Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Apoel : Karabach - 6. srpna 2019   19:00

Apoel
Apoel
90+5' Merkis
1:2
(0:0)
Karabach
Karabach
54' Emreli   • 70' Gueye
Apoel
Belec – Vouros, Ioannou, Merkis – Jakoliš (64. Vidigal), Mihajlovic, Gentsoglou (86. Hallenius), Matić (65. Alef) – Suleiman, De Vincenti (C), Pavlović
Waterman – Souza, Hallenius, Lafrance, Cunha Vidigal, Bezjak, Alef
Massa – Preti, Tegoni (ITA)
GSP Stadium, Nikósie
Karabach
Vagner – Medveděv, Mammadov, Sadygov (C), Ailton – Slavčev, Míchel, Richard Almeida (86. Karajev) – Romero (86. Abdullajev), Emreli (68. Gueye), Zoubir
Magomedaljev – Garajev, Abdullajev, Dani Quintana, Rherras, Hüssejnov, Gueye

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 5:0. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:19.
Fotbalisté Karabachu se přiblížili k postupu do play-off o Ligu mistrů, čímž by měli jistotu minimálně základní skupinu Evropské ligy a mohli by si tak šestý rok po sobě zahrát hlavní fázi jednoho z hlavních evropských pohárů.

V Nikósii je k tomu nasměrovaly gólové zásahy Emreliho a Gueyeho, trochu naděje pro APOEL do odvety vykřesal až v samém závěru Merkis.
90+5'
90+5'
APOEL právě vstřelil branku!
Přeci jen si APOEL v samém závěru trochu vylepšuje pozici do odvety! Na centr Tomáse De Vincentiho z rohového kopu si naskočil GIORGOS MERKIS a jeho hlavička zamířila přesně k tyči branky Karabachu!
90+4'
Karabach se navíc ubránil dalšímu rohovému kopu, následná tečovaná střela Mihajlovice z dálky mířila vedle hostující branky.
90+2'
Vidigal fauloval Míchela u postranní čáry, to jsou pro hosty cenné desítky sekund ušetřeného času. Španělský fotbalista navíc bude vyžadovat ošetření.
90+1'
Rozhodčí Massa oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
89'
Gueye se po zisku míče pokusil o rychlý brejk, s ním si domácí obránci poradili.
88'
Domácí už jsou znovu rozestaveni po útočné polovině a buší do soupeřovy defenzivy.
86'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Almeida, přichází Karajev.
86'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Gentsoglou, přichází Hallenius.
86'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Romero, přichází Abdullajev.
85'
Další závar v pokutovém území Karabachu, Alefovu střílenou přihrávku brankář Vagner vyráží do bezpečí.
83'
Ani po dalším rohu se APOEL do šance nedostal a pak se ještě musel bránit, aby hosté nepodnikli další nebezpečný brejk, ten však byl zneškodněn už ve středu hřiště.
82'
Alefův centr do pokutového území Mammadov odvrací na rohový kop.
81'
APOEL se snaží bušit do hostující defenzivy, domácím ale chybí potřebná přesnost ještě před pokutovým územím a složitě se vůbec dostávají do zakončení.
79'
Vítěz tohoto dvojzápasu si o Ligu mistrů zahraje s úspěšnějším z dua PAOK Soluň – Ajax Amsterdam, tam o góly zatím není nouze a v podobném hracím čase je stav vyrovnán 2:2, když ve vedení už byly oba týmy.
77'
Savvas Gentsoglou zakončoval z dobrých třiceti metrů, jeho přízemní rána prosvištěla vedle pravé tyče hostující branky.
76'
Při další akci domácích Suleiman přistrčil míč do pokutového území Pavlovičovi, ten ale byl vyhnán hostujícími zadáky ze střeleckého úhlu a k zakončení už se nedostal.
74'
Další standardní situaci domácích zahrával kapitán De Vincenti, jeho centr se ale neujal.
72'
Po následné standardní situaci hosté přežili obrovskou šanci soupeře! Do vzduchu se totiž zavěsil Pavlovič, jenž hlavičkoval do tyč a Merkis z dorážky přestřelil!
71'
Žlutou kartu dostává Medveděv (FK Karabach).
70'
FK Karabach právě vstřelil branku!
Karabach udělal zásadní krok k postupu! Po souhře s Richarem Almeidou Zoubir předvedl výbornou individuální akci v pokutovém území, kde posadil na trávník Vourose a přihrál před prázdnou branku a MAGAYE GUEYE už s dosažením druhé trefy neměl žádný problém!
68'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Emreli, přichází Gueye.
67'
Zoubir na levé straně nepronikl přes Vourose, vybojoval alespoň autové vhazování. Krátce po něm oba hráči svedli další souboj, tentokrát už se hostující útočník provinil nedovoleným zákrokem.
65'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Matić, přichází Alef.
65'
Po Romerově centru od rohového praporku byl Emrelimu pískán nedovolený zákrok a míče se ujme APOEL.
64'
Emreli v takřka ztraceném souboji s Merkisem vybojoval rohový kop a hosté se mohou nastěhovat před brankáře Belece.
64'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Jakoliš, přichází Vidigal.
63'
Na opačné straně z dálky zakončoval Musa Sulejman, s jeho přízemní ránou si poradil brankář Vagner.
62'
Mahir Emreli potáhl míč od rohu pokutového území k ose hřiště, pak střílel po zemi, brankář Belec si ale připsal jednodušší zákrok.
60'
Už to málem bylo o dvě branky! Hosté totiž v dalším brejku přelstili ofsajdovou past a Emreli se Zoubirem běželi ve dvou proti jedinému obránci, Zoubir ale na přihrávku svého spoluhráče těsně nedosáhl.

