Maignan – Celik, J. Fonte (C), Gabriel, Reinildo – André, Sanches – Rémy (68. Araújo), Ikoné, Bamba (87. Xeka) – Osimhen.
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Rennais
Mendy – H. Traoré, Da Silva (C), Gnagnon, Maouassa – Raphinha (34. Del Castillo), Camavinga, Bourigeaud, Tait (84. Da Cunha) – Gboho (68. Hunou), Niang.
Salin – Boey, Da Cunha, Gelin, Del Castillo, Siliki, Hunou.

Je konec! Dnešní utkání nakonec skutečně přineslo jedinou branku, která znamená vítězství Lille poměrem 1:0. Druhý poločas tak trochu navázal na ten první, sledovali jsme totiž bojovnou podívanou, jenž přinesla celou řadu osobních soubojů. Lille bylo přesto směrem dopředu o něco nebezpečnější, nicméně také Rennes několikrát prověřilo brankáře soupeře.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:14.
90+2'
90+1'
Mendy se jako první dostal k padajícímu míči, načež sám dalekonosně odkopával na druhou stranu, kde si ovšem útočným faulem pomohl forvard Niang.
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí jsou i nadále u balónu. Zcela jistě ještě můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Osimhen se dožadoval zisku pokutového kopu, dle jeho názoru zahrál Da Silva horní končetinou. Penalta z toho nebude, naopak budeme sledovat další roh.
87'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Xeka.
86'
Do rychlého protiútoku spěchal domácí Araujo, který ho nevyřešil zrovna nejlépe. Zkoušel totiž přehodit brankáře Mendyho, jenomže míč skončil za brankou Rennes.
84'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Flavien Tait, přichází Lucas Da Cunha.
83'
Žlutou kartu dostává Renato Sanches (Lille OSC).
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, na jakoukoliv změnu stavu to v tuto chvíli vůbec nevypadá. Rennes rozehrává ze své poloviny.
80'
Velice zkušeně si počínal domácí obránce Celik, který si počkal na soupeřovo roztažení hry do strany, načež sám bleskovým způsobem vystoupil z obrany.
79'
Maignan se v krátkém časovém sledu opět dostal k míči, který pro změnu rozehrával po zemi do strany na Traorého, jenž ještě otřel balón o jednoho ze soupeřů.
78'
Vypadalo to na odkop od hostující branky, jenomže sudí se ve svém výroku opravil. Lille tak zničehonic vybojovalo rohový kop, který ovšem nebyl nebezpečný.
77'
Maignan se zmocnil volného míče, který včas ukořistil před napadajícím Araujem. Poté jsme sledovali dalekonosný pas, který si dokázal pohlídat Gnagnon.
76'
Hrací předmět tak skončil za postranní lajnou, což znamenalo zisk autového vhazování pro domácí barvy. Mandava ovšem nedokázal vhodit zrovna nejpřesněji.
75'
Na opačné straně to pohledným centrem z levé strany zkoušel hostující Niang, který se uvnitř šestnáctky pokoušel najít Hunoua, jenž na balón vůbec nedosáhl.
74'
Ani tentokráte se na útočnou polovinu nedostal Camavinga, který s přihrávkou narazil do dobře postaveného protihráče, jenž ihned roztáhl hru do strany.
73'
K vidění byl další důrazný souboj, který vyšel mnohem lépe domácímu Bambovi. To vyvolalo potlesk stadionu, Lile i nadále drží míče na polovině soupeře.
72'
Mnohem lépe to ale provedl Tait, který to zkoušel podobným způsobem, jako André. I tentokráte byla k vidění technická rána, jenž putovala výrazně vedle branky.
71'
Na opačné straně zcela evidentně nestíhal zkušený obránce Fonte, který tak sledoval rychlonohého Nianga, který zpětnou nahrávkou našel pouze brankáře.
70'
Při rychlém protiútoku domácích to na sebe vzal André, jenž si za pokutovým územím navedl míč na prvou nohu, jenomže jeho pokus směřoval vedle branky.
