Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Rosenborg BK : Celtic - 1. srpna 2018   20:45

Rosenborg BK
0:0
(0:0)
Celtic
Celtic
Hansen – Hedenstad, Hovland, Reginiussen, Meling – Jensen (C), Lundemo (90+2. Botheim), Trondsen (75. Vilhjalmsson) – Helland (58. Levi), Bendtner, Søderlund
Østbø – Botheim, Gersbach, Levi, Reitan, Šerbečić, Vilhjálmsson
Schärer – Zogaj, Erni (všichni Švýcarsko)
Lerkendal Stadion, Trondheim
Celtic
Gordon – Gamboa, Hendry, Ajer, Tierney (85. Lustig) – Forrest (62. Rogic), McGregor, Brown (C), Ntcham, Sinclair – Édouard (72. Christie)
Bain – Eboue, Hayes, Christie, Johnston, Lustig, Rogic

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 8:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 14:13.
Je konec! Dnešní utkání nakonec nenabídlo jedinou branku, což hrálo do karet Celticu, který si do dnešního zápasu přivezl nadějný výsledek 3:1. Rosenborg měl v prvním poločase výraznou územní převahu, avšak hned několikrát ztroskotal na brankáři Gordonovi. Ve druhém poločase se Celtic snažil kouskovat hru, což mu dokonale vycházelo, navíc svého soupeře nepouštěl do žádného většího náporu. Rosenborg se tedy s kvalifikací Ligy mistrů loučí, naopak Celtic postupuje do třetího předkola.
90+4'
90+3'
Ani tentokráte se to nepodařilo, naopak Celtic uklidnil hru. Zdá se, že se nedočkáme ani jedné branky.
90+2'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Marius Lundemo, přichází Erik Botheim.
90+1'
S Rosenborgem to vypadá hodně bledě. Momentálně je soupeř v držení míče, do konce nezbývá už moc času.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
88'
Žlutou kartu dostává Kristoffer Ajer (Celtic FC).
88'
Nyní jsme se konečně dočkali úvodní branky, té ale předcházel faul zakončujícího Bendtnera. Gordon se okamžitě chytil za ruku.
87'
Meling se rozhodl přenést těžiště hry na levou stranu, kde ale vzorně zakročil Gamboa. Domácí na nic nečekají, okamžitě rozehráli aut.
86'
Gamboa si dával tak moc dlouho načas s rozehrávkou autového vhazování, až sudímu došla trpělivost a aut přisoudil domácím.
85'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Kieran Tierney, přichází Mikael Lustig.
84'
Opět se nehraje. Tierney se zřejmě po odehrání míče skácel k zemi, což hodně těžce nesou domácí příznivci, kteří v tom vidí simulování.
83'
Rosenborg se ale zbytečně připravil o balón, který z kopačky Reginiussena skončil v zámezí. Celtic se nebude nikam hnát.
82'
Meling se snažil obelstít napadajícího protihráče, nakonec se ale musel s míčem vrátit na obrannou polovinu, kde spolupracoval s Lundemem.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. Rosenborg bude muset pořádně zabrat, stále musí vsítit ještě dvě branky.
80'
Ten směřoval na přední tyč, kam si sbíhal kapitán Brown. Jeho hlavička z obtížné pozice nebyla přesná, Hansen vůbec nezasahoval.
79'
K oné rozehrávce se postavil Ntcham, který to pochopitelně zkoušel přímo na bránu. Jeho pokus ještě lehce přizvedl Lundemo – roh.
78'
Kompletně celý stadion se divil výroku sudího, který v souboji jeden na jednoho viděl faul Jensena. Následovat bude zajímavá standardka.
77'
Ajer si zbytečně nekomplikoval život, naopak se postaral o poklidné založení akce svého celku. Hosté to zkouší přes levou stranu.
76'
Rosenborgu už skutečně nezbývá moc času. Na hrací ploše zatím není k vidění žádný velký tlak, Celtic se v poklidu brání.
75'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Anders Trondsen, přichází Matthias Vilhjalmsson.
74'
Žlutou kartu dostává Jonathan Levi (Rosenborg BK).
73'
Ani další rohový kop v podání domácích hráčů se neujal, posléze to ještě na zadní tyč zkoušel Bendtner, jeho nabídku ale těsně minul Jensen.
72'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Odsonne Édouard, přichází Ryan Christie.
69'
Norský celek zahrával další rohový kop, po kterém se ještě do zakončení natlačil Jensen. Ani jeho střela neskončila v bráně.
68'
Na opačné straně se Sinclairovi celkem vydařil centr napříč šestnáctkou, odražený balón ale sebral Hovland, který ho vyvezl.
67'
Co chybělo! Gamboa poslal do vápna velice pohotový centr, který se málem od nohy Sinclaira odrazil do brány.
