Ligue 1 - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Amiens : Bordeaux - 31. března 2019   15:00

0:0
(0:0)
Amiens
Gurtner – Krafth, P-D. Gouano (C), Dibassy, Pieters – Otero (79. Cornette), Monconduit, Blin, Mendoza – Mou. Konaté, Timite (83. Gnahoré).
Dreyer – Adénon, Gnahoré, Cornette, G. Traoré, El Hajjam, Zungu.
Bordeaux
Costil (C) – Koundé, Pablo, Jovanović – Youssouf (46. Sabaly), Otávio, Sankharé (63. Kamano), Poundjé – Bašić, Karamoh (75. Briand) – de Préville.
Poussin – Briand, Kamano, Plašil, Sabaly, Maja.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne.

Fauly: 8:21
Zápas je u konce, bohužel nám moc krásy nenabídlo a nepadl ani jeden gól. Amiens se tak muselo doma spokojit s bezbrankovou remízou proti Bordeaux. Domácí byli celý zápas jasně lepším týmem, hosté naopak ani jednou nevystřelilo na branku. Zápas byl zpomalován množstvím faulů, standardní situace se ale Amiens nedařilo. Přesto nakonec mohli vyhrát, ale v poslední minutě nastavení napálil Alexis Blin zpoza vápna jen tyč.
90+4'
90+4'
Už se hraje trochu přes čas, ale je tu ještě jedna standardka pro domácí.
90+3'
Neuvěřitelné, v poslední minutě nastaveného času zpoza pokutového území vystřelil Alexis Blin a napálil pravou tyč branky Bordeaux!
90+2'
Amiens se ještě tlačí dopředu a pokouší se zápas zlomit na svou stranu.
90+2'
Zatím se v nastaveném času moc nehraje, brankář Costil dlouho váhal s rozehrávkou.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Youssouf Sabaly upadl ve vápně a zkusil si vymodlit penaltu, ale byl to jen marný pokus.
89'
Bordeaux se po dlouhé době zase podívalo dopředu, ale k ohrožení branky soupeře se zatím nedostalo.
88'
Maxime Poundjé nakopl míč ze standardky na zadní tyč, ale míč bez povšimnutí prolétl až do autu.
87'
Nicolas de Préville v hlavičkovém souboji postrčil soupeře a dostává žlutou kartu.
86'
Rohový kop si Bordeaux pohlídalo a zablokovalo i následnou střelu Amiens zpoza vápna.
85'
Dlouhý aut Amiens byl tentokrát hodně nebezpečný. Znovu dolétl až před branku Bordeaux a Benoît Costil se musel pořádně natáhnout, aby míč po teči vyrazil na roh.
84'
V bolestech skončil na trávníku Moussa Konaté, ale už se zase zvedá a pokusí se to rozběhat.
83'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Cheick Timite, přichází Eddy Gnahoré.
82'
Ke střele se ve vápně dostal John Stiven Mendoza, ale míč odrazil od země a Benoît Costil mohl předvést celkem pohodový zákrok.
81'
Cheick Timite se nedobrovolně ocitl na trávníku, Amiens tak znovu dostává možnost standardní situace. Ty se mu ale zatím dnes nedaří.
80'
Amiens vhodilo z pravé strany dlouhý míč až do vápna Bordeaux. Tam ale vše jistil brankář Benoît Costil, balón vyboxoval.
79'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Juan Ferney Otero, přichází Quentin Cornette.
78'
Kamanův centr z levé strany přistál jen bezpečně v náručí brankáře Gurtnera.
77'
Amiens znovu nepředvedlo ze standardní situace kvalitní centr, hosté ve bez problému ubránili.
76'
François Kamano zezadu zbytečně sundal k zemi Juana Ferneyho Otera a inkasoval za to žluté napomenutí.
75'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Yann Karamoh, přichází Jimmy Briand.
73'
Na hřiště znovu běží lékaři hostů, zraněný je Toma Bašić.
72'
Z velké dálky zkusil štěstí Toma Bašić, ale jeho rána levou nohou se nakonec stočila těsně vedle.
71'
Bordeaux po dlouhé době také poslalo centr před branku soupeře. Bylo to ovšem bez zakončení.
69'
Yann Karamoh si už chystal míč ke střele, ale byl při tom příliš agresivní a pomohl si nedovoleně.
68'
Centr také přilétl do vápna Bordeaux, ale žádnou velkou paseku tam nenadělal.
68'
Nicolas de Préville fauloval a Amiens má přímý kop z pravé strany. Je to situace na centr.
67'
Bordeaux znovu odvrátilo centr Amiens, ale pak jen odkoplo míč a bude se tedy muset opět bránit.
66'
Série faulů pokračuje, tentokrát se provinil hostující záložník Henrique Otávio. Amiens rozehrávají ze středu pole.
65'
Alexis Blin předvedl nevybíravý faul a dostává žlutou kartu.
63'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Younousse Sankharé, přichází François Kamano.
63'
Píská se naopak postrčení Bakaye Dibassy rukama, takže rozehrávat budou domácí.
62'
Younousse Sankharé se sice hodně zlobí, ale dle názoru sudího nebyl faulován, takže domácí mohou postupovat dopředu.
61'
Amiens zkusilo hodit aut právě až do šestnáctky, ale s touto snahou neuspělo.
60'
Amiens se už zase usadilo na útočné polovině. Nyní bude házet aut z levé strany blízko vápna soupeře.
58'
Na druhé straně zase Amiens hrozilo centrem z pravé strany, ale ten byl pro všechny hráče v bílem nepřesný.
57'
Bordeaux se pokusilo zaskočit obranu soupeře rychlou protiakcí, ale vše končí znovu jen kopem od branky Amiens.
55'
Novou akci Amiens bude rozehrávat od své branky brankář Régis Gurtner.
54'
Ale ani tato standardní situace neskončila pro Amiens úspěchem, i když blízko byl Moussa Konaté. Jenže míč netrefil dobře.
54'
Tentokrát byl faulovaný domácí Cheick Timite, takže se bude kopat proti brance Bordeaux.
