Liga mistrů žen -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Slavia - 22. března 2018   18:00

Wolfsburg
Wolfsburg
12' Harderová  • 13' Hansenová  • 40' Gunnarsdottirová  • 58' Harderová  • 85' Pajorová

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 14:1. Střely mimo: 9:0. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 11:2. Fauly: 1:8.
Konec! Hráčky Wolfsburgu naplnily roli jasného favorita čtvrtfinále a do Prahy si tak přivážejí velmi nadějný výsledek 5-0. Nutno dodat, že jsme téměř celý zápas sledovali drtivý nápor německého zástupce. Naopak Slavie Praha toho směrem dopředu moc nenabídla.
90+3'
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
87'
Střely na bránu: 13 – 1.
86'
Wolfsburgu ale pětibrankový příděl rozhodně nestačí a okamžitě usiluje o další trefu. Jakabfiová tentokráte zamířila pouze do náruče Votíkové.
85'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Pověstný bůr je na světě! Střídající EWA PAJOROVÁ zamířila přesně mezi tři tyče.
84'
Tentokráte se za hranicí pravidel prezentovala Gunnarsdóttirová, která faulovala Pěničkovou. Slávistky touží alespoň po jedné brance.
83'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Kožárová, přichází Necidová.
82'
Časomíra se nám dostala do závěrečné desetiminutovky. Poslední minuty toho nenabízí moc zajímavého, naopak je k vidění hodně osobních soubojů.
81'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Hansenová, přichází Pajorová.
80'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Chlastáková, přichází Dědinová.
79'
Hostující fotbalistky se konečně začínají osmělovat, avšak celkem příliš pozdě. Wolfsburg má na kontě dostačující náskok do odvety.
78'
Přibývá nedovolených zákroků. Chlastáková neodhadla odskok balónu a místo kulatého nesmyslu trefila pouze nohu Kerschowské.
77'
K rozehrávce se nakonec postavila Svítková, díky jejíž exekuci se hostující hráčky dočkaly prvního zakončení. Schultová ale vychytala Divišovou.
76'
Slávistky se dokázaly vymanit ze sevření a následně si vybojovaly svůj druhý rohový kop. Ten bude proveden z levé strany.
75'
Rohové kopy: 10 – 1.
74'
Wolfsburg se bez vážnějších problémů opět usadil na útočné polovině, kde s nedovoleným zákrokem přispěchala Jessenová.
73'
O pár vteřinek později se stal ziskem také rohový kop. Na něj si v pokutovém území vyhoupla Poppová, která ale minula branku.
72'
Přílišnou agresivitou se prezentovala Divišová, která skolila k zemi Maritzovou. Wolfsburg má k dispozici další standardku.
71'
Do konce zápasu zbývá už jen něco málo přes dvacet minut. Slavie je směrem dopředu naprosto bezzubá, stále se nedostala k jedinému zakončení.
70'
I druhé dějství je ve znamení střeleckého ohrožení branky Votíkové. Tentokráte své štěstí zkusila Kerschowská, svůj pokus ale poslala mimo tři tyče.
69'
Slavie byla opět nucena se zatáhnout blíže ke svému pokutovému území, přičemž domácí hráčky si nenašly cestičku k zakončení.
68'
Střely celkem: 18 – 0.
67'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Krejčíříková, přichází Pěničková.
66'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Wullaertová, přichází Kerschowská.
65'
Pražanky měly k dispozici volný kop z hlouby poly, rozehrávka ale neproběhla dle představ a Schultová se tak opět nemusela činit.
64'
Časomíra se nám dostala za hodinu hry. Wolfsburg je i ve druhém dějství výrazně akčnější a hodně práce má brankářka Votíková.
59'
Nejdříve se Kožárová dopustila nedovoleného zákroku, o pár vteřinek později se v ofsajdové pasti zjevila Blasseová.
58'
Bohužel je tu další branka v hostující síti. Svojí druhou úspěšnou trefu si připisuje PERNILLE HARDEROVÁ.
58'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Dickemannová, přichází Jakabfiová.
57'
Votíková drží svůj celek! Tentokráte se opět musela výrazně činit proti střele z bezprostřední blízkosti, Dickenmannová ale selhala v šanci.
56'
Svojí první střelu v dnešním zápase si připsala také středopolařka Poppová. Z její strany se jednalo spíše o propagační zakončení.
