Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Maribor : Valur - 17. července 2019   20:15

Maribor
Maribor
11' Kronaveter  • 32' Tavares
2:0
(2:0)
Valur
Valur
Maribor
Pirič – Milec, Ivkovič, Perišič, Viler – Cretu, Vrhovec (73. Kramaric) – Hotič, Kronaveter (57. Vancas), Kotnik (57. Mešanovič) – Tavares
Handanovič – Klinar, Kramaric, Mesanovic, Mulahusejnovic, Pihler, Vancas
João Pinheiro – Rui Tavares, Bruno Rodrigues (vš. Portugalsko)
Ljudski vrt, Maribor
Valur
Halldorsson – Saevarsson, Omarson, Sigurbjornsson, Jonsson – Ingvarsson, K.Sigurdsson (77. Hedlund), H.Sigurdsson (18. Petry) – Bartalstovu, Pedersen, Adolphsson (62. Ingason)
Einarsson – Finsen, Halldorsson, Hedlund, Ingason, Larusson, Petry

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi loučím a těším se zase příště napočtenou.

Fauly: 6:8.
Byli jsme svědky skvělé podívané. Na obou stranách byly vidět v průběhu utkání výborné akce. Góly však padly jen na straně Mariboru, který bez problémů po výhře 2:0 a celkovém skóre 5:0 postupuje do 2. předkola LM, ve kterém narazí na švédský AIK Stockholm.
90+4'
90+3'
Maribor již nikam nežene a kráčí si za pohodovým vítězstvím a postupem do dalšího předkola Ligy mistrů, ve kterém narazí na výběr AIK Stockholm.
90+2'
Tak ve vápně Valuru se děly věci. Po řadě odrazů vyslal jeden z hráčů Mariboru střelu, kterou na brankové čáře zneškodnil bránicí hráč.
90'
Hlavní rozhodčí João Pinheiro nastavuje 3 minuty nad rámec hrací doby.
90'
Rudi Pozeg Vancas je dnes velice aktivní a je skoro u všech útočných akcí Mariboru v druhém poločase.
89'
Martin Milec nacentroval z pravé strany míč do vápna na Pozega Vancase, který koleny trefil míč kousek vedle brány Halldorssona.
88'
Lasse Petry vyslal ze střední vzdálenosti přízemní střelu, která letěla těsně kolem pravé tyče a pořádně protáhla domácího brankáře
87'
Žlutou kartu dostává Pozeg Vancas (NK Maribor).
86'
To hráči Mariboru nám ukazují um v podobě krásné kombinační hry zakončené střelou na brankáře Halldorssona.
85'
Další nepřesnost na kopačkách Valuru. Centry z jejich kopaček jsou velmi nepřesné a z daleka nehledají hráče, nýbrž fanoušky.
83'
Centr hráče Valuru z levé strany nenašel ve vápně adresáta a míče se znovu drží Maribor.
82'
Saevarsson však bude v pořádku a hra pokračuje dále.
81'
Hráče Valuru chytají křeče a sudí volá lékaře na ošetření. Utkání se hraje v horku a velkém tempu a proto se není čemu divit, když se objevují zranění.
80'
Milec hledal přihrávkou za obranu spoluhráče, tam však žádný příjemce nebyl.
79'
Maribor v klidném tempu kombinuje na vlastní polovině a už se nikam nežene.
77'
Střídání v týmu Valur Reykjavík: ze hřiště odchází K. Sigurdsson, přichází Hedlund.
77'
Kramarič uvolnil Pozega, který byl poslán k zemi a dožadoval se penalty. Sudí však v poklidu sleduje rozehrávku od brankáře.
75'
Tavares se řítil sám na bránu, zasekl a přihrál spoluhráči, jenž se nedostal do zakončení a Valur rychle zakládá útočnou akci.
73'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Vrhovec, přichází Kramaric.
72'
Žlutou kartu dostává Sigurbjornsson (Valur Reykjavík).
71'
Tak tohle byla velká šance.Vancas Pozeg dostal přihrávku hlavou od svého spoluhráče a následně svojí hlavičkou mířil těsně mimo.
70'
Následně se přes protihráče uvolnil znovu Hotič, ale jeho střela míří daleko nad.
69'
Hotič v souboji odstavil Jonssona, ale následně sám podklouznul a míč doputoval k brankáři.
68'
Mešanovič se napřahoval, že vystřelí, ale místo toho fauloval soupeře a zmařil tak zajímavou akci.
66'
Rohový kop byl rozehrán nakrátko a Maribor kombinuje před vápnem.
65'
Z hranice vápna vyslal přízemní střelu Vancas Pozeg, jenže Halldorsson výborně vychytal jeho pokus. Míč končí v zámezí a následuje rohový kop.
64'
Tavares se snažil o lob na svého spoluhráče Mešanoviče, brankář Halldorsson jeho pokus lapil do rukavic.
63'
Mešanovič hledal spoluhráče v pokutovém území, obrana soupeře mu to nedovolila a drží.
62'
Střídání v týmu Valur Reykjavík: ze hřiště odchází Adolphsson, přichází Ingason.
61'
Mitja Viler se dostával do zajímavé šance po levé straně, zastavil ho však ofsajd. Těch tu bylo dnes již hodně.
59'
Petry přihrával do volného prostoru, jeho pokus byl však zastaven bránicím hráčem.
58'
Valur je momentálně daleko aktivnější než byl po celý první poločas. Snaží se něco vymyslet, napadá protihráče. Kdyby takto hráli po celý zápas, na světelné tabuli by svítil příznivější stav.
57'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Kotnik, přichází Mesanovic.
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Kronaveter, přichází Vancas.
56'
Vrhovec se nacházel ve střední vzdálenosti osamocen, vyslal pokus, který se dá jen s těží nazvat střela. Halldorsson drží míč a čeká na spoluhráče.
55'
Přistižen v ofsajdu byl nyní Kristinn Sigurdsson a u míče je domácí celek.
