Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Midtjylland : Astana - 1. srpna 2018   19:00

Midtjylland
J. Hansen – K. Hansen, Sanneh, Sviatčenkov (76. Okosun) – Munksgaard, Poulsen (C), Sparv (59. Mabil), Dal Hende – Ogochukwu (71. Duelund), Onuachu, Wikheim
Hamid – Korcsmár, Andersson, Okosun, George, Duelund, Mabil
Munuera – Sevilla, Noval Font (všichni Španělsko)
MCH Arena, Herning, Herning
Astana
Erić (C) – Rukavina, Postnikov, Aničić, Šomko – Tomasov, Majevskij, Kleinheisler (90+2. Logviněnko), Henrique (78. Murtazajev) – Mužikov – Kabananga (62. Ščetkin)
Mokin – Bejsebekov, Almeida, Logviněnko, Janga, Murtazajev, Ščetkin

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního večera a u fotbalu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:11.
Je dobojováno! Kazašská Astana udržela nerozhodný výsledek v odvetném utkání a postoupila do třetího předkola Ligy mistrů. V tom se tento tým utká s chorvatským Dinamem Záhřeb.
90+7'
90+6'
Žlutou kartu dostává Okosun (FC Midtjylland).
Žlutou kartu dostává Tomasov (FC Astana).
90+6'
Onuachu vyskočil do hostujícího brankáře a hned z toho byla větší roztržka mezi týmy.
90+5'
Mabil se při svých kouzlech dostal do zámezí. Tohle byla zřejmě poslední naděje pro dánský celek.
90+4'
Opět na řadu přišel dlouhý aut z levé strany, který byl i zakončen. Ovšem míč letěl pouze do míst, kde stál připravený brankář hostujícího celku.
90+3'
Standardní situace domácím jednoduše ve druhém poločase nejdou. Astana si dokáže poradit s jejich centry z obou stran.
90+2'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Kleinheisler, přichází Logviněnko.
90+1'
Nastavený čas ovšem začíná ošetřováním jednoho z hostujícího týmu. Zjevně se jedná taktické zdržování.
90+1'
Rozhodčí prodloužil tento zápas o pět minut nad rámec základní hrací doby.
90'
Žlutou kartu dostává Mužikov (FC Astana).
89'
Wikheim prchnul svému strážci, následně se položil v pokutovém území na trávník, ale to na penaltu rozhodně nestačilo. Rozhodčí nechal hru pokračovat.
88'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ale oba brankáři jsou v dnešním zápase doslova nepřekonatelní. Oba drží čisté konta.
87'
Sanneh se ukázal jako opravdový lídr obrany, když jako poslední instance odehrál míč na rohový kop.
86'
Zdá se, že hráči Midtjyllandu jsou v koncovce zápasu dost nervózní. Jejich přihrávky jsou velmi nepřesné. Astana má míče úplně zadarmo.
85'
Erić dlouho váhal s odkopem od vlastní branky, málem riskoval žlutou kartu za úmyslné zdržování hry.
84'
Astana brání v devíti lidech, kombinace před jejich vápnem je opravdu těžká. Mabil to zkusil zpoza šestnáctky, ale nepřesně.
83'
Dnešní zápas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. V Herningu se stále hraje bez branek, avšak Midtjylland se nadechuje k finálnímu tlaku.
82'
Domácí kapitán teď zvolil rozehrávku přímého kopu nakrátko, ale to byl špatný nápad. Pro následný centr si ve velké pohodě došel Erić.
81'
Žlutou kartu dostává Majevskij (FC Astana).
80'
Žlutou kartu dostává Mabil (FC Midtjylland).
80'
Následný brejk hostů skončil málem klíčovou brankou, ale domácí brankář prokázal, že dnes chytá opravdu parádní zápas.
79'
Onuachu se skvěle otočil v pokutovém území, ale jeho střela byla zablokována pozorným stoperem Astany.
78'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Henrique, přichází Murtazajev.
77'
Midtjylland se už snaží nakopávat míče do hostujícího vápna. Podle mého je ještě na tento styl hry brzy.
76'
Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Sviatčenkov, přichází Okosun.
75'
Sanneh skvěle odkrokoval pronikajícího protihráče a jeho následnou střelu zablokoval. Parádní práce od tohoto vytáhlého stopera.
