Ligue 1 - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Caen : Marseille - 20. ledna 2019   17:00

Caen
Caen
0:1
(0:0)
Marseille
47' M. Sanson  (Strootman)
Caen
Samba – Guilbert, Baysse, Djiku, Armougom – Diomandé (85. Sankoh), Fajr (C) – Tchokounté (54. Gradit), Bammou (77. Joseph), Ninga – Crivelli.
Zelazny – Joseph, Gradit, Zahary, Sankoh, Mbengue, Repas.
Schneider – Zitouni, Henninot
Stade Michel d'Ornano, Caen
Marseille
Mandanda – B. Sarr, Kamara, Rolando, Amavi (72. Ćaleta-Car) – Maxime López, Strootman – Ocampos, Payet (C) (26. M. Sanson), Thauvin – Germain (86. Radonjić).
Pelé – Ćaleta-Car, Mitroglu, Radonjić, Sertic, M. Sanson, Rocchia.

On-line přenos končí. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek víkendu.
Marseille navíc ukončila devítizápasovou sérii porážek (napříč všemi soutěžemi) a udržela se v kontaktu s celky bojujícími o účast v pohárové Evropě.
Pro Olympique úspěšná vzájemná bilance z posledních sezón trvá, marseilleský klub porazil Caen posedmé v řadě. Největší zásluhu na dnešním vítězství má Sanson, jediný střelec v utkání nastoupil do hry jako střídající hráč ve 26. minutě za zraněného kapitána Payeta.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 3:5. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 19:15.
90+3'
90+2'
Ne, ne, ne. Ani rohový kop fotbalistům Caen nepomohl k vyrovnání a ti se tak, jak se zdá, budou muset smířit s těsnou porážkou.
90+1'
Pomoct měl přímý kop. Fajr (Caen) ale nedokázal obstřelit obrannou zeď. Ještě je tady šance dobře rozehrát roh. Jak to dopadne?
90'
Ještě tři minuty může Caen živit naději na bod.
89'
Zrovna jsem chtěl zmínit, že už dlouho nikdo nebyl napomenut. A tak trochu jsem věřil, že to vydrží až do závěrečného hvizdu. Mýlil jsem se. Podražením mě zklamal Sankoh (Caen).
87'
Definitivní rozlousknutí osudu zápasu měl na kopačce Thauvin! Marseilleský fotbalista obdržel přihrávku do otevřených vrátek a najednou stál přímo před brankářem. Zezadu na něj dotíral vracející se obránce, jehož přičiněním vystřelil Thauvin mimo. Domácí si oddechli.
86'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Nemanja Radonjić.
85'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Ismaël Diomandé, přichází Baissama Sankoh.
83'
Marseille si pozorně střeží těsný náskok, když dokonce operuje na území domácího Caen.
81'
Výbuch radosti záhy vystřídalo zklamání! Ocampos skóroval z ofsajdu. Kdyby ne, tak už by pravděpodobně bylo po zápase. Takhle ale zůstává šance Caen na bodový zisk zachována.
79'
Domácí zaveleli k brejku, který byl přerušen faulem. Trestný kop z dálky žádný vzruch nepřinesl.
77'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Yacine Bammou, přichází Evens Joseph.
76'
Statistika držení míče: 39% : 61%.
75'
Útok sice pokračoval, ale pouze do doby než se Strootman (Marseille) nechtěně postavil mimo hru.
74'
Před čárou ohraničující velké vápno střílející Sanson (Marseille) trefil jednoho z obětavých beků.
72'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Jordan Amavi, přichází Duje Ćaleta-Car.
70'
Dvacet minut do konce utkání. Dvacet minut naděje Caen na bodový zisk. To je ještě dost času. Mějme ale na paměti, že domácí tým hraje v oslabení.
68'
Marseilleští raději uklidňují hru.
67'
Domácí dostali nečekaný dárek v podobě šance na vyrovnání! Nevídané hrubky jednoho z obránců využil k zisku míče Crivelli. A upaloval s ním sám na brankáře. Bohužel si balon předkopl příliš před sebe a vyběhnutý Mandanda po něm skočil jako tygr na svou kořist.
64'
Hned poté se děj přesunul doprostřed hřiště, kde nepřestává probíhat už několik desítek vteřin.
62'
Marseille zodpovědně odbránila rohový kop.
61'
Sarr (Marseille) se snažil zastavit unikajícího soupeře za každou cenu. A tak má, co chtěl – žlutou kartu.
61'
Statistika držení míče: 42% : 58%.
59'
Rychlé tempo chtěl využít Gradit (Caen), ale přes zahuštěný střed hřiště tentokrát neprošel.
57'
Hra se momentálně přelévá ze strany na stranu.
56'
Armougom (Caen) šel do souboje dost tvrdě a rozhodčí mu za to bez váhání odpískal faul.
54'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Malik Tchokounté, přichází Jonathan Gradit.
51'
V poločasovém shrnutí jsem nezvykle vysoký počet trestů zmiňoval. Frédéric Guilbert (Caen) si však mé varování nevzal k srdci a zezadu po odehrání míče tvrdě atakoval Sansona. Po druhé žluté kartě oslabil svůj tým, což je při dotahování výsledku o to horší.
49'
Yacine Bammou (Caen) nepřiměřeně atakoval Sansona a vyfasoval za to žlutou kartu.
47'
Marseille právě vstřelilo branku!