53'
Ve druhém poločase se zatím hraje hodně tvrdě, obě mužstva si nic nedarují.
51'
Na zemi skončil domácí Thomas Monconduit, byl jednoznačně faulován.
51'
Také rohovému kopu se dokázali hráči Bordeaux ubránit.
50'
Centr směřoval na zadní tyč, tam ale nikdo z domácích na míč nedosáhl. Je z toho ale ještě rohový kop.
49'
Amiens bude rozehrávat standardní situaci z pravé strany.
48'
První žlutou kartu v zápase dostává hostující za faul zezadu Vukašin Jovanović.
47'
Domácí začínají druhý poločas aktivně, z rohového kopu se ale neprosadili.
46'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Zaydou Youssouf, přichází Youssouf Sabaly.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
První poločas skončil, Amiens zatím hraje na domácím hřišti s Bordeaux bez branek. Domácí byli hlavně v úvodu poločasu aktivnějším týmem, první zajímavou šanci měl John Stiven Mendoza, ale jeho oblouček skončil těsně vedle. Poté z pravé strany střílel tvrdě Emil Krafth, jeho ránu ale dokázal Costil vykopnout. Jeho protějšek Régis Gurtner nemusel ani jednou zasahovat. Snad přinese druhý poločas více akce.
45+3'
45+3'
Ani z této standardní situace nic nebylo a první poločas končí.
45+2'
Nicolas de Préville zaútočil podél levé postranní čáry a byl zastaven jen za cenu faulu.
45+1'
Amiens ještě kopalo rohový kop, ale s míčem na přední tyč si Bordeaux poradilo.
45+1'
Nastavovat se budou dvě minuty.
45'
K hlavičce se po standardní situaci sice dostal jeden z domácích hráčů, ale mířil nad.
44'
Na zemi skončil Thomas Monconduit a domácí budou kopat zajímavou standardní situaci.
43'
Takž už se konečně pokračuje ve hře. Youssouf se nejspíš brzy vrátí do zápasu.
42'
Stále probíhá ošetřování Youssoufa a nehraje se.
41'
Zaydou Youssouf byl bolestivě faulován a bude muset mít ošetřenou levou nohu.
40'
Benoît Costil musel zasahovat proti střele Emila Kraftha z pravé strany a zvládl to dobře, míč vykopl nohou.
39'
Jules Koundé byl ve výskoku faulován Mendozou, takže rozehrávat budou domácí.
38'
Moussa Konaté už je po ošetření zpět na hřišti a měl by být v pořádku.
37'
Domácí Moussa Konaté má nějaké zdravotní potíže se svou pravou nohou a je ošetřován.
36'
Domácí byli už docela blízko prvního gólu zápasu. Po špatné rozehrávce Bordeaux se do šance dostal, ale jeho oblouček přes brankáře skončil těsně vedle.
34'
Došlo k nezaviněné nešťastné srážce dvou hráčů. Hůře to odnesl domácí Alexis Blin, ale měl by být v pořádku.
33'
Na trávníku skončil domácí Juan Ferney Otero, ale podle rozhodčího to faul nebyl.
32'
Amiens si vyměňuje míč mezi svými obránci a zakládá další útok.
31'
Nebezpečný centr Amiens z levé strany mířil na zadní tyč. S tím si nakonec hosté dokázali poradit.
29'
V posledních minutích se na hřišti žádná velká akce neodehrává, hraje se převážně v okolí středového kruhu.
28'
Bordeaux bylo donuceno se přihrávkami vrátit zpět na vlastní polovinu hřiště.
26'
Brankář Amiens Régis Gurtner v pohodě chytil centr z levé strany a hned výkopem rozehrál akci svého týmu.
25'
K této variantě ale hosté nesáhli, raději zvolili znovu postupný útok.
24'
Bordeaux bude házet aut z levé strany a klidně může míč vhodit až do vápna.
23'
Bordeaux přežilo nejtěžší chvilky a nyní už zakládá svou akci.
22'
Po centru z levé strany se nikdo z naskakujících hráčů Bordeaux k hlavičce nedostal.
21'
Domácí se pomalu pomocí autových vhazování posouvaní na polovinu soupeře.
20'
Hosté poprvé mohli ohrozit branku Amiens, když kopali roh z levé strany. Domácí ale míč odvrátili.
19'
Juan Ferney Otero našel pěkným dloubáčkem do vápna Johna Stivena Mendozu, ale ten nedokázal pořádně zakončit. Míč skončil u brankáře Costila.
18'
Hosté jen přibrzdili akci domácích vedenou po pravém křídle: Amiens bude vhazovat.
17'
Hráči Bordeaux znovu nebyli přesní ve své kombinaci. Amiens bude rozehrávat od své branky.
15'
Bordeaux se zase u míče neudrželo dlouho a bude se muset znovu bránit.
14'
První opravdu velkou šanci měli hráči Amiens, po přihrávce Erika Pieterse zakončoval Juan Ferney Otero. Jeho rána po zemi šla ale těsně mimo.
12'
Amiens začínají mírně přebírat taktovku nad zápasem. Už zase kombinují na útočné polovině.
11'
Bordeaux se dopředu chtělo dostat jednoduchou průnikovou přihrávkou, ta ale byla nepřesná.
10'
Centr letěl na zadní tyč, tam se ale nikdo z domácích k tomu míči nedostal.
9'
Amiens dostává k dispozici standardní situaci, před branku Bordeaux přiletí centr z levé strany.
8'
Tomu Bašiće zasáhl míč nepříjemně do obličeje, ale záložník Bordeaux bude jistě pokračovat ve hře.
7'
Zaydou Youssouf centroval z pravé strany, ale před brankou nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
5'
U míče už jsou ale opět hosté a rozehrávají z vlastí poloviny hřiště.
3'
Po faulu budou z vlastní poloviny rozehrávat hráči Amiens.
2'
Sankhare se dostal k zajímavé střele z hranice vápna, ale těsně minul branku.
1'
Domácí začali zápas aktivněji a hned se pokusili zaútočit po pravém křídle, to jim ale nevyšlo.
1'

