Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Celtic : Reykjavík - 18. srpna 2020   20:45

Celtic
Celtic
6' Elyounoussi  • 17' Adalsteinsson(vl.)  • 31' Jullien  • 46' Taylor  • 71' Édouard  • 90' Elyounoussi
6:0
(3:0)
Reykjavík
Reykjavík
Celtic
Barkas – Elhamed, Jullien, Bitton, Taylor – Brown (62. Ntcham), McGregor – Forrest, Christie (73. Klimala), Elyounoussi – Édouard (73. Ajeti)
Bain, Frimpong, Ajer, Rogić, Ntcham, Klimala, Ajeti
Reykjavík
Olafsson – Chopart, Palmason, Adalsteinsson, Jonsson (46. Sigurjonsson) – Margeirsson, Kristinsson, Pálmason – Hauksson (73. Hilmarsson), Finnbogason (73. Jónasson), Punyed

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Zápas skončil jasným výsledkem, který je pro Reykjavík rozhodně hodně nepříjemný. Celtic však byl o hodně lepším týmem, který hlavně v prvním poločase tlačil svého soupeře, v tom druhém už neměl takovou útočnou potřebu, tak se hra vyrovnala. Střelecká síla však jasně byla na domácí straně, za zelenobílý tým se prosadil dvakrát Elyounoussi a Édouard, po jedné trefě si připsal Jullien a Taylor. Hostující tým byl dopředu hodně bezzubí, často chodil na polovinu soupeře ve velmi malém počtu a ztrácel tam míče. Celtic si ve druhém předkole zahraje s lepším z dvojice Ferencváros / Djurgarden.
90+2'
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.
90'
Celtic právě vstřelil branku!
Po rychle vhozením autu se k míči dostal u lajny Olivier Ntcham, který hned z druhého doteku našel kvalitní nahrávkou naběhnutého MOHAMEDA ELYOUNOUSSIHO, ten na středu vápna dokázal ve skluzu míč umístit do branky.
90'
Elhamed se snažil přenést hru na levou stranu hřiště, ale jeho centr byl nepřesný a skončil v autu.
89'
Ajeti dostal míč zády k brance ve vápně a po kontaktu se soupeřem spadl na zem. Rozhodčí však penaltu neodpískal.
88'
Elyounoussi si míč postavil a rozehrál na krátko. Celá akce však skončila pouze kombinací domácího týmu bez zakončení.
87'
Po rychlém brejku zakončoval Klimala a uvidíme rohový kop i na druhé straně.
86'
Punyed centroval od praporku do vápna, kde na přední tyčce našel Choparta, jehož následná hlavička letěla úplně mimo branku.
85'
Rohový kop pro hostující tým.
84'
Ze střední vzdálenosti se snažil protáhnout Olofssona Ntcham, což se mu povedlo, hostující brankář míč v klidu chytil.
83'
Hostující tým se už radoval z první branky, ale zbytečně. HIlmarsson našel na středu vápna Pálmasona, který následně míč hlavou uklidil do branky, jenže se nacházel v ofsajdu.
82'
Hilmarsson dostal míč podél lajny a naslepo se pokusil nahrávat na střed hřiště, kde však nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
81'
Krásně se do vápna dostal hostující Punyed z levé strany, ale zradila ho finální nahrávka, kterou dal pouze do rukavic připraveného brankáře Barkase.
80'
Rychlý míč dostal na pravou stranu hřiště domácí Elhamed, který však pokračovat nemohl, protože byl v ofsajdu.
79'
Vysoký míč letěl kousek za vápno pro Klimalu, který však hlavičkový souboj s Palmasonem prohrál, možní i proto, že byl v horším postavení.
78'
Při presinku se faulu dopustil na druhé straně střídající Klimala. Hrát tak zase na chvilku bude hostující tým.
77'
Útočného faulu se dopustil až moc dotírající Jónasson.
76'
Hosté se snažili dostat dopředu dlouhým nákopem, který však domácí obrana v pohodě stáhla pro sebe na zem.
75'
Ntcham se uvolnil na středu hřiště a z pětadvaceti metrů vystřelil. Jeho střela skončila pouze v postranní síti.
73'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Christie, přichází Klimala.
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Édouard, přichází Ajeti.
Střídání v týmu KR Reykjavík: ze hřiště odchází Hauksson, přichází Hilmarsson.
Střídání v týmu KR Reykjavík: ze hřiště odchází Finnbogason, přichází Jónasson.
71'