66'
Jensen udělal ostrý manévr na svojí silnější nohu a poté pořádně vystrašil Gordona, který jeho zakončení krotil nadvakrát.
65'
Rosenborg se nemůže dostat na útočnou polovinu, stále sledujeme zdlouhavou kombinaci v podání hráčů ve žlutém kompletu.
64'
Kousek za pokutovým územím se na zemi ocitl Édouard, tentokráte se o nedovolený zákrok ale nejednalo. Hosté ale zůstávají u míče.
63'
Série nedovolených zákroků pokračuje. Ten další předvedl domácí Trondsen, který se omylem připletl pod nohy Forrestovi.
62'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází James Forrest, přichází Tom Rogic.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. V posledních vteřinách sledujeme hodně nezáživnou podívanou, domácí se nemůžou dostat k míči.
60'
Gamboa si nevěřil na individuální průnik kolem Melinga, místo toho přihrál McGregorovi, který po kontaktu s Lundemem spadl – faul.
59'
Skotský mistr kombinoval na útočné polovině, nakonec se kulatý nesmysl přeci jenom přesunul na kopačku domácích hráčů.
58'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Andre Helland, přichází Jonathan Levi.
57'
Snad první vážnější práce pro Hansena. Zhruba z dvaadvaceti metrů zkusil své štěstí Ntcham, jehož jedovka skončil v rukavicích brankáře.
56'
Ntchamovi to nyní trvalo příliš dlouho, zezadu se k němu připlížil Lundemo, který si svým zákrokem vysloužil potlesk stadionu.
55'
Celtic se po delší době dostal k opačnému pokutovému území, záhy ale přišla ztráta míče. Domácím kontr trval příliš dlouho.
54'
Menší zaváhání nyní předvedl Brown, kterému se ve skluzu nepodařilo zachytit míč. K němu se tak dostal Lundemo, jenž daleko nedorazil.
53'
Meling se pokoušel zastihnout zdánlivě ztracený míč, nakonec se mu to ale nepodařilo. Vhazovat tak bude skotský celek.
52'
Nyní mohl velkou chybu soupeře potrestat Jensen, který se ale v osudový moment unáhlil a míč poslal daleko od Bendtnera.
51'
Ve vlastním pokutovém území to zvládl Hendry, který ale poslal míč pouze k Soderlundovi, jehož kroucené zakončení směřovalo vedle.
50'
O pár vteřinek později se nedovoleným zákrokem prezentoval Jensen, který nezachytil dráhu letu míče a fauloval Ntchama.
49'
Dnes hodně nenápadný Édouard se neohroženým způsobem dostal až do palebné pozice, roh branky ale minul o dobrý metr.
48'
Hovland vyvezl míč do mnohem bezpečnějšího prostoru, následný centr od Hedenstada dokázal v poklidu odvrátit Hendry.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní slovo si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám ale žádnou branku nenabídl. Výraznou územní převahu měl domácí Rosenborg, avšak norský celek většinu času narážel na obranu soupeře. Celtic se snaží vycházet z poctivého defenzívy, která zatím slaví úspěch. Nutno připomenout, že domácí musí za každou cenu vstřelit alespoň dvě branky.
45+2'
45+2'
Obrovská šance domácích! Do šestnáctky se vydal také Lundemo, jehož důrazná hlavička nakonec skončila na rukavici Gordona.
45+1'
Helland si vzal na starost rozehrávku dalšího rohového kopu, tentokráte z levé strany. Opět se jednalo o nepovedenou nabídku.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Nyní se nehraje, neboť zdravotní problémy má jeden z hostujících hráčů. Na nic vážného to ale nevypadá.
42'
Édouard byl proti přesile protihráčů bezradný, následně se výborným napadáním prezentoval hned trojice fotbalistů ve žlutém.
41'
To mu ale moc dlouho nevydrželo, avšak finální přihrávka směřující na Bendtnera nakonec našla za tím postaveného Hendryho.
40'
Hlavní sudí nakonec odhalil drobný faul domácího Hellanda, který si v souboji s Ajerem pomohl rukama. Celtic bude moci uklidnit hru.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Sinclair se sice zmocnil míče, dle sudího si ale pomohl nedovoleným zákrokem. V pořádných bolestech se na zemi válí Helland.
37'
Meling se postaral o dalekonosný hod přímo do pokutového území. Nejvýše do vzduchu se vyškrábal Jensen, nicméně prodloužení míče hrálo do karet Brownovi.
36'
Nakonec se k míči postavil Lundemo, který stáčel míč do malého vápna. Soderlund výborně clonil před Gordonem, jenž měl další těžkou práci.
