Ligue 1 - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Štrasburk - 7. dubna 2019   21:00

Paris SG
14' Choupo-Moting (Dagba) • 83' Kehrer (Draxler)
2:2
(1:2)
Štrasburk
28' Da Costa  (Carole) • 40' Gonçalves
Paris SG
Buffon – Dagba, Silva (C), Kimpembe, Kurzawa (62. Draxler) – Dani Alves, Paredes, Verratti, Bernat – Nkunku (78. Kehrer), Choupo-Moting (62. Mbappé).
Aréola – Kehrer, Nsoki, Mbappé, Draxler.
Léonard – Viala, Boutry
Parc des Princes, Paříž
Štrasburk
Sels – Lala, P. Martinez, S. Mitrović (C), Caci, Carole – Sissoko, Prcić, Gonçalves (66. Liénard) – Da Costa (75. Grandsir), Ajorque (87. Mothiba).
Kamara – Ndour, Zemzemi, Liénard, Fofana, Grandsir, Mothiba.

Držení míče: 74 % : 26 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 11:3. Rohy: 11:5. Ofsajdy: 7:0. Fauly: 7:10.
Mistrovské oslavy se odkládají minimálně o týden! Paris Saint-Germain totiž v domácím prostředí pouze remizovalo se Štrasburkem 2:2!

PSG vstoupilo do zápasu ve velkém stylu, v úvodních dvaceti minutách soupeři téměř nepustilo k balonu. O úvodní trefu se postaral po přihrávce Colina Dagby Eric Choupo-Moting. Domácí se zaměřují až příliš na útok a nechávají otevřenou obranu, toho využil při rychlém kontru Carole, který našel zcela volného Nuna Da Costu a ten srovnal krok. PSG mohl opět uklidnit gólem Choupo-Moting,ale ten zastavil míč směřující do branky na čáře. Trest Štrasburku na sebe nenechal dlouho čekat, když odražený balon po rohovém kopu napálil přesně k tyči Anthony Goncalves.

