Máme u konce úvodní zápas 15. kola Ligue 1, ve kterém zaslouženě zvítězil domácí celek 2:0, branky vsítili ve 34. minutě Thauvin a definitivní pojistku přidal ve druhé minutě nastavení Khalifa. Já se s Vámi pro dnešek loučím přeji krásný zbytek večera a u dalšího přenosu na viděnou!
90+2
Marseille právě vstřelilo branku!
Thauvin krásně našel volně stojícího SABERA KHALIFU, který po pěti minutách na hřišti placírkou střílí druhou branku utkání a definitivně rozhoduje i osudu tohoto zápasu!
90+1
U rohového praporku hostí se snaží dohrát toto utkání domácí hráči, ale moc se jim to nedaří.
90
Přes velkou nevoli hostujícího trenéra a Camary odpískal ofsajd.
89
Míč z přímého kopu vyslal Montano hodný kus vedle branky.
88
Další ostrý zákrok domácího hráče na Cabellu bude sudí řešit žlutou kartou pro Alaixyse Romaa.
87
Poslední střídání zápasu, Dimitri Payet míří na střídačku, opačný směrem vybíhá Saber Khalifa.
86
Na středovém puntíku Diawara stáhl k zemi Sansona, domluva a přímý kop od sudího Fautrela.
85
Míč z přímého kopu proskákal až za brankovou čáru.
84
U postranní čáry Payet tvrdě zajel do Congréa, sudí to řeší přísnou domluvou a přímým kopem pro hosty.
83
Payet poslal do vápna prudký centr po zemi, ale jako od zdi se míč vrátil zpět od Hiltona.
82
Postavení mimo hru dopískáno Camarovi.
81
Domácí poprvé střídají a hned dvojitě. Na hřiště nastupují Giangelli Imbula Wanga a Mario Lemina, pod sprchy naopak míří Mathieu Valbuena a Benoit Cheyrou.
81
80
Domácí roh dokázali úspěšně odvrátit.
79
Hosté ještě před zahrávání rohu střídají, trávník opouští Jamel Saihi, na jeho místo nastupuje Anthony Mounier.
78
U brankové čáry poslal svůj centr Cabella, Mendy raději hlavou poslal míč na roh.
77
Před hlavou vyskakujícího Gignace vyboxoval míč na roh Jourdren, následný roh zlikvidovala hostující obrana.
76
Nedovoleného zákroku se na středu hřiště dopustil hostující Sanson, domácí hráči ještě žádají žlutou kartu pro něj, ale marně.
75
Do vápna zkoušel poslat míč Payet, ale Hilton hlavou jeho centr zlikvidoval.
74
Míč z kopačky Tiéného končí přímo v náručí Mandandy.
73
U postranní čáry je ještě kvůli krvi v obličeji ošetřován Mendy.
72
První žlutou kartu utkání vidí Benoit Cheyrou za skopnutí zezadu Camary.
71
Rychlý pas od obránců dostal Sanson, stál však v postavení mimo hru.
70
Z následné akce se po centru Mendyho k nepovedené střele dostal Thauvin.
69
Tvrdou střelu od pomezní čáry vyslal Gignac, míč ve vzduchu zatočil a nadělal problémy Jourdrenovi.
68
Ale na druhé straně musel zasahovat Jourdren, když propagační střelu na něj vyslal Gignac.
67
Ze středu na levé křídlo poslal pas Stamboulli na Sansona, po jeho střele však Mandanda nemusel ani zasahovat.
66
Z úhlu to opět zkoušel Camara, nyní však netrefuje branku.
65
Dlouhý centr do vápna poslal Mendy, byl však tak dlouhý, že žádný spoluhráč na něj nedokázal do sáhnout.
64
Na středu hřiště se snaží kombinovat Samboulli s Caballou, ale nějak do útoku zatím nespěchají.
63
Získali alespoň rohový kop, který hosté naopak využívají k rychlému protiútoku, kde však Sansonův centr blokuje domácí obrana.
62
Hilton zahrává volný kop, ale ihned poté domácí kontrují rychlým přesunem na svou útočnou půli, kde však nic kloudného nedokáží vymyslet.
61
Souboj dva na dva se svádí u rohového praporku, úspěšnější je dvojice domácích hráčů, která získává serii autových vhazování ve svůj prospěch.
60
Následující roh zamířil z kopačky Sansona zpět za brankovou čáru.
59
Z velkého úhlu se do zakončení tlačil Camara, toho však výborně vychytal Mandanda.
58
Nedovoleného zákroku na Gignace se dopustil Tiene, který dostává důrazné varování od rozhodčího.
57
Míč z rohu doskákal až k Montanovi, kterému chyběl krok ke vstřelení míče do prázdné branky!
56
Dle hlavního arbitra se jako poslední dotkl míče v souboji se Saihimem N´Koulou.
55
Po delší době se domácí opět představují s házenkářským stylem přihrávek u středového kruhu.
54
Přenesením hry z levého okraje na pravý se o roztažení hry pokusil domácí Mendy, ale míč se bohužel pro domácí dostal až za čáru.
53
Domácí zatím pokračují v deseti.
52
Tvrdý náraz do hlavy po souboji s Montanou ukořistil při kontaktu s trávníkem N´Koulou.
51
Hostující obránci neměli sebe menší problém dostat míč do bezpečí.
50
Míč se z klubka hráčů dokutálel za brankovou čáru, dle rozhodčího další roh pro domácí.
49
Payet ještě stihl udržet míč ve hře a poslal ho poté do vápna, kde ho přizvedl hostující El Kaoutari a poslal ho na roh.
48
V postavení mimo hru byl načapán hostující Montano.
47
Nesportovně zakopl v zámezí míč hostující Camara Mendymu, ten má nyní na výběr hned ze tří balonu, které mu podavači míčů hodili.
46
46
Před zahájením druhé půle se na plac dostal Souleymane Camara, ve sprše zůstal Joris Marveaux.
Hráči obou týmů se pomalu dostávají z útrob stadionu na hrací plochu.
Máme u konce první půli, ve které moc fotbalové krásy nebylo, více ze hry sice měli domácí hráči, ale krom pár akcí se spíše drželi házenkářské taktiky na polovině hřiště. O rozdílovou branku se postaral v 34. minutě Thauvin. Druhá půle začne přibližně v 21:33.
