Ligue 1 - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : Nantes - 3. listopadu 2019   15:00

Bordeaux
37' Kamano (Hwang Ui-jo) • 57' Hwang Ui-jo (Otávio)
2:0
(1:0)
Bordeaux
Costil (C) – Mexer (64. Jovanović), Koscielny, Pablo – Kamano, Otávio, Tchouaméni (84. Maja), Benito – de Préville (74. Bašić), Briand, Hwang Ui-jo.
Poussin – Kwateng, Jovanović, Aït Binnásir, Kalu, Maja, Bašić.
Nantes
Lafont – Basila, Girotto, Pallois, Moutoussamy – A. Touré (C), Abíd (61. Bamba) – Blas (70. Benavente), Louza, Simon – Youan (76. K. Coulibaly).
Olliero – Wagué, Kayembe, Bamba, Benavente, K. Coulibaly, Prado Ruiz.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Utkání 12. kola Ligue 1 mezi Bordeaux a Nantes je minulostí. Za lepší tým se dají označit hosté, kteří byli aktivnější, ale produktivnější byli domácí, kteří vyhráli 2:0. Skóre otevřel v 37. minutě Kamano, který dostal nádherný pas od Hwanga a míč procpal za brankáře. Druhou branku přidal sám Hwang po ráně z dálky. Nantes touto prohrou přichází o druhu příčku a prozatím padají na třetí místo. Bordeaux je zatím sedmé. Příště hraje Bordeaux 8.11. na hřišti Nice. Nantes si příště zahraje 10.11. doma proti St. Étienne.
90+5'
90+5'
Dlouhý odkop domácích, už se nic dalšího nestane.
90+4'
Před soupeře se na levé straně hřiště snažil dostat Louza, ale použil ruce, takže se píská.
90+3'
U míče hosté, ti se snaží ještě alespoň vstřelit branku, ale úplně se jim to nedaří.
90+2'
Hodně soubojů ve středu hřiště ukončil až faul na domácího Maju.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.
90'
Louzova levačka míč posílala do vápna, ale jeho přetažený centr nikoho ve vápně nenašel.
90'
Roh pro hosty.
89'
Domácí Bašić dostal míč na pravou stranu vápna, mohl v klidu střílet, ale bál se, nakonec akce končí ofsajdem domácích.
88'
Hosté cítí šanci. Na hranic vápna se ke střele dostal Kalifa Coulibaly, jenže nevystřelil a pouze nakopl soupeře.
87'
Pablo odkulhal za lajnu, může se pokračovat.
86'
Pablo ošetřován, domácí mají dostřídáno, takže asi budou dohrávat o deseti.
86'
Domácí stoper Pablo je evidentně zraněný, chytlo ho levé stehno, takže to na pokračování nevypadá.
85'
Hosté měli přímý kop od poloviny a centrovali až do vápna. Tam ovšem fauloval Girotto, takže o míč přicházejí.
84'
Žlutou kartu dostává Vukašin Jovanović (Girondins Bordeaux FC).
84'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Josh Maja.
83'
Benito se snažil po levé straně uvolnit, jenže si pak moc předkopl míč a přišel o něho.
82'
Domácí kombinují u vlastní branky, i hosté už jsou smířeni se ztrátou.
81'
Na zemi se nachází domácí Aurélien Tchouaméni, který má křeče a pokračovat už nebude moct.
80'
Hosté míč centrovali do vápna, jenže výš byli domácí a dokázali ho odvrátit do bezpečí.
79'
Bamba faulován na pravé straně hřiště. Přímý kop pro jeho tým.
78'
Bašić dostal míč zády k brance a nedokázal si s tím poradit. Přišel o něho.
77'
Hwang se snažil na levé straně uvolnit, jenže Basilu obejít nedokázal.
77'
Hosté hrají u vlastní branky. Hned však jdou dopředu a budou se snažit o snížení.
76'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Elie Youan, přichází Kalifa Coulibaly.
76'
Další centr do vápna posílal Bašić, ale Koscielny se natahoval marně.
75'
Míč do vápna centroval Benito, ale jeho pokus vyboxoval Lafont.
74'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Toma Bašić.
74'
Roh pro Bordeaux.
73'
Přímý kop z levé strany zahrával De Préville. Jeho přízemní pas jeden ze spoluhráčů tečoval patičkou, ale míč v brance nekončí.
72'
Žlutou kartu dostává Andrei Girotto (FC Nantes).
71'
Basila se snažil po pravé straně vysunout Benaventeho, ale ten to nečekal.
70'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Cristian Benavente.
69'
Opět byl míč na levé straně v držení Simona, který centroval. Jeho pokus ale skončil jen v rukavicích Costila.
