Ligue 1 - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Nantes - 28. dubna 2019   21:00

Marseille
26' Balotelli (Ocampos)
1:2
(1:1)
Nantes
21' Moutoussamy   • 51' Girotto  (Diego Carlos)
Marseille
Mandanda – B. Sarr (57. Amavi), Kamara, Ćaleta-Car, Sakaj – M. Sanson, Gustavo – Germain, Payet (C) (78. Maxime López), Ocampos – Balotelli (68. Radonjić).
Pelé – N'Jie, Maxime López, Amavi, Radonjić, Strootman, Rami.
Hamel – Grosbost, Pignatelli
Stade Vélodrome, Marseille
Nantes
Dupé – Edgar Ié (90. Fábio), Diego Carlos, Pallois, Ch. Traoré – Girotto – Waris (90+2. Boschilia), A. Touré, Rongier (C), Moutoussamy (89. Limbombe) – K. Coulibaly.
Olliero – Boschilia, Evangelista, Lucas Lima, Kolo Muani, Limbombe, Fábio.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 10:5. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 13:14.
Po nesmírně zajímavém prvním poločase, který skončil nerozhodně 1:1, jsme viděli o poznání horší druhé dějství. Hned v jeho úvodu hosté rozhodli o tříbodovém zisku, když trefu Girotta musely potvrdit až hodinky rozhodčího Hamela, jelikož míč se dostal jen těsně za brankovou čáru. Marseille si pak nevypracovalo už takřka žádnou šanci k vyrovnání.
Za bouřlivého pískotu domácích příznivců rozhodčí Johann Hamel ukončil zápas, v němž Marseille nečekaně podlehlo Nantes 1:2 a komplikuje si pozici v boji o evropské poháry, neboť zůstává páté se ztrátou pěti bodů na Saint-Etienne a již je jisté, že poháry si ve Francii zahrají z ligy jen čtyři týmy.

Nantes se po čtvrté ligové výhře v řadě posouvá už na dvanáctou pozici a sezónu zakončí v klidném středu tabulky.
90+4'
90+4'
Rongier ještě vysunul do brejku Limbombeho, ten přízemní střelou zpoza pokutového území branku míjí.
90+3'
Další útočná snaha Marseille končí jen odpískáním útočného faulu Luize Gustava, do konce avizovaného nastavení chybí necelé dvě minuty.
90+2'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Majeed Waris, přichází Gabriel Boschilia.
90+1'
Rozhodčí Johann Hamel ještě poskytuje domácím čtyři nastavené minuty naděje na vyrovnání.
90'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Edgar Ié, přichází Fábio.
89'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Samuel Moutoussamy, přichází Anthony Limbombe.
87'
Marseille se následně nijak neprosadilo ze dvou rohů v rychlém sledu.
86'
Domácím nakonec málem pomohl Diego Carlos! Ten si totiž srazil Germainův centr jen těsně vedle branky zkoprnělého Dupého! Hostující brankář byl zjevně zaskočen počínáním vlastního spoluhráče.
85'
Touré málem vysunul Moutoussamyho do samostatného úniku, skvěle ale přečetl hru brankář Mandanda, vystartoval až na nějakých pětatřicet metrů od branky a dokázal být u míče dříve než střelec první branky zápasu.
83'
Amavi vybojoval míč na levém křídle a prudkým centrem pak našel Ocampose, ten ale v těžké pozici zakončuje výrazně mimo branku.
82'
Ocampos u rohu pokutového území spadl k zemi po kontaktu s Traorém, penaltu si ale u rozhodčího Hamela nevymodlil.
81'
Velmi nepovedená střela Radonjiće mířila daleko vedle Dupého branky.
80'
Nemanja Radonjić se v pokutovém území Nantes neprosadil proti dvěma hostujícím zadákům, po následném faulu Ocampose u postranní čáry mohou hosté rozehrávat míč z klidu.
78'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Maxime López.
