To je z mé strany vše, dobrou noc.
Je konec. Sledovali jsme zajímavý a vyrovnaný zápas, který nakonec skončil nerozhodně 1:1. Do vedení šli hostí, když se prosadil Cheyrou, ale ve druhém dějství srovnal Diabaté. Žádná další branka už nepadla a týmy si tak body rozdělily. A nutno dodat, že je to zřejmě spravedlivé.
90+3
Ze hřiště ještě odešel Rolán a zahraje si Hoarau.
90+3
Žlutou kartu uviděl hostující Gignac.
90+3
Tak hosté budou zahrávat poslední standardní situaci v tomto utkání.
90+2
Gignac se ocitl sám před domácím brankářem, ale byl v ofsajdu.
90+2
Domácí se ale za cenu dlouhého odkopu ubránili a vypadá to, že další branky se už nedočkáme.
90+1
Hosté to ještě zkouší a tlačí se dopředu.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavil dvě minutky.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88
Marseille střídá. Odešel Thauvin a zahraje si Imbula Wanga.
87
Kombinační akci domácích zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
86
Diabaté upadl ve vápně Marseille, ale ani tentokrát se penalta nepíská.
85
Konec zápasu se velmi rychle blíží a stav zápasu je stále 1:1. Uvidíme, zda se někomu podaří strhnout vedení na svoji stranu.
84
Gignac šel sám na domácího brankáře, ale zastavil ho pomezní rozhodčí, ofsajd.
83
Ale domácí hráč zeď nepropálil a Mandanda tedy nemusel zasahovat.
82
Mandanda si důkladně stav zeď, k míči se postavil Sertic.
82
Po bleskové akci je tu zajímavá standardní situace pro domácí, přesně z hranice velkého vápna.
81
Po nepřesné přihrávce šli dopředu hosté, ale ani jejich akce k ničemu nevedla.
80
Hosté ale skvěle napadali a další akci musí začít domácí od Carrassa.
80
Je před námi posledních deset minutek. U míče jsou domácí, kteří se tlačí před branku Marseille.
79
Hra je nyní plná nepřesností a je vidět, že se blíží konec zápasu. Povede se někomu strhnout vedení na svoji stranu?
78
Domácí nakonec vybojovali míč a hned to zkusili dlouhým nákopem, ale tomu scházela přesnost.
77
Hosté v klidu kombinují a nikam nepospíchají. Domácí fanoušci samozřejmě pískají.
76
Hraje se hlavně uprostřed hrací plochy a na další šanci stále čekáme. Uvidíme, zda se dočkáme i třetí branky, která by mohla být brankou vítěznou.
75
Nyní jsou aktivnější hosté, kteří po inkasované brance ožili a stále se tlačí dopředu.
74
Po další akci to z úhlu zkoušel Gignac, ale nakonec z toho nic nebylo, protože střela hostujícího útočníka postrádala razanci.
74
Nakonec poslal míč do vápna Valbuena, ale žádného svého spoluhráče nenašel.
73
Hosté si dávají s rozehrávkou hodně načas a domácí fanoušci na to reagují pískotem.
73
Faubert nakonec uviděl žlutou kartu.
72
Na druhé straně si faul doslova vymodlil Ayew, který to udělal hodně zkušeně.
72
Rolán dostal přihrávku za obranu, ale míč ještě zasekl a po souboji s obráncem upadl, ale ani tentokrát se penalta nepíská.
71
Valbuena to zkoušel individuálně po pravé straně, ale nakonec ho skvěle zastavil Sané.
71
Následná akce domácích skončila zbytečným útočným faulem a na tahu jsou tedy opět hosté.
70
Po další akci Marseille bude od své branky rozehrávat Carrasso. Čeká náš ještě zajímavých dvacet minutek.
70
Až nyní to z dálky zkusil Thauvin, ale Carrasso vytasil dobrý zákrok a míč vyrazil daleko od své branky.
69
Hosté ještě ve druhém poločase nepředvedli vůbec nic a nezměnilo se to ani po této akci, která skončila nepřesným centrem.
68
Na sebe to tentokrát vzal Rolán, ale jeho dalekonosnému projektilu scházela přesnost a míč skončil vysoko nad brankou.
67
Domácí jsou při chuti a opět se tlačí dopředu. Konec zápasu bude ještě hodně zajímavý.
66
Bordeaux právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno a nutno dodat, že zcela zaslouženě! Rolán utekl po pravé straně, poslal míč před branku, kde byl důrazný CHEICK DIABATÉ, který nechytatelnou hlavičkou překonal Mandandu.
