Druhá půle a tím i celý zápas máme u konce, v druhém dějství jsme byli svědky tří branek a dokonce neproměněné penalty, ale vše popořadě. Úvodní branku utkání vsítil hostující Saez v 53. minutě. O pět minut později Bedoya svou individuální akcí vyrovnal skore, v 70. minutě, po faulu na svou osobu po stažení Angouem, kopal Dordevič pokutový kop, který Penneteau vychytal! Rozhodnutí přišlo v 88. minutě, když Bessat položil míč na hlavu Aristeguieta, a ten rozhodl o tom, že tři bodu zůstávají v Nantes. Já Vám děkuji za pozornost a u dalšího přenosu na viděnou!
90+1
Z rozehrávkou Riou moc nespěchá a rozhodčí ho přemlouvá ke hře.
90
I hosté naposledy střídají. Saliou Ciss připouští své místo na pár minut Francisi Massampu.
89
Domácí ihned střídají Issa Cissokho opouští hřiště, na jeho místo nastupuje Olivier Veigneau.
88
Nantes právě vstřelili branku!
Dva střídající hráči otáčí stav tohoto utkání! Roh do vápna vyslal Bessat, kde nalezl hlavu FERNANDA ARISTEGUIETA, který nedal brankáři šanci!
87
Z tohoto kontru se podařilo získat rohoví kop pro Nantes.
86
Centr na druhé straně zkoušel Dossevi, míč však Riou lapil přímo ve vzduchu a započal rychlý kontr.
85
Další postavení mimo hru v podání Dordeviče.
84
Máme tu další střídání, na hřiště se přichází zahřát Mathieu Dossevi, pod bundu zas míří Maor Melikson.
83
Nerad bych se opakoval, ale situace na hřišti mi nedává na výběr, Bedoya posílá centr do vápna, kde Aristeguieta na míč hlavou dosahuje, ale míč poslal přímo do náruče brankáře.
82
Co nejvíc do vápna se snaží tlačit domácí, ale jejich přemíra snahy vždy ztroskotá ve finální fázi.
81
Opět Cissokho se snaží najít svého spoluhráče ve vápně Aristeguieta na míč však nedosahuje.
80
Do vápna posílá centr Cissokho, na míč však dosahuje jen hostující Kagelmacher.
79
Domácí opět střídají Jordan Veretout přenechává své místo Fernandu Aristeguietovi.
78
K míči se dostal Bessat a sám před brankářem nastřelil nohu ležícímu Penneteauovi!
77
Bedoya hledá komu by přihrál míč, nenachází nikoho v zajímavé pozici, tak míč raději posílá svému brankáři.
76
Málem se k míči dostal jako první Dordevič, ale byl na něj příliš dlouhý a skončil v rukavicích Penneteaua.
75
Chybu chtěl napravit Dordevič, nastřelil však hráče stojícího před sebou.
74
Opět u míče da Silva, snaží se ho nakopnout do vápna, balon sbírá Riou.
73
Míč si vzal Melikson, ale nic kloudného s ním nevymyslel.
72
Da Silva rychlým pohybem do vápna získal pro svůj celek rohový kop.
71
Rohový kop dokázal Angoua dobře odbránit.
70
K míči se postavil sám faulovaný Dordevič, ale Penneteau vystihl směr a vyrazil míč na roh!
69
Ve vápně Angoua stahuje Dordeviče a sudí nařizuje pokutový kop.
68
Doumbia poslal míč do vápna na volného Bahebecka, ten ještě se snažil najít nějakého svého spoluhráče zpětným pasem.
67
V postavení mimo hru se ocitl domácí kapitán Dordevič.
66
Srážka na středovém puntíku Bessata s Doumbiou znamená přímý kop pro domácí.
65
Další pokus zpoza vápna vyzkoušel Bessat, mezi tři tyče se však netrefil.
64
U rohového praporku Nantes svádí souboj Bahebeck s Cissokhem, hostující hráč dokázal odcentrovat, míč však skončil za čárou.
63
Hosté poprvé střídají, nepříliš šťastný José Saez opouští hřiště, na jeho místo nastupuje David Ducourtioux.
62
Taktického faulu na středu hřiště se dopustil da Silva a dostává ještě na cestu kázání od hlavního arbitra.
61
Hosté se z obdržené branky již oklepali, zajímavý centr do vápna vyslal Melikson, ale na poslední chvíli míč zastavil Vizcarrondo.
60
Opět střela z velké dálky, neúspěšným autorem se stal nyní Cissokho.
59
Jako Bedoya to teď zkusil Gakpé, ale narozdíl od svého spoluhráče branku přestřelil.
58
Ze pravé strany na střed se dostal LUCAS BEDOYA a tvrdou střelou prostřelil Penneteaua a vyrovnal skore tohoto utkání!
57
Jako foxterier se Bessat zakousl do napadání a málem se z hloučku hráčů dostal sám před brankáře.
56
Máme tu první střídání, Banel Nicolita přepouští své místo na hřišti Vincentu Bessatovi.
55
Sám se snažil Bahebeck dostat před brankáře Rioua, ae nedokázal prodrat přes protihráče.
54
Domácí se snažili ihned vyrovnat, ale Cissokho poslal svůj centr nad branku.
53
Valenciennes právě vstřelilo branku!
Jako blesk z čistého nebe přišel tento gol! Melikson narazil míč JOSÉMU SAEZOVI, který zprvní poslal míč pod břevno domácí branky!
52
Po špatném centru hostů se do protiútoku dostává Dordevič, ale na půlce přichází o míč.
51
Do vápna se míč snažil z levé strany dostat Cissokho, avšak na vysoký míč nikdo nedosáhl.
50
První zajímavá akce utkání a u ní domácí Dordevič, zpoza vápna napřáhl a protáhl hostujícího Penneteaua!
49
Do vápna se prodíral Bahebeck, ale přes tři hráče se nedostal a o míč přišel.
48
Před dotírajícím Veretoutem míč raději do zámezí odkopl Néry.
