Ligue 1 - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Toulouse - 26. ledna 2020   15:00

Lyon
29' Cornet (Aouar) • 72' M. Dembélé (Marçal) • 77' Toko Ekambi (Mendes)
3:0
(1:0)
Lyon
Tătăruşanu – Rafael, Denayer (C), Marcelo, Marçal – Caqueret, Mendes, Aouar (73. Cherki) – Terrier (26. Toko Ekambi), M. Dembélé, Cornet (79. B. Traoré).
Racioppi – J. Andersen, Toko Ekambi, Cherki, Tete, Tousart, B. Traoré.
Gautier – Annonier, Jeanne
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Toulouse
L. Kalinić – Moreira, Gabrielsen, Diakité, Issiaga Sylla – Vainqueur, I. Sangaré (C) – Kone, Dossevi (75. Saïd), Boisgard (84. Adli) – Leya Iseka (69. Koulouris).
Bloch – Adli, Diarra, Koulouris, Makengo, Rogel, Saïd.

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:2. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:5.
Fotbalisté Lyonu jasně přehráli Toulouse 3:0, poslední tým tabulky tak zaznamenává třináctou soutěžní prohru v řadě a bude mít obrovské problémy s udržením prvoligové příslušnosti.

Na druhou stranu díky relativně solidnímu ligovému startu ještě Toulouse není ani zdaleka odepsáno, na baráž ztrácí šest bodů, na přímou záchranu pak devět.

Lyon se posunul v tabulce o čtyři místa vzhůru na pátou příčku, ovšem v dalším dnešním programu jej ještě budou moci přeskočit Lille a Nantes.
90+2'
90+2'
Také nastavený čas se odehrává v režii Lyonu, domácí si posílají přihrávky na vlastní polovině a utkání rychle míří ke svému závěru.
90+1'
Rozhodčí Gautier skutečně oddaluje závěr jen o dvě nastavené minuty.
90'
Brankář Kalinić propadl při vyběhnutí daleko z branky, domácím se ale zaváhání chorvatského brankáře nepovedlo využít. V závěru domácího snažení Traoré podklouzl při střele ze čtrnácti metrů a výrazně minul branku.
89'
Další střelecký pokus Wesleyho Saida z dálky, střelu ale ztlumil Marcelo a Ciprian Tatarusanu si připisuje snadný zákrok.
88'
Čas spěchá kupředu a byť jsme viděli ve druhém poločasu dvě ošetřování, tak se nedá očekávat nějaké delší nastavení, neboť zápasu už chybí veškerý náboj.
87'
Domácí si jen přihrávají ve středu hřiště, hosté ani nevyvíjejí snahu o nějaký presink.
85'
Bertrand Traoré se neprosadil na pravém křídle, po odrazu míče za branku bude rozehrávat brankář Kalinić.
84'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Quentin Boisgard, přichází Amine Adli.
83'
Koulouris se pokusil zadriblovat s míčem kolem Marcala, ten si ale vedl velmi dobře i v obraně a vybojoval míč pro domácí.
82'
Nový muž v hostujícím dresu Wesley Said napřáhl ke střeleckému pokusu od rohu pokutového území, Tatarusanu si ale se skákavou střelou poradil a připsal si první úspěšný zákrok ve druhém poločasu.
80'
Lyon už má zase míč pod svoji kontrolou, proti odevzdanému soupeři utkání jasně ovládá.
79'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Bertrand Traoré.
77'
Lyon právě vstřelil branku!
Moussa Dembélé po předchozím nezdaru rychle vybojoval míč zpět a po rychlé souhře s Mendesem se v pokutovém území objevil osamocený KARL TOKO EKAMBI, jenž střelou o tyč překonal Kaliniće a trefuje se ve svém debutu za Lyon!
77'
Moussa Dembélé se na zahuštěném prostoru nedostal do zakončení, domácí ale stále zůstávají usazeni na útočné polovině.
75'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Mathieu Dossevi, přichází Wesley Saïd.
73'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Rayan Cherki.