68'
Žlutou kartu dostává Nicolas de Préville (Girondins Bordeaux FC).
67'
Ludovic Blas se do míče opřel z hranice vápna. Jeho přízemní pokus skončil jen v rukavicích Costila.
66'
Domácí hrají v klidu, když nyní kombinují u vlastní branky.
65'
Briand dostal míč na hranici vápna a ještě se snažil nahrát před branku Hwangovi. Ten by měl jasnou brankovou příležitost, ale u míče byl nejdříve Lafont.
64'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Mexer, přichází Vukašin Jovanović.
64'
Domácí opět kombinovali vpředu, ale sami se dostali do ofsajdu, takže o míč přicházejí.
63'
Na druhé straně se o střelu ve vápně pokoušel Simon, jenže jeho pokus byl zblokovaný.
62'
Otávio rozeběhl na pravé straně Kamana, který centroval do vápna. Jeho centr nebyl moc přesný a nikoho nenašel.
61'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Mahdí Abíd, přichází Abdoul-Kader Bamba.
60'
Po jednom ze soubojů se strhla na hrací ploše mela. Rozhodčí vše uklidňuje bez karet.
59'
Domácí jsou u míče. Soupeř je v útlumu.
58'
Rozhodčí ještě celou situaci konzultoval s videem, ale na rozhodnutí nic nemění.
57'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Domácí UI-JO HWANG dostal míč daleko od branky soupeře a vystřelil. Jeho rána zapadla o tyčku do branky. Brankář vůbec nereagoval.
56'
Za vápnem se ke střele dostal hostující Blas, ale jeho pokus byl pouze zablokován.
55'
Žlutou kartu dostává Mexer (Girondins Bordeaux FC).
55'
Ten samý hráč zahrával i roh. Jenže se mu opět nepovedl a trefil jen brankáře.
54'
K míči se postavil De Préville a z velké dálky vystřelil. Jeho dělovka vyražena na rohový kop.
54'
Přímý kop pro domácí z 30,2 metrů.
53'
De Préville zkusil z velké dálky centroval. Jeho pokus ovšem skončil jen na hlavě bránícího soupeře.
53'
Kamano faulovaný u pravé postranní lajny. Rozehrával bude jeho tým.
52'
Míč do vápna centroval Abeid, jenže nikoho ze spoluhráčů nenašel.
51'
Přímý kop pro hosty z pravé strany hřiště.
51'
Po pravé straně se rozeběhl Blas a centroval do vápna. Jeho pokus našel jen Koscielnyho.
50'
Simon opět v akci, dostal dlouhý míč dopředu a dokázal ho udržet a nahrát, jenže spoluhráči hrají pouze dozadu.
49'
Míč po levé straně táhl vpřed Simon, jenže pak narazil na Mexera, který ho nechtěl pustit dál.
48'
Domácí se také snažili dostat dopředu po levé straně. Benito však nepřesně hledal de Prévilla.
47'
Po levé straně se dopředu snažil dostat Simon a následně centroval do vápna. Jeho pokus ovšem nikoho ve žlutém nenašel.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
První poločas je minulostí, která nabídla jednu branku. Tu v 37. minutě vstřelil Kamano, jež po rychlém brejku využil perfektního pasu Hwanga. Hosté byli v prvním poločase lepším týmem. Do několika šancí se dostal Youan, ale zatám žádnou využít nedokázal, takže na kontě Nantes svítí nula. Hosté se málem dostali k penaltě po ruce jednoho z domácích, ale rozhodčí se šel podívat na video a usoudil, že se o penaltu nejedná.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 49%:51%
Střely na branku: 3:1
Rohy: 4:8
Fauly: 10:7
45+3'
45+3'
Hosté se dopředu snažili dostat po levé straně, ale pozorný Mexer jim v tom dokázal zabránit.
45+2'
Domácí kombinují u poloviny hřiště a dopředu se neženou, čekají na závěrečný hvizd.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
45'
Domácí Youan dostal míč za obranu a sám proti Costilovi střílel. Domácí brankář vytáhl parádní zákrok.
44'
Domácí opravdu nikam nespěchají. Hlavně chtějí poločas dohrát bez inkasování.
43'
Domácí uklidňují hru. Koscielny kombinuje v své branky s Mexerem.
42'
Aurélien Tchouaméni dostal míč za vápnem a hned střílel. Jeho přízemní pokus skončil vedle branky hostí.
41'
Dlouhý pas dostal do vápna hostující Youan, ale nechtěl vystřelit, ale dojít si pro penaltu, což mu rozhodčí nezbaštil.
40'