47
Postavení mimo hru se ihned na začátku druhé půle pískalo domácímu Gakpému.
46
Sudí zadul do píšťalky a Gakpé rozehrál druhý poločas.
46
Hráči pomalu přicházejí na hrací plochu z útrob stadionu.
Máme u konce velmi nudnou první půli, míč sice měli na kopačkách domácí hráči ve většině času, ale svou územní převahu nedokázali přetavit v nějakou šanci. Druhá půle začne okolo 20:02.
45+2
Ihned po rozehrání rohového kopu sudí ukončil první půli tohoto utkání.
45+2
Rozhodčí sice naznačil, že se bude nastavovat jen 1 minuta, ale nechá ještě domácím rozehrát rohový kop.
45+1
K míči se postavil sám da Silva, ale míč poslal jen do náruče Rioua.
45
Hosté budou ještě kopat přímý kop po faulu Deauxe na pronikajícího da Silvu.
44
Na středu hřiště se nyní odehrává hra, oba týmy už vyčkávají na ukončení první půle.
43
Jako gazela se po levé straně hřiště prohnal s míčem Masuaku, míč mu však raději do autu odkopl Bedoya.
42
Podcenění přihrávky došlo u Néryho, který tak daroval míč přímo na kopačky domácího Cissokha.
41
Kolmice z kopačky da Silvy se snažila najít Bahebecka, ale ten se však díky dobré obraně k míči nedostal.
40
Až na druhý pokus dostal Gakpé míč centrem do vápna, tam ho Angoua vyvezl do bezpečí.
39
Na krátko rozehrál domácí výběr rohový kop, Veretout poté však poslal míč přímo na hlavu Kagelmachera.
38
Postavení mimo hru odmáváno a odpískáno Gakpému.
37
Hosté zpomalují hru pomocí krátkých přihrávek na středu hřiště.
36
Melikson zkoušel míč poslat po zemi na hranici vápna, ale tam stál připravený Gakpé.
35
Svou agilitou vybojoval Bahebeck rohový kop pro Valenciennes.
34
Banel Nicolita vidí první žlutou kartu utkání po faulu na Doumbiu.
33
Nadějný centr do vápna poslal Veretout, míče se však nikdo nedotkl, a tak skončil v zámezí.
32
Rohový kop v podání Meliksona dokázala domácí obrana zneškodnit.
31
Míč do vápna od hostí posílal Agoua, ale na roh míč, stejně jako na druhé straně, tečoval domácí Vizcarrondo.
30
Rohový kop se vzal na starost Deaux, ale míč končí nad brankou Penneteaua.
29
Néry tečoval míč za brankovou čáru, když se Alhadnur snažil po dlouhém sprintu o centr.
28
S přímého kopu nic nebylo, protože Néry trefil jen zeď před sebou, hosté jsou však stále u míče.
27
U velkého vápna Gakpé podkopl Meliksona, sudí dává domácímu hráči důrazné varování.
26
V postavení mimo hru se ocitl hostující Bahebeck.
25
Volný přímý kop byl přerušen píšťalkou hlavního arbitra kvůli faulu Alhadhura.
24
Ruka Masuaka se ocitla v obličeji Deauxe, Nantes získalo volný přímý kop.
23
Centr do vápna poslal Saez, ale hlavou míč mimo vápno usměrnil Vizcarrondo.
22
Míč do vápna poslal sám Melikson, ale hra byla přerušena kvůli útočnému faulu Bahebecka.
21
Dobrým napadáním Melikson získal pro svůj tým první rohové utkání v zápase.
20
Zatím se nehraje moc líbivé utkání, domácí mají sie míč na svých nohách častěji, ale nedokáží s ním nic vymyslet.
19
Domácím se nelíbí verdikt hlavního arbitra, který autové vhazování dal hostujícímu celku.
18
Po levé straně mířil do útoku Gakpé, ale Melikson mu chytře vypíchl míč.
17
A míč po delší době opět na kopačce domácího Rioua, který ihned posílá balon na své obránce, kteří si ho posílají mezi sebou.
16
Na Gakpéa mířil míč z kopačky Deauxe, ale ten byl na těsno hlídán Kagelmacherem, a tak se k míči nedostal.
15
Jako v americkém fotbalu Nantes pomocí autových vhazování se posouvá kupředu.
14
Hosté z útokem moc nespěchají a přihrávají si míč házenkářskou taktikou na středu hřiště.
13
Míč se po chvilkové rošádě na středu hřiště dostal opět k hostujícímu obránci, který na podruhé poslal míč na místo určení.
12
Při rozehrávce volného kopu se Penneteau ukopl a poslal míč mimo hřiště.
11
Mezi nohama poslal Dordevič míč do vápna na Deauxe, ten byl však v postavení mimo hru.
10
Středem hřiště se pokouší prodrat Veretout, ale jeho snaha končí na dobře organizované obraně hostujících hráčů.
9
Nyní se nedovolený zákrok píská, Melikson na středu hřiště takticky posílá k zemi Dordeviče.
8
Néry poslal nedovoleně k zemi Gakpéa, který se dožaduje odpískání faulu, marně.
7
Špatný centr Cissokha končí až za brankovou čárou.
6
Z levého křídla posílá míč Veretout míč až Nicolitovi, který zpomaluje hru přihrávkou na své obránce.
5
Míč se dostal až k jeho kolegovi na druhé straně, který rychle poslal míč do středu hřiště.
4
Až od svého brankáře Rioua zahajují útok domácí hráči.
3
Čistým zákrokem obral u pomezní čáry Ciss Nicolitu, domácí zůstávají u míče alespoň autovým vhazováním.
2
Na druhé straně Saez se pokouší zahájit útočnou akci, ale dostal se jen k přihrávkám na středu hřiště.
1
Do vápna zkouší poslat míč Veretout, avšak hostující obránce hlavou uklízí míč do bezpečí.
1
Hosté měli tu čest zahájit nám dnešní utkání.
1

