Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Valletta : Dudelange - 16. července 2019   20:00

Valletta
Valletta
35' Fontanella
1:1
(1:0)
Dudelange
Dudelange
59' Pokar
Valletta
Bonello – S. Borg (C) (90+3. Gill), J. Borg, Pena Beltre, Camilleri – Pulis – Packer, Zerafa, Nwoko (69. Dimech), Tulimieri (77. Monticelli) – Fontanella
Cini – Monticelli, Piciollo, Dimech, Gill, Tonna, Micallef
Frischer – Neemlaid, Mõtsnik (všichni Estonsko)
Centenary Stadium (Ta' Qali)
Dudelange
Kips – Schnell (C), Delgado, Bouchouari – Kirch, Bougrine (86. Natami), Garos, Pokar, Sinani – Stolz, Lavie (76. Cabral Barbosa)
Moutha-Sebtaoui – Stumpf, Cabral Barbosa, Natami, Klapp, Morren, Dramé

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost a přejeme vám dobrou noc.
La Valletta v nervydrásajícím závěru ubránila remízu 1:1 a díky pravidlu o počtu vstřelených branek na hřišti soupeře (první zápas 2:2) postoupila do další fáze právě ona! Ve 2. předkole LM se maltský šampion utká s lepším z dvojice Ferencváros – Ludogorec Razgrad.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:8. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:16.
90+10'
90+9'
Rozhodčí přetáhl nastavený čas a závěr se mu začíná vymykat. Nervy na uzdě neudržel Omar Natami (Dudelange) ani Joseph Zerafa (La Valletta).
90+7'
Nakonec centrovaný balon se hráčům bránící La Valletty podařilo odvrátit do bezpečí.
90+6'
Dudelange rozehraje standardku z dobré pozice.
90+4'
Tohle už je nehorázná smůla! Dudelange svého protivníka zatlačilo ke zdi a výsledkem tohoto počínání byla další gólovka. Tu si opět vypracoval Stolz, kterému znovu scházely jen centimetry. Míč letící do šibenice Bonello vytěsnil očima! Diváci jsou jako na trní.
90+3'
Střídání v týmu La Valletta: ze hřiště odchází Steve Borg, přichází Juan Gill.
90+1'
La Valletta bude bránit výsledek ještě šest minut.
90'
Výhru a s ní spojený postup do dalšího předkola měl na noze Stolz (Dudelange)! Po střele uvnitř šestnáctky o chlup minul levou tyč!
89'
Domácí závěr zápasu psychicky nezvládají. Další žlutou kartu za nesportovní chování vidí Henry Bonello. Pro jeho tým je to celkově už šestý trest.
89'
Sinani (Dudelange) si na něm dal hodně záležet. Načechraným centrem našel Schnella, který ve výskoku branku vysoko přehlavičkoval.
88'
Domácí budou čelit rohovému kopu.
87'
A další provinění. Přímo ve středovém kruhu podrazil svého soupeře Antonio Monticelli (La Valletta).
86'
Střídání v týmu Dudelange: ze hřiště odchází Sabir Bougrine, přichází Omar Natami.
85'
Enmy Pena Beltre (La Valletta) se zachoval nesportovně a žlutý trest ho neminul.
84'
Navíc si musejí dávat pozor v defenzivě. Nyní je svým výpadem vystrašil Fontanella (La Valletta), ale vracející se obránce jeho pokus zblokoval.
83'
Hráčům Dudelange se začíná krátit čas. I s nastavením zbývá do konce nějakých deset minut.
81'
Stejný hráč posléze znovu zakončil. Tentokrát z hlubokého záklonu vypálil vysoko nad.
80'
Domácí nechtěli zůstat pozadu, a tak Pulis zaměstnal Kipse utěšenou ránou ze střední distance.
78'
Po kolmici jednoho ze svých spoluhráčů měl nabito Schnell (Dudelange). V dobré pozici před hranicí vápna nechal balon prosvištět kolem šibenice! Na tribunách to jenom zahučelo.
77'
Střídání v týmu La Valletta: ze hřiště odchází Kevin Tulimieri, přichází Antonio Monticelli.
76'
Střídání v týmu Dudelange: ze hřiště odchází Corenthyn Lavie, přichází Bertino Cabral Barbosa.
76'
Statistika držení míče: 42% : 58%.
75'
Po centru z nařízené standardky propadl míč k nohám Bougrina, který ho okamžitě nasměroval na bránu! Bonello (La Valletta) musel zakročit na zemi.
74'
Jako smyslů zbavený vlétl do souboje Mario Fontanella (La Valletta) a odnesl si z něj žlutou kartu.
71'
Dvacet minut. Tolik času zbývá fotbalistům Dudelange k posunu do vedení. V opačném případě se hráči lucemburského týmu s Ligou mistrů rozloučí.
70'
Praporek asistenta rozhodčího vylétl nahoru. Kdopak to stojí v ofsajdu? Je to Fontanella (La Valletta).
69'
Střídání v týmu La Valletta: ze hřiště odchází Kyrian Nwoko, přichází Shaun Dimech.
68'
Následný roh už žádné nebezpečí nepřinesl.
67'
Misky vah mohl na stranu Dudelange překlopit Kirch! Balon tlačil pod břevno, ale Bonello ho skvělým zákrokem dokázal vytlačit nad.
66'
Například Pokar projevil útočnou snahu, když vymyslel průnikovou přihrávku pro Lavieho. Hráč Dudelange se však za ní rozbíhal zbytečně.
64'
Otázkou však zůstává, jak dlouho a jestli vůbec nerozhodný stav vydrží. Lucemburské Dudelange se totiž pochopitelně snaží o obrat.
63'
Dva přímáky během krátké chvíle? Ani tato výhoda domácí tým zpátky do sedla nevrátila. Litovat toho ale nemusí, protože remíza mu stačí.
61'
Statistika držení míče: 44% : 56%.
59'
Dudelange právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Po odvráceném centru z rohového kopu se na hranici pokutového území opřel do míče MARIO POKAR. A prostřelil jím vše, co mu stálo v cestě.