35'
Hedenstad si přichystal další velice pohotový centr, který se ale stal snadnou kořistí Ajera. Následovat bude další rohový kop.
34'
Gamboa se celkem zbytečným způsobem připravil o balón, posléze ho na pravou stranu přenesl Meling. Domácí to zkouší přes pravou stranu.
33'
Hodně aktivní Soderlund zkoušel z první oslovit Bendtnera, nicméně tento úmysl přečetl Hendry, který si následně došel pro faul.
32'
Hedenstad předvedl výstavní zpracování neposedného míče, jeho kolega Helland se ale nedostal přes obranný val u šestnáctky.
31'
Máme za sebou něco málo přes třetinu hry. Rosenborg působí mnohem živějším dojmem, vyloženou šanci si zatím nevypracoval.
30'
Po delší době si to Sinclair namířil podél autové čáry, po krátkém driblinku se ale ocitl za postranní čárou. Aut si vezme na starost Hedenstad.
29'
Obrázek hry se nikterak nemění. Stále platí, že více ze hry má domácí celek, který ale často naráží na obranu soupeře.
24'
Domácí mužstvo se dožadovalo odpískání pokutového kopu, hlavní sudí byl ale opačného názoru. Faktem je, že Soderlund to zkoušel hodně teatrálně.
23'
Celtic je na své poměry až příliš pasivní. Nyní se hráči skotského celku snaží rozhýbat hru, soupeř ale neúnavně napadá rozehrávku
22'
Hellandovi se nepodařilo proniknout s míčem do pokutového území, posléze se do zakončení dostal Soderlund. Jeho nepovedená střela skončila vedle tyče.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám nabízí zajímavou podívanou. Celtic se pouze brání, neboť si je vědom svého náskoku.
20'
Nakonec měl další práci hostující brankář, který si tentokráte počínal mnohem sebevědoměji. Rutinní zachycení míče nebylo obtížné.
19'
Lundemo se přeci jenom odvážil ke kolmici na levou stranu na Soderlunda, následné přenesení hry na pravou stranu ale nebylo nebezpečné.
18'
Rosenborg přenesl hru na pravou stranu, kde s centrovaným pokusem přispěchal Hedenstad, jehož centr nadělal Gordonovi nečekané problémy.
17'
Dnešní utkání je zatím plné nepřesností. Jednu z nich udělal hostující Ajer, který nepřesně posílal míč na středopolaře Ntchama.
16'
Reginiussen se odhodlal k vyvezení míče k půlící čáře, tam ale následovala velice nepovedená přihrávka, která skončila u McGregora.
15'
Kolmice z kopačky Browna směřovala na rychlonohého Sinclaira, který ale v době přihrávky nacházel v ofsajdu. Jednalo se o zhruba metrový ofsajd.
14'
Helland se patičkou snažil uvolnit Bendtnera, druhý jmenovaný ale s tímto úmyslem příliš nepočítal. Celtic se žene na druhý pól hřiště.
13'
Meling si dlouho pohrával s míčem, načež ho poslal pouze na kopačku Sinclaira, který ale osobní souboj proti Lundemovi prohrál.
12'
Rychlý protiútok Celticu táhl po pravé straně Forrest, jehož zakončení nakonec bylo zablokováno. Následovat bude rohový kop.
11'
Celtic toho směrem dopředu moc nevymyslel, naopak za záchrannou brzdu zatáhl Hendry, který ale unikl žluté výstraze.
10'
Tentokráte se na zemi ocitl jeden z hostujících hráčů, naopak nedovoleným zákrokem si pomohl vracející se Soderlund.
9'
Žlutou kartu dostává Birger Meling (Rosenborg BK).
8'
Skotský celek ještě zachytil míč na hrací ploše, následně se k němu ale dostal Meling, který raději uklidnil hru na vlastní polovině.
7'
Na opačné straně si Édouard naložil pořádné sousto, avšak nakonec mu podařilo obejít protihráče, načež se Tierneyho centr neujal.
6'
K oné rozehrávce se postavil Trondsen, jehož tvrdá rána směřovala vysoko nad. Gordon nemusel vůbec zasahovat.
5'
Nedovoleným zákrokem si pomohl hostující kapitán Brown, který zezadu fauloval Jensena. Standardní situace pro domácí.
4'
Lundemo měl ve středu hrací plochy málo prostoru na kombinaci, i tak to ale zvládl a kulatý nesmysl poslal na kopačku Jensena.
3'
Poprvé se k míči dostal také Rosenborg. Konkrétněji to byl Hedenstad, který se postaral o autové vhazování z pravé strany.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Rosenborg BK: Hansen – Hedenstad, Hovland, Reginiussen, Meling – Jensen (C), Lundemo, Trondsen – Helland, Bendtner, Søderlund
Náhradníci: Østbø – Botheim, Gersbach, Levi, Reitan, Šerbečić, Vilhjálmsson