Spravedlnost tu ale nebyla slepá, neboť pomeznímu rozhodčímu unikl ofsajd Emreliho.
58'
Tomás De Vincenti ale tentokrát střílel velmi nepřesně.
57'
Suleiman potáhl míč po útočné polovině, před pokutovým územím byl podražen Mammadovem a kromě žluté karty pro hostujícího zadáka je tu také další nebezpečná standardní situace pro APOEL.
56'
Domácí se dopustili dvou laciných ztrát, inkasovaná branka jim určitě nepomohla.
54'
Hosté sehráli bleskový přechod do útoku a ujímají se vedení!

Slavčev přihrál po útočné polovině Romerovi, ten fantasticky načasoval svoji souhru s MAHIREM EMRELIM, jenž prostřelil brankáře Belece a mocně rozjásal své spoluhráče i komentátora ázerbájdžánské televizní stanice!
52'
Po předchozím rohu si brankář Vagner vyžádal ošetření ramene, už je ale v pořádku a ve hře se může pokračovat.
50'
Po rohu APOELu vznikl obrovský závar před Vagnerem, hosté se ale ubránili a hrozící brejk zastavil Gentsoglou jen za cenu žluté karty.
50'
Ránu De Vincentiho brankář Vagner parádně vyškrábl konečky prstů nad břevno!
48'
Zajímavá situace, po centru De Vincentiho byl hostům pískán faul, rozhodčí Massa ale vytahuje místo přestupku za pokutové území. Přesto je tu velmi nebezpečný volný kop pro APOEL.
47'
Sadygov podkopl Suleimana a hostující kapitán se stává prvním hráčem Karabachu se žlutou kartou na kontě.
47'
Živo ale je v rozcvičovacím prostoru, kde se momentálně nacházejí domácí náhradníci Alef, Bezjak a Vidigal.
46'
Podle očekávání oba trenéři zatím nesáhli do svých sestav a pokračuje se v těch zahajovacích.
46'
Rozhodčí Massa k prvnímu poločasu nepotřeboval žádné nastavení a tak stav po prvním poločase zůstává bezbrankový.

Územní převahu určitě má APOEL, ovšem nebezpečnější zatím byl Karabach a to i na svoji branku. Na otevření skóre ale nadále čekáme.
45'
45'
Standardní situace pro APOEL, De Vincentiho centr ale mířil mimo dosah jeho spoluhráčů a míče se snadno zmocnil brankář Vagner.
44'
Jaime Romero perfektně načasoval svůj dlouhý nákop z vlastní poloviny, výborně ale přečetl hru brankář Belec, jenž byl u míče těsně dříve než unikající Zoubir.