56'
Ozvali se také domácí. I když Tulimieriho zblokovaná rána byla spíše jen takovým výkřikem do tmy.
54'
O moc lépe nedopadl ani Pokar (Dudelange). Jeho pokus se bránícím hráčům sice vyhnul, ale zároveň se nevešel mezi tři tyče. Následuje tedy odkop.
53'
Stolz (Dudelange) pak střelou zpoza pokutového území nastřelil jednoho z obránců.
52'
Kartónek nemusel Juri Frischer ani schovávat, protože Tom Schnell (Dudelange) o chvíi později zastavil faulem slibně se rozvíjející akci soupeře.
50'
Další nedovolený zákrok. A tentokrát za žlutou kartu. Za zdraví ohrožující skluz vůči Pokarovi ji dostává Nicholas Pulis (La Valletta)
48'
Odpískaný faul. Nwoko (La Valletta) přímo před zraky hlavního arbitra podrazil Kircha.
46'
Druhé dějství začalo v sestavách beze změn.
46'
Na Maltě je po prvním poločase veselo. Tamní La Valletta totiž zásluhou Fontanelly vede nad lucemburským Dudelange 1:0. Domácímu týmu přitom trvalo než se pořádně rozehraje a navíc se musel popasovat s menším držením míče. Ani tyto překážky však pro něj nebyly nepřekonatelné.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 2:3. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:7.
45+3'
45+2'
Po obnovení hry si Lavie (Dudelange) nepohlídal ofsajdovou linii. A to je vše, co se v první půli stane.
45'
Po oznámení tříminutového nastavení je v péči lékařů Steve Borg (La Valletta).
43'
I následnému rohu se Dudelange ubránilo.
42'
Nakonec je všechno jinak a po rychlém brejku mohl navýšit náskok Fontanella (La Valletta)! Po průnikové přihrávce stál na pravé straně vápna přímo před Kipsem, ten mu dokázal zmenšit střelecký úhel včasným výběhem.
41'
Už ne tolik faul Packera na Garose, po němž hosté mohou rozvinout kombinační souhru.
40'
Nyní se hraje kolem středového kruhu, což vedoucí La Vallettě naprosto vyhovuje.
37'
O navýšení náskoku usilující Nwoko (La Valletta) branku tentokrát vysoko přestřelil.
35'
Valletta právě vstřelila branku!
Ostrované otevírají skóre! Poté, co Nwoko nastřelil pravou tyč, dorazil balon do sítě MARIO FONTANELLA. Gólman Kips s tím po svém předchozím zákroku nemohl nic dělat.
33'
Ofsajd. V něm byl přistižen Fontanella (La Valletta).
31'
Statistika držení míče: 50% : 50%.
30'
Při napadání rozehrávky se Tulimieri (La Valletta) provinil proti pravidlům.
28'
Nwoko (La Valletta) musel být ošetřen, ale naštěstí se nejednalo o nic vážného.
27'
Známe první hříšníky. Po jednom z tvrdších zákroků se strhla potyčka, nejagresivnější v ní byla dvojice Danel Sinani (Dudelange) – Steve Borg (La Valletta).
25'
Následoval roh. Sinani (Dudelange) podle předpokladů vyslal centr přímo do klubka hráčů, z něj však balon vylétl mimo rizikovou zónu.
24'
A znovu si zaútočili také hosté. Byl to Bougrine, kdo trefil před sebou stojícího obránce.
22'
Po odvráceném centru zakombinovali domácí před pokutovým územím. Balon se záhy odrazil k Pulisovi, který ho z voleje napálil vysoko nad břevno.
21'
Mrzet ho to ale moc nemusí, protože hned z dalšího útoku La Valletta vytěžila rohový kop.
20'
Tak ne a naopak byl z toho brejk. Škoda pro domácí, že Packerova prudká přihrávka do předbrankového prostoru nenašla žádného adresáta.
19'
Třeba to vyjde po akci na levém křídle.
17'
Na opačné straně zkusil štěstí Kirch. Ani on však Bonella k prvnímu zákroku nedonutil. Nicméně je dobře, že to Dudelange zkouší. Jen tak dál.
16'
15'
Po jednom takovém se domácí dokonce dožadovali penalty, když na hranici šestnáctky po kontaktu s protihráčem upadl Fontanella.
14'
Ta se ataku usilovně brání. A občasnými brejky se navíc pokouší i zahrozit.
13'
Hosté převzali kontrolu nad zápasovým děním a všelijak zaměstnávají defenzivu La Valletty.
11'
Ani druhá střela Dudelange se mezi přesné nezařadí. Delgado netrefil branku, ačkoliv si na úrovni puntíku na centr dobře naskočil.
9'
V oťukávané pokročil Lavie. Hráč Dudelange přijal přihrávku v pokutovém území a se zakončením vůbec neotálel. Střela mu však nesedla.
8'
A tak domácí musejí začít od píky. Proti zónové obraně Dudelange to není nic jednoduchého.
7'
Vůbec nic. Delgado (Dudelange) totiž své soupeře vyhnal razantním odkopem.
6'
Kombinační souhra dovedla domácí tým na území Dudelange. Co tam La Valletta vymyslí?
5'
Po jeho rozehrávce se děj utkání přesunul doprostřed hřiště, kde probíhá i v tuto chvíli.
3'
Svůj první útok mají za sebou také domácí. Průniková přihrávka doputovala až k brankáři.
2'
A hned se vydali dopředu. Bohužel pro ně ztratili míč a Bougrine (Dudelange) při snaze o jeho opětovný zisk zfauloval Zerafu.
1'
Výkop provedli hosté.
1'
Je to tady, fotbalisté právě nastoupili na hřiště.
Hráči zanedlouho ukončí rozcvičku a zamíří do kabin, kde si z úst trenérů vyslechnou detailní taktické pokyny před oficiálním nástupem na hrací plochu.

