Ligue 1 - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : Toulouse - 17. února 2019   15:00

Bordeaux
2' Bašić (Kamano) • 82' Briand (Cornelius)
2:1
(1:0)
Toulouse
70' Cahuzac  (Sangaré)
Bordeaux
Costil (C) – Palencia, Koundé, Jovanović, Trichard – Otávio, Tchouaméni – Briand, Bašić (90. Adli), Kamano (75. de Préville) – Maja (67. Cornelius).
Poussin – Adli, Cornelius, de Préville, Lewczuk, Plašil, Poundjé.
Toulouse
Reynet – Moreira, Šoji, Diakité (87. Leya Iseka), Amian – García (52. Durmaz), Cahuzac, Sangaré – Jean (80. Mubele), Sanogo, Gradel (C).
Goicoechea – Bostock, Durmaz, Jullien, Leya Iseka, Mubele, Sidibé.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:8. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:20.
Je dobojováno! Důležitý střet dvou týmů z jihozápadní Francie dopadl lépe pro Bordeaux, které po třech prohrách 0:1 konečně zabralo a na svém hřišti udolalo houževnaté Toulouse 2:1. S domácím týmem to vypadalo lépe už od druhé minuty, kdy otevřel skóre Bašić. Pak hlavně bránil a dvacet minut před koncem inkasoval od Cahzuace na 1:1. Girondins opět přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a ještě jednou strhl vedení na svou stranou, o což se pěkným volejem postaral Briand.
90+5'
90+5'
Rozhodčí trochu přetahují, což se samozřejmě nelíbí domácím fanouškům. Těm se výrazně ulevilo, když viděli hodně nepřesnou střelu od Mubeleho.
90+4'
S hosty to vypadá už hodně bledě. Aaron Leya Iseka šel za dlouhým výkopem, jenže z dvaceti metrů umístil střelu přesně do místa, které Costil zvládl pokrýt.
90+3'
Důležitou standardku hosté ve vyrovnávající trefu neproměnili. Durmaz prodloužil centr na malé vápno, kde Cahuzac vrazil do faulovaného brankáře Costila.
90+2'
Jovanović si před pomezním klekl na kolena, ale ani tak ho nedonutil změnit výrok v podobě odpískaného faulu poblíž rohového praporku.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány další čtyři minuty!
90'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Toma Bašić, přichází Yacine Adli.
89'
De Préville opadl od Amiana, který ho zřejmě trefil do hlavy na půlící čáře. Toulouse mohlo pokračovat, jenže o pár vteřin později už se pískalo v jeho neprospěch.
88'
Další zablokovaná střela od Gradela, který napřáhl, i když dobře věděl, že má jeho pokus jen minimální šanci na úspěch.
87'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Bafodé Diakité, přichází Aaron Leya Iseka.
87'
Durmaz podle očekávání zvolil krátký nákop. Z něj vzešla jen zablokovaná střela Gradela a pak i nepřesná hlavička Stevena Moreiry.
86'
Jules Koundé si pomohl faulem na Sanoga. Hosté získali standardní situaci, i když na přímou střelu je to dost daleko.
85'
Bašić parádně zpracoval přenesení hry na pravé křídlo, odkud přihrál před vápno na Otávia, ale jeho střelecký pokus postrádal potřebnou přesnost.
84'
Toulouse chtělo okamžitě odpovědět. K tomu si vypracovalo i rohový kop, jenže Sanogem prodloužený centr putoval do rukavic Benoita Costila.
82'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Zničehonic dává Girondins druhý gól a opět má blíže ke třem bodům! Vše začalo nákopem z poloviny hřiště, po kterém Cornelius využil svých fyzických proporcí a sklepl míč na JIMMYHO BRIANDA, který se ze vzduchu opřel do střely z voleje a zavěsil k pravé tyči Reynetovy brány!
82'
Mubele obešel Tricharda, ale zároveň se zahnal na brankovou čáru. Z té ještě přihrál na Sanoga, jenž z bezprostřední blízkosti trefil boční síť.