Pátá branka v islandské síti. Míč za vápno dostal ODSONNE ÉDOUARD, který poté předvedl parádní individuální akci, když obešel čtyři soupeře a zakončil vedle brankáře do sítě.
71'
Opět to byl Christie, kdo centroval do vápna. Jeho centr našel pouze hostujícího obránce.
70'
Do konce zápasu chybí zhruba dvacet minut hry a Celtic si kopne další roh.
69'
Sigurjonsson se opět dostal k míči a nyní centroval do vápna z levé strany, jeho centr však nikoho v modrém dresu najít nedokázal.
68'
Hosté jsou dopředu hodně bezzubí, nyní se to pokoušel změnit střídající Sigurjonsson, ale ve dvou to měl proti pětici soupeřů těžké.
67'
Jullien z poloviny hřiště centroval na lajnu, kde však jeho vysoký míč přeletěl všechny přítomné.
66'
Domácí tým v klidu kombinuje na vlastní polovině, postup do druhého předkola by ho už minout neměl.
64'
Christie dostal míč na pravou stranu hřiště, kde ho ale zpracováním nahrál soupeři a celou akci svého týmu tak ukončil.
63'
Z velké dálky se do míče opřel domácí McGregor, ale jeho důrazný přízemní pokus branku o hodně minul.
62'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Brown, přichází Ntcham.
62'
Domácí ho rozehráli na krátko a následný centr jednoho z nich pouze trefil připraveného soupeře.
61'
Sražená střela Christieho a domácí si kopnou roh.
60'
Z pravé strany nacentroval mezi nohama soupeře Elhamed do vápna, ale ani jeho nahrávka nikoho v proužkovaném dresu netrefila.
59'
Taylor dostal šikovný míč do běhu na levé straně, dostal se k vápnu a nebezpečně nahrával do něho. Jeho důraznou nahrávku však nikdo nenašel.
58'
Na středu hřiště se uvolnil hostující Kristinsson a hned byl poslán k zemi, takže Reykjavík na míči zůstane.
57'
Po rychlém brejku hledal Forrest zprava ve vápně Édouarda, do nahrávky se však vrhl brankář Olofsson a zamezil dalšímu gólu ve vlastní síti.
56'
Reykjavík se dostal na delší čas na míč a náležitě si to užívá, když kombinuje na polovině hřiště.
55'
Po centru z levé strany se v pokutovém území dostal k zakončení Finnbogason. Hostující útočník v dobré šanci mířil pouze na střed branky.
54'
Z velké dálky centroval do vápna hostující obránce Sigurjonsson, jenže na takovou dálku poslal hodně nepovedený pas.
53'
Taylor dostal na levé straně míč do běhu a pokusil se soupeře obejít, jenže na to mu scházela rychlost a nakonec o míč přišel.
52'
Hosté se znovu po delší době dostali dopředu a Finnbogason chtěl od lajny nacentrovat do vápna, jenže míč mu nesedl a poslal ho až za branku.
51'
Míč si postavil u praporku Christie a centroval do vápna. Tam si na jeho centr naběhl na zadní tyčce Bitton, ale jeho hlavička rozhodně neletěla směrem na branku.
51'
Rohový kop pro Celtic.
50'
Kolmý míč na Margeirssona letěl dopředu, ale naneštěstí pro hosty si pro něho došel Barkas.
49'
Édouard se otočil na středu hřiště s míčem a snažil se ho rozdat do strany, ale jeho nahrávka byla hodně nepřesná.
48'
Dlouhým nákopem se dopředu snažil dostat domácí tým, ale míč se pouze dokutálel k brankáři Olafssonovi.
46'
Tak nyní už je určitě rozhodnuto. Po hezké domácí kombinaci na hraně vápna se k centru z pravé strany dostal Hatem Abd Elhamed, který měkoučkým míčem našel na zadní tyčce GREGA TAYLOR a ten měl už jednoduchou práci, kdy míč pouze hlavou posunul do branky.
46'
Střídání v týmu KR Reykjavík: ze hřiště odchází Jonsson, přichází Sigurjonsson.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
První poločas hodně napověděl o tom, kdo postoupí do druhého předkola Ligy mistrů. Celtic totiž dokázal vstřelit hned tři branky a žádnou neinkasoval. Jako první se do střelecké listiny zapsal Elyounoussi, který si sundal ze vzduchu dlouhý nákop a následně zakončil za překonaným brankářem. Druhou branku si vstřelil hostující Adalsteinsson sám do vlastní sítě. Elyounoussi poté rohovým kopem našel hlavu Julliena, jež jen lehce pohladil míč a poslal ho za záda hostujícího brankáře.