Po přestávce se PSG nemohlo dlouho prosadit ani k jedinému zakončení. Změna přišla až s příchodem Kyliana Mbappého na trávník. Dvacetiletý útočník rozpohyboval své spoluhráče i obranu, ale srovnání nepřicházelo. Až deset minut před koncem využil Draxlerova centru od rohového praporku Thilo Kehrer. Ani přes drtivý tlak ale už PSG další gól nepřidalo.
90+3'
90+3'
Ani Bernatova přihrávka po trávníku spoluhráče v pokutovém území nenašla. Silva následně přistrčil balon Mbappému, ten ještě vyzval ke skórování Alvese, který ale z blízkosti přestřelil.
90+2'
Ani v nastaveném čase se nic nemění, domácí i nadále obléhají pokutové území soupeře. Po centrech Dagby i Kehrera se hostující hráči dokázali ubránit.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Matz Sels je potrestán žlutou kartou za zdržování hry. Brankáři Štrasburku trvala až příliš dlouho rozehrávka od vlastní branky.
90'
Po narážečce s Bernatem centroval do vápna Kylian Mbappé. Přetažený pas skončil na hlavě Daniho Alvese, který nedokázal umístit balon přesně mezi tři tyče.
89'
Také Presnel Kimpembe se vysunul do útoku. Bernatův centr jen těsně netrefil v pokutovém území Dani Alves. Gól Pařížanů visí ve vzduchu, ale Štrasburk se statečně pere alespoň o bod.
88'
Grandsir si pomohl při hlavičkovém souboji faulem. Balon tak připadl domácímu celku, který se žene za třetím vstřeleném gólem dnešního zápasu.
87'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Lebogang Mothiba.
86'
Ani Dagba není ve druhém poločase tolik vidět jako před změnou stran. Verratti přihrával Mbappému do běhu, ale proti mladému útočníkovi znovu skvěle vystoupil Sels.
85'
Nápor PSG pokračuje. Verratti přihrával ještě pod sebe k Silvovi. Následně se rozběhl na levé straně Bernat, kterému ale centr do vápna příliš nesedl na kopačku a tak budou muset domácí začít znovu od obránců.
83'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
PSG srovnává stav zápasu! Mbappého náběh ještě Sels zlikvidoval, ale následný rohový kop neměl šanci vyrazit. Po parádním centru se prosadil hlavičkou ke vzdálenější tyči THILO KEHRER.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Štrasburk stále vede v Parku princů nad PSG o jednu branku. Průnik Mbappého musel řešit až Sels.
82'
Přihrávka na Alvese byla přesná, ale brazilský hráč už neměl čas balon zpracovávat a tak se pokusil alespoň zakončit hlavou. Balon si ale pohlídal v rukavicích Matz Sels.
81'
Není kudy. Před vápnem Štrasburku se snažil projít Paredes, Mbappé i střídající Kehrer, ale ani jeden z trojice se až do pokutového území hostujícího celku nedostal.
80'
Selsův dlouhý nákop na útočné polovině zpracoval Samuel Grandsir. Další pokračování už akce hostujícího celku neměla, Štrasburk se musí vracet hodně rychle do obrany.
79'
Juan Bernat zavařil soupeřům na levém kraji. Také Verratti se zapojil do kombinace, ale právě španělský fotbalista se provinil proti pravidlům, když seslal k zemi Lalu.
78'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Thilo Kehrer.
77'
Verratti vykouzlil parádní nadýchaný pas do vápna, ale jen do prostoru, kde byl před Draxlerem Sels. Brankář Štrasburku drží naděje hostů na tři body.
76'
Když už trvala rozehrávka Matze Selse příliš dlouho, tak se ozvali domácí fanoušci. Po dlouhém výkonu poté sebral balon pro domácí Thiago Silva.
75'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Samuel Grandsir.
74'
Štrasburku se i nadále daří držet soupeře pod sebou. Sissoko si narazil s Liénardem, následně byl ve hře také Ajorque. Dlouhou přihrávku na Da Costu už sebral Buffon s Kimpembem.
72'
Tlak PSG se zvyšuje. Po Paredesovi se dotkl balonu Bernat, který ještě přihrával do malého vápna, kde ale těsně před Nkunkem sebral balon brankář Štrasburku Sels.
71'
Teď už bylo vše v pořádku při přihrávce na Mbappého. Po spolupráci s Bernatem zakončoval právě španělský fotbalista v krkolomné pozici do břevna.
70'
Kylian Mbappé výrazně okysličil ofenzivu domácího celku. Nyní si naběhl na přihrávku Thiaga Silvy, ale byl znovu v těsném ofsajdu a tak nemohl zakončovat.
69'