65
... ale slibná blesková akce Marseille skončila jen další nepřesnou přihrávkou a na tahu jsou opět domácí fotbalisté.
64
I tentokrát se ale hosté v pohodě ubránili a navíc pospíchají dopředu...
63
Opět se hraje na polovině Marseille, ale daleko od branky, kterou střeží Lyon.
62
Další akce domácího celku skončila zbytečným útočným faulem. Hosté s rozehrávkou samozřejmě vůbec nepospíchají.
61
Hosté pouze brání a drží své těsné vedení. Domácí se tlačí dopředu, ale v útočné fázi se jim dnes vůbec nedaří.
60
Marseille střídá. Dohrál Payet a zahraje si Valbuena.
58
Ale ani ze třetího rohu domácí fotbalisté nic nevytěžili a stále tak prohrávají o jednu branku.
57
Domácí celek vybojoval rohový kop.
55
Maurice-Belay se dostal k odraženému míči, ale z hranice penalty ho poslal několik metrů nad branku!
54
Hosté se stále pouze brání, ale zatím se domácím v koncovce příliš nedaří.
53
Diabaté obešel dva protihráče a zjevil se sám před Mandandou, ale toho z bezprostřední blízkosti neprostřelil!
51
Tentokrát musel zasahovat Mandanda, ale s centrem si poradil na výbornou a míč skvěle sebral.
50
Opět se hraje na polovině hostů, kteří jsou pod tlakem, ale zatím odolávají.
49
Domácí jsou stále aktivnější a tlačí se dopředu, ale Marseille dnes zatím velmi dobře brání.
48
Jeden z hostujících hráčů zůstal ležet na trávníku a bude se ošetřovat.
47
A málem bylo vyrovnáno! Ze strany šel sám na Mandandu Maurice-Belay, ale branku tesně minul!
46
Domácí v poločase střídali. Dohrál Orban a zahraje si Biyogo Poko.
46
Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas tedy začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
První poločas je za námi. Sledujeme vyrovnané utkání, které zatím zvládá lépe hostující celek, který vede o jednu branku. Tu vstřelil v 32. minutě Bruno Cheyrou. Domácí se snaží a tlačí se dopředu, ale zatím nic nevymysleli. Druhý poločas ale slibuje zajímavou podívanou.
45+1
45+1
Vypadá to, že v prvním poločase se už nic nestane, protože skončí za několik málo vteřin.
45+1
Hlavní rozhodčí nastavil jednu minutku.
45
Ani tentokrát Bordeaux nezahrozilo. Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Nyní se dopředu tlačí domácí borci, kteří toho zatím příliš mnoho nevymysleli.
43
Nakonec z toho byl centr z pravé strany, ale Gignac si v souboji pomohl faulem a nic z toho tedy nebylo.
43
Hráči Marseille jsou opět u a míče a v klidu kombinují.
42
Hosté jsou nyní o poznání aktivnější a stále se tlačí dopředu. Domácí se v posledních minutách pouze brání.
41
Bruno Cheyrou si zpracoval míč rukou a ani z další akce Marseille tedy nic nebylo.
40
Po rychlé akci se hosté podruhé dokázali prosadit, ale tato branka kvůli ofsajdu nakonec neplatí.
38
Jeden z hostujících hráčů zůstal po tvrdém souboji ležet na trávníku a musel být ošetřen. Nyní už se ale opět hraje.
36
I tentokrát se hostující celek v pohodě ubránil a stále tedy drží cenné vedení.
35
Bordeaux vybojovalo rohový kop.
34
Domácí se hned vydali dopředu, ale z rychlé akce nic nebylo a od své branky bude rozehrávat Mandanda, který nikam samozřejmě nepospíchá.
32
Marseille právě vstřelilo branku!
Ale pozor, protože hostující celek jde po rychlé akci do vedení. Na centr z pravé strany si naskočil BRUNO CHEYROU, který se štěstím překonal Carrassa.
31
Nakonec se hosté dostali ke dvěma centrům. S prvním si poradil Carrasso a druhý byl velmi nepřesný.
30
Hosté se usadili na polovině domácího celku a snaží se něco vymyslet.
29
A další akce Bordeuax skončila útočným faulem, kterým se provinil Traoré,
28
Domácí jsou aktivnější a stále se tlačí dopředu, ale hosté zatím velmi dobře brání.
26
Rychlá akce Marseille skončila ofsajdem. Zatím se ani jednomu celku v útočné fázi příliš nedaří.
25
Po další akci domácího celku skončil míč v zámezí a od své branky bude rozehrávat Mandanda, který zatím neměl příliš mnoho práce.
23
Žlutou kartu uviděl za faul hostující Romao.