La Valletta FC: Bonello – S. Borg (C), J. Borg, Pena Beltre, Camilleri – Pulis – Packer, Zerafa, Nwoko, Tulimieri – Fontanella.
Náhradníci: Cini – Monticelli, Piciollo, Dimech, Gill, Tonna, Micallef.

F91 Dudelange: Kips – Schnell (C), Delgado, Bouchouari – Kirch, Bougrine, Garos, Pokar, Sinani – Stolz, Lavie.
Náhradníci: Moutha-Sebtaoui – Stumpf, Cabral Barbosa, Natami, Klapp, Morren, Dramé.

Rozhodčí: Frischer – Neemlaid, Mõtsnik (všichni Estonsko).
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou srdečně přivítat u sledování textové on-line reportáže z odvetného utkání 1. předkola Ligy mistrů mezi týmy La Valletta FC a F91 Dudelange.
Absence

Darren Abdilla (La Valletta) nebude moci využít služeb Rowena Muscata. Zkušený reprezentant se nechal v závěru předchozího utkání po druhé žluté kartě vyloučit, čímž automaticky dostal stopku.
První zápas

Přestože Dudelange mělo v úvodním střetnutí ideálně nakročeno k vítězství, muselo se nakonec spokojit pouze s remízou. Lucemburský tým si v první půli vybudoval dvougólový náskok, o který vinou šest minut trvajícího zkratu přišel.

Dudelange – Valletta 2:2 (2:0)
Branky: 26. Bettaieb, 45+2. Stolz – 64. Packer, 70. Borg.
ŽK: Garos, Delgado – Tulimieri, S. Borg, R. Muscat.
ČK: 89. R. Muscat.

Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 3:2. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 19:24.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný večer a zároveň vás vítám u sledování textové on-line reportáže z odvety 1. předkola Ligy mistrů mezi týmy La Valletta FC a F91 Dudelange.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.