Ligue 1 - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Toulouse - 28. dubna 2019   17:00

St. Etienne
2' Berić (Polomat) • 10' Berić (Chazrí)
2:0
(2:0)
St. Etienne
Ruffier – Debuchy, Saliba, Perrin, Polomat – Vada (90+4. Ghezali), M'Vila – Hamouma (89. Salibur), Cabella, Chazrí – Berić (65. Nordin).
Moulin – Ghezali, Nordin, Salibur, Diony, Petrot, Nade.
Stinat – Jeanne, Lang
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Toulouse
Reynet – Šoji, Cahuzac (46. Sanogo), Moubandje – Amian, Sangaré, Sidibé, Sylla – Dossevi, Durmaz (60. García), Gradel.
Goicoechea – Bostock, Leya Iseka, Moreira, Mubele, Sanogo, García.

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 4:6. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 17:15.
Je dobojováno. Les Verts doma udolali Toulouse 2:0 a pojistii si čtvrté místo tabulky, které zajišťuje přímý postup do Evropské ligy. Domácí o svém vítězství rozhodli už v samotném úvodu, už po deseti minutách zápasu ASSE díky dvěma trefám Roberta Beriće vedlo 2:0. Hosté mohli po změně stran snížit z pokutového kopu, ten ale Max-Alain Gradel neproměnil.
90+4'
90+4'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Valentin Vada, přichází Lamine Ghezali.
90+3'
Jean-Louis Gasset chystá ještě jedno střídání, u postranní čáry už je přichystaný Lamine Ghezali.
90+1'
V nastaveném čase už se na hřišti nic zajímavého neděje, o vítězství Saint-Étienne už není sebemenších pochyb.
90'
Jeremy Stinat nastavil nad rámec druhého poločasu tři minuty.
89'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Yannis Salibur.
88'
Nařízený rohový kop se bude opakovat, obrana Les Verts opět zafungovala perfektně.
87'
Maxe-Alaina Gradela v pokutovém území zradilo zpracování, načež bránící hráči Saint-Étienne zakopli míč do zámezí.
86'
Hráči ASSE následně vybojovali další rohový kop, tentokrát si ale Chazrí na centr netroufl a rozehrál nakrátko.
84'
Issiaga Sylla to přehnal s razancí a za svůj obranný zákrok vyfasoval žlutou kartu.
83'
Les Verts už dělí jen necelých deset minut od vítězství, které by je udrželo na čtvrtém místě tabulky a zároveň ponechalo naději na třetí místo, které zajišťuje postup do předkola Ligy mistrů.
81'
Rémy Cabella mohl definitivně pojistit výhru Les Verts, na poslední chvíli mu ale překazil radost zablokováním míče na brankové čáře jeden z bránících hráčů Toulouse.
80'
Na opačném konci hřiště domácí zahrávali rohový kop, centr Vahbího Chazrího ale ani tentokrát žádné nebezpečí pro Reyneta neznamenal.
78'
Max-Alain Gradel sice svůj pokutový kop umístil přesně k pravé tyči, Stéphane Ruffier ale parádním tygřím skokem dokázal míč vyrazit!
77'
Míč už si na penaltovém puntíku rovná Max-Alain Gradel.
76'
Že by drama?! Mathieu Debuchy fauloval ve vlastním pokutovém území a Jeremy Stinat bez váhání nařídil pokutový kop!
75'
Čtvrt hodiny před koncem už domácí rezignovali na jakoukoliv snahu o útočení, více ze hry mají v posledních minutách hosté.
73'
Les Verts si budou moci rozehrávku v klidu zopakovat kvůli útočnému faulu Issiagy Sylly.
71'
Perrin už je na nohou a vypadá to, že bude pokračovat ve hře – byť prozatím s bolestivou grimasou v obličeji.
69'
Domácí obránce Loïc Perrin zůstal ležet v bolestech na trávníku, sudí Jeremy Stinat tak musel opět přerušit hru.
68'
Mathieu Debuchy si za svůj ostrý skluz vykoledoval žlutou kartu.
67'
Hostům nelze upřít snaha, do žádných velkých šancí se ale hráči v bílých dresech nedostávají.
65'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Robert Berić, přichází Arnaud Nordin.
64'
V zámezí už se připravuje na vstup na trávník útočník Arnaud Nordin, vypadá to, že Berić za pár okamžiků opustí hrací plochu.
62'
Půl hodiny před koncem Saint-Étienne stále vede 2:0 díky brzkým trefám Roberta Beriće, svěřenci Jeana-Louise Gasseta mají dění na hřišti zcela pod kontrolou.
60'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Jimmy Durmaz, přichází Manu García.
59'
Vahbí Chazrí málem zvýšil náskok Les Verts, jeho nenápadná střela z hranice pokutového území ale proletěla těsně nad břevnem!
58'
Nyní je hra znovu přerušena, dvougólový Berić se totiž omylem dotkl míče rukou.
57'
Toulouští fotbalisté teď v krátkém časovém sledu zahrávali další dva rohové kopy, ani jednou se jim ale nepodařilo ohrozit Ruffiera.
55'
Vada už stojí na nohou a zdá se, že je v pořádku, hra tak může pokračovat dál.
54'