Olympique Marseille se krátce po změně stran dostává do vedení! Strootmanův dlouhý pas dolétl do předbrankového prostoru a do gólmanova protipohybu hlavičkující MORGAN SANSON otevřel gólový účet zápasu.
46'
Marseilleští fotbalisté zvolili zajímavý způsob rozehry. Prostě nakopli balon k rohovému praporku tak, aby jejich soupeři museli vhazovat.
46'
Fotbalisté se vrátili na zelený pažit.
Bezgólový poločas s minimem šancí – takový po výměně stran už vidět nechceme! Zato na hřišti to jiskřilo, a to zejména na začátku. Nejlépe o tom svědčí nezvykle vysoký počet žlutých karet. Tak jen doufejme, že se utkání nijak nevyhrotí.
Statistika držení míče: 41% : 59%.
45+3'
45+1'
Frédéric Guilbert (SM Caen) byl teď podle mého názoru faulován Ocamposem, ale pomezní arbitr, který měl situaci jako na zlatém podnose, to vyhodnotil jinak. Není divu, že se na něj hráč domácího klubu obořil. A to pěkně z očí do očí. Svému asistentovi přispěchal na pomoc hlavní rozhodčí a fotbalistu Caen pokáral za nesportovní chování žlutou kartou.
45'
Úvodní dějství potrvá ještě tři minuty.
44'
První opravdová šance se zrodila až v závěru poločasu! Spokojený odchod do kabin chtěl zažít Strootman (Marseille). A moc mu k tomu nechybělo! Balon po jeho střele z hranice šestnáctky prolétl těsně nad břevnem. Šlo vidět, že ho to hodně zamrzelo...
42'
A rozehrávka to nebyla vůbec zlá. Fajr posadil míč na hlavu Baysseho, který však v tísní svého strážce zamířil nad. Marseilleští fotbalisté se tedy ubránili.
41'
Protihráče napálil na opačné straně hřiště i Guilbert (Caen). Následuje rohový kop.
39'
Zmatku uvnitř vápna využil ke střele Germain (Marseille), jenž trefil dobře postaveného obránce.
38'
Vyhráli je hosté. Ocampos pak došel k levému rohu šestnáctky a vystřelil na zadní tyč. K rozpoutání gólové radosti mu scházely dva, možná tři metry.
37'
Teď sledujeme souboje v okolí kruhu.
35'
Jordan Amavi (Marseille) vlétl do souboje s Bammouem jako utržený od řetězu a může být rád za žlutou kartu. Fauly podrážkou napřed vidíme vážně neradi.
33'
Dobrý pokus. Gólmana Mandandu zaměstnal zpoza pokutového území zakončující Ninga (Caen).
31'
Statistika držení míče: 40% : 60%.
30'
Viditelný šlapák. Žlutou kartu za něj dostává Rodrigue Casimir Ninga (Caen), zatímco ostře atakovaný Lopez se v bolestech svíjí na trávníku.
28'
Ningův pas vyboxoval Mandanda (Marseille) k hranici šestnáctky, odkud Bammou přestřelil břevno.
26'
Nucená výměna v týmu Olympique Marseille: zraněného Dimitriho Payeta vystřídal Morgan Sanson.
25'
Právě Payet (Marseille) se po jednom ze soubojů ocitl na zemi a vyžaduje si lékařské ošetření.
24'
Hosté nezůstali pozadu a dokonce vybojovali roh. Už svůj čtvrtý. Ani nyní to ale na ohrožení branky nebylo, protože Payetův centr zneškodnili obránci.
22'
Podél lajny útočící Guilbert (Caen) parádně obehrál Ocampose, za což sklidil zasloužený potlesk.
21'
Změnit se to snažil Guilbert (Caen), ale dlouhou přihrávkou nikoho ze svých kolegů neoslovil.
20'
Hra se vrátila do vyjetých kolejí nezáživnosti.
18'
A po něm následovalo první zakončení. Odražený míč napálil před hranicí vápna postavený Amavi (Marseille) z voleje vysoko nad horní tyčku.
17'
Rohový kop pro Olympique Marseille.
16'
Statistika držení míče: 43% : 57%.
15'
Fotbalisté Caen aspoň zahrávali rohový kop, ale nakonec z něj nevytěžili zhola nic.
14'
Tam vyvrcholily líté bitvy, které ovládli domácí. Škoda pro ně, že Ningova přihrávka byla zblokována.
12'
Posléze se hra přemístila doprostřed hřiště.
10'
Defenziva Caen se na zmíněnou standardku důkladně připravila a zamezila tím možnému nebezpečí.
9'
Rozvášněné emoce trochu rozdmýchá rohový kop. Možnost rozehrát ho má Marseille.
8'
Crivelli (Caen) vlétl do brankáře Mandandy a od soupeřů to za to pořádně schytal. Je vidět, že se od prvopočátku opravdu nehraje v rukavičkách.
6'
Další strkanice. A tentokrát už tresty padají. Po žluté kartě dostávají Enzo Crivelli (Caen) a Kevin Strootman (Marseille). Jejich chování bylo vážně nevhodné.
5'
Konečně mohl být rozehrán avizivaný roh. Situaci si zkušeně pohlídal gólman Samba (Caen).
4'
Přestože běží teprve čtvrtá minuta, už tady máme první roztržku. Ta vznikla před rohovým kopem Marseille. Trestat se podle všeho nebude.
3'
Balon do šestnáctky odcentroval Ocampos (Marseille), avšak k žádnému ze svých spoluhráčů.
2'
Domácí pronikli pouze za postranní čáru, pak ztratili míč a museli se rychle vrátit nazpátek.
1'
Úvodní výkop provedli hráči Caen.
1'
Fotbalisté oficiálně nastoupili na hřiště.
Na soupisce Marseille nechybí Florian Thauvin. Sedmý nejlepší střelec Ligue 1 má na své pažbě jedenáct přesných zásahů. Rozšíří dnes svou sbírku?

