Ligue 1 - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Amiens : Bordeaux - 25. září 2019   19:00

2' Mendoza (Otero)
1:3
(1:2)
Bordeaux
8' Adli  (Otávio) • 45+1' Adli   • 73' Kalu  (Briand)
Amiens
Gurtner (C) – Calabresi, Chedjou, Dibassy, Aleesami – Monconduit, Zungu (72. Gnahoré) – Otero (80. Cornette), Mendoza, Diabaté (53. G. Kakuta) – Guirassy.
Dreyer – Blin, Bodmer, Cornette, Gnahoré, G. Kakuta, Lefort.
Delajod – Pacelli, Pages
Stade de la Licorne, Amiens
Bordeaux
Costil (C) – Mexer, Koscielny, Pablo – Kwateng (69. Benito), Adli (80. Aït Binnásir), Otávio, Kalu (90+1. Maja) – Tchouaméni, Briand, Kamano.
Poussin – Benito, Benrahou, Hwang Ui-jo, Jovanović, Maja, Aït Binnásir.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 5:9. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:13.
Je dobojováno! Amiens po remíze s Lyonem a vítězství nad Métami další body do tabulky nezískalo, přestože po gólu Mendozy vedlo. Po chybičce Gurtnera rychle vyrovnal Adli a ten krátce před přestávkou z přímého kopu skóre dokonce otočil. Ve druhé polovině zápasu se toho tolik zajímavého nedělo, Girondins si své vedení hlídal a ve třiasedmdesáté minutě rozhodl gólem Kalua. Hosté tak pošesté za sebou bodovali a posunuli se v tabulce už na páté místo.
90+3'
90+3'
Loris Benito zezadu strčil do Quientina Cornettea a ten si přitom ukopl míč za postranní čáru. Poslední ze tří nastavených minut se už dohraje v poklidu.
90+2'
Briand zastavil rychlý přechod a počkal si na podporu z řad spoluhráčů. Jeden z nich ho hledal centrem z levého kraje vápna, ale zkušený útočník se k zakončení nedostal.
90+1'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Samuel Kalu, přichází Josh Maja.
90'
Bordeaux to s tím hraním na jistotu trochu přehnalo, hosté se dobrovolně vrátili vlastnímu vápnu a postupně se vysunující hráči Amiens balón ukořistili.
89'
Domácí se hodně zatáhli a nabídli fotbalistům vedoucího týmu poklidnou sérii krátkých přihrávek v místech, kde nikomu nic nehrozí.
88'
Dnes hodně málo viditelný Jimmy Briand mohl zvýšit na rozdíl tří gólů. Sám za obranou ale dlouho váhal a Gurtner mu nakonec sebral míč z kopačky.
86'
Gaël Kakuta o kousek nedosáhl na přihrávku dovnitř pokutového území, kde byl i důrazně dohrán, jenže na zisk penalty to opět bylo hodně málo.
85'
Sehrou Guirassy se z posledních sil snažil udržel míč na hrací ploše. V souboji s Pablem šel do skluzu, ale i tak je z toho jen odkop z Costilovy kopačky.
84'
Thomas Monconduit předvedl dosti neohrabaný zákrok na hranici vlastního vápna. Pak se nechal snadno obejít Kakutou, jenže ten ve finále branku minul.
83'
Snadná práce pro Benoita Costila, který si došel pro neadresný centr z pravého křídla. Pak to ale přehnal s délkou odkopu a víceméně odevzdal míč Gurtnerovi.
82'
Domácí obrana si poradila a naopak založila rychlý protiútok. Centr zprava však do plánovaného místa určení neprošel a míč se vrátil ke středovému kruhu.
81'
Hodně načas si dával také Kamano, které otálel s provedením autového vhazování. Hned po něm se Bordeaux dostalo k výhodě rohového kopu.
80'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Yacine Adli, přichází Júsuf Aït Binnásir.
80'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Juan Ferney Otero, přichází Quentin Cornette.
79'
Girondinds se snaží pošetřit trochu času, a tak volí poklidnější kombinaci ve středu pole. Hostům teď hraje vše do karet, takže se nemají kam hnát.
78'
Calabresiho centr z pravé lajny tradičně hledal vytáhlého útočníka Guirassyho. Defenziva hostů ale byla ve velké přesile a hlavičku na Costilovu branku nedopustila.