Hra je přerušena, Valentin Vada totiž ostrým skluzem zajel do jednoho z protihráčů a sám poté zůstal ležet na trávníku s bolestivou grimasou v obličeji.
52'
Z této standardní situace ale hosté nezahrozili, Stéphane Ruffier mohl zůstat v klidu.
51'
Fotbalisté Toulouse jsou v úvodu druhého poločasu aktivnějším týmem, nyní budou mít k dispozici rohový kop.
49'
Mathieu Dossevi poslal zajímavý míč do pokutového území, žádný z jeho spoluhráčů ale na něj nedosáhl.
48'
Ibrahim Sangaré za svůj ostrý zákrok ve středu hřiště vyfasoval žlutou kartu.
46'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Yannick Cahuzac, přichází Yaya Sanogo.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:04.
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je minulostí a k vítězství mají mnohem blíže fotbalisté Saint-Étienne, kteří díky dvěma trefám Roberta Beriće vedou už od desáté minuty zápasu 2:0. Od té doby se ale hra uklidnila a šancí bylo jako šafránu.
45+1'
45'
Sudí Stinat nastavil nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Rémy Cabella uvízl v ofsajdu, to už se rozběhla předposlední minuta prvního poločasu.
42'
Debuchyho centr byl sražen do autu, fotbalisté Saint-Étienne si tak budou moci autové vhazování zopakovat.
40'
Akce Les Verts neměla dlouhého trvání, domácí ale budou mít k dispozici alespoň vhazování.
39'
Kalidou Sidibé to vzal na sebe z hranice pokutového území, jeho rána ale zamířila až kamsi do třicáté řady.
37'
Protiútok Les Verts neměl dlouhého trvání, míč nyní mají ve své moci opět hosté.
35'
Jimmy Durmaz poslal zajímavý pas do pokutového území, tam se ale nejrychleji zorientoval Stéphane Ruffier a schoval balon ve své náruči.
34'
Kalidou Sidibé fauloval ve středu hřiště, hráči ASSE si tak budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.
32'
Rémy Cabella teď pořádně přidal pádu po souboji se Šojim, sudí Jeremy Stinat nechává ve hře pokračovat.
31'
Aktivita Les Verts v posledních minutách poněkud polevila, v posledních minutách se na trávníku nic převratného neděje.
29'
Hra je v posledních minutách velmi rozkouskovaná, po faulu Maxe Gradela si domácí budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.
28'
Ani z tohoto rohového kopu ale domácí nezahrozili, Baptiste Reynet mohl zůstat v klidu.
27'
Zkušený záložník si bude moci rozehrávku zopakovat, jeho centr totiž bránící Gen Šoji odhlavičkoval do zámezí.
26'
Les Verts vybojovali rohový kop, jeho exekuce se ujme právě Vahbí Chazrí.
24'
Chazrí dal o sobě znovu vědět, tento Tunisanův centr ale defenzíva Toulouse bez potíží odvrátila.
23'
Nakonec z toho vznikl dalekonosný nákop do pokutového území, který ale žádného z hráčů Toulouse nenašel a obrana Les Verts si snadno poradila.
21'
Po faulu M'Vily byla hra přerušena, hosté budou mít čas a klid na rozehrávku ze středu hřiště.
20'
Vahbí Chazrí to nyní vzal na sebe z uctivé vzdálenosti, jeho nepřesný projektil ale zamířil vysoko nad břevno.
18'
Téměř dvacet minut hry je za námi a Stéphane Ruffier se snad ještě nedotkl míče, fotbalisté Toulouse jsou v úvodu zcela bezradní.
16'
Aktivní Pierre-Yves Polomat poslal další zajímavý centr do pokutového území, tentokrát se ale po něm k míči nikdo v zeleném dresu nedostal.
14'
První roh Saint-Étienne v zápase ale žádné nebezpečí pro Baptistea Reyneta neznamenal.
13'
Teď navíc fotbalisté Saint-Étienne vybojovali další rohový kop.
11'
Domácí fotbalisté snadno získali míč a už zakládají další protiakci, na držení meruny je to momentálně 66% ku 34% ve prospěch Les Verts.
10'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Parádní vstup ASSE do utkání pokračuje, po deseti minutách hry už je to 2:0! I o druhý gól Les Verts se postaral ROBERT BERIĆ, který už měl po přihrávce Vahbího Chazrího úlohu snadnou a zkušeně uklidnil balon k tyči.
8'
Hra je přerušena, zkušený Mathieu Debuchy totiž zajel do Sylly a ten zůstal ležet v bolestech na trávníku.
6'
Z této standardní situace ale žádné nebezpečí pro Stéphanea Ruffiera nepramenilo a domácí už mohou založit další protiútok.
5'
Hosté zamířili na útočnou polovinu a hned se jim z toho podařilo vytěžit rohový kop.
4'
Po rychlé brance Les Verts se hra trochu uklidnila, fotbalisté Toulouse se snaží držet míč na polovině hřiště.
2'
Tak to bylo rychlé, hned první útok Saint-Étienne končí gólem! Pierre-Yves Polomat poslal z levé strany přesný centr na ROBERTA BERIĆE a slovinský snajpr překonal Reyneta.
1'

