A. Lopes – Tete, Marcelo, Denayer, Cornet – B. Traoré (68. Cherki), Tousart, Jean Lucas (69. Mendes), Aouar – Toko Ekambi (86. Terrier), M. Dembélé.
Gurtner – Calabresi, Opoku, Chedjou, Dibassy – Monconduit (84. Zungu), Blin – Otero, G. Kakuta (79. Mendoza), Diabaté (83. Cornette) – Guirassy.
Dreyer – Aleesami, Akolo, Cornette, Mendoza, Zungu, Jallet.

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:14.
Je dobojováno. Lyon nepotvrdil roli velkého favorita a doma s Amiens nakonec jen remizoval 0:0. Domácí byli aktivnější, měli více šancí, ale v zakončení se jim dnes vůbec nedařilo a prosadit se nedokázali. Několikrát zahrozili i hosté, ale ani jim se v koncovce nedařili podle představ a zápas tak skončil 0:0.
90+4'
90+3'
Domácí se usadili na polovině Amiens a snaží se něco vymyslet.
90+1'
Rozhodčí přidal čtyři minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Domácí se dočkali úvodní branky, ale ta nakonec neplatí, protože před centrem už byl míč v zámezí.
88'
Po zisku míče se do brejku hnali hosté, ale Juan Ferney Otero dostal míč na paty a zakončit tedy nedokázal.
87'
Domácí se snaží něco vymyslet, ale směrem dopředu se jim v této fázi zápasu vůbec, ale vůbec nedaří.
86'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Martin Terrier.
85'
Rohový kop zahrával i hostující celek, ale ani z něj nic nebylo. Na tahu je tedy Lyon.
84'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Thomas Monconduit, přichází Bongani Zungu.
83'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Fousseni Diabaté, přichází Quentin Cornette.
81'
A z následného rohu nic nebylo, takže pokračujeme za nerozhodného stavu.
80'
Rayan Cherki je hodně aktivní! Nyní napřáhl z dálky a byl to hodně zajímavý pokus. Míč směřující pod břevno ale Régis Gurtner vytěsnil na roh!
79'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází John Stiven Mendoza.
77'
Domácí přidali a nyní jsou jasně lepší, tak uvidíme, zda z toho něco vytěží.
75'
Obrovská šance pro domácí! Rayan Cherki si naběhl do vápna, dostal dobrou přihrávku, vyzkoušel to z první, ale míč orazítkoval tyč!
73'
Régis Gurtner musel zasahovat, ale s přízemním pokusem z velké dálky si v pohodě poradil.
71'
Nedočkáme. Dvacet minutek před koncem hraje Lyon s Amiens stále bez branek. No, bude to ještě hodně zajímavé.
70'
Rohový kop pro Lyon. Dočkáme se úvodní branky?
69'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Jean Lucas, přichází Thiago Mendes.
68'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Rayan Cherki.
67'
Na druhé straně to vyzkoušel z hranice velkého vápna Bertrand Traoré, ale při zakončení podklouzl a Régis Gurtner byl tedy bez práce.
65'
Ve vápně se tentokrát Sehrou Guirassy k míči už dostal, zakončil, ale trefil jen hráče před sebou.
63'
Alexis Blin dobře odcentroval z pravé strany, ale s jeho stříleným centrem si Lopes skvěle poradil a pomohl tak svým zadákům.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že je to stále 0:0, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé. Máme se tedy na co těšit.
60'
Žlutou kartu dostává Thomas Monconduit (Amiens SC).
58'
Domácím se ve druhém poločase směrem dopředu vůbec nedaří a Amiens se stále pohodlně brání.
56'
Fousseni Diabaté to vyzkoušel z dobrých dvaceti metrů, ale jeho pokus byl nepřesný a od své branky bude rozehrávat Anthony Lopes.
54'
Žlutou kartu dostává Jean Lucas (Olympique Lyon).
52'
Po dobrém centru se do zakončení dralo několik hráčů Amiens, ale ani jeden se k míči nakonec nedostal.
51'
Jenže z rohu nic nebylo, poté navíc domácí propadli a hosté se hnali do brejku, který byl zastaven faulem.
50'
Rohový kop pro Lyon.
49'
Po centru se do zakončení dostal jeden z domácích hráčů, ale jeho hlavička přesná nebyla a míč skončil v zámezí.
47'
Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku duelu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:00 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme duel, který toho zatím příliš nenabídl. Domácí byli aktivnější, ale do zakončení se dostávali jen sporadicky a na první velkou šanci stále čekáme. Hosté jsou na tom dost podobně, tedy směrem dopředu. Lyon tak hraje s Amiens stále bez branek.
45+1'
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Fousseni Diabaté znovu fauloval unikajícího hráče a může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu. Nebylo to totiž poprvé.
42'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pár minutek a vypadá to, že na úvodní branku si budeme muset počkat do druhého dějství.
40'
Domácí hráči dnes hodně spoléhají na dlouhé nákopy, ale ty jim vůbec nevychází a Amiens se v pohodě brání.
38'
Ze svého prvního rohu v tomto utkání ale celek Amiens nic nevytěžil a u míče už jsou zase domácí hráči.
37'
Na druhé straně měl práci Anthony Lopes, ale s dělovkou ze střední vzdálenosti poradil a míč vytěsnil na roh.
36'
Po rohu hlavičkoval zády k brance jeden z domácích hráčů, ale s tímto slabým pokusem si Régis Gurtner v pohodě poradil.
35'
Po skvělém centru propadl míč až do branky, ale Régis Gurtner byl pozorný a pohotovým zákrokem ho vykopl na rohový kop!
34'
Fousseni Diabaté fauloval unikajícího Teteho a je z toho zajímavá standardní situace pro Lyon.
32'
Sehrou Guirassy se na hranici velkého vápna dostal k míči, ale přitom si podle rozhodčího pomohl faulem a pokračovat tak nemohl.
30'
Obraz hry je stále stejný. Domácí jsou aktivnější, stále se tlačí dopředu, ale do zakončení se vůbec nedostávají. Po třiceti minutách je to tedy stále 0:0.
28'
Tentokrát to domácí zkusili dlouhým nákopem, ale ten nebyl přesný a hostující zadáci si poradili na jedničku.
27'
Juan Ferney Otero se přes důrazného obránce neprosadil a na tahu je tedy znovu Lyon.
25'
Jeden z domácích hráčů to zkusil z dálky, ale hradbu těl před sebou nepropálil. Následná přihrávka do vápna už byla velmi nepřesná a Arturo Calabresi míč odkopl do bezpečí.
23'
Domácí se snaží něco vymyslet, stále se tlačí dopředu, ale na polovině soupeře se jim zatím vůbec nedaří.
21'
Jean Lucas dostal přihrávku do vápna, ale při otočce mu nevyšel krok a zase o míče velice rychle přišel.
19'
Z prvního rohového kopu v tomto utkání ale nic nebylo, protože pro centrovaný míč si skvěle došel brankář Régis Gurtner.
18'
17'
Favorit tohoto utkání, kterým je Lyon, výrazně přidal, hlavně tedy směrem dopředu. Do zakončení se ale domácí nedostávají.
15'
Nyní si ale Bertrand Traoré u rohového praporku parádně poradil s dvojicí protihráčů, ale přihrávka do vápna se mu už nepovedla.
13'
Zatím se ani jednomu celku směrem dopředu nedaří podle představ. Hlavně tedy ze strany Lyonu je to zatím velice bídný výkon.
11'
Fousseni Diabaté dostal dobrou, ale velmi těžkou přihrávku za obranu, ale nakonec si se zpracováním míče neporadil a do zakončení se nedostal.
9'
Dopředu se dral hostující Thomas Monconduit, který si to namířil mezi dva protihráče, ti ho nakonec zastavili pouze za cenu faulu.
8'
Na druhé straně se snažil do vápna projít Houssem Aouar, ale na obránce si nepřišel.
7'
Další akci hostujícího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
5'
Hráči Amiens zatím skvěle napadají a domácí s tím mají velké problémy. Tak jako nyní, kdy Jason Denayer poslal míč do zámezí.
3'
Po výborném centru se na malém vápně do zakončení tlačil Sehrou Guirassy, ale nakonec po souboji upadl a nic z toho nebylo.
2'
Nakonec se Lyon vydal dopředu, ale z kolmé přihrávky nic nebylo a u míče jsou hosté, kteří nikam nepospíchají.
1'
Jenže Bakaye Dibassy hned zajel do protihráče a v prvním minutě vyfasoval žlutou kartu.
1'
Domácí začali trpělivou kombinací na své polovině.
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Tete, Marcelo, Denayer, Cornet – B. Traoré, Tousart, Jean Lucas, Aouar – Toko Ekambi, M. Dembélé.
Náhradníci: Tătăruşanu – J. Andersen, Cherki, Mendes, Terrier, Caqueret, Kalulu.

