Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Metz - 5. února 2020   19:00

Montpellier
13' Savanier
1:1
(1:0)
Metz
80' Boulaya  (Diallo)
Montpellier
Rulli – Congré, Hilton, Le Tallec – Oyongo (71. Ristić), Savanier, Ferri (86. Sambia), Souquet – Mollet – Delort, Laborde.
Carvalho – Camara, Ristić, Sambia, Vargas, Vidal, Yun.
El Hadž (Francie)
Stade de la Mosson, Montpellier
Metz
Úkíddžá – Delaine, Boye, Bronn, Centonze – Pajot (74. Boulaya), Fofana, N'Doram – Niane, Diallo, Maïga.
Delecroix – Angban, Boulaya, Gakpa, Nguette, Udol, Yade.

Já děkuji za pozornost a u příštích zápasů se těším na počtenou. Mějte pěkný večer.
Zápas, který nijak nevybočil z průměru, Montpellier se ujal vedení, pak přidal druhý gól, který však neposvětil videorzhodčí, ten nařídil gól neuznat kvůli ofsajdu a správně. Méty pak zvýšily obrátky a vyrovnaly. Montpellier srazil neuznaný gól a než se stačil vzpamatovat inkasoval a musí tak strpět jen remízu, to znamená v konečném účtování jediný bod s týmem, jenž je až šestnáctý v tabulce. Ty body pak mohou chybět v boji o Evropské poháry. Montpellier – Méty 1:1.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 7:8.
Střely mimo: 4:7.
Rohy: 6:8.
Ofsajdy: 2:1.
Fauly: 13:16.
90+4'
90+4'
Montpellier se snaží rychle dostat na polovinu soupeře a pak rychle před bránu, ale nejde mu to, centr je moc dlouhý a letí do autu.
90+3'
Méty znovu centrují, tentokráte zleva, ale na balónu si smlsnul Rulli.
90+2'
Standardka pro hosty zprava. Zahrána mizerně, míč odvrátil první hráč.
90+1'
Tvrdý souboj u postranní čáry na polovině hostů.
90'
Domácí se snaží, ale už je to křečovité.
88'
Toto vyhovuje Métám, ty zdržují, kouskují hru, tahají čas.
88'
Montpellier je čím dál nervóznější, se ztrátou bodů nepočítal.
86'
Proloužení patičkou do hloubi šestnáctky a zkouška zakončit z úhlu, nevyšlo to kvůli obránci a brankáři Mét.
86'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Jordan Ferri, přichází Junior Sambia.
85'
Střílený centr chytá Ukkídža.
84'
Míč se už už dostával do dobré pozice pro Montpellier, poslední obránce ho ale uklidil do zámezí.
82'
Centr a sklepávaný balón před vápno domácím nevyšel.
80'
Méty právě vstřelily branku!
Méty zařadily vyšší stupeň a po šanci hlavou, kterou ještě neproměnily, se dostaly do další šance, kterou už však proměnily. Do míče se opřel zpoza vápna Boulaya a propálil vše co mu stálo v cestě. Autorem branky je FARID BOULAYA.
79'
Méty dobýjejí polovinu soupeře.
77'
Standardka pro Méty, ale míč do vápna nedostaly.
77'
Montpellier kontroluje hru.
75'
Méty se pokoušejí o závěrečný tlak.
74'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Vincent Pajot, přichází Farid Boulaya.
73'
Sambia dostával míč do šestnáctky, míč byl odkopnut beky hostujícího týmu.
71'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Ambroise Oyongo, přichází Mihailo Ristić.
70'
Rohový kop chytá Ukkídža bez problému a hned ho rozehrává kulatý nesmysl.
70'
Mollet si krásně navedl balón po kličce do středu a pálil, ale skákavou ránu zneškodnil Ukkídža.
68'
Střela Dialloha z otočky a nahoru, mířil do šibenice, bránu přestřelil. Velká škoda pro hosty.
68'
Méty rozehrávají od své branky.
67'
Hru ale tvoří domácí.
66'
Méty jsou stále na dostřel.
66'
Hilton faulován, ale domácí fanoušci cítí křivdu, kvůli neuznanému gólu a tak nesouhlasně pískají.
61'
Rohový kop, který propadl brankáři Ukkídžovi z rukou, k němu se dostal Laborde a skluzem dostal míč do brány. Gól však není uznán kvůli ofsajdu.
60'
Roh pro domácí a bude se opakovat.
59'
Zákrok Rulliho po střele zpoza vápna. Lehl si a míč chytil, rutinní zákrok.
58'
Montpellier pálil z dálky a pořádně zatopil pod kotlem, rána pěkná, brankář jí tak tak zkontroloval, šla těsně mimo.
57'
Congré faulován ve vzdušném souboji. Rozehrají domácí.
56'
Tato rána vystrašila Rulliho, měla gólové parametry, jen letěla nad branku.
56'
Niane je tam kde se něco děje a nyní znovu rozjíždí útok Mét.
55'
Volný přímý kop pro hosty. Centr, ale v pohodě odvrácen.
54'
Spousta soubojů okolo půli hřiště.
52'
Diallo teď vyslal střelu tak do dvacáté řady.
52'
Druhá půle má zatím větší nasazení a tempo než ta první.
50'
