Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Toulouse - 22. prosince 2018   21:00

Lille
17' Leao (Maia)
1:2
(1:0)
Toulouse
49' Gradel   • 64' Gradel
Lille
Maignan – Celik, Edgar Ié, Dabila, Ballo-Touré – Mendes (C), Maia (82. Soumaré) – Pépé, Ikoné (64. Araújo), Bamba – Leao (75. Rémy).
Jakubech – Y. Koné, Ouro-Sama, Araújo, Soumaré, Pied, Rémy.
B. Millot – S. Luzi, A. Drouet
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Toulouse
Reynet – Amian, Jullien, Moubandje, Sylla – Mbia (87. Diakité), Cahuzac – Jean (72. Dossevi), García, Durmaz (80. Sidibé) – Gradel (C).
Goicoechea – Diakité, Dossevi, Bostock, Sidibé, Sanogo, Leya Iseka.

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost, přeji krásnou dobrou noc a na shledanou.
Domácí nepotvrdili roli favorita a ač po poločase vedli, nakonec neberou ani bod. Hosté ve druhé půli díky dvěma proměněným pokutovým kopům skóre otočili a těsný náskok s notnou dávkou štěstěny uhájili až do konce.
90+8'
90+6'
Tak ještě jeden rohový kop pro domácí tým.
90+6'
Celik střílel z otočky příliš vysoko nad soupeřovu bránu. Mnoho času už jeho celku nezbývá.
90+5'
Reynet míč vyboxoval, jeden z jeho spoluhráčů si krátce na to pomohl rukou, takže nebezpečí pro hostující bránu nekončí.
90+5'
Druhý rohový kop pro Lille v krátkém časovém sledu.
90+4'
Araújo to také zkusil střelou z dálky, pokus to nebyl špatný, ovšem míč minul vzdálenější tyč.
90+3'
Jeden z hráčů Lille to zkusil střelou z dálky, mířil však po zemi přímo do náruče připraveného Reyneta.
90+1'
Celik si přihrávku ze vzduchu nedokázal zpracovat a míč mu utekl za postranní čáru.
90+1'
Nastavuje se ještě dlouhých sedm minut.
89'
Bamba hledal přihrávkou před bránu své spoluhráče, avšak míč skončil jen u soupeře.
88'
Žlutou kartu dostává Kalidou Sidibé (Toulouse FC).
87'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Stéphane Mbia, přichází Bafodé Diakité.
85'
Cahuzac sice naskočil do soupeře, ale je to on, kdo zůstává ležet na trávníku.
84'
Marná snaha, domácím se nedaří, znovu končí míč u Reyneta, který s rozehrávkou nepospíchá.
83'
Ballo-Touré zkoušel individuálně projít k bráně, ale míč mu utekl od kopačky do zámezí.
82'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Thiago Maia, přichází Boubakary Soumaré.
80'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Jimmy Durmaz, přichází Kalidou Sidibé.
79'
Hra je přerušena, na trávě se v bolestech svíjí Jullien.
79'
Reynet si pro míč došel až k hranici pokutového území, kde jej v poklidu uklidil do rukavic.
78'
Rémy si zpracoval odražený míč a rychle jej poslal na bránu, ale trefil pouze protihráče.
78'
Teď se pokutového kopu dožadovali i domácí, ovšem píšťalka hlavní arbitra zůstává němá.
77'
Hosté se dostávali do dobré šance, ale zastavil je ofsajd.
76'
Mendes příliš dlouho váhal zda vystřelit nebo přihrát, o míč nakonec přišel.
75'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Rafael Leao, přichází Loïc Rémy.
73'
Bamba zkoušel střelu z dálky po zemi, avšak neuspěl.
72'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Corentin Jean, přichází Mathieu Dossevi.
70'
Žlutou kartu dostává Kelvin Amian (Toulouse FC).
70'
Emoce pracují,na hřišti vznikla strkanice, kterou rozhodčí rychle uklidňuje.
68'
Teď byli domácí blízko srovnání, Leao však místo střely volil přihrávku na spoluhráče, která však byla zastavena.
68'
Bamba nebezpečně tečoval letící míč, naštěstí pro hosty mimo bránu.
66'
Žlutou kartu dostává Thiago Maia (Lille OSC).
64'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Nanitamo Jonathan Ikoné, přichází Luiz Araújo.
64'
Toulouse právě vstřelilo branku!
MAX-ALAIN GRADEL proměňuje penaltu i podruhé, ačkoliv tentokrát s velkým štěstím. Kapitán hostů si vybral levou stranu, Maignan záměr vystihl a na míč si sáhl, ovšem vyrazit jej nedokázal.
62'
Žlutou kartu dostává Kouadio-Yves Dabila (Lille OSC).
62'
