Ligue 1 - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Amiens - 5. května 2019   15:00

Montpellier
82' Mollet (Congré)
1:1
(0:0)
Amiens
66' Mendoza  (Pieters)
Montpellier
Lecomte – Mendes, Hilton (C), Congré – Suárez (53. Lasne), Le Tallec, Schirí, Oyongo (87. Škuletić) – Laborde (75. Camara), Mollet, Delort.
Bertaud – Cozza, Ristić, Lasne, Sambia, Škuletić, Camara.
Thual – Lombard, Zakrani
Stade de la Mosson, Montpellier
13 668 diváků
Amiens
Gurtner – El Hajjam, Adénon, Dibassy, Pieters – Monconduit (C), Gnahoré, Blin (90+2. Bodmer) – Timite (86. Ghoddos), Guirassy (69. Mou. Konaté), Mendoza.
Dreyer – Lefort, Bodmer, Zungu, Mou. Konaté, Otero, Ghoddos.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:23.
Montpellier po triumfu nad PSG překvapivě v boji o Evropu ztratil body se zachraňujícím se Amiens. Domácí měli v průměrném a až příliš tvrdém boji více ze hry a řadu šancí, ale po nádherně sehraném brejku udeřili nečekaně hosté. Gól Kolumbijce Mendozy byl jejich jedinou přímou střelou v celém zápase.
Fotbalistům Montpellieru se podařilo alespoň vyrovnat Molletem, pak se v poslední minutě radovali i z obratu, ale Delortův gól zase odvolalo video a tak se body dělí.
90+8'
90+8'
Žlutou kartu dostává Daniel Congré (Montpellier HSC).
90+7'
Hra pokračuje i v 97. minutě, závěr je hodně vypjatý a nervózní, ostré zákroky přibývají.
90+6'
Rozhodčí píská útočný faul na Pieterse, ale zloba domácích je zbytečná, Camara beztak zakončil celou akci nepřesnou střelou.
90+5'
Následný přímý kop z levé strany obrana Amiens snadno odvrací z vápna.
90+4'
Žlutou kartu dostává Bakaye Dibassy (Amiens SC).
90+2'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Alexis Blin, přichází Mathieu Bodmer.
90+1'
Rozhodčí avizoval dvě nastavené minuty, kvůli prodlení při prohlížení videa se ale zřejmě protáhnou.
90'
Obrovská radost na stadiónu de la Mosson byla předčasná, gól Andyho Delorta rozhodčí uznal a po chvíli na zásah videorozhodčího zase odvolal! Střela i předchozí centr byly regulérní, nešlo o faul, ruku ani ofsajd, ale už o zhruba 20 vteřin dříve, v zárodku akce, postřehlo video nepatrný ofsajd.
89'
Rozhodčí přisoudil přímý kop ze strany domácím, ve strkanici ve vápně však vidí faul jednoho z hráčů v oranžových dresech a píská pro změnu proti nim.
87'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Ambroise Oyongo, přichází Petar Škuletić.
86'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Cheick Timite, přichází Sámán Ghoddos.
85'
Dnešní utkání sleduje 13 668 diváků.
83'
Gurtner vybíhá na velké vápno a kryje nakopávaný míč do koše
82'
Žlutou kartu dostává Régis Gurtner (Amiens SC). Brankář hostů je trestán za protesty po inkasovaném gólu.
82'
Montpellier právě vstřelil branku!
Skvělou akci domácích od vlastního brankáře přes celé hřiště završil FLORENT MOLLET. Nadýchaný centr Daniela Congrého uklidil levačkou z voleje do sítě.
81'
Praporek letí nad hlavu pomezního i na druhé straně, Gnahoré zakončoval zbytečně.
80'
Ofsajd byl odmáván domácímu Delortovi, který rychle běží postavit míč na místo přestupku, ovšem hosté s rozehrávkou nespěchají a hlediště píská.
78'
Pieters pro změnu sestřelil ve vzduchu loktem do obličeje jednoho z borců ve fialovo-oranžových dresech. Trestný kop hosté odhlavičkovali a odražený míč poslal daleko vedle střídající Lasne.
77'
Jediný dnešní úspěšný střelec Mendoza ve výskoku zboural Hiltona a Amiens musí míč odevzdat.
76'
Rozhodčí si musel zapomenout kartičky doma, jinak si nelze vysvětlit, že jasně "červený" skluz domácího Oyonga oběma nohama kolíky napřed neocenil ani žlutou.
75'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Souleymane Camara.
75'
Roh Montpellieru vyzněl do ztracena, domácí nepřesnou přihrávkou míč odevzdali.
74'
Obrovskou šanci na vyrovnání propásl Laborde. Nakopávaný míč pro něj hlavou prodloužil Delort a domácí útočník halfvolejem z 15 metrů otřel prach z břevna.
73'
Congré vysunul podél postranní čáry Oyonga, který neudržel prostor a s míčem zaběhl do zámezí.
72'
Přišlápnut byl výborně hrající Nizozemec Pieters a přímý kop od postranní čáry rozehrálo Amiens. Ve vápně však přišel útočný faul a míč se vrací domácím.