74'
Kombinace Astany neměla dlouhého trvání, jelikož se obrana Midtjyllandu dokázala vrátit na své pozice. Na řadu přichází další postupný útok dánského týmu.
73'
Astana vysunula svou obranu už skoro na polovinu hřiště, kombinace dánského týmu tedy nejde podle jejich představ.
72'
Jsme v posledních dvaceti minutách řádné hrací doby tohoto zápasu. Astana je velmi blízko k postupu. Midtjyllandu se bude čím dál víc krátit čas na potencionální postupový gól.
71'
Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Ogochukwu, přichází Duelund.
70'
Slibnou šanci Midtjyllandu ukončil praporek asistenta rozhodčího, který zřejmě viděl ofsajd. Hra je přerušena, míč přechází na kopačky hostů.
69'
Do krásné střely se položil jeden z hostujících hráčů, který vystrašil domácího brankáře. Míč skončil těsně nad brankou.
68'
Domácí tým si opět dává menší oddych na své polovině a nechává hrát svého soupeře. Astana se toho bude snažit využít.
67'
K rozehrávce standardní situace se postavil domácí kapitán, který kroutil míč na přední tyč hostující branky. Jeho střela byla moc zakroucená, skončila mimo.
66'
Jeden z domácích hráčů potřebuje ošetření. Rozhodčí proto volá lékařský tým na hrací plochu. Hra je přerušena.
65'
Žlutou kartu dostává Aničić (FC Astana).
65'
Mužikov se provinil proti fotbalové etiketě na polovině hrací plochy. Místo toho, aby se vrátil na svou pozici, tak radši míč podržel.
64'
Dal Hende si na zadní tyči skvěle našel centrovaný míč, ale ten nedokázal poslat do branky. Míč z jeho kopačky letěl těsně nad břevno.
63'
Hosté se pokouší napadat rozehrávku svého soupeře, ale není to k ničemu. Dánský tým je v kombinaci velmi silný.
62'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Kabananga, přichází Ščetkin.
60'
Máme za sebou hodinu čistého hracího času. Stav je stále stejný, stále do dalšího předkola postupuje tým z Kazachstánu.
59'
Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Sparv, přichází Mabil.
58'
Midtjylland měl k dispozici opět dlouhý aut, který tentokrát skončil někde na penaltě. Hostující obrana si s tím dokázala poradit a míč odkopla.
57'
Astana si nedokáže po slibném začátku udržet míč na kopačkách. To ovšem platí také pro domácí, hra je dost nepřehledná.
56'
Erić dnes padá i po malinkém kontaktu s útočníky domácího celku. Rozhodčí mu pomáhá a všechny tyto údajné fauly píská ve prospěch hostů z Astany.
55'
Kabananga se tomu diví, ale podle opakovaných záběrů to byl právě on, který se míče naposledy dotknul. Tohle bude aut pro domácí celek.
54'
Onuachu si skvěle naběhnul na přední tyč, kde hrudí orazítkoval pravou tyč hostující branky. Bohužel pro něj, to na hlavičku nebylo, ale i tak to byla zajímavá šance.
53'
Kazašský tým bude opět spoléhat na protiútoky. Jeden z nich právě rázným, ale čistým zákrokem zastavil domácí obránce Sanneh
52'
Úvod druhého poločasu je zatím poklidný, ani jeden tým si zatím nevypracoval výraznější šanci, která by vedle k ohrožení branky.
50'
Sanneh si myslel, že míč už skončil v autu, jenže opak byl pravdou. Hned z toho byla zajímavá šance pro Astanu, která ovšem úvodní branku v této odvetě neskončila.
49'
Hráči dánského týmu začínají být pomalu nervózní a faulují. To soupeři stačí, s rozehrávkou nikde nespěchají.
48'
Astana volí opět na začátku poločasu kombinaci na krátké přihrávky. Ta se ovšem daří pouze do doby, kdy domácí vysunou napadání.
47'
Žlutou kartu dostává Sparv (FC Midtjylland).
47'
Astana je pouze jeden poločas od postupu do dalšího předkola Ligy mistrů. Postoupí nebo Midtjylland překvapí? To vše se dozvíme v následujících 45 minutách.
46'