Domácí hráči připravili protihráče o míč a sami se pak vydali ohrozit branku Ukkídžy, ten ale opět perfektně zasáhl.
49'
Další centr do šestnáctky hostů, odvrací ho jediný dostupný obránce.
48'
Ferri nahrává, spoluhráč ale přichází o míč a Montpellier ho musí znovu vybojovávat nazpět.
47'
Chyba hostů v rozehrávce a byla z toho slušná šance Montpellieru, Ukkídža se ale vyznamenal.
46'
Montpellier rozehrál a vybojoval si volný nepřímý kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
45+2'
45+2'
Obrovská šance hostů!!! Maiga se proháčkoval vápnem a střílel na vzdálenější tyč po zemi, ale výtečný zákrok předvedl Rulli.
45'
Akci Montpellieru narušil brankář Ukkídža, když si došel pro centrovaný balón. Přitom akce vypadala slibně.
44'
Nyní už to roh nebude, po souboji u autové čáry přisoudil sudí míč domácím.
43'
Roh pro Méty. Zahrán na přední tyč a odhlavičkován obráncem.
43'
Ukkídža předvádí další úspěšný zákrok.
42'
Hru drobí časté fauly.
41'
Dlouhá pasáž bez šance, bez nějaké zajímavé akce. Hra je roztříštěná a kostrbatá.
39'
Ferri zahrál vysokou nohou.
39'
Žlutou kartu dostává Jordan Ferri (Montpellier HSC).
39'
Nepřímý kop z vlastní poloviny, špatně zahraný, domácí z něj nic nevytěží.
37'
Mollet pěkně centroval, dlouze a přesně na hlavu spoluhráče, hráč však netrefil balón dobře a bylo po šanci.
36'
Mollet vybojoval roh.
36'
Domácí dominují na míči.
35'
Centr Montpellieru zprava, odvrácen před vápno, tam ještě zkouší vracet míč do pokutového území další z hráčů, nedaří se.
34'
Faul na Soqueta, rozehrají domácí.
33'
Ukkídža se ukázal fanouškům, vyběhl si pro centrovaný míč a zkrotil ho v rukavicích.
33'
Roh domácích odvrácen, žádné nebezpečí.
31'
Rulli likviduje centr směřujícík němu, chytá ho do rukavic. Centr neměl razanci ani přesnost.
30'
Niane zase zlobí domácí obranu, sám postupuje na branku, do šance se neprobojoval.
29'
Nakonec se do útoku dostali, přišla přihrávka zprava před vápno, rána, ale tu chytá Rulli.
28'
Méty se nemohou prokousat přes napadajícího soupeře.
26'
Mollet po sklepnutí spoluhráče prověřil pozornost Ukkídžy, střela ale branku minula, jen to zahučelo.
26'
Na druhé straně postupují vpřed hosté, ve finální fázi ale selhali.
25'
Dlouhý balón, kroucený zprava do vápna, Montpellier se však neprosadil.
25'
Těsná obrana Montpellieru nedává možnost soupeři dostat se do nějaké nebezpečné příležitosti.
23'
Domácí to nakoplo a ihned míří kupředu, akce zastavena v půli hřiště.
21'
Habib Diallo (FC Méty) neproměňuje pokutový kop.
20'
Faul na unikajícího Nianeho, kterého vyslal krásnou hlavičkou jeden ze záložníků, Nianeho potom fauloval brankář Rulli, je to penalta!!!
18'
Roh hostů, ten pacifikuje Rulli. Bez problému.
18'
Méty stále na míči. Utíkají po pravé straně, míč do vápna, ale na poslední chvíli vložil do přihrávky nohu jeden z obránců.
16'
Centr Le Talleca zleva až do vápna, minul všechny přítomné.
16'
Hra nemá tempo.
15'
Méty pomalu kombinují a nechávají běhat soupeře.
13'
Montpellier právě vstřelil branku!
Autorem branky je TEJI SAVANIER. Dlouhý balón do vápna, odražený míč a střela z 20 metrů levačkou Savaniera až k levé tyči Ukkídžy. Ten se natahoval marně.
11'
Niane si navedl míč z pravé strany až do vápna, pálil po zemi na bližší tyč, ale těsně minul branku.
10'
Odvrácený centr po nepřímém kopu. Montpellier se neprosadil.
10'
Faul na Molleta.
10'
Soquet vhodil míč na hřiště a hra se opět kouskuje.
8'
N'Doram a akce hostů pokračuje, končí však neslavně u brankáře Rulliho.
8'
Výborný a vědomý obranný zákrok domácích, znemožnili hostům dojít si pro šanci.
7'
Akce Montpellieru skončila v autu, trochu nedorozumění v kombinační hře.
6'
Velmi pěkná kombinace domácích, ztroskotala až na finálním pasu.
6'
Rulli vykopává daleko, Montpellier v držení míče.
5'
Centr z rohu jen na hlavičku Montpelliérských.
5'
Domácí ubránili nájezd vedený po pravé straně, skluzem ho zneutralizovali.
2'
Velká šance domácích, střela z otočky uvnitř vápna, ale Ukíddža se předvedl ve velmi dobrém světle a míč vyrazil.
1'
Domácí útočí po levém křídle, zatáhli míč a odcentrovali, poté přišla střela, kterou ale Ukkídža schytal.
1'
Hned se snaží ohrozit branku, záměr nevyšel.
1'
Méty rozehrály.
1'
K dnešnímu utkání je připraven i videorozhodčí.