77'
Znovu nechybělo moc a aktivní presink dovedl Bordeaux do slibné příležitosti. Jeden ze stoperů však situaci zachránil a domácí přeci jen mohou založit útočnou akci.
76'
Aleesamiho pokus o překvapivou kolmici hostující defenziva přečetla. Pak navíc přišel faul a kopat se bude proti brance Régise Gurtnera.
75'
Amiens má na vstřelení dvou gólů jen poslední čtvrthodinu. Vzhledem k tomu, jak málo šancí si dosud vytvořilo, jsou jeho šance na bodový zisk už hodně malé.
73'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Zničehonic se zrodil asi rozhodující moment celého zápasu! Nyní se hostům aktivní napadání už vyplatilo, Briand byl po zisku míče zády brance, a tak přihrával pod sebe na lépe postaveného SAMUELA KALUA. Ten už poněkolikáté vypálil a z jednadvaceti metrů tentokrát zamířil naprosto přesně.
72'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Bongani Zungu, přichází Eddy Gnahoré.
71'
Hráči Bordeaux v hojném počtu nalezli na domácí rozehrávku. Ta ale proběhla bez jakéhokoliv zaváhání a vše skončilo jenom faulem na půlící čáře.
70'
Aleesami si parádně narazil se spoluhráčem a udělal si prostor na centr z levého křídla. Gaël Kakuta chtěl zakončovat z jedničky, leč balón netrefil vůbec ideálně.
69'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Enock Kwateng, přichází Loris Benito.
69'
Druhá půle se stále odehrává bez větší gólové příležitosti. Kalu to nyní zkoušel z hranice vápna v situaci, kdy se ocitl mezi čtyřmi obránci, ale střela proletěla nad břevnem.
68'
Kakutův centr znovu nebyl nijak škodný, sérii hlavičkových soubojů ukončil zákrok Costila, jehož spoluhráči balón poněkolikáté rychle odevzdali.
67'
Domácí neváhali a nedali fotbalistům v modrém šanci dostat míč do bezpečí. Po Calabresiho vhazování se zrodil faul a s ním i další standardka pro Amiens.
66'
Kakutův hodně přetažený centr vyletěl ze hřiště u opačné postranní čáry. Pro Amiens je to trochu štěstí, Pablo musí vhazovat z hodně nevýhodné pozice.
65'
Mendoza je v posledních minutách hodně vidět. Centr zleva mu hostující obrana zneškodnila, nicméně Kwatengův faul na zmíněného kolumbijského fotbalistu způsobil zisk standardní situace.
64'
Další centr z pravého křídla letěl do kapsy mezi Guirassyho a Mendozu. Nic nebezpečného se ale nekonalo, neboť si míč sebral Costil.
63'
Držení míče: 45% – 55%.
62'
Blesková rozehrávka standardní situace překvapila jen a pouze režiséra TV přenosu. Hosté si poradili zahráním na roh, po němž nepřesně hlavičkoval Sehrou Guirassy.
61'
Po nevoli na straně Amiens se hodně zlobí také hostující lavička. Sudí nejprve neodpískal zákrok na Adliho a o pár vteřin později naopak nařídil standardku pro domácí.
60'
Mendoza z levého kráje pokutového území dával balón pod sebe. Přitom trefil do ruky Otávia, ale hlavní rozhodčí okamžitě rozpažil na znamení, že penaltu pískat nehodlá.
59'
Jednalo se o centr na Guirassyho, který byl těsně před domácím útočníkem odvrácen na roh. Gaël Kakuta jej rozehrál na krátko a Bordeaux se nakonec jednoduše ubránilo.
58'
Mendozův centr se jako bumerang vrátil do místa odeslání. I proti hostům ale byl pískán drobný faul, takže hráči v bílém dostávají k dispozici další útok.
57'
Po faulu ve středu hřiště posílal do ohně dlouhý nákop autor dvou gólů Adli. Jeden z jeho kolegů ale musel jít do souboje s gólmanem a kvůli tomu byl pískán útočný faul.
56'
O pohotovou koncovku se na druhé straně pokusil i nově příchozí Kakuta, jenže ani hostující brankář a kapitán Benoit Costil zasahovat nemusel.
