Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Ferencváros : Valletta - 24. července 2019   20:00

Ferencváros
Ferencváros
19' Bonello(vl.)  • 36' Lanzafame  • 59' Lanzafame
3:1
(2:0)
Valletta
Valletta
85' Yuri
Ferencváros
Dibusz – Lovrencsics (C), Blažić, Dvali, Čivić – Charatin, Ignatěnko – Zubkov, Škvarka (82. Siger), Nguen (66. Bole) – Lanzafame (66. Signevič)
Grof – Bole, Frimpong, Heister, Isael, Siger, Signevič
Petrescu – Ghinguleac, Urzică (všichni Rumunsko)
Groupama Aréna (Budapešť)
Valletta
Bonello – Zerafa, J. Borg, S. Borg (C), Beltre – Pulis (57. Dimech) – Muscat, Packer (70. Yuri), Tulimieri, Nwoko (82. Picciolo) – Fontanella
Cini – Camilleri, Dimech, Yuri, Monticelli, Picciolo, Tonna

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 2:4. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 17:14.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Ferencvárose, který svého soupeře porazil poměrem 3:1. Maďarský celek byl téměř celé utkání výrazně nebezpečnějším celkem, přičemž sám přidal ještě jednu branku. Soupeř se dlouhou dobu pokoušel o kontaktní branku, která přeci jenom přišla a mohla by mít velký vliv v odvetném utkání, který se bude konat příští týden na hřišti maltského celku.
90+4'
90+4'
Tak pozor! V poslední minutě nastaveného času si hrou loktem pomohl hostující Borg, který tak vyfasoval červenou kartu.
90+3'
Do konce zápasu nezbývá moc času, hostujícímu celku tento výsledek zřejmě vyhovuje. La Valletta se totiž nachází v hodně hustém bloku.
90+2'
Čivić našel na levém křídle Zubkova, který se pokoušel dostat s míčem do pokutového území, avšak před jeho hranicí se nacházel blok protihráčů.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Domácí by chtěli přidat ještě jednu branku, počítat můžeme s nastaveným časem.
88'
Do zakončení se dostal jeden z domácích hráčů, který ale v šanci nevyzrál na hostujícího brankáře Bonella, jenž vyrazil míč vedle sebe za čáru.
85'
Valletta právě vstřelila branku!
Tak přeci jenom tu máme kontaktní branku z podlehu celku z Malty! La Valletta se celkem snadným způsobem dostala k pokutovému území, tam Fontanella vyslal do šance YURIHO MESSIASE, jenž s přehledem překonal brankáře soupeře.
85'
Tulimieri si v tísni jako adresáta přihrávky vybral brankáře Bonella, který raději roztáhl hru na levou stranu, kde Beltre otřel hrací předmět o protihráče.
84'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. Domácí Ferencváros stále vede o tři branky, nicméně poslední minuty nejsou zrovna pohledné.
83'
Maltský celek to zkoušel nákopem podél autové čáry, jenomže Lovrencsics za sebe nepustil protihráče, navíc se mu podařilo vybojovat autové vhazování.
82'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Michal Škvarka, přichází David Siger.
Střídání v týmu La Valletta FC: ze hřiště odchází Kyrian Nwoko, přichází Matteo Picciolo.
82'
Také Nwoko si nepočínal zrovna nejlépe, navíc místo míče zasáhl pouze kopačku rozehrávajícího Blažiće, který opětovně vybojoval volný kop.
81'
Fontanella si ve vzduchu pomáhal rukama, což pochopitelně trochu odnesl také domácí zadák Blažić, který si přeci jenom vybojoval standardní situaci.
80'
Následoval nedovolený zákrok v podání domácího zadáka Dvaliho, který u postranní čáry zajel do Nwoka. La Valletta si připravuje standardní situaci.
79'
Za obranu soupeře si pokoušel seběhnout domácí Zubkov, který si ale nepohlídal své postavení, přičemž ho pomezní sudí zachytil v ofsajdu.
74'
Naopak mohl brankář Bonello opětovně rozehrávat od své branky. Tentokráte si jako adresáta přihrávky vybral Fontanellu, jenž sklepl pod sebe.
73'
Střídající Bole to zkoušel přes levou stranu, kde se protlačil až ke střeleckému pokusu, který směřoval vedle hostující branky, což zákrok nepřineslo.
72'
Zbytečný nákop v podání Ignatěnka se snesl pouze od prostoru, ve kterém se nacházel hostující Borg. Také hosté celkem zbytečně uspěchali protiakci.
71'
Navíc to obránce Dvali udělal natolik zkušeně, že byl nedovoleným zákrokem poslán k zemi. Následovat bude volný kop od šestnáctky domácích.
70'
Střídání v týmu La Valletta FC: ze hřiště odchází Packer, přichází Yuri.
69'
La Valletta si po delší době zajistila zisk rohového kopu, tentokráte z pravé strany. Odpovědnost na sebe vzal Packer, který našel pouze hlavu soupeře.
68'
