Ligue 1 - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Montpellier - 13. prosince 2019   20:45

Lille
40' Ikoné  • 84' Sanches (Ikoné)
2:1
(1:0)
Montpellier
74' Delort  (Mollet)
Lille
Maignan – Celik, J. Fonte (C), Gabriel, D. Bradarić – André, Soumaré (76. Xeka) – Sanches, Ikoné (90+1. Yazıcı), Bamba (83. Araújo) – Osimhen.
Jardim – Yazıcı, Rémy, Soumaoro, Xeka, Araújo, Pied.
Brisard – Danos, Boudikian
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Montpellier
Rulli – Le Tallec, Hilton (C), Congré – Souquet, Savanier, Chotard, Oyongo (70. Ristić) – Laborde (70. Škuletić), Mollet, Delort.
Bertaud – Ristić, Dolly, Škuletić, Sambia, Camara, Vidal.

On-line přenos je u konce. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek večera.
Lille potvrdilo dobrou formu a zvítězilo ve čtvrtém ligovém utkání v řadě. V tabulce Ligue 1 si upevnilo třetí místo, zatímco poražený Montpellier po odehrání celého kola ze své desáté pozice jistojistě klesne.
Držení míče: 54% : 46%.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:13.
90+4'
90+3'
Lille se drží na útočné polovině. A dokonce tam bude kopat roh. Vypadá to tedy, že těsný náskok udrží.
90+1'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Nanitamo Jonathan Ikoné, přichází Yusuf Yazıcı.
90'
Na vyrovnání mají hosté čtyři minuty.
90'
To snad ne! Osimhen při pokutovém kopu selhal! Rulli vystihl směr a střelce vychytal. Aby se to fotbalistům Lille nevymstilo...
88'
Může být definitivně rozhodnuto! Osimhen (Lille) půjde na penaltu, kterou zavinil Mollet.
85'
Za nesportovní chování byl potrestán rovněž oslavující Jonathan Ikoné (Lille).
85'
Při bujarých oslavách si Renato Sanches (Lille) svlékl dres a Jérome Brisard mu dal jasně najevo, že takové chování nebude tolerovat.
84'
Lille právě vstřelilo branku!
Sporting si bere vedení zpět! Při Ikoného zrychlení hry si přihrávku patou zpracoval RENATO SANCHES, zleva si po čáře ohraničující pokutového území navedl míč ke středu a vypálil nechytatelně k bližší tyči.
83'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Luiz Araújo.
82'
A ihned poté zaveleli k brejku. Bamba (Lille) ho zakončil dalekonosnou ranou nad břevno.
81'
Roh, který následoval, domácí ubránili.
80'
O obrat usilující Delort (Montpellier) tentokrát z ostrého úhlu trefil brankáře Maignana!
78'
Záměr dobrý, ale co to provedení?! Ikoného (Lille) průniková přihrávka byla příliš dlouhá.
76'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Boubakary Soumaré, přichází Xeka.
76'
Statistika držení míče: 53% : 47%.
74'
Montpellier právě vstřelil branku!
Odpověď na mou otázku je kladná! Centr z pravé strany prodloužil Mollet hlavou na zadní tyč, kam si naběhl ANDY DELORT – 1:1.
71'
Nakonec hned ke dvěma změnám sáhl Michel Der Zakarian. Arménský trenér žádá po svých svěřencích co nejrychlejší vyrovnání. Dočká se ho?
70'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Petar Škuletić.
70'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Ambroise Oyongo, přichází Mihailo Ristić.
69'
Chystá se první střídání. U postranní čáry už přešlapuje montpellierské duo Ristić, Škuletić.
67'
Nepovedeným nákopem hosté odevzdali míč soupeři. Ikoné ho o chvíli později adresoval Sanchesovi, který uvnitř vápna nastřelil jednoho z obránců.
65'
I tak Savanier (Montpellier) dokázal odcentrovat do pokutového území. Hrstka jeho nabíhajících spoluhráčů se k míči prokousávala marně.
64'
Nešika Sanches (Lille) zahrál na své polovině rukou. Naštěstí pro něj daleko od branky.
63'
Montpellierský gólman musel vytáhnout další zákrok, tentokrát proti Bambovi.
61'
Statistika držení míče: 52% : 48%.
60'
Po zisku míče rozjel domácí tým akci, na jejímž konci Sanches střelou umístěnou přesně k pravé tyči donutil Rulliho k tygřímu skoku!
58'
Nyní se hraje kolem středového kruhu.
56'
A další útok. Poté, co se Ikoné (Lille) šikovně zbavil svého strážce, odcentroval do pokutového území. Čekající Bradarić se však k balonu nedostal.
55'
Standardní situace také pro Lille. Sanches namířil svůj projektil do štítu jménem Rulli.
53'
Maignan (Lille) by se uživil nejen jako brankář, ale také jako zedník. Pevnou zeď, kterou proti nařízené standardce postavil, totiž Mollet neprostřelil.
52'
Montpellier má výhodu přímého kopu.
50'
K útoku pak zaveleli domácí. André u pravého rohu vápna předal balon Ikonému a ten se ho snažil vtěsnat do bližší šibenice. Chyběla mu ale přesnost.