Statistiky prvního poločasu

Držení míče: 66%:34%
Střely na branku: 11:1
Ofsajdy: 1:0
Rohy: 5:1
45+2'
45+2'
O další střelecký pokus se postaral domácí Forrest, ale jeho levačka ze střední vzdálenosti trefila pouze střed branky.
45+1'
45'
Za vápnem se do střely krásně položil Brown, jeho tvrdou ránu Olafsson dokázal pouze vyrazit.
44'
Islandský tým se dostal na polovinu soupeře, kde se pokusil dostat k brance přes levou stranu soupeře, kde však Taylor chybu neudělal.
43'
Christie centroval z rohu na střed vápna, kde našel jen dvojici hostujících obránců, která si s míčem dokázala poradit.
42'
Rohový kop pro domácí Celtic.
41'
Střední záložník Christie se dostal na pravou stranu odkud také centroval do vápna. Pokus to byl nepovedený, trefil totiž prvního soupeře.
40'
Opět se po nějakém čase dostal dopředu hostující tým, jenže celou akci ukončila hodně nepřesná nahrávka od Haukssona do vápna.
39'
Domácí tým měl k dispozici přímý kop z pravé strany. Christie to zkusil z velkého úhlu přímo na branku, jeho úmysl přečetl Olafsson a míč dokázal vyrazit.
38'
Z levé strany centroval do vápna Taylor a před brankářem našel útočníka Édouarda, který však v krkolomné pozici nedokázal zakončit.
37'
Ten samý osud postihl i domácího Forresta, který si také nepohlídal svoje postavení.
36'
Opět mířil přesný pas na levou stranu pro hostujícího Punyeda, který se nyní nacházel v ofsajdovém postavení.
35'
Hostující Punyed dostal míč na levou stranu vápna, pak však prohrál silový souboj s Jullienem a hosté se musí jít opět bránit.
34'
Elyounoussi se z levé strany hezky protáhl až do vápna, kde jednu chvíli šel proti brankáři, ale toho přehodit nedokázal.
33'
Z velké dálky napřáhl McGregor. Jeho důraznou přízemní střelu Olafsson neudržel v rukavicích, ale obránci mu pomohli s odkopem.
31'
Situace Reykjavíku se opět více komplikuje. Míč u praporku si postavil Mohamed Elyounoussi a centroval do vápna, kde na přední tyčce našel CHRISTOPHERA JULLIENA, ten se dostal nad soupeře a lehkým pohybem hlavy poslal míč přímo do sítě.
31'
Do otevřené obrany se hnal domácí Édouard, který už mohl pálit u úhlu, jenže ještě nahrával na spolurháče na středu, který se již k míči nedostal. Následuje roh.
30'
Na pravou stranu hřiště dostal míč domácí Forrest a z voleje se v těžké pozici pokusil centrovat do vápna, jenže našel pouze připravené rukavice brankáře.
29'
Ani další dlouhý nákop z hostujících kopaček nebyl úspěšný, tentokrát letěl na levou stranu, ale skončil v autu.
28'
Islandský tým se pokusil dostat dopředu pomocí dlouhého nákopu, který však útočníka Finnbogasona přeletěl.
27'
Hra se v posledních minutách hodně kouskuje, u míče je nyní Reykjavík.
26'
Elyounoussi si z levé strany navedl míč na střed a pravačkou se pokusil vypálit, jenže trefil pouze blokujícího soupeře.
25'
Punyed centroval do vápna, ale jeho centr skotská obrana úplně v klidu odvrátila mimo pokutové území.
24'
Roh si kopne i tým z Islandu.
23'
Taylor však je nyní v péčí týmových lékařů. Snad bude domácí bek v pořádku.
22'
Domácí Taylor byl podkopnutý soupeřem u levé lajny, rozhodčí zatím kartu neukázal.
21'
Na hranici vápna dostal míč Forrest a z voleje zkusil obtížné zakončení, při němž trefil pouze záda soupeře.
20'
Elyounoussi si připravil míč u praporku a centroval do vápna, vysoká hostující obrana si dokázala s jeho centrem poradit.
19'
Roh pro domácí tým.
17'
Už je to o dvě branky, když míč na pravou stranu hřiště dostal Elhamed a hned centroval do vápna, kde našel přesně nohu útočníka Odsonne Édouarda, jehož následné zakončení ještě trefilo nohu Arnóra Sveinna Adalsteinssona, od něhož se míč nešťastně odrazil za záda hostujícího brankáře
16'
Celtic nyní kombinuje okolo poloviny hrací plochy.
15'
Elyounoussi byl ve vzdušném souboji zasažen do hlavy, rozhodčí to jako faul ale neodpískal.
14'
Snad poprvé se dopředu dostal i hostující tým, ale k ohrožení branky Barase to nevedlo.
13'
K míči se postavil domácí Édouard, který se pokusil střílet přes zeď na první tyčku, ale branku jeho pravačka o hodně překopla.
12'
Přímý kop z nějakých dvaceti metrů pro domácí tým, faulován byl Elyounoussi.
11'
O další zakončení se postaral McGregor, domácí záložník však pravačkou poslal míč hodně nad branku.
10'
O centr z pravé strany se pokoušel domácí Elhamed, ale jeho centr trefil pouze stojícího soupeře.
9'
Celtic tlačí svého soupeře a jde si pro další zakončení.
8'
Z velké dálky se do střely položil domácí Brown, ale jeho dělovka branku o hodně minula.
6'
Skóre se otevírá hned v úvodu zápasu. Vysoký míč do běhu dostal domácí křídelník MOHAMED ELYOUNOUSSI od Christopera Julliena. Poté si míč zpracoval na hranici vápna přesně do běhu, čímž obešel brankáře Olafssona a následně poslal míč do odkryté branky islandského týmu.
5'
Dlouhý nákop domácího útočníka Édouarda nenašel a skončil pouze za brankou Reykjavíku.
4'
Na levé straně hřiště se soupeře zbavil Taylor a domácí hráč centroval do vápna, kde ovšem si pro míč došel vyběhnutý Olafsson.
3'
Celtic je hned od úvodu dominantním týmem, který se snaží držet míč hlavně na svých kopačkách.
2'
Elyounoussi centroval od praporku do vápna, kam si na středu došel pro míč hostující brankář Olafsson.
2'
Rohový kop pro skotský tým.
1'

