Ligue 1 - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Nantes - 22. února 2020   17:30

Marseille
39' M. Sanson (Kamara)
1:3
(1:1)
Nantes
34' Limbombe  (Bamba) • 53' Bamba  (Louza) • 90+2' Álvaro González (vl.)
Marseille
Mandanda (C) – B. Sarr, Álvaro González, Ćaleta-Car, Amavi – Rongier (71. Aké), Kamara (71. Strootman), M. Sanson – Germain (81. Maxime López), Benedetto, Payet.
Pelé – Perrin, Strootman, Aké, Chauí, Maxime López, Chabrolle.
Miguelgorry – Danizan, Mouysset
Stade Vélodrome, Marseille
Nantes
Lafont – Ch. Traoré, Pallois (C), Girotto, D. Appiah – Abíd, Louza – Limbombe (74. A. Touré), Blas (89. Krhin), Bamba – Simon.
Olliero – Wagué, A. Touré, Moutoussamy, Benavente, Krhin, K. Coulibaly.

FC Nantes poněkud vypálil rybník favorizovanému Olympique Marseille a skvělou poctivou hrou došel k vítězství 3:1! Za Nantes se trefili Limbombe, Bamba a González si dal vlastní gól, za mArseille pouze průběžně vyrovnával Sanson. Přeji všem čtenářům onljanů, hezký zbytek večera.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 15:17.
90+5'
90+5'
López rozdává míč svým spoluhráčům.
90+4'
Sansonova střela neprošla obranným blokem před pokutovým územím.
90+3'
Rozhodčí aktivně popohání slavící hráče FC Nantes k rozehrání.
90+2'
Nantes právě vstřelili branku!
Přečíslení FC Nantes pět na tři, střelu Kadera Bamby brankář pouze velmi nejistě vyrazil k Louzovi, ten míč otřel o nohy ÁLVARA GONZÁLEZE a od něj balon putuje až za brankovou čárou do sítě- 1:3!
90'
Rozhodčí nastaví 5 minut!
89'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází René Krhin.
88'
Bouna Sarr si u pravého rohového praporku dopustil útočného faulu.
88'
Proti unikajícímu Mosesu Simonu perfektně mimo pokutové území zasáhl brankář Mandanda!
87'
Centr Sansona zprava byl uklizen obranou Nantesu do autu za postranní čáru.
86'
Po rohovém kopu přišla nepřesná a skákavá střela Álvara Gonzáleze pouze mimo branku FC Nantes.
85'
Přímý kop Dimitriho Payeta konečky prstů mimo svou branku na rohový kop vyškrábl brankář Lafont!
83'
Po pravé straně se další postupný útok FC Nantes nevydařil.
82'
Dennis Appiah byl u rohové praporku podstatně úspěšnější než Jordan Amavi.
81'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Maxime López.
79'
Olympique Marseille se zatím nemůže dostat do žádného tlaku za vyrovnáním.
78'
Po pěkném kontru nepřesně vedle branky vystřelil jeden z hráčů FC Nantes.
77'
Centr po rohovém kopu Louzy zprava pouze proletěl napříč celé pokutové území soupeře.
76'
Z velkého úhlu to zkoušel Ludovic Blas a trefuje pouze boční síť branky.
75'
Payet se odvážně probojovával podél koncové čáry a nakonec je z toho rohový kop pro Olympique Marseille.
74'
Po přímém kopu nepřesně mimo tři tyče zakončoval Strootman.
74'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Anthony Limbombe, přichází Abdoulaye Touré.
73'
Přímý kop pro Marseille bude rozehrávat Payet.
72'
Louza zůstal ležet na hřišti a opět musí být povolána zdravotnická služba k zásahu na zeleném pažitu.
71'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valentin Rongier, přichází Marley Aké.
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Boubacar Kamara, přichází Kevin Strootman.
