Ligue 1 - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Štrasburk - 25. ledna 2020   20:00

Monaco
86' Jovetić (Ben Yedder)
1:3
(0:1)
Štrasburk
41' Ajorque  (Zohi) • 66' Thomasson  (Sissoko) • 74' S. Mitrović  (Lala)
Monaco
Lecomte – Henrichs (67. Aguilar), Glik (C), Maripán, Ballo-Touré – Bakayoko, Golovin – G. Martins, Fàbregas (69. Adrien Silva), Bastiao Dias (58. Jovetić) – Ben Yedder.
Subašić – Badiashile, Pelé, Aguilar, Boschilia, Adrien Silva, Jovetić.
Wattelier – Ocak, Berthomieu
Stade Louis-II, Monaco
Štrasburk
Sels – Carole, L. Koné (34. Bellegarde), S. Mitrović (C), Lala – Sissoko, Djiku, Fofana – Thomasson – Ajorque (85. Waris), Zohi (76. Ndour).
Kamara – Ndour, Aaneba, Bellegarde, Corgnet, Liénard, Waris.

Možná trochu překvapivě, ale zcela zaslouženě si RC Štrasburk připisuje tři cenné body po trefách Ajorqueho, Thomassona a Mitroviće, za AS Monaco snižoval ke konci utkání pouze Jovetić. díky kolegovi Janu Hochmanovi v utkání kromě branek můžete vidět i další zajímavé situace. Přeji všem pohodový, i když pozdní večer.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:9.
90+4'
90+4'
Sudí má zřejmě švýcarské hodinky a končí přesně utkání s nastavenou čtvrtou minutou.
90+3'
Lodní siréna z hlediště potvrzuje pouze nadvládu ve druhé půli RC Štrasburku.
90+2'
Přízemní střelu Guillermo Maripána si pohlídal brankář Sels a jistě zakročil.
90+1'
Centrovaný míč končí pouze u brankáře Selse.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty!
88'
Ballo-Touré to zkusil ze zoufalství individuálně a proti připravené obraně samozřejmě neuspěl.
86'
Monaco právě vstřelilo branku!
Po velmi špatném odkopu obránce Štrasburku, přeci jen přichází korekce výsledku, kdy Wissam Ben Yeder šikovně posunul míč do strany na STEVANA JOVETIĆE a ten přesnou střelou překonává brankáře Selse – 1:3!
85'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Majeed Waris.
83'
Utkání se pomalu, ale jistě dohrává za již rozhodnutého stavu.
82'
Abdalalh Ndour pořádně pokopal svého protihráče ve vzájemném souboji.
81'
Žlutou kartu dostává Stevan Jovetić (AS Monaco FC).
80'
Thomasson byl tak asi pětkrát rychlejší než Jovetić a ten se ho proto rozhodl sundat hloupým faulem, ještě přímo před hlavním rozhodčím.
79'
Po rohovém kopu vyražený míč brankářem Selsem napálil pohotový kapitán Kamil Glik mičudu pouze do břevna! A potvrdil tak dnešní zmar monackých hráčů.
78'
Mitrović pod tlakem odvrací míč na rohový kop pro AS Monaco.
77'
Hráč Monaca Aguilar musí být ošetřen mimo hrací plochu za postranní čárou.
76'
Míč přímo z rohového kopu lapil do svých rukavic připravený Lecomte.
76'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Kévin Zohi, přichází Abdallah Ndour.
74'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku!!
A máme tu definitívu, když na hezký centr Kennyho Laly z rohu si nejlépe a nejvýše vyskočil STEFAN MITROVIĆ a umístil balon přímo přesně pod břevno – 0:3!
74'
Nebezpečného Sissoka zastavil v pokutovém území až Kamil Glik – rohový kop pro RC Štrasburk.
72'
Štrasburk je na nejlepší cestě za třemi body.
71'
Matz Sels se velmi temperamentně zlobil na své obránce, ale centr z přímého kopu lapil 100% jistě.
70'
Golovin inkasoval nepříjemný úder od míče do obličeje, nicméně skoro ihned se zpět zapojil do hry.
69'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Cesc Fàbregas, přichází Adrien Silva.
68'
Ze vzdušného souboje vyšel vítězně brankář Lecomte.
67'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Benjamin Henrichs, přichází Ruben Aguilar.
66'
Ano to je efektivita, hostující fotbalisté parádně trestají neskutečně slabý výkon zejména v druhém poločase AS Monaca a po přesném míči opět před branku, tentokráte od Sissoka se přesně do sítě trefuje ADRIEN THOMASSON – 0:2!
65'
To byl příliš dlouhý míč na Fábregase, ale aspoň náznak toho co by na hostující hráče mohlo platit.
64'
Kenny Lala zahraje rohový kop týmu RC Štrasburk.
63'
Hráči Štrasburku to zatím hrají velmi chytře a také účinně.
62'
Slabé zakončení Zohiho opět končí pouze u brankáře domácího týmu.
61'
Střela těsně vedle levé tyče od Adriana Thomassona nebyla vůbec špatná.
60'
Jediné v čem je AS Monaco stále lepší je držení míče.
59'
Centr Kevina Zohiho končí pouze v brankářových rukavicích.
58'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Gil Bastiao Dias, přichází Stevan Jovetić.
56'
Nyní se do konce hraje jasně pod taktovkou Štrasburku, který velmi dobře drží útočnou polovinu s míčem na kopačkách.
54'
Nepříjemnou ránu do hrudníku inkasoval obránce Bello-Touré a jen těžko vstává ze země.
53'
Diváci už pískají ve velkém, ono to totiž vůbec nevypadá, že by hráči Monaca nějak hodně stáli o vyrovnání.
51'
Pronikající Bellegarde byl včas dobře ubráněn domácím obráncem.
50'
Gil Bastiao Dias doslova umotal Alexandera Djiku a ten ho za to nekompromisně odeslal k zemi.
49'
Netradiční malá domů zahraná břichem Selse nepřekvapila a ten rychle rozehrál balon na své spoluhráče.
48'
Kamil Glik nedovoleně na polovině hřiště fauloval hrotového hráče Štrasburku Ajorqueho.
47'
Djiku pouze na chvíli přerušil útočnou snahu Monaca.
46'