SM Caen: Samba – Guilbert, Baysse, Djiku, Armougom – Diomandé, Fajr (C) – Tchokounté, Bammou, Ninga – Crivelli.
Náhradníci: Zelazny – Joseph, Gradit, Zahary, Sankoh, Mbengue, Repas.

Olympique Marseille: Mandanda – B. Sarr, Kamara, Rolando, Amavi – Maxime López, Strootman – Ocampos, Payet (C), Thauvin – Germain.
Náhradníci: Pelé – Ćaleta-Car, Mitroglu, Radonjić, Sertic, M. Sanson, Rocchia.

Rozhodčí: Schneider – Zitouni, Henninot.
Zatímco na hřišti Stade Michel d'Ornano právě začala rozcvička, vy si můžete prohlédnout sestavy.
První vzájemný duel v letošní sezoně

Marseille – Caen 2:0 (2:0)
Branky:
36. Mitroglu, 45. Thauvin.
Olympique Marseille

Hosté se sice pohybují ve středu tabulky, i tak ale mají šanci zabojovat o příčky směřující do pohárové Evropy. V letošní sezoně se Olympique představil ve skupinové fázi Evropské ligy, kde v konkurenci Frankufrtu, Lazia Řím a Apollonu Limassol nečekaně propadl. Napříč všemi soutěžemi (EL, liga, národní pohár) nevyhrála Marseille už devět utkání v řadě a mizernou sérii se dnes pokusí jednou pro vždy ukončit.
SM Caen

Domácí vstupují do zápasu s cílem zabodovat a tím se aspoň trochu vzdálit pásmu sestupu. Rozestup mezi zachraňujícími se týmy je minimální, takže v konečném zúčtování může mít i bod navíc cenu zlata. V minulém kole nestačili fotbalisté Caen na celek Lille, jemuž před vlastním publikem podlehli 1:3. Hotovo bylo prakticky už po dvaceti minutách a právě rychlému konci se Mercadalovy svěřenci dnes chtějí vyhnout.
Všechny fotbalové fanynky a fanoušky vítám u sledování textové on-line reportáže z utkání 21. kola Ligue 1 mezi SM Caen a Olympiquem Marseille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.