68'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Loïc Rémy, přichází Luiz Araújo.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Yann Gboho, přichází Adrien Hunou.
64'
Již se žlutou kartou hrající Rémy si opět přidržel protihráče za dres, přičemž se jednalo o taktický nedovolený zákrok. Hlavní sudí ponechal Rennes výhodu.
63'
Nakonec se počtvrté v tomto duelu žlutit nebude, zřejmě poslední varování pro důrazně hrajícího Gnagnona. Každopádně se domácí dostávají k dalšímu autu.
62'
Na levém křídle si o nahrávku řekl Bourigeaud, který se pokoušel vydat kolem Fontého, kterému se povedlo zakročit. Poté se Osimhen marně dožadoval karty.
61'
Je za námi zhruba hodiny, stále jsme viděli pouze jednu branku. Lille je ve druhém dějství sice častěji na míči, avšak ani jednou neohrozila brankáře Mendyho.
60'
Zatím nepříliš výrazný André se vydal k hranici opačného pokutového území, kde místo centru ještě nahrával pod sebe na Celika, který se neodvážil ani k centru.
59'
U postranní lajny byl celkem důrazným způsobem poslán k zemi domácí Bamba, který se tak ocitl na zemi. I dle sudího se jednalo o nedovolený zákrok.
58'
Ze střední vzdálenosti zkoušel své štěstí domácí André, který ovšem nedokázal vyzkoušet pozornost brankáře Mendyho, který tak nemusel ani zasahovat.
57'
Fonte nevyprodukoval zrovna přesnou nahrávku, jeho obranný kolega Gabriel se tak dostal do nepříjemného nátlaku, přičemž odkopával za cenu dalšího autu.
56'
Žlutou kartu dostává Loïc Rémy (Lille OSC).
55'
Gnagnon se postaral o vyvezení míče daleko od vlastního pokutového území, jenomže vzdušný pokus o vysunutí Gboha skončila pouze u brankáře Maignana.
54'
Žlutou kartu dostává Hamari Traoré (Stade Rennes FC).
53'
Do akce se dostal také pomezní sudí, který si všiml Osimhena, jenž se nacházel za obranou soupeře. Tuto skutečnost následně potvrdil také opakovaný záběr.
52'
Rennes se v krátkém časovém sledu opět dostalo pod tlak, avšak ani tentokráte se domácí celek nedostal k ničemu vážnějšímu, André totiž přišel o hrací předmět.
51'
Obrannou povinnost si dokázal splnit zadák Da Silva, který před dotírajícím soupeřem odvracel daleko ven z hrací plochy. Vhazovat tak bude moci Mandava.
50'
Hlavní sudí byl velice pozorný, neboť si všiml nedovoleného zákroku kousek od středového kruhu. Provinil se Bourigeaud, který zatáhl za dres protihráče.
49'
Na útočnou polovinu se posléze vydal také Ikoné, kterému se povedlo přenést hru na pravou stranu, kde měl Osimhen hodně místa, avšak mířil vysoko nad.
48'
Do vzdušného souboje se pouštěl domácí Rémy, kterému se povedlo prodloužit míč za svá záda. Tam se navíc nacházel André, který pro změnu uklidnil hru.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl jedinou branku, o kterou se v samotném úvodu postaral domácí Rémy. Posléze jsme sledovali celkem nezáživnou podívanou, jenž nám přinesla celou řadu nedovolených zákroků. I přesto bylo o něco aktivnější Lille, jenž se do dvoubrankového vedení nedostalo.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Žlutou kartu dostává Nanitamo Jonathan Ikoné (Lille OSC).
43'
Zničehonic se až před brankáře dostal domácí Osimhen, jenomže Mendy bleskovým způsobem vystartoval ze své svatyně, díky čemuž zmenšil střelci úhel ke střele.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
41'
Lille se před malým momentem ubránilo i dalšímu ataku soupeře, přičemž se nejvýše do vzduchu dostal obránce Gabriel, který odehrál míč do bezpečnější zóny.
40'
Následovat bude další standardní situace pro hostující celek. I v tomto případě se k rozehrávce postavil Bourigeaud, jehož nabídka nebyla vůbec nebezpečná.