Rayan Cherki je teprve šestnáctiletý fotbalista, který se zaskvěl ve francouzském poháru proti Nantes, při výhře 4:3 dvě branky vstřelil a na další dvě přihrál.
72'
Fernando Marcal si parádně zpracoval míč hrudí u pokutového území, posunul si jej do běhu, pak okamžitě pálil a byť brankář Kalinić jeho ránu vyrazil, tak sám Marcal si doběhl odražený míč a z první jej přihrál před brankou MOUSSOVI DEMBÉLÉMU, jenž prostřelil Kaliniće a navyšuje domácí vedení!
71'
Další roh Lyonu, centr Aouara ale nenašel před brankou nikoho v bílém.
69'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Aaron Leya Iseka, přichází Efthimis Koulouris.
69'
Další Cornetův centr mířil do míst, kde byl jen brankář Kalinić, ten měl drobné komplikace se zkrocením skákavého míče, nadvakrát se mu to ale přeci jen povedlo.
68'
Cornetův centr mířil za pokutového území na Rafaela, jenž střílel z voleje, ovšem neproklestil svoji ránu až k brankáři Kalinićovi.
68'
Maxwel Cornet průnikem podél levé postranní čáry vybojoval rohový kop pro Lyon.
66'
Neúspěšný výpad Kouadia Koneho po pravé straně hřiště, míče už se zase ujali Les Gones.
65'
Ve hře už se zase pokračuje, hosté si pozvolna přihrávají ve středu hřiště, zatím jim ale chybí veškerá kvalita na to, aby dokázali vymyslet něco překvapivého.
63'
Rafael jen velmi zlehka kulhá za postranní čáru, jeho pokračování v zápase je vážně ohroženo.
62'
Boisgard zezadu přišlápl nohu Rafaelovi, ten zůstává ležet na trávníku a bude muset být ošetřen.
60'
Cornetův centr do pokutového území Toulouse doletěl jen k brankáři Kalinićovi.
58'
Dosseviho tečovaný centr doletěl jen k Tatarusanovi, ten rychle rozehrál na své spoluhráče.
56'
Maxwel Cornet dostal obrovské množství prostoru na pravém křídle, kde jej nedostoupil Sylla, Cornetovi pak ale vůbec nevyšla křižná střela, která mířila daleko vedle hostující branky.
55'
Toulouse po zisku míče vyrazilo do rychlého brejku, ovšem Dosseviho odstavil od míče Marcal a už se znovu hraje pod taktovkou Lyonu.
53'
Belgický útočník Toulouse už se skutečně vrátil zpět na trávník, pokračuje se v plném počtu.
52'
Hostující útočník už je na nohou, odchází po svých a zdá se, že se ještě pokusí do zápasu vrátit.
51'
Leya Iseka byl nepříjemně zasažen Ekambim a svíjí se na trávníku v bolestivé grimase.
50'
Aaron Leya Iseka se pokusil nacentrovat z pravé strany, ovšem centr byl sražen Marcelem, domácí pak odkopli míč do středu hřiště.
48'
Centr od rohového praporku stáhl ze vzduchu brankář Tatarusanu.
47'
Dossevi na pravém křídle šikovnou protisměrnou kličkou obelstil Marcala, ten se ale vrátil do souboje a zahrál míč na rohový kop.
46'
William Vainqueur si prohlíží žlutou kartu po ostrém skluzu pod nohy Maxence Caquereta.
46'
Po přestávce se pokračuje ve stejných sestavách, v jakých se dohrál první poločas.
46'
Domácí ten roh sehráli už jen na jistotu, po přízemní rozehrávce si už jen přihrávali daleko od pokutového území a rozhodčí Gautier následně ukončil úvodní dějství.

