichází Bejsebekov.
87'
Tři minuty před koncem se domácí tým probojoval do velké střelecké pozice, ale Gabelok minul branku. Domácí fotbalisté tak stále čekají na povedenou ránu.
86'
Kozlovs fauloval soupeře, což mu neprošlo, a tak jej napomínal sudí.
85'
Závěr zápasu se nezadržitelně blíží a domácí celek se stále nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice. Hostující brankář mnoho práce nyní nemá.
83'
Shomko v osobním souboji fauloval soupeře. Gabelok to byl, kdo si odnesl nějaký ten šrám z osobního soupeře. Rozehrávat budou hráči Astany.
80'
Nyní jsme viděli během deseti minut hned tři střídání, dvě na straně domácích, kteří se snaží hrát aktivně a potřebují útočit, neboť prohrávají, ale Gabelok v dobré střelecké pozici selhal.
79'
Střídání v týmu FK Spartaks Jūrmala: ze hřiště odchází Gauračs, přichází Kozlovs.
79'
Pro domácí fotbalisty mohlo být ještě hůře, ale hostující Shomko trefil jen prostor mimo branku. Zajímavá akce Astany končí nepřesným zakončením.
78'
Logvinenko fauloval soupeře, nedovoleně obral o míč Platonova, který rozehrával následný volný kop.
77'
Patnáct minut hry zbývá do konce zápasu, počítáme-li nějakou tu minutku nastavení. Hosté vedou o jednu branku, nyní se musí domácí pokoušet o vyrovnání.
76'
Střídání v týmu FK Spartaks Jūrmala: ze hřiště odchází Kazačoks, přichází Stuglis.
75'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Kleinheisler, přichází Murtazajev.
74'
Žlutou kartu dostává Grahovac (FC Astana). Hodně zbytečný faul hostujícího hráče znamená žlutou kartu.
73'
Astana právě vstřelila branku!
Aktivněji hrající hostující celek se dostává do vedení, krásnou ránou z volného kopu skóruje PATRICK TWUMASI. Nerugals si možná na míč sáhl, ale nedokázal jej zastavit ani udržet před brankovou čárou. Astana k velké radosti svých fanoušků, kteří přijeli svůj tým podpořit, vede.
72'
Šimunovič fauloval Maevského, za což mu rozhodčí velmi důrazně domlouvá hlavní sudí.
71'
Ani jeden celek se nyní nemůže stabilněji dostat na útočnou polovinu, mnoho střeleckých pokusů momentálně k vidění není.
69'
Dvacet minut hry zbývá do konce základní hrací doby, zápas zatím gólovou akci nenabídl.
67'
Kazačoks zablokoval střelecký pokus soupeře, rohový kop pro domácí. Kazačoks centroval před branku, ale tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů volný.
66'
Žlutou kartu dostává Mužikov (FC Astana). Šimunovič byl poněkud zbytečně faulovaný, a tak za své počínání vidí hráč Astany žlutou kartu.
65'
Spartaks Jūrmala se nemůže dostat do optimálního tempa, hosté jsou výrazně lepší, snaží se hrát nátlakově, což zatím ke gólu nevedlo, ale šancí je hodně.
63'
Astana hrající ve žlutém dál drží míč pod kontrolou, nikam se nežene a snaží se takticky překonat hráče soupeře. Jūrmala se musí bránit.
61'
Grahovac rozehrával rohový kop Astany, centr před branku nebyl nejhorší, ale nikdo z hostujícího celku nebyl připravený pro zakončení.,
59'
Střídání v týmu FK Spartaks Jūrmala: ze hřiště odchází Ibragimov, přichází Platonov.
59'
Twumasi zkoušel překonat obránce soupeře, ale neměl dostatek sil, a tak si musel pomoci faulem, což neuniklo pozornosti sudího.
57'
Twumasi rozehrával volný kop, v akci pokračoval Kleinheisler, jehož střelecký pokus byl zablokovaný.
56'
Domácí hráč si nyní pomohl faulem, byl to Gauračs, kdo fauloval, a tak může Astana rozehrávat volný kop z dobré pozice.
55'
Mokin po nepovedené domácí akci uvedl míč do hry odkopem od své branky. Míč zamířil až na útočnou polovinu Astany.
52'
Gauračs fauloval hostujícího Aničiće, který tak vybojoval pro Astanu volný kop. Hosté jej ale nedokázali využít.
52'
Obrázek hry, který byl k vidění v prvním poločase, pokračuje i ve druhém. Astana má více ze hry, hraje aktivněji.