36'
Do zajímavého protiútoku se pomalu a jistě dostával domácí Osimhen, který ovšem nedokázal včas zakončit. Na poslední chvíli se totiž vrátil obránce Gnagnon.
35'
Na hrací ploše tak máme prvního střídajícího hráče, aktivní Raphinha si totiž způsobil nespecifikované zdravotní problémy, kvůli kterým opustil toto střetnutí.
34'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Raphinha, přichází Romain Del Castillo.
33'
Máme za sebou něco málo přes třetinu hry, zatím jsme se dočkali jediné branky. Rennes zažívá další nepříjemnost, z důvodu zranění bude muset střídat Raphinha.
32'
Do pokutového území se pokoušel dostat domácí Osimhen, jenomže místo nahrávky zkoušel zakončit, přičemž tvrdou střelou trefil pouze jednoho z protihráčů.
31'
Rennes se i nadále směrem dopředu hodně trápí. Dokumentovala to nahrávka v podání Camavingy, který místo Gboha našel pouze jednoho z protihráčů.
30'
Hostující celek následně rozjel kombinaci u středového kruhu, ve které se hodně angažoval záložník Bourigeaud, který nakonec zvolil roztažení hry na Taita.
29'
Lille mělo k dispozici rohový kop z pravé strany, jenomže ten nepřinesl nic nebezpečného. Naopak se do vzduchu dostal Gnagnon, který kraloval v souboji.
28'
Ven z branky musel pro změnu domácí Maignan, kterému se povedlo vyrazit prudký centr z kopačky Raphinhy. V pokutovém území však nebyl nikdo z hostů.
27'
Celkem dlouho si dával s rozehrávkou načas hostující brankář Mendy, který nakonec zkoušel přenést hru na pravou stranu, jenomže ve vzduchu se prosadil Mandava.
26'
Hostující hráči se ale daleko na druhou stranu nedostali, zradila je hned první nahrávka v podání Traorého. Ta u středového kruhu totiž našla pouze Andrého.
25'
Do rychlého protiútoku se pokoušel vydat domácí Sanches, který ještě roztahoval hru na Bambu, jehož zpětnou nahrávku dokázal včas vystihnout Da Silva.
24'
Rennes se už poměrně dlouhou dobu drží s míčem na polovině soupeře, výsledkem byla další standardní situace, která ovšem doputovala na hlavu Gabriela.
19'
Nakonec tomu skutečně tak bylo. Vzdušná nabídka se snášela na pravou stranu, kde zkoušel ve vzduchu uspět Osimhen, před kterým ale zasahoval Maouassa.
18'
Gabriel to navíc provedl natolik zkušeně, že místo rohového kopu uvidíme odkop od branky. Maignan se již chystá k odkopu, který zamíří na druhou stranu hřiště.
17'
U postranní lajny to nakonec na jedničku zvládl hostující Gboho, který se ovšem dostal mezi přesilu protihráčů, kde se povedlo čistě zakročit domácímu hráči.
16'
K rozehrávce od své branky se dostal brankář Mendy, který roztáhl hru do volného prostoru, kde napadající Celik nakonec vybojoval první autové vhazování.
15'
Už to vypadalo, že se domácí Osimhen dostane do úniku na Mendyho, avšak rozruch byl naprosto zbytečný. I opakovaný záběr nabídl ofsajdové postavení.
14'
Rennes to pro změnu zkoušelo kolem levé autové lajny, jenomže vzdušná nabídka v podání Maouassy skončila pouze u Fontého, který ihned odkopával pryč.
13'
Ve středu hrací plochy se dostal k padajícímu míči jako první Bourigeaud, kterému se navíc povedlo šikovnou nahrávkou najít Raphinhu, který přesto míč vracel.
12'
Hodně velké štěstí měl hostující Camavinga, ke kterému se dostal ztracený míč zpět. Posléze sám fauloval, přičemž se na hrací ploše zjevil domácí Ikoné.
11'
Směrem k velkému vápnu se pokoušel vydat hostující Niang, který ovšem narazil do jednoho z protihráčů, kterému se ale povedlo zakročit čistým způsobem.