Tady hrozila penalta a červená karta, pokud by Belec byl v souboji o pár desetin sekund později, slovinský brankář to ale zvládl perfektně.
43'
Utkání zatím doprovází řada nepřesností na obou stranách, ty také vedly k největším příležitostem dosavadního průběhu zápasu.
41'
Domácí kapitán De Vincenti podrazil Jaimeho Romera a může být rád, že za tento zákrok nevyfasoval žlutou kartu.
39'
Pavlovičova přihrávka do pokutového území byla sražena hostujícími zadáky, míč se ale brzy vrátil zpět na kopačky fotbalistů kyperského týmu.
37'
Jakolisovu přihrávku přebíral Pavlovič ve zjevném ofsajdu, který pochopitelně italským sudím neunikl.
35'
Emreli se nadechl k velmi zajímavému průniku z pravého křídla do pokutového území, přelstil i dva protihráče najednou, přes třetího už se ale do zakončení neprobojoval.
33'
Snahu Karabachu přerušil až faul odpískaný Míchelovi.
33'
O chvíli později se neujal ani centr Ailtona, hosté ale zůstávají usazeni na útočné polovině.
32'
APOEL se teď dopustil dvou rychlých ztrát míče u vlastního pokutového území v rychlém sledu, ohrožení pro brankáře Belece to ale nepřineslo.
31'
Po zmíněné standardní situaci se odraženého míče ujal Míchel, vyvedl jej do středu hřiště, kde byl sice osamocen proti několika protihráčům, ovšem vybojoval faul Giorgose Merkise a ten k nevoli domácího obecenstva zároveň vidí žlutou kartu.
30'
Suleiman byl faulován na pravém křídle, následné standardní situaci domácích se Karbach ubránil.
29'
Další útočná akce domácích, Gentsouglou střílel z dálky a brankář Vagner míč jen vyrazil před sebe, Pavlović pak z dorážky mířil nad branku a navíc byl v ofsajdu.
28'
Suleiman se z pravé strany opřel do své rány a prudkou střelu brankář Vagner vyrazil. Domácí se ještě snažili o dorážku, po souboji Ailtona se Suleimanem se ještě i dožadovali pokutového kopu, rozhodčí Massa ale zůstal klidný.
27'
Hosté se pokusili o další rychlý brejk, Richard Almeida ale přihrával nepřesně.
25'
Z rohového kopu pak už APOEL nijak nezahrozil.
24'
Po dlouhém nákopu De Vincentiho předvedli kolosální nedorozumění hostující stoper Sadygov s brankářem Vagnerem a Karabach teď měl mimořádně štěstí, že si nedal kuriózní vlastní branku, protože míč mířil těsně vedle tyče prázdné branky!
22'
Zoubira ve středu hřiště fauloval Vouros, hosté už pokračují v přesných přihrávkách.
21'
Takřka nevídaný obrázek, hosté mají míč ve svém držení delší dobu a přihrávají si ve středu hřiště. Zatím hrozili jen z rychlých protiútoků.
21'
Po dvaceti minutách jsme zatím viděli jen tři střely (2:1), na bránu je to 1:1.
19'
Nebezpečnější ale nadále jsou hosté! Zoubir vybojoval míč v hloubi vlastní poloviny a nadechl se k úžasnému sólu po celé levé straně hřiště, pak adresoval velmi nebezpečnou přihrávku do pokutového území, kde ale Ioannou výborným zákrokem dokázal pokrýt Emreliho.
18'
APOEL už se znovu rozmístil po útočné polovině a domácí buší na dveře pokutového území soupeře.
16'
Ailton potáhl míč po levé straně hřiště, pak v jeho snaze navázal Zoubir, ten ale povalil bránícího Vourose a píská se proti Karabachu.
15'
Domácím ale následný centr vůbec nevyšel a Karabach se snadno ubránil.
14'
Medveděv srazil Pavloviče nedaleko rohu vlastního pokutového území, to by mohla být nebezpečná standardní situace pro kyperský celek.
13'
Medveděv vybojoval míč u postranní čáry, po následném odrazu do zámezí bude moci krajní obránce hostujícího týmu vhazovat.
11'
Obraz hry už se vrátil do zajetých kolejí, domácí kombinují ve středu hřiště a hledají cestu do zahuštěné defenzivy Karabachu.
9'
Následnému rohu už se domácí ubránili bez potíží.
8'
APOEL má v úvodu výraznou územní převahu, ovšem první obrovskou šanci měli nečekaně hosté! Pomohla jim k tomu trestuhodná chyba při domácí rozehrávce na vlastní polovině, míče se ujal Emreli a navedl jej do pokutového území, pak se před brankářem Belecem zčistajasna objevil Zoubir a z úhlu na slovinského gólmana nevyzrál!
7'
Po rohu se domácí sice do zakončení nedostali, ovšem zůstali v náporu, ten zakončili přízemní střelou Uroše Matiće k bližší tyči, kterou si brankář Vagner pokryl.
6'
Jakolis nebezpečným centrem hledal před brankou Suleimana, ten byl ale pokryt bránícím Medveděvem, jenž zahrál na první roh zápasu.
5'
Po souhře s Mihajlovicem se o první střelecké zakončení pokusil Suleiman Al-Tamari, tomu ale střela vůbec nevyšla a míč se sotva dokutálel daleko vedle hostující branky.
4'
Emreli si při zpracování míče ve středu hřiště pomohl podle rozhodčího Massy nedovoleně. Hostující útočník si zprvu myslel, že faulován byl právě on a pak se velmi divil rozhodnutí italského arbitra.
2'
V úvodu zápasu se hraje převážně na polovině hostů, ti ale zatím nepouštějí soupeře do pokutového území.
1'
Rozehráno! APOEL hraje ve své tradiční žluto-modré kombinaci, ázerbájdžánský klub oblékl černé dresy.
1'
Italští rozhodčí v čele s Davidem Massou už přivedli fotbalisty na trávník, utkání bude brzy zahájeno.

