Ligue 1 - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Amiens : Toulouse - 17. února 2018   20:00

0:0
(0:0)
Amiens
Gurtner – Cissokho, Dibassy, Gouano (C), Avelar (31. El Hajjam) – Fofana, Monconduit, Mendoza – Gakpé (70. Bourgaud), G. Kakuta, L. Traoré (79. Manzala).
Bouet – Manzala, Bourgaud, Gope-Fenepej, El Hajjam, Ielsch, N'Gosso.
Schneider – Zitouni, Henninot
Stade de la Licorne, Amiens
Toulouse
Lafont – Amian, Diop (C), Yago, Sylla – Sangaré, Cahuzac, Imbula (81. Toivonen) – Mubele (60. Durmaz), Sanogo (87. Jean), Gradel.
Goicoechea – Jullien, Jean, Toivonen, Durmaz, Blin, Moubandje.

Je dobojováno! K vidění byla vcelku vyrovnaná bitva, kdy Amiens sice mělo v držení míče lehce navrch, ale to naopak hostující Toulouse kompenzovalo větším počtem střel. Druhý poločas poznamenala udělená červená karta v 76.minutě, domácí se po sporném zákroku sice dostali do početní nevýhody, avšak tato „křivda“ je dost možná namotivovala k lepšímu výkonu a herní projev Amiens se razantně zlepšil. Nejblíže vstřelení branky byli domácí v 85.minutě, kdy se po Manzalově sklepnutí balón kutálel takřka po brankové čáře. Remíza je však dnes poměrně spravedlivým řešením.
90+3'
90+2'
Amiens drží míč na polovině soupeře, to je pro domácí tým každopádně velmi dobré.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Ale nebude! Kakutův nízký pas skončil takřka ihned na kopačkách soupeře.
89'
Přímý kop pro Amiens SC. Tohle by mohla být skvělá příležitost na vstřelení branky!
87'
Fialky také zkouší rychlý nákop do útoku, ale tentokrát visí ve vzduchu ofsajdový praporek čárového sudí.
87'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Yaya Sanogo, přichází Corentin Jean.
86'
Do konce utkání už zbývá méně než pět minut řádné hrací doby.
85'
Tohle si říkalo o gól! Monconduit vyslal do pokutového území dlouhý pas, který propadl na vzdálenější tyči až k Manzalovi, ten ve výskoku sklepl míč brankáři mezi nohami a balón se následně prokutálel těsně před brankovou čárou.
83'
Gradel z levého křídla našel před branou velmi dobrým pasem připraveného Sanoga, jenž si sklepl míč na střelu, avšak při samotném zakončení se zbortil k zemi.
82'
Amiens to teď zkouší dlouhým nákopem do útoku, vyběhnutý Lafont kryje míč před dobíhajícím Manzalou.
81'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Giannelli Imbula, přichází Ola Toivonen.
80'
Domácí kvitují jakýkoliv kontakt hostujících hráčů s míčem hlasitým pískotem.
79'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Lacina Traoré, přichází Harisson Manzala.
78'
Toulouse cítí šanci na vstřelení rozdílové branky a vytahuje se na soupeřovu polovinu. Syllův vysoký centr končí až za Gurtnerovou bránou.
77'
Amiens nyní bude chtít v početní nevýhodě zřejmě ubránit bezbrankový stav.
76'
Tak tohle bude ještě závěr! Fofana se nechal v běžeckém souboji rozhodit od Gradela, a posléze zasáhl zezadu a podrazil Cahuzaca. Sudí k velkému překvapení fanoušků i hráčů uděluje červenou kartu!
74'
Dlouhý nákop domácích Lafont bezpečně chytá do rukavic, ostatně brankář Toulouse zatím nemusel čelit ani jedné střele na bránu.
73'
Amiens si nyní trošku zahrávalo v „horkém“ území, když El Hajjam riskantně zpracoval skákavý balón a posléze byl dotírán napadajícím Gradelem. Obránce domácích raději hned odkopl míč do autu.
72'
Samotná rozehrávka rohového kopu se protahuje kvůli konfliktu Durmaze s El Hajjamem, který musí řešit rozhodčí důraznou domluvou. Domácí hráči znovu dokázali balón s přehledem odklidit.
71'
Rohový kop pro Toulouse FC.
70'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Serge Gakpé, přichází Emmanuel Bourgaud.
68'
Toulouse má navrch a postupně svého soupeře svírá v předbrankovém prostoru.
66'
Standardní situace se ujal Max Gradel, dělovka v podání tohoto kanonýra z Pobřeží slonoviny končí nárazem do obranné zdi.
65'
Přímý kop pro Toulouse FC.
64'
Útočené tažení domácích začíná a zároveň i končí na středové čáře, kde se nakonec hráči Amiens svou vlastní chybou nechali o balón připravit.
62'
V posledních okamžicích je hra velmi četně rozkouskovaná. Na hrací ploše je k vidění velké množství faulů a nepřesností.
61'
Kakuta se nádhernou otočkou obmotal kolem dvojice obránců, avšak ve finále si nechal utéct míč do zámezí.
60'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Firmin Ndombe Mubele, přichází Jimmy Durmaz.
59'
Domácí jsou aktuálně v držení míče zatlačeni na vlastní půlce, do rozehrávky se zapojuje i Gurtner.
58'
Gradel si na levém křídle sbíhal na daleký centr do běhu, El Hajjam míč raději zakopnul za postranní čáru.
56'
Ale ani tentokrát to hostům nevychází, Amiens má bránění standardních situací zřejmě perfektně zvládnuté.