Fauly: 2:4
Přes herní převahu AS Monaca, díky povedené akci vede RC Štrasburk 1:0 po trefě Ajorqueho. Druhý poločas by měl začínat kolem 21:03 hodiny.
45+2'
45+2'
Ajorque nepochopitelně tahal míč sám a skončil slabou střelou do Lecomta, místo, aby uvolnil volného spoluhráče nalevo.
45+1'
U míče byl jako první brankář Lecomte, ale obrana nepůsobí vůbec jistým dojmem.
45'
Rozhodčí nastaví 2 minuty!
44'
Obětí faulu se stal v osobním souboji Golovin.
43'
Další z řady rohů pro AS Monaco.
42'
No nečekané, ale tato branky by tomuto utkání mohla pomoci.
41'
Otřepané nedáš-dostaneš opět v akci! Míč zprava po zemi před branku posílal Kevin Zohi a v ohni si ho včas našel nabíhající LUDOVIC AJORQUE, který byl rychlejší a zaznamenal tak gól na 0:1!
40'
Do centru po rohovém kopu se velmi dobře položil Guillermo Maripán, ale jeho pokus hlavou končí mimo tyče o několik centimetrů.
39'
Čtvrtý rohový kop v zápase pro AS Monaco.
38'
Individuálně skvěle Gelsojn Martins, ale už vůbec nepočítal s tím, že mu spoluhráč pošle narážečku do pokutového území.
37'
Ani technické řešení celé akce Monaca, nebylo zrovna to pravé ořechové.
36'
Kotel Štrasburku neúnavně povzbuzuje své hráče.
35'
Centr Balla-Touré byl odvrácen obráncem až na druhou stranu hřiště.
34'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Lamine Koné, přichází Jean-Ricner Bellegarde.
33'
A chystá se vynucené střídání Štrasburku, kvůli zdravotní indispozici hráče.
32'
Pozorná hra v defenzívě Štrasburku i nadále pokračuje.
31'
Z jasné převahy se pomalu, ale jistě stává taková ta profesorsky a nervózní spíše platonický tlak.
30'
Pro změnu rychlé přečíslení opět špatným řešením doslova pohřbili hráči Monaca.
29'
Štrasburk své útočné snažení skončil ještě před pokutovým územím.
28'
Individuálně jít sám proti třem, to nebyl příliš dobrý nápad monackého hráče.
27'
První rohový kop pro AS Monaco.
26'
Sudí velmi dobře postřehl drobný, ale jasný faul na Bakayoka.
25'
Držení míče zatím mluví celkem výmluvně Monaco 62% ku Štrasburk 38%.
24'
Z něho již hosté nezahrozili.
23'
První střelu skvěle vyrazil brankář Lecomte, druhý střelecký pokus byl obranou sražen na další rohový kop pro Štrasburk!
22'
Pěkné přečíslení nejprve zbrzdil Glik úprkem do strany a poté co se pracně vracel na osu hřiště místo přihrávky na nabíhající spoluhráče vyslal polský reprezentant ragbyový pokus vysoko nad branku.
21'
Z tribun je slyšet ojedinělý pískot.
20'
Nepohlídaným ofsajdem se provinili hráči AS Monaco.
19'
Centr zprava musel nadvakrát krotit brankář Lecomte.
18'
Další akce Monaca začíná u Guillerma Maripána.
17'
Míč zprava po zemi do pokutového území si včas pohlídala obrana RC Štrasburku.
16'
Ten byl ovšem zahrán pouze do míst, kde jasně převládala bíločervená kombinace dresů.
15'
Rohový kop pro hráče RC Štrasburk.
14'
Štrasburk se na chvíli podívá na soupeřovu polovinu hřiště.
13'
Domácí celek i nadále řídí hru a zakládá útok za útokem. Štrasburk se opravdu pouze brání.
12'
Z velké dálky, z nepřipravené pozice a navíc z první velmi špatně střílel dle očekávání pod vlivem zmíněných faktorů Tiemoué Bakayoko.
12'
Hra se ovšem rychle opět stěhuje směrem k brance Matze Selse.
11'
Na třech metrech si nedokázali porozumět dva hráči AS Monaca.
10'
Monaco jasně ovládá míč, nyní opět ve velmi komplikované kombinaci ve středu hřiště.
9'
Ve středu hřiště došlo k nedovolenému zásahu.
8'
Nabíhající hráč Ben Yedder byl v pokutovém území později než byl poslaný míč.
7'
Útok za útokem se valí na hostující obranu.
6'
Martins výborně uspěl hned ve dvou soubojích po sobě a předložil míč nabíhajícímu Hendrichsovi, ale ten ho z úhlu již nedokázal dostat střelou do prostoru tří tyčí.
6'
Po delší době u míče hráči RC Štrasburk, ale pouze na své vlastní polovině hřiště.
5'
Monaco i nadále jasně udává tempo hry.
4'
Individuální průnik předvedl Fodé Ballo-Touré a musel být zastaven pouze za cenu faulu.
3'
Monaco dlouze kombinuje ve středu hřiště a vymýšlí postupný útok k soupeřově brance.
2'
AS Monaco vlétlo v úvodu utkání do zápasu dle očekávání značně aktivněji.
1'
Pře pokutovým územím Alexander Djiku neohrabaně sejmul šikovnějšího Aleksandera Golovina.
1'
AS Monaco bude hrát v bíločervených dresech, RC Štrasburk nastoupí v modrých dresech.
Vzájemná utkání