55'
Na řadu přišel rohový kop a posléze i další střela ze střední vzdálenosti, která proletěla jen pár decimetrů vedle Gurtnerovy levé tyče.
54'
Zničehonic si zajímavou příležitost vytvořil Kalu, který potáhl balón k pokutového území a prudkou střelou pravou nohou pořádně vyprášil rukavice Gurtnera, který těžil z dobrého postavení.
53'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Fousseni Diabaté, přichází Gaël Kakuta.
52'
Úvod druhé půle se domácím rozhodně nepovedl tak, jako tomu bylo v prvním poločase. Po nepřesném nákopu se dokonce zdá, že Amiens bude střídat.
51'
Enock Kwateng si v pohybu narazil s Kamanem. Míč posléze ztratil, ale Zungův faul na Adliho poblíž středového kruhu vrací míč do hostujícího držení.
50'
Samuel Kalu se rychlou kličkou zbavil Calabresiho, ale míč si přitom předkopl až za koncovou čáru. Kopat od branky bude Régis Gurtner.
49'
Ale ne na dlouho, protože Aurélien Tchouaméni v souboji s Oterem fauloval. Na podobné zákroky by si měl přitom dávat velký pozor, jednu žlutou už na kontě má.
48'
Otáviova střela zpoza šestnáctky se ukázala být jako hodně nepřesná. Po odkopu Costila byl faulován Kwateng a hosté tak budou znovu útočit.
47'
Juan Ferney Otero byl rychlejší než Yacine Adli, který se rozhodl použít u lajny zvýšený důraz. A ve finále dobře udělal, hraniční zákrok u rozhodčích prošel bez odezvy.
46'
Ani jeden z trenérů před začátkem druhého poločasu nesáhl do sestavy, a tak na obou stranách pokračují původní základní jedenáctky.
46'
Je za námi rozhodně zajímavý první poločas, který Amiens zahájilo rychlým gólem Mendozy z konce druhé minuty. Bordeaux se probudilo až díky chybě brankáře Gurtnera, jehož špatný odkop potrestal trefou na 1:1 Yacine Adli. Ten byl těsně před přestávkou i o druhé trefy Bordeaux, kterou zaznamenal z parádně provedeného trestného kopu.
45+1'
45+1'
Girondins v jediné nastavené minutě otáčí skóre! Přímý kop ze vzdálenosti devatenácti metrů excelentně zrealizoval YACINE ADLI, který sice kopal na stranu gólmana, ale Gurtner na prudký projektil k pravé tyči stejně nedosáhl.
45'
Arturo Calabresi za svůj tvrdý zákrok na hranici velkého vápna vyfasoval i žlutou kartu. Důležitější však je nebezpečný přímý kop.
44'
Yacine Adli na rohu šestnáctky přihrával do druhé vlny, ale střela tvrdě dohraného Tchouaméniho se mezi tři tyče nevešla.
43'
Rozběhnutý Juan Ferney Otero táhl míč jenom chvíli, protože doslova narazil do stojícího Otávia. Snažení domácích fotbalistů vyvrcholilo faulem v křídelním prostoru.
42'
Guirassy si nevymodlil faul, přestože si Pablo v souboji s ním hodně pomáhal rukama. Hosté se u míče také dlouho neohřáli, ale Amiens zase kontrovalo přihrávkou do autu.
41'
Balón si pod praporkem nachystal Thomas Monconduit, jenže za mizerný centr letící k přední tyči si pochvalu od slušně zaplněných tribun rozhodně nevysloužil.
40'
Sehrou Guirassy zaútočil po zcela volné pravé straně. Centr mu jeden z hostů ztečoval a Costil na bližší tyči rohovému kopu už nezabránil.
39'
Tchouaméni byl znovu atakován ve středovém kruhu. Pravděpodobně se tam srazil s hlavou Guirassyho, kvůli čemuž musel být chvíli ošetřován.
38'
Thomas Monconduit se nechal obrat o míč, se kterým Otávio rychle upaloval vstříc Gurtnerovi. Ten jeho pokus ale vychytal a gólem neskončila ani slabá dorážka.