69'
Blas na svého spoluhráče Bambu v rozmezí pěti metrů nedokázal poslat přesnou přihrávku.
68'
Duje Čaleta-Car nyní dobře odvedl svou defenzivní práci pro svůj tým.
67'
Bamba nyní u levé postranní čáry v souboji proti soupeři pohořel a neuspěl.
66'
Rozehrávka Olympique Marseille je více než kostrbatá a komplikovaná.
65'
Bamba vítězí ve vzduchu a FC Nantes i nadále bude další vteřiny hry u míče.
64'
Žlutou kartu dostává Andrei Girotto (FC Nantes).
64'
González je ošetřován přímo na hrací ploše.
64'
Vysokou nohou v pokutovém území sestřelil Andrei Girotto protihráče Álvara Gonzáleze.
63'
Přímý kop pro FC Nantes na polovině soupeře poblíž pravé postranní čáry.
62'
FC Nantes v poklidu kombinuje na své útočné polovině.
61'
Žlutou kartu dostává Charles Traoré (FC Nantes).
60'
Traoré zastavil pronikajícího Álvara Gonzáleze před pokutovým územím ukázkovou stoličkou.
59'
Nantes využívá toho, že Marseille otvírá více než velmi svou obranu, na své rychlé kontry.
58'
Benedetto kombinuje s Rongierem, ale vše končí u postranní čáry, kde se náhle objevil druhý míč na hrací ploše.
57'
Je to studená sprcha jak pro hráče Olympique Marseille, tak i pro fanoušky tohoto klubu, který vyznává bílou a modrou barvu.
55'
Branka nakonec platí, spoluhráč v ofsajdu dle sudích do hry aktivně nezasáhl a tak je vše v největším pořádku. Nantes jde do překvapivého, ale zaslouženého vedení.
53'
ABDOUL-KADER BAMBA pěknou ranou dostal Nantes do vedení 1:2! Vše, ale ještě musí potvrdit VAR systém, sudí se jde raději kouknout na video.Bude se posuzovat ofsajd jeho spoluhráče.
51'
Hra opět nenabízí nějaké nebezpečí a hraje se spíše v poklid ve středu hřiště.
50'
Až nyní se definitivně hostující fotbalisté osvobozují od tlaku Olympique Marseille.
49'
Střelu Rongiera ztečoval na rohový kop obránce Nantes Nicolas Pallois.
47'
Sanson udělal jednu kličku v pokutovém území pak spadl, ale sudí stál poblíž a jasně ukazuje – vstávej a hrajeme dále.
46'
Charles Traoré se po tvrdém dohrání ocitl nedobrovolně na trávníku.
46'

Fauly: 9:7
První půlhodina byla velmi nudná, ale pak to přišlo, Limbombe po pěkném centru dostal Nantes do vedení, aby za krátkou chvíli poté nádhernou střelou ze střední vzdálenosti vyrovnal Morgan Sanson. Branky a i důležité situace jsou vidění v tomto onlajnu díky gifům kolegy Jana Hochmana. Druhý poločas by měl začínat cca v 18:35 hodin.
45+2'
45+1'
Žlutou kartu dostává Moses Simon (FC Nantes).
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
45'
Sanson mohl v pokutovém území přímo z voleje zakončovat, ale netrefil míč dle svých představ.
44'
Žlutou kartu dostává Jordan Amavi (Olympique Marseille).
42'
Bamba byl tvrdě faulován a nejspíše padne první žlutá karta v tomto utkání.
40'
Louza na zemi, ale kopat se bude proti Nantes, ani protesty kapitána Palloiseho nepomohli.
39'
Marseille právě vstřelilo branku!
MORGAN SANSON se nemohl již koukat na zoufalé pokusy svých spoluhráčů, ze střední vzdálenosti napálil míč pravačkou a míč nádherně doplachtil do cíle určení – 1:1!
38'
Zablokovaná střela a následně zablokovaný centr. Ale Marseille je i nadále u míče.