Lyon po něm vede nad Toulouse 1:0, když první poločas nabídl minimum fotbalové zábavy, přesto na sklonku úvodní půlhodiny domácí otevřeli skóre zásluhou hezké akce Maxwela Corneta. Toulouse pokračuje v katastrofálních výkonech, k ničemu se zatím nedostalo a byť stav vypadá zatím otevřeně, tak hosté budou muset hodně zabrat, pokud tu chtějí bojovat o přerušení extrémní série porážek.
45+4'
45+4'
Po sraženém přízemním pasu Corneta do pokutového území bude následovat ještě jeden rohový kop pro Lyon v prvním poločase.
45+2'
Po Aouarově centru se do odraženého míče z dálky opřel Thiago Mendes, mířil ale nepřesně.
45+1'
Rozhodčí Gautier k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává čtyři nastavené, zaviněné dlouhým ošetřováním Martina Terriera.
45'
Hosté se usadili na útočné polovině, ovšem brankáře Tatarusana znovu nedokázali nijak ohrozit, zatím jsou pro domácí defenzivu zcela neškodní.
43'
Aaron Leya Iseka podkopl k zemi Corneta, následuje volný kop Lyonu ve středu hřiště.
41'
Boisgard potáhl míč po útočné polovině, svoji akci ale zakončil extrémně nepovedeným kopem do míče, který nasměroval od rohu pokutového území přímo před sebe do zámezí, těžko tedy soudit, co bylo úmyslem hostujícího fotbalisty.
39'
Domácí si pozvolna přihrávají ve středu hřiště, momentálně se dopředu moc neženou.
37'
Na skvělý pas Sangarého do pokutového území si naběhl Leya Iseka, ten ránou z první zakončoval jen do brankáře Tatarusana.
37'
Syllův centr našel jen hlavu bránícího Marcala.
36'
Hosté vybojovali standardní situaci na útočné polovině a budou moci zahrozit před Tatarusanem.
34'
Na Ekambiho centr Dembélé nedosáhl, brankář Kalinić pak vyboxoval míč do bezpečného prostoru.
33'
Moussa Dembélé byl nedovoleně atakován Diakitém ve středu hřiště, domácí mohou rozehrávat míč z klidu.
31'
A už to mohlo být o dvě branky! Moussa Dembélé využil velkého zaváhání hostující defenzivy, snadno se dostal do pokutového území, tváří v tvář Kalinićovi ale chorvatského brankáře nepřekonal!
29'
Lyon se ujímá vedení! MAXWEL CORNET si u postranní čáry zpracoval dlouhé přenesení hry Aouara na levou stranu, kolem nedůrazně bránícího Moreiry pronikl do pokutového území, Gabrielsen přiběhl do souboje pozdě a Cornet prostřelil brankáře Kaliniće mezi nohy!
28'
Issiaga Sylla velmi nepřesným pasem po levé straně hřiště spíše jen odevzdal míč Lyonu.
26'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Karl Toko Ekambi.
25'
Martin Terrier už je přeci jen odvážen na vozítku s nosítky.
24'
Problémy Martina Terriera jsou skutečně vážného rázu, zdravotníci mají komplikace i s jeho přenesením na nosítka.
23'
U domácí lavičky už se ke vstupu do hry připravuje Karl Toko Ekambi, nová posila Lyonu z Villarrealu.
22'
Do akce už jsou volána i nosítka, Terrier velmi pravděpodobně nebude schopen v zápase pokračovat.
21'
Značné zdravotní potíže trápí Martina Terriera, ten zůstal ležet na trávníku a musí být ošetřen.
21'
Utkání zatím postrádá potřebný náboj, Lyon se snaží být aktivnější, ztěžka se ale prodírá kompaktní defenzivou Toulouse.
19'
Kapitán Toulouse Ibrahim Sangaré se opřel do míče z osmadvaceti metrů, jeho rána ale prosvištěla nad břevnem.
18'
Kone byl podražen Terrierem na domácí polovině, následovat bude standardní situace pro Toulouse.
16'
Maxwel Cornet se šikovně protáhl po pravém křídle, pak ale nezvládl finální fázi své akce a nepřesně přihrával před branku.
15'
Po Terrierově rohu se do vzduchu zavěsil Dembélé, v záklonu ale hlavičkoval vysoko nad branku.
14'
Rafael na pravém křídle vybojoval už čtvrtý roh pro Lyon.
14'
Martin Terrier si naběhl na kolmici do pokutového území, blíže k míči ale měl Lovre Kalinić.
12'
Kouadio Kone si říkal o faul u pokutového území Lyonu, sudí Gautier jej ale nevyslyšel a rozehrávat může brankář Tatarusanu.
10'
Lyon zahrával už třetí roh v úvodní desetiminutovce, opět nakrátko a také v tomto případě to neznamenalo žádné nebezpečí pro debutujícího brankáře Kaliniće.
9'
Marcalův centr zleva letěl do prostoru, kde byla jen dvojice hostujících hráčů. Brzy se ale zase ujali míče domácí.
7'
Po nakrátko rozehraném rohu znovu centroval Terrier, míče se ale ujal Lovre Kalinić.
6'
Terrierův centr byl krátký pro Corneta, po hlavičce bránícího Moreiry ale bude následovat další roh Lyonu.
6'
Domácím ale roh nevyšel, navíc pak chyboval Marcal a měl trochu štěstí, že hostům se nepovedlo vyrazit do rychlého protiútoku.
5'
Marcal se šikovně uvolnil na levém křídle, následný centr Sangaré srazil za branku a rohový kop si brzy vyzkouší také Lyon.
4'
Po rohu se odraženého míče zmocnil Ciprian Tatarusanu, ten dostává v brance Lyonu šanci vůbec poprvé v letošní sezóně. Také hosté do zápasu vstupují s novou tváří v brance, Lovre Kalinić přišel na hostování z Aston Villy.
3'
Hosté vedli svoji první útočnou akci po pravé straně hřiště, Moreirův centr je sražen na rohový kop.
2'
Návštěva v krásné lyonské aréně je dnes velmi podprůměrná, v ochozech jsou tisíce volných míst, možná spíše desítky tisíc.
1'
Rozehráno! Oba týmy hrají v tradičních barvách, Lyon tedy v bílé a hosté oblékli fialové dresy.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Antony Gautierem přivedla fotbalisty na trávník, utkání bude během několika okamžiků zahájeno.

