Ligue 1 - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Metz - 15. února 2020   20:00

Lafont – D. Appiah, Girotto, Pallois, Ch. Traoré – Abíd, A. Touré (C), Louza (90+1. Krhin), Bamba (86. Limbombe) – K. Coulibaly (59. Blas), Simon.
Metz
Úkíddžá – Centonze, Bronn, Boye, Udol – Maïga, N'Doram, Angban – Nguette (89. Gakpa), Diallo (C), Niane (71. Boulaya).
Delecroix – Delaine, Boulaya, Cohade, Fofana, Ambrose, Gakpa.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 11:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:11.
Máme za sebou závěrečný hvizd rozhodčího Stinata. Ani ve druhé polovině zápasu jsme se žádné branky nedočkali, takže si oba celky rozdělí po bodu. O něco aktivnější byli domácí, kteří si také připsali jednu vážnější šanci, ovšem Abdoul-Kader Bamba nedostal míč do sítě. V 84. minutě byl rovnou vyloučen Farid Boulaya, takže zbytek zápasu hosté dohrávali v deseti. Domácím se však nic zásadního vypracovat nepodařilo, takže jsme se gólů nedočkali. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+5'
90+4'
K vidění byl ještě rohový kop Nantes. Centr od rohového praporku však odvrátila obrana Mét.
90+3'
Nepříjemnou střelu jenom vyrazil Úkíddžá, ale měl štěstí, že nikdo z domácích se nedostal k dorážce.
90+2'
Na hranici pokutového území přišel o míč Abdoulay Touré. Domácí by sice chtěli faul, ale Stinat nechává pokračovat ve hře.
90+1'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Imran Louza, přichází René Krhin.
90+1'
Velmi nepovedené zakončení zpoza pokutového území má na svědomí Mahdí Abíd.
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Hostující obraně se povedlo odrazit snahu domácích o zteč branky, když odhlavičkovala centr z levé strany.
89'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Opa Nguette, přichází Marvin Gakpa.
87'
Blíží se závěr zápasu a hosty ještě čeká pořádná práce, aby se jim v deseti podařilo ubránit očekávanému soupeřovu tlaku.
86'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Abdoul-Kader Bamba, přichází Anthony Limbombe.
85'
Domácí trenér chystá střídání a do hry půjde nová tvář v týmu – Belgičan Limbombe.
84'
Farid Boulaya místo míče trefil nohu domácího kapitána Tourého, za což pyká okamžitou červenou kartou.
83'
Hosté kombinují s míčem u kopaček, leč zatím hodně daleko od branky soupeře.
82'
Ostrá rána z větší dálky v podání Girotta zamířila kousek nad horní tyč. Úkíddžá zasahovat nemusel.
81'
Moses z levé strany neprotlačil přihrávku do vápna na nabíhajícího Bambu. Následně mají domácí aspoň autové vhazování.
80'
Fabien Centonze na pravé straně nestihl rychlý míč, který mizí mimo hrací plochu.
78'
Domácí signalizovali hru rukou v pokutovém území soupeře a sudí ještě situaci řešil s asistentem u videa, ale nakonec nechává pokračovat.
77'
Abdoul-Kader Bamba spálil asi dosud největší šanci, když postupoval po levé straně sám na brankáře, ale příliš zpomalil, načež nechal vyniknout brankáře.
75'
Zpoza pokutového území domácí stříleli, ovšem hostující obrana střelecký pokus zblokovala.
74'
Ani na druhé straně to nebylo o mnoho povedenější, takže míč zpět do hry uvede Matthieu Udol.
73'
Nepovedené zpracování na pravé straně znamená autové vhazování pro domácí družstvo.
72'
Domácí si v pokutovém území soupeře pomohli rukou při práci s míčem, takže se píská proti Lafontově brance.
71'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Ibrahima Niane, přichází Farid Boulaya.
70'
Po rozehrání rohového kopu si domácí nic zajímavého nepřipsali, takže stav zůstává bezbrankový.