55'
Sangaré pohotovým nástřelem z pravého křídla díky teči Dibassyho získává další roh.
54'
Po krátké odmlce se fialoví stahují znovu před Gurtnera, i tentokrát si hráči Amiens míč pohlídali.
53'
Prvotní rozehrávka končí okamžitým odhlavičkováním domácích obránců.
52'
50'
Ovšem mladičky gólman Lafont nemusel hasit žádný velký závar.
49'
Druhý poločas začíná pod taktovkou domácích velmi aktivně.
47'
Amiens zkouší svého protivníka překvapit okamžitým výpadem vpřed, Mendoza však centroval před bránu již ze zámezí.
46'
První poločas končí za bezbrankového stavu 0:0. K vidění byl takřka vyrovnaný fotbal, zejména tedy co se týče držení míče. Střelecky produktivnější bylo rozhodně hostující Toulouse, které si vytvořilo více střelecký šancí a zároveň i nebezpečnější, ovšem jedinou vážnější střelu v prvním poločase zneškodnil skvělým zákrokem brankář Gurtner.
45+2'
45+1'
Přímý kop ještě na druhé straně. Dlouhý nákop do pokutového území sice dobře směřoval na Kakutu, ale tomu přece jen ještě kousek chybělo k zasažení balónu.
45'
Z nařízeného přímého kopu hosté prudce nastřelili míč před bránu, posléze je balón v nepřehledné situaci sražen do zámezí, Gurtner bude vykopávat od brány.
44'
Max Gradel inkasuje u rohového praporku ostrý skluz od střídajícího El Hajjama, ten vidí po lehkém váhání od sudího žlutou kartu.
42'
Amiens rozehrává aut na vlastní polovině, avšak hráči v bílém mají poměrně velké potíže se soupeřovým napadáním.
41'
Fofana si na středu přebral balón a připravil jej na střelu, přízemní rána zpoza šestnáctky skončila daleko od brány.
40'
Týmy se s určitou pravidelností střídají v držení míče.
38'
Mendoza potáhl balón po levém křídle a vysokým centrem hledal před bránou nabíhajícího si Traorého, ten však míč nezachytil.
37'
Toulouse vyváží míč do útoku, skrze zahuštěný střed hřiště si však defenziva Amiens soupeře pohlídala.
35'
Gouano se vyzdvihl na hranici malého vápna ze všech nejvýše a prodloužil míč ke vzdálenější tyči, kde balón o kousek prolétl do zámezí.
34'
Rohový kop pro Amiens SC.
33'
Na malou chvíli se ještě pokračuje před Gurtnerovou bránou, následuje daleký odkop až k protějšímu brankáři.
32'
Výborný zákrok Gurtnera! Imbula si navedl na středu hřiště míč ke střele a zpoza vápna vystřelil, v pokutovém území jeho ránu tečoval stoper Dibassy a výrazně změnil dráhu. Brankář domácího týmu dokázal v pádu míč pohotově vykopnout!
31'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Danilo Avelar, přichází Oualid El Hajjam.
29'
Avelar zůstává po jednom z předchozích soubojů ležet na hrací ploše, na trávníku jsou již lékaři a zřejmě bude potřeba střídat.
27'
Ústřední postavou je znovu středový záložník Monconduit, který tentokrát centruje míč dovnitř pokutového území. Obrana Toulouse zafungovala na jedničku.
26'
Tato standardní situace fialkám moc nevyšla, Amiens rychlým brejkem získává rovněž přímý kop.
25'
Monconduit zezadu přišlápl rozběhnutého Imbulu k zemi, Toulouse bude zahrávat přímý kop.
23'
Nováček letošního ročníku odkopává míč mimo hrací plochu, Toulouse je i nadále více v kontaktu s míčem.
22'
Polovysoký centr končí jen odhlavičkováním defenzivy v bílých dresech.
21'
Gradel nastartoval po levém křídle do rychlého brejku, jeho spoluhráči nejprve získali aut a následně i rohový kop.
19'
Amiens kontruje postupným přechodem do útočné fáze, ale gólman Lafont i nadále zůstane bez práce.
18'
Akce Fialek v předbrankovém prostoru donutila gólmana Gurtnera k nepříliš složitému zákroku.
16'
Toulouse přebírá otěže hry do vlastních rukou.
15'
Velká laxnost domácích hráčů! Sangaré nacentroval míč před bránu z pravého křídla, brankář Gurtner nejprve nedokázal míč vyboxovat a následně jeho spoluhráči museli i díky vlastnímu „zaspání“ s vypětím všech sil blokovat soupeřovo zakončení.
13'
Amiens se teď už dostalo do soupeřova pokutového území, ale po Cissokhově centru následuje ofsajd.
12'
Oba celky se zatím marně snaží nějak vážněji ohrozit bránu.
10'
Bílí to zkoušejí vpřed rychlými přechody přes středovou čáru, jenže tam ve směs jejich cesta ihned končí.
8'
Volný úvod utkání. Syllův křižný nástřel do vápna skončil pouze naprázdno v zámezí.
7'
Domácí hráči jsou po nepříliš dobře zahraném rohovém kopu zatlačeni zpět na vlastní polovinu.
6'
5'
Imbula nyní zakončil ze zhruba třiceti metrů, ovšem při jeho střelbě byl v ofsajdové pozici dorážející Gradel, a tak sudí neuznává dosaženou branku.
4'
Daleký odkop gólmana Gurtnera.
3'
Nicméně hosté ve fialových dresech jsou o něco aktivnější, po rychlé přihrávce Cahuzaca zakončil nepřesně Sanogo.
2'
Oba týmy do utkání vstupují rozvážnou kombinací na středu hřiště.
1'