45+2
Na středu hřiště a s míčem na svých kopačkách nejspíše dohrají první půli hráči domácí Marseille.
45+1
Přes rychlé přihrávky se snažili do vápna dostat Gignac s Thauvinem, ale do jednoho pasu strčil svou kopačku El Kaoutari a bylo po akci.
45
Pan hlavní rozhodčí nastaví 2 minuty nad rámec hrací doby.
44
U rohového praporku díky skvělé technice uspěl hostující Sanson proti trojčlenné přesile.
43
Rovnou do náruče Mandandy poslal míč z přímého kopu Marveaux.
42
Montanou byl na zemi faulován dotírajícím Cheyrouem, hosté budou zahrávat přímý kop.
41
Další skvělé vyběhnutí v podání Jourdrena, nyní byl u míče dříve než přibíhající Thauvin.
40
U středového kruhu se faulu na Stamboulliho dopustil Cheyrou.
39
Než se zahrával další roh, hlavní sudí musel uklidnit hráče strkající se ve vápně, Thauvin poslal míč z rohu přímo na hlavou Hiltona.
38
Míč si postavil Thauvin, ale Jourdran míč opět vyrazil za brankovou čáru.
37
K míči se postavil Gignac a obstřelil zeď skákajícím míčem, který musel Jourdren vytáhnout na roh.
36
Opět blízko vápna nedovoleně zastavil útok hostující hráč, na Payeta si nyní vyšlápl vracející se Stamboulli.
35
Až od Mandandy bude svůj útok zahajovat domácí celek.
34
Centr Abdellaha propadl ve vápně až k Romaovi, který ještě přiťukl míč ve skluzu na FLORIANA THAUVINA, který propálil hostujícího brankáře a otevřel skore tohoto utkání!
33
Míč do volného prostoru vyslal Cabella, jako první u něj byl však domácí Abdellah.
32
Po zemi Romao překvapil Jourdrena, který musel předvést tygří skok při likvidování této šance.
31
Hosté v plném počtu se brání útoku domácích, který končí faulem Hiltona na Payeta, přímý kop z nějakých 25 metrů pro domácí celek.
30
Cabella odkulhal za postranní čáru a vypadá, že bude pokračovat dále ve hře.
29
Šlapák od Romaa zastavil postup středem hřiště hostujícího Cabellu, kdyby tento hráč musel střídat bylo by to už druhé nucené střídání pro hostující tým kvůli zranění.
28
Míč si opět vzal do parády Payet, ale nyní trefil Congréma.
27
Další roh pro domácí zahrával Payet, ale jen trefil Marveauxe, od kterého se míč dostal opět za brankovou čáru.
26
Opět z levé strany hřiště posílal Payet míč do vápna, ten se dostal za postranní čáru po odrazu od hostujícího Hiltona.
25
Na trávníku se po souboji s Congrém ocitl domácí Valbuena, přes nelibost domácího hráče se pokračuje ve hře.
24
U postranní čáry se o míč přetlačovali Cabella s Diawarou, dle pomezního arbitra se jako poslední dotkl míče hostující hráč.
23
Na druhé straně byl v malém vápně odpískán nedovolený zákrok Payeta.
22
Nyní se do útoky tlačili hosté, z pravé strany poslal do vápna centr Marveaux, ale hlavičkou ubránil domácí Diawara.
21
Další dobrá přihrávka do prostoru v podání N´Kouloua, se však opět ocitla na kopačkách hostující obrany.
20
V postavení mimo hru se ocitl hostující celek.
19
Na steč dlouhým pasem vyslal N´Koulou Gignace, ale u míče byl jako první Jourdren.
18
První roh zápasu zahrávali domácí celek, ale hostující obrana si sním bez problémů poradila.
17
Málem jsme se dočkali první branky utkání! Payet před brankou našel Gignace, kterého skvěle vychytal Jourdren, poté se k dorážce dostal Diawara, ale natrefil jen ležícího brankáře!
16
Podobnou taktiku nyní předvádějí domácí obránci.
15
Přihrávkami mezi sebou se snaží Montpellier překvait domácí obranu, marně.
14
Střelou z dálky se Cabella pokusil překvapit Mandandu, ale branku netrefil.
13
Drze se do vápna dostával Payet, ale míč si moc předkopl, a ten se dokutálel k brankáři.
12
Hosté zahájili svůj útok výkopem brankáře Jourdrena, ale ihned o míč přišel, když se zakutálel do zámezí.
11
Na středu hřiště poslal Payet pas na Gignaca, který po pár krocích se pokusil vystřelit, ale míč mířil nad branku.
10
Hra bude po chvíli pokračovat, jen co si Cheyrou obuje kopačku, o kterou přišel v souboji s Montanou.
9
Do útoku se tlačil Montana, ale míč mu z kopačky do zámezí odkopl Diawara.
8
Domácí Mendy zahrával přímý kop, ale natrefil jen hlavu bránícího Stamboulia.
7
Montano se uvedl na hřišti postavením mimo hru.
6
Nucené střídání je tady, Djamel Bakar si pro dnešek už nezahraje a za všechny mu přeji brzké uzdravení. Na jeho místo nastupuje Victor Montano.
5
V postavení mimo hru se ocitl domácí Payet, Bakar je na nosítkách odnášen do útrob stadionu.
4
Ve hře se už pokračuje, hosté hrají zatím v deseti mužích na hřišti, Marseille to využívá zatím jen přihrávkami z jedné strany na druhou.
3
Stále je hra přerušena kvůli ošetřování v rohu hřiště.
2
Při souboji o míč s Mendym se u rohového praporku nepříjemně zranil Bakar, okolo něj se shlukli všichni hráči a vypadá to na nucené střídání.
1
Ihned po rozehrání se Puyet dopustil faulu.
1
Hostující celek měl tu čest rozehrát dnešní utkání.
1
Jako hlavní trenér domácích se dnes představí pan Elie Baup. U hostů bude dávat rady ze střídačky pan Jean Fernandez.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Abdallah, N´Koulou, Diawara, Mendy – Romao, Valbuena, Cheyrou – Thauvin, Gignac, Payet.
Náhradníci: Samba – Mendes, Morel, Lemina, Imbula Wanga, J. Ayew, Khalifa.

