Ligue 1 - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Amiens : Monaco  - 8. února 2020   20:00

9' Guirassy (Otero)
1:2
(1:0)
Monaco
85' Ben Yedder   • 90+3' Slímání  (Fàbregas)
Amiens
Gurtner – Calabresi, Opoku, Chedjou, Dibassy – Monconduit (74. Zungu), Blin – Otero, G. Kakuta (84. Cornette), Diabaté (63. Mendoza) – Guirassy.
Dreyer – Akolo, Aleesami, Cornette, Jallet, Mendoza, Zungu.
Thual O.
Stade de la Licorne, Amiens
Monaco
Lecomte – Henrichs, Maripán, Badiashile, Ballo-Touré – Fofana, Adrien Silva – K. Baldé (58. Slímání), Jovetić (88. Fàbregas), Golovin – Ben Yedder.
Subašić – Aguilar, Jorge, Fàbregas, Glik, Slímání, Tchouaméni.

Zápas tedy nakonec končí výhrou Monaca, kterou utrhl Islam Slimání v 90+3. minutě. Jeho hlavička do sítě rozhodla o třech bodech pro hosty, které je rázem posunuly na pátou pozici. Kontaktní gól vstřelil nejlepší střelec Monaca, Ben Yeder, až v 85. minutě. Ale Monaco celou dobu dominovalo a jediná střela na branku, kterou Amins vyslalo znamenala jediný gól. Víc už toho domácí nezvládli.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:17.
90+4'
90+3'
Monaco právě vstřelilo branku!
Autorem branky je ISLÁM SLÍMÁNÍ. Neskutečné věci se dějí zde na Stade de la Lincorne! Ped chvílí příchézí Fábregas rozehrál rohový kop přímo na Slimáního a ten míč umístil přesně do sítě.Asistence: Cesc Fàbregas.
90+1'
Domácí mohli udeřit z rohového kopu, avšak ten kopli naprosto strašně. Monaco rychle utíká do brejku.
90'
Ještě se bude hrát čtyři nastavené minutky.
89'
Amiens se brání, jak může. Fotbalisté postavili u vápna velkou betonovou zeď a brání bod, který potřebují.
88'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Stevan Jovetić, přichází Cesc Fàbregas.
87'
Monaco je opravdu nabuzeno tímto gólem. Amiens vůbec, ale vůbec nestíhá. Možná už je jen otázka času, kdy přijde druhý gól, protože při takovém tlaku musí snad přijít.
85'
WISSAM BEN YEDDER srovnává skóre! Lecomte vykopl míč hodně daleko a obrana domácích ho srazila Benu Yedderovi přímo do ulice. Ten byl nakonec sice stíhán jedním ze soupeřových obránců, ale zakončil naprosto parádně.
84'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází Quentin Cornette.
83'
Žlutou kartu dostává Stevan Jovetić (AS Monaco FC).
82'
Amiens se nyní vymanilo z drsného tlaku hostů. Moc daleko s míčem se ale hráči tohoto celku s velmi zajímavým svatostánkem nedostali.
81'
Lecomte hodně meškal při výkopu, až ho musel nakonec rozhodčí napomenout. Obešlo se to bez karty za zdržování.
79'
Nyní se k dost zákeřnému faulu odhodlal Slimani, rozhodčí to viděl zpříma a ihned odpískal, kartu, která by se určitě dala udělit, ale nevytáhl.
78'
Silva se již nyní hodné zlobí na rozhodčí. Nezdál se mu totiž úsudek, že by aut měli vhazovat domácí. A měl pravdu, domácí do autu míč zakopli.
77'
Dlouhý nákop domácích směrem v před nevedl k žádnému kloudnému závěru. Akorát Lecomte si pohodlně došel pro míč.
76'
Slimani byl opravdu ve vápně faulován, potvrdily to opakované záběry. Jenže to už sudího první úsudek nezmění.
75'
Tak tohle už hodně zavánělo penaltou! Islam Slimani byl pravděpodobně sražen ve vápně. Tento názor ale sudí rezolutně odmítá.
74'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Thomas Monconduit, přichází Bongani Zungu.
73'
Jovetič centroval na Ben Yeddera, který se snažil míč do sítě dopravit hlavičkou, ale opět to bylo jen vedle branky.
72'
Monaco zkusilo klasiku, kterou už v dnešním zápase použilo nespočet krát. Rychlý sprint po pravé straně a z křídla centr doprostřed vápna. Stále to ale pořádně nevyšlo.
71'