81'
S přibývajícím časem je hra stále více kouskovaná a tím ztrácí předchozí dobré tempo. Remízový výsledek se zdá být stále pravděpodobnější.
80'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Corentin Jean, přichází Firmin Ndombe Mubele.
80'
Nově příchozí Nicolas de Préville poslal prudký střílený centr na bližší tyč. Reynet se k němu dostal a vyrazil ho do relativně bezpečných prostorů.
79'
Nyní už se píská ve prospěch Bordeaux. Tchouaméniho na levé postranní čáře jednoznačně fauloval Kelvin Amian.
78'
Toma Bašić se dostal do kleští dvou soupeřů. K další vlně nevole na tribunách to byl právě on, kdo podle sudích fauloval ihned po rozehrávce Jovanoviće.
77'
Srbský stoper Vukašin Jovanović si neodpustil nějakou tu poznámku směrem k hlavnímu rozhodčímu a ten mu na oplátku ukázal žlutou kartu.
76'
A další fotbalista v pracovní neschopnosti. Ránu vysokou nohou od Jeana pro změnu dostal Trichard.
75'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází François Kamano, přichází Nicolas de Préville.
74'
Corentin Jean zakopl balón do autu, protože chtěl dát prostor k ošetření Cahuzace. Na jeho hlavu nepříjemně spadl Toma Bašić. Ten po změně stran ze hry naprosto vymizel.
73'
Durmaz hru Toulouse rozhodně oživil. Zatímco o Garcíovi nebylo vidu ani slechu, tak švédský legionář je důležitou postavou při každé útočné akci svého týmu.
72'
Tchouaméniho prudký pas nečekaně propadl ke Corneliusovi. Ten neměl ani špetku času na zpracování míče, jenž pouze odrazil k Reynetovi.
71'
Gradel a Durmaz operovali na pravém křídle. Vzájemných přihrávek bylo ale přespříliš a Bordeaux jim balón vzalo.
70'
Toulouse právě vstřelilo branku!
Hosté dvacet minut před koncem zaslouženě vyrovnávají! Durmazův centr odstartoval v pokutovém území menší závar. Sanogova střela z otočky byla zablokovaná vlastním spoluhráčem Sangarém k YANNICKU CAHUZACOVI a ten z voleje napálil míč do sítě.
68'
Sergi Palencia absolvoval během vteřinky dva souboje. V tom prvním ve skluzu trefil Moreiru a hned poté atakoval i Sanoga. Žlutá karta asi přišla za první zákrok.
68'
Bleskově se obranná linie Toulouse vysunula a vystavila tím do ofsajdu tři domácí fotbalisty, kteří čekali na vysoký nákop.
67'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Josh Maja, přichází Andreas Cornelius.
65'
Steven Moreira zbytečně vrazil do Palencii, který se skláněl, aby si nazul kopačku. Sudí to nijak neřešili a pokračuje se jen autovým vhazováním.
64'
Na střídačce Bordeaux už je připraven dánský forvard Cornelius, který s největší pravděpodobností nahradí nevýrazného anglického útočníka Maju.
63'
Yaya Sanogo si nenápadně sbíhal za obranu. Míč u něj ale neskončil, protože včas zakročil poslední obránce Jules Koundé.
62'
Vzdušný souboj mezi Briandem a Cahuzacem skončil prohřeškem hostujícího fotbalisty. Girondins o balón ihned přišel a znovu musí bránit.
61'
Gradel potáhl míč přes padesát metrů. Svou snahu ale znegoval hodně špatným centrem, který před dobíhajícím Sanogem sebral Costil.
60'
Držení míče: 40% – 60%.
59'
Kamanova přihrávka na rozběhnutého Tricharda nebyla přesná. Obránci Toulouse míč snadno získali a mezi sebou rozehrávají novou akci.
58'
V posledních minutách se hraje nahoru dolů. Jediné co tomu chybí jsou nějaké ty střely na branku. K té se nyní nedostal ani Maja, kterého odstavil Šoji.