49'
A mohli by po něm klidně i zahrozit. Kdyby Mollet (Montpellier) svůj centr nepřetáhl.
48'
Hosté si vedli o poznání lépe. Dokonce natolik, že po Delortově odvráceném mají k dispozici roh.
47'
Osimhen snad zůstal myšlenkama ještě v šatně, jinak by přece nemohl zapomenout na ofsajd. Právě v něm se hráč Lille při útočné akci ocitl.
46'
Hráči už se pomalu vracejí z šaten.
Po prvním poločase má blíže k vítězství Lille. Favorizovaný domácí tým vede díky penaltě, kterou ve 40. minutě proměnil Ikoné. A nutno podotknout, že vede zaslouženě, protože v uplynulém dějství podal kvalitnější výkon. Jestli tomu tak bude i po změně stran, na to si budeme muset ještě počkat. Jedno je ale jisté už teď, Montpellier nedá svou kůži lacino.
Držení míče: 53% : 47%.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 0:2. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 7:9.
45+1'
45+1'
Ikoné (Lille) spáchal útočný faul.
45'
Úvodní dějství potrvá ještě minutku.
43'
Z následného rohu už nebezpečí nevzniklo.
42'
O rychlé zdvojnásobení náskoku zausiloval Bamba (Lille). Napřáhl proto ke střele, která pořádně vyprášila Rulliho rukavice!
40'
Nařízenou penaltu JONATHAN IKONÉ bez váhání proměnil! Balon kopl ze svého pohledu mírně doleva, zatímco Rulli skákal na opačnou stranu.
38'
Proti rozhodnutí rozhodčího protestující Téji Savanier (Montpellier) inkasoval žlutou kartu.
37'
Penalta pro Lille! Vyběhnuvší Rulli se vrhnul Osimhenovi pod nohy a podrazil mu je.
36'
Souboje o míč tam ovládli hosté. Mollet se okamžitě poté rozběhl po pravém křídle a odcentroval před bránu, kterou Maignan střeží jako oko v hlavě.
34'
Poté se hra přesunula doprostřed hřiště.
33'
Zaútočit na vlastní pěst. Přesně o to se pokusil Soumaré (Lille) a zpočátku nadějně vypadající průnik ztroskotal na druhém obránci.
31'
Statistika držení míče: 55% : 45%.
30'
Rozchytávající se Rulli (Montpellier) předvedl rutinní zákrok proti Ikoného střele po zemi.
29'
Lehce indisponovaný Chotard (Montpellier) se nechal ošetřit, a musel proto odejít za postranní čáru. Teď už je ale zpátky na hřišti.
28'
Chotard (Montpellier) schytal od spoluhráče míčem do hlavy a je evidentně otřesený.
26'
Standardní situaci kopal Savanier (Montpellier). Ze střední vzdálenosti vyslal doprostřed brány střelu, na které si Maignan s chutí smlsnul.
25'
Ou, Benjamin André (Lille) sestřelil Souqueta nebezpečným skluzem a byl za něj napomenut.
24'
Na jeho exekuci se lépe připravila montpellierská defenziva, která míč odhlavičkovala do bezpečí.
23'
Ze svého území se domácí prokombinovali hluboko na útočnou polovinu a po Bradarićově sražené přihrávce tam rozehrají roh.
22'
Ta je nyní přerušena, protože Mollet (Montpellier) nerespektoval pravidlo o ofsajdu.
21'
Po souboji s Chotardem zůstal na zemi ležet Ikoné. Naštěstí se nejedná o vážné zranění a hráč Lille je schopen pokračovat ve hře.
20'
Na opačné straně to Souquet (Montpellier) zkusil z voleje. Rána mu vůbec nesedla.
18'
Ofsajd a v něm Osimhen (Lille). Za následné zakončení po odpískání měl být podle mého názoru potrestán žlutou kartou. Nestalo se tak.
17'
Ze strany centrující Osimhen (Lille) našel pouze Rulliho rukavice. Příště do toho bude muset kopnout lépe.
16'
Statistika držení míče: 60% : 40%.
15'
Územní převahou disponující domácí vytrvale zaměstnávají defenzivu soupeřova celku.
13'
To samé si může říct i Bamba (Lille).
12'
S další hrozbou přišel Osimhen (Lille). Individuální akce mu ale nevyšla podle představ.
10'
Také centr z něj zlikvidoval brankář Rulli (Montpellier).
9'
A fotbalisté Lille toho využili k šanci! Ikoné zleva obešel Le Tallece a najednou stál přímo před gólmanem. Rulli si počínal příkladně, střelce vykryl a ránu z ostrého úhlu vyrazil na roh.
7'
Hosté teď mají problém projít středem hřiště.
6'
A tak šli dopředu domácí. Jejich akci se ze střední distance rozhodl zakončit Sanches a k potěšení diváků trefil bránu. V ní stojící Rulli byl však připraven.
5'
Laborde (Montpellier) je na začátku utkání hodně vidět. Znovu absolvoval souboj s obráncem, avšak tentokrát z něj nic nezískal, ani ten roh.
3'
A po jeho rozehrání se do zakončení dostal Hilton (Montpellier), který hranice vápna zamířil nad.
2'
První útok nevyšel, nicméně hned při tom dalším Laborde (Montpellier) vybojoval roh.
1'
Úvodního výkopu se ujali hosté.
1'
Fotbalisté oficiálně nastupují na hřiště.
Hráči obou týmů už se intenzivně rozcvičují.