37'
Další standardní situaci se snažil vymodlit Kalu, jenže pád nalevo od pokutového území byl podle sudích až příliš ochotný. Hra se stěhuje útočnou polovinu domácího týmu.
36'
Amiens si moc nevylepšilo úspěšnost přihrávek, kterou má jen na šestašedesáti procentech. Následnou akci Bordeaux zastavil pouze faul na Adliho.
35'
Aurélien Tchouaméni si došel pro faul ve středovém kruhu. Hosté pak podnikli útok po pravé straně, ale po sraženém centru už hraje Aleesami.
34'
Adli rozehrával na přední tyč, kde se od jeho spoluhráče odrazil míč na poněkud volnějšího Kwatenga, nicméně jeho pokus z voleje mezi tři tyče také neletěl.
33'
Hromadné stěhování národů míří i před Gurtnera. Ze sraženého centru z pravého křídla totiž resultuje rohový kop.
32'
Trestný kop ze sedmadvaceti metrů s potěšením rozehrál Sehrou Guirassy, který zakončoval do strany, kterou nehlídala zeď, ovšem míč směřoval o necelé dva metry vedle hostující brány.
31'
Aurélien Tchouaméni se snažil vypíchnout balón Moncoduitovi. Neprovedl to ale čistě a kromě toho, že způsobil přímý kop, vyfasoval i žlutou kartu.
30'
Neujal se ani centr Calabresiho, který byl z vápna odhlavičkován tak šikovně, že se vhazuje ve velké vzdálenosti od Costilovy branky.
29'
Doteď nevýrazný Fousseni Diabaté natáhl krok na levé straně, jenomže hostující obrana centrovaný balón na první dobrou odvrátila do autu.
28'
Kalua zradilo zpracování u levé lajny, čehož okamžitě využil jeho dvorní strážce Arturo Calabresi. Domácí aspoň na chvíli dostali míč do bezpečí.
27'
Calabresi vystihl diagonální pas do strany, ale místo zpracování balónu jenom hlavičkoval do autu. Drobná územní převaha Bordeaux může pokračovat.
26'
Briand číhal ve vápně na centr z pravé strany, který k němu na druhý pokus skutečně prošel. Poté dával pod sebe na Kamana, ale tomu střela ze stoje moc nesedla.
25'
Další slabší chvilka pro Kwatenga, který po hostující ztrátě míče stáhl k zemi Aleesamiho. Šlo o přerušení slibně se rozvíjející akce, takže žlutá karta byla udělena zcela po právu.
24'
Enock Kwateng musel přibrzdit svůj postup po pravé postranní čáry a hosté se po jeho zpětné přihrávce už poněkolikáté vrátili až k brance Benoita Costila.
23'
Další z mnoha chybiček. Mezi střídačkami utekl míč Samuelu Kaluovi, takže Calabresi bude moci vhazovat na útočnou třetinu hřiště.
22'
John Stiven Mendoza měl před sebou odkrytý střed hřiště. Brejkovou situaci vyřešil přihrávkou na Otera, jenže ten z hranice vápna trefil hned první překážku.
21'
Kalu po svém faulu špatně hlídal Mendozu, který se přeci jen dostal k diagonálnímu pasu do pokutového území. Hostům pomohlo odpískání, zřejmě šlo o ofsajd.
20'
Yacine Adli skutečně posílal míč někam k hranici pokutového území, odkud po několika soubojích pálil Mexer, ale pokus to byl hodně nepovedený.
19'
Pár chvil po rozehrávce se přerušovalo znovu, tentokrát kvůli nedovolenému zákroku na Kamana. Následovat zřejmě bude dlouhý nákop do pokutového území.
18'
Tvrdý střet dvou osmiček u půlící čáry byl posouzen jako Zungův faul na Tchouaméniho.
17'
Chybovali hosté, i když na to nijak nedoplatili. Oterův centr z pravého křídla letěl jenom do náruče Régise Gurtnera.
16'
Hra je zatím plná nepřesností a nevynucených ztrát. O další z nich se zapříčinil Kalu, nicméně Bordeaux balón získalo zpět hned po autu Calabresiho.
15'
Calabresiho přetažený centr sebral na druhém konci hřiště až Aleesami. Amiens se na chvíli usadilo na útočné polovině, ale pak přišlo hodně zlé přenesení hry k levé lajně.