57'
Sanogo prodloužil míč k Trichardovi, který ho odkopl do bezpečí. Zpět do vápna se vřítil Jean a jeho finální pas tentokrát zneškodnil Palencia.
56'
Jimmy Durmaz neměl komu přihrát, a tak zkusil štěstí z třiadvaceti metrů. Bohužel pro Toulouse trefil prvního clonícího protihráče.
54'
Další hostující roh se paradoxně stal šancí pro Kamana, který pádil do protiútoku a rovněž vytěžil standardku. Tu však znegoval útočný faul během centru Bašiće.
53'
Sangaré roztáhl hru doprava na čerstvého Durmaze, který necentroval špatně, ale kvůli zásahu Julese Koundého vybojoval jen neúspěšně zahraný rohový kop.
52'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Manu García, přichází Jimmy Durmaz.
51'
Palencia nabral rychlost na pravé straně, ale přes Cahuzaca neodcentroval. Tak z rohového kopu učinil až Bašić, ale Reynet vysoký míč vyboxoval.
50'
Bašić neprošel po zahuštěné ose hřiště. Girondins se musel z hranice pokutového území stáhnout až k půlící čáře.
49'
Bordeaux skoro zastavilo nesmělý protiútok. Po dvou zpětných přihrávkách už útočí do zformované obrany soupeře.
48'
Jimmy Briand se vrátil k vlastnímu vápnu a bez otálení odpálil další Jeanův centr do co nejdelší vzdálenosti od domácí brány.
47'
S ubráněním standardní situace neměli domácí žádný problém. Toulouse je nadále u míče, ale nyní dobrých čtyřicet metrů od Benoita Costila.
46'
Hosté chtěli napodobit bleskový nástup Bordeaux do první půle. Jean zprava odcenroval na Sanoga, který trefil zády otočeného Koundého. Je z toho roh.
46'
Je za námi první poločas, který měl pořádně svižný začátek, protože už po devadesáti vteřinách slavilo Bordeaux vedoucí zásah Tomy Bašiće. Následovala dosti vlažnější pasáž, na kterou hosté navázali několika střeleckými pokusy. Největší šanci měl uniklý Yaya Sanogo, ovšem on ani nikdo jiný na Benoita Costila dosud nevyzrál. Girondins udržel vedení a má lépe nakročeno za vítězstvím.
45+2'
45+2'
Hostům se zavřela ose hřiště a Kamano odstartoval protiútok. Vyřešil ho přihrávkou na střed, odkud hodně slabě vystřelil brazilský záložník Henrique Otávio.
45+1'
Zatímco je signalizováno dvouminutové nastavení, tak hostující defenziva odvrátila do relativního bezpečí Bašićův centr z levé strany.
45'
Kamano využil posledního doteku od Šojiho a nechal projít balón na rohový kop, který zleva sám rozehrál, jenže centr nedoletěl ani na úroveň bližší tyče.
44'
Teď už Kelvin Amian operoval na tradiční pozici u pravé postranní čáry. Při snaze vyzrát na stínujícího Jovanoviće ale vycestoval s míčem do autu.
43'
Amian se jako pravý obránce ocitl víceméně na hrotu útoku. Střela z dvaceti metrů ale letěla do míst, kam Costil pohodlně dosáhl.
42'
Mladý stoper Diakité stáhl míč ke svému parťákovi Šojimu a ten pod menším tlakem napadajícího Maji zvolil dlouhou malou domů na Reyneta.
41'
Corentin jean se snažil vymodlit faul ze souboje rameno na rameno s Kamanem. Ke smůle své i celého Toulouse rozhodčí pískli jeho prohřešek.
39'
Kamano na sebe navázal dva hráče a tím se otevřel prostor pro Tricharda. O něj se každopádně velmi rychle postaral japonský stoper Gen Šoji.
38'
Jimmy Briand předal míč a ihned se nabízel do volného prostoru. Tomu chtěl zabránit Ibrahim Sangaré a za faul u půlící čáry dostal žlutou kartu.