10'
Souboj u postranní lajny nakonec lépe dopadl pro domácího Ikoného, který raději nahrával do volného prostoru, kde se do nepříjemného nátlaku dostal Bamba.
9'
Hrací předmět se snesl ven z hrací plochy, což znamenalo autové vhazování pro hráče Lille. Mandava se postavil k rozehrávce, přičemž našel Sanchese.
8'
Najednou měl celkem dost prostoru kolem sebe aktivně hrající Rémy, který se pravou nohou pokoušel vrátit míč do malého vápna, kde zasahoval Da Silva.
7'
Gboho dokázal udržet míč před napadající smečkou protihráčů, načež ho velice přesně roztáhl na levou stranu. Poté zakončoval Camavinga, avšak pouze do protihráče.
6'
K hranici pokutového území se vydal domácí André, kterému se nepovedlo přejít přes prvního protihráče. Vzápětí si nedovoleným zákrokem pomohl Bourigeaud.
5'
Rennes to bude mít v tuto chvíli nesmírně složité, prohrává totiž o jednu branku. Situace zatím není nikterak kritická, do konce zápasu zbývá hodně času.
4'
Lille právě vstřelilo branku!
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli čekat vůbec dlouho! Jeden z hostů nepřesně nahrával, což bylo klíčové. Celou situaci se ještě pokoušel dohrát Camavinga, který sice skolil soupeře k zemi, avšak nahrávka přeci jenom našla LOÏCA RÉMYHO, který vypálil mimo dosah Mendyho.
4'
Přenesení hry opět směřovalo na levou stranu, kde se pro změnu nacházel Bamba. Domácí křídelník si nevěřil na útočný výpad, místo toho přihrával až na Gabriela.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu si to po levém křídle namířil domácí Mandava, který ovšem narazil pouze do připraveného protihráče. Mandava bude moci vhazovat.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Lille OSC: Maignan – Celik, J. Fonte (C), Gabriel, Reinildo – André, Sanches – Rémy, Ikoné, Bamba – Osimhen.
Náhradníci: Leonardo – D. Bradarić, Xeka, Araújo, Pied, Djaló, Soumaré.

Stade Rennes FC: Mendy – H. Traoré, Da Silva (C), Gnagnon, Maouassa – Raphinha, Camavinga, Bourigeaud, Tait – Gboho, Niang.
Náhradníci: Salin – Boey, Da Cunha, Gelin, Del Castillo, Siliki, Hunou.

Rozhodčí: Hamel – Grosbost, Pignatelli.
Stade Rennes FC

Na opačné straně stojí neméně kvalitní Rennes, kterému pro změnu patří třetí pozice, přičemž na svého dnešního soupeře má šestibodový náskok. Rennes i tak ztrácí na vedoucí PSG již patnáct bodů, naopak na druhou Marseille body tři. Hostující tým tohoto zápasu se v posledních týdnech předvádí v dobrém světle, naposledy totiž prohrál před necelým měsícem, právě v souboji proti druhé Marseille. Zaváhání bylo hodně blízko také v minulém duelu proti Nantes, přičemž Rennes ještě v nastaveném času prohrával 1:2, avšak nakonec díky vypjaté koncovce otočil na konečných 3:2.
Lille OSC

Fotbalisté Lille také v tomto ročníku předvádějí velice povedené výkony, které momentálně stačí na čtvrtou pozici tabulky. Lille se tak nachází na pozici, která by v konečném důsledku zajistila skupinovou fázi Evropské ligy, avšak v případě porážky v tomto duelu, se Lille klidně může propadnout až na devátou pozici. Domácí celek tohoto zápasu v minulém kole ukončil třízápasovou sérii bez zisku bodu, ve vyrovnaném souboji proti Štrasburku nakonec ukořistil tři body, neboť zvítězil výsledkem 2:1. Lille je navíc druhým nejlepším domácím mužstvem, kde vyhrálo osmkrát z jedenácti zápasů.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Lille OSC a Stade Rennes FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.