Montpellier HSC: Jourdren – Congré, Hilton (C), El Kaoutari, Tiéné – Marveaux, Stambouli, Cabella, Saihi, Sanson – Bakar.
Náhradníci: Pionnier – Mézague, Martin, Dabo, Mounier, Camara, Montaño.

Rozhodčí: F. Fautrel – N. Henninot, N. Pottier.

Dnešní souboj bude jako hlavní arbitr řídit pan Fredy Fautrel. Na pomezních čarách mu budou asistovat pánové Nicolas Henninot a Nicolas Pottier.
Olympique Marseille

To domácí celek je na tom o něco lépe, v tabulce si drží čtvrtou příčku s 24 body za sedm výher, tři remízy a skore 21:14.

Ve 14. kole hráči navštívili stadion Ajaccia a odjížděli s výhrou 3:1, branky vsítili Payet, Gignac a Thauvin. V týdnu sehrál tým ještě zápas základní skupiny Ligy mistrů, z londýnského Arsenalu odjížděl celek s prohrou 0:2.

16. kolo přivede Marseille na hřiště Lille.
Montpellier HSC

Hosté se v tabulce nacházejí na 16. příčce s patnácti body za dvě výhry, devět remíz a skore 17:18.

Minulé kolo Montpellier hostil na svém hřišti Guingamp a ubojoval remízu 1:1, o vyrovnávající branku se postaral Cabella.

V následujícím kole se hráči opět představí před svým publikem, na souboj vyzvou Lorient.
Přeji krásný páteční večer a vítám Vás u úvodního zápasu 15. kola francouzské Ligue 1. Jako domácí tým se dnes představí Olympique Marseille, který přivítá Montpellier HSC. Výkop je na programu od 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.