37'
Gradel jasně hledal Sanoga, jenže ten by potřeboval minimálně o dvacet centimetrů více, aby na jeho centr dosáhl. Míč propadl ke Costilovi.
36'
Trichard a Kamano zpomalili rychlý kontr po levé straně. Toulouse se zatáhlo v osmi lidech a pak jednoduše zneškodnilo Trichardův centr.
35'
Steven Moreira se stal pro domácí fotbalisty naprosto neviditelným, a tak po centru z pravé strany hlavičkoval úplně sám. I tak se mu "podařilo" branku minout.
34'
Zatím nevýrazný Maja se dostal ke své první střele v dresu Bordeaux. Po Briandově přihrávce do druhé vlny však přestřelil o velký kus.
33'
Sanogo sklepl nákop ze středového kruhu k Sanogovi, který mu míč opět nechal, ovšem následná nepřesná rána přišla ze signalizovaného ofsajdu.
32'
Kamano roztáhl hru doleva na Bašiće. Po jeho pasu pálil do protihráče Briand a Tchouaméniho dorážka z dálky nestála už vůbec za nic.
31'
Trichard držel důrazného Sanoga, jehož střílený pas byl sražen na roh. Z něj Toulouse nevymyslelo žádné ohrožení Costilovy brány.
30'
Držení míče: 47% – 53%.
29'
Yannick Cahuzac tak dlouho protestoval, až si vyprotestoval první žlutou kartu tohoto střetnutí.
28'
Toma Bašić kroutil míč k hraně malého vápna, kde ho Reynet minul, ale žádné následky to nemělo, protože byl pískán útočný faul.
27'
Kamano zkusil kličku a ošálil Amiana, který ho jasně zatáhl za ruku a zapříčinil domácí standardní situaci z levého kraje hřiště.
26'
Další velký nedoraz domácí defenzivy! Amian čistě vybojoval míč a jeho dva kolegové okamžitě vyslali do úniku Sanoga. Toho zřejmě znejistil výběh Costila a minul ze svého pohledu pravou tyč!
25'
Otávio přišel o balón v poměrně nebezpečném prostoru. Sanogo ho ihned dával za obranu, nicméně Costil Jeanovu střelu letící k levé tyči zastavil.
24'
Tchouaméni se nechal přeskočit Sanogem, který šel za dlouhým nákopem z hloubi pole. Hlavičkový pokus opět neměl dostatečně dobré parametry, aby mohl Costila nějak překvapit.
23'
Toma Bašić vystřelil levačkou z nějakých pětadvaceti metrů. Reynetovi moc práce nepřidělal, neboť míč poslal přímo do jeho náruče.
22'
Costil nedostal od Tchouaméniho vůbec dobrou malou domů a v nouzi vykopával míč pár centimetrů před dobíhajícím Sanogem!
21'
Gradel se dostal do souboje s třemi protihráči najednou. Vytěžil z něj asi maximum v podobě nedovoleného zákroku.
19'
Míč se snesl nad hlavami mnoha hráčů a opět skončil rohovým kopem. Zprava rozehrál Bašić nakrátko, ale nic nebezpečného z toho nebylo.
18'
Trichardův centr se neujal, ale přinesl pro Girondins výhodu rohového kopu. O jeho rozehrávku se postará Kamano.
17'
Sám faulovaný Jean centroval a posadil míč na hlavu Gradela, který sice přeskočil Koundého, ale do branky se v žádném případě netrefil.
16'
A další faul, kterým se tentokrát provinil domácí debutant Trichard. Na zemi skončil Jean a následuje standardka z pravé strany.
15'
Chorvatský ofenzivní záložník Bašić si došel pro faul a získal míč do domácího držení. Ne však na dlouho...
14'
Reynet vyběhl proti míči a dostal se až mimo své pokutové území. Ve sprintu nerozehrál a jen ho posunul do zámezí.
13'
Toulouse nakonec vybojovalo rohový kop, jenomže Gradelův převysoký centr skončil v dlaních brankáře Benoita Costila.