22
Diabaté si rovnal míč na hranici velkého vápna, ale trvalo mu to příliš dlouho a nakonec byl jeho pokus zblokován.
21
Po centru z pravé strany musel zasahovat Mandanda, ale zvládl to na výbornou a míč zkušeně sebral.
20
Faubert se dral k hlavičce, ale nakonec se k míči nedostal. S důrazem to vzápětí přehnal Sertic a akce Bordeuax tedy skončila.
19
Domácí se vydali dopředu a vybojovali první rohový kop v tomto utkání.
18
Nyní se hraje především uprostřed hřiště a na další střelecký pokus stále čekáme.
17
Diabaté se málem hnal sám na Mandandu, ale na poslední chvíli ho parádním skluzem zastavil Diawara.
16
Rolán po souboji upadl před vápnem Marseille, ale rozhodčí nepíská a hraje se dál. Pískají pouze domácí fanoušci, kterým se tento verdikt vůbec nelíbí.
15
Nyní je k vidění mnoho nepřesných přihrávek a míč lítá ze strany na stranu. Po dobrém začátku tempo hry malinko opadlo.
13
Nakonec z toho byl jen dlouhý nákop, ale tomu scházela přesnost.
12
Domácí fotbalisté si nyní v klidu přihrávají na své polovině a nikam nepospíchají.
11
Diabaté si nabíhal za obranu Marseille, ale skvěle zasáhl Diawara, který míč na poslední chvíli sebral.
10
Je za námi úvodních deset minutek a zatím sledujeme zajímavé utkání. Viděli jsme dvě slibné šance, ale ani jedna neskončila úvodním gólem.
8
Traoré pokazil zpětnou přihrávku a do dobré šance se hnal Gignac, který nakonec vystřelil z hranice velkého vápna a míč skončil jen těsně nad břevnem!
7
Následná akce domácího celku k ničemu nevedla, protože po nepřesné přihrávce skončil Traoré i s míčem za postranní lajnou.
5
Nakonec to hosté zkusili po pravé straně, ale Ayew se neprosadil a navíc se od něj míč odrazil do zámezí.
4
Hosté nyní v klidu kombinují a nikam nepospíchají. Domácí fanoušci na to reagují pískotem.
3
Na centrovaný míč si naběhl Diabaté a po jeho povedené hlavičce z hranice vápna skončil míč těsně vedle levé tyče!
2
Hosté ale chybovali a domácí se hnali do brejku, ale vše zastavil faulem na polovině hřiště Romao.
2
Ale z prvního dlouhého nákopu nebylo nic a dopředu jdou poprvé i hráči Marseille.
1
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří se okamžitě vydali dopředu.
1
Hráči obou celků jsou na trávníku. Utkání tedy začne za malý okamžik.

Girondins Bordeaux: Carrasso – Mariano, Henrique (C), Sané, Orban – Faubert, Traoré, Sertic, Maurice-Belay – Rolán, Diabaté.
Náhradníci: Jug – Chalmé, Planus, N'Guémo, Biyogo Poko, Badin, Hoarau.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Morel, N´Koulou, Diawara, Dja Djedjé – A. Ayew, Romao, Payet, Cheyrou, Thauvin – Gignac.
Náhradníci: Samba – Mendes, Mendy, Fanni, Bangoura, Imbula Wanga, Valbuena.

Rozhodčí: Millot – Zitouni, Gaillard.
Poslední vzájemný zápas

Oba celky na sebe už v této sezoně pochopitelně narazily. Tehdy se hrálo na hřišti Marseille a zápas přinesl hned čtyři branky. Ani jeden celek ale nezískal tři body, protože utkání skončilo nerozhodně 2:2.
Girondins Bordeaux má na svém kontě 51 bodů a nachází se na sedmém místě. Na pátou příčku, která zaručuje evropské poháry, ale domácí celek ztrácí sedm bodů což tedy znamená, že Bordeaux si v příští sezoně určitě nezahraje ani Evropskou ligu. Na domácím hřišti zatím Bordeaux odehrálo osmnáct zápasů a desetkrát dokázalo vyhrát, třikrát remizovalo a pětkrát prohrálo.

Olympique Marseille je na tom o něco lépe. Hosté mají na svém kontě 56 bodů a stále tedy bojují o účast v Evropské lize. Pokud si ale hráči Marseille chtějí v příští sezoně evropské poháry zahrát, tak dnes musí nutně bodovat a spoléhat na to, že Lyon zaváhá.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu předposlední 37. kolo a my budeme sledovat duel, ve kterém vyzve Bordeaux celek Marseille. Mírným favoritem tohoto utkání je hostující mužstvo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.