Amiens SC: Gurtner – Cissokho, Dibassy, Gouano (C), Avelar – Fofana, Monconduit, Mendoza – Gakpé, G. Kakuta, L. Traoré.
Náhradníci: Bouet – Manzala, Bourgaud, Gope-Fenepej, El Hajjam, Ielsch, N'Gosso.

Toulouse FC: Lafont – Amian, Diop (C), Yago, Sylla – Sangaré, Cahuzac, Imbula – Mubele, Sanogo, Gradel.
Náhradníci: Goicoechea – Jullien, Jean, Toivonen, Durmaz, Blin, Moubandje.

Rozhodčí: Schneider – Zitouni, Henninot.
Hezký sobotní večer! Společně se dnes v rámci 26.kola francouzské Ligue 1 podíváme na utkání mezi Amiens SC a Toulouse FC. Očekávat lze vyrovnaný souboj týmů z dolních pater tabulky.

Mezi oběma týmy je v tabulce rozdíl pouhého jednoho bodu, lépe je na tom o malinko Toulouse, které je s pětadvaceti body na průběžné patnácté příčce, domácí nováček letošního ročníku je o dvě příčky níže. V momentální formě jsou na tom zase o něco lépe hosté, kteří z posledních pěti zápasů dokázali dvakrát vyhrát a jednou remizovat, oproti tomu Amiens hned třikrát za sebou prohrálo a předtím si připsalo po jedné výhře a remíze. Nejlepšími střelci jsou na straně domácích se sedmi góly Moussa Konaté a na straně druhé s šesti brankami Max Gradel.

Jak toto, pravděpodobně vyrovnané, klání dopadne se dozvíme dnes od 20:00, kdy je naplánován na Stade de la Licorne v Amiens úvodní výkop.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.