12'
Kromě brzkého gólového momentu se toho moc nestalo. Hraje se v dosti vlažném tempu v prostoru mezi oběma vápny.
11'
Steven Moreira zkusil prorazit po levé straně, ovšem autora dosud jediné branky Tomu Bašiće obejít nedokázal.
10'
García posílal nákop vpřed, jenže urostlého Sanoga si domácí stopeři Koundé a Jovanović pohlídali.
9'
Už tradiční minuta potlesku na počet Emiliana Saly. Domácí fanoušci vytáhli krásné choreo.
8'
Na zemi zůstává ležet Kamano, který špatně došlápl a poranil si pravou nohu. A nevypadá to, že by se měl rychle zvednout.
6'
Trichard si nechal utéct Jeana, který letos ještě neskóroval a nyní ukázal proč, neboť nikým nehlídán vypálil z hranice vápna hodně nepřesně.
5'
Max-Alain Gradel si nepohlídal své postavení a byl mu odmáván ofsajd, když šel za dlouhým pasem do křídelního prostoru.
4'
Yaya Sanofo fauloval ve vzdušném souboji Jovanoviće. Míč se tak vrací na domácí kopačky.
2'
Už po minutě a půl se domácí dostávají do vedení! Kamano si hodil míč na pravou nohu a zleva úžasně odcentroval na zadní tyč, odkud přesně hlavičkoval TOMA BAŠIĆ.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v kompletně bílých, zatímco domácí v tmavě modrých dresech.
1'

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Palencia, Koundé, Jovanović, Trichard – Otávio, Tchouaméni – Briand, Bašić, Kamano – Maja.
Náhradníci: Poussin – Adli, Cornelius, de Préville, Lewczuk, Plašil, Poundjé.

Toulouse FC: Reynet – Moreira, Šoji, Diakité, Amian – García, Cahuzac, Sangaré – Jean, Sanogo, Gradel (C).
Náhradníci: Goicoechea – Bostock, Durmaz, Jullien, Leya Iseka, Mubele, Sidibé..

Toulouse FC

Hosté přijeli do Bordeaux v roli outsiderů. čemuž odpovídá i horší postavení v tabulce. Na druhou stranu Toulouse disponuje mnohem lepší formou, kterou si udržuje už několik měsíců. Od začátku prosince tento celek odehrál třináct soutěžních zápasů a jen čtyřikrát z nich odešel jako poražený. Pět dní po vypadnutí z osmifinále národního poháru se Toulouse představilo na svém hřišti proti Remeši a díky pozdní Gradelově trefě z 81. minuty vybojovalo alespoň bod za remízu 1:1. V rozehraném pětadvacátém kole se v Ligue 1 nachází na patnáctém místě, přičemž disponuje slušným náskokem sedmi bodů na sestupové pásmo. Do dnešního zápasu za Toulouse nenastoupí vykartovaný obránce Sylla ani jeho zraněný kolega Moubandje. Mimo hru je také zkušený záložník Mathieu Dossevi.
Girondins Bordeaux FC

Domácí tým se na konci minulé sezóny dotáhl na konečné šesté místo a zajistil si účast o evropských pohárech. V tomto ročníku je to od něj mnohem horší, zaměstnavatel českého záložníka Jaroslava Plašila posbíral v lize jen sedm výher a sedm remíz. Celkem má na kontě osmadvacet bodů, se kterými sídlí až na třináctém místě. Od míst zaručujících účast v Evropské lize je Bordeaux vzdáleno propastných dvanáct bodů, což je dáno hlavně třemi porážkami v řadě. Girondins během předchozích týdnů prohrál 0:1 se Štrasburkem, s Marseille i s hvězdným PSG. K tomu všemu svěřenci Ricarda Gomese vypadli ze semifinále ligového poháru, když znovu nestačili 2:3 na Štrasburk. Proti Bordeaux jistojistě nenastoupí zraněný obránce Pablo a vykartovaný křídelník Kalu.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu pětadvacátého kola francouzské Ligue 1. Od patnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi týmy Girondins Bordeaux FC a Toulouse FC!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.