FC Nantes: Riou – Bedoya, Vizcarrondo, Djilobodji, Cissokho – Nicoliță, Deaux, Alhadhur, Veretout – Đorđević (C), Gakpé.
Náhradníci: Zelazny – Veigneau, Bessat, Touré, Trebel, Audel, Aristeguieta.

Valenciennes FC: Penneteau (C) – Néry, Angoua, Kagelmacher, Ciss – Melikson, Saez, da Silva, Doumbia, Masuaku – Bahebeck.
Náhradníci: Novaes – Lala, Ducourtioux, Enza-Yamissi, Chitu, Dossevi, Massampu.

Rozhodčí: R. Buquet – G. Debart, N. Pottier.
Trenérem domácího celku je pan Michel der Zakarian. Hosty trénuje pan Daniel Sanchez.

Dnešní utkání jako hlavní arbitr bude řídit pan Ruddy Buquet. U pomezních čar mu budou praporky mávat pánové Guillaume Debart a Nicolas Pottier.
FC Nantes

To domácí celek je na tom v tabulce lépe. Okupuje 6. příčku s 23 bodíky za sedm výher, dvě plichty a skore 19:12.

15. kolo přineslo Nantes prohru 0:1 s týmem Guingamp na jeho hřišti.

17. kolo přivítá hráče Nantes na hřišti Olympique Marseille.
Valenciennes FC

Hostující celek se nachází v sestupových vodách, a to na 18. místě s 10 body za dvě výhry, čtyři remízy a skore 12:22.

Ve víkendovém kole hráči narazili na svém hřišti na tým Lille a utrpěli porážku 0:1.

V následujícím kole se Valenciennes představí opět před svými fanoušky, kde přivítá tým Guingamp.
Přeji krásný úterní večer a vítám Vás u vloženého 16. kola francouzské Ligue 1. FC Nantes dnes na svém stadionu přivítá Valenciennes FC. Úvodní výkop je na programu od 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.