Lille OSC: Maignan – Celik, J. Fonte (C), Gabriel, D. Bradarić – André, Soumaré – Sanches, Ikoné, Bamba – Osimhen.
Náhradníci: Jardim – Yazıcı, Rémy, Soumaoro, Xeka, Araújo, Pied.

Montpellier HSC: Rulli – Le Tallec, Hilton (C), Congré – Souquet, Savanier, Chotard, Oyongo – Laborde, Mollet, Delort.
Náhradníci: Bertaud – Ristić, Dolly, Škuletić, Sambia, Camara, Vidal.

Rozhodčí: Brisard – Danos, Boudikian.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z předehrávky 18. kola Ligue 1 mezi Lille a Montpellierem.
Poslední vzájemné zápasy

17.02.2019 Lille – Montpellier 0:0
04.12.2018 Montpellier – Lille 0:1
10.03.2018 Lille – Montpellier 1:1
25.11.2017 Montpellier – Lille 3:0
29.04.2017 Montpellier – Lille 0:3

Montpellier na tom také není zle. Jihofrancouzský klub má na svém kontě čtyřiadvacet bodů, což ho ve vyrovnaném středu tabulky řadí na desáté místo. Z posledních tří kol urvali hráči Montpellieru čtyři body, a sice za výhru 4:2 proti Amiens a remízu 2:2 v Dijonu, naposledy doma padli 1:3 s obhájcem titulu PSG.

Lille si zatím vede na výbornou. Trojnásobný šampion své země nasbíral osmadvacet bodů a nachází se na třetí pozici, přičemž na druhou Marseille ztrácí šest a na první PSG jedenáct bodů. Ve formě hrající fotbalisté Lille vyhráli třikrát v řadě, shodnými výsledky 1:0 postupně porazili Dijon, Olympique Lyon a Brest.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu předehrávku 18. kola, ve které Lille vyzve Montpellier.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.