AS Saint-Étienne: Ruffier – Debuchy, Saliba, Perrin, Polomat – Vada, M'Vila – Hamouma, Cabella, Chazrí – Berić.
Náhradníci: Moulin – Ghezali, Nordin, Salibur, Diony, Petrot, Nade.

Toulouse FC: Reynet – Šoji, Cahuzac, Moubandje – Amian, Sangaré, Sidibé, Sylla – Dossevi, Durmaz, Gradel.
Náhradníci: Goicoechea – Bostock, Leya Iseka, Moreira, Mubele, Sanogo, García.

Rozhodčí: Stinat – Jeanne, Lang.
Vzájemná utkání

První duel v sezóně, který se odehrál v Toulouse, patřil St. Étiennu, který na půdě svého soupeře vyhrál těsně 3:2. Hosté tak mají domácím co vracet.
Toulouse FC

To hosté z Toulouse jsou šestnáctí se ziskem šestatřiceti bodů a zatím tak drží pozici, na které nemají záchranářské či sestupové starosti. Ovšem na barážovou pozici mají náskok osmi bodů. Rozhodně by tak měli sbírat body i nadále. Dnes to proti domácím nebudou mít jednoduché. Toulouse naposledy remizovalo doma 0:0 s Lille. Budou bodovat i dnes?
AS Saint-Étienne

Domácí fotbalisté drží čtvrtou pozici v tabulce a jsou tak stále ve hře o pohárovou Evropu. Toto umístění by jim zaručilo skupinovou fázi Evropské ligy, ve hře ale ještě mohou mít kvalifikaci o postup do základní části Ligy mistrů. Stále je tak o co hrát a hlavně je důležité sbírat body. Na záda totiž domácím dýchá Marseille, ale také Montpelier. Na svém kontě mají šestapadesát bodů. Naposledy se jim dařilo na hřišti Reims, kde vyhráli 2:0. Dnes by tak rádi na tuto výhru navázali a získali tak další důležité body do tabulky v boji o pohárovou Evropu. Čeká nás tak zajímavý duel.
Hezké nedělní odpoledne přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu čtyřiatřicáté kolo francouzské Ligue 1 a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy AS Saint-Étienne a Toulouse FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.