První vzájemný duel v probíhající sezóně se odehrál v září na půdě Štrasburku a tehdy se zrodila remíza 2:2. Oba celky si tak body rozdělily. Uvidíme, jak tomu bude po dnešním společném utkání.
RC Štrasburk

Hosté ze Štrasburku jsou v tabulce o tři patra níže. Jsou dvanáctí, ale na Monaco ztrácejí jen dva body. Na svém kontě jich mají sedmadvacet. V Ligue 1 v posledních třech odehraných utkáních získali hosté šest bodů. Dvakrát vyhráli – nad Bordeaux 1:0, 2:1 pak nad St. Étienne. Nebodovali s Méty, kde padli těsně 0:1. Ve francouzském poháru taktéž zatím pokračují, když postoupili do jeho osmifinále. Úspěšní by rádi byli i dnes na půdě Monaca, ale nečeká je nic lehkého. Čeká nás však další zajímavý zápas v této soutěži, které se mnohdy přezdívá ligou talentů, tak si ho nenechte ujít.
AS Monaco FC

Monačtí fotbalisté se v tabulce francouzské ligy drží na devátém místě tabulky a stále mohou hrát o pohárovou Evropu. Nejmenší ztrátu mají na čtvrtou pozici, jenž je vstupenkou do skupinové fáze Evropské ligy. Na tu ztrácejí pouze tři body. Monaco z posledních třech ligových duelů nasbíralo čtyři body za výhru 5:1 nad Lille. Poté došlo na dělbu bodů. Výsledkem 3:3 skončil duel s hvězdným Paris Saint-Germain. A hned další společný duel už PSG zvládlo a Monaco porazilo 4:1. Monacu se daří i ve francouzském ligovém poháru, kde postoupilo do osmifinále. Dnes by se domácí rádi znovu radovali z vítězství a proti Štrasburku by doma chtěli plně bodovat.
Hezký sobotní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Francouzská liga – Ligue 1 má o tomto víkendu na programu své jednadvacáté kolo a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy AS Monaco FC a RC Štrasburk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.