Olympique Lyon: Tătăruşanu – Rafael, Denayer, Marcelo, Marçal – Caqueret, Mendes, Aouar – Terrier, M. Dembélé, Cornet.
Náhradníci: Racioppi – J. Andersen, Toko Ekambi, Cherki, Tete, Tousart, B. Traoré.

Toulouse FC: Kalinić – Moreira, Gabrielsen, Diakité, Issiaga Sylla – Vainqueur, I. Sangaré – Kone, Dossevi, Boisgard – Leya Iseka.
Náhradníci: Bloch – Adli, Diarra, Koulouris, Makengo, Rogel, Saïd.

Rozhodčí: Gautier – Annonier, Jeanne.
Toulouse FC

Toulouse zažívá naprosto katastrofální období, když v lize prohrálo desetkrát za sebou, k tomu nestačilo právě na Lyon v osmifinále ligového poháru a v úvodu ledna se rozloučilo také s národním pohárem po prohře se čtvrtoligovým Saint-Pryve.

Jen velmi těžko se v šílených výkonech dají hledat pozitiva, tak snad jen fakt, že Toulouse stále ztrácí jen šest bodů na barážovou osmnáctou pozici a devět bodu na sedmnácté místo, tedy první příčku nad čarou ponoru.

Není překvapením, že Toulouse je poslední také v tabulce zápasů na hřištích soupeřů, kde z deseti příležitostí stále nevyhrálo a posbíralo jen tři remízové body.
Olympique Lyon

Fotbalisté Lyonu patří každoročně k hlavním adeptům na boj o nejvyšší příčky ve francouzské lize, ovšem letos z dosavadních dvaceti kol vyhráli jen osmkrát a do dnešního zápasu tak vstupují až z deváté pozice, přičemž na třetí místo, zajišťující účast v kvalifikaci o Ligu mistrů, ztrácí s dnešním zápasem k dobru osm bodů.

Lyon se extrémně trápí zejména v domácím prostředí, kde z devíti zápasů vydoloval jen jedenáct bodů, častěji prohrál než vyhrál a v tabulce domácích utkání mu patří až tristní osmnácté místo.

Zajímavostí jistě je, že Lyon má třetí nejlepší útok v soutěži (31 gólů) a kromě jasného lídra PSG (50) jsou produktivnější už jen fotbalisté Monaka (36), kteří jsou v ligové tabulce dokonce až za Lyonem.
Hezké nedělní odpoledne při sledování přenosu utkání francouzské Ligue 1, favorizovaný Lyon se letos nesmírně trápí, přesto proti poslednímu Toulouse bude výrazným favoritem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.