Mbappé zvolil po centr do vápna místo zakončení zpracování. Následně si mladý útočník navedl míč na levačku, ale to už měl proti sobě dva obránce a tak alespoň zajistil roh.
68'
Kylian Mbappé si přišel pro balon více do hloubky pole. S Lalou si ještě poradil, ale na Martineze už rychlostně nestačil a tak musel zaseknout balon a přihrát Verrattimu.
67'
Tlak PSG pokračoval od rohového praporku. Po odraženém balonu pálil dnes příliš nevýrazný Dani Alves. Z voleje však poslal balon jen vysoko nad branku hostů.
66'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Anthony Gonçalves, přichází Dimitri Liénard.
66'
Verratti kombinoval s Bernatem, poté se zapojil také Draxler s Mbappém. Zdlouhavou rozehrávku však domácí nedotáhli až do zakončení.
65'
Paredes sice zakroutil balon do pokutového území od rohového praporku, ale mezitím už balon opustil hrací plochu. Přetažený centr už tak mohl odkopnout do zámezí Draxler.
64'
Pařížané se nemohou po přestávce dostat k jediné nebezpečné situaci před brankou soupeře. Nyní si to namířil Mbappé do vápna, ale kličkou už situaci přehrát a toho využil bránící Mitrović.
63'
Kylian Mbappé nepobyl na trávníku ještě ani minut a hned mohl výt v šanci. Po přihrávce Paderese se však ocitl v milimetrovém ofsajdu a jeho zakončení už bylo zbytečné.
62'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Layvin Kurzawa, přichází Julian Draxler.
62'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází Kylian Mbappé.
62'
Hned ve třech postupoval Štrasburk do útoku. Sissoko přisunul míč Da Costovi, který na nic nečekal, ale prudkou ránou Buffona neměl šanci ohrozit, balon jen prolétl vedle branky.
61'
Obléhání vápna hostujícího celku zahájil Marco Verratti. Zkušený Ital měl před sebou prostor, ale ještě přihrával do vápna, kde byl pokrytý Nkunku i Choupo-Moting.
60'
Kenny Lala musel hasit situaci po ztrátě balonu. Choupo-Moting ještě postrčil míč Nkunkovi, který už skončil po skluzu Laly na trávníku.
59'
S náběhem Sissoka si poradil skluzem Paredes. Štrasburk se dostal po delší době na útočnou polovinu trávníku. Ale u balonu dlouho nevydržel.
58'
Caci namazal přihrávkou Choupo-Motingovi. Ten ještě oslovil Nkunka, který byl ale čistým způsobem poslán k zemi. Hlavní rozhodčí nechal správně hru pokračovat.
57'
Alves s Paredesem rozehrávali od rohového praporku jen do kombinace. Následně přece jen přilétl balon do vápna, ale Bernat nezakončil tvrdou ránou přesně.
56'
Choupo-Motinga si pohlídal lehkým přidržením Martinez. Domácí akce ještě pokračovala, ale Alvesova přihrávka byla sražena za koncovou lajnu.
55'
Za postranní lajnou se usilovně rozcvičuje nejlepší střelec francouzské soutěže Kylian Mbappé. Za několik minut by tak mohl stále jen dvacetiletý útočník naskočit do hry.
54'
Exekuce volného přímého kopu se ujal Leandro Paredes. Místo ohrožení hostující branky však přišel na řadu protiútok. Kenny Lala předstihl v souboji Kurzawu, ale přihrávkou do vápna už Da Costu nenašel.
53'
Nkunku musel skousnout nepříjemný zákrok od Caciho. Domácí tým bude rozehrávat volný přímý kop z nebezpečné pozice.
52'
Alvesova průniková přihrávka sice našel Choupo-Motinga osamoceného v pokutového území, ale střelec zatím jediné dnešní branky domácího celku se nacházel v ofsajdu.
51'
Nuno Da Costa zkoušel přihrávat podél postranní lajny na svého parťáka z útoku Ajorquea. Balon ale srazil do autu Layvin Kurzawa.
50'
Už už se zdálo, že Verratti vybojuje míč ještě na útočné polovině. Následně ale přišel s lehkou prodlevou odpískaný faul právě italského záložníka na Prciće.
49'
Štrasburk pokračuje v sympatickém výkonu i po změně stran. Kenny Lana přihrával Sissokovi, který byl ale v obležení hned několika obránců domácího celku.
48'
Nkunku spolupracoval s Kurzawou, následně se zapojil do hry také Marco Verratti. Po přihrávce do vápna je pískán ofsajd Nkunka.
47'
Druhý poločas odstartoval rozehrávkou ze středového kroku Choupo-Moting. Domácí se ihned přesunuli do útoku, zato hosté se opět zatáhli až těsně před vápno.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani sekundu. PSG si dnes mohou zajistit francouzský titul, ale po poločase prohrávají se Štrasburkem 1:2.

