Liga mistrů žen -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Linköpings - 8. listopadu 2017   18:00

Sparta
Sparta
47' Stromová
1:1
(0:0)
Linköpings
Linköpings
54' Hurtigová
Sparta
Pižlová – Kolanderová, Kavalová, Kladrubská, Bužková, Mocová, Dlasková
Grundbacherová – Aubryová, Schmidová (vš. Švýcarsko)
Generali Arena, Praha-Bubeneč
489 diváků
Linköpings
C. Anderssonová – Mindeová, Arnthová, Kildemoesová, J. Anderssonová – Almqvistová (59. Leonardsenová Maanumová), Lennartsonová, Asllaniová – Sörensenová, Banušičová, Hurtigová

Fotbalistky Sparty do osmifinále Ligy mistryň vstoupily remízou s Linköpingem 1:1 a nutno podotknout, že proti favorizovanému soupeři byly více než vyrovnaným soupeřem. Po změně stran se také ujaly vedení díky brance Stromové, hostům se ale podařilo brzy vyrovnat díky Hurtigové a skóre už se v prudkém dešti nijak nezměnilo.
90+1'
90+1'
Sparťanky si poradily s dvojicí rohových kopů soupeře a utkání míří k závěru.
90+1'
Rozhodčí Grundbacherová k dnešním devadesáti přidává jedinou nastavenou minutu.
90'
Hostující hráčky se v závěru ještě usadily u sparťanského pokutového území a vybojovaly rohový kop.
89'
Mindeová po skvělém průniku po pravé straně hřiště měla na kopačce vítěznou branku, ovšem Dorseyová ještě lépe vyráží její střelu mimo branku!
88'
Standardní situace Linköpingu nevedla k ohrožení sparťanské branky a domácí hráčky už přesunuly hru na soupeřovu polovinu.
86'
Nákop Stromové před branku měl velmi nadějné parametry, hostující defenziva ale nenechala nabíhající sparťanky hlavičkovat.
85'
Bertholdová rychlým přesunutím hry na útočnou polovinu vybojovala nedovolený zákrok hostů a sparťanky se stěhují před Anderssonovou.
84'
Utkání míří ke svému závěru a jelikož se hraje bez výraznějších prodlev, bude se nastavovat zřejmě jen velmi minimálně.
82'
Rychlá sparťanská akce, nákop na útočnou polovinu Hälinenová přistrčila do běhu Staškové, jejíž skákavou střelu Anderssonová pouze vyrazila před sebe, ale k hostujícímu štěstí do míst, kde byla pouze Anthová, jenž poté odehrála míč do pole.
80'
Po souboji Sörensenové se Stromovou se míč odrazil za domácí brankovou čáru a dánská útočnice Linköpingu se poté marně dožadovala u čárové rozhodčí rohového kopu.
79'
Po nákopu Jonny Anderssonové sparťanská obrana dobrým vysunutím dopředu nechala Banovičovou v postavení mimo hru.
77'
Nebezpečný střílený centr Banovičové Dorseyová vyrazila.
76'
Ringelová nasadila rozběhnuté Hurtigové hokejový bodyček a hosté budou rozehrávat standardní situaci z levého křídla.
74'
Krajní obránkyně hostů podnikají velmi nebezpečné útočné výpady, teď se o jeden postarala Jonna Anderssonová, její centr ale domácí defenziva zvládla odvrátit a už se hraje ve středu pole.
72'
V tomto počasí je potřeba často střílet, což pochopila i Irena Martínková a vypálila z dobrých třiceti metrů, se střelou mířící doprostřed branky si ale Cajsa Anderssonová poradila.
71'
Déšť je nadále prudší a prudší, v závěrečných dvaceti minutách fotbalistky na obou stranách nečeká snadná úloha.
70'
Arnthová nasměrovala skvělý čtyřicetimetrový pas přímo do běhu své spoluhráčce z hostující obrany Mindeové, ke sparťanskému štěstí ale míč na kluzkém terénu nabral rychlý odskok a Mindeová už jej na hřišti nedostihla. To bývala mohla být veliká příležitost Linköpingu.
69'
Utkání se přehouplo do své závěrečné čtvrtiny a nadále se hraje nerozhodně 1:1.
68'
Po průniku Nepokojové po levém křídle sparťanky nebezpečně obléhaly hostující branku, Stašková ještě vystřelit nedokázala, přistrčila ale míč Martínkové, jejíž prudká střela je odražena do pole.
67'
Na opačné straně střílený centr Asllaniové zprvu vypadal nebezpečně, ovšem nabíhající Sörensenová na něj nedosáhla a navíc ji je také máván ofsajd.
66'
Stromová prováhala ideální moment k vysunutí Staškové po levém křídle a svoji spoluhráčku nalezla až v postavení mimo hru.
64'
Dnešnímu utkání v pořádně chladném a deštivém večeru přihlíží 489 diváků.