14'
Koscielny srazil Guirassyho pas za koncovou čáru. Roh se ale nekopal, protože ještě předtím rozhodčí viděli nějaký prohřešek proti pravidlům.
13'
Po další laciné ztrátě Amiens se hosté dobrovolně vrátili s míčem k půlící čáře a pak až k brankáři Costilovi, po jehož odkopu hrají domácí.
12'
Dibassy výtečně odzbrojil Kamana, míče se ale nezbavil včas a v dalším souboji u postranní čáry dokonce fauloval za žlutou kartu.
10'
Kamano to zkusil z podobné pozice jako autor předchozího gólu, jenže balón tentokrát proletěl hodně vedle Gurtnerovy pravé tyče.
8'
V osmé minutě zápasu tu máme už druhý gól! Ten jde jednoznačně na vrub brankáře Régise Gurtnera, který špatným odkopem našel Otávia. Ten z jedničky přihrál YACINE ADLIMU a domácí gólman na kvalitní zakončení zpoza šestnáctky nedosáhl.
7'
Pablo porušil předepsaný postup při vhazování, takže rozhodčí Dejalod přiřkl balón domácím fotbalistům.
6'
Domácí získali míč po soupeřově vhazování, ovšem Thomas Monconduit nedal do své dalekonosné střely tolik razance, aby nadělal Costilovi nějaké potíže.
4'
Bordeaux se zatím nedostalo do zápasu, znovu se musí věnovat hlavně defenzivní činnosti.
2'
Amiens právě vstřelilo branku!
Tak to je parádní začátek pro Amiens, které už od druhé minuty vede 1:0! Otero natáhl krok a přestože se sám trochu zahnal do nepalebného úhlu, tak dostal míč k vzdálenější tyči, kde na JOHNA STIVENA MENDOZU čekala naprosto rutinní dorážka.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v kompletně bílých, zatímco hosté v tmavě modrých dresech.
1'

Amiens SC: Gurtner (C) – Calabresi, Chedjou, Dibassy, Aleesami – Monconduit, Zungu – Otero, Mendoza, Diabaté – Guirassy.
Náhradníci: Dreyer – Blin, Bodmer, Cornette, Gnahoré, G. Kakuta, Lefort.

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Mexer, Koscielny, Pablo – Kwateng, Adli, Otávio, Kalu – Tchouaméni, Briand, Kamano.
Náhradníci: Poussin – Benito, Benrahou, Hwang Ui-jo, Jovanović, Maja, Aït Binnásir.

Girondins Bordeaux FC

Hosté jsou na tom v tabulce o něco lépe, ale přesto jsou podle bookmakerů mírnými outsidery. Současná forma Bordeaux není přitom vůbec špatná, Girondins v prvním kole prohrál na hřišti Angers 1:3, ale od té doby pětkrát za sebou bodoval, když remizoval proti Montpellieru, Lyonu a Brestu. K tomu si připočtěme vítězství 2:0 nad Dijonem a Métami a máme z toho průměrné osmé místo s dvoubodovým odstupem od čtvrtého Rennes. Na druhou stranu náskok na další týmy je zcela minimální, oproti šestnáctému Štrasburku má Bordeaux jen o tři body více. Na pozitivním skóre 9:7 má největší zásluhu autor tří branek Jimmy Briand, který v srpnu oslavil už čtyřiatřicáté narozeniny.
Amiens SC

Obhájce loňského patnáctého místa má i v této sezóně za cíl především záchranu v nejvyšší soutěži. Po šesti kolech jsou na tom svěřenci mladičkého trenéra Elsnera zhruba tak, jak se od nich očekávalo. Na první výhru si počkali do druhého kola, kdy porazili 1:0 Lille. Do dnešního utkání můžou jít hráči Amiens s čistou hlavou, neboť po reprezentační přestávce uhráli velmi cenný bod s Lyonem a před pár dny se díky výhře 2:1 v Métách posunuli v tabulce na současné čtrnácté místo, z něhož ztrácí jen tři body na šesté Lille. Jediným dvougólovým střelcem týmu je třiadvacetiletý útočník Sehrou Guirassy.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu sedmého kola francouzské Ligue 1. Od devatenácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Amiens a Bordeaux!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.