77'
Tempo zápasu značně opadlo, Marseille se trápí a domácí si ještě v podstatě nevypracovali žádnou vyloženou příležitost během druhého poločasu.
75'
Kamara potáhl míč po útočné polovině, pak jej přistrčil Luizi Gustavovi, jeho rána proletěla zhruba půl metru nad brankou Nantes.
74'
Také Payetův centr od praporku ale našel jen bránící soupeře.
73'
Standardní situace pro Marseille, domácí se zatím nijak neprosadili, ale budou ještě pokračovat rohovým kopem.
71'
Rongierův centr našel jen hlavu bránícího Germaina.
71'
Amavi u postranní čáry fauloval Edgara Iého, standardní situace pro Nantes.
70'
Hosté dobře napadli rozehrávku Marseille a donutili soupeře ke ztrátě míče na vlastní polovině.
68'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Mario Balotelli, přichází Nemanja Radonjić.

Maria Balotelliho trápí poraněný kotník.
68'
Payetova střela prosvištěla vysoko nad hostující brankou.
67'
Hostům se otevřel velký prostor na soupeřově polovině, Coulibaly ale tentokrát zazdil akci už v zárodku, když přihrával jen na domácí kopačky.
65'
Po dlouhém nákopu do pokutového území Sakaj v akrobatické pozici nasměroval míč před branku, kde Ocampos bez přípravy zakončoval nad břevno.
64'
Moutoussamy perfektně načasovaným skluzem ve vlastním pokutovém území odebral míč Ocamposovi, domácí se nadále prosazují ve druhém poločase jen velmi těžce.
63'
Payet šikovnou přihrávkou vysunul do pokutového území Ocampose, do jehož střely ale stačil vletět výborně bránící Pallois.
62'
Touré ve středu hřiště fauloval Sansona.
60'
Amaviho centr ke vzdálenější tyči s přehledem stáhl do svých rukavic Maxime Dupé. Vyjma jednoho momentu ze závěru prvního poločasu, kdy mu podobný centr vypadl, působí hostující brankář velmi jistě.
58'
Po Warisově centru se v pokutovém území objevil naprosto osamocený Kalifa Coulibaly, jeho hlavičku lapil brankář Mandanda.
57'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Bouna Sarr, přichází Jordan Amavi.
56'
Germainův centr Traoré srazil na rohový kop pro Marseille.
54'
Ocampos dalším přetaženým centrem hledal nabíhajícího Payeta, tomu ale dva kroky k míči chyběly.
53'
Balotelli na levé straně uvolnil Ocampose, jeho načechraný centr ale nenašel nikoho v bílo-modrém.
52'
Po nedovoleném zákroku Moutousannyho u postranní čáry mohou domácí rozehrávat na vlastní polovině.
51'
Nantes právě vstřelili branku!
Hra milimetrů vrací Nantes vedení! Po rohovém kopu a hlavičce Diega Carlose se u vzdálenější tyče dostal k míči ANDREI GIROTTO, ten sice zakončoval do Steva Mandandy, domácí brankář ale střelu zblízka jen vyrazil a míč se zatočil za brankovou čáru, kde už jej pak Mandanda zachytil pozdě!
50'
Coulibaly po souboji se Sakajem vybojoval rohový kop pro Nantes, japonský obránce domácích si marně vyžadoval odpískání faulu u asistenta rozhodčího.
49'
I nadále se hraje výhradně na polovině Marseille, Warisova přihrávka do pokutového území se ale neujala.
48'
Z rohového kopu se Nantes nijak neprosadilo, hosté ale ještě budou moci vhazovat.
48'
Až teď Coulibaly pronikl zleva do pokutového území, zprvu si úspěšně obhodil Sarra, ten pak ale dokázal srazit míč na roh.