Celtic FC: Gordon – Gamboa, Hendry, Ajer, Tierney – Forrest, McGregor, Brown (C), Ntcham, Sinclair – Édouard
Náhradníci: Bain – Eboue, Hayes, Christie, Johnston, Lustig, Rogic

Rozhodčí: Schärer – Zogaj, Erni (všichni Švýcarsko).
První zápas

První vzájemný zápas dopadl dle očekávání, Celtic totiž dokázal na vlastním stadionu zvítězit 3:1. Byli to ale hosté, kteří se po patnácti minutách dostali do vedení, avšak záhy začal skotský celek zvyšovat aktivitu, díky které dokázal do konce poločasu ještě srovnat. V úvodu toho druhého se Celtic radoval podruhé, a aby toho nebylo málo, tak v pětasedmdesáté minutě vstřelil svojí druhou branku v zápase Édouard.
Celtic FC

Skotský Celtic je rovněž bezesporu nejúspěšnější tým své domácí soutěže. Tamní soutěž dokázal zvítězit už devětačtyřicetkrát, navíc drží sérii sedmi mistrovských sezón za sebou. Celek z Glasgow si i v minulém ročníku zajistil mistrovský titul už několik kol před koncem soutěže, nakonec celou sezónu zakončil s třináctibodovým náskokem před Rangers. Celtic se v uplynulé sezóně probojoval do základní skupiny Ligy mistrů, kde nakonec bojoval v konkurenci PSG, Bayernu Mnichov a Anderlechtu. Tento skotský celek nakonec získal tři body, čímž si zajistil třetí pozici, a tedy "sestup" do Evropské ligy. Působení v této prestižní soutěži mělo krátkého trvání, neboť Celtic v 1/16 finále nestačil na ruský Zenit Petrohrad.

Norský Rosenborg je jednoznačně nejúspěšnějším celkem své domácí soutěže, tamní ligu se mu podařilo vyhrát už potřetí za sebou. V minulé sezóně se Rosenborgu podařilo získat mistrovský titul se sedmibodovým náskokem oproti druhému Molde. Domácí tým dnešního zápasu dohromady ztratil body ve dvanácti zápasech, velký vliv na tom měla kolísává forma ke konči soutěže. Rosenborg se v uplynulé sezóně účastnil předkol Ligy mistrů, avšak skončil hned ve třetím, ve kterém nestačil právě na svého dnešního soupeře. Norský celek se tak musel smířit se skupinovou fází Evropské ligy, ve které ale skončil "až na třetí pozici.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga mistrů má na programu odvetné zápasy druhého předkola, my budeme společně sledovat souboj mezi Rosenborg BK a Celtic FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.