Domácí Otávio dostal míč na pravou stranu hřiště, ale zradilo ho zpracování, takže míč je v autu.
39'
Domácí jakoby vstřelenou brankou ožili. Nyní jsou všude dříve.
38'
Hodně soubojů na středu hřiště, u míče domácí.
37'
Rychlý brejk domácích Hwang Ui-jo našel perfektní šajtlí na pravé straně FRANCOISE KAMANA, který se ve vápně už dokázal prosadit.
36'
Hostující Youan si nepohlídal ofsajd, takže jeho tým o míč přichází.
35'
Míč do vápna posílal Abeid, ale jeho centr skončil na bránícím soupeři.
34'
Další roh pro druhý tým francouzské nejvyšší soutěže.
33'
Hostující Simon se po přímém kopu dostal k zakončení ve vápně. Jeho pokus pouze orazítkoval levou tyč.
32'
Aktuální statistika držení míče: 46%:54%.
31'
Středem se snažil dopředu projít Hwang, jenže ztroskotal na Palloisovi.
31'
Nicolas de Préville faulován soupeřem. U míče bude i nadále domácí celek.
30'
Hostující stoper se snažil přenést hru doleva na Simona, ale centr byl moc dlouhý a skončil v autu.
29'
Nicolas de Préville znovu servíroval míč do vápna a znovu neúspěšně. Hostující brankář Lafont vyrazil do bezpečí.
29'
Roh pro domácí.
28'
Hosté měli další přímý kop z větší vzdálenosti a znovu centrovali do vápna. Tentokrát to byl Louza, jenže ten trefil už prvního soupeře.
27'
Penalta se nepíská.
26'
Rozhodčí se jde na celou akci sám podívat.
25'
Rozhodčí komunikuje s kolegou u videa. Možná penalta pro hosty.
24'
Hosté měli přímý kop z velké dálky, ke kterému se postavil Abeid a centroval do vápna. Jeho pas ovšem hned na hranici šestnáctky zastavil Castro.
23'
Žlutou kartu dostává Abdoulaye Touré (FC Nantes).
23'
Tentokrát Louza hledal na vápně Basilu, který centroval do šestnáctky, ale jeho centr skončil jen v rukavicích Costila.
22'
Další roh pro Nantes.
22'
Roh zprava rozehrával Louza. Jeho centr už na přední tyči zneškodnil Mexer.
21'
20'
Hosté se snažili dostat dopředu středem, ale Koscielny jejich snahu zastavuje.
19'
Další a další protesty. To znamená žlutou kartu pro trenéra hostí Christiana Gourcuffa.
18'
Hwang Ui-jo fauloval soupeře na polovině hřiště, ale rozhodčí kartu nevytahuje.
17'
K míči se postavil de Préville, který to zkoušel přes zeď na první tyč. Jeho tvrdý pokus trefil pouze zeď. Následně se píská útočný faul.
16'
Domácí Jimmy Briand byl faulován při úniku vpřed. Přímý kop pro jeho tým z 25 metrů.
15'
Laurent Koscielny hledal vpředu de Prévilla dlouhým nákopem, ale pas přesný nebyl.
15'
Nicolas de Préville zprava centroval do vápna, ale opět se mu to nepovedlo, protože míč končí jen v rukavicích Albana Lafonta.
14'
13'
Jakoby hráči nechtěli do dýmu za brankou Benoîta Costila jít. Hraje se na úplně opačné straně.
12'
Na hrací plochu není moc vidět, protože domácí fanoušci použili pyrotechniku ve svém sektoru.
12'
Elie Youan se po centru od rohového praporku dostal na přední tyči k hlavičce, ale mířil vedle branky.
11'
Zblokovaný centr Basily. Roh pro Nantes.
11'
Od rohového praporku centroval Simon na vápno pro Basilu, ale ten si míč špatně zpracoval, a tak se ke střele nedostal.
10'
Roh pro hostující celek.
9'
Domácí udělali chybu v rozehrávce, takže u míče je Nantes.
8'
Žlutou kartu dostává Nicolas Pallois (FC Nantes).
7'
Už se znovu hraje a na míči je domácí celek, konkrétně Laurent Koscielny.
6'
Faulovaný Touré je na hrací ploše a nevypadá nejlépe.
6'
Žlutou kartu dostává Aurélien Tchouaméni (Girondins Bordeaux FC).
5'
Roh rozehrával de Préville, jenže pro jeho centr do vápna si došel Lafont.
5'
Právě de Préville se dostal ke střele za vápnem, roh pro jeho tým.
4'
De Préville na nohou a nevypadá špatně, takže asi bude pokračovat.
4'
Na zemi je letos produktivní de Préville, má problémy s kotníkem.
3'
Briand nakopl v souboji soupeře, takže se míč stěhuje na kopačky hostů.
3'
U míče znovu domácí tým, který kombinuje na vlastní polovině.
2'
Domácí de Préville centroval do vápna, ale jeho pokus na přední tyči odvrátil jeden z hostů.
1'
1'