Muscat se dostal k centru z pravé strany, avšak ten poslal pouze do kopačky protihráče, od kterého se míč dostal ven z hrací plochy – rohový kop.
67'
Naopak jsme sledovali odkop na levou stranu, kde se Nwoko nedokázal prosadit v hlavičkovém souboji, naopak si obrannou povinnost splnil Blažić.
66'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Davide Lanzafame, přichází Nikolaj Signevič.
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Tokmac Nguen, přichází Lukacs Bole.
65'
Lanzafame se opět tlačil do zakončení, avšak obrana soupeře nakonec dokázala včas zasáhnout, proto brankář Bonello nemusel vůbec zasahovat.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, zatím jsme se dočkali tří branek. Ferencváros je i nadále aktivnější, naopak soupeř opět přestal hrát.
59'
Ferencváros právě vstřelil branku!
Domácí celek se dostává do vedení o tři branky! Domácí hráči vhazovali z levé strany, následně se hra přesunula na pravou stranu, kde se za obranu soupeře dostal DAVIDE LANZAFAME, kterému se podařilo přehodit brankáře.
59'
Hracího předmětu se tak ujal hostující brankář Bonello, který si přichystal rozehrávku od své branky, jenž v tomto případě putovala pouze po zemi.
58'
Ferencváros na malý moment operoval s míčem na vlastní polovině, načež se na druhou stranu vydal Lovrencsics, který ale rychel přišel o balón.
57'
Střídání v týmu La Valletta FC: ze hřiště odchází Nicholas Pulis, přichází Shaun Dimech.
57'
Na jedné straně musel zasahovat Dibusz, na té opačné se do šance dostal útočník Lanzafame, jehož prudké zakončení dokázal Bonello zneškodnit.
56'
Borg zbytečně nic nevymýšlel, naopak se rozhodl pro přenesení hry na pravou stranu, kde Muscat okamžitě posílal míč do pokutového území.
55'
Už se opět pokračuje ve hře. Mezitím se o autové vhazování postaral obránce Beltre, po jehož hodu přijde na řadu další autové vhazování pro hosty.
54'
Opět se nehraje, neboť po předchozím nedovoleném zákroku skončil na zemi jeden z domácích hráčů, hlavní sudí tedy musel přerušit hru.
53'
Byl to právě Zerafa, kdo obstaral autové vhazování, po kterém se zrodil rychlý protiútok Ferencvárose, po kterém mířil daleko vedle branky Nguen
52'
Žlutou kartu dostává Joseph Zerafa (La Valletta FC).
52'
Maltský celek se snažil roztáhnout hru na pravou stranu, což mu také vyšlo. Muscat si ale nevěřil na průnik kolem protihráče, proto přihrával na Zerafu.
51'
Posléze si napadající Škvarka pomohl nedovoleným zákrokem, kterým poslal k zemi Borga. La Valletta se konečně bude moci dostat do bezpečí.
50'
Rohový kop ale nebyl zrovna povedený, byl totiž rozehrán nakrátko, načež následnou nabídku v poklidu odklidil Borg. Domácí budou ještě vhazovat.
49'
U středového kruhu se dokázal nejlépe zorientovat domácí Ignatěnko, který poté úspěšně přenášel hru na pravou stranu, kde Zubkov vybojoval rohový kop.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se k míči dostal také hostující brankář Bonello, který si přichystal hodně daleký odkop od své svatyně.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl očekávaný obrázek hry. Ferencváros byl aktivnějším celkem, navíc byl směrem dopředu výrazně nebezpečnější, což jasně dokumentovaly dvě vstřelené branky. Celek z Malty nám toho směrem dopředu zatím moc neukázal, navíc pouze jednou vystrašil domácího brankáře Dibusze, který zatím nemá moc práce.
45+2'
45+1'
V tuto chvíli je opět hra přerušena, neboť se na zemi ocitl jeden z hráčů domácího celku, na scénu zamířil lékařský personál Ferencvárose.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
43'
O ní se postaral obránce Borg, který opětovně našel pouze hlavu jednoho z protihráčů. Následně je navíc pískáno ve prospěch maďarského celku.
42'
Zubkov nechtěným způsobem zahrál horní končetinou, což se v této hře rozhodně nesmí. La Valletta tak dostala k dispozici zajímavou standardku.
41'
Nedovolený zákrok vytasil hostující Muscat, který místo míče trefil pouze nohu Lanazafameho, čehož si všiml také hlavní rozhodčí.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
V krátkém časovém sledu přichází na řadu třetí žlutá karta, vyfasoval jí hostující Tulimieri.
36'
A ta je zužitkována! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil DAVIDE LANZAFAME, který to udělal ukázkovým způsobem, neboť poslal brankáře přesně na opačnou stranu.
35'
Žlutou kartu dostává Nicholas Pulis (La Valletta FC).