37'
Amavi ve středu hřiště v tento okamžik byl lepší než střelec branky Limbombe.
35'
Darío Benedetto ve snaze získat míč tvrdě skluzem zajel do brankáře Albana Lafonta, který je dlouze ošetřován.
34'
Po rychlém kontru Bamba zleva parádně nacentroval, Amavi a Ćaleta-Car fatálně podcenili celou situaci a hlavičkující ANTHONY LIMBOMBE uklidil míč přesně k tyči – 0:1!
32'
Postup domácích byl zastaven jen za cenu faulu.
31'
Moses Simon si sice balon posunul na levačku, ale křižná přízemní střela branku Marseille zdaleka nezasáhla.
30'
Hráči Olympique Marseille signalizoval ofsajd Mosese Simona, hra běží i přesto dále, jelikož sudí posoudili celou situaci jinak.
28'
Sanson dostal pořádně naloženo, nicméně dle sudího o faul nešlo a hra plynule pokračuje dále.
27'
Přímý kop FC Nantes skončilo odvrácením míče mimo pokutové území prvním bránícím hráčem.
26'
Andrei Girotto si při své kombinaci vypomohl ve spolupráci se svým brankářem Lafontem.
25'
Ve středu hřiště se urputně bojuje o každý balon.
24'
Sanson nedovolil další postup soupeřícího týmu a tak jeho postup zbrzdil odkopem do autu.
23'
Sarr dobře signalizoval, že přečíslení FC Nantes bylo zásluhou ofsajdu – i sudí to tak posoudili.
22'
Kamara perfektně odvracel míč z pokutového území Marseille, přičemž byl udeřen loktem do temene své hlavy od Blase.
21'
Po pěkném pasu Benedetto spadl při zpracování míče v pokutovém území a jako vítěz opět ze souboje vyšel spolehlivý Nicolas Pallois.
20'
Payet první souboj zvládl, ve druhém se již v záklonu musel sklonit před Blasem, který ho obral o míč.
19'
Skákavý míč od Germaina pomaličku doputoval až k brankáři Lafontovi.
18'
Sudí odpískal útočný faul Valentina Rongiera.
17'
Na pravé straně přihrávku za obranu pohotově skluzem zastavil kapitán Pallois.
16'
Payet neuspěl v osobním souboji jeden proti jednomu proti obránci Denisovi Appiahovi.
15'
Centr zprava končí pouze odpískaným, útočným faulem Ludovica Blase v pokutovém území při hlavičkovém souboji.
14'
Po pravé straně to zkusil Sanson, ale vzápětí vrací míč hluboko na polovinu Olympique Marseille.
13'
Camara raději posílá mičudu na své spoluhráče v obraně.
12'
Míč se sice dostal přes polovinu, ale tam se ho ihned ujal kapitán Nantes Nicolas Pallois.
11'
Simon společně s Bambou si několikrát na hranici pokutového území vyměnili balon, ale vše končí pouze odkopem do autu.
10'
Prvních deset minut máme za sebou. Hraje zatím dle očekávání v úvodu velmi opatrná.
9'
Kde ho Kader Bamba na pravé straně pokutového území v osobním souboji ztratil.
8'
Imram Louza obehrál dva protihráče a poslal míč dopředu spoluhráčům.
7'
Morgan Sanson musel přistrčením faulovat v osobním souboji šikovnějšího protihráče.
6'
Amavi zatím neuspěl podél levé postranní čáry.
5'
Pronikající Kader Bamba byl čistě připraven o míč ihned za půlící čárou.
5'
Payet vymyslel další útok, ale jeho spoluhráči nedokázali přejít přes přehuštěný prostor ve středu hřiště.
4'
Ludovic Blas srazil míč pouze mimo hrací plochu do autu.
3'
Presink domácích je při rozehrávce soupeře příliš vysoký, přesto zatím nevedl k zisku balonu.