45'
45'
Další akci Štrasburku vedl po pravé straně Kenny Lala. Krajní obránce hostujícího celku přihrával pod sebe, ale to už se stačil vrátit do vápna Kimpembe.
44'
Minutu před pauzou se dostal k míči Colin Dagba. Na pravé straně si narazil s Alvesem, který se poté snažil roztáhnout hru k Bernatovi. Obehrávání vápna však domácím příliš nevychází.
43'
Štrasburk ještě pokračoval rohovým kopem, ale ten už si pohlídal hlavičkou Thiago Silva. Nakonec je dokonce pískán útočný faul Prciće.
42'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Hosté se hnali do dalšího útoku. Da Costa přihrával do vápna Ajorquemu, který byl ale předskočen Kimpembem.
40'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku! Neskutečné! PSG tlačí soupeře, ale branky padají do sítě domácího celku. Dani Alves ještě odvrátil rohový kop, ale jen přesně proti noze ANTHONYHO GONCALVESE. Třiatřicetiletý Portugalec napálil míč z první mimo dosah Gianluigiho Buffona.
40'
Obrana PSG v čele s Thiagem Silvou má co dělat. Sissoko si naběhl na prudkou přihrávkou, z pravé straně poté přihrával Da Costovi, který byl ale pokrytý právě kapitánem domácího celku.
39'
Postupná kombinace PSG vázne. Dani Alves to zkusil středem, ale na Mitroviće si nepřišel. Na druhou stranu mířil s balonem Goncalves, ten byl ale obrán Kimpembem.
38'
Pařížané i nadále nechávají hodně otevřenou obranu. Nyní toho využil Nuno Da Costa, který si došel na třicet metrů pro faul. Po centru do šestnáctky byl ale v ofsajdu Ajorque.
37'
Právě Alves následně našel rozběhnutého Dagba, ten ještě přihrával do šestnáctky, kde ale o kousek netrefil míč nabíhající Christopher Nkunku.
36'
Ibrahima Sissoko se dostal po dlouhé době k balonu. Jednadvacetiletý záložník Štrasburku zkoušel najít Da Costu, střelec vyrovnávacího gólu však o balon v souboji s Alvesem přišel.
34'
Alves upadl v pokutovém území, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat. Následně byl v šestnáctce také Colin Dagba, ale to už byla obrana soupeře zformována.
33'
Juan Bernat vhazoval zpoza postranní lajny. PSG se opět natlačilo těsně před pokutové území soupeře, ale stažená obrana Štrasburku nyní atak odrazila.
32'
Přes Bernata s Nkunkem putoval balon do pokutového území, kde ale nebyl připraven zakončovat Choupo-Moting ani Paredes.
31'
Po více než půlhodině hry tak zůstává nerozhodný stav 1:1. Pařížský celek tak bude muset nadále obléhat pokutového území Štrasburku.
30'
Neskutečná minela Choupo-Motinga! PSG se mohlo okamžitě vrátit do vedení, ale po lobu Nkunka měl před sebou zcela prázdnou branku Eric Choupo-Moting. Míč ale natlačil jen do tyče!
28'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku! Také Štrasburk se prosazuje! Pařížané až příliš mysleli na útok, že si nechali utéct hned čtveřici soupeřů. Lionel Carole měl na levé straně spoustu prostoru, poté zpětnou přihrávkou našel NUNA DA COSTU, který překonal nevytíženého Buffona.
27'
Po krátké odmlce Pařížané opět obléhají vápno soupeře. Verratti přihrával k levé straně Bernatovi, následně přišlo další přesení hry k Alvesovi.
26'
Sissoko podrazil na třiceti metrech Nkunka. PSG však rozehrávalo jen do kombinace, Dagba tentokrát na pravé straně příliš prostoru k průniku do útoku neměl.
25'
PSG přece jen lehce ubralo po prvním vstřeleném gólu. Verratti posouval míč do strany, kde byl Dagba. S Nkunkem si několikrát vyměnil míč, ale před vápnem už byla výrazná přesila soupeřů.
23'
Naopak do otevřené obrany mohli jít domácí fotbalisté. Nkunku však celou akci zbrzdil a balon ztratil. Také na druhé straně mohl pálit z nadějné pozice Nuno Da Costa, ale dělovku mezi tři tyče neposlal.
22'
Kurzawovi utekl na levé straně Ludovic Ajorque. Přízemní centr si ale pohlídala hned dvojice Silva – Dagba. Další rohový kop Štrasburku už skončil v moci domácího týmu.
22'
Buffon jen posunul míč ke svým stoperům. Následně už musel pod tlakem odkopávat Kurzawa. PSG se ale velmi rychle dostalo k balonu ve střední části trávníku.
21'
Ani po více než dvaceti minutách se hostující celek nedostal na delší dobu na útočnou polovinu. S nabíhajícím Goncalvesem si poradil s pomocí skluzu Marco Verratti.
20'
Bernat opět kroutil balon do pokutového území. Tentokrát už našel hlavu svého kapitána, ale Thiago Silva v nouzovém postavení hlavičkoval nad branku Štrasburku.
19'
Také krajní obránce PSG Layvin Kurzawa se zapojil do napadání. Právě Kurzawa ještě posílal míč před branku, kde ale nedokázal zakončit o několik centimetrů Nkunku.
18'
Další práci měl při rozehrávce rohu Juan Bernat. Silvovi ale spadl míč balon pouze na ruku, následně se ale Štrasburk příliš dlouho u hracího předmětu neudržel.
17'
Od Thiaga Silvy putoval míč k Dagbovi. Přes pravou stranu to dnes PSG vychází. Další průnik vzal na sebe Colin Dagba, ale jeho rána z velkého úhlu byl sražena.
16'
Pařížané pokračují i po vstřelené brance v aktivní hře směrem dopředu. Po lehkém zaváhání Dagby musel zabrat také do obrany Thiago Silva, ale Da Costu s klidem odstavil tělem.
14'
PSG jde do vedení! Paredes naservíroval parádní průnikovou přihrávku na pravou stranu, Colin Dagba měl před sebou spoustu prostoru, skvěle našel osamoceného ERICA CHOUPO-MOTINGA, který ještě podstoupil souboj s Mitrovićem, ale nakonec dopravil míč do branky.
14'
Ani další prudká přihrávka na Da Costu nenašla svůj cíl. Obránci PSG snadno sebrali balon ve střední části trávníku.
13'
Kimpembe velmi snadno sebral balon směřující na Sissoka. Štrasburk se následně dostal opět k odkopu a po napálení napadajícího Choupo-Motinga bude rozehrávat Matz Sels.
12'
K rozehrávce rohového kopu se opět postavil Juant Bernat. Thaigo Silva se sice dokázal prosadit k hlavičce přes Pabla Martineze, ale pod tlakem poslal balon znovu jen vysoko nad hostující branku.
11'
Paredes našel Verrattiho, který byl ale obsazen. Italský záložník dokázal obelstít bránícího Prciće, následně byl ale Paredesův centr znovu zblokován.
10'
Úvodní desetiminutovka završil rohový kop PSG. Po Bernatově centru pálil z prvního doteku Colin Dagba, balon se ale odrazil od kopačky teprve dvacetiletého hráče vysoko nad.
9'
Dagba si na pravé straně narazil s Nkunkem, následně se dostal do vápna Verratti s Choupo-Motingem, ale obrana Štrasburku se zatáhla ještě více do šestnáctky a odpravila balon alespoň na rohový kop.
8'
Překvapivě spoustu prostoru měl na levé straně Juan Bernat. Po průniku do vápna ještě španělský fotbalista přihrával pod sebe, ale k balonu už se nedostal Paredes ani Choupo-Moting.
7'
Po lehkém přistrčení od Verrattiho pálil z prvního doteku Leandro Paredes, ale jeho rána vylétla vysoko nad branku belgického gólmana ve službách Štrasburku.
6'
Také Verratti se vložil do rozehrávky ve střední části trávníku. Štrasburk je od úvodních minut stažen před pokutovým územím. Obléhání hostujícího celku začíná.
5'
Postupný útok PSG pokračoval u Dagby. Domácí se usadili těsně před vápnem soupeře, ale souhra Paredese s Nkunkem nebyla z nejpřesnějších.
4'
Pařížský celek zůstává u balonu. Před napadajícím Da Costou odhlavičkoval míč k Buffonovi Presnel Kimpembe. Až od italského gólmana tak budou domácí rozehrávat.
3'
S Dagbou se stáhl do pokutového území Kenny Lala. PSG po sraženém centru rozehrávalo od rohového praporku. Bernatův pas si ale zpracoval ještě před první tyčí Martinez.
2'
Právě od stoperů PSG putoval míč na levou stranu, kde byl připraven Juan Bernat. Španělský krajní fotbalista rychle narazil na bránícího Caroleho a musel míč přihrát do středu.
1'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu fotbalisté Štrasburku. Po dlouhém nákopu se však u balonu vystřídal Thiago Silva a Presnel Kimpembe.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas jednatřicátého kola nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1 může za několik málo okamžiků začít.