Ač se mi to zdá poměrně přísné, rozhodčí po poradě s videem nařizuje druhou penaltu pro hostující tým.
60'
Rozhodčí se teď radí s videem, zda nařídil další pokutový kop pro Toulouse či nikoliv.
59'
Pěkná střela po zemi v podání domácího kapitána, Reynet však předvedl výtečný zákrok, včas padl k zemi a balón zastavil.
58'
Pohledná kombinace domácích šancí nekončí, nikdo z hráčů se neodvážil střílet.
55'
Dabila si počínal při výskoku nedovoleným zákrokem a se spoluhráči se musí stáhnout.
53'
Hosté si dlouho přihrávali a nakonec se chytili do ofsajdové pasti.
51'
Mendes po pěkné kombinaci pálil bez přípravy příliš vysoko nad bránu hostů.
49'
MAX-ALAIN GRADEL zamířil na pravou stranu, zatímco domácí gólman volil naopak.
48'
Domácí se provinili v pokutovém území faulem a hlavní arbitr nařizuje pokutový kop.
46'
První poločas toho moc nenabídl, domácí odchází do kabin spokojenější, ovšem předvedená hra fanoušky moc bavit nemohla. Bude druhá půle lepší?
45+4'
45+3'
Hosté se ještě dostali před bránu Lille, avšak Maignana neohrozili.
45+2'
Žlutou kartu dostává Thiago Mendes (Lille OSC).
45+1'
Nastavují se ještě tři minuty.
44'
Ofsajd zastavuje útočnou snahu hostů.
44'
Žlutou kartu dostává Jimmy Durmaz (Toulouse FC).
43'
Na druhé straně Maignan musel zasáhnout, letící míč však lehce sebral do rukavic.
42'
Znovu se domácí ocitli v blízkosti soupeřovy svatyně, avšak rozehrávka standardky byla velice špatná, takže Reynet ani v tomto případě neměl práci.
40'
Hosté si při útočné akci počínali nedovoleně a balón musí odevzdat.
39'
Domácí rozehráli přímý kop, ovšem balón letí vysoko nad bránu Toulouse.
38'
Žlutou kartu dostává Jacques François Moubandje (Toulouse FC).
36'
Hra je přerušena, na trávě leží asistent u zatím jediné branky Maia.
35'
Bamba pálil po přihrávce na levou stranu bez přípravy, ovšem mířil pouze nad bránu. Poté se ještě se spoluhráči dožadoval rohového kopu, neboť dle jeho mínění se Reynet míče dotkl, což byla zřejmě pravda, ovšem rozhodčí nařizuje odkop od brány.
34'
Hosté měli k dispozici už několikátý roh, avšak ani v tomto případě Maignan nijak neohrozili a ten se postará o rozehrávku.
32'
Teď ovšem končí balón u Reyneta, který jej rychle uklízí do náruče.
31'
Domácí si dlouho přihrávají mezi sebou a vymýšlí, kudy vést další útok.
29'
Mendes poslal míč malou domů Maignanovi, ten jej rychle odkopl do bezpečí.
28'
Na druhé straně se do šance dostával Pépé, ale nestačil ani vystřelit, ani případně přihrát.
28'
Hosté si špatně přihráli v útoku a přišli o slibně vypadající možnost.
27'
Nakonec obrana Lille míč odvrátila do bezpečné vzdálenosti od své brány.
26'
Toulouse rozehraje další rohový kop, ovšem s rozehrávku dlouho oddaluje.
23'
Ikoné mohl zvýšit vedení, když běžel sám na brankáře, ovšem Reynet protihráči zmenšil střelecký úhel a balón vyrazil.
21'
Domácí si dlouho přihrávali, aby ve finále poslali míč jen k hostujícímu brankáři.
17'
Lille právě vstřelilo branku!
MAia načasoval pěknou přihrávku pro svého spoluhráče, RAFAEL LEAO si balón zpracoval a poté tvrdě pálil z pravé strany a ač si Reynet na míč sáhl, vytěsnit jej už nedokázal.
17'
Pépé naběhl za hostující obranu a zakončil hlavou, ovšem nejen, že zamířil nad bránu, navíc stál v ofsajdu.
14'
Rozhodčí píská hráčům Toulouse faul, domácí tak mohou v klidu rozehrát.
14'
Ten si krátce na to ještě zopakují.
14'
Hosté rozehrají rohový kop.
13'
A nedočkáme se jí ani teď po špatném centru hostujícího mužstva.
12'
Zatím toho diváci moc neviděli, o něco aktivnější jsou hosté, ovšem na první pořádnou šanci se stále čeká.
9'
Gradel při snaze obejít soupeře upadl na zem, ale faul se nepíská.
7'
Balón teď pro změnu končí u Maignana, který s rozehrávkou vyčkává.
5'
Domácí si špatně přihráli a míč poslali pouze k Reynetovi.
4'
Gradel zavedl míč do pokutového území, kde ovšem špatně přihrál a o míč přišel.
3'
Maignan vyběhl k hranici pokutového území, kde letící míč ukryl do rukavic.
1'