APOEL FC: Belec – Vouros, Ioannou, Merkis – Jakoliš, Mihajlovic, Gentsoglou, Matich – Suleiman, De Vincenti (C), Pavlović
Náhradníci: Waterman – Souza, Hallenius, Lafrance, Cunha Vidigal, Bezjak, Alef

FK Karabach: Vagner – Medveděv, Mammadov, Sadygov, Ailton – Slavčev, Míchel, Richard Almeida – Romero, Emreli, Zoubir
Náhradníci: Magomedaljev – Garajev, Abdullajev, Dani Quintana, Rherras, Hüssejnov, Gueye

Rozhodčí: Massa – Preti, Tegoni.
FK Karabach

Po rozpadu Sovětského svazu Karabach dokázal sedmkrát vyhrát ázerbájdžánskou ligu, přičemž se stává ve své zemi podobným hegemonem, jako je APOEL na Kypru, neboť šest z těch sedmi titulů získal v posledních šesti letech. V loňské sezóně Karabach o osm bodů předčil Neftči Baku.

Na evropské scéně se Karabach v sezónách 2014-15, 2015-16 a 2016-17 třikrát v řadě probojoval do skupinové fáze Evropské ligy, byť se mu nikdy nepodařilo postoupit. O sezónu později už se dostal dokonce do Ligy mistrů, kde uhrál dvě remízy s Atléticem Madrid, přesto skončil poslední. Loni se Karabach zase dostal do skupiny Evropské ligy, přesto znovu měl k postupu daleko. Nutno ale vyzdvihnout, že už pět let v řadě Karabach hrál hlavní fázi jednoho z evropských pohárů.

V letošní sezóně Karabach musel do Ligy mistrů vstoupit už v prvním předkole, kdy postoupil přes albánské Partizani (0:0 venku, 2:0 doma), poté si poradil s irským Dundalkem (1:1 venku, 3:0 doma) a také ve třetím kole začíná na trávníku soupeře, uhraje zase remízu?

Také Karabach ještě nerozehrál domácí soutěž, v Ázerbájdžánu se začíná 16. srpna.
APOEL FC

APOEL je osmadvacetinásobný kyperský šampión, který ovládl místní nejvyšší soutěž ve všech sedmi posledních sezónách.

V poslední dekádě si APOEL již čtyřikrát zahrál hlavní fázi Ligy mistrů, zdaleka nejlépe se mu vedlo v sezóně 2011-12, kdy šokoval celou Evropu postupem do čtvrtfinále nejslavnější klubové soutěže světa. Po postupu ze základní skupiny APOEL dokázal v osmifinále postoupit přes Olympique Lyon a ztroskotal až na Realu Madrid.

Do letošního ročníku Ligy mistrů APOEL vstoupil soubojem s černohorským mistrem FK Sutjeska Nikšić, na trávníku přemožitele Slovanu Bratislava APOEL zvítězil brankou z penalty 1:0, v domácí odvetě už si postup bezpečně pohlídal a zvítězil 3:0.

Pro APOEL se jedná o jediné dosavadní soutěžní zápasy, neboť kyperská liga startuje až 24. srpna.
Hezký večer při sledování přenosu prvního ze zápasů třetího předkola Ligy mistrů, APOEL Nikósia vyzve FK Karabach a můžeme se těšit na velmi zajímavou bitvu, neboť postupové šance obou týmů jsou takřka shodné.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.