55'
Jenomže ani z jeho strany se nejednalo o nic vážného, naopak se po zbrklé ztrátě míče dostala ke kulatému nesmyslu Votíková.
54'
Pražanky vhazovaly od levé autové čáry, nicméně hod do středu hřiště nebyl tím pravým ořechovým. Míče se tak zmocnil soupeř.
53'
Wolfsburg stále stupňuje svůj nápor a k vidění je pouze jedna polovina hrací plochy. Hostující hráčky se v tuto chvíli pouze brání.
52'
Tohle zavánělo další inkasovanou brankou! Wullaertová se totiž dostala do lukrativní pozice, ze které pouze napálila Votíkovou.
51'
V tuto chvíli to nebylo vůbec špatné, nicméně ani tentokráte se hostující hráčky nedostaly k zakončení. Následuje okamžitý protiútok.
50'
Slávistky jsou nyní v držení míče už poměrně dlouhou dobu, avšak stále je to na jejich vlastní obranné polovině. Chtělo by to zrychlit hru.
49'
Svojí první útočnou akci druhého poločasu má za sebou také Slavie, nicméně se nejednal o nic vážnějšího.
48'
V úvodních vteřinách se domácí hráčky dostaly za obranu soupeře, avšak Wullaertová si nepohlídala ofsajdovou linii.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali domácí. Wolfsburg je od samotného úvodu výrazně aktivnější.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, jenž nám ukázalo jednoznačnou záležitost ze strany Wolfsburgu. Německý celek měl celý poločas výraznou převahu a výsledkem je dosavadni stav 3:0.
45'
43'
Wolfsburg se dokázal prokombinovat až k pokutovému území, kde přihrávku srazila jedna ze soupeřek za brankovou čáru.
42'
Další útočnou akci ale dokázaly Pražanky zastavit, navíc si vybojovali i standardní situaci. Votíková si tak bude moci vydechnout.
41'
Ani po třetí brance v síti Slavie se na hřišti nic moc nemění. Wolfsburg rozhodně nepolevuje a z jeho strany vidíme další vydatný nápor.
40'
A už je to o tři branky! Po přihrávce od Hansenové se přesnou ránou prosadila SARA BJORK GUNNARSDOTTIROVÁ.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
34'
Už je pomalu čas i na něco ze strany Slavie. Střed hrací plochy ale zatím patří soupeřkám, které se neúnavně řítí do další šance.
33'
Ženský výběr Wolfsburgu si díky své aktivitě vybojoval další rohový kop. Do vzdušného prostoru se nejvýše vyškrábala Hansenová, která minula branku.
32'
Nyní to německé hráčky doslova překombinovali, nicméně další střelu obstarala Dickenmannová. Votíková nemusela zasahovat.
31'
Utkání se nám dostalo za třetinu hry. Stále sledujeme očekávaný průběh utkání, ve kterém má německý Wolfsburg výrazně navrch.
30'
Do velké příležitosti se dostala Hansenová, kterou ale fantasticky vychytala Votíková. Wolfsburg ale pokračuje v náporu.
29'
Po delší době se chtěli k šestnáctce soupeře podívat také hostující hráčky, avšak pobyt v nebezpečném prostoru trval jen pár vteřin.
28'
Po místy až drtivém náporu se Wolfsburg dostal k další exekuci rohového kopu. Wullaertová ale centrovala do velmi špatného místa.
27'
Až nyní přichází alespoň částečné osvobození. Domácí hráčky se totiž dopustili útočného faulu kousek od hostující šestnáctky.
26'
Střelkyně první branky Harderová se opět napřáhla, avšak její ránu dokázala Votíková vyrazit. Slavie se nemůže dostat k míči.
25'
Na hrací ploše sledujeme stále tentýž obrázek hry. Domácí hráčky i nadále usilují o další branky a soupeř má velké problémy s bráněním.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku a na hrací ploše sledujeme vcelku jednoznačnou podívanou. Slavii by dost pomohla kontaktní branka.
20'
Hra se začíná kouskovat. Po přechodu přes půlící čáru faulovala jedna z domácích, vzápětí to byla Wullaertová, která se ocitla v ofsajdovém postavení.
19'
Na branku Slavie se řítí jeden útok za druhým. Tentokráte skončil rychlý protiútok těsně před pokutovým územím.