Hra se nyní hodně vyrovnala, oba týmy jsou při přechodu i obraně hodně opatrnější a nikdo teď nemá navrch.
70'
Žlutou kartu dostává Alexandr Golovin (AS Monaco FC). Jeho lehký pád byl až moc snadno prokouknutelný, jednalo se o simulaci.
68'
Dibassy vhodil do vápna soupeře, kde měl míč Guirassy, avšak skvěle ho odstavil monacký stoper Badiashille a míč zakopl na roh.
66'
Žlutou kartu dostává Adrien Silva (AS Monaco FC).
65'
Nakonec byl i přímý kop z úhlu dost velkým ohrožením branky. Kakuta dostal centrem míč, jenže branku přestřelil.
64'
Maripán zahrál rukou kousek od vápna, může tak být za tuto možnost ještě velmi vděčný, kdyby se kopala penalta, bylo by pravděpodobně rozhodnuto.
63'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Fousseni Diabaté, přichází John Stiven Mendoza.
62'
Amiens se v posledních chvílích také dostává do šancí, Monako zvyšuje tempo hry, ale nedostává se do zakončení.
60'
Adrien Silva rozehrál rohový kop, jenže míč se proletěl až na druhou stranu, kde ho do zámezí opět tečoval obránce. Bude se tedy kopat další.
59'
Nyní naopak zahrozilo Amiens, Kakuta tečoval směrem na branku míč, který z centru poslal na něj Diabate, ale míč se opět proletěl nad branku.
58'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Keita Baldé, přichází Islám Slímání.
57'
Hra se hodně vyostřila a sledujeme opravdu velké množství faulů v posledních minutkách. Na hřišti se každou chvíli válí někdo jiný.
56'
Další z útoků Monaca začala chyba v přihrávce zálohy domácích. Hosté ale nestihli nakonec vystřelit.
52'
Nakonec se rozehrání volného přímého kopu dost pozdrželo, poté ho rozehrál Jovetič, jenže míč skončil mimo branku.
50'
Adrian Silva dostal přímý kop přesně ze třiceti metrů od branky. Zatím ale váhá s tím, jak ho zahraje.
48'
Monaco opět rozjíždí svoje kombinace a navazuje tak na dobrý ofenzivní výkon z prvního poločasu, který by ale nyní potřebovalo korunovat gólem.
47'
Fauluje se hned v úvodu utkání, rozhodčí v krátkých časových intervalech píská přímé kopy na obě strany.
46'
45+3'
45+2'
Diabate si udělal prostor a nacentroval míč do vápna. Tam ale kulatý nesmysl skončil u jednoho z protihráčů a nadějná šance Amiens tak končí.
45+1'
Amiens se usadilo před vápnem a za minutu už vyslalo tři nebezpečné střely. Nyní následuje navíc ještě rohový kop.
45'
Jsou nastaveny ještě čtyři tři dodatečné minutky.
44'
Láhev Cocacoly byla odnesena, ale rozhodčí ještě zkoumá nějakou faulovou situaci z před chvílí na videu.
43'
Na hřiště přiletěla plastová láhev s Coca-Colou, kterou jeden z trefených hráčů Monaca donesl rozhodčímu a ten jí jde odnést někomu mimo hřiště.
42'
Žlutou kartu dostává Fousseni Diabaté (Amiens SC).
42'
Jovetič nyní vyzkoušel Gurtnerovu pozornost z pravé strany, brankář Amiens byl ale opět perfektně soustředěn a míč zneškodnil na jedničku.
40'
Ballo Toure chyboval při obraně na levé straně, ale skvěle ho zastoupil jeho kolega z obrany Maripán, který vypíchl míč rozběhnutému soupeři.
39'
Amiens oprvé asi od dvanácté minuty usazeno na útočné polovině déle, než půl minuty. Nakonec to ale týmu není nic platné
38'
Kapitán Monaka se dopustil faulu, ale rozhodčí odpískal nedovolený zákrok soupeři. Nakonec ale uznal svojí chybu a opravil se.
37'
Otero se nyní netradičně ocitl na levé straně. Tam chtěl projít obranou, ale nešlo mu to, jako spoluhráčům v už uplynutých minutách.
35'
Na druhé straně několik sekund bojovali u čáry Ballo Toure a Otero, nakonec Toure nastřelil míč do soupeře a získal aut.
34'
Nakonec přišel centr Silvy do vápna, kde si pro míč chtěl jít Baldé, ale jeho soupeř ho odstavil. Hosté si nyní stěžují, že soupeř zahrál rukou, což je asi i pravda.