69'
Povedená pumelice Tourého ze střední vzdálenosti nadělala starosti brankáři hostí, který míč vyráží na roh.
68'
Domácí celek kombinuje s míčem u kopaček na útočné polovině, nicméně zatím poměrně daleko od soupeřovy branky.
67'
Ludovic Blas to trochu přehnal s napadáním, takže mu sudí Stinat píská útočný faul.
66'
Vysoký centr podcenil Lafont, který vyběhl, ale míč neměl. Ovšem ani John Boye nebyl v dobré pozici pro zakončení, takže se bude vykopávat.
65'
Matthieu Udol na levé straně centroval, ale trefil pouze prvního soupeře, takže získal rohový kop pro hosty.
64'
Pallois sice Nguetteho nezastavil, ale vrátil se Traoré, který už rychlostně na soupeře stačil.
63'
Zpoza pokutového území vyzkoušel štěstí Kévin N'Doram, nicméně relativně slabá rána neměla šanci na úspěch, protože Lafont ji viděl.
62'
Ibrahima Niane mohl postupovat do rozevřené obrany, ale neměl dostatečnou rychlost, takže ho soupeři zastavili.
61'
Střídající Blas poslal kroucený centr před branku, který ale chytá do rukavic alžírský brankář hostů.
60'
Do zakončení se dostal Maïga. Jeho rána nadělala Lafontovi problémy a míč jen vyrazil, nicméně k dorážce na branku už se neprodral.
59'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Kalifa Coulibaly, přichází Ludovic Blas.
58'
Lehké zmatky v obraně Mét, které nakonec řeší Úkíddžá a nadvakrát schovává míč v rukavicích. Ovšem v souboji s Coulibalym utrpěl nějaké šrámy.
57'
Matthieu Udol je prvním potrestaným hráčem, když poslal k zemi Imrana Louzu.
56'
I nadále sledujeme sotva průměrné představení obou celků, kdy o něco lepší jsou domácí.
55'
Kalifa Coulibaly se snažil obhodit soupeře, ale místo toho ho trefil jenom do obličeje.
54'
Moses Simon opět na levé straně nadělal soupeřovým obráncům starosti, ale nakonec se Métám přeci jen podařilo šikovného Nigerijce ubránit.
53'
Z levé strany centroval poměrně nepřesně Diallo. Niane se k hlavičce přes Traorého nepropracoval.
51'
Hostům se na pravé straně podařilo vybojovat rohový kop, který však vůbec k ničemu nevedl.
50'
Nepřesný centr hostujícího celku mizí mimo hrací plochu, takže bude vykopávat Alexandr Úkíddžá.
49'
Na druhé straně se do vápna prokličkoval Opa Nguette, ale s tečí soupeře branku netrefil.
49'
Přihrávka na pravou stranu, kde operoval Abdoul-Kader Bamba, nebyla přesná, takže se domácí krajní hráč k míči nedostal.
48'
Míč měl letět na Coulibalyho, ale vytáhlý útočník neměl nejmenší nárok na zisk míče, protože letěl mimo jeho dosah.
47'
Po soupeřově centru do pokutového území se hostující obrana dokázala ubránit a odvrací.
46'
Domácí v úvodu druhé půle kombinují s míčem u kopaček uprostřed hrací plochy.
46'
Máme za sebou úvodní pětačtyřicetiminutovku, ve které jsme v podstatě téměř nic zajímavého sledovat nemohli. Určitou územní převahu sice měli domácí, jenže kromě zajímavé akce Simona nestálo příliš dalších věcí za zmínku. Oba celky se budou muset ještě hodně zlepšit, pokud chtějí pomýšlet na plný bodový zisk z dnešního utkání francouzské Ligue 1. Druhý poločas začne přibližně v 21:01.
45+1'
45+1'
Na centr si v pokutovém území soupeře naskočil Habib Diallo, přetlačil soupeře, ale míč poslal mimo tři tyče.
45'
Nastavovat se dle verdiktu sudího Jérémyho Stinata bude ještě jedna minuta.