Fauly: 7 – 5
První poločas je za námi. V tomto dějství se branku neviděli, ale rozhodně se bylo na co koukat. Do první slibné příležitosti se v 16. minutě dostal Kabananga, který prověřil pozornost domácího brankáře, ten obstál na výbornou. O čtyři minuty později už mohla jít Astana do vedení, ale Kabananga nadvakrát selhal, protože vyhořel na skvělém Hansenovi. Midtjylland byl nejblíž brance ve 23. minutě, kdy Munksgaard nebezpečně pálil a možná i svou střelou vyprášil kožich Erićovi v brance Astany.
45+1'
45'
Hráči Astany se už zřejmě vidí o poločase v šatnách. Nechávají hrát svého soupeře na jejich polovině. Ten se ovšem k nebezpečné střele vůbec nemá.
44'
Sanneh doslova při výskoku zboural hostujícího brankáře. Rozhodčí tohle nemohl nechat jen tak a odpískal útočný faul.
43'
Sparv burcuje domácí fanoušky, kteří dnes přišli v hojném počtu. Rýsuje se snad závěrečný tlak domácích v prvním poločase?
42'
Hra se odehrává převážně na polovině hrací plochy. Midtjylland kombinuje, naopak Astana vysouvá své hráče a napadá jejich rozehrávku.
41'
Onuachu viděl naběhnutého Ogochukwa, ale jeho přihrávka byla dost nepřesná. Akce domácích tedy opět končí neúspěchem.
40'
Erić si ve velké pohodě došel pro míč, který schoval do rukavic. Tentokrát kapitán Astany nezdržoval, ale rychle rozehrál.
39'
To všechno se dozvíme v následujících minutách. Jak bylo v dosavadních minutách zvykem, tak Midtjylland vymýšlí nějaký plán na soupeřovu obranu.
38'
První poločas se nám pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Uvidíme v první půli branky nebo si na ně budeme muset počkat na druhý poločas?
37'
Erić opět podcenil celou situaci. Tentokrát nedocházel chytit velmi dlouhý aut z pravé strany, který směřoval na hranici penalty. K ohrožení branky to ovšem nevedlo.
36'
Akce Astany skončila předčasně skvělým defenzivním zákrokem před pokutovým územím Midtjyllandu. Míč opět směřuje na kopačky domácích.
35'
K. Hansen poslal zezadu na trávník Mužikova, který se snažil o zpracování míče zády k brance. Zdá se, že o Hansenovi vůbec nevěděl.
34'
Astana se dokázal ubránit pouze za cenu odkopu míče do země nikoho. Domácí hráči kují další pikle na jejich branku.
33'
Opět velmi zajímavý míč pouze proskotačil vápnem do autu. Midtjylland zůstává u balónu, protože bude rozehrávat rohový kop.
32'
Další hostující faul a další domácí standardní situace. Uvidíme, co z toho domácí dokáži vytěžit. Na přímou střelu to rozhodně není, uvidíme nějaký signál a následný centr.
31'
Hostující akce končí zdviženým praporkem a následným hvizdem. Henrique si nepohlídal své postavení a byl v ofsajdu.
31'
Astana se postupnou kombinací dostává na dostřel domácí branky. Midtjylland se snaží jejich kombinaci vytlačit aspoň na polovinu hrací plochy.
30'
Třicet minut prvního poločasu za námi a na časomíře stále svítí nerozhodný výsledek 0:0. Musíme však podotknout, že změna skóre mohla přijít na obou stranách.
29'
Kazaši hrají také dost ostrý fotbal. To se jim může v druhém poločase dost vymstít. Rozhodčí tohoto zápasu zatím nechává karty v kapsičce.
28'
Astana hraje velmi kombinačně, to jí vlastně prozatím stačí. Domácí publikum se opět ozývá a začíná pískat.
27'
Dal Hende to také zkusil, ale pouze napodobil svého protivníka z předchozí minuty. Jeho střela končí daleko mimo kazašskou branku.
26'
Mužikov se tolik chtěl prodrat k míči, že fauloval. Rozhodčí si toho všimnul a jeho útočný faul odpískal.
25'
Kleinheisler natáhnul k dalekonosné střele, ale ta vůbec neměla nějaké dobré parametry, aby zapadnula do domácí branky.