32'
Po faulu si Adrien Silva postavil míč na značku a nyní čeká na hvizd, aby mohl rozehrát volný přímý kop.
31'
Hm, tak to skoro vypadá, že Blin měl i vyražený dech, nebo něco podobného. Musel ke střídačkám také na ošetření.
30'
Blin nyní vyskočil neskutečné vysoko a odhlavičkoval míč, ale následně se svezl po zádech soupeře a na zemi se opravdu dost natloukl.
29'
Ben Yedder se nyní také svým pokusem dost netrefil. Mezitím jsme si mohli všimnout, že se u laviček rozcvičuje Islam Slimani. Že by měl Keita Baldé opravdu nějaké větší zranění a musel ze hry?
28'
Jeden z dalších útočných výletů knížeckého klubu končí střelou vedle tyče. Útočná aktivita Monaca ale každou minutou stoupá.
26'
Jovetič, Jovetič a zase jednou Jovetič! Opět se skvěle uvolnil na pravé straně a následně vyslal velmi nebezpečnou ránu, se kterou si ale brankář Gurtner zase skvěle poradil.
25'
Keita Baldé ale není v pořádku. Sice odchází z hřiště po svých, ale musí na ošetření, drží se za stehenní sval.
24'
Keita Baldé byl velmi blízko srovnání! Centr mířil přímo na něho a on byl úplně sám, ale míč moc přizvedl a ten se proletěl nad branku.
22'
Diabate opět skvěle prošel obranou Monaca jako nůž máslem! Jeho zakončení v záklonu, až skoro v pádu, už nebylo z nejlepších.
21'
Nyní zase dobrý zákrok monackého brankáře Lecomteho. Ten se nebál daleko vyběhnout z branky a před Guirassym "chňapnout" míč.
19'
Gurtner skvěle zakročil proti míči, ke kterému dobíhal Keita Baldé. Dostal od něho ale při srážce docela "bombu."
18'
Maripán byl docela nepěkným způsobem sražen k zemi, ale rozhodčí zůstal klidný. Zákrok by se ale u jiného rozhodčího mohl stýkat se žlutou kartou.
17'
Centrové pokusy Keity Baldého byly odvráceny skvěle reagující obrannou dvojící Amiens ve složení Chedjou – Opoku.
16'
Jovetič se na druhé straně uvolnil od dotírajícího obránce a svojí silnou střelu vyslal centimetry vedle tyčky.
15'
Kakuta skvěle prošel dva obránce Monaca, následně posunul na Diabateho, který si prokličkoval další dva hráče, jenže nedokázal vystřelit.
14'
Vypadá to, že Monaco je brzkým gólem dost zaskočeno. Nyní se vůbec nedostává do útoku, ať se snaží, jak se snaží.
12'
Monaco si koplo volný přímý kop, míč se ale kolem Bena Yeddera jen vznesl. Následně byl však sražen k hráči Monaca, ten ho posunul na volného Golovina, který pak krásně zakončoval, bohužel pro něj ale Gurtner taky vytáhl skvělý zákrok.
11'
Centr po rohovém kopu na volného Golovina byl sice velmi zdařilý, ale Golovin nedokázal svého prostoru využít.
9'
Amiens právě vstřelilo branku!
Lecomte vyrobil obrovskou hrubku! Míč po zemi poslal přímo na Otera, kterému nadvakrát vyšla přihrávka na volného hráče a SEHROU GUIRASSY následně zakončil krásně do šibenice. Asistence: Juan Ferney Otero.
8'
Silva posunul pěkně míč do běhu na Bena Yeddera, který ale neměl dostatečnou rychlost. Dotkl se ho až na čáře, ale míč vyletěl mimo.
7'
Nyní byl faulován Golovin. Rozhodčí píská. Na hřišti ale už asi 20 sekund sedí a drží se za nohu jeden z domácích, který nepěkně upadl po souboji s Badiashilem.
6'
Guirassy se dostával do zajímavé pozice, když překvapil sprintem soupeřova stopera. Následně mu byl ale míč vykopnut.
5'
Amiens dostává míč po údajném faulu asi deset metrů před pokutovým územím. Faul ale viděl asi jen rozhodčí.
4'
Monaco je zatím v úvodních minutách na míči mnohem aktivnější. Několikrát už se dostávalo do útoku, kromě Jovetičovy šance ale zatím žádná střela nepřišla.
3'
Stefan Jovetič vyzkoušel překvapivou ránu z velkého úhlu, ale gólmana se mu překvapit nepodařilo. Ten míč zprvu vyrazil pod sebe a následně ho chytil.
1'