18'
Teď se musela Votíková činit. Sympaticky totiž napřáhla Dickenmannová, která ale nepřekonala českou brankářku.
17'
Domácí hráčky se pokusili zahrozit po levé straně, kde ale velmi dobře zapracovala Chlastáková. Nicméně je tu další autové vhazování.
16'
K rozehrávce se postavila Svitková, jejíž centrovaný pokus se stal snadnou kořistí protihráček. Wolfsburg okamžitě spěchá na druhou stranu.
15'
Hosté se okamžitě snažili o odpověď, výsledkem hezká kombinační hry je rohový kop z levé strany.
14'
Slávistky tak moc dlouho neudržely nerozhodný stav a během několika vteřin inkasovaly hned dvě branky.
13'
Netrvalo dlouho a Votíková kapituluje podruhé! Tentokráte se přesnou střelou prosadila GRAHAM HANSENOVÁ.
12'
Tlak domácích sílil a po zásluze je tu první branka v hostující síti. Aktivní PERNILLE HARDEROVÁ našla cestičku do branky.
12'
O pár vteřinek později si Hansenová exekuci zopakovala, avšak s úplně stejným výsledkem. Votíková se ujme rozehrávky od branky.
11'
Po zablokovaném centru se německý celek dostal ke svému prvnímu rohu. Hansenová sice nacentrovala hezky, avšak do špatného prostoru.
10'
Po faulu Krejčíříkové zahrávala Harderová volný kop, který ale nepřinesl vážnější nebezpečí. Domácí hráčky zůstávají u balónu.
7'
Pražanky se vůbec poprvé v dnešním zápase dostaly k pokutovému území, cesta vpřed ale byla znemožněna.
6'
Právě brankářka Votíková se dostala k odkopu od své svatyně, který si nakonec rozmyslela a pouze rozehrála po zemi.
5'
Domácí vhazovali od levé autové čáry, načež se dostali k pokutovému území. Tam ale výborně zafungovala obrana Slavie.
4'
Nápor Wolfsburgu je od samotného začátku doslova drtivý. Další střelu si přichystala Harderová, která úplně minula branku.
3'
Hned v samotném úvodu se do střelecké pozice dostala Hansenová, avšak její ránu dokázala Votíková zneškodnit.
2'
Odstartoval nám dnešní zápas, úvodního výkopu se ujali domácí hráčky, kteří jsou jednoznačnými favoritkami.
1'

VfL Wolfsburg: Schultová – Blasseová, Fischerová (C), Goesslingová, Maritzová – Dickenmannová, Poppová, Gunnarsdottirová, Hansenová – Wullaertová, Harderová
Náhradníci: Frohmsová – Baunachová, Jakabfiová, Kerschowská, Pajorová, Wedemeyerová, Wensingová

SK Slavia Praha: Votíková – Chlastáková, Bartovičová, Pincová (C), Bartoňová – Divišová, Svítková, Krejčíříková, Jessenová – Szewieczková – Kožárová
Náhradníci: Malíková – Jarchovská, Necidová, Dědinová, Pěníčková, Sedláčková, Veselá.
Hráčky Wolfsburgu patří i v letošním ročníku k nejsilnějším celkům Ligy mistrů. Koneckonců tento německý celek tuto soutěž vyhrál už dvakrát a Češky se tak staví do role jasných outsiderek. To pochopitelně chápe také trenér SK Slavie Praha Pavel Medynský, jenž na tiskové konferenci jasně prohlásil, že jeho svěřenky budou chtít podat ten nejlepší možný výkon. To ale bude hodně složité, do očí bijící je totiž představení Wolfsburgu v rámci Ligy mistrů. V prvním kole si Wolfsburg naprosto snadným způsobem poradil s Atléticem Madrid, následně neměla ani Fiorentina žádnou šanci. Slávistky se v prvním kole utkaly s běloruským Minskem, jenž na pražský celek nestačil ani v jednom zápase. Ve čtvrtfinále přišel o dost těžší soupeř, kterým byl islandský Stjarnan. O postupu do dnešního osmifinále nakonec rozhodl hned první zápas, který skončil 2:1 pro Slavii. Následně si český zástupce pohlídal nadějný výsledek z úvodního zápasu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga mistrů žen má na programu čtvrtfinálové boje, my budeme společně sledovat souboj mezi VfL Wolfsburg a SK Slavia Praha.