50'
Žlutou kartu dostává Kazačoks (FK Spartaks Jūrmala). Domácí hráč za "šlapák" vidí žlutou kartu. Momentů, kdy sudí musí přerušovat hru a důrazně umravňovat hráče, výrazně přibývá.
49'
Krátce po začátku druhého poločasu se do velké šance dostal hostující Kabananga, jehož rána koní mimo branku. Nechybělo mnoho tomuto pokusu.
48'
A právě faulovaný Kozlov rozehrával volný kop, ale jeho centr zastavil hráč Astany, a tak se směr hry rychle otáčí.
47'
Žlutou kartu dostává Logvinenko (FC Astana). Hodně ostře šel hostující hráč do souboje s Kozlovem, za což vidí zcela po právu žlutou kartu.
46'
Úvodní poločas příliš mnoho šancí nepřinesl. Výrazně aktivnější jsou fotbalisté Astany, kteří hrají přímočarý fotbal, jsou úspěšnější v osobních soubojích a snadněji se dostávají do šancí. Naopak domácí kouč má co měnit pro druhý poločas, pokud chce, aby jeho svěřenci dokázali se soupeřem držet krok.
45+2'
45+2'
Natavený čas příliš záživný fotbal nenabízí, sledujeme souboje o míč na polovině hrací plochy.
45+1'
Nastavovat se budou dvě minuty nad rámec prvního poločasu.
45'
Kleinheisler vedl další akci Astany, sám se probojoval do střelecké pozice, jeho ránu vyrazil domácí brankář.
44'
Šitov to zkoušel jeden na jednoho, ale na domácího Šimunoviče nedokázal najít recept.
42'
Hraje se na polovině hrací plochy, brankáři nyní mnoho práce nemají. Sledujeme pasáž hry plnou nepřesností.
41'
Vardanjans si v osobním souboji jeden na jednoho počínal nedovoleně, Kleinheisler bude rozehrávat.
40'
Dostáváme se do finální fáze prvního poločasu a velkou šanci nyní měl hostující Kleinheisler. Jeho ránu z první dokázal zastavit brankář Nerugals.
39'
Astana pokračuje v aktivní hře, domácí celek se musí bránit tlaku soupeře. Spartaks se může spolehnout na fanoušky, kteří podporují domácí celek.
37'
Po dobré akci Kleinheislera se míč dostal do zámezí. Bylo to po teči domácího hráče, a tak uvidíme rohový kop. Twumasi centroval před branku, na míč si vyskočil Maevski, který hlavičkuje mimo.
36'
Hostující celek pokračuje dál v aktivní hře i deset minut před koncem prvního poločasu. Tentokrát to na sebe vzal Kleinheisler, jehož zakončení bylo zablokované Kozlovem.
34'
Po udělení žluté karty následovat volný kop, která rozehrával Twumasi. Jeho zakončení zablokoval jeden z domácích obránců, který předvedl dobré čtení hry.
33'
Žlutou kartu dostává Vardanjans (FK Spartaks Jūrmala).
33'
Grahovac centroval od rohového praporku, do zakončení se probojoval Maevski, jehož pokus kryje domácí brankář.
32'
Twumasi se probojoval do skvělé střelecké pozice, ale jeho ránu do horní části branky vyrazil brankář Nerugals na rohový kop. Pěkná akce Astany končí nepovedeným zakončením.
31'
Autové vhazování pro domácí, obrana Astany si dokázala s dlouhým hodem poradit, a tak se směr hry otáčí.
30'
Půlhodiny hry je minulostí. V úvodu zápasu bylo k vidění větší množství střel na branku, od té doby se hra uklidnila a rozpoutala se taktická bitva, v níž ani jeden celek nechce chybovat.
29'
Žlutou kartu dostává Šitov (FC Astana). Hostující hráč zboural domácího Kazačokse, za což vidí žlutou kartu. Kazačoks je otřesený, ale v zápase bude pokračovat. Nejprve to vypadalo, že na hrací plochu zamíří nosítka, ale nakonec to nebylo nutné.
28'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, hraje na polovině hřiště,
26'
Žlutou kartu dostává Ibragimov (FK Spartaks Jūrmala). Domácí Ibragimov si příliš důrazně počínal v souboji s Ligvinenkem. Za což vidí žlutou kartu.
24'
Domácí brankář bude rozehrávat od své branky, volí přihrávku na obránce, který je malý kousek před ním. Uvidíme tak postupný přechod do útočné fáze.