44'
Po rohovém kopu se Bambovi podařilo vybojovat ještě další roh. Domácí zpracovávali ve vápně a to byla chyba, protože to hostům dalo čas odkopnout.
43'
Velmi pohlednou akci předvedl Moses Simon, který vybojoval míč, pronikl do vápna, přešel přes dva soupeře a po otočce napálil míč směrem na branku, kde vyrazil Úkíddžá.
42'
Bamba centroval z pravé strany, ale ani jemu se nepodařilo míč procpat přes soupeře do pokutového území.
41'
Hosté rozehráli další rohový kop, který však neznamenal vůbec žádné ohrožení soupeřovy obrany.
40'
Kalifa Coulibaly se dostal k zakončení v pokutovém území, ale slabý pokus nemohl Úkíddžu ohrozit.
39'
Po rohovém kopu se míč odrazil od Bronna, který ho dostal mimo nebezpečnou oblast.
38'
Moses Simon lehce rozpohyboval Centonzeho, ale svůj centr přes něj nepropasíroval. Vybojoval však alespoň rohový kop.
37'
Přihrávka na pravou stranu v podání Nantes nebyla přesná a míč mizí za postranní čarou.
36'
Hosté získali rohový kop, který rozehrál Niane, jenž sice našel spoluhráče, ale ten nezvládl nic lepšího, než poslat míč na soupeře.
35'
Agilnímu Udolovi vystavil stopku ukázkovým hokejovým stromem Andrei Girotto. Samozřejmě se píská faul.
34'
V posledních minutách se hosté začali osmělovat a jsou stále častěji v držení míče.
33'
Volný přímý kop byl rozehrán přímou střelou, jenže ta skončila pouze v dobře postavené zdi.
32'
Vysoký centr z pravé strany nebyl pro obranu Nantes příliš nebezpečný. Následně však došlo k faulu Bamby na rozběhnutého Udola u vápna domácích.
31'
I na druhé straně se rozehrávky rohového kopu ujal Bamba. Na hranici vápna našel spoluhráče, kterému ale míč utekl.
30'
Domácím se podařilo vybojovat rohový kop. Ten rozehrál Bamba, ale soupeř odvrátil na další roh. Po něm došlo k zakončení Girotta, které zblokovaly Méty na třetí roh v krátkém časovém sledu.
29'
Ibrahima Niane byl obklopen soupeři, takže se stalo očekávané – o míč na útočné polovině přišel.
27'
Na pravé straně dokázal vybojovat autové vhazování Habib Maïga, jemuž míč ukopl Charles Traoré.
26'
Včasným vyběhnutím zabránil rodící se příležitosti Alban Lafont, který odkopl míč do bezpečí.
25'
Domácí hledají cestu k soupeřově brance, ale zatím víceméně marně.
24'
Tentokrát skončil na trávníku John Boye a spolu s ním i Mahdí Abíd. Jako první se po nepříjemném střetu zvedl Alžířan, následně i Ghaňan.
23'
Přihrávka Fabiena Centonzeho nebyla dostatečně přesná, takže ji obrana Nantes odvrací z vápna.
22'
Imran Louza už stojí na vlastních nohách, ale zatím zřetelně pokulhává, tak uvidíme, jak to s ním bude.
21'
Na zeleném pažitu se opět svíjí jeden z fotbalistů, tentokrát je to Imran Louza.
20'
Příliš dlouhá přihrávka se stala kořistí hostů, ovšem ani jejich akce k ničemu zajímavému nevedla.
19'
Do pokutového území se prodral Appiah, našel neobsazeného spoluhráče, jehož zakončení však mířilo do míst, kde snadno zakročil Úkiddžá.
18'
Nákop z hloubi pole předvedl Charles Traoré, ovšem spoluhráče se mu objevit nepodařilo.
16'
Hosté si přihrávají na vlastní polovině, ale soupeř jim dělá problémy vytrvalým napadáním.
15'
Domácí sice vnikli do pokutového území Mét, ovšem tam se Bambovi vůbec nepovedla přihrávka.