Montpellier HSC: Rulli – Congré, Hilton, Le Tallec – Oyongo, Savanier, Ferri, Souquet – Mollet – Delort, Laborde.
Náhradníci: Carvalho – Camara, Ristić, Sambia, Vargas, Vidal, Yun.

FC Méty: Úkíddžá – Delaine, Boye, Bronn, Centonze – Pajot, Fofana, N'Doram – Niane, Diallo, Maïga.
Náhradníci: Delecroix – Angban, Boulaya, Gakpa, Nguette, Udol, Yade.

Rozhodčí: El Hadž (Francie).
Zranění

Montpellier – Bertaud, Chotard, Cozza, Kaiboue, Mendes

Méty – Cabit
FC MÉTY

Šestnáctý tým tabulky má na kontě 26 bodů. Na sestupové pozice má náskok 7 bodů. Uhrál 6 výher, 8 remíz, 8 proher. Vstřelil 22 branek a obdržel 29. Aktuální forma 3 výhry a 2 remízy, to je na takto postavený celek výtečná forma. Méty porazily St. Etienne, Reims, Štrasburk. Remizovaly s Marseille a Dijonem. Mají čtvrtý nejhorší útok v lize a osmou nejhorší obranu v lize. Nejlepším střelcem je Habibou Mouhamadou Diallo s 12 brankami, patří mu 4. místo v lize v této statistice.

MONTPELLIER HSC

Pátý tým tabulky LIgue 1 má na kontě 33 bodů a sedmibodový náskok před šestnáctými Měty. Uhrál 9 výher, 6 remíz a 7 proher. VStřelil 30 branek, 26 jich obdržel. Na čtvrté místo zaručující postup od Evropské ligy ztrácí jediný bodík. Aktuální forma 3 výhry, 2 prohry. POrazil Dijon, Amiens, Brest a prohrál s PSG a Lille. Má pátý nejlepší útok a desátou nejlepší obranu v lize. Nejlepším střelcem je Alžířan ANdy Delort s osmi brankami. V lize mu patří v této statistice desáté místo.
Hezký den s fotbalem, francouzská liga píše další své příběhy do deníčku a my tak máme o čem vyprávět, co hodnotit. 23. kolo, to je ten příběh. Montpellier hostí na svém hřišti Měty, kdo sebere body? To se dozvíme kolem 21. hodiny, buďte u toho. Utkání začíná v 19 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.