47'
V úvodu druhého poločasu jsou aktivnější hosté, kteří se usadili na polovině Marseille, zatím se ale do pokutového území nedostali.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Po nesmírně zajímavém prvním poločase Marseille hraje s Nantes nerozhodně 1:1, když oba týmy předvedly celou řadu zajímavých útočných akcí, ale viděli jsme také pět žlutých karet a zejména Marseille v tomto ohledu může mít velké problémy, neboť domácí hráči už mají čtyři karty.
45+3'
45+3'
Po následné standardní situaci se míč odrazil ke Coulibalymu, jeho střelu z osmnácti metrů domácí sráží mimo branku.
45+2'
Luiz Gustavo se stává už čtvrtým žlutě napomenutým fotbalistou Marseille za zákrok na Tourého.
45+1'
Hosté vybojovali rohový kop, z něj se ale nedokázali nijak prosadit.
45+1'
K úvodním pětačtyřiceti minutám rozhodčí Hamel přidává dvě nastavené.
44'
Po autu se míč vrátil k Sakajovi, centr japonského obránce pak našel Germaina, jenž svoji hlavičku otřel o bránícího Palloise a výborným zákrokem se pak zaskvěl brankář Dupé!
43'
Payetově kvalitnímu centru ze standardní situace se hosté dokázali ubránit, po odrazu míče za postranní čáru ale ještě bude Sakaj vhazovat.
42'
Charles Traoré zamezil Germainovi v centru jen za cenu nedovoleného zákroku, také hostující obránce posléze vidí žlutou kartu. Rozhodčí Johann Hamel bude mít velké potíže, aby dokázal na trávníku zkrotit emoce.
41'
Během ošetření Diega Carlose vidí Mario Balotelli žlutou kartu za svůj úder do obličeje hostujícího obránce. Nutno podotknout, že Balotelli tady riskoval i vyloučení.
39'
Na Diega Carlose mají domácí pořádně spadeno, tentokrát jej do obličeje udeřil Mario Balotelli.
38'
Sakajův vysoký centr brankář Dupé neudržel a při dorážce Balotelliho pak hosty zachránil jen skvělý blok bránícího Diega Carlose!
37'
Po následné standardní situaci hlavičkoval Diego Carlos jen do připraveného brankáře Mandandy.
35'
Další domácí faul, Germain u postranní čáry atakoval Charlese Traorého a v publiku to začíná pořádně vřít.
34'
Diego Carlos je potřetí faulován během pěti minut, tentokrát se do něj opřel Mario Balotelli.
33'
Warisova nepovedená střela zpoza pokutového území doskákala daleko vedle branky Steva Mandandy.
32'
Za pískotu publika tentokrát vidí žlutou kartu Dimitri Payet, ten přiběhl velmi pozdě do souboje s Diegem Carlosem a tady o kartě nemůže být pochyb.
31'
Rozhodčímu Hamelovi se přestávají líbit protesty domácích fotbalistů po odpískaných faulech, důrazně tak domluvil Mariu Balotellimu.
30'
Sakaj nedokázal obelstít Diega Carlose a po ztrátě míče soupeře podrazil.
28'
Coulibaly byl při Warisově kolmici po pravé straně hřiště přistižen v ofsajdu.
27'
Po šestadvaceti minutách už jsme viděli čtrnáct střeleckých pokusů (8-6)! Zatím je to na Velodromu pořádná zábava.
26'
Marseille právě vstřelilo branku!
Na vyrovnání se nečekalo dlouho! Na báječný centr Lucase Ocampose si naběhl MARIO BALOTELLI a v pádu skóroval hlavou!
24'
Sakajův aut propadl až před branku Nantes, tam ale byl jen Nicolas Pallois, jenž odehrál míč do bezpečí.
23'
Marseille se snaží o odpověď, Sakajův centr zleva se ale neujal a japonský obránce bude jen vhazovat.
21'
Hosté se nečekaně ujímají vedení! Trestuhodnou přihrávku Luize Gustava napříč vlastní polovinou mohl využít už Kalifa Coulibaly, jeho střelu Luiz Gustavo dokázal sice ještě zablokovat, míč se ale odrazil k SAMUELU MOUTOUSSAMYMU, jenž technickou střelou překonal Mandandu a střílí svoji první branku ve francouzské Ligue 1!
