Ligue 1 - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Bordeaux - 26. ledna 2020   17:10

0:1
(0:0)
Bordeaux
86' Briand  (Mexer)
Nantes
Lafont – D. Appiah, Krhin, Girotto, Ch. Traoré – Abíd (88. Bamba), A. Touré (C) – Blas, Louza, Simon – Emond (56. Basila).
Olliero – Basila, Benavente, Bamba, Moutoussamy, Ndilu.
Abed – Viala, Boutry
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
Bordeaux
Costil (C) – Benito, Pablo, Koscielny, Kwateng (46. Mexer) – Otávio (63. Tchouaméni), Bašić – Hwang Ui-jo, de Préville (76. Adli), Oudin – Briand.
Poussin – Mexer, Poundjé, Tchouaméni, Aït Binnásir, Maja, Adli.

FC Nantes vypadlo více než padesát minut lépe než soupeř, jenže pak přišlo vyloučení Girotta a karta se rázem obrátila. Nantes dlouho oddolávalo tlaku soupeře, ale o osudu utkání rozhodl svou trefou útočník Briand v 86. minutě. Girondins Bordeaux připisuje tak důležité a hlavně cenné tři body. Mějte hezký večer.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 0:2. Střely mimo: 3:8. Rohy: 0:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:14.
90+4'
90+4'
Kader Bamba táhne zřejmě poslední útok FC Nantes.
90+3'
Pěkná kombinace domácích hráčů nenašla společného řešení v pokutovém území.
90+2'
Dennis Appiah ve středu hřiště získal míč pro FC Nantes.
90+1'
Briand udržel na kopačkách míč pro své spoluhráče.
90'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty!
89'
Briand byl faulován při akci FC Nantes.
88'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Mahdí Abíd, přichází Abdoul-Kader Bamba.
87'
Tchouaméni okopává protihráče jak ředkvičky na zahrádce.
86'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
na centr Mexera si před brankou dobře naběhl JIMMY BRIAND a potvrzuje pověst hráče, který si na gól umí počkat a v důležitém momentu to nezkazí, stejně jako teď – 0:1!
85'
Tlak hostí začíná nabírat na intenzitě.
84'
Centr zprava si obrana Nantes s přehledem pohlídala.
83'
Centr zleva končí pouze v rukavicích brankáře Lafonta.
82'
Na první tyči byl míč přizvednut Bašićem, ale zakončení Hwanga bylo příliš vysoké a letělo nad břevno.
81'
Rohový kop pro Girondins Bordeaux.
80'
Sražený míč obráncem, ale Bordeaux i nadále může útočit.
78'
Obránce Nantes Basila pozičně výborně odblokoval od míče jihokorejského reprezentanta.
77'
Hlavičkový souboj , který přinesl na každé straně po jednou zraněném. šlo o A. Tourého, který kulhá za postranní čáru a Tchouaméniho, který je na tom o poznání lépe.
76'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Yacine Adli.
74'
De Préville si se žlutou kartou dovolí k sudímu docela dost – byl odpískán jeho útočný faul
73'
Mexer se napravo zcela sám ukličkoval a hráči Nantes mohli posunout balon alespoň co nejdále od své branky.
72'
Imrán Louza ještě něco diskutuje s hlavním rozhodčím.
72'
De Préville skluzem ukázkově podsekl obránce Nantes Krhina.
71'
Možný protiútok FC Nantes končí pouze zablokovanou střelou.
70'
Mexer zavadil v souboji o koleno protihráče Rene Krhina a může být rád, že neuvidí žlutou kartu.
69'
Hezká klička, ale velmi špatné, nepřesné a slabé zakončení v podání hráče Nantes.
68'
Domácí obrana přečkala i toto nebezpečí.
67'
Na přehuštěný střed hřiště nejlépe reagoval de Préville a jeho ostrou střelu musel perfektním zásahem likvidovat brankář Lafont – rohový kop pro Bordeaux!
66'
U míče na polovině hřiště byl jako první hráč v červeném dresu, jinak s Bordeaux mohlo být zle.
65'
Malá domů a další rozjezd Bordeaux až od svého brankáře.
64'
Charles Traoré to provedl výborně nebude to rohový kop, jelikož stihl nastřelit atakujícího protihráče.
63'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Otávio, přichází Aurélien Tchouaméni.
62'
Mexer předvedl hezkou zasekávačku, ale pak stejně poslal míč dozadu na dalšího obránce.
60'
Bordeaux většinou končí se svou kombinací již před pokutovým územím oslabeného soupeře.
59'
Žlutou kartu dostává Otávio (Girondins Bordeaux FC).
59'
Po chvíli klidu je volán k sudímu a to nevěští nic dobrého.
58'
Otávio se dopustil důrazného faulu.
57'
Bordeaux musí převzít roli týmu, který bude muset tvořit hru, uvidíme jak se s tímto vypořádá.
56'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Renaud Emond, přichází Thomas Basila.
55'
Louza zbrzdil zbytečně přechod rychlého kontru do otevřené obrany.
54'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Andrei Girotto (FC Nantes).
53'
Chvíli to trvá, ale osud domácí hráče bude zřejmě jasný – dnes dohrál.
52'
Na hrací ploše zůstal ležet de Préville po stažením Girottem, který už jednu žlutou kartu na kontě má.
51'
Girondins Bordeaux zatím patří úvod druhého poločasu.
50'
Po centru z přímého kopu z první velmi nepřesně zakončoval Remi Oudin.
49'
špatný pas, který zpočátku kopíroval postranní čáru, ale poté skončil stejně za ní.
48'
Dým z dýmovnic zatím mírně zhoršil viditelnost hlavně okolo pokutového území Bordeaux.
47'
Mexer se při rozehrávce Bordeaux po svém příchodu na hřiště poprvé dotkl míče.
46'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Enock Kwateng, přichází Mexer.
46'