24'
Hráči Astany jsou opět v kombinaci na polovině hřiště, Midtjylland se stáhnul na vlastní polovinu, kde pozorně brání.
23'
Nádhernou střelu vyslal domácí Munksgaard, ale hostující brankář Erić předvedl ješte lepší zákrok. Wikheim vůbec dorážku netrefil, spíše se ukopnul.
22'
Pomaličku se přesouvá do druhé části prvního poločasu. Snad zbytek prvního poločasu bude gólovější než její první část.
21'
Midtjylland se snaží o podobný zámek, který jim vyšel na začátku utkání. Astana se z toho poučila, teď pečlivě brání už středovou čáru.
20'
Skvělé napadání Astany přineslo málem úvodní branku tohoto utkání! Kabananga byl sám proti brankáři, ale neuspěl ani z první střely a také ani z následné dorážky. J. Hansen teď svůj tým parádně podržel, opět!
19'
Tentokrát to byl Kleinheisler, který si vyšlápnul na jednoho z domácích hráčů. Toho si rozhodčí všimnul a faul odpískal.
18'
Poulsenovi zjevně nic vážného nebude a hned se zapojí do kombinace svého celku na polovině Astany.
17'
Domácí kapitán byl terčem velmi nebezpečného faulu jednoho z hostů. Rozhodčí však nechal hru pokračovat, až si všimnul ležícího hráče, tak hru přerušil.
16'
Velmi pohotový zákrok si musel připsat dánský brankář proti střele Kabanangy, která přišla zničehonic. Za tento zákrok sklízí brankář dánského týmu velký potlesk z publika.
15'
Máme za sebou úvodních patnáct minut této odvety. Ta se hraje zatím bez branek, avšak postupový mečbol stále drží Astana.
14'
Kazašský tým se opět snaží o klidnou kombinaci na polovině hrací plochy. Uvidíme, na jak dlouho jim tato kombinace vydrží.
13'
Zdá se, že Astana bude v dnešním zápase sázet především na brejkové akce. V jedné z nich se ocitnul Tomasov, který ani na pátý pokus nedostal svou střelu k dánskému brankáři.
12'
Míč sice skončil v brance Astany, ale branku nebyla uznána. Centr, který předcházel této brance byl vyslán už za postranní čárou.
11'
Onuachu je v úvodních minutách velmi aktivní. Kazašská obrana s ním má velké problémy, aby vůbec tohoto obrovitého útočníka ubránila.
10'
Midtjylland zahrával první rohový kop v dnešním utkání. Ten sice ze začátku nevypadal přiliš slibně, ale nakonec se domácí dostali do zakončení. Jenže míč skončil vysoko nad brankou.
9'
Domácí tým se snaží uzamknout svého soupeře na jejich polovině a to se jim také daří. Astana začíná být pod tlakem.
8'
V úvodu je to spíše taková nakopávaná z jedné strany na druhou. Astana sice měla slibný začátek, ale jejich kombinace příliš dlouho nevydržela.
7'
Na druhé straně přišel také centr, který ovšem neměl potřebnou kvalitu. Míč skončil v autu, rozehrávky se ujme domácí brankář.
6'
Onuachu si skvěle naběhnul na přízemní centr, který se snažil následně umístit do branky. Jenže jeho střela byla hned v zárodku zablokována.
5'
První takové menší vzrušení před kazašskou brankou. Erić podcenil centr z pravé strany, který podskočil. Hosté měli velké štěstí, že míč pouze proskotačil jejich vápnem a zamířil do autu.
4'
Domácí tým signalizuje hraní rukou, ale hra pokračuje dál. Rozhodčí neviděl nic, co by bylo proti pravidlům.
3'
Astana volí kombinaci po zemi mezi vlastními obránci. Po pár sekundách přišel dlouhý míč, který skončil až u domácího brankáře.
2'
Hráči Astany prozatím nemusí nikde spěchat, proto jejich rozehrávka trvala o něco déle. To se nelíbí domácím fanouškům, kteří to dávají jasně najevo.
1'
O úvodní výkop se postarali domácí hráči, kteři ihned poté volili dlouhý nákop k vápnu soupeře. Při snaze získat nakopnutý míč přišel útočný faul, kterého si rozhodčí všimnul.
1'