71'
Jedovatý přímý kop montpellierského Molleta nikdo z naskakujících spoluhráčů nezasáhl, nakonec se ho ze skrumáže podařilo vydolovat a zakopnout hostujícímu Diabassymu.
69'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Sehrou Guirassy, přichází Moussa Konaté.
66'
Amiens právě vstřelilo branku!
Nádherný oku lahodící kontr posílá do vedení hosty. Gnahoré předal míč patičkou Guirassymu, ten před šestnáctkou zabrzdil a prostrčil míč rovněž efektně patou mezi nohama obránce Pietersovi, který nabil pod sebe a STIVEN MENDOZA se bez přípravy trefil k zadní tyči.
65'
Domácí hráč ovšem projevil sportovního ducha a dloubl míč z místa přestupku do náruče brankáře Amiens.
64'
Jeden z hráčů v bílém zůstal ležet poblíž vlastní šetnáctky, ale hra pokračovala a píská se až po chvilce skluz na domácího Delorta.
63'
Domácí oproti první půli mnohem častěji faulují, poměr odpískaných zákroků je po přestávce 5:0.
62'
Po příležitostech na obou stranách se hra opět přenesla doprostřed hřiště.
60'
Florent Mollet si navedl míč zleva na střed, pak vystřelil z 20 metrů vedle bližší tyče.
58'
I dalšímu rohu se Amiens ubránilo a přenáší hru do méně nebezpečného prostoru.
57'
Po rohu vyškraboval Gurtner s velkými potížemi konečky prstů od tyče Hiltonovu hlavičku "koníčkem" z malého vápna.
56'
Obdobná odpověď domácích barev: Delort sklepl míč pro Le Talleca, který vystřelil těsně nad. Bylo to s tečí, takže Montpellier získal roh.
54'
Hostující kapitán Monconduit vybojoval odražený míč za velkým vápnem a přistrčil ho Pietersovi, který z 25 metrů pálil nad břevno.
53'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Mathías Suárez, přichází Paul Lasne.
52'
Domácí kapitán Hilton uhnul Guirassymu, který na něj chtěl naskočit. Hostující útočník pak bolestivě dopadl na kostrč.
51'
Míč však končí v zámezí na druhé straně hřiště, Molletův centr v pokutovém území nikdo nezasáhl.
50'
Důrazný Delort vybojoval dravým průnikem roh pro Montpellier.
48'
Změna stran zatím nepřinesla změnu obrázku hry, jaký jsme sledovali většinu prvního poločasu. Až teď vystřelil ze střední vzdálenosti mimo tři tyče hostující Pieters.
46'
Oba celky vyrukovaly do druhé půle v základních sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
První poločas přinesl nehezký opatrný fotbal s minimem brankových příležitostí a žádný gól. S průběžným výsledkem jsou určitě spokojenější hosté.
Statistiky první půle:
Držení míče 51%-49%, střely na bránu 1:0, střely mimo 2:1, rohy 1:0, fauly 4:10, ofsajdy 0:1.
45+1'
45+1'
Congrého výtečný centr sklepl Mollet hlavou v záklonu pod sebe Delortovi, který prudce vypálil vysoko nad.
45+1'
Rozhodčí Thual nastaví poločas o jednu minutu.
45'
Domácí založili útok dlouhým nákopem, který bez problémů zpracovala obrana Amiens.
43'
Do úniku se vyřítil hostující Eddy Gnahoré, krásně přeskočil dvojici skluzujících hráčů, ale přitom si předkopl míč příliš daleko a Benjamin Lecomte, jenž proti němu vystartoval, byl u něj dříve a odkopl mu balon od nohy.
40'
Guirassy kličkoval přes dva hráče, o míč ale přišel a domácí ho razantně zakopávají až ke Gurtnerovi.
39'
Na útočné polovině jsou s míčem hosté, zatím ale nic nevymysleli.
37'
Andy Delort zpracoval Suárezův aut na prsou a vystrašil hostujícího brankáře nečekanou střelou přes obránce z otočky z těžkého úhlu. Proletěla těsně vedle zadní tyče.
36'
Kolumbijský záložník opouští hřiště s bolestivou grimasou v doprovodu maséra, Amiens je zatím v deseti.
35'
Jau!!! Hostující Stiven Mendoza teď schytal bombu míčem zblízka do nejchoulostivějších míst od Delorta a rozhodčí opět přerušuje hru.
34'
Dva domácí hráči si v souboji takřka osedlali Gnahorého, trenérovi Amiens Pelissierovi se to vůbec nelíbí a jeho protesty přinutily rozhodčího přerušit hru a jít mu vysvětlit k lavičce, kdo je na hřišti pánem.
32'
Další akce hostů, Gnahorého prostrčení středem hřiště spoluhráči nezachytili a míč sbírá ze země zatím zcela nezaměstnaný brankář Lecomte.
30'
Hosté se poprvé dostali do zakončení, halfvolejem po přetaženém centru pálil Cheick Timite. Míč se mu však svezl po vnějším nártu a letěl daleko mimo bránu.