Fauly: 9:7
Aktivní výkon domácích zatím k ničemu nevede a poločas končí bez branek 0:0. Druhý poločas by měl začínat cca v 18:07 hodin.
45+1'
45+1'
Emond na dlouhý nákop nedosáhl.
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
44'
Moses Simon neuspěl v souboji jeden proti jednomu u postranní čáry.
43'
Simon nedobrovolně narazil do velmi pevné zdi jménem Enock Kwateng.
42'
Šikovný Abíd musel být opět zastaven jen za cenu faulu.
41'
Vysoký presink hráčů v bílých dresech a Bordeuax si pořádně koleduje o inkasovaný gól.
39'
Bojovnost hostí byla příkladná.
38'
Šikovná narážečka domácích přináší pouze zablokovanou střelu skluzujícím obráncem.
36'
Šikovná finta hráče FC Nantes, ale míč již opustil hřiště.
35'
Sudí pustil dva tvrdé souboje a odpískal až ten třetí, což se pochopitelně nelíbí publiku.
34'
Obrana hostí se nyní řádně zapotila, ale dokázala do bezpečí odvrátit i centr kopnut levou nohou.
32'
Bordeaux se na další dobu usadilo poblíž pokutového území FC Nantes.
31'
Žlutou kartu dostává Mahdí Abíd (FC Nantes).
31'
Konkrétně Jimmy Brianda, který je v péči lékaře a maséra.
30'
Mehdi Abíd doslova zdemoloval soupeře v souboji o míč.
28'
Míč kopnut před brankou Nantes nikoho v červeném nenašel.
27'
Hra poněkud opadává, domácí nedokáží zúročit svou mírnou převahu na hřišti.
26'
Žlutou kartu dostává Nicolas de Préville (Girondins Bordeaux FC).
25'
Faulovat protihráče přímo před zraky sudího se většinou nevyplácí, to teď na vlastní kůži pozná Nicolas de Préville.
24'
Jihokorejský středopolař ve středu hřiště byl opravdu faulován.
23'
V souboji jeden na jednoho opět lépe uspěl připravený Kwateng, který soupeři na kličku neskočil.
22'
Z velké dálky to zkusil levačkou Imrán Louza a jeho dalekonosná střela nebyla vůbec špatná a končí jen dva metry nad brankou Bordeaux!
21'
V obraně Bordeaux nyní skvěle zapracoval Enock Kwateng.
20'
Skákavý nákop končí pouze v rukavicích Albana Lafonta.
19'
Ui Jo Hwang ustál velký tlak v souboji od Dennise Appiaha.
18'
Bordeaux je neustále u míče, ale nedokážou se dostat zatím ani na útočnou polovinu k pokutovému území soupeře.
17'
Žlutou kartu dostává Andrei Girotto (FC Nantes).
17'
Ve středu hřiště dostal řádně naloženo útočník Jimmy Briand od Andreie Girotta.
17'
U postranní čáry byl velmi důrazně faulován Remi Oudin.
16'
Do autu i s míčem se dostal Toma Bašić.
15'
Před atakujícím protihráčem je jako první u balonu brankář Alban Lafont.
13'
Ale kombinují pouze na své vlastní polovině hřiště.
12'
Po delší době v delším držení míče jsou hráči Bordeaux.
10'
Útok Bordeaux končí faulem de Prévilleho na obránce Girotta.
9'
Fanoušci Nantes se začali v tento moment bavit kromě fotbalu růžovou pyrotechnikou.
8'
Loris Benito se s míčem již ocitl za levou postranní čárou.
7'
Vyhraný souboj Emonda ve vzduchu, ale míč posléze končí pouze v moci fotbalistů Girondins Bordeaux.
6'
FC Nantes s přehledem kombinuje s míčem na kopačkách ve středu hřiště.
5'
Rychlé nohy po straně ukázal Nicolas de Préville, ale k ničemu důležitému se tento chlapec z Bordeaux nedostal.
4'
Nákop Enocka Kwatenga podél pravé postranní čáry byl čirý akt zoufalství.
3'
Andrei Girotto ve středu hřiště předvedl nejvíce šikovnosti a proto musel být protihráčem faulován.
2'
Po levé straně individuálně a odvážně vnikl do pokutového území Bordeaux Charles Traoré, ale nakonec se s míčem dostal až mimo za koncovou čáru.
1'
Domácí hráči jsou skvělou kulisou ihned hnáni za možností co nejdříve vstřelit úvodní gól zápasu.
1'
Byla pronesena smuteční řeč, po které několik minut celý stadion aplauduje.
FC Nantes netradičně nastoupí v bílých dresech, Bordeaux bude hrát také netradičně v barvě červené.
Fanoušci i klub uctívají památku fotbalisty Emiliana Saly, který před rokem tragicky zahynul při letecké katastrofě nad kanálem La Manche při dojednávání angažmá v Anglii.

FC Nantes: Lafont – D. Appiah, Krhin, Girotto, Ch. Traoré – Abíd, A. Touré – Blas, Louza, Simon – Emond.
Náhradníci: Olliero – Basila, Benavente, Bamba, Moutoussamy, Ndilu.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Pablo, Koscielny, Kwateng – Oudin, Benito, Bašić, Otávio – de Préville, Hwang Ui-jo – Briand.
Náhradníci: Poussin – Mexer, Poundjé, Tchouaméni, Aït Binnásir, Kalu, Maja.

Brest – Bordeaux – 2:0 Ligový pohár
Favoritem tohoto duelu by měl být domácí klub FC Nantes (5), jelikož přivítá až patnácté Bordeaux (15).