62'
Z následné standardní situace Banušičová zvolila přímou střelu na branku, ovšem mířila do připravené brankářky Dorseyové a ta si s mokrým míčem bezpečně poradila.
61'
Rabenová pořádně ostrým skluzem přímo u rohu pokutového území sestřelila rozběhnutou Hurtigovou a za žlutou kartu ještě může být ráda.
59'
Střídání v týmu Linköpings FK: ze hřiště odchází Almqvistová, přichází Leonardsenová Maanumová.
58'
Linköping byl dokonce blízko vedení! Hurtigová tentokrát centrovala z levé strany přímo k Banušičové, ta se s míčem v pokutovém území otočila a poté nebezpečně střílela, Dorseyová ale vyráží.
56'
O rychlou sparťanskou odpověď na pravém křídle usilovala Vyštejnová, ta si ale neporadila s dobře bránící Jonnou Anderssonovou.
54'
Tým Linköpings FC právě vstřelil branku!
Vyrovnáno! Sörensenová pronikla po pravém křídle, poté nasměrovala před branku zdánlivě nikoliv nebezpečný centr, ovšem sparťanské obránkyně si dávaly přednost, volného míče se ujala LINA HURTIGOVÁ a snadno překonala bezmocnou Dorseyovou!
53'
Stromová si jej posléze mohla ještě jednou zopakovat, ale mířila jen za hostující branku.
52'
První centr Bertholdové se neujal, středopolařka posléze ale vyslala kvalitnější pas před hostující branku a defenziva Linköpingu měla plno práce, aby nepustila k zakončení žádnou z připravených sparťanek. Rohový kop se bude opakovat z protější strany.
51'
Do otevřené obrany švédského týmu teď vlétla Andrea Stašková a hledala před branku Tiu Hälinenovou, která by mohla zakončovat do odkryté branky, na míč ale nedosáhla. U protější postranní čáry jej doběhla Nepokojová a vybojovala rohový kop.
50'
Mindeová si po útočném výpadu neporozuměla s Banušičovou a míč se dokutálel k brankářce Dorseyové.
49'
S nepřesným nákopem Kildemoesové si poradila Odehnalová, sparťanky ale brzy odevzdávají míč opět na kopačky soupeřek.
47'
Sparta právě vstřelila branku!
Míče se ujala americká obránkyně KYLIE ALLYSSA STROMOVÁ, která nechytatelně trefila vzdálenější horní roh a posílá Spartu překvapivě, ale zaslouženě, do vedení!
46'
Do druhého poločasu oba celky vstupují beze změn v sestavách a sparťanky útočně naladěny, neboť již po půlminutě hry vybojovaly standardní situaci v bezprostřední blízkosti pokutového území soupeře.
46'
Rozhodčí Grundbacherová k prvnímu poločasu nepotřebovala žádné nastavení a po pětačtyřiceti minutách tak Sparta drží s favoritem krok a dokonce měla i více nebezpečně vyhlížejících příležitostí.
45'
43'
Hostující centry od rohového praporku zatím postrádají veškerou kvalitu a také tentokrát sparťanská defenziva dominovala v pokutovém území.
43'
Útočnou akci hostů po levém křídle vedla Hurtigová a vybojovala další rohový kop pro Linköpings.
42'
První poločas se blíží k závěru a v neustálém dešti zatím na otevření skóre čekáme marně.
40'
Centr Ringelové doletěl do rukavic Anderssonové, ta rozehrává na své spoluhráčky v obraně.
38'
Bertholdová se uvolnila na útočné polovině, poté ale velmi nepřesně hledala na pravém křídle Ringelovou a míč snadno zpracovala Jonna Anderssonová.
36'
Po následném rohovém kopu si sparťanská defenziva opět vedla na výbornou a uklidila míč z dohledu Dorseyové.
35'
Více než půl hodiny jsme čekali na první hostující střelu na branku, ta ale stála za to! Lennartsonová si našla volný prostor a prudkou ránou zpoza pokutového území vyzvala Dorseyovou k výbornému zákroku a americká brankářka vytáhla míč mimo svoji branku!
33'
Bertholdová průnikovou přihrávkou do pokutového území našla Staškovou, ta ale musela střílet přes nohu a mířila jen do připraveného brankářky Anderssonové.
31'
Sörensenová dostala obrovské množství prostoru na pravém křídle, s jejím centrem si ale sparťanky před Dorseyovou poradily.
30'
Další útočná akce fotbalistek ze severu Evropy vedla pouze k odpískanému ofsajdu, rozehrávat může brankářka Dorseyová.
28'
Hostující hráčky disponovaly již čtvrtým rohovým kopem v dosavadním průběhu zápasu, také tentokrát ale nedokázaly ani vystřelit.