Amiens SC: Gurtner – Krafth, P-D. Gouano (C), Dibassy, Pieters – Otero, Monconduit, Blin, Mendoza – Mou. Konaté, Timite.
Náhradníci: Dreyer – Adénon, Gnahoré, Cornette, G. Traoré, El Hajjam, Zungu.

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Koundé, Pablo, Jovanović – Youssouf, Otávio, Sankharé, Poundjé – Bašić, Karamoh – de Préville.
Náhradníci: Poussin – Briand, Kamano, Plašil, Sabaly, Maja..
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou týmů v této sezóně skončil v rámci 19. kola na hřišti Girondins nerozhodně 1:1. První branku duelu vstřelil v prvním poločase domácí Samuel Kalu, až v 87. minutě pak srovnal Eddy Gnahore. Týmy spolu odehrály zatím jen tři vzájemné duely a každý z nich jednou vyhrál a ten třetí skončil remízou.
Girondins Bordeaux FC

Bordeaux patří dlouhodobě mezi lepší průměr francouzského fotbalu, každoročně mívá tento tým pohárové ambice. To ale tak úplně neplatí pro letošní sezónu, to se totiž Bordeaux velmi trápí. Má na kontě jen čtyřiatřicet bodů a patří mu až třinácté místo. Na baráž má náskok dvanáct bodů, takže sestupu se obávat nemusí, ale na poháry ztrácí už bodů čtrnáct, takže na ně může zapomenout. Z posledních deseti soutěžních zápasů Girondins vyhráli jediný, v minulém kole doma remizovali 1:1 s Rennes. Venku zatím Bordeaux v této sezóně odehrálo v lize čtrnáct zápasů s bilancí dvou výher, čtyř remíz a devíti porážek. Naposledy Bordeaux remizovalo 1:1 na hřišti Monaka, předtím pětkrát v řadě venku prohrálo.
Amiens SC

Amiens je od své ho postupu druhým rokem v nejvyšší francouzské lize. Loni se poměrně bez problému zachránilo a i letos to má zatím rozehráno poměrně dobře. Je sice s devětadvaceti body až na sedmnáctém místě, ale na barážovou osmnáctou příčku má náskok sedmi bodů. Amiens prohrálo jen jednou z posledních šesti zápasů, minule remizovalo 0:0 na půdě Angers. Doma zatím Amiens v této sezóně odehrálo v domácí lize čtrnáct utkání s bilancí šesti výher, šesti remíz a tří porážek. Poslední tři domácí utkání Amiens vyhrálo, naposledy 2:1 nad Nimes.
Zdravím a vítám všechny příznivce francouzského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 30. kola francouzské Ligue 1 mezi týmy Amiens SC a Girondins Bordeaux FC. Zápas se odehraje na Stade de la Licorne v Amiens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.