53'
Adolphsson se snažil vymyslet zajímavou akci na levé straně, jeho přihrávka byla zblokována do zámezí.
52'
Marcos Tavares se připravoval na zpracování míče, ještě před tím však hlavní arbitr píská ofsajd.
51'
Další překombinovaná akce Mariboru končí u hráčů Valuru.
50'
Ve vápně si na jeho pokus naskočil nejvýše Pirič a vyboxoval do bezpečí.
50'
Martin Milec odvratil míč na roh. Valur bude mít další šanci, jak ještě zvrátit skóre.
49'
Vrhovec dostal míč do vápna, ten si posunul a vystřelil, Haldorsson všal připraven a předvedl skvělý zákrok.
48'
Kronaveter dostal prudkou přihrávku, kterou nezpracoval a je z toho autové vhazování.
47'
Hotič s Tavaresem teď vyvořili zajímavou akci, kterou však sami zpomalili.
46'
Rozehrávky se ujali hráči Valuru.
46'
V prvním poločase byli mnohem lepší hráči Mariboru, kteří se po zásluze dostali do vedení 2:0 po brankách Kronavetera a Tavarese. Druhý poločas začne přibližně v 21:18.
45+3'
45+2'
Maribor dohrává poločas na útočné polovině.
45'
Sudí nastavuje 2 minuty.
45'
Valur ke konci poločasu začal hrát aktivněji a dobývá bránu Mariboru.
45'
Následovaly dva rohové kopy, ale oba byly úspěšně ubráněny.
44'
Centr vyboxoval brankář Pirič jen na rohový kop.
42'
Valur bude zahrávat přímý kop poblíž rohového praporku. Zajímavá možnost.
41'
Žlutou kartu dostává Adolphsson (Valur Reykjavík).
40'
Adolphsson se dostal do pokutového území, obešel kolem domácího hráče, který jej fauloval a sudí pískl penaltu. Po následné konzultaci s asistentem však tuto skutečnost odvolal a následně udělil žlutou kartu faulovanému hráči za simulaci.
39'
Valur se dostal do zajímavé šance. Odražený míč se dostal k Ingvarssonovi, který z hranice vápna napálil jen do bránicího hráče a následná dorážka končí mimo bránu.
38'
Po dlouhé době si zahraje i brankář Pirič, který odkopává od brány.
37'
Dino Hotič si krásně naběhl za obranu, ale asistent mává ofsajd.
36'
Maribor po gólu znovu u míče a postupuje k bráně Valuru.
34'
V ofsajdu přistižen Tavares.
32'
Maribor právě vstřelil branku!
Andrej Kotnik našel před vápnem MARCOSE TAVARESE, který naznačil střelu, obešel kolem protihráče a přízemní ránou k levé tyči posílá Maribor do dvoubrankového vedení.
32'
Z nepřesnosti Valuru je autové vhazování pro domácí.
31'
Hotičova tečovaná střela končí v náruči Halldorssona.
30'
Maribor hledá cestu, kudy by prošel, Valur se brání jak to jen jde.
28'
Maribor vysoko napadá a jejich presink dělá hráčům hostů velké problémy.
27'
Toho se ujal Kronaveter, míč poslal příliš daleko a po následné akci následuje další roh.
26'
Jonsson zastavil akci Mariboru, který bude kopat roh.
25'
Valur každou akci zakládá nákopem. Konec je jasný, míč na kopačkách hráců Mariboru.
24'
Další akci Mariboru zastavuje nepřesnost. Kdyby se domácí tým vyvaroval nepřesností, tak by byl výsledek vyšší.
23'
Zpoza vápna vyslal střelu Kronaveter, která však brankáři Valuru nenadělala žádný problém.
22'
Atmosféra na stadiónu v Mariboru je výborná, domácí fanoušci neustále ženou svůj klub za dalším gólem.
21'
Patrick Pedersen byl přistižen v ofsajdu.
21'
Autové vhazování pro Maribor.
19'
Kombinace Mariboru končí až za brankovou čárou. Rozehrává Halldorsson.
18'
Střídání v týmu Valur Reykjavík: ze hřiště odchází H. Sigurdsson, přichází Petry.
17'
Maribor si v poklidu drží míč pod kontrolou a nikam nespěchá. Celkový stav je již 4:0 a tudíž se není čemu divit.
15'
Tavares založil útočnou akci , poslal na levou stranu hřiště, odkud centroval Viler znovu na Tavarese, který z voleje minul.
14'
Valur nemůže přijít na to, jak se dostat přes tvrdou hráz hráců Mariboru. Jejich nákopy jsou čitelné.
13'
Mariboru branka nestačí a znovu měl několik závarů před bránou Halldorssona.
11'
Krásnou přihrávku za obranu zachytil Dino Hotič, s míčem došel až do pokutového území, kde krásně předložil ROKU KRONAVETEROVI, který z hranice malého vápna zakončil nechytatelně.
10'
Odkop brankáře Halldorssona končí znovu na kopačkách Mariboru.
10'
Tavares přihrál na Hotiče, který přetaženým centrem nikoho ze spoluhráčů nenašel.
9'
Sigurdsson bude připraven do hry.
8'
Na hrací ploše zůstává Haukur Sigurdsson, který si vyžádal ošetření a hra je přerušena.
7'
Hra se přelévá ze strany na stranu, oba týmy jsou zatím nervózní a nepouštějí se do ničeho riskantního.
6'
Z následné rozehrávky nic nebylo.
5'
Milec odhlavičkoval centr na roh a Valur bude zahrávat první rohový kop utkání.
5'
U míče jsou hráči Valuru, kteří zakládají postupný útok až od brankáře Halldorssona.
3'
Z hranice vápna vyslal ránu Dino Hotič a nastřelil břevno.
3'
Valur se teď snažil proniknout do vápna Mariboru po pravé straně hřiště, po nepřesné přihrávce však o míč přišel.
2'
Dino Hotič byl faulován na středu hřiště a Maribor zůstane u míče.
1'
Maribor kombinuje na vlastní polovině.
1'