14'
Při napadání si počínal nedovoleně jeden z domácích fotbalistů, jemuž je pískán útočný faul.
13'
Kalifa Coulibaly při zakládání útoku pěkně přihrál patičkou, ovšem spoluhráč nedokázal míč získat pro sebe.
12'
Při odkopu si trochu ublížil John Boye, který potřeboval chvíli, aby se vzpamatoval a mohl pokračovat.
11'
Zatím sledujeme poměrně hodně nepřesností na obou stranách, takže míč celkem často střídá majitele.
10'
Po krátké chvíli se k míči opět vrací domácí hráči, kteří začínají nové útočné snažení přihrávkami na vlastní půlce.
9'
Přihrávka na pravou stranu v podání Nantes byla příliš dlouhá, takže míč mizí mimo hrací plochu.
8'
Na zemi skončil Mahdí Abíd, kterého si vzal do parády Habib Maïga. Domácí tak mohou po odpískání faulu pokračovat v kombinaci.
7'
Probíhá ošetřování Louzy, tak uvidíme, zda se dokáže vrátit do zápasu, nebo bude nutné brzké střídání. Mezitím už se hraje.
6'
Na hrací ploše zůstal ležet v nefotbalové pozici Imran Louza, který napadal soupeře a o jeho nohu vyletěl míč do zámezí, načež se domácí hráč po několika vteřinách svalil na trávník.
5'
Hráčům Nantes se nic zajímavého vymyslet nepodařilo a nakonec je o míč připravil soupeř, který však zatím kombinuje na vlastní polovině.
4'
Domácí fotbalisté kombinují s míčem u kopaček na útočné polovině a hledají volný prostor v soupeřově obraně.
3'
Kévin N'Doray sice byl napadán soupeřem, ale toho dokázal udržet na zádech a rozehrál na volného spoluhráče.
2'
Nedovoleným zákrokem na vlastní obranné polovině se dle verdiktu sudího Stinata provinil Habib Maïga.
1'
Následný volný přímý kop však hosté poslali pouze do bránícího soupeře. Získali však alespoň aut.
1'
Po několika vteřinách jsme se dočkali prvního nedovoleného zákroku, který mají na svědomí domácí.
1'

FC Nantes: Lafont – D. Appiah, Girotto, Pallois, Ch. Traoré – Abíd, A. Touré (C), Louza, Bamba – K. Coulibaly, Simon.
Náhradníci: Petrić – Krhin, Prado Ruiz, Blas, Wagué, Moutoussamy, Limbombe.

FC Méty: Úkíddžá – Centonze, Bronn, Boye, Udol – Maïga, N'Doram, Angban – Nguette, Diallo (C), Niane.
Náhradníci: Delecroix – Delaine, Boulaya, Cohade, Fofana, Ambrose, Gakpa.

Rozhodčí: Stinat – Luzi, Hebrard.

FC Nantes
Domácím patří dvanáctá příčka s celkovým počtem 33 bodů. V posledních čtyřech kolech se jim příliš nedaří. Nicméně v posledním zápase přišlo zlepšení, když po třech prohrách remizovali 3:3 s Dijonem. V daném zápase byla k vidění hodně divoká koncovka! V 90. minutě byl stav zápasu 2:2. A přesně v poslední minutě se trefil domácí Mavididi a zdálo se, že Nantes nakonec bude brát tři body. Nicméně ihned v první minutě nastavení opět srovnal hostující Girotto.

FC Méty
Méty mají 27 bodů a patří jim šestnáctá pozice. Po dobrých výkonech si v posledních kolech připsali remízu 1:1 s celkem Montpellier a v posledním kole prohru 1:2 s Bordeaux. V daném zápase hráli již od 8. minuty o jednoho hráče méně a jejich soupeř ve druhém poločase otočil průběh hry ve svůj prospěch. Méty však nutně potřebují každý bod, neboť na barážové místo o udržení mají náskok tří bodů!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.