35'
Je tu pokutový kop pro domácí!
34'
Hosté neustále běhají za hracím předmět, avšak zatím stále bez většího úspěchu. Škvarka si počkal na náběh Čiviće, ten mu posléze vrátil na kopačku.
33'
Do kombinace svého celku se zapojil také brankář Dibusz, který pro změnu hledal své spoluhráče na pravé straně, kam jako první přispěchal Zubkov.
32'
Domácí hráči to zkoušeli dalekonosným nákopem na levou stranu, kde Nguen nedosáhl na vzdušnou nabídku, která skončila až za autovou čárou.
31'
Skutečně se nejednalo o nic vážnějšího, po pár vteřinkách se opět pokračovalo ve hře. Nyní se o rozehrávku stará domácí obránce Lovrencsics.
30'
Momentálně se nehraje, neboť na zemi skončil jeden z hráčů Ferencvárose. Hlavní sudí hru přerušil, na nic vážnějšího to ale nevypadá.
29'
Nwoko si nedokázal pohlídat své postavení, v době přihrávky se totiž nacházel v jednoznačném ofsajdu, čehož si všiml také pomezní rozhodčí.
28'
Borg se s míčem dostal ke středovému kruhu, avšak proti přesile se nakonec rozhodl pro přihrávku na kolegu Pulise, jenž byl faulován.
27'
Krátce poté přišel na řadu další nedovolený zákrok, tentokráte na obránce Zerafaho. La Valletta to nakonec zkoušela nákopem do pokutového území.
26'
Muscat se celkem snadným způsobem dostal až na druhou stranu, avšak tam mu chyběla podpora spoluhráčů, proto následně přišel o míč.
25'
Maďarský celek nakonec zahrával další rohový kop, který rozhodně nepatřil k těm nebezpečnějším. Následovat bude autové vhazování v podání Beltreho.
24'
Do zajímavé šance se dostal forvard Lanzafame, který to zkoušel hodně pohotovým zakončením, avšak brankář Bonello nepřipustil změnu skóre.
23'
Čivić tak dlouho váhal s přihrávkou ke středu hrací plochy, až jí nakonec dokázal za postranní čáru srazit napadající křídelník Muscat.
22'
Na úvodní branku tohoto zápasu jsme tedy čekali něco málo kolem dvaceti minut. Ferencváros se dostal do kýženého vedení, což ho trochu uklidnilo.
19'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Domácí hráči zahrávali rohový kop z levé strany, ten doletěl k přední konstrukci, kde se ven z branky vydal hostující brankář HENRY BONELLO, který si míč srazil do vlastní sítě.
16'
Také bývalý hráč pražské Sparty Čivić si pomohl nedovolenými prostředky, načež hlavní sudí nařídil další standardní situaci pro La Vallettu.
15'
Žlutou kartu dostává Jean Borg (La Valletta FC).
15'
Další nedovolený zákrok tentokráte vytasil hostující Muscat, který fauloval Lanzafameho. V tomto případě se jednalo spíše o taktický zákrok.
14'
Bonello se tak dostal k rozehrávce od své branky, přičemž dalekonosný odkop směřoval za půlící čáru, kde Tulimieri v hlavičkovém souboji neuspěl.
13'
Po autovém vhazování se hra přemístila ke středu hrací plochy, kde s míčem operuje hostující Pulis, který raději vyprodukoval zpětnou nahrávku.
12'
Na sebe to nakonec vzal Škvarka, jehož rozehrávka nebyla vůbec povedená. Soupeř chtěl založit protiakci, tu domácí zhatili dalším faulem.
11'
Tohle by mohla být šance pro domácí hráče. Jeden z hostů totiž sáhl k nedovolenému zákroku kousek před pokutovým územím, následovat bude volný kop.
10'
Ferencváros si také vyzkoušel úvodní rohový kop, ke kterému se postavil Zubkov, jenž na přední tyči našel jednoho z protihráčů.
9'
Nakonec se o rozehrávku postaral obránce Borg, který svůj centr posílal do pokutového území, kde se nacházela pouze smečka protihráčů.
8'
Hlavní sudí uviděl nedovolený zákrok v podání napadajícího Zubkova, který místo míče fauloval Tulimieriho, z čehož vznikne standardní situace.
7'
Následně Muscat posílal míč do pokutového území, avšak pro jeho vzdušnou nabídku si seběhl brankář Dibusz, který urychleně rozehrál.
6'
Jako poslední se dotkl míče hostující Zerafa, který ho odehrál pouze za postranní čáru. Čivić se tak postaral o provedení úvodního vhazování.
5'
Dibusz v tuto chvíli rozehrával od své branky, přičemž to zkoušel konstruktivní rozehrávkou do strany, kde se nacházel kolega Blažić.
4'
Domácí se bleskovým způsobem pokoušeli dostat na druhou stranu, avšak nepovedený odkop sebral pouze obránce Pena Beltre.
3'
La Valleta si hned v úvodu prvního poločasu vybojovala rohový kop. K oné rozehrávce se postavil Packer, jehož centr přinutil Dibusze k prvnímu zákroku.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzal hostující celek, jenž bude hrát zprava doleva.
1'