NK Maribor: Pirič – Milec, Ivkovič, Perišič, Viler – Cretu, Vrhovec – Hotič, Kronaveter, Kotnik – Tavares
Náhradníci: Handanovič – Klinar, Kramaric, Mesanovic, Mulahusejnovic, Pihler, Vancas

Valur Reykjavík: Halldorsson – Saevarsson, Omarson, Sigurbjornsson, Jonsson – Ingvarsson, K.Sigurdsson, H.Sigurdsson – Bartalstovu, Pedersen, Adolphsson
Náhradníci: Einarsson – Finsen, Halldorsson, Hedlund, Ingason, Larusson, Petry

Rozhodčí: João Pinheiro – Rui Tavares, Bruno Rodrigues (vš. Portugalsko).
První zápas

Valur – Maribor 0:3

Branky: 42. Peričič (Kronaveter), 60. Hotič (Kronaveter), 86. Kronaveter (pen.)
Karty: 79. Sigurdsson H. (VAU) – 28. Cretu (MAR), 31. Tavares (MAR), 83. Ivkovič (MAR)
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 2:3. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 16:10.

Valur Reykjavík: Halldorsson H. – Hedlund, Sigurbjornsson, Sigurdsson H. (C), Eiriksson – Finsen, Sigurdsson K., Petry (78. Ingvarsson) – Adolphsson (83. Ingason), Pedersen, Larusson (76. Bartalstovu)
Náhradníci: Einarsson – Bartalstovu, Halldorsson K., Ingason, Ingvarsson, Jonsson, Omarsson
NK Maribor: Pirič – Milec, Ivkovič, Peričič, Viler – Cretu, Vrhovec – Kronaveter (89. Mešanović) – Hotič (83. Kramarič), Tavares (C) (76. Vancas), Kotnik
Náhradníci: Handanovič – Kolmanič, Kramarič, Mešanovič, Pihler, Rajčevič, Vancas
Rozhodčí: Krzysztof Jakubik – Arkadiusz Wójcik, Tomasz Niemirowski (vš. POL)

NK Maribor

Pro slovinský tým byl zápas s Valurem prvním ostrým zápasem v nové sezóně. A určitě můžou být se vstupem do ročníku spokojeni, když si z půdy Valuru odvezli vítězství 0:3. O víkendu jim také odstartovala domácí soutěž, v 1. kole však nestačili na Triglav, s kterým doma padli 1:2. Nejlepším střelcem byl v minulé sezóně Luka Zahovič s 18 góly.

Valur Reykjavík

Několika násobný islandský mistr v plně rozjeté sezóně okupuje 6. místo Pepsideild ligy. V minulém týdnu jim již začaly také předkola evropských pohárů. Valur doma přivítal Maribor, na který nestačil a prohrál výsledkem 0:3. Kanonýrem týmu je Patrick Pedersen, který v minulé sezóně nastřílel v 22 zápasech 17 gólů.
Všem fanouškům fotbalu přeji hezký středeční večer. Dnes se v rámci odvetného zápasu 1. předkola Ligy mistrů střetnou NK Maribor a Valur Reykjavík.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.