19'
Sarr u postranní čáry tvrdě nakopl Traorého, hosté mohou rozehrávat míč z klidu.
17'
Lucas Ocampos vidí velmi spornou žlutou kartu po souboji s Edgarem Iém, domácí se mocně zlobí na rozhodnutí sudího Hamela.
16'
Domácí se dostali pod tlak při rozehrávce, pomohlo jim až Moutoussamyho podražení Sansona.
15'
Waris si v souboji s Čaletou-Carem u postranní čáry nevybojoval faul, po odrazu míče do zámezí hosté ale mohou vhazovat.
13'
Na dlouhý nákop z hloubi pole si Coulibaly nabíhal do pokutového území, dříve u míče ale byl brankář Mandanda, ten pak nepříjemně spadl přes bránícího Kamaru, míč ale pevně udržel ve své moci a zároveň se nijak neporanil.
12'
Rongier po souhře s Coulibalym přenesl hru napříč pokutovým územím Marseille na osamoceného Majeeda Warise, ten se pokusil zakončit z těžkého voleje, branku výrazně minul.
10'
Balotelli si na levém křídle zpracoval míč, potáhl jej kolem bránícího Palloise a pak přihrával před branku, do odraženého míče se opřel Sanson, rána mu ale vůbec nevyšla.
9'
Další střelecký pokus do statistik zapisuje Lucas Ocampos, argentinský fotbalista ale mířil přímo do brankáře Dupého.
8'
Nepřesný Kamarův nákop po útočné polovině, Ocampos měl k míči daleko a rozehrávat může brankář Dupé.
6'
I nadále se hraje ve strhujícím tempu nahoru – dolu, Balotelli potáhl míč po ose hřiště, pak se snažil střílet kolem Palloise, v záklonu ale mířil výrazně vedle hostující branky.
5'
Tentokrát zaútočili hosté, Moutoussamy si vyměnil míč s Coulibalym a pak připravil střeleckou parketu pro Rongiera, ten ale svůj technický pokus nasměroval vysoko nad vzdálenější horní roh domácí branky.
4'
Po Payetově centru Germain v tísni hlavičkoval vysoko nad branku Nantes.
3'
Sarr na pravém křídle vybojoval rohový kop, hra se opět stěhuje před branku Nantes.
3'
Pokud souboj Marseille s Nantes bude bavit po celou dobu tak jako v úvodních dvou minutách, rozhodně se zlobit nebudeme.
2'
Po obrovské chybě mladého stopera Kamary měl tutovku Coulibaly, jeho střelu brankář Mandanda vykopává!
1'
Domácí začali obrovským náporem hned po několika sekundách hry, Germain s Ocamposem ale své střely nedokázali propasírovat přes bránící fotbalisty Nantes.
1'

Olympique Marseille: Mandanda – B. Sarr, Kamara, Ćaleta-Car, Sakaj – Ocampos, M. Sanson, Gustavo, Payet (C) – Germain, Balotelli.
Náhradníci: Pelé – N'Jie, Maxime López, Amavi, Radonjić, Strootman, Rami.

FC Nantes: Dupé – Edgar Ié, Diego Carlos, Pallois, Ch. Traoré – A. Touré, Girotto, Moutoussamy – Rongier (C) – K. Coulibaly, Waris.
Náhradníci: Olliero – Boschilia, Evangelista, Lucas Lima, Kolo Muani, Limbombe, Fábio..
Krásný den všem fanouškům francouzského fotbalu! Marseille bojuje o pohárovou Evropu a aktuálně ztrácí na dva body na čtvrté St. Etienne. Nantes se pohybuje ve středu tabulky, spíše v tom dolním středu. Žlutozelení ovšem vyhráli poslední tři duely a mají nejlepší formu v Ligue1!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.