26'
Po následném rohovém kopu Sparty se míč odrazil ke zcela volné Ringelové, ta ale neprostřelila bránící těla před Anderssonovou.
25'
O něco úspěšnější byla Andrea Stašková, která zajímavým průnikem vybojovala rohový kop.
24'
Tentokrát zaútočily fotbalisty v rudém, jejichž atak vedla po levé straně Nepokojová, její centr ale doskákal až za branku Cajsy Anderssonové.
23'
Stromová nedůrazným odkopem pouze přihrála míč zcela osamocené Almqvistové, ta ale při pokusu zpoza pokutového území trefila jen bránící Bertholdovou.
22'
První výraznější příležitost hostů! Dlouhý nákop si na pravém křídle našla Banušičová, uvolnila se přes bránící soupeřku a v nadějné pozici ještě hledala před brankou některou z lépe postavených spoluhráček, ke štěstí domácích ale míč jen proletěl "šestnáctkou".
21'
Banušičová si před pokutovým územím Sparty marně říkala o faul, píšťalka švýcarské rozhodčí zůstala němá.
19'
Po individuální akci Staškové si Bertholdová rovnala míč na střelu, trefila ale pouze bránící soupeřku.
18'
Napadající hostující hráčky se pokusily dostat sparťanky při rozehrávce pod tlak, situaci ale bezchybně vyřešila Stromová odehráním míče o Sörensenovou za sparťanskou branku.
16'
Bertholdová následně posadila svůj centr na hlavu Rabenové, ta ale zády k brance v těžké pozici pouze prodloužila balón nad břevno švédské svatyně.
15'
Velmi dobrá akce Stromové, ta nejdříve vystihla hostující rozehrávku a při průniku útočnou polovinou vybojovala faul na svoji osobu a standardní situaci pro Spartu.
14'
A také další útočná akce patřila domácím, Hälinenová ale obloučkem zpoza pokutového území přestřelila branku švédského týmu.
13'
Po následné standardní situaci míč velmi nebezpečně propadl před brankářkou Anderssonovou, ta jej vyrazila pouze k Ireně Martínkové, která ale nedokázala dorazit míč do sítě a navíc ji byl máván ofsajd.
12'
Ringelová si na pravém křídle elegantně narazila míč s Hälinenovou, posunula si jej do volného prostoru a Asllaniová ji musela zastavit pouze stažením za cenu žluté karty.
11'
Hosté po zisku míče ve středu pole podnikají rychlé útočné výpady, zatím jim ale chybí přesnost v kombinaci před pokutovým územím Sparty.
10'
Důrazná Hälinenová v souboji s Arnthovou vybojovala autové vhazování a tím míč pro Spartu.
8'
První příležitost měly sparťanky! Stašková si zády k brance zpracovala přihrávku do pokutového území a z otočky prudce střílela, brankářka Cajsa Anderssonová ale její střelu nadvakrát likviduje!
7'
Po neúspěšném průniku Hurtigové po levém křídle Linköpings měl k dispozici rohový kop tentokrát z opačné strany, i tentokrát ale byla sparťanská defenziva úspěšná.
6'
Anderssonová si po prvním sraženém centru situaci od rohového praporku zopakovala, i v druhém případě ale byla sparťanská defenziva pozorná.
5'
Hosté vybojovali rohový kop a dění se stěhuje před branku Sparty.
4'
Sparťanky v úvodu útočí především pomocí dlouhých nákopů, teď se jeden odrazil ke Staškové, její přihrávce na Hälinenovou ale chyběla přesnost.
3'
Na útočnou polovinu se vydaly také sparťanky a Martínková hledala kolmicí v pokutovém území Hälinenovou, ta ale byla pokryta hostujícími obránkyněmi.
2'
První útočnou akci Linköpingu vedla po levém křídle Hurtigová, s jejím vysokým centrem si ale americká brankářka Sparty Dorseyová poradila s přehledem.
1'
Úvodního výkopu se ujali vysoce favorizovaní hosté, kteří hrají v tmavě modrých dresech a v prvním poločase útočí na branku směrem k Letenské pláni.
1'
I přes veškerou snahu domácího oddílu je i hřiště poznamenané podmínkami a hrát se bude na velmi těžkém terénu, který je velice podmáčený.
Švýcarská trojice rozhodčích již přivedla hlavní aktérky na plochu Generali Areny, během několika okamžiků bude utkání zahájeno.
V Praze dnes po celý den drobně pršelo, těsně před utkáním už ale provazy deště výrazně zesílily a utkání se tak bude hrát v podmínkách velmi vzdálených těm fotbalově ideálním.