FC Midtjylland: J. Hansen – K. Hansen, Sanneh, Sviatčenkov – Munksgaard, Poulsen (C), Sparv, Dal Hende – Ogochukwu, Onuachu, Wikheim
Náhradníci: Hamid – Korcsmár, Andersson, Okosun, George, Duelund, Mabil

FC Astana: Erić (C) – Rukavina, Postnikov, Aničić, Šomko – Tomasov, Majevskij, Kleinheisler, Henrique – Mužikov – Kabananga
Náhradníci: Mokin – Bejsebekov, Almeida, Logviněnko, Janga, Murtazajev, Ščetkin

Rozhodčí: Munuera – Sevilla, Noval Font (všichni Španělsko).
První zápas (jediné vzájemné utkání)

24. 7. 2018 • Astana – Midtjylland 2:1
• B: 31. Kleinheisler, 90+4. Kleinheisler – 51. Wikheim

Astana: Erić (C) – Rukavina, , Postnikov, Aničić, Šomko – Tomasov, Kleinheisler, Majevskij, Henrique (85. Janga) – Mužikov (76. Almeida) – Murtazajev (46. Sčetkin)
Midtjylland: J. Hansen – K. Hansen (77. Korcsmár), Sanneh, Sviatčenkov – Munksgaard, J. Poulsen (C), Sparv, Dal Hende – Okosun (68. Onyeka Frank), Onuachu, Wikheim (85. George)
FC Astana

V Kazachstánu se hraje ligová soutěž v jiném termínu než ve většině evropských soutěží, proto už má tato liga za sebou dvacet kol. Astana se sluní na prvním místě s náskokem šesti bodů na Almaty. Navíc tento tým se v lize stále drží na vítězné vlně, Astana naposledy prohrála 0:3 s Akzhayikem Uralsk (23. 5. 2018). Tento tým je známý hodně i u nás, jelikož třeba Slavia odehrála s Astanou základní skupinu Evropské ligy v loňské sezóně.

FC Midtjylland

Dánská liga má za sebou pouze tři kola, které ještě toho moc neukázaly. Ovšem Midtjylland neprožívá úplně dobrý start do nové sezóny. Vlastně až minulý víkend se tento tým dočkal první výhry v novém ročníku. V sobotním klání porazil na svém hřišti Esbjerg 3:1. Ještě předtím prohrál 1:2 s Aalborgem a remizoval 0:0 s Aarhusem. Tyto výkony prozatím stačí na průběžné desáté místo.

28. 7. 2018 • Superliga • Midtjylland – Esbjerg 3:1
20. 7. 2018 • Superliga • Aalborg – Midtjylland 2:1
14. 7. 2018 • Superliga • Midtjylland – Aarhus 0:0
7. 7. 2018 • přípravný zápas • Alkmaar – Midtjylland 1:1
Hezký den, předkola evropských pohárů jsou už v plném proudu. Dnes se podíváme na odvetu druhého předkola Ligy Mistrů mezi FC Midtjylland a FC Astana. Právě kazašský tým nastoupí do odvety s poměrně nadějným výsledkem z prvního zápasu, který dokázal vyhrát na svém hřišti 2:1. Midtjylland také není bez šance, ale bude to mít velmi těžké. Tímto přenosem Vás hodlá provést Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.