Amiens SC: Gurtner – Calabresi, Opoku, Chedjou, Dibassy – Monconduit, Blin – Otero, G. Kakuta, Diabaté – Guirassy.
Náhradníci: Dreyer – Aleesami, Akolo, Cornette, Mendoza, Zungu, Jallet.

Rozhodčí: Miguelgorry – Mouysset, Lombard.
Poslední vzájemné zápasy

Amiens – Lyon 2:2
Amiens – Lyon 0:1
Amiens – Lyon 0:2
Amiens – Lyon 2:3
Lyon – Amiens 2:0
Amiens SC má skromnější ambice, ale ani hosté si nevedou úplně podle představ. Celek Amiens zatím získal 19 bodů a nachází se až na 18. místě. Hosté navíc inkasovali už 41 branek, více jich dostal pouze poslední Toulouse. Z posledních pěti utkání hosté ani jednou nevyhráli, takže také potřebují nutně zabrat.
Olympique Lyon nezažívá úplně nejlepší sezonu. Domácí celek měl velké ambice, ale v lize se mu příliš nedařilo a zatím získal 32 bodů, což stačí na šesté místo. Na pohárové příčky ztrácí Lyon pět bodů, takže dnes potřebuje nutně bodovat. Z posledních pěti utkání Lyon dvakrát vyhrál, jednou remizoval a dvakrát prohrál. Naposledy hrál na hřišti Nice a prohrál 1:2.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Ligue 1 má na programu vložené kolo a my budeme sledovat duel mezi Lyonem a Amiens. Favoritem je domácí Lyon, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.