AC Sparta Praha: Dorseyová – Vyštejnová, Odehnalová, Rabenová, Stromová – Ringelová, Bertholdová, Martínková, Nepokojová – Stašková – Hälinenová
Náhradníci: Pižlová – Kolanderová, Kavalová, Kladrubská, Bužková, Mocová, Dlasková

Linköpings FK: C. Anderssonová – Mindeová, Arnthová, Kildemoesová, J. Anderssonová – Almqvistová, Lennartsonová, Asllaniová – Sörensenová, Banušičová, Hurtigová
Náhradníci: Haglundová – Lantzová, Helinová, Thörnkvistová, Leonardsenová Maanumová, Selerudová

Rozhodčí: Grundbacherová – Aubryová, Schmidová (vš. Švýcarsko).
Hezký podvečer z pražské Letné, kde se v rámci osmifinále fotbalové Ligy mistryň střetne domácí Sparta se švédským Linköpingem. Kromě hokejové bitvy mužských reprezentačních týmů tak zajímavý česko-švédský souboj uvidíme i na fotbalovém trávníku a to v podání žen.

AC SPARTA PRAHA

Sparťanky v dosavadních deseti kolech domácí nejvyšší soutěže ztratily body jen dvakrát a pokaždé v derby proti Slavii (2:3, 2:2). To také proto, že ostatní týmy jsou oběma pražským "S" nadále velmi vzdáleny a v tabulce je tak Sparta druhá s tříbodovým mankem na Slavii.

V lize mistryň si Sparta v úvodním kole snadno poradila s řeckými mistryněmi PAOK Soluň, kdy domácí odveta 3:0 už byla pouze z povinnosti, neboť z jihu Evropy Sparta přivezla vítězství 5:0.

Trenér Janota letos disponuje také zahraničními hráčkami, k dispozici má čtyři Američanky a finskou reprezentantku Halinenovou.

LINKÖPINGS FC

Fotbalistky Linköpingsu loni po sedmi letech dokázaly ukořistit švédský titul a letos svůj triumf zopakovaly, byť ne s takovou lehkostí jako před rokem, kdy ztratily body pouze dvakrát za remízy a v domácí nejvyšší soutěži nenašly přemožitelky.

Letošní mistrovský titul Linköpings vybojoval v neděli 29. října, kdy mu k jeho zisku stačila bezbranková remíza na hřišti předposledního Kvarnsvedensu. Na zisku domácího prvenství už tak nic nemohl změnit ani obrovský debakl 0:6, který dnešní sparťanské soupeřky schytaly od třetí Eskilstuny. Přispěla k tomu i velmi obměněná sestava Linköpingsu, v jehož dresu se představily pouze čtyři hráčky obvyklé základní sestavy.

Do ligy mistryň se Linköpings vrací po třech letech, naposledy v sezóně 2014/2015 hrál čtvrtfinále, kde těsně vypadl s Bröndby Kodaň. Letos do soutěže vstoupil švédský tým postupem přes kyperský Apollon Limasson (1:0 venku, 3:0 doma).

V Praze se Linköpings už představil v sezóně 2010-11 a rovněž to bylo v osmifinále, kdy po domácí výhře 2:0 zvítězil nad Spartou i v české metropoli 1:0.