Ferencvárosi TC: Dibusz – Lovrencsics (C), Blažić, Dvali, Čivić – Charatin, Ignatěnko – Zubkov, Škvarka, Nguen – Lanzafame
Náhradníci: Grof – Bole, Frimpong, Heister, Isael, Siger, Signevič

La Valletta FC: Bonello – Zerafa, J. Borg, S. Borg (C), Beltre – Pulis – Muscat, Packer, Tulimieri, Nwoko – Fontanella
Náhradníci: Cini – Camilleri, Dimech, Yuri, Monticelli, Picciolo, Tonna

Rozhodčí: Petrescu – Ghinguleac, Urzică (všichni Rumunsko).
La Valletta FC

Na opačné straně stojí La Valletta, která se po základní části uplynulé sezóny umístila na první pozici, avšak druhé Hibernians mělo totožný počet bodů, díky čemuž se hrál dodatečný zápas, který rozhodl o držiteli mistrovského titulu. La Valletta v něm dokázala zvítězit poměrem 3:2 a skutečně tak titul získala. La Valletta celkem překvapivě postupila z prvního předkola Ligy mistrů, v něm se utkala s lucemburským Dudelange. První zápas přineslo remízu 2:2, načež La Valletta uhrála další remíza 1:1, která ale plně stačila k postupu do dnešního souboje proti Ferencvárosi.
Ferencvárosi TC

Fotbalisté Ferencvárose se v loňském ročníku dostali na první pozici své domácí soutěže a logicky se tak mohli radovat ze zisku mistrovského titulu, ke kterému navíc vedl úctyhodný třináctibodový náskok před druhým MOL Vidi. Ferencváros si před startem letošního ročníku naplánoval hned devět přípravných zápasů, ve kterých se mu dařilo. Hned osmkrát se mu podařilo zvítězit, navíc pouze jeden jediný zápas přinesl porážku. Maďarský celek má za sebou první předkolo Ligy mistrů , v něm narazil na nevyzpytatelný Ludogorec, který z této soutěže vypadl po výsledcích 1:2 a 2:3.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu úvodní zápasy druhého předkola, proti sobě se postaví Ferencvárosi TC a La Valletta FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.