30'
Régis Gurtner pod tlakem zakopává míč po těžké malé domů do autu.
28'
Mollet nabídnutou příležitostí doslova pohrdl, hůře to ani kopnout nešlo. Míč letí vysoko nad hlavami všech hráčů do zámezí.
27'
Dibassy přišlápl kopačky Gaëtana Labordea a výhodu přímého kopu z velmi dobré vzdálenosti získává domácí mužstvo.
26'
Zcela otevřený prostor měl na levém křídle domácí Oyongo, jenže centr vyřešil mizerně – trefil hlavu v podstatě jediného bránícího hráče Amiens.
25'
Hosté sebrali dlouhý nákop a rozehrávají od brankáře Gurtnera, jenže vepředu si Guirassy pomohl nedovoleně loktem.
23'
Hra pokračuje jen mezi šestnáctkami a až na jednu situaci ze 13. minuty zatím zcela bez šancí.
21'
Sudí nechává karty v kapsičce a hráči si pak dovolují. Ostrých faulů a šlapáků, volajících po žlutém ocenění, bylo přitom habaděj.
19'
Alexis Blin si však počínal v rozporu s pravidly, když bodyčekoval Suáreze, a míč se vrací na kopačky Montpellieru.
18'
Teď se k chvilkovému náporu dostali hosté a po faulu na El Hajjama rozehrají poprvé v zápase přímý kop.
16'
Domácí se neprosadili po levém křídle.
14'
Amiens ubránilo roh bez potíží a vyváží míč za půlku.
13'
Tutovka Montpellieru! Florent Mollet sebral uvízlý míč po centru z pravé strany nedůraznému Blinovi a vypálil z 12 metrů pod břevno. Gurtner skvělým zákrokem jednou rukou vyhmátl na roh.
12'
Delortův centr z levého křídla sebrali fotbalisté Amiens.
11'
Thomas Monconduit je důrazně varován za šlapák, ke kartě zatím sudí nesáhl.
10'
Amiens si přihrávkami mezi obránci na vlastní půlce vylepšuje statistiku držení míče.
9'
Amiens se pokusilo o rychlý přechod do protiútoku, jenže přihrávka na Mendozu směřovala do ofsajdu.
8'
K zemi šel po Adenonově zákroku zezadu domácí Mollet,sám i rozehrál přímý kop, ale jen na kopačky hostů.
6'
Pedro Mendes zachytil přetažený centr patičkou, parádně si obhodil kapitána hostů Monconduita a naservíroval míč na penaltovou značku. Tam však Laborde při nápřahu podklouzl a z celé akce nic nebylo.
5'
Montpellier je častěji na míči, zatím se však postupnou kombinací nedokáže přiblížit na dostřel. Teď dostane po přišlápnutí na Congrého příležitost další standardky.
3'
Poprvé se rozezněl hvizd píšťalky sudího Thuala, přímý kop rozehrají domácí.
1'
Montpellier hraje ve fialovo-oranžových dresech, fotbalisté Amiens celí v bílém.
1'

Montpellier HSC: Lecomte – Mendes, Hilton, Congré – Suárez, Le Tallec, Schirí, Oyongo – Laborde, Mollet, Delort.
Náhradníci: Bertaud – Cozza, Ristić, Lasne, Sambia, Škuletić, Camara.

Amiens SC: Gurtner – El Hajjam, Adénon, Dibassy, Pieters – Monconduit, Gnahoré, Blin – Timite, Guirassy, Mendoza.
Náhradníci: Dreyer – Lefort, Bodmer, Zungu, Konaté, Otero, Ghoddos.

Rozhodčí: Thual – Lombard, Zakrani.
Vzájemné zápasy
Na podzim se radovali hosté: Amiens – Montpellier 1:2 (82. z pen. Konaté – 52. Mollet, 71. Schirí). V loňské nováčkovské sezóně ovšem dokázali fotbalisté Amiens uhrát na hřišti Montpellieru remízu 1:1.
Amiens SC drží sedmnáctou příčku neboli poslední, zaručující záchranu, o čtyři body před SM Caen (8-9-17, 28:48). Venku je s pouhými 11 body druhým nejhorším klubem soutěže. Nevyhrálo už šestkrát v řadě, ovšem až na jednu porážku tvoří tuto šňůru samé remízy, naposledy bez branek doma se Štrasburkem.
Nejlepším střelcem severofrancouzského celku je Moussa Konaté. Senegalský útočník nastřílel letos v lize sedm branek.
Montpellier Herault SC se pohyboval většinu podzimní části mezi nejlepší trojkou, pak spadl až na osmé, ale momentálně znovu nahodil motory a po třech vítězstvích v řadě útočí na evropské poháry z pátého místa (14-12-8, 50:39), které drží o skóre před fotbalisty Marseille. Naposledy se Montpellier blýskl výhrou 3:2 nad mistrovskou Paříží.
Dva fotbalisté z jeho kádru už mají dvouciferný počet nastřílených ligových gólů: Andy Delort 14 a Gaëtan Laborde 10.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.