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Mexer, Koscielny, Pablo – Kamano, Otávio, Tchouaméni, Benito – de Préville, Briand, Hwang Ui-jo.
Náhradníci: Poussin – Kwateng, Jovanović, Aït Binnásir, Kalu, Maja, Bašić.

FC Nantes: Lafont – Basila, Girotto, Pallois, Moutoussamy – A. Touré (C), Abíd – Blas, Louza, Simon – Youan.
Náhradníci: Olliero – Wagué, Kayembe, Bamba, Benavente, K. Coulibaly..
FC Nantes

Hosté vloni skončili na 12. místě, získali 48 bodů za 38 zápasů se skóre 48:48, nejlepší střelec týmu byl zesnulý Emiliano Sala, který sice v polovině sezony odešel do Cardiffu a následně tragicky zemřel, ale dokázal i tak vstřelit 12 branek a na dva góly nahrál. Letos je Nantes na daleko lepším místě, když okupuje druhou příčku za PSG. Doposud Nantes získalo 19 bodů za jedenáct zápasů s hubeným skóre 9:7. Nejlepší střelec je útočník Kalifa Coulibaly, jenž vstřelil tři branky. I Nantes hrálo v týdnu pohár a bylo to ve velkém stylu, když porazilo Paris FC 8:0.

Poslední tři zápasy

Nantes VS. Paris FC 8:0
Nantes VS. Monako 0:1
Méty VS. Nantes 1:0
Girondins Bordeaux FC

Domácí celek vloni skončil na 14. místě, když za 38 zápasů získal 41 bodů se skóre 34:42. V poslední sezoně Jaroslava Plašila v klubu byl nejlepší střelec Francois Kamano, který dal 10 branek a na jednu nahrál. Letos je tým na 9. místě tabulky, za 11 zápasů získal 15 bodů se skóre 15:14. Na pohárové příčky ztrácí 3 body, nejlepší střelec týmu je prozatím Francouz Nicolas De Preville, který dal tři branky a na dvě nahrál. V týdnu se hrál francouzský pohár, ve kterém Bordeaux porazilo Dijon doma 2:0, trefili se Maja a právě De Preville.

2017 Nantes VS. Bordeaux 0:1
Zdravím všechny fanoušky francouzské nejvyšší soutěže. V rámci 12. kola Ligue 1 se utkají týmy Bordeaux a Nantes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.