22'
Astana je na tento zápas, zdá se, výrazně lépe připravená. Takticky hraje od první minuty a hráči nevypustí ani jeden osobní souboj.
21'
Domácí fotbalisté vybojovali míč před vlastní brankou a pokoušeli se založit útočnou akci. Na polovině hrací plochy o míč přišli, a tak se směr hry otáčí.
20'
Jeden z hostujících hráčů zůstal po osobním souboji ležet na hrací ploše. Domácí kopli míč do zámezí a na hrací plochu zamířili lékaři, se kterými indisponovaný hráč odešel.
18'
Hostující celek se dostal do dobré střelecké pozice, Kabananga se po pěkně individuální akci rozhodl pro zakončení, které brankář Nerugals vyrazil mimo branku, a pak míč už získali obránci.
16'
FK Spartaks Jūrmala se momentálně nemůže probojovat na útočnou polovinu. Domácí celek se musí, k nevoli fanoušků, bránit aktivně hrajícímu soupeři.
15'
Hostující Šitov si pomohl nedovoleně v souboji jeden na jednoho, a tak budou rozehrávat domácí.
14'
Obrázek hry je nyní několik minut velmi podobný. Hosté přečkali tlak domácích a nyní je to právě Astana, která se dostává do zakončení. Maevski to vzal na sebe, jeho pokus byl ale zablokovaný.
12'
Nyní se Astana zkoušela po rychlém přechodu na útočnou polovinu výrazněji prosadit před brankou domácích, ale Twumas nahrával nepřesně.
10'
Deset minut hry je pryč, sledujeme klidnější pasáž hry, do popředí se dostává taktická hra než nějaké bezhlavé útočení.
9'
Při pokusu probojovat se do předbrankového prostoru si pomohl Ibragimov faulem, a tak rozehrává hostující brankář.
9'
Gabelok rozehrával další rohový kop domácího celku, ale i tentokrát byla obrana Astany pozorná.
7'
Domácí nyní rozehrávali rohový kop, míč do předbrankového prostoru posílal Kazačoks. Nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal přesněji zakončit.
6'
Nerugals musel zasahovat po ráně z první, kterou si připsal Kabananga. Domácí brankář zvládl svou úlohu.
6'
Rohový kop pro hostující celek. Astana centrovala před branku, ale domácí Šlampe odrazil míč jen mimo. Další rohový kop.
4'
Kozlov byl faulovalný, rozehrávat tak budou hráči Spartaks.
3'
Domácí fotbalisté hrající v červených dresech se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, ale zatím marně.
2'
Hned ve druhé minutě se do střelecké pozice probojoval hostující Kabananga, jehož ránu dobře zastavil domácí brankář.
1'
Gabelok si nedovoleně počínal v souboji s Logvinenkem. Rozehrávat tak bude Astana.
1'

FK Spartaks Jūrmala: Nerugals – Stuglis, Šlampe, Vardanjans, Kazačoks, Pushnyakov, Gauračs (C), Kozlov, Ibragimov, Šimunovič, Gabelok
Náhradníci: Melničenko – Bērenfelds, Stuglis, Ivančić, Kozlovs, Platonov, Mihadjuks

FC Astana: Mokin – Šitov, Aničić, Kleinheisler, Mužikov, Grahovac, Maevski, Twumas, Logvinenko, Kabananga, Shomko (C)
Náhradníci: Erić – Despotović, Bejsebekov, Postnikov, Murtazajev, Žakupbajev, Prokopenko.
Tým FC Astana vyhrál nejvyšší fotbalovou ligu v Kazachstánu. Odehrál v rámci soutěže dvacet zápasů, hned patnáct vyhrál, třikrát remizoval a jen dvakrát prohrál. Skóre měl 44:14 a vybojoval 48 bodů. Celou sezónu se mohl pyšnit dobře hrajícími defenzivními řadami, ve dvaceti zápasech inkasovat 14 gólů není vůbec špatné.
Tým FK Spartaks Jūrmala skončil v Lotyšské nejvyšší fotbalové soutěži na druhém místě. Odehrál dvanáct zápasů, pět vyhrál, pět remizoval a jen dvakrát odešel poražený. Vstřelil dvanáct gólů a sedm dostal. Vybojoval tak dvacet bodů. V průběhu sezóny podával tým konstantní výkony.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. V tomto zápase proti sobě nastoupí FK Spartaks JūrmalaFC Astana.