Celtic FC: Barkas – Elhamed, Jullien, Bitton, Taylor – Brown, McGregor – Forrest, Christie, Elyounoussi – Édouard
Náhradníci: Bain, Frimpong, Ajer, Rogić, Ntcham, Klimala, Ajeti

KR Reykjavík: Olafsson – Chopart, Palmason, Adalsteinsson, Jonsson – Margeirsson, Kristinsson, Pálmason – Hauksson, Finnbogason, Punyed
Náhradníci: Sigurjónsson, Bernhardsson, Geirsson, Bjarnason, Jónasson, Hilmarsson, Sigurjónsson.

KR Reykjavík

Na Islandu se hraje liga od jaro do podzimu, takže Reykjavík poslední zápas minulé sezony odehrál na konci září. Sezona to pro tým z hlavního města byla úspěšná, když vyhrál nejvyšší soutěž, ve dvaadvaceti zápasech získal 52 bodů se skóre 44:23. Brankáři soupeře se nejvíce obávali Palmiho Rafna Palmasona, který vstřelil 8 gólů a připsal si navrch jednu asistenci. Na Islandu se samozřejmě už hraje nová sezona, ve které Reykjavík je na čtvrtém místě, po devíti zápasech ztrácí na první místo 5 bodů, ale má jeden zápas k dobru.

Poslední tři zápasy

Reykjavík VS. Hafnarfjordur 1:2
Reykjavík VS. Fjolnir 2:0
Akureyri VS. Reykjavík 0:0

Celtic FC

Celtic skončil v loňské nedohrané sezoně na prvním místě tabulky, když ve třiceti zápasech posbíral 80 bodů se skóre 89:19. Nejlepší střelec týmu byl Francouz Edouard Odsonne, který vstřelil 22 branek a na dalších sedm nahrál. Celtic v loňské sezoně postoupil ze základní skupiny Evropské ligy do vyřazovací fáze, kde ovšem hned v prvním kole nestačil na Kodaň, když v Dánsku sice uhrál nerozhodný výsledek 1:1, jenže v domácí odvetě dostal dva pozdní góly a v soutěži skončil. Ve Skotsku se již rozehrála nejvyšší soutěž a Celtic je na šestém místě tabulky, když ve dvou zápasech jednou vyhrál a jednou remizoval.

Kilmarnock VS. Celtic 1:1
Celtic VS. Hamilton 5:1
Zdravím všechny fanoušky evropských pohárů. V rámci 1. předkola se utkají týmy Celticu a Reykjavíku. Utkání hraje pouze na jeden zápas, který se odehraje na půdě skotského týmu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.