Lille OSC: Maignan – Celik, Edgar Ié, Dabila, Ballo-Touré – Mendes (C), Maia – Pépé, Ikoné, Bamba – Leao.
Náhradníci: Jakubech – Y. Koné, Ouro-Sama, Araújo, Soumaré, Pied, Rémy.

Toulouse FC: Reynet – Amian, Jullien, Moubandje, Sylla – Mbia, Cahuzac – Jean, García, Durmaz – Gradel (C).
Náhradníci: Goicoechea – Diakité, Dossevi, Bostock, Sidibé, Sanogo, Leya Iseka.

Rozhodčí: B. Millot – S. Luzi, A. Drouet.
Posledních pět vzájemných zápasů

Toulouse – Lille 2:3
Lille – Toulouse 1:0
Toulouse – Lille 1:1
Lille – Toulouse 1:2
Toulouse

To hosté se nachází na patnáctém místě s osmnácti body, před osmnáctým Amiens, jenž se nachází na sestupové pozici, má náskok pouhých dvou bodů. Mimo svůj stadion sehráli devět utkání s bilancí dvou výher, tří remíz a čtyř porážek a s hrozivým skóre 6:14. Naposledy těsně podlehli týmu Caen 1:2 gólem z penalty v neuvěřitelné 99. minutě. Tabulku střelců mančaftu vede se šesti přesnými zásahy Max Gradel, rovněž z Pobřeží slonoviny.
Lille

Domácím se zatím velmi daří, patří jim druhá pozice s 34 body, na suverénní PSG ztrácí deset bodů, ale před třetím Lyonem drží pouze tříbodový náskok. Na svém trávníku zaznamenali z dosavadních devíti klání jednadvacet bodů za šest výher a tři remízy, neprohráli ani jednou, k tomu přidali osmnáct vstřelených branek a jen šest inkasovaných. V tuto chvíli drží před svými fanoušky sérii tří remíz za sebou, naposledy hráli 1:1 s Reims. Nejlepším střelcem týmu i celé ligy je s dvanácti body Nicolas Pepe z Pobřeží slonoviny.
Dobrý den, téměř kompletní kolo se dnes odehraje v nejvyšší francouzské fotbalové lize. Všechny duely začínají shodně v 21:00, mj. i souboj mužstev z opačných koutů tabulky, Lille a Toulouse. Favoritem je prvně jmenovaný celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.