Amiens SC: Gurtner – Calabresi, Opoku, Chedjou, Dibassy – Monconduit, Blin – Otero, G. Kakuta, Diabaté – Guirassy.
Náhradníci: Dreyer – Akolo, Aleesami, Cornette, Jallet, Mendoza, Zungu.

AS Monaco FC: Lecomte – Henrichs, Maripán, Badiashile, Ballo-Touré – Fofana, Adrien Silva – K. Baldé, Jovetić, Golovin – Ben Yedder.
Náhradníci: Subašić – Aguilar, Jorge, Fàbregas, Glik, Slímání, Tchouaméni.

Rozhodčí: Thual O.
AS MONACO FC

Monaco po tom, co se již vzpamatovalo z katastrofální loňské sezóny, začalo hrát dobře. Už se blížilo vrchním pozicím v tabulce, avšak nyní přišla opět bídná série. Čtyři body z posledních pěti zápasů za výhru, remízu a zbytek proher. Monaco je tak nyní na desáté pozici s 32 body a ztrátou 8 bodů na Ligu Mistrů.

Forma: V – P – P – P – R

Poslední zápasy:
Monaco – Angers 1:0
Nimes – Monaco 3:1
Monaco – Štrasburk 1:3
AMIENS SC

Amiens se plácá na spodku tabulky. Na devatenácté, tedy druhé sestupové pozici, má nasbíráno 20 bodů. forma týmu není také dobrá. Z posledních patnácti možných bodů Amiens 3x remizovalo, tedy získalo tři body, zbytek prohrálo. Co se týče záchrany, tak to ještě není vůbec ztracené. Na 18. Nimes ztrácí jen jeden bod, na Dijon na nesestupové pozici 4 body. Tým má velmi záporné skóre 24:41.

Forma: R – R – P – R – P

Lyon – Amiens 0:0
Amiens – Toulouse 0:0
Brest – Amiens 2:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.