Paris Saint-Germain FC: Buffon – Dagba, Silva (C), Kimpembe, Kurzawa – Dani Alves, Paredes, Verratti, Bernat – Nkunku, Choupo-Moting.
Náhradníci: Aréola – Kehrer, Nsoki, Mbappé, Draxler.

RC Štrasburk: Sels – Lala, P. Martinez, S. Mitrović (C), Caci, Carole – Sissoko, Prcić, Gonçalves – Da Costa, Ajorque.
Náhradníci: Kamara – Ndour, Zemzemi, Liénard, Fofana, Grandsir, Mothiba.

Rozhodčí: Léonard – Viala, Boutry.
PSG

Celek z francouzské metropole je suverénním vládce Ligue 1. PSG dosud odehrálo dvacet devět zápasů, ve kterých vybojovalo osmdesát bodů a bez problémů kráčí za ligovým titulem. Na druhé Lille má zápas k dobru a dvacetibodový náskok. Vládce Ligue 1 si tak může dovolit šetřit své opory a dát prostor méně vytíženým hráčům. Naposledy na svém stadionu přehrálo 3:0 Nantes.
RC Štrasburk

Hostující celek v letošním ročníku prožívá povedenou sezonu. Štrasburk ve třiceti zápasech vybojoval čtyřicet dva bodů a patří mu devátá pozice ligové tabulky. Na pohárovou Evropu však ztrácí už sedm bodů. Na hřištích soupeřů však patří mezi lepší celky ve francouzské lize. V minulém kole na svém hřišti vyhrál 4:0 nad Reims.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Ligue 1